00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

הבלוג של mikelda | מיכאך דדון

אלי כהן - הממונה על השכר, מי אתה ?

מי הוא אלי כהן, בתפקידו הוא הממונה על השכר במשרד האוצר, מהם דפוסי הפעילות שלו. בפוסט הזה אני רוצה להראות שאפשר " לבנות תיק לכל אחד", תיק המורכב מהתייחסויות של אישים רציניים ושל אישיים רציניים יותר. ( כידוע אלי כהן אמר, לכאורה, בישיבה עם נציגי ארגון המורים, שבאוצר בנו תיק על רן ארז. נשמע כמו איום של כנופיות).

שטרסלר בכתבותיו מייצג את כלכלת השוק המודרנית, מתבסס לעיתים קרובות על נתונים של משרד האוצר מכיר היטב את הנפשות ואת דרך פעולתן, למשל מוגבלותו של אלי כהן. אלי כהן משמש כמגן לריכוך, כנגן חימום וכ "בשר תותחים" לשר האוצר ולראש הממשלה. כך טוען שטרסלר במאבק עם ההסתדרות על הסכם קעבודה ב 2007: "הכל טקטיקות של מו"מ. הממונה על השכר לא הסכים לתת לעיני יותר מ-0.4%, כדי להשאיר מקום לתוספות שיתנו שר האוצר ורה"מ".שכר, שבי

 גם נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר חושב  : " כי רק שכר גבוה יאפשר לבנק ישראל לשמור על מעמדו המיוחד במשק.  אולמרט צריך לפעול מעל לראשו של הממונה על השכר, שכן בנק ישראל ניסה וניסה, מספר רב של פעמים, להגיע להסכם עם האוצר, אך ללא הצלחה, בשל התנגדותו של כהן". אלי כהן מסרב לחתום על הצעת אולמרט בנוגע להסכם עם בנק ישראל.

 

גם בעניין השביתה בתיכונים, אלי כהן חושב שבעזרת צווים של בית הדין לעבודה, ניתן לחייב את המורים לחזור לעבודה. גם כאשר משרד החינוך מגיעים להסכמות עם ארגון המורים, אלי כהן שבוי בעקרונותיו, מונע את סיום המשבר, לדברי עיני: "המתווה שהציע מקובל על שרת החינוך ועל ארז, אך  "הגורם היחיד שמתנגד הוא האוצר, שתוקע את התקדמות המו"מ. יש גורמים באוצר שלא פוסלים את ההצעה, אבל הממונה על השכר לא מוכן לדבר עליה". בארגון המורים הוסיפו כי "המטרה העיקרית של כהן היא לשבור אותנו ולא לקדם את החינוך בישראל".

מהפכה בתחום השכר במגזר הציבורי בישראל - הממונה על השכר באוצר, אלי כהן, מתכוון לצמצם בצורה משמעותית את מספר העובדים בשירות המדינה. על פי תוכניתו של כהן, אלפי עובדים יפרשו ממשרדי הממשלה, והנשארים יקבלו תוספות שכר.  חלק מהחיסכון יישאר בידי המשרד לטובת תוספות שכר לעובדים הנשארים.

התפיסה הבסיסית של אלי כהן קבועה, פתרון אחד לכל, צמצום כוח העבודה ובכסף שיחסך להעלות את שכר הנשארים, ולזה הממשלה וראשה מסכימים. התפיסה הזו, מבית מדרשו של האוצר אינה בוחלת באמצעים מה שלא יושג בהכנעה ובהכרת תודה יוכרע על ידי חקיקה ( מי זוכר עוד את ביבי) האוסרת את קיומן של שביתות.

כך כל האמצעים כשרים לסתום את הפה, לקשור את הידיים זו מדינת  ישראל ללא דיון ציבורי, ושלטון פקידים.

מי אתה אלי כהן הממונה על השכר ?

האם אלי כהן הוא פקיד השומר על הקופה הציבורית,  פקיד דווקאי מפס הייצור של ירון זליכה, החשב המתפטר, או אולי אופורטוניסט, שקרא במסיבת עיתונאים לזליכה, חברו לשעבר, לעזוב את משרד האוצר.

 

לבנות תייק, להפחיד, ככה לא בונים חומה.רפורמות ושינויים צריכים לעבור דיון ציבורי וצריך לפעול בהגינות ובכבוד לכל הצדדים.

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל m i k e l d a 1 אלא אם צויין אחרת