22
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

המסע לעמק החלומות

ההזמנות שלי


אם תשאלו את תפוז כמה זה 1+ 0 הוא יגיד לכם שווה אפס...חחחח

 
מאתמול בערב יש תקלה משונה
אני רואה שיש מסרים חדשים
וכשאני נכנסת לתיבה
אין
 
גם הבוקר, רואים סימן לכניסת מסרים
נכנסים לתיבה אין
 
 
התפוז שיכור לא אני
 
 
אתמול אחרי ארוחת הערב יצאנו ככה בכיף
היה קריר, נעים
הכלנו לחפש לראות סרט, בזמן האחרון אין מי יודע מה
סרטים טובים, אבל מצאנו
 
הדוכסית
 
ממש כמו הנסיכה דיאנה, ג`יאורג`יאנה, הדוכסית מדבונשיר היא אישה מדהימה ביופייה, זוהרת ואהובה על העם. היא שופעת כריזמה וביטחון, מעצבת את דעת הקהל אפילו מבלי להתכוון ומובילה חברתית גם בתחום האופנה. אולם דבר אחד חסר בחייה - אהבה. מתחת לחיוכה המקסים והכובש של ג`יאורג`יאנה מסתתרת אישה אינטליגנטית ופגיעה הכבולה בנישואים מחוסרי אהבה לדוכס, אחד האנשים העשירים ביותר באנגליה של אותה תקופה. מיואשת מן החוקים הנוקשים והאיסורים המוטלים עליה נוכח היותה אישה במעמדה, היא מחליטה למרוד ומנהלת מערכת יחסים עם בס פורסטר, צעיר יפה תואר. כך היא מערערת את האיזון הקר והפרגמאטי שהחזיק עד עתה את נישואיה לדוכס ויוצרת מצב חדש, עימו לא קל להתמודד, המורכב ממנה ומשני הגברים בחייה. התנהגותה ודעותיה הנחרצות של הדוכסית מחלחלים לספירה הציבורית, כאשר היא הופכת לנציגת המפלגה הליבראלית. תוך כדי כך היא מתאהבת בצ`ארלס גריי, מי שעתיד להיות ראש הממשלה של אנגליה, ולראשונה בחייה מגלה מהי אהבת אמת. אך האם "אהבת אמת" יכולה לשרוד את הביקורת וצרות העין של הדוכס, של בס הצעיר ושל החברה כולה? האם היא תוכל לעמוד אל מול הלחצים והמוסכמות החברתיות בכל הנוגע לחיי הנישואים, למושג האמהות ולערכים כמו חברות ונאמנות? 
 
סרט יפה מומלץ
לומדים על החיים של אלו שיש להם הכל אך בעצם
לפעמים אין להם כלום....כי הכסף לא עושה לנשמה....
 
וספרים רבותיי ספרים הדבר האהוב עליי ביותר
אחרי האיש שלי והנסיכה הקטנה
שדרך אגב היום עושים מסיבת יום הולדת לכבודה
"בהיכלי הנסיכה" עם ילדים, אורחים
ליצן, פעילות ועוד
מבטיחה תמונות .....לא לדאוג.
 
רוצה להמליץ לכם על 3 ספרים כן שקראתי השבוע
רק בלילות קוראת, במיטה
 
עאידה/מכאל סמי
 
זכי דאלי, יהודי מבוגר, כמעט קשיש, הכותב ומגיש תוכנית דוקומנטרית פופולארית
בטלוויזיה העיראקית, מקבל יום אחד, בין שתי מלחמות המפרץ, שיחת טלפון שממנה הוא למד שעל סף דלתו מונחת גופה של אישה. מכאן ואילך מתפתחת עלילה דרמתית, רבת תהפוכות, שדרכה אנו נחשפים לעולמו הרגשי והתודעתי של זכי, שרואה עצמו נצר אחרון לקהילה יהודית מפוארת שחיה ברציפות במקום אחד יותר מכל קהילה יהודית אחרת. דרך עיניו הבוחנות של זכי מתוודעים אנו לבגדאד המודרנית, זו של ימי סדאם חוסיין, על יפעתה, ססגוניותה האתנית, ניוונה הפוליטי והמוסרי ואסונה.
עאידה הוא רומן תקופה. ככזה הוא מאפשר לנו התבוננות באירועים הן בעיניהם של בני הזמן והן מעמדה מרוחקת וגבוהה יותר. בעאידה, כמו ברומנים תקופתיים גדולים אחרים, אנו נחשפים ליחסים המורכבים שבין האמן, שהוא לכאורה נציג הרוח החופשית, ונציגי המנגנונים השלטוניים שבחסותם הוא שורד ויוצר.
עאידה הוא רומן פוליטי מורכב וגם סיפור אהבה גדול - סוחף ומפעים ובה במידה בוגר וחכם. זהו סיפור אהבתם של זכי דאלי, שהתבצר לו בבדידות מרופדת מותרות, ובין עאידה, פליטה כורדית שנכנסת פתאום לחייו.
סיפור האהבה המפתיע הזה נמסר לנו בדרכים עדינות וזהירות. המספר פותח פתח לפאתוס העצום הגלום בסיפור שלו, הבלתי אפשרי כמעט, אבל הוא שוזר אותו בנימים של הומור ואירוניה המזקקים ומאפקים אותו.
עאידה הוא רומן שנברא בחותם של גדולה. לצד ויקטוריה זהו הישגו הספרותי החשוב ביותר של סמי מיכאל. לפנינו יצירת מופת של סופר והומאניסט גדול שעתידה להיות, קרוב לוודאי, אבן דרך זוהרת בתולדותיה של הספרות הישראלית.
 
הספר "עאידה" מספר על זכי דאלי, יהודי זקן שנותר בעיראק, בבחינת נצר אחרון לקהילה מפוארת, לאחר שבני משפחתו ברחו ממנה. הוא מגיש פופולארי של תכניות דוקומונטריות בטלויזיה העיראקית, ודרך עיניו מתוארת בגדד של ימי סדאם חוסיין, ססגוניותה, יופיה, הפחד והאימה של משטר דיכוי, הרדיפה הפוליטית והאתנית ואימת ההלשנות, אפילו על ידי בני משפחה. על רקע כל אלה מתפתחות מערכות יחסים מורכבות בין זכי דאלי לנזאר אל סייד, איש כוחות הבטחון האכזריים, ובין זכי דאלי לחברת נעוריו סאמיה ובני משפחתה.


יום אחד מקבל זכי דאלי שיחת טלפון עלומה, ממנה למד כי על מפתן ביתו מצויה גופת אשה. זכי מוצא אשה צעירה מן מתה חיה מוטלת בפתח ביתו, שניכר כי עברה מסכת יסורים. אשה רצוצה ושבורה, נפש מעונה. הוא נוטל אותה לביתו, סועד אותה, עד להתאוששותה. כל שידוע עליה הוא מוצאה הכורדי, ומעבר לכך דבר לא מתברר אודותיה. האשה חוזרת לאיתנה ומסתבר שהיא אילמת. זכי מכנה אותה עאידה, על שם הנסיכה האתיופית מהאופרה הידועה. בין זכי לעאידה, מתפתח סיפור אהבה, נטול מילים, מכמיר לב בעדינותו וברכותו. נרקמת ביניהם חברות אמיצה ועזה הגואלת את זכי דאלי המזדקן מבדידותו, ומאירה את חייו "היו רגעים שכמעט לא ראה דבר מעבר לחלון. הוא היה מרוכז באוצר המוצפן בלבו. שם, בפנים, הרחק מתשומת לבם של זרים, שכנו חיוכה המלבלב של עאידה ושלוות מבטה. נוכחותה טשטשה את פגעי הזקנה , טענה מרץ בשריריו ובדם השוצף בעורקיו. כל אלה נסכו בו נחת רוח. אביב של קשישים, הצטחק בינו לבינו...".

חיוך אטרוסקי" של חוסה לואיס סמפדרו
 
הספר "חיוך אטרוסקי" מספר על אדם זקן חולה בסרטן, שעזב את כפרו בדרום איטליה ועבר להתגורר עם בנו וכלתו בעיר הגדולה, במילנו. סלווטורה רונקונה הינו זקן נירגן ששונא את החיים בעיר השונים כל כך מאלה שבכפרו. בעברו הוא היה פרטיזן עז נפש שלחם בגרמנים, ולאחר מכן איש מדון בכפרו, פשוט, שורשי, מחוספס, שנאלץ להתמודד עם קשיי הקיום והחיים בכפר. העיר שלופתת אותו, זרה לו, להרגליו, לתפיסת עולמו, לאורח חייו. הוא מתקשה להסתגל למערכת היחסים בין בנו לכלתו, העצמאית והדעתנית, לאוכל המאוחסן בצנצנות ובקופסאות ומאבד מטעמו וריחו, עד כדי כך שהוא נאלץ לאגור בסתר נקניק, גבינה, זיתים ולחם. ההתנהלות המודרנית בעיר, השונה כל כך מפשטות החיים בכפר, זרה לו לחלוטין. בעיר- הוא אדם זקן, חולה שימיו ספורים. בכפר-הוא היה צעיר ,בריא, עז נפש וסוער.


ואז מתרחש הקסם- נרקמת מערכת יחסים בין הזקן ונכדו ברונוטינו, השם שכלתו בחרה לנכד מבלי לדעת שזה היה כינויו של הזקן בהיותו פרטיזן. הנכד הינו תינוק שעדיין לא למד אפילו לדבר. אבל סלווטורה הזקן נכבש ברכותו של ברונוטינו, בתום שבו, בעיניו הגדולות שמתבוננות בו, בעליזותו ושובבותו, והוא נפתח כמניפה בפני התינוק. בעודו מערסל את התינוק בלילות, מספר לו סלווטורה הזקן על עברו, על חייו בכפר, משתף אותו במחשבותיו, הגיגיו ותחושותיו, ומוצא בו בן ברית ממש. האהבה הרבה שרוחש הזקן לנכדו התינוק והיפתחות ליבו בעטייה ובעקבותיה, משנה את סלווטורה הזקן, גורמת לו להתבונן על עברו במבט מפויס, להבין, להתרכך, לקבל את פני המוות ביתר קלות, ובלבד שקודם לכן יזכה לשמוע את הנכד קורא לסבו. במקום געגועים לחיי העבר לומד הזקן להשתחרר מהעבר לקבל אותו ולהשלים עימו.


2 הספרים האלו אם תשימו לב
מדברים - שהזקנים מה יש להם יותר בחיים....למות
וזה כל כך לא נכון
 

אדם זקן מה יש לו בחייו?


אדם זקן יש לו בחייו-הזדמנות לשינוי, לאהבה, למערכת יחסים חדשה, לפיוס, לנוחם, לנחמה, להבנה ולהשלמה- לא רק בימי זקנתו, אלא אפילו בימיו האחרונים.
כל עוד הוא חיי זכותו להכל!!
 
והספר השלישי שקראתי גם של מכאל סמי
ויקטוריה
 
ויקטוריה נולדה בראשית המאה בחצר צפופה של משפחה אחת ברובע היהודי של בגדאד. מלידתה מזומן לה גורל של בת אנאלפבתית הסביבה שגברים מושלים בה. בלי כחל ושרק מספר המחבר סיפור רב עוצמה על יושבי החצר הזאת ועל חייהם המחוסרים פרטיות בכל יצריותם. בתוך כך עולה דמותה של ויקטוריה הילדה, הנערה, האוהבת, האשה, האם, בשמחתה ובסבלה, כשהיא עושה את דרכה מראשיתה בימי התורכים ומלחמת העולם הראשונה, ועד אחריתה ברווחתה של דירה ברמת - גן של ימינו, בזמן שהיא האם הזקנה של משפחה ישראלית ענפה. בעצמה יתרה מתבלט בתוך כל אלה הסיפור המרתק והמדהים של חיי נישואיה ואמהותה, והקורא הנפעם נוכח שהוא מלווה את דמותה של אשה מופלאה.
 
אף פעם לא קראתי את ספריו
אבל התאהבתי בסיפוריו ובמילים הרהוטות שבספר
והוא כתב עוד ספרים ועם הזמן אקרא גם אותם.
 
כריכה אחורית/ויקטוריה

ויקטוריה נולדה בראשית המאה בחצר צפופה של משפחה אחת ברובע יהודי של בגדאד. מלידתה מזומן לה גורל של בת אנאלפביתית בסביבה שגברים מושלים בה. בלי כחל ושרק מספר המחבר סיפור רב עצמה על יושבי החצר הזאת ועל חייהם המחוסרים פרטיות בכל יִצריוּתם.

בתוך כך עולה דמותה של ויקטוריה הילדה, הנערה, האוהבת, האשה, האֵם, בשמחתה ובסבלה, כשהיא עושה את דרכה מראשיתה בימי התורכים ומלחמת העולם הראשונה, ועד אחריתה ברווחתה של דירה ברמת-גן של ימינו, בזמן שהיא האֵם הזקנה של משפחה ישראלית ענפה.

בעצמה יתרה מתבלט בתוך כל אלה הסיפור המרתק והמדהים של חיי נישואיה ואמהותה, והקורא הנפעם נוכח שהוא מלווה את דמותה של אשה מופלאה.

WOW חולת ספרים אני, נראה השבוע מה אתחיל לקרוא

ממה שיש בבית, וגם אקנה......ישששששששש

הערה: הספרים הם שלי אישיים, נקנו בכספי!

 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

9 תגובות

ארכיון פוסטים
נקה
קוד חופשי

הבלוג של הלב מזהב

קוד חופשי
הומלץ על ידי ה-בלוג
קוד חופשי
ההזמנות שלי

ארכיון פוסטים
נקה
קוד חופשי

הבלוג של הלב מזהב

קוד חופשי
הומלץ על ידי ה-בלוג
קוד חופשי
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל הלב מזהב אלא אם צויין אחרת