00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

מה מעניין ומה לא, מה אני חושב ומה עובר עליי.

The father the son and the holy Shit.

טוב אז מה גרם לי להתבטא בחומרה כזאת על משפט שבדרך כלל בדת אחרת משלי נחשב לקדוש?
זה לא בגלל כל הכמרים האנסים, שמזכירים לי סיפורים על בחורי ישיבה שמוצאים את הפורקן המיני שלהם אחד אצל השני כי זה מה שהם מבינים (אין שם בחורות, אם אתם עוד לא הבנתם.) ההבדלים הנוראיים הם שהם עושים את זה לילדים , קטנים, ושלא יכולים להתלונן בדרך כלל.   
 
השכיתו ושמעו:
היה היה אדם בשם יהונתן שפגש במידע רגיש שארצו החזיקה, מידע זה היה לערך רב ביותר ולהגנת חיים אנשים במדינה בת בריתה. יהונתן זה שאהבה נפשו את אנשי מדינה זו כי אחיו הם החליט על דעת עצמו, ובגלל שהבין שאין בכוונת ארצו להעביר מידע זה, להעביר אותו בעצמו.
הוא הבין שבזה שהוא מעביר מידע רגיש זה הוא מסתבך עם חוק מדינתו, והוא ישלם על זה בכליאה ואפילו בכליאה ארוכה, אבל השיקול של הצלת נפש היה גבוה יותר, בליבו אמר יהונתן זה מוטב אסבול למען הכלל, וודאי יעשו כל שביכולם לעזור לי בסופו של דבר, או אולי תתבייש ארצי על שלא הסגירה סודות אלו בכדי להציל חיי אדם ואפילו לא תעשה מזה רעש.
כמה הוא צדק.
 בשקט בשקט הוציאו אותו ממקום מקלטו שבקונסוליית המדינה שעליה רצה להגן הכניסו אותו לכלא שפטו אותו גם זה בשקט, וגזרו עליו מאסר עולם, הראשון מסוגו בארץ לעבירה מסוג זה.
הכל בשיא השקט.
זרקו אותו בכלא שמור, שמו אותו בבידוד, והגבילו את הביקורים שלו למינימום הלא מותר בחוק, ולמרות שבמשך הזמן חלה לא ממש שינו את התנאים שלו.
הכל בכדי ללמדו לקח, ולשים אותו דוגמא חיה לאלה שלא יבואו אחריו.
זה היה ב-1983, מאז עברו 25 שנה.
בשנת 1998 המדינה שאליה דיווח הודיע ברבים שלא כהודעת ארצו שהוא היה מושתל מרגל מתחילה במקום שבו עבד, הוא היה מודיע מרצונו בזמן זה בלבד.
מידע זה שמסר למדינה השניה מעולם לא יכל להזיק לארצו, (חוץ מוודאי לשים אותה באור גרוע בגלל שהסתירה את המידע הזה). לא פגע באדם מעולם, הציל חיי המון, עזר למדינה שלמה להתכונן למלחמה שהייתה וודאי פוגעת אם לא היו מוכנים לה, ובסופו של דבר פגע קשות באדם נפלא זה.
מאז עברו 25 שנה שאזרחים רבים ביקשו והתחנו שישוחרר, ושיותר משופט אחד אמר שההחלטה לשים אותו בכלא היתה שגויה ולא חוקית.
מאז עברו 4 נשיאים לארץ זו, כשכל אחד מהם התבקש ע"י אזרחי ארצו ומדינות אחרות לחנון את יהונתן זה, ויהונתן עדיין נמק בכלא.
הוא לא נהיה צעיר יותר ולא חזק יותר. המחלה מכננת בגופו נהיית חזקה יותר וקשה יותר, אין לבית הכלא אפשרות קלינית לטפל בבעיתו, אז הם מאמצים את גישת בת היענה של להתעלם. מה שעצוב במקרה זה שאם ימשיכו להתעלם "הבעיה" באמת תעלם. ולא רחוק היום ל"ע.
בשנת 1995 המדינה שאליה דיווח, שעד כה כמעט ממש התעלמה מקיומו, ושדרך אגב במקום לתת לו מסתור הסגירו אותו לבקשת השלטונות, נתנה לו אזרחות, ולקחה אחראיות מלאה עליו ועל מעשיו מאז בגלוי ובסתר (בעיקר בסתר) ביקשה את שיחרורו. (למוטב לציין שהדרך שבו ביקשה את שיחרורו היתה כמו יצאית שמבקשת שלא יגעו בה).
הייתי רוצה עכשיו להגיע לסיבה שבגללה השתמשתי בביטוי הזה,
רק עכשיו נגמרה הקדנציה השניה של בוש הבן, המון אנשים קיוו שאם יציאתו מהבית הלבן ברגעים האחרונים כשהו נותן את החנינות האחרונות הוא אולי ישחרר את יהונתן שלנו, אולי הוא יתן לו את מה שנשאר לו מהחיים, לחיות אם האשה והאנשים שאיכפת להם ממנו, אולי הוא יעשה את הדבר הנכון וישחרר את הזהב הזה שהציל כ"כ הרבה אנשים אם המידע שהוא העביר.
אולי האדם הזה שהראה חיבה למדינת ישראל ואכפתיות למה שקורה בה יתן לה את הסוכריה הזאת יגרום לאנשים כ"כ רבים שחייבים בוודאי את חיים לאדם זה לחייך עוד יום, אולי לשמוח שעוד אדם שמגיע לו נושם חופש, אולי נחכה ליום אחר ונריב כי היום הזה הוא יום חג לנו.
אבל יש אמרה באנגלית, like father like sun` שמשמעותה בעיקרון התפוח לא נפל רחוק מהעץ, וכמו שאביו של שיכור זה לא עשה כלום בשביל לשחרר את יהונתן, גם הוא לא עשה כלום.
זה מה שהביא אותי בשעת לילה כזו למשפט הקשה הזה.
רציתי לתת המון אינפורמציה על יהונתן אבל קצרה היריעה מלהכיל, ויש רבים וטובים ממני שכבר עשו את זה. אז הנה לכם לינק לאתר שמספר בתמצתיות את הסיפור של יהונתן פולרד קראו ותתרשמו.
http://www.jonathanpollard.org/facts.htm
 
ובכן,
רציתי לסיים בטוב, אני מקווה שלפני שהנשיא הנוכחי יסיים את דרכו יבינו כמה טיפשי יהיה לשים את יהונתן פולארד בכלא, וישחררו אותו.
שיחיה עוד ימים ארוכים וטובים יחד עם משפחתו, בבריאות ובטוב.
שבת שלום, חורף בריא,
והמון אהבה אהבה אהבה.

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל Chuk chuk אלא אם צויין אחרת