44
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

בעין בוחנת

"ישראליזציה" של ערביי ישראל

כאשר הוקמה מדינת ישראל והוחלט על הקמת צה"ל, נקבע גם חוק חובת שירות ביטחון שחל על כל צעיר וצעירה שמלאו להם 18 שנים.
את ערביי ישראל פטרו משירות זה בצדק לטעמי מהסיבה שאחרי התפזרותם למדינות ערב ולשטחים יש סיכוי יותר מסביר שהם עלולים להיתקל משני צידי המתרס ולהילחם איש באחיו.
אין מה לומר החלטה מתחשבת אם לקחת בחשבון את המציאות בה אנו חיים, שלדעתי אחת המציאויות הקשות ביותר בעולם אם נקח בחשבון את מכלול הבעיות הקיימות בסכסוך הערבי ישראלי.
ראוי לציין שיהודי התפוצות לא זכו למעמד כזה על אף שגם שם היה יותר מסביר האפשרות שבן משפחה מסויימת יפגע בבן משפחתו מארץ שכנה במהלך מלחמה שהתחוללה בעולם.
כבר שנים מנסות ממשלות ישראל להנחיל את השירות הלאומי בקרב המגזרים שאינם משרתים בצבא כפי שקורה במגזר הדתי, ללא הצלחה יתירה.
ערביי ישראל שתמיד טוענים לקיפוח נצחי על אף שברובו אינו מוצדק למי שמכיר את הבעיתיות במגזר זה בכל הנוגע לקרקעות והפקעת קרקעות לטובת הכלל, לא בכדי לא תמצאו גנים ציבורים ומדרכות במגזר זה, דבר שמצריך הפקעת קרקע.
גם אם נבחן את מוסר התשלומים שלהם, בכל הקשור לארנונה ומיסים, תגלו שנושא זה כרוך בהכרה בממסד הישראלי המשוקץ ולכן מרבית הרשויות הערביות מצויות על סף פשיטת רגל כי אחוז משלמי הארנונה ומים הוא אפסי ביחס למיגזר היהודי.
אבל להתלונן ולצאת בסיסמאות לא עולה כסף, נהפוכו תמיד יתעוררו אצלנו חסידי אומות עולם ויגלו התחשבות יתרה לסבלם ומצוקתם של ערביי ישראל ולא פעם יתעלמו מאשמתם של אלה.
משום מה זעקתם אינה נשמעת בכל הקשור לערי הפיתוח ועוולות שקורות במיגזר היהודי.
ממשלת ישראל הנוכחית מנסה לקדם חקיקה בענין שירות לאומי במגזר הערבי, המחאות לא איחרו לבוא, חלקן אף מסמרות שיער כאשר אתה קורא את התגובות וההצהרות הנשמעות בגין חקיקה זו.
"זה יביא לישראליזציה של הנוער שלנו" טוען ח"כ ערבי, סליחה אתם לא ישראלים כבר היום?
או שמא הישראליות שלכם היא רק לטובת קבלת קצבאות ביטוח לאומי , קצבאות זיקנה ושאר מטעמים, שירותי בריאות , חשמל,מים וכו`.
היום התקיים כינוס בחיפה שכלל בתוכו עשרות ארגונים ואגודות בענין החוק החדש, את מה שהושמע שם אחסוך ממכם, אבל למקרא אותן הערות וקריאות אני תוהה ביני לבין עצמי, מה יהיה בסופנו?.
הקיטוב בין שתי האוכלוסיות נראה כבלתי ניתן לגישור .
 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

8 תגובות

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל kalligula אלא אם צויין אחרת