00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

סיינטולוגיה בישראל- הבלוג של שרית

כת הסיינטולוגיה הסתננה למכללת "סמינר הקיבוצים"

 
להוציא את כת הסיינטולוגיה מסמינר הקיבוצים 
 
 
(עדכון) בעקבות החשיפה בבלוג והתערבות של המרכז הישראלי לנפגעי כתות, החליט סמינר הקיבוצים שלא להמשיך את ההתקשרות עם "המכון לאבחון עסקי". בקיצור - העיפו אותם משם!
 
 "המכון לאבחון עסקי", חלק מרשת הארגונים הבינלאומית של כת הסיינטולוגיה, עורך בסמינר הקיבוצים סדנאות סיינטולוגיה תחת מסווה של ייעוץ לעסקים. המרכז מזמין בכל שבועיים עשרות אנשי עסקים להרצאות בנושאי ניהול ועסקים, והם אינם חושדים אפילו כי מדובר למעשה בכת המסוכנת.  
 
הקשר בין המכון לאבחון עסקי ובין כת הסיינטולוגיה
 
על הלוגו של המכון מופיע השם - WISE, ראשי התיבות של World Institute of Scientology Enterprises, שימו לב למילה סיינטולוגיה שם. מטרת המכון, כמו זאת של ארגוני חזית אחרים של הסיינטולוגיה, היא להכניס קהל חדש אל הסיינטולוגיה, להגדיל את הכנסות הארגון ולהשיג הכרה ציבורית רחבה יותר ולגיטימציה לסיינטולוגיה1
 
צוות המרצים בסדנאות של המכון לאבחון עסקי מורכב מסיינטולוגים בכירים וממומחים להפצת הכת. ביניהם המרצה אואנה לייבוביץ` כיהנה בעבר כראש ארגון הסיינטולוגיה הראשי בישראל (המרכז לסיינטולוגיה ישראל) ומנכ"ל המכון לאבחון עסקי יובל איבנקובסקי, אחד הסיינטולוגים הבכירים בארץ. גם שאר חברי הצוות של המכון הם סיינטולוגים. 
 
 
הסתננות
 
השיטה של המכון לאבחון עסקי ולארגוני חזית אחרים של הסיינטולוגיה, היא להציע לבעלי העסקים קורסים הלקוחים מסיינטולוגיה (קורס תקשורת לאנשי מכירות, לדוגמה) ולאחר מכן  לחשוף אותם בהדרגה לתכנים המתקדמים יותר של הכת. חברי הצוות משכנעים את אנשי העסקים לרכוש קורסים מתקדמים ויקרים יותר ותהליכים מנטליים/היפנוטיים – המובילים לחיי שיעבוד לכת הסיינטולוגיה בחיפוש אחר המצב המושלם (קליר). באופן זה משיגה הכת נתח יוקרתי מלקוחותיה (בדומה לשימוש שהיא עושה בסלבריטיס כדוגמת טום קרוז)2, שהרי אנשי עסקים יכולים לשמש כר נרחב לתרומות, ולהפצה של סיינטולוגיה לכל עובדיהם. 
 
הבעיה האמיתית והכאובה ביותר עם קיום הסדנאות של "המכון לייעוץ עסקי" בסמינר הקיבוצים היא שהם זוכים ללגיטימיות גורפת רק משום שהפעילות הזאת מתקיימת תחת גג הסמינר. הסמינר הוא מוסד חינוכי ידוע ומוכר, ותמיכתו מהווה כעין אישור שהמכון לייעוץ עסקי אינו קשור לכת הסיינטולוגיה ואינו מסוכן. אנשי העסקים המגיעים לסמינר חושבים שהם הולכים ללמוד ייעוץ עסקי בסמינר הקיבוצים. האמת רחוקה מאוד מכך.  
 
אנו קוראים להפסקת הפעילות של כת הסיינטולוגיה בסמינר הקיבוצים באופן מיידי וחד משמעי. 
 
אסור לסמינר הקיבוצים לתת לנציגי הכת להמשיך לפעול בסמינר מסיבות עסקיות.  
 
אם נתקלתם בפעילויות של המכון לאבחון עסקי או של אחת מפעיליות החזית האחרות של הכת, אנא מסרו פרטים בתגובות לבלוג הזה, כך שנוכל להזהיר אחרים.
 
מקורות נוספים: בלוג וידאו של טורי כריסטיאן אנדרסן, סיינטולוגית בכירה לשעבר  ובו היא חושפת את שיטות הפעולה השקריות של ארגוני החזית של סיינטולוגיה לייעוץ עסקי.  
 

 

 

 

 

היחס של סיינטולוגיה ולביקורת ולמתנגדים לה 

 

(מדוע אני לובש מסיכה)  

 

 

(תמונה מהפגנה של אנונימוס נגד סיינטולוגיה בתל אביב 10.5.08) 

 

נקודה נוספת בקשר לסיינטולוגיה היא המדיניות הסיינטולוגית הנקראת Fair Game (ציד חוקי) לפיה הסיינטולוגים מחויבים להרוס בכל דרך אפשרית את אלו שמתנגדים לה או מביעים כלפיה ביקורת 3. טקטיקה נוספת שבה משתמשים הסיינטולוגים להשתקת מבקרים וחברים לשעבר היא השימוש בתביעות משפטיות מרובות, לא על מנת לזכות אלא על מנת לפגוע באדם כלכלית, נפשית וחברתית 4. זאת הסיבה שהמלחמה העולמית כעת נגד סיינטולוגיה מתנהלת על ידי ארגון אנונימוס 5, ארגון חופשי של משתמשי מחשב אנונימיים שנלחם בעד חופש הדיבור והמידע ונגד ההתעללות והניצול של כת הסיינטולוגיה. 

 

זאת הסיבה שמייל זה נשלח מחשבון דוא"ל אנונימי. הסיינטולוגים מונחים לרדוף ולתקוף על בסיס אישי ולהרוס את כל מי שמביע כלפיהם ביקורת בפומבי.  

 

 

 

רקע: מהי סיינטולוגיה 

 

כנסיית הסיינטולוגיה היא כת מרושעת ומסוכנת שמסווה את עצמה כדת. המטרה שלה היא להרוויח כסף. היא עוסקת במגוון שיטות של שליטה בתודעה (Mind Control) על אנשים שמעוניינים להשיג שליטה על חייהם ועל הכסף שלהם ומתפתים לכת. המטרה של סיינטולוגיה היא לקחת מהם כל שקל שיש להם ושהם יכולים להלוות ולהמשיך ולשעבד אותם למטרותיה הזדוניות 6

 

השופט אנדרסון, בית המשפט העליון של ויקטוריה, אוסטרליה: 

 

"סיינטולוגיה היא מרושעת; הטכניקות שלה מרושעות; העיסוק בה מהווה איום חמור על הקהילה, רפואית, מוסרית וחברתית; חסידיה, למרבית הצער, מולכים שולל וסובלים לעיתים קרובות ממחלות נפש... (סיינטולוגיה היא) הארגון הגדול ביותר של אנשים לא מוסמכים שעוסקים בטכניקות מסוכנות המסוות כתרפיה מנטלית." 

 

השופט לייטי, פסיקת בית המשפט העליון בלונדון: 

 

"הסיינטולוגיה היא בלתי מוסרית ודוחה חברתית... היא מושחתת מרושעת ומסוכנת. היא מושחתת משום שהיא מבוססת על שקרים והונאה, והיעד האמיתי שלה הוא כסף וכוח עבור מר האברד... היא מרושעת משום שהיא עוסקת בעיסוקים מגונים הן כלפי חסידיה שאינם הולכים בתלם וכלפי אלו שמותחים עליה ביקורת או מתנגדים לה. היא מסוכנת משום שהיא מבקשת ללכוד אנשים ולהעביר אותם אינדוקטרינציה ושטיפת מוח כדי שיהפכו להיות שבויים שאינם שואלים שאלות וכלים בידי הכת, וגורמת להם לנטוש את חיי היום יום ואת היחסים עם אחרים". 

 

הכנסייה הוקמה ב-1950 על ידי סופר מדע בדיוני בשם ל` רון האברד, במטרה להגשים את ההצהרה שלו כי הדרך הטובה ביותר להרוויח כסף היא להקים דת 7. ואכן, הסיינטולוגיה גובה כספים רבים מחסידיה. לפי הערכות, הסיינטולוגים נדרשים לשלם כ-500,000 דולר כדי להגיע למצב הרוחני הגבוה ביותר שניתן להשיג (דרגה הנקראת OT8), דבר שעשוי להימשך עשרות שנים. הדבר אינו כולל תרומות אחרות שנדרשות מהחסידים. סיינטולוגים לשעבר העידו כי סיינטולוגיה סוחטת מהאדם את כל הכסף שהוא יכול להשיג 8

 

הסיינטולוגיה היא צאצא של שיטת פסיכותרפיה מוקדמת יותר שפיתח האברד ממקורות שונים, שאותה כינה "דיאנטיקה". דיאנטיקה היא סוג של תרפיה ברגרסיה. לאחר מספר שנים היא הורחבה כדי לשוות לה תדמית של דת למטרת הטבות מס. האברד כינה זאת "סיינטולוגיה". שיטות הטיפול של הארגון זכו לביקורת נוקבת מצד הממסד הרפואי והפסיכיאטרי, והוגדרו כשטיפת מוח וכהיפנוזה.  

 

בתהליכים המתקדמים של סיינטולוגיה נדרשים החניכים להוציא "רוחות" שנלכדו לפני 75 מיליון שנה בתוך גופם, תהליכים אלה נמשכים שנים רבות ובהם האדם מבצע אלפי "סשנים" שבהן את מהפנט את עצמו ומוציא שדים מגופו, אנשים רבים שביצעו תהליך זה מתו 9, אך זהו רק קשר נסיבתי. למותר לציין כי כל טענות הסיינטולוגיה באשר להשגת מצבים גבוהים יותר של תודעה נשללו במבחנים רשמיים, וכי הכנסייה לא הצליחה להוכיח מעולם כי היא אכן מספקת את ההבטחות שלה לחניכים כגון זיכרון מושלם, יכולת אנליטית מושלמת, שפיות מושלמת ויכולות על טבעיות.  

 

ההגדרה של סיינטולוגיה מתוך האתר העצמאי הגדול ביותר בעולם בנושא סיינטולוגיה 

ההגדרה של סיינטולוגיה בוויקיפדיה  

ל. רון האברד בוויקיפדיה 

 

 

דו"ח תעסה-גלזר (ישראל ינואר 1987) 

 

וועדה בינמשרדית שבדקה את נושא הכתות בישראל הקדישה ערך נרחב לכת הסיינטולוגיה. הוועדה סיווגה את הסיינטולוגיה ככת מסוכנת, ואף העמידה אותה בראש רשימת הכתות שנסקרו. עוד עולה מהדו"ח כי נציגי הסיינטולוגיה בישראל שיקרו בפני הוועדה, דפוס שחוזר על עצמו בהתנהלות הסיינטולוגים מול הרשויות והתקשורת.  

 

דו"ח תעסה-גלזר מפרט בין היתר האופן שבו כת הסיינטולוגיה חודרת לעסקים זרים כדי להרחיב את עצמתה ולהגדיל את הכנסותיה. מתוך הדו"ח: "האברד מציע לאנשיו דרכים להתמקמות בתוך עסקים זרים על מנת להפכם בהדרגה לעסקים של הארגון. באגרת מנהלים מה-15.4.68 מפורטים חמישה שלבים להשתלטות כזו: (1) לבחור עסק מתאים; (2) להציע למנהליו טכניקות להגדלת הרווחיות – ללא צורך בהשקעה מצד העסק... (3) להכניס את מחלקת האתיקה לפעולה, לאתר אנשים אנטי חברתיים ולפטרם (4) לשלוח את מנהלי העסק לעשות אודיטינג ואח"כ את כל העובדים` (5) ליישם נהלים אדמיניסטרטיביים ואחרים הנהוגים בסיינטולוגיה."  

 

כמו כן מציין הדו"ח כי מאמצים נוספים להגדלת ההכנסות נעשים על ידי הקמת מוסדות ומפעלי חזית.  

 

כיום, סיינטולוגיה היא הכת הגדולה ביותר בישראל 10. נציגיה מנסים לחדור במסווה לכנסת, למוסדות ציבוריים, לבתי ספר, לעסקים ולבתי סוהר 11

 

בארץ פועלים מספר ארגוני חזית אחרים של סיינטולוגיה (Applied Scholastics, קרימינון, הדרך אל האושר, העמותה לשגשוג וביטחון במזרח התיכון, CCHR, ועשרות חברות לייעוץ עסקי בשנות שונים ומשונים).  

 

 

 בחזרה לבלוג

 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

2 תגובות

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל סיינטולוגית לשעבר אלא אם צויין אחרת