77
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

הטלה-רחל בניאש מזרחי

בדקו את איכות החיים שלכם

קטע שכתב חנוך דאום:

1.   קבעו .לכם דייט חודשי קבוע עם כל אחד מילדיכם. הקדישו אותו לדרישה אמיתית בשלומםהקשיבו להם באמת. דברו איתם. השיאו להם עצה. אחת לחודש, בלי חיפופיםותירוצים, קיימו את הדייט הזה. גם אם אתם גרים באותו בית. גם אם נדמה לכםשאתם פוגשים בהם בכל יום.

2.   כתבו מכתבשבו אתם מסבירים לאדם קרוב מדוע אתם אוהבים אותו. אל תתקמצנו במילים.נמקו.רדו לפרטים. כתבו לו על כל מה שטוב בו. על כל מה שיפה. ספרו לו כמההוא חשוב לכם. כמה הוא יודע להקשיב. כמה הגון, מעניין, מתחשב ומשעשע הוא.ספרו לו כי הוא חשוב לכם. ולבסוף, גם אם הוא שכן, בן משפחה, או עמית שאתםפוגשים כל בוקר בעבודה, שלחו לו את המכתב בדואר.

3.    כתבו מכתב כזה גם לעצמכם.

4.      אל תקראו עיתוןכאשר אתם אוכלים. אל תראו טלוויזיה. אל תעמדו ותאכלו מהסיר. כאשר אתםאוכלים, אכלו. התלבשו לארוחה, חממו אותה, סדרו אותה יפה בצלחת, הסתכלו עלהאוכל בטרם הוא נכנס לפיכם. לעסו היטב. טפלו בחשבונות אחרי הארוחה. דברובטלפון אחריה.כאשר אתם אוכלים, אכלו, השאר יחכה.

5.   הקדישו לעצמכם חצי שעה ביום.קבעו את זה בפגישה ביומן. פגישה עם עצמכם. עצמכם זקוק לזה. עצמכם נואשלזה. מגיע לו. צאו מהבית, צאו מהמשרד ושבו חצי שעה בחוץ, בלי גג או קירות.שבו בחוץ, על ספסל ציבורי, על אבן נוחה, על גג משרד גבוה, על דשא ירוק עםמעט צל. שבו והשקיפו על העולם וראו את דמותכם משתקפת בו. אל תחשבו על המשךהיום. אל תחשבו גם על ראשיתו. חשבו רחוק. הפליגו עם מחשבותיכם אל מקוםבלתי נראה, בלתי מושג. נסו לחלום, לייחל, לקוות. את רוב חייכם אתם מקדישיםלאחרים. חצי שעה ביום הקדישו לעצמכם. רק לעצמכם.

6.    נסו ליצור, נסולצייר, לפסל, לכתוב שיר, נסו לרקוד. נסו לנגן בחלילית או בפסנתר.הרכיבופאזלים. התמודדו עם משחקי חשיבה חמודים. נסו לבנות קערה מחימר. לא נולדתםכדי לנייד עכברי מחשבים. יש לכם שימושים נוספים. גלו אותם.

7.      לכו. לכושלא על מנת להגיע. לכו שלא על מנת לקבל פרס. לכו שלא על מנת לרזות. לכוכדי להרגיש את הרגליים. לכו כדי ללכת. לכו להנאתכם. לכו. פשוט לכו.

8.     קנו ערסל.הרשו לעצמכם להתערסל בו. הרשו לעצמכם להתרכבל בו. הרשו לעצמכם לשקוע בובאמת ולחזור למצב העוברי שבו החלו חייכם. יש הרבה מטלות ומשימות כבדותבחיים הללו,אבל ישנם רגעים שבהם כל מה שצריך כדי להסתדר, זה לשכב בערסלולהנדנד.

9.  הרשו לעצמכםלהיות פחות זמינים. כבו את הסלולרי כאשר אתם בבית. כבו את הסלולרי כאשראתם במשרד.כבו אותו בנסיעות. היו פחות קלים להשגה, קשה לחשוב, להרגיש,לתכנן, לקוות, לאהוב ולחיות כאשר הסלולרי מייבב בהתמדה. כבו את הסלולריותמצאו שיש חיים.

10. בחרו ערב אחדבכל שבוע שבו הטלוויזיה מכובה. הוציאו אותה מהשקע ושימו עליה כיסוי. ערבאחד בשבוע התייחסו אליה כאל טלוויזיה מקולקלת. ערב אחד בשבוע פנו לעצמכםאת כל השעות הארוכות הללו. ערב אחד בשבוע דברו עם בני משפחתכם כאשר פניכםמופנות אליהם ולא אל המסך. ערב אחד בשבוע, רק ערב אחד בשבוע, חפשו אתההתרחשות בדמיונכם ולא במכשיר הטלוויזיה.

11. סמנו את קיומה של השבת.תעשו קידוש בליל שישי. הדליקו נרות. ערכו ארוחה משפחתית. סמנו את זכותכםלקיים ערב לא שגרתי אחד בשבוע. לא משנה אם אתם שומרים או לא שומרים שבת,תנו לה לשמור עליכם.

12. הכינו רשימהמפורטת של כל הדברים הטובים שיש לכם בחיים. הבריאות, המשפחה, הבית, מזגהאויר,יכולות הבישול של חמותכם, הכדורגל ביום שישי, בעל המכולת שמסבירפנים. כל דבר שגורם לכם רגע של נחת. כל דבר שנותן לכם תקווה קטנה לעתידסגול. קראו בה ועדכנו אותה מעת לעת.

13.הוציאו מאה שקל מהכספומט, חפשו עני הפושט ידו ברחובה של עיר, גשו אליו,לחצו את ידו ותנו לו את השטר. העני ירגיש טוב, אבל זה כלום לעומת איך שאתםתרגישו.

14. דברו על מה שכואב לכם.אל תטייחו. אל תנסו להתמודד לבד. אל תחשבו שאיש לא יאזין לכם. אל תחששולהיראות חלשים. אל תחששו להטריח. גשו לחבר קרוב, לבן משפחה אהוב וספרו לומה כואב.שתפו אותו במה שקשה. חלקו איתו את מה שטורד, שרודף, שמאיים,שמטלטל, שמפריע לישון.אל תתמודדו עם הכל לבד. איש לא יתן לכם תעודתהצטיינות על כך שלא בקשתם עזרה, שלא התייעצתם. מותר להיות חלשים.

15. בכו.כאשר עצוב,בכו. כאשר לחוץ, בכו. כאשר קשה, בכו. כאשר אתם רוצים לבכות,בכו. אל תחסמו את זה,אל תתביישו בזה, אל תנסו לגבור על זה. אם יש דמעותשרוצות לזלוג, צריך לתת להן לעשות זאת. זה מזכך.

16. רכשו כורסהחדשה או כיסא נוח מתנדנד ושימו אותו בחדר השינה שלכם. לא בסלון, לאבמרפסת, לא בשום מרחב ציבורי בבית. בחדר שלכם. איכשהו, כאשר אנחנו נהייםהורים, החדר שלנו הופך להיות מקום אפור של מבוגרים, בעוד חדרי הילדיםנעמסים בכל טוב. הפכו את החדר שלכם למקום שנעים .

בהצלחה


הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

14 תגובות

אולי תאהבו גם
המיטב
אולי תאהבו גם
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל rmizrahe אלא אם צויין אחרת