00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

פוסט, ציוני!

ליברמן, אני מפחד ממנו.

הבחירות המנומנמות הללו מנוצלות היטב על ידי אביגדור ליברמן שמוכר את מרכולתו הקלוקלת בכל פינה נידחת בארצנו. המצב אידיאלי מבחינתו, אחרי מלחמה שוקקת רגשות פטריוטיים ושנאה לאוייב, האיש מיטיב לקלוע לתחושת הבידוד הישראלית ומעניק לבוחריו תחושת חוסן מול הרשע שסביבנו.

עם ישראל פגש בגולה אנשים כליברמן מהצד הכואב של השוט. ליברמן ועדתו פורטים על הרגשות הנמוכים ביותר של האדם ומפיצים מוצר שהייאוש מולידו, שנאה.

סוגיית הנאמנות שמעלה ליברמן מטרידה רבים, אין ספק שאי נאמנותם של חלק הולך וגדל של ערביי ישראל למדינה ונאמנותם ללאומיות הפלסטינית עלולה ליצור בעיות עבור שוחרי המדינה יהודית, אך ליברמן מציג פתרון בלתי דמוקרטי בעליל.

האיש הוא רודן, די בניהול מפלגתו כדי להבין את רוחו. ליברמן הוא בן דמותם של רודנים רבים בעולם שדורשים מנתיניהם נאמנות חשיבתית, מתעלמים ממצוקת המיעוטים ומענישים את מתנגדי המשטר על כל פקיחת עיניים עצמאית.

נניח וערביי ישראל אינם נאמנים למדינת ישראל, אין זה סיבה למדינה דמוקרטית לשלול את אזרחותם. האם ליברמן היה מקבל קולות אנטישמיים מארצות הברית שמאשימים את היהודים בנאמנות ראשונה לישראל.

ליברמן מנהל מסע שטיעוניו צודקים ומסקנותיו מסוכנות, כל מי שלא יעמוד בדרישותיו עלול למצוא את עצמו מחוץ לחוק. כעת הוא מתרכז בערביי ישראל, אחר כך יקבע כי עמדה פוליטית שמאלית היא אי נאמנות למדינה.

מדינה דמוקרטית מאפשרת לכל אדם להאמין כרצונו. ערבי ישראלי יכול לבסס את זהותו על הלאום הפלסטיני ואין זה פגיעה במדינה. מדינה דמוקרטית מבססת את חוסנה על יוקרת החוק והחובה לשמור עליו. כח הענישה הדמוקרטי מופנה רק כלפי המפרים את החוק ולא כלפי מי שחושבים שהחוק אינו ראוי.

אולם ליברמן אינו מאמין בדמוקרטיה, לולי היה יהודי, ודאי היה אנטישמי. ליברמן מבקש לנהל רודנות בישראל ולהשליט רגשות מתלהטים במקום החוק הרציונלי.

יש שרואים בליברמן מנהיג הימין. מבט חפוז על מנהיג הימין המיתולוגי מנחם בגין מעורר חלחלה. היה זה דווקא בגין שנלחם בבן גוריון על מנת להעניק שוויון מלא לערביי ישראל. וכי ליברמן היה מציל פליטים ויאטנמיים כבגין ב1977 ומעניק להם אזרחות ישראלית.       

ברור לכל כי אילו היה זה ליברמן על סיפון האלטלנה, ודאי היה מורה לתומכיו להשיב אש ולחסל את המדינה היהודית עם לידתה. כי רגשות הנקם היו מבעבעות בו.

העמדה הימנית מנוגדת לדרכו של ליברמן. העמדה הימנית היא דמוקרטית ושואפת להעניק זכויות שוות לכל מרכיבי האוכלוסיה. העמדה הימנית שמה דגש על החוק ועל מעשי האזרחים ולא על מחשבותיהם והכרתם הלאומית.

עם ישראל שהיה למשיסה בגלות ורגשות לאומניים הכו בו, אינו יכול לאפשר לתופעת ליברמן לתפוס תאוצה. זו עמדה יהודית מוסרית וזו עמדה מעשית.

 

צוטט באתר "הליכוד"

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

15 תגובות

"חבר הלאומים"
free counters
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל דניאל ינאי אלא אם צויין אחרת