00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

יומנו של קוטר ממוצע

חדשות2 - חדשות ישנות!

23/01/2008
(יונית לוי. תודה למטומטמים שצופים בנו כל ערב.)

 בחודשים האחרונים הבחנתי שמהדורת החדשות של ערוץ 2 מזלזלת בצופים ללא גבול, ומביאה להם את אותה מהדורה בדיוק כל ערב.

קבלו מהדורה לדוגמה:

[לוגו חדשות2, שנפתח אל קטע וידאו של גלעד שליט בגיל 10]
יונית: "הערב בחדשות: תיעוד וידאו נדיר ובלעדי של גלעד שליט, 9 שנים בלבד לפני אותו יום גורלי."
[מעבר לצילום של אהוד ברק במסדרון הכנסת]
יונית: "אהוד ברק טרם החליט אם לפרוש מממשלת אולמרט."
[עוד מעבר, לצילום של מחסום בשטחים]
יונית: "המחסומים בשטחים הכבושים גובים היום קרבן נוסף: אישה פלסטינית שמתה בזמן שהמתינה למעבר."
[מעבר נוסף, הפעם לצילום של רן דנקר על הסט של "דני הוליווד"]
יונית: "וגם: מאחורי הקלעים של הלהיט החדש בכיכובו של רן דנקר."

[פתיח. בסופו נפתח שדה-הראיה הרחב על האולפן, בו יושבת יונית לוי על כיסא המגישה, ואמנון אברמוביץ`, אהוד יערי ועמית סגל על כיסאות הפרשנים]
יונית [בפרצוף של קרחון ארקטי]: "ערב טוב. הערב אנו מביאים לכם תיעוד וידאו בלעדי ונדיר של החייל החטוף גלעד שליט, 9 שנים בדיוק לפני היום בו נחטף ע"י פעילי החמאס. בואו נראה תחילה את כתבתו של רוני דניאל."
[כתבה דביקית אופיינית של רוני, שכוללת שני קטעי וידאו בני 15 שניות של גלעד שליט בגיל 10, אשר מוקרנות הלוך-ושוב בזמן שהוא מפמפם לנו כמה זה דרמטי שהחייל החטוף שיחק ב"רופא וחולה" כבר בגיל צעיר. בסופה כלולה תגובתו של האב, נועם שליט, שאומר שהוא הסכים לשתף את התקשורת בצילומים כדי להמחיש כמה חשוב לשחרר את גלעד.]

יונית [פונה, עדיין בפרצוף של קרחון ארקטי, אל אברמוביץ`]: "אמנון, ראינו את הכתבה. האם אכן יתרמו התמונות הללו משהוא להתקדמות המו"מ לשחרורו של שליט?"
אמנון [בטון האובר-דרמטי האופייני לו]: "אין ספק שהתמונות הללו בהחלט יכולות להעניק לנו נקודת מבט חדשה על חטיפתו של שליט. בקיצור, יונית, ניתן לומר בבטחה כי עתה אנו יודעים בוודאות ששליט הוא לא סתם חייל חטוף, אלא חייל חטוף ששיחק בילדותו משחקים חינוכיים וערכיים כגון `רופא וחולה`, `ג`י.טי.איי` וכדומה, ואין שום צידוק אסטרטגי לעיכוב המתמשך של שחרורו."
יונית [פונה אל אהוד במבט מזרה-אימה]: "אהוד יערי, האם קיבלת את תגובת החמאס לתמונות הבלעדיות הללו?"
אהוד יערי [שעיניו מטיילות כל מספר שניות בין הדף שמולו, יונית והמצלמה]: "כן, יונית. מארגון החמאס, שמחזיק בשליט כבר כשנה וחצי, אמרו לי היום שהתמונות הבלעדיות והקשות האלה לא מחדשות להם כמעט שום דבר, מכיוון ששליט סיפר להם בעצמו על אותם משחקים ששיחק בילדותו, אך הודו כי הוא לא גילה להם עד עכשיו את קיומם של אותם צ`יטים למשחק `ג`י.טי.איי-2`, בהם הוא נראה משתמש בצילומים הקשים, והודו לנו מקרב לב על החשיפה."
יונית: "אהוד יערי ואמנון אברמוביץ`, תודה לכם." [שני האישים מהנהנים ועונים, אך המיקרופונים שלהם כבר מכובים, מחשש שאחד מהם ינסה "להשחיל מילה נוספת", ולכן לא ניתן לשמוע אם הם אומרים "תודה" או "רגע".]

יונית [פונה הפעם אל מצלמה מספר 2, הלא כבר ראינו אותה הערב מהזווית של מצלמה מספר 1]: "גם היום עוד לא מוכן אהוד ברק להתחייב על המהלכים הבאים שלו. בראיון בלעדי לכתבנו בכנסת הוא נשמע עמום מתמיד."
[עוברים לכתבה של עמית סגל, שמראיין את ברק, שואל אותו את אותן שאלות ומקבל את אותן תשובות שהושמעו בכל ראיון של ברק מאז כניסתו לתפקיד שר הביטחון. המילים "תראה", "אני לא אמרתי כך", "אינני חושב שזה הזמן המתאים" ודומותיהן חוזרות עשרות פעמים.]

יונית [פונה לסגל במבט משועשע-משהוא]: "עמית סגל, כתבנו בכנסת, יש סימנים לשחיקה בצמיגים של ברק?"
עמית: "בוודאי. כפי שכולנו זוכרים היטב, לפני שבועיים נשמע ברק הרבה יותר החלטי והרבה יותר בטוח בעצמו. יכול להיות שהלחצים המופעלים עליו בתוך מפלגת העבודה לפרוש מהממשלה מתחילים לעשות את שלהם. ובינתיים מתחילה להסתמן נפילה קרובה של ממשלת אולמרט, בזמן שיותר ויותר מפלגות פורשות מהאופוזיציה."
יונית: "עמית סגל, תודה."

יונית [פונה בחזרה למצלמה מספר 1, כי את הכתף הימנית שלה כבר ראינו מספיק]: "עכשיו אנחנו יוצאים להפסקת פרסומות קצרה ולאחריה:" [כאן נכנס פירוט הידיעות השוליות שיבואו אחרי ההפסקה]

[חוזרים מהפסקת הפרסומות. אחרי שתחילת הפתיח נתקעת למשך מספר שניות, מסתכלת יונית אל המצלמה הלא נכונה, ומייד מסתובבת חזרה למספר 1]
יונית [במבט טראגי]: "תודה שחזרתם אלינו, [שימו לב שהיא כאילו ממשיכה את אותו משפט!] הבוקר מתה אישה פלסטינית נוספת בזמן שחיכתה בתור הארוך-מדי במחסום בשטחים. כתבנו סלימאן א-שעפי היה שם."
[מעבר וידאו לכתבה. בצילום הראשוני נראה שלט עם שמו של המחסום, ולאחר שלוש שניות המצלמה מסתובבת ומראה את חיילי צה"ל בודקים את המכוניות העוברות במחסום]
סלימאן [מדבר מהשניה הראשונה]: "היום נפל קרבן נוסף לעודף המחסומים בשטחים. מדובר באישה פלסטינית שחיכתה עם בעלה במכוניתם כדי לעבור את המחסום הזה שבפאתי [שם של עיר פלשתינית, לא משנה איזו]." [הצילום הקודם מסתיים, ועכשיו רואים את סלימאן א-שעפי עומד עם מקרופון `2` בידו ליד המחסום מזווית שונה] "בזמן שחיילי צה"ל בודקים כל מכונית במשך דקות ארוכות, התפתח ריב בין האישה לבעלה. לאחר מספר דקות הוא שלף סכין, ודקר את אישתו למוות." [תגובות של שני נהגים פלשתינים, המסבירים כיצד יכלו חיילי צה"ל למנוע את הריב אם היו מבטלים את המחסום. אחר-כך: צילום של המחסום מזווית נוספת, הפעם תקריב של חיילת במחסום הבודקת את תעודת-הזהות של נהג פלשתיני] "כל זה יכול היה להימנע אילולא הבדיקות הקפדניות האלו, שעורכים חיילי צה"ל לנהגים הפלשתינים, שבסך-הכל רוצים להיכנס לישראל על-מְנת לעבוד."

יונית [מסתכלת אל הדף שמונח לפניה על השולחן, ולאחר מספר שניות מחזירה את מבטה הציני אל המצלמה]: "מלשכת דובר צה"ל נמסר בתגובה כי אין החיילים במחסום יכולים למנוע את הישנותם של מקרים דומים בעתיד, מה שמעלה את השאלה האם לא הגיע הזמן לוותר על המחסומים המיותרים ולהעניק קצת יותר חופש תנועה לעם הפלשתיני."

[עכשיו המסך מתפצל, ועל חציו השמאלי מופיע רפי גינת.]
יונית: עכשיו אנחנו מדברים עם רפי גינת, שיחשוף בפנינו הערב את הפרשה המזעזעת של הפדופילים הרוסים. ערב טוב רפי."
רפי [במבטו המאיים, ותוך תנועות מזעריות של ידו המאוגרפת המונחת על השולחן]: "כן, הערב נחשוף כאן בפניכם את קומבינת אונס הילדים הרוסים באשדוד. הנה קטע מתוך התחקיר."
[מקרינים קטע של 3 דקות מתוך 5 הדקות של התחקיר, שבו שולחים בן של תחקירנית לצלם חבורה של מאפיונרים רוסיים באשדוד בעודם אונסים את הילד, המעמיד פני עולה חדש, ועוד מציעים לו אח"כ להביא בפעם הבאה גם את אימו.]
[לאחר התחקיר ממשיך רפי גינת לתאר בקצרה עד כמה ציני הניצול של הילדים ע"י המאפייה הרוסית, ויונית מסיימת בפנים מזועזעות ומאשרת:] "אכן, מזוויע. תודה, רפי, התחקיר המלא - אחרינו."

יונית [פונה אל מצלמה מספר 2, ומורחת חיוך של ידיעת בידור על הפרצוף]: "עכשיו נצא להפסקת פרסומות נוספת, ומייד אחריה נספר לכם מה עובר על רן דנקר בשנות השמונים."

[שוב חוזרים מהפסקת הפרסומות, הפעם יונית באמצע שיחה עם הצלמים, מה שגורם למבוכה של שניה, אבל המיקרופונים ממילא עוד לא הודלקו, אז אף אחד לא שמע על מה הם באמת דיברו שם.]
יונית [ממהרת ללבוש שוב את החיוך האינפנטילי של ידיעות הבידור]: "תודה שחזרתם אלינו, [ושוב ממשיכה כאילו מדובר במשפט אחד!] בימים אלה עובד רן דנקר על הטלנובלה החדשה של `יס`, `דני הוליווד`, שמחזירה אותו לשנות השמונים. כתבתנו פגשה אותו, ואת שאר השחקנים, על הסט."
[כתבה אינפנטילית תואמת, בה כתבת עם IQ של גלגל"ץ מראיינת את רן דנקר ושותפתו לסדרה החדשה, ודואגת ששניהם יאמרו לה בדיוק את אותו דבר.]

יונית [בחיוך השמור לדני דויטש]: "דני דויטש, אני מקווה מאוד שאתה לא מתכוון לחזור לנו לשנות השמונים."
דני [בפרצוף החתול הסיאמי האידיוטי שלו, שנתפס מהמצלמה שמצלמת את הזווית היחידה שכוללת גם אותו וגם את יונית]: "ממש לא. [עוברים למצלמה שמצלמת רק את פינת החזאי] היום היה אפשר להרגיש ירידה נוספת בטמפרטורות בכל רחבי הארץ, אך בימים הקרובים צפויה לנו עליה הדרגתית. כל הפרטים - מייד."
[חסות. אחריה חוזרים לדני, שעובר תוך כדי דיבור מצד ימין של מסך הענק לצידו השמאלי.]
דני: אז היום אפשר היה להרגיש בכל חלקי הארץ את שיאו של השקע הברומטרי שעבר מעלינו בשבוע האחרון, והביא איתו טמפרטורות נמוכות בלי אף טיפה של גשם, אבל בימים הקרובים מצפה לנו עליה קלה בטמפרטורות, עד סוף השבוע, שיהיה בהיר וקר. עד כאן, שבוע טוב שיהיה."

יונית [מתעוררת מהתרדמה שהטיל עליה קולו המשעמם-למוות של דויטש]: "תודה דני, ותודה לכם שהייתם איתנו, אחרינו תחקיר מאפיית הפדופילים הרוסית של רפי גינת. המשך צפיה מהנה."

ואחרי שקראתם והפנמתם, מישהוא כאן מתכוון לראות הערב את הקרקס המבויים-היטב של "חדשות2"?

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

23 תגובות

נשארים מעודכנים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל musichunter85 אלא אם צויין אחרת