00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

הבלוג של גליקמן

חברות במליאת המועצה האזורית

לתושבי המושב ,

 

לאחר לבטים החלטתי להמשיך את פעילותי הציבורית ולהגיש את מועמדותי לחברות במליאת המועצה .    

עברנו קדנציה ארוכה מאד  וחזרתי היום לדברים שכתבתי  בדצמבר 2001 לאחר שנבחרתי על ידכם למועצה:  "מלאכה רבה לפנינו ומעתה חובת ההוכחה היא עלי".  מטבע הדברים קשה לי לשפוט את פועלי באופן אובייקטיבי ואני משאיר זאת לכל אחד ואחת.

 

כמה מילים לסיכום על המצב ותחושותיי :

חברי המליאה במועצות אזוריות הם למעשה  בודדים בשטח כיוון שאין גוף משותף בין חברי המליאה  (כמו מפלגה או תנועת התיישבות) ואין גם כללים ברורים .

 לכן גיבשתי לעצמי מס` כללים שלפיהם אני פועל : 

  • סיוע ושיתוף ככל הניתן למזכיר ולפעילות הועד המקומי .     היו לנו בתקופה זו  3 ועדים מקומיים בהרכב אנושי מגוון. השתדלתי לתרום לפעילות ולקשר  עם המועצה ולהבנת עמקם של המהלכים הקורים בגולן.
  • השתדלתי מאד להיות קשוב לציבור.  אנחנו קהילה מגוונת, כל אחד נתקל במועצה באופן אחר  והדעות הם מגוונות כאשר בחלק הגדול מהמקרים חסר מידע בסיסי.        פרסמתי ב 4 שנים הראשונות כ –15  דפי עדכונים על הנעשה במועצה ובשנתיים האחרונות עברתי לכתוב את הדברים בפורום רחב יותר – ב"שישי בגולן" ובאינטרנט.

      בתחילת הדרך לא העליתי בדעתי כי פעילותי הציבורית תהפוך בחלק גדול מהמקרים לכלל- גולנית אבל הנסיבות הובילו לכך ואני מקבל תגובות רבות לדברים הן במושב והן מתושבי הגולן. 

       כחבר הנהלה פעיל טיפלתי ולעיתים יזמתי דיון במגוון רחב מאד של תחומים כגון: שירות לתושב, הסדרת כללי הארנונה, תקציב המועצה, תקצוב תלמיד, חקיקה, סביבה ועוד.

  • חבר מועצה אינו מטפל ביומיום בענייני המועצה ולכן השתדלתי להימנע מלטפל מקרים אישיים הקשורים במושב, לבד ממקרים בהם בעיה עקרונית לא נפתרה כמו :  פיצוי בגין הצפות ביוב, היתרי בניה לרפתות, שדרוג תשתיות בזק, תקצוב המועצה למעון אמונה ועוד...   
  • השתדלתי להרגיש את פן האחריות כחבר ה"מועצה" לכל מפגע או תקלה בגולן כולו כי התפקיד מקנה בעיקר חובה ולא זכויות . 

לא סוד הוא שהיו רגעי משבר בנקודות מאבק לאורך התקופה . באותם רגעים התלבטתי עם עצמי  "בשביל מה אני צריך את זה?"  (לעיתים המהלכים גובים מחיר אישי לא קטן)  ואולי כדאי לפנות את הבמה לאחרים .

 השתכנעתי לבסוף לפניות חברים להמשיך, דווקא בגלל הידע והניסיון שצברתי שאני מקווה שיתן לי כלים  לתרום באופן חיובי לפעילות המועצה  

אין לי מושג עדיין האם תושב נוב נוסף יגיש את מועמדותו למליאה  ואם תהיה התמודדות , אני מקווה לקבל את אמון הציבור מחדש לפעילותי .  

 

אשמח לקבל תגובות מכל סוג שהוא .

  

בברכה,

 

יהודה גליקמן

 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

2 תגובות

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל GlikmanY אלא אם צויין אחרת