00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

הורות נכה

בקשה
קרובי משפחה ועמיתי עבודה פוטנציאליים
מתבקשים שלא לקרוא בבלוג
אשמח לקבל תגובות מהקוראים על הרשומות

אני, הפוליטיקה ושבר החלום

בשיעור אזרחות למדתי שלאזרח שרוצה להשפיע על התנהלות מדינה דמוקרטית יש דרכים רבות לעשות זאת. הרשימה התחילה מהצבעה בבחירות, המשיכה בדרכי הבעת דעה שונות, פניה לאנשי ציבור, הקמת גוף לא פוליטי והסתכמה בהצטרפות למפלגה כל שהיא. הצטרפות למפלגה אינה רעיון מוזר כל כך עבורי. סבי היה פוליטיקאי מטעם מפלגה אחת, אבי היה חבר לא פעיל במפלגה שניה ואחותי חברה במפלגה שלישית ונהגה גם ללכת להפגנות מטעם מפלגה זו. בבית הסבירו שחברות במפלגה כל שהיא היא אזרחות טובה.

זיהיתי מפלגה שהייתה קרובה יחסית לדעותיי וניסיתי להצטרף אליה. היא הייתה אז במשבר ולא קיבלה חברים חדשים. במשך שנתיים לא הצלחתי להתקבל אליה ולבסוף, כשהייתי סטודנט עסוק ולא יכולתי לקרוא חדשות, היא עשתה מפקד ולא פקדה אותי. התקשרתי להתעניין ושר מטעם המפלגה ענה שהמפקד נגמר. הוא שאל אם אני רוצה בכל זאת לעזור. זה יה סוף הרומן שלי אם אותה מפלגה. רומן שמעולם לא הייתה בו אהבה.

מפלגה שניה נראתה לי אטרקטיבית. היא הייתה בשלבי התארגנות וטור שלם של אנשים טובים הסתרך ליד הדוחן שלה, שבקמפוס, ונתן את פרטיו כדי להצטרף. המפלגה השניה החזירה צלצול לאנשים יום לפני הבחירות. הרבה זמן אחרי שכולם הבינו שהיא לא יודעת אפילו לנהל התפקדות ומסע בחירות. הרבה זמן אחרי שאני הייתי מאוהב כבר בגוף פוליטי חדש אחר.

זה לא משנה כרגע אם אותו גוף פוליטי הוא מפלגה או מחנה/חוג בתוך מפלגה קיימת. אותו גוף פוליטי הראה דרך חדשה להביט במה שקורה במדינה והציע פתרונות בלי להבטיח גן שושנים. האהבה לא הייתה עיוורת. שמתי לב לאי אילו חסרונות. אבל שום גוף פוליטי אחר לא הצליח להפיח בי כזו תיקווה אף פעם. אני וציבור הולך ומתרבה שחש כמותי, ניסינו לעזור לתקווה להתממש. חילקנו מנשרים, הצטרפנו להפגנות, חיברנו חומר הסברה, נתנו חומר לקלי תקשורת, ביקשנו התערבות של מחוקקים בעניינים רבים, השתתפנו בהליכי הצבעה פנימיים, ניסינו לשכנע את כל מכרינו ומה לא. אחדים מאתנו גם רתמו את עתידם לגוף הפוליטי והשקיעו זמן בניסיונות היבחרות למשרות ציבוריות ומפלגתיות זוטרות יותר או פחות. הם חזו הגשמה עצמית עם תיקון המדינה. אני ידעתי שאיני מוכשר לפוליטיקה. הייתי שם מתוך אהבת מולדת.

בהפגנה מפורסמת לבשתי את חולצת הגוף הפוליטי וחילקתי מנשרים לעוברים ולשבים. בריון אחד הפיל את כל המנשרים אל הארץ וקילל. היו המון צלמים מסביב ורציתי לעזור גוף שלנו לזכות באהדת הציבור. התכופפתי להרים את המנשרים באופן שיקל על הבריון לבעוט בפני ויקל על הצלמים לתפוס את הרגע בו לובש חולצת הגוף הפוליטי הופך למרכז ההפגנה. הבריון לא בעט בי.

השנים חלפו והמשכנו לעמול עד שכמו הרבה חלומות פוליטיים, גם החלום הזה נגוז ברגע שנתנו לו הזדמנות הוגנת להתממש. כמו שכתב יהודה פוליקר, ``לילה טוב, תיקווה.``

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

2 תגובות

לידיעתכם
העברתי את הרשימות שפחות מתאימות לבלוג אל
http://blog.tapuz.co.il/editedout
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל אחד העצובים בעיר אלא אם צויין אחרת