00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

חשוב שתדעו!

ניתן לחסוך עשרות אחוזים בחשבון החשמל בשיחת טלפון אחת!

 

חשבון החשמל תמיד היה אחת מההוצאות הביתיות הכבדות ביותר, כך שלא פלא כשתקבלו את המייל הבא מיד תרוצו לחברת החשמל לשנות את שיטת החיוב שלכם:

חשמל

מחסני חשמל חיפה

רשת חנויות חשמל

חשמל זורם בכפות

דוד חשמל

תעריף חשמל

עבודות חשמל

חשמל עודפים

הנדסת חשמל

פורום הנדסת חשמל

מחיר חשמל

חישוב צריכת חשמל

חברת חשמל תשלומים

חשמל חכם

הנדסאי חשמל

קופסאות חשמל

חברת חשמל

חלונות חשמל

מונה חשמל

נקודת חשמל

א ל מ חשמל

בונדד חשמל

תרקלין חשמל

חומרי חשמל

צריכת חשמל

חוט חשמל

מהנדס חשמל

הנדסת חשמל בן גוריון

אלמ מוצרי חשמל

חשמל הכפר

ארונות חשמל

חשמל בעולם

מחסני חשמל

חשמל כהן

ליאור חשמל

תיקון מכשירי חשמל

סופר חשמל

חנויות מוצרי חשמל

מוצרי חשמל ביתיים

חב חשמל

חשבון חשמל

מפסקי חשמל

אבי סופר חשמל

תיקון מוצרי חשמל

חשמל ואלקטרוניקה

מהנדסי חשמל

אלם חשמל

חשמל תלת פאזי

טרקלין חשמל

הפקת חשמל

ארון חשמל

צריכת חשמל מחשב

אבי סופר מוצרי חשמל

הנדסת חשמל טכניון

סנסור חשמל

מפצל חשמל

חברת חשמל לישראל

פיזיקה חשמל

מחסני חשמל רעננה

דיוטי פרי מוצרי חשמל

חשמל ומגנטיות

חשמל אנליטי

סקאל חשמל

קבלני חשמל

מוצרי חשמל

תוכנית חשמל

שקעי חשמל

חברת חשמל תשלום

חשמל סטטי

נוסחאות חשמל

חשמל סולרי

פיסיקה חשמל

א ל מ רשת חנויות חשמל

אהוד בנאי הפסקת חשמל

רשת חשמל

חשמל באויר

חשמל רכב

עמודי חשמל

מפסק חשמל

צריכת חשמל מקרר

חנויות חשמל

חיבור חשמל

לוח חשמל

מחסניי חשמל

מכסני חשמל

ציוד חשמל

מבוא להנדסת חשמל

מחירי חשמל

מחסני חשמל תל אביב

יצור חשמל

מחסני חשמל ירושלים

ארכה חשמל

מתאם חשמל

חשמל בישראל

ליאור מוצרי חשמל

חשמל באוויר

מכשירי חשמל

פורום חשמל

תשלום חשמל

הפסקות חשמל

סנסור מוצרי חשמל

דודי חשמל

כבלי חשמל

חשמל אלחוטי

שקע חשמל

חשמל נטו

חשמל סולארי

חשמל ירושלים

הפסקת חשמל

חסני חשמל

תקע חשמל

ישיר חשמל

חנות חשמל

עלות חשמל

משביר מחסני חשמל

103 חשמל

אביזרי חשמל

דיוטי פרי חשמל

חנות מוצרי חשמל

חשמל חצי חינם

אלמ חשמל

א ל מ מוצרי חשמל

לוחות חשמל

דברי חשמל

כבל חשמל

חשמל טכניון

עמוד חשמל

חוק חשמל

סופר מוצרי חשמל

חשמל ישראל

ייצור חשמל

מחםני חשמל

רשת מחסני חשמל

הנדסת חשמל ואלקטרוניקה

מחשני חשמל

תעלות חשמל

תשלום חשבון חשמל

שעון חשמל

חשמל 22

חנויות למוצרי חשמל

חוטי חשמל

נזעי חשמל

תעריפי חשמל

חשמל זורם בכפות ידיך

צריכת חשמל מזגן

מערכות חשמל

 

מנועי חשמל

כיריים חשמל

חשמל ביתי

מתח חשמל

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לא יאומן אך זה נכון. חברת החשמל לישראל לא מפרסמת את האפשרות הזאת כי זה לא משרת את האינטרסים שלה. כל מה שצריך לעשות זה להתקשר למוקד 103 ולבקש לעבור למונה תעו"ז (תעריף עומס וזמן).

מה זה מונה תעו"ז ואיך חוסכים איתו?

 

מחיר החשמל נקבע על ידי גוף ממשלתי המפקח על משק החשמל ונקרא "הרשות לשירותים ציבוריים – חשמל". גוף זה קבע את מחיר החשמל (כ- 43 אגורות לכל קילוואט שעה) על ידי ממוצע כלל ארצי של כל הצרכנים ושעות השימוש בחשמל. יש שעות שבהם ייצור החשמל יקר מאוד (בקיץ בימי חול בין השעות 11:00-17:00 ובחורף בימי חול בין השעות 17:00-22:00) וכל שאר השעות בהם הוא הרבה יותר זול (כל שישי ושבת, כל האביב והסתיו, בקיץ בשעות 0:00-11:00 ו- 17:00-24:00 ובחורף בשעות 0:00-17:00 ו- 22:00-24:00). ההבדלים מגיעים לפי 4 מהמחיר הזול!. אם עוברים למונה תעו"ז משלמים לפי המחיר האמיתי באותו זמן ולא לפי ממוצע.

 

אם אתם מחממים את הבית בחורף בסולר, נפט או גז (ולא בחשמל), ואינכם משתמשים הרבה במזגן בקיץ, תשלמו הרבה פחות לחברת החשמל כשתשתמשו במונה תעו"ז. הסיבה היא בגלל שכבר לא עושים לכם ממוצע עם כל האנשים והחברות שמחממים כל החורף בחשמל ומקררים כל הקיץ במזגן. החיסכון יכול להגיע למעל 20%!

 

חיסכון נוסף ניתן להשיג אם משתמשים במכשירים "זוללי" חשמל (כגון מייבש כביסה) בשעות הזולות יותר ולא בשעות הכי יקרות (השעות היקרות הם בקיץ בימי חול בין השעות 11:00-17:00 בלבד ובחורף בימי חול בין השעות 17:00-22:00 בלבד, לא כולל ימי שישי). כאן החיסכון יכול להגיע לעוד 10%.

חיסכון שלישי יבוא מתוך כך שכאשר מספיק אנשים יעברו לתעו"ז, חברת החשמל לא תצטרך לבנות עוד תחנות כוח מיותרות. זאת הסיבה כנראה שחברת החשמל לא מפרסמת את אפשרות המעבר למוני תעו"ז, כי היא צריכה למצוא תעסוקה לכל עובדיה. כאשר צריכת החשמל מתפזרת על פני כל שעות היום ולא בעיקר בשעות היקרות, אין צורך לבנות תחנות כוח נוספות במחיר של מיליארדים לספק את הביקוש. כולנו נרוויח שמחיר החשמל לא יעלה וגם האוויר שלנו יהיה נקי ובריא יותר.

אז תעשו לעצמכם טובה ותתקשרו למוקד 103 ותבקשו לעבור למונה תעו"ז. כל עלויות המעבר נופלות על חברת החשמל ולא עליכם, ואתם תראו חיסכון מיידי.

אם חברת החשמל עושה לכם בעיות ניתן להתלונן עליהם ברשות הממשלתית המפקחת עליהם (הרשות לשירותים ציבוריים – חשמל www.pua.gov.il).

 

עכשיו אתם בטח מצפים שאני אגיד לכם שהכל שטויות וזה לא יכול להיות, אחרת איך תסבירו את זה שמתוך 2.3 מיליון הלקוחות של חברת החשמל רק 1000 לקוחות באמת מחוייבים על פי שיטת התעו"ז?

 

אז ככה, מדד התעו"ז מבוסס על עומס ייצור החשמל בחברת החשמל. כלומר כשיותר חשמל מיוצר בשעות העומס, בדרך כלל בשעות הבוקר עד הערב, התעריף עבור קילוואט שעה עולה, בסביבות ה-70 אגורות לקילוואט שעה. ובשעות הלילה כשכולם ישנים וצריכת החשמל יורדת אז גם ייצור החשמל יורד ואיתו המחיר לסביבות ה-25 אגורות לקילוואט שעה.

 

אז מה עושים? ניתן לעבור לשיטה החדשה, אבל חשוב להפעיל את מוצרי החשמל הכבדים, כמו מכונות כביסה, מייבשים, מדיחי כלים ודוודים חשמליים בלילה. כך תוכלו לחסוך בממוצע 15%-25% אחוזים מחשבון החשמל שלכם, אבל אם תפעילו את המוצרים הללו במהלך היום, תוכלו לסבול מייקור של עד 30% בחשבון החשמל שלכם.

 

כמו כן מציינים בחברת החשמל כי ניתן להתקין את מונה התעו"ז בחינם, אבל יש להתחייב למינימום שנה של שימוש במונה. בנוסף, אם הצרכן יחליט שהשימוש לא משתלם, הסרת המונה תעלה 186 שקלים. ויידרש הלקוח לשלם תוספת של 5 שקלים עבור התשלום החודשי הקבוע הקודם שלו (23 שקלים במקום 18).

 

אין לראות בכתבה זו המלצה זו או אחרת והכותב לא ייקח על עצמו כל אחריות אם ייגרם נזק למי שיעבור לשיטת התעו"ז, כל אדם צריך לבדוק באופן פרטני האם השיטה אכן תעזור לו בהוזלת חשבון החשמל או שתייקר אותו, אחת הדרכים לביצוע הבדיקה היא באמצעות מחשבון מיוחד הנמצא באתר חברת החשמל.

 

עוד כמה דרכים יותר פשוטות לחסוך בחשבון החשמל, הן פשוט ע"י חיסכון בחשמל:

 

המחשב הביתי

כולנו משאירים את המחשב דולק בלילה גם כשהאי-מיול לא עובד, המחשב צורך גם בשעת מנוחה, עד ל250 ווא"ש, דבר שיכול להגיע עד ל-75 שקלים בחודש כמעט חמישית מצריכת החשמל הממוצעת לבית. לכן, אם אתם לא מורידים כלום בלילה, ניתן ורצוי לכבות את המחשב.

 

קומקום חשמלי

המכשיר הקטן והכל כך לא חשוב הזה, עולה לנו בממוצע 40 שקלים לחודש, ניקוי האבנית באופן תדיר, תוביל לחימום מהיר יותר של המים, מכיוון שגוף החימום יהיה קרוב יותר למים. וחימום מהיר יותר אומר פעולה קצרה יותר של הקומקום וצריכת החשמל שלו תקטן.

 

תאורה

תעזבו הכל ותחליפו בבית את כל הנורות שלכם לפלורסנט, נורות הלהט שיש לכולנו בבית, מבזבזות המון אנרגיה על חום לעומת נורות הפלורסנט שצורכות חמישית מכמות האנרגיה של נורות הלהט.

 

ממיר, טלוויזיה, מסך מחשב וכל מכשיר בעל אופציית סטנד ביי

השעון הירוק בממיר, הנורה האדומה הקטנה בטלוויזיה, הנורה הכתומה המהבהבת כולם מספרים לנו שהמכשיר בסטנד ביי, אבל מה שהם לא מספרים שהוא עדיין צורך חשמל בעלות של עשרות שקלים בחודש. איך חוסכים? מוציאים מהשקע או מחברים לפס שקעים בעל ממסר פחת וכשיוצאים בבוקר מהבית מנתקים את החשמל למכשיר, עד שחוזרים הביתה לאחר 10 שעות.

 

דוד חשמלי

כולנו אוהבים מים חמים בחורף, אבל הדוד החשמלי הוא אחד מהצרכנים הגדולים ביותר של חשבון החשמל שלנו, אז מה עושים? בקיץ לא מדליקים! בחורף מוודאים שקולטי השמש של הדוד לא מוסתרים כך שאם תהיה שעת שמש, אנחנו נרוויח אותה אח"כ במקלחת. דוד חשמל מדליקים רבע שעה לפני המקלחת ומכבים מיד בסיומה, אין צורך להדליק את הדוד שעתיים לפני המקלחת. הדרך הטובה ביותר לא לשכוח את הדוד דולק למשך הלילה ולבכות על זה אח"כ כל החודש היא להתקין שעון שבת במקום המפסק הרגיל של הדוד, מכוונים לחצי שעה ונכנסים להתקלח כך שגם אם נשכח לכבות את הדוד בסיום המקלחת, המפסק יקפוץ והדוד יכבה.

 

אם תנסו לעקוב אחר הכללים האלו חשבון החשמל שלכם יירד מבלי לחשב האם התעו"ז מתאים לכם או לא וכדור הארץ יודה לכם!

 

אין לקדם פוסט זה

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

2 תגובות

נשארים מעודכנים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל openuni אלא אם צויין אחרת