44
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

זיכרון בפועל

אהבה ונישואין

 

"פתח יעקב שמשון בעל עגלה אחיו של נטע בעל עגלה. אני ממשפחת נשואים אני. מנהג הוא במשפחתנו שכיון שאדם מגיע לפרקו הרי הוא נושא אשה. כך עשה אבא עליו השלום וכך עשה זקני עליו השלום. ויש לשער שאף אביו של זקני לא מרוח הקודש נולד, שפעמים הרבה שמעתיו אומר כך מקובלני מאבא עליו השלום, משמע שאב היה לו לזקני. ולא הזכרים בלבד נוהגים כן, אלא אף הנקבות. אמא עליה השלום נישאה לאבא ואמה לזקני, ואף היא אם היתה לה ונשואה היתה לאתו זקן שאבא רבה רגיל היה להזכירו. אבל אין כלל שאין בו חוץ. ומנו, זה בינוש אחי אבא שביקש לשנות ממנהג אבותיו ולא רצה לשאת אשה. לא רצה לאו דוקא, אלא את שרצה בה לא רצתה בו ואת שרצתה בו לא רצה בה. לבסוף לא הוציא אף הוא עצמו מן הכלל ונשא את מי שנשא. בשר ודם שואל דבר ועושה היפוכו. אדם משתנה מחבירו בדעת ועושה שלא מדעתו את שהכל עושים."

ש"י עגנון, "הכנסת כלה", מתוך ספר שני, פרק חמישי

- -

קרוב לשנה חלקתי עם קובי משרד בקומה העשרים של עזריאלי. קובי היה מאצ`ו מחוספס, גבר נמוך ומוצק. לעתים ציניקן משועשע, לעתים מתפרץ בזעם נורא, תמיד איש משפחה מסור, שלקח ברצינות גדולה את התפקידים שלו בעבודה ובמילואים. בחופשות של בתי הספר, היה לפעמים מביא את אחת מבנותיו למשרד, לפעמים את הגדולה, שהיתה עדינה ושקטה כמו אשתו רותי, לפעמים את הקטנה, שהייתה טיזרית וצ`ארמרית כמו קובי, והייתה עושה לי עיניים מהשולחן שלו. "תאמין לי", אמר קובי, "בא לי לחנוק אותה לפעמים. אין לה אלוהים".

התחלתי לשתף את קובי בסיפורי הדייטים שלי. היה לנו מין טקס קבוע. "היה לי אתמול דייט", הייתי אומר לו. "נו, ואיך?", היה שואל. "דבה", הייתי עונה, מדגיש ומאריך את הב`. זה היה שופך אותו מצחוק כל פעם מחדש. היה לו צחוק רועם, מדבק. יום אחד, אני לא זוכר בדיוק איך הגענו לזה, פרש קובי לפניי פרק מהשקפת עולמו בעניניי נישואין:

"יש כאלה שאומרים, היא הזדיינה אתי, אז לא נעים, אני חייב להתחתן איתה. אני אומר, לא. כשהייתי בסדיר, הייתה לי איזה מישהי, הייתי מגיע אליה לפעמים בחופשות, היה עלא כיפק. כשהייתי בהשלמת קציני קשר והכרתי שם את רותי, מהר מאד הבנתי שזה רציני, והייתי צריך לגמור עניין עם ההיא. אז ההיא פתאום באה לי, אתה ניצלת אותי אתה עשית לי ! אמרתי לה, הלו, הלו אני לא הכרחתי אותך התאים לך כמו שהתאים לי עכשיו כבר לא מתאים לי ! תודה רבה ושלום !!".

קובי סיים, ואני חיפשתי מלים כדי להגיד בלי שזה ייצא כמו התבכיינות.

"שמע", אמרתי לו בסוף, "בגדול, תיארת פה בדיוק איך התחילו הנישואין שלי".

 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

13 תגובות

נשארים מעודכנים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל שושן פרא אלא אם צויין אחרת