00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

אופנוען בדרכים

הזמנת האופנוען ל...

הופעות,חוגי בית,שירי האופנוען בדרכים ושירים שכולם אוהבים 0543055033

יום טוב נרצח ! האם גם התבונה נרצחה איתו בחצי חינם? / עובדיי קבלן או עבדים בכסות מודרנית?

 

תראו  ידידי אני לא נוהג לשתף אתכם בכל הכרוניקות ובכל מעשיי כאופנוען בדרכים, לא רוצה להכביד עליכם וגם מנסה להתמקד בנושאים חברתיים שבהם ההשפעה שלי תהייה אפקטיבית לחברה הישראלית שלנו בתחום החינוך הביטחון ושאיפה לחברה צודקת, לכן מעשים מסוימים   וצדקות שצברתי נשמרים אצלי בלב, אלה מסוג המעשים  המופלאים שמעצימים אותי ובכך באתי על שכרי, כך חשבתי על המפגש עם משפחת דואק המופלאה שאבי המשפחה נרצח לחינם ברשת חצי חינם , וכולם התנערו מהאחריות למותו, חברת עובדי הקבלן שהעסיקה אותו וכן הרשת "חצי חינם" שעל  הקופאיות שלה שמר  יום טוב  במסירות שבגללה מצא את מותו.

 

בחודש נובמבר 2007 שעת ערב מוקדמת , אני רוכב לבת ים גיטרה על הגב וחברי ג`וש האופנוען ממתין  לי  כדי שניכנס ביחד  לבית משפחת דואק, אם המשפחה טובה דואק ושלוש בנותיה המקסימות ,מיטל,לירן וענבר, ביית חם מואר ואמיתי ואם לא חשתי את הכאב הענקי הזה שרובץ כזאב אפל במפתן הבית , הייתי מדמה שאושר גדול יש בבית הזה, באתי לביית שבו אב המשפחה המפרנס שלה והגבר היחידי והאהוב נרצח! ובו ברגע נקטע חוט האושר שאפף את המשפחה. 

באנו לבדוק איך לעזור למשפחה שנותרה ללא זכויות , ושלמרות שיום טוב נרצח בזמן עבודתו ושמירתו על העובדות ברשת חצי חינם, מתנערת הרשת מדאגה לזכויות בני משפחתו וגם  חברת עובדיי הקבלן בתרגיל טקטי פשטה את הרגל ואין עם מי לדבר, המפגש עם המשפחה המקסימה היה כשישה חודשים לאחר הרצח, לא חשבתי לפתוח את הגיטרה בזמן אבלותה של המשפחה, עד שטובה אמרה לי

 " נו לא תנגן לנו משהו"? היה לי ברור ששערי שמיים עומדים להיפתח כאן , וכשניגנתי להם אמרה לי טובה שהיא מרגישה כאילו בעלה יום טוב נמצא איתנו כאן ונהנה מכל רגע, דיברתי איתם על החיילים החטופים ,על הרכיבות שלי כאופנוען בדרכים, ניצולי שואה, נשים מוכות , שדרות,עוני פערים חברתיים,קיפוח ניצול, שרתי להם על אחדות כוח אמונה והרגשתי איך הנשים האלה שנפלה עליהן גזירה משמיים מתחזקות ומתחמשות בתקווה שהפחתי בהם,  בי ובגוש ידידי בעל המודעות החברתית.

לא אאריך לספר לכם על המפגש המופלא והמרגש  רק אספר לכם שנקשרתי אל המשפחה והיא אף מלווה אותי בדרכי מסעי ושולחת תפילות להצלחתי,  אבל  אני רוצה להתמקד בעיקר, בימים אלו לירן דואק ביקשה  את עזרתי  להפיץ את המאבק שלהם נגד רשת חצי חינם , נגד הניצול, נגד הזילות בחיי אדם,  לדעתי המהפכה כבר בדרך והמסע החברתי שלי מתעצם וצובר תאוצה!  לכן  אצרף לכם את מכתבה כלשונו וכדברו ואשמח שתקראו ותפיצו הלאה  וכמובן תשלחו חיבוק לבנות ולטובה אם המשפחה

 

במלאת השנה להרצחו של יום טוב דואק (ז"ל) לא נכנסים לסניפי "חצי חינם"

 

יום טוב דואק (ז"ל) המאבטח שנרצח בזמן שוד במרכול "חצי חינם" ב-30.3.07, היה אב ל-3 ילדים, בעל, חבר, שכן, ואזרח במדינת ישראל. אנו אזרחי ישראל מביעים הזדהות עם משפחת דואק, על כך כי לאחר הרצחו של דואק, "חצי חינם" התנערו מהעובדה כי יום טוב (ז"ל) עבד ב"חצי חינם" קרוב לשנתיים, התנערו מהעובדה כי דואק (ז"ל) זכאי לקבל את כל מה שלכל אזרח במדינת ישראל מגיע, התנערו מהעובדה כי במדינת ישראל יש חוקים, התנערו מכך שחברת עמל מתעלמת באופן בוטה מהתנאים המגיעים למאבטחי המרכול ולכלל המאבטחים בחברתם, עצמו עיניים לנוכח העובדה שחב` עמל לא דאגה לביטוח כלשהו עבור דואק במטרה להבטיח ביטחון למשפחת דואק והתעלמו מהעובדה שחב` עמל נעלמה כשהתקרית קרתה.

 

"חצי חינם" הינה דוגמא מובהקת לריקבון החברתי המכלה כל חלקה טובה בארצנו. העובדה כי יש כאלה הרואים בזה דבר של מה בכך ורפיון ידם ניכר בכל פועל כזה או בחייהם, רק מוסיפה חמה וזעם. לנו כבני אנוש יש את האחריות המוסרית לקום לטובת צערו של האחר. לא רק לטובת יום טוב דואק, כי אנו יחידה אחת, יחידה חברתית החיה במדינת ישראל. מחר אנו עלולים ליפול לאסון ואז להיווכח כי אנו לא בראש מעיינו של איש. אין בזה חדש, ניצולי השואה, הנכים, משפחות החטופים חווים זאת ויש עוד מקרים רבים 

 

בתאריך 27/3/08 - יום חמישי - לא נכנסים למרכזי "חצי חינם" לאות ההזדהות שלנו עם כאבם של משפחת דואק. לא נבקש מכם את כספכם, לא נבקש מכם את זמנכם, לא נבקש מכם לא לעשות קניות (לא חסרות רשתות מזון אחרות שבהן ניתן לערוך קניות באותו יום).

אנו מזמינים אתכם רק להביע הזדהות, אנחנו גם בני אנוש ולא רק עובדים. לא נכנסים לסניפי "חצי חינם" בתאריך 27/3/08, במלאת השנה של הרצחו יום טוב דואק (ז"ל). מי יתן כי יום חשוב זה יהיה תחילתה של המהפכה החברתית.

 כרגע נודע לי שהכתבה הזאת עלתה בפורמט אינטרנטי

באתר "כותרת אזרחית" תרשמו בגוגל כותרת ראשית ותנו שם תגובה שתיצור אנרגייה ומחאה לעוול שנעשה למשפחה שאיבדה את היקר לה מכל!

לפרטים והצטרפות -   yomlelo@gmail.com

 

הבלוג לזכרו של יום טוב דואק ז"ל-    http://cornflakegirl.blogia.co.il

 

 

 

אלה הדברים כפי שלירן העבירה אליי ואני מעביר אליכם, לא מבקש לגעת רק להרגיש ולהזדהות

להתראות בדרכים

מגן דהרי

האופנוען בדרכים

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

65 תגובות

קוד חופשי

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל מגן המקורי אלא אם צויין אחרת