00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

סיבוב נוסף

גרביים. 2.

אחרי שכתבתי את הרשומה על הגרביים קיבלתי כמה בקשות לתרגום ההוראות. תירגמתי.

אני מאמינה בכל ליבי ששפת הקודש לא נועדה לכתיבת הוראות סריגה. עברית זו שפה לכתוב איתה ספר תנ"ך, שירים של אלתרמן, דברים כאלו. הוראות סריגה מן הראוי שתכתבנה באנגלית.
מסתבר שגם בתחום הוראות הסריגה יש אנשים שחושבים אחרת ממני. אמר מי שאמר (אולי וולטיר, הדעות חלוקות) "איני מסכים עם מה שאתה אומר, אך אלחם עד מוות על זכותך לומר זאת", אז גם אני לא מבינה את החפצות בהוראות עבריות, אבל מנצלת כל דקה פנויה (בעיקר בהמתנה לאוטובוסים) ומתרגמת לעברית את ההוראות.

היות ואני לא משתמשת בהוראות בעברית, אני לא בטוחה שתרגמתי אותן כראוי, ומקווה שעילגותי תהיה מובנת. אני מוסיפה צילומים מהשלבים השונים, חסרים צילומים בנקודות קריטיות (בשלבים האלו הייתי מרוכזת מכדי לצלם...) אולי אם יגיע היום ואני אסרוג עוד זוג גרביים מהצמר המדהים שקניתי בדיוק בשביל זה, אני אהיה יותר מדוייקת בבחירת זמני הצילום.
שאלות ותיקונים יתקבלו בברכה.

כזכור המקור (האנגלי הקריא והברור) נמצא כאן.

גרביים

הוראות מיוחדות

העלאת עיניים עם שרשרת קרושה - (הסבר מצולם)-

עם שארית חוט (כותנה מאוד נוח!) סורגים עיניי שרשרת, קצת יותר ממס` העיניים שרוצים להעלות.

בעזרת אחת המסרגות (אחת מהחמש) מעלים עיניים, עם חוט הסריגה, דרך עיני השרשרת [יש יותר עיניי שרשרת, אז מתחילים קצת אחרי ההתחלה ומסיימים קצת לפני הסוף]. מתחילים לסרוג.

כשמגיע הרגע – פורמים את עיני השרשרת (זו עבודה קצת מעצבנת, כי הן תפוסות בסריגה ואי אפשר לפרום אותן במשיכה). את העיניים המשוחררות שהתקבלו מעלים על מסרגה.

ליפוף וסיבוב– W&T

W&Tבשורת ימין - לסרוג עד הנקודה הרצויה (לפי המצויין בדוגמא) להעביר את החוט קדימה,בין המסרגות, להעביר את הע` הבאה בלי לסרוג למסרגה הימנית, להחזיר את החוט אחורה בין המסרגות, להחזיר את העין הלא-סרוגה למסרגה השמאלית, לסובב את העבודה.

W&T בשורת שמאל - לסרוג עד הנקודה הרצויה (לפי המצויין בדוגמא) להעביר את החוט אחורה, בין המסרגות, להעביר את הע` הבאה בלי לסרוג למסרגה הימנית, להחזיר את החוט קדימה בין המסרגות, להחזיר את העין הלא-סרוגה למסרגה השמאלית, לסובב את העבודה.

סריגת עיניים מלופפות

כשסורגים את השורות הקצרות (אלו שעשינו בהן W&T) סורגים את החוט שמקיף את העין ביחד עם העין כך- לסרוג עד העין המלופפת (לא כולל) להעביר את הע` המלופפת בלי לסרוג אותה למסרגה הימנית. בעזרת המסרגה השמאלית תופשים את הלולאה שמלופפת סביב העין ומעלים גם אותה על המסרגה הימנית. מחזירים את שתי העיניים למסרגה השמאלית וסורגים אותן, ימין או שמאל – לפי השורה. אם העין מלופפת פעמיים מעלים את שתי הלולאות המלפפות אותה וסורגים את כל השלוש ביחד.

חישובי מידות

מנסיוני יותר נוח לעבוד באינצ`ים (נראה אתכן סופרות כמהעיניים יש בס"מ – 1.76? 1.97? או אולי בכלל 2.14?). בהרבה סירטי מדידה יש צד של אינצ`ים,גם בסרגלי מתכת.

היקף כרית כף הרגל (בחלק הרחב שלה) - ________   ההיקף כפול 0.9 - ______ = A

המרחק בין בסיס האצבעות לחיבור כף הרגל לרגל - ________= B

הכיני דוגמית. סיפרי כמה עיניים יש באינצ`-____ הכפילי את המס` בהיקף הרגל (A)-_____

התאמת מס` העיניים לדוגמא
•    לעגל למספר שמתחלק ב-4, כך יותר נוח לעבוד עם 4 מסרגות. אם עובדים עם 2 מסרגות עגולות מספיק שהמס` יהיה זוגי. המס` שקיבלנו אחרי העיגול - ______ = C
•    מס` עיניים בשורות הקצרות (C חלקי 2)  - _______ = D
•    מס` עיניים בסוף השורות הקצרות –  C כפול 0.4. אם D זוגי לעגל את התוצאה למספר זוגי. אם D אי-זוגי לעגל את המס` למספר אי-זוגי. ________ = E
 

אחת, שתיים,שלוש ו...לעבודה

להכין שרשרת קרושה באורך של D + 4-6 עיניים. להעלות D עיניים על השרשרת.

אצבעות

** שורה 1 הכל שמאל

שורה 2 לסרוג ימין עד לע` אחרונה (לא כולל), W&T

שורה 3 לסרוג שמאל עד לע` אחרונה (לא כולל), W&T

שורה 4 לסרוג ימין עד לע` שלפני הע` המלופפת (לא כולל), W&T

שורה 5 לסרוג שמאל עד לע` שלפני הע` המלופפת (לא כולל), W&T

לחזור על שורות 4-5 עד שנותרות E עיניים לא מלופפות בין העיניים המלופפות.

שורה 6 לסרוג ימין עד העין המלופפת הראשונה, לסרוג אותה לפי ההוראות, W&T

שורה 7 לסרוג שמאל עד העין המלופפת הראשונה, לסרוג אותה לפי ההוראות, W&T

שורה 8 להעביר ע` בלי לסרוג, לסרוג ימין עד העין המלופפת הראשונה, לסרוג אותה לפי ההוראות (שימי לב שהיא מלופפת בליפוף כפול), W&T.

שורה 9 להעביר ע` בלי לסרוג, לסרוג שמאל עד העין המלופפת הראשונה, לסרוג אותה לפי ההוראות (שימי לב שהיא מלופפת בליפוף כפול), W&T.

לחזור עלשורות 8-9 עד שנותרת עין מלופפת אחת בכל קצה.

שורה 10 להעביר ע` בלי לסרוג, לסרוג ימין עד העין המלופפת, לסרוג אותה לפי ההוראות. לא לסובב את העבודה. **


לפרום את עיני השרשרת שבתחילת העבודה, להשחיל את D העיניים המשוחררות שהתקבלו על שתיים מהמסרגות.

מתחילים לסרוג בסיבוב. כשמגיעים באמצע הסיבוב הראשון (בדיוק אחריה"פנייה") לעין המלופפת היחידה שעוד נותרה לנו – לא לשכוח לסרוג אותה לפי ההוראות.

סורגים בסיבובים בכל דוגמא שבוחרים, עד שמגיעים לאורך B (מודדים מבסיס האצבעות, בלי הכיפה. או יותר טוב – גורבים את הגרב ובודקים אם היא ארוכה מספיק ואם הגיע זמנו של העקב)

העקב - בוחרים צדדים, או כמו שניסח זאת ביאליק "מה למעלה? מה למטה?" סורגים את העיניים בצד העליון. את העקב סורגים כמו שסרגנו את האצבעות – בשורות קצרות הלוך וחזור לאורך העיניים שבצד התחתון (סורגים מ-** עד**).  

כשמסיימים לסרוג את העקב ממשיכים לסרוג בסיבובים את כל העיניים, עד שמגיעים לגובה הרצוי.

את השורות האחרונות מומלץ לסרוג פטנט. כדאי להוסיף עיניים או לסרוג במסרגות עבות יותר.

 

בהצלחה...

אין לקדם פוסט זה

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

13 תגובות

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל ארבל א אלא אם צויין אחרת