44
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

זיכרון בפועל

למה חלה עלייה ענקית באבחון ילדים כאוטיסטיים

אתמול חל יום ההתרמה השנתי של אלו"ט, ולכבודו פרסמו ב-YNET מאמר שכותרתו "למה חלה עלייה ענקית באבחון ילדים כאוטיסטיים". ממה שאני יודע, טרם נמצא הסבר מדעי מתקבל על הדעת לשאלה הזו. דווקא משום כך נכנסתי לקרוא את המאמר, בתקווה שאולי סוף סוף פוענחה התעלומה. תקוותי נכזבה. נראה שמנגנון היח"צ המשוכלל של אלו"ט יכול להבטיח שתיכנס לעיתון כתבה בנושא אוטיזם, אבל אין בכוחו להבטיח שזו תהיה כתבה ברמה מניחה את הדעת, ולא איזה חיפוף שמישהי הכינה עם קטעי מידע חלקי שהיא אספה מפה ומשם.

המשפט שקומם את רוב המגיבים אמר, שהגידול במספר האוטיסטיים המאובחנים נובע מאיבחון יתר ומקצבאות הביטוח הלאומי שמוענקות למאובחנים. אני כבר בעניינים מספיק זמן כדי להבין מאיפה בא המשפט הזה. הוא כולל שתי עובדות נכונות: נכון שעם השנים האבחונים נעשים מדוייקים יותר, ונכון שמשפחות של אוטיסטים מקבלות קצבאות נכות גבוהות יותר ממשפחות של ילדים בעלי פיגור. איך נכנסו שתי העובדות הללו למשפט סיבתי, משפט שכאילו מסביר את הגידול במספר האוטיסטים המאובחנים ? את הקרדיט על זה אני נותן לכותבת, ולכל מי שעבר על הטכסט לפני פרסומו. אני בטוח שזה לא מרשעות, רק מחפיפיניקיות. אין לי ספק, שלא הכותבת ולא העורכים לא ביקרו בבית ספר לאוטיסטים או בהוסטל לפני פרסום הכתבה. לחצו עליהם להכניס מאמר לרגל יום ההתרמה, אז הם חינטרשו משהו.

אבל, מה שמעניין יותר מהכתבה, אלה התגוביות (הטוקבקים). מרבית התגוביות הן מהורים לילדים עם PDD ואוטיזם, שנעלבו מהרמיזה כאילו השתלם להם כלכלית להביא לעולם ילד פגוע ולקבל בגינו קצבת נכות. אבל היו גם תגוביות שמעניין לבחון לעומק. הנה אחת:

הכותבת צודקת מאה אחוז!

העלייה החדה במספר המאובחנים כאוטיסטים באמת גורמת להרמת גבה בשאלה

אז נכון שיש גידול טבעי באוכלוסיה , וכתוצא לוואי לכך יש גם גידול טבעי בכל הצרות. כלומר יש יותר חולי סרטן ויותר חולי PDD ויותר מהכל. כי יש יותר אנשים בעולם.

דבר נוסף הוא - שבגלל שיש יותר מודעות נבדקים הרבה יותר ילדים.

חלקם אולי חלו בגלל עלייה חדה בזיהומים סביבתיים.

אבל, ויש גם אבל בנושא הזה-

חלקם הם תוצר של אובר איבחונים.

כל אחד שקצת שונה ועם אי אלו בעיות תקשורת (מה שהיה מאז ומעולם בגלל השונות בין בני האדם) פתאום נכנס לקטגורית האספרגר.

מה קרה? כולם צריכים להיות אותו דבר?

תיקשורתיים ועם אותן תכונות?

פתאום מתחילים מחקרים שבכלל אינשטיין היה אוטיסט (אספרגר) ומדביקים את האוטיזם הקל על כל מדען או פיזיקאי (אנשים מוזרים במהותם).

מה הצעד הבא? שדור החלוצים שהלך עם סנדלים וגרביים גם הם סבלו מאוטיזם כלשהו?

כן , יש אוטיסטים והם צריכים עזרה וטיפול.

אבל יש גם הרבה שלוקחים טרמפ.

היום בכל בית ספר יושבת יועצת שאין לה מה לעשות אז היא מחפשת עבודה מתחת לשטיח כדי להצדיק את קיומה.

ואז כל אחד שלא עושה מספיק מהר 1+1 יש לו דיסקלקולציה, וכל אחד שלא קורא שוטף יש לו דיסלקציה, וכל אחד שלא משרטט יפה ומושלם את האותיות יש לו דיסגרפיה...וכך לכל ילד שאפילו לא טורח להרים עיפרון ולשבת בשקט ולהקשיב מוצאים ישר איזה דיס משהו מתחת לשטיח והחגיגה מתחילה.

ישר תוקעים לו הנחות, שיחרור ממטלות, משיעורים, רצים איתו ליועצים ולמומחים ולמומחים למומחים ולמטפלים, ולמטפלים אלטרנטיבים, וההורים ההיסטרים שמואכלים בעיקר בדיסאינפורמציה נכנסים למעגל סיחרור מטורף.

לא כל בעייה קטנה היא הר גדול שצריך לו שם ותוית וכותרת.

זה כמובן לא כולל אוטיסטים במצבים קשים.

בוודאי ובוודאי שיש מיקרים ומיקרים קשים שהם צריכים טיפול והאיבחון הוא חמצן בשבילם כי זה מוביל אותם לטיפול ממוקד יותר.

אבל על העגלה הזו קופצים היום עוד מלא טרמפיסטים .

עגלה עם סוסה (11.02.09)

גם מי שכתב את התגובית הזו לא נחשף מימיו לאוכלוסיית האוטיסטים לגווניה. ספק אם הוא קרא את הספר "המקרה המוזר של הכלב בשעת לילה" של מארק האדון, שמתאר בצורה מהימנה את החיים של אוטיסט ברמת תפקוד גבוהה מאד. אם הוא משווה בין אוטיזם לבין דיסלקציה ודיסקלקוליה, הוא פשוט לא יודע על מה הוא מדבר. אולי הוא ראה פעם בטלביזיה אוטיסט ברמת תפקוד גבוהה שנראה לו כמעט נורמלי, ומזה הוא גזר את עמדתו לגבי אוכלוסיית האוטיסטים כולה.

וגם זו בעיית יח"צ, כי בתקשורת מראים רק את אוטיסטים ברמת תפקוד גבוהה, ורצוי שיהיו גם יפי תואר, אחרת הצופים בבית יתבאסו ויחליפו ערוץ, קוראי העיתונים יתחלחלו וימהרו לדפדף לעמוד הבא. פרוח שלי הוא נער יפה תואר, והוא צולם לא מעט בהקשרים כאלה, אף שאינו ברמת תפקוד גבוהה. לך תסביר לכותב התגובית הזו, שרוב האוטיסטים הם מה שהוא קורא "במצבים קשים", שרובם לא ישרדו יותר מכמה שעות לבדם ברחוב, ללא השגחה צמודה.

אבל התגוביות האיומות ביותר אינן נובעות מחוסר ידע, הן נובעות מהצורך האנושי למצוא הסבר, עקום ככל שיהיה, לכל תופעה בלתי מובנת. למצוא הסבר, רצוי כזה שמוכיח ש"לי זה לא יקרה", וגם ולמצוא אשמים. איך אפשר בלי אשמים. הנה שתיים:

התשובה פשוטה מאד.


יש
הרבה נשמות שצריכות להגיע לעולם הזה במגבלה מסוימת בשביל התיקון שלהן. כיוון שעושים כל כך הרבה הפלות על עוברים של תסמונת דאון - יש יותר לידות של אוטיסטים. מזל שעדיין לא ניתן לאבחן אותם ברחם אימם.

אגי (11.02.09)

זוג הורים שלא רצו למול את בנם הבכור ואז נולד להם ילד אוטיסט

הכל מידה כנגד מידה !!

הם אף הגדילו לעשות ויצאו בבג"ץ נגד קיום המצוה הזו !

חבל.
אח"כ בזה אחר זה שניהם הגיעו למצבים פסיכוטיים בדרגות שנזקקו לטיפולים.

ובנוסף לזאת התגרשו ואיבדו את רוב רכושם!!

אנשים אומללים.

מה זה חבל עליהם...

הם נהרסו אבל לגמרי ,לא חבל?!!!

הכל בגלל ביטול של קיום ברית מילה !

והם ממשיכים בדרכם עד היום ולא מבינים שאי אפשר להלחם נגד ה` !!!

הם התעלמו מאביהם ה`, קבלו ילד שמתעלם מהם (11.02.09)

אז תגידו, מה אתה מתרגש משני תמהונים, דפוקים בראש, עשבים שוטים שלא מייצגים אף אחד חוץ מאשר את עצמם. אבל אני בכל זאת מתבאס מזה. כי זאת באמת רשעות, רשעות צדקנית שמלווה את המין האנושי לאורך כל ההיסטוריה. עם ישראל היה בעצמו קרבן לסוג כזה של רשעות, כשהואשם באסונות טבע שפקדו את אירופה. מכוחה של רשעות צדקנית כזו נשים נרדפו והועלו על המוקד כמכשפות.

התמהונים האלה הם קצה קרחון של שמשהו מפחיד אותי.

 

 
 
 
 
 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

23 תגובות

נשארים מעודכנים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל שושן פרא אלא אם צויין אחרת