00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

הבלוג של גליקמן

אם היינו פועלים רק לפי החוק, לא היינו... .

יותר ויותר  אני מקבל תגובות וטענות למאמרי ע"י בעלי תפקידים בשלטון המקומי בנוסח : "אילו היינו מקיימים  החוק  לא היינו  מצליחים לעשות כלום"  "...לא היינו מקימים את הגולן.."

"שפקידי המדינה יבואו לנהל ואז נראה אותם מתמודדים עם החוק" ,

 ישנם אפילו שממש מצהירים בפני כי אם החוק מתנגש עם הערכים לא צריך לקיימו .  

דברים די דומים נאמרים בשלטון המרכזי ע"י אותם אלו שיוצאים נגד החשב הכללי למניעת  כל  החריגות במדינה .

 

 • החוק בישראל  אינו מבטא גזרה שלטונית בלתי מובנת של עריץ אכזר. בהעדר הסכמה על אמת אובייקטיבית , החוק וכל השלבים הארוכים בהכשרתו, מלמדים על מוסכמה חברתית שקבלנו על עצמנו מרצון כחלק מצורת החיים הדמוקרטית .       תהליך החקיקה בדרך כלל ממושך ומסובך ותפקידו לבחון את כל הסוגיות הנוגעות לחוק על מנת שיענה על כל הצרכים.  החוקים נובעים בדרך כלל ממאגר רחב של ניסיון רב שנים,      ומאירועים והתנסויות שהצדיקו את החקיקה.
      חוק שאינו טוב ואינו ראוי יש לפעול על מנת לשנות אותו ולא לפעול על מנת לעקוף אותו. 
 • ברגע שגדר החוק  נפרצה אפילו בחריגה קטנה , הכל ניתן לפרשנות סובייקטיבית של העוסקים במלאכה ואין יותר מחסום וגדר למניעה. 
  פקיד אחד יכול ל"דלג" על מכרז מסוים והשני "מדלג" על תהליכים שוויוניים במינויים וכך הלאה ...  
 • בימים  שהשחיתות  השתרשה  בכל חלקה טובה כולל בגופים האמונים על שמירת החוק (משטרה) יש חשיבות כפולה דווקא  לשמור על כל נוהל מבחינת "מי שנכווה ברותחין נזהר בצוננים" .    אם אנו רוצים לשנות את כיוון עגלת השלטון , חובה עלינו להקפיד על כך  שבעתיים ו"למשוך"  את ההקפדה לכיוון המחמיר  עד שהדברים יתיישרו . 
 • כאשר הגופים הציבוריים הם אלו שחורגים מהחוק  למען מטרה מסוימת,  התרבות הזאת מונחלת לכלל האוכלוסייה .  
       
  אם מותר למנכל או ראש רשות ל"דלג" על חוק שלא נראה לו למען ערך מסוים, מדוע שתושב 
     לא  יעשה דברים דומים ? (בניה לא חוקית או השתלטות של שצ"פ)  
 •  לעיתים דווקא אצלנו בגולן קשה לקבל את הגיונו של חוק או תקנה כיון החשש שעומד מאחריהם, נראה רחוק ולא מציאותי באופן ספציפי לקהילתנו ולכן אנו מרשים לעצמנו לחרוג.       כדאי שנזכור כי מרבית התקנות תוקנו  לאור כישלונם של אחרים  ואף אחד אינו חסין  משגיאות. לא לעולם חוסן וגם אצלנו יש חשש מהתדרדרות במדרון .  
 • הטענה הרווחת כי חלק נכבד מהגופים במדינה נאלצים לפעול  בניגוד לנהלים בשל החסמים הבירוקרטים הרבים וכנראה זוהי השיטה, אינה מן העניין.   דווקא אנחנו בגולן שיודעים לפרוץ דרך ולהוביל מהלכים חדשניים בתחומי קליטה, תיירות    ועוד... עלינו היות בחזית המאבק נגד השחיתות ולהוות דוגמא בהתנהלות נקיה למרות הקושי.          
 •  חמור המקרה שבעתיים כאשר לא מקיימים חוקים הקשורים לשמירה על חיי אדם .
  כאשר חוק מפורש קובע שהמועצה חייבת להציב שירותי הצלה בחופים מוכרזים, יש לקיים זאת ככתבו וכלשונו ולא להתחכם בהטלת האחריות על גורמים אחרים ובפתרונות מעקף.
  שום שיקולי כסף אינם עומדים מול ערך השמירה על חיי אדם . אם הציבור קבע שהסמכות להכרזה על חוף ניתנה לשר הפנים, לא יכול לבוא פקיד מועצה או אפילו ראש רשות ולדלג מעל חוק זה כי " זה  לא נראה לו" או "לא מתאים לסולם הערכים שלו".     היו לנו  מספיק מקרים במדינה שפקידים זלזלו בהנחיות  ורק לאחר אבדן חיי אדם פתאום  נמצאו אשמים ומתברר שהכתובת הייתה על הקיר . (פלקל, הרכבת..)

             צר לי כי גם נכון להיום (עברו שלושה חודשים מפתיחת החופים) , לא מקוימים תקנות חשובות  להגנה על שלום הציבור ועד היום אין שירותי הצלה בחוף כורסי .  למרות שמשרד הפנים חוזר   ומתריע בדרישה  להציב בחוף כורסי  שירותי הצלה, מפעיל החוף אומר במפורש כי שירותי ההצלה הם רק בסוף השבוע  !

 האם דמם של הרוחצים בסוף השבוע   סמוק יותר מדמם של הרוחצים ביום אחר ?!

 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל GlikmanY אלא אם צויין אחרת