00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

רשמי תודעה

מה שאנחנו מעדיפים להדחיק

 
 
בעודי ממתין למעיי שיעשו עימי חסד וישחררו אותי מהמועקה הכלואה בהם, אני משוטט ברשת ונתקל ברשומות שאת הקישור להן אביא להלן. אינני נוהג לקרוא בחדשות בדרך כלל, ולכן עד לרגעים אלו ממש לא הייתי מודע למרחבים החדשים אותם ממשלתנו פותחת לעצמה בהתנהגותה הנלוזה והלא מוסרית בעליל. הרשומות הללו לא ממש מקילות על המועקה שבבטני, אלא דווקא מגבירות אותה. בהיותי, כדברי מי מחבריי, "הבודהיסט הרגיז ביותר שבמזרח התיכון", אני מאפשר לעצמי את הבוטות והחריפות שבדבריי הבאים, ושמקורם אינו נמצא חס וחלילה בלבי הגס או ברשעותי, אלא בזעם שאני חש למרות התורה שהרביצו בי מוריי. זעם לנוכח האטימות שנוהגים מי מנבחרנו בכל הקשור לסבלם הקשה של האחרים, ואשר למידה לא מבוטלת של העצמתו הם אחראים. אני מאחל לאותם נבחרי ציבור אטומים, שכמו שהמועקה שבבטני ושמטפסת אל חזי אינה רוצה לשחרר אותי מעולה, ואשר אני מאמין שבדומה לי, אם כי בצורות מעט אחרות, רבים מאזרחי מדינת ישראל חשים בה, שיחושו בה גם הם. ושהמועקה לא תשתחרר ממעיהם ולבם עד שעיניהם תפקחנה ולבם ייפתח לראות את אשר אינם רוצים לראות,  ואת אשר גם רבים מאיתנו מעדיפים להדחיק: את פליטי אפריקה הנרדפים ושחיים בארצנו בתת תנאים, ללא זכויות וללא טיפול רפואי; את הטיבטים הנרדפים בארצם ושהוועד האולימפי שלנו משום מה חושב שסבלם ורווחתם של אחרים אינו נוגע לו, כיוון שאינם רוצים לערבב ספורט עם `פוליטיקה`; את הבורמזים הנרדפים בארצם ושמי מאנשי העסקים שלנו אינם מסיימים את עיסקאותיהם האפלות עם המשטר הרצחני של בורמה לאלתר; את הקשישים, הנכים, האמהות החד-הוריות והאזרחים שפרנסתם דלה וממשיכה להיפגע; את גלעד שליט, אלדד רגב ואהוד גולדווסר שעדיין לא חזרו למרות המלחמה האחרונה שממשלתנו פתחה בה ושעדיין אינם עימנו. 
 
הרשומות שקראתי הבוקר ושעוסקות בפליטים בישראל הן של אסף פדרמן, של גילי בר-הילל, של ג`ינג`יסטאן, ושל שוקי גלילי שאל רשימת המוחים שברשומה שלו אני קורא לכל קוראיי בחום רב להצטרף.
 
כמו עמיתיי הבלוגרים לפניי, אני לא מהסס מלהזכיר שוב, שהעולם שתק כשרצחו את אבותינו ואמותינו, סבינו וסבתותינו, דודותינו ודודינו בשואה הארורה ובפוגרומים. איננו צריכים לחפש את הסיבות לגרימת סבל של אנשים ע``י אנשים אחרים במחקרים הרבים שנכתבו לעייפה על הפסיכולוגיה הנפשית העקומה של בני-האדם, על הסיבות החברתיות, הכלכליות ואחרות שגורמות למי מאיתנו לפגוע בזולתנו, אלא בנו עצמנו עלינו להתבונן. באדישות המטומטמת, בהכחשה העצמית, בשקרים שאנו מספרים לעצמנו כדי שנוכל לעבור את היום-יום ואשר מאפשרים לנו להדחיק פעם אחר פעם את העובדה שבחלק גדול מהזמן איננו שונים בהרבה מאלה שהיו שותפים שבשתיקה לשואת היהודים ולשואות אחרות, בשקרים העצמיים שגורמים לנו להאמין שסבלם של אחרים מנותק מאיתנו ולא שייך לזה שלנו, שבין היתר נגרם בדיוק, אבל בדיוק, מאותן הסיבות.
 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

4 תגובות

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל שנטידווה אלא אם צויין אחרת