00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

סיינטולוגיה בישראל- הבלוג של שרית

האביב הערבי הגיע לסיינטולוגיה - סניף חיפה מתמרד וקורא להדחת יו"ר הסיינטולוגיה

לא תאמינו.

גם אני לא האמנתי בתחילה עד שקיבלתי את המכתב מכמה מקורות.

מרכז הסיינטולוגיה "דרור חיפה" בראשות דני ותמי למברגר - מהותיקים והאיכותיים במרכזי הסיינטולוגיה בארץ - פרסם מכתב חריף ביותר לתפוצת "כל הסיינטולוגים" ובו הוא מפרט מספר רב של נקודות בעייתיות במדיניות ארגון הסיינטולוגיה בשנים האחרונות - כל הדברים שכבר דיברתי עליהם - סחטנות הכספים, שקרי ה-IAS ואווירת היחצ"נות, מדיניות ה"ארגון האידיאלי", וקורא להדחתו של יו"ר "המרכז לטכנולוגיה דתית" - הדיקטטור המטורף דייויד מיסקביץ' שהשתלט על הסיינטולוגיה לאחר מות האברד (ראו רשומות קודמות).

נראה שהאביב הערבי והמחאה החברתית העולמית מחלחלים עד למוחות האטומים ביותר. 

כל הבלגן התחיל כאשר ביום בהיר לפני מספר ימים דני ותמי למברגר, הוא מנכ"ל והיא מטפלת ראשית ב"דרור חיפה" הוכרזו על ידי הכנסייה כ"אנשים מדכאים" - לא ברור לי בדיוק על מה ולמה - וחבל שהם לא מוסיפים במכתב. הכרזה שכזאת מבטלת באחת את כל התעודות והתארים שלהם בסיינטולוגיה, ושוללת מהם את הזכות בעצם להפעיל מרכז סיינטולוגיה.

הדבר הבא הוא המכתב הזה. תקראו בעצמכם. זה קצת ארוך אבל מכיל הרבה מידע ונותן תמונת מצב די מדוייקת של הסיינטולוגיה בארץ ובעולם (לשמחתנו היא אכן נחלשת והארגונים כמעט ריקים).

וללא הקדמות נוספות - המכתב כלשונו:

 

 

                                                                                                                                    1 יולי 2012

מכתב פתוח לכל הסיינטולוגים

 

חברים יקרים,

 

המכתב הזה הגיע אליכם בגלל שאנו מחשיבים אתכם לסיינטולוגים יציבים שיודעים בודאות שהטכנולוגיה עובדת, שכמונו, חשוב לכם שסיינטולוגיה תמשיך לפעול כפי שרון ציווה עלינו ב"שמירת סיינטולוגיה פועלת".

 

הסיבה שאנו כותבים מכתב זה היא כי במ"מ 7 פברואר 1965, "שמירת סיינטולוגיה פועלת", ל.ר.ה. מחייב אותנו "זהו העניין של כל חבר צוות לאכוף זאת."... "לא משנה איפה אתה בסיינטולוגיה, אם בצוות או לא, מכתב המדיניות הזה נוגע אליך."..."אז המפלצת שעלולה לטרוף אותנו היא לא הממשלה או הכהונה הגבוהה, זה הכישלון האפשרי שלנו לשמור ולעסוק בטכנולוגיה שלנו".

 

בנוסף, במ"מ 20 אוקטובר 1967, "מצבי פעולה, כיצד להטיל", ל.ר.ה כותב: "לפני הרבה הרבה זמן לא הכנסנו אתיקה עפ"י תקן, אנחנו פישלנו. וכל הגזע הלך לאבדון, היכן שהוא נמצא עד היום הזה."

 

מכתבנו זה מפרט הפרות ברורות של מכתבי מדיניות של ל.ר.ה. שמביאות להרס הסיינטולוגיה ולהתכווצות אירגונים. זוהי הנחייה מפורשת של ל.ר.ה כי כאשר מתבצעת הפרה של מדיניות, יש לטפל בכך באופן פעיל.

עפ"י הציטוטים של רון, זוהי חובתנו כסיינטולוגים להכניס אתיקה על פי תקן ולדווח על הפרות של טכנולוגיה ושל מדיניות שמביאות להרס הסיינטולוגיה.

לכל סיינטולוג בארץ ובעולם יש עניין אישי להגן על סיינטולוגיה ועל הטכנולוגיה של.ר.ה. נתן לנו.

כפי שאתם יודעים, מכללת  דרור הוקמה ב-1992 ע"י דני ותמי למברגר ולאחר מכן התקדמה למעמד של מרכז. במהלך השנים הפך מרכז דרור למרכז סיינטולוגיה גדול ומשגשג בצפון.  האודיטורים ומפקחי חדר הקורסים של דרור זכו באינספור פרסים: מספר זכיות באודיטור השנה העולמי, מספר זכיות באודיטור השנה בישראל ומספר זכיות במפקח מספר 1 באירופה. מכללת דרור יצרה במהלך השנים עשרות קלירים ואו.טי. ושימשה כחברת צוות שדה עטורת שבחים של ארגונים גבוהים יותר כמו ארגון ת"א, הארגון המתקדם של אירופה ופלאג.

תמי עברה הכשרה של אודיטור רמה 5 בוגר והתמחויות לפני ואחרי עידן הזהב של הטכנולוגיה והצילה פרקלירים רבים שנתקעו על הגשר.

דני עבר הכשרה של אודיטור, מפקח קורסים, הכשרה מנהלית ,מומחה לאתיקה, מעריך סדרת נתונים ועוד. דני ניהל לאורך השנים את מכללת דרור ודאג להכשרת אודיטורים ומפקחים ולהצלחה של מכללת דרור. דני, יחד עם חנן זוגלובק ובני וולף ישבו ימים רבים בכנסת כאשר דו"ח טסה יצא ואיים על הקיום של סיינטולוגיה בארץ. הוא קיבל על כך ציון לשבח באופן אישי מהנשיא של כנסיית הסיינטולוגיה, מר היבר ינץ.

תמי ודני הקדישו את מיטב שנותיהם לסיינטולוגיה והם בין היחידים שהצליחו להקים פעילות שמצליחה לאורך שנים.

 

לפני מספר ימים יצאה הכרזת "אדם מדכא" על דני ותמי למברגר. הדבר נעשה בבת אחת, באופן מפתיע וקיצוני וללא קיום ועדת עדויות. אנו, החתומים על מכתב זה עדיין המומים ממהלך לא הגיוני זה בו מכריזים על אנשים בעלי סטטיסטיקות מאוד גבוהות אשר תרמו רבות לסיינטולוגיה, לקידומה ולהפצתה. אלה אינם חדשות טובות ואנו מצטערים שאנו נאלצים ליידע אותך על כך.

המילים הבאות מאת ל.ר.ה. הן מילים שכל סיינטולוג מתחיל לומד בתחילת דרכו:

"מה שנכון עבורך הוא מה שהבחנת בו בעצמך.  וכשאתה מאבד את זה, איבדת הכול.מהי שלמות אישית? שלמות אישית היא לדעת את מה שאתה יודע.מה שאתה יודע הוא מה שאתה יודע, וצריך להיות לך האומץ לדעת ולומר במה הבחנת. וזוהי שלמות, ואין כל שלמות אחרת."

 

שימו לב – לא מספיק האומץ לדעת אלא גם לומר במה הבחנת.

 

אנו רוצים להדגיש שאין לנו שום ספק בעוצמה של סיינטולוגיה ואין לנו שום כוונה לערער למישהו את ודאותו בסיינטולוגיה - להיפך.

 

שיתוף אחרים בהארות מסוג זה אינו מקובל כלל וכלל בקרבנו וזה הגורם העיקרי לכך שהמצב המסוכן שעליו נרחיב בהמשך מתמשך כבר שנים רבות מאוד. למעשה המילה "מסוכן" לא מתאימה מכיוון שהיא מרמזת על פוטנציאל לאסון ובעצם האסון כבר התרחש במידה לא מעטה.

 

לגבי כל הנקודות שנפרט בהמשך, פנינו קודם במכתב להנהלה ול-RTCולא קיבלנו אף תשובה מהגורמים הללו.

 

הנה מספר מצומצם של חריגות שתוכלו לראות באופן בולט ונרחב:

 

1. ה-IAS:

ה-IASהוקם ב-1984 לא בהנחיתו של ל.ר.ה. – לא תמצאו שום סימוכין מאת ל.ר.ה. שמתייחס ל-IAS. בכרך 6 הירוק יש פרק, בעמ' 803-818, שמתייחס לחברויות ב-HASI. למי שקורא את הפרק קל לראות שנושא החברויות כיום מתבסס על חברויות ב-HASI.

 

מכתב מדיניות של מהש"ה 22 במרץ 1965 "סיכום של הקידום הנוכחי ושל מערכת הצעדים לאירגון"

 

במאמר הזה רון מגדיר שתי חברויות בלבד – חברות שנתית וחברות לכל החיים. מחיר החברויות הוא 30$ לשנתית ו-75$ לכל החיים. תוסיפו לכך את האינפלציה משנת 1965 עד היום ותקבלו 219$ לחברות השנתית ו-548$ לחברות לכל החיים (לפי מחשבון מדד שנמצא באתר האינטרנט של הלשכה האמריקאית לסטטיסטיקה).

מ"מ 1 ספטמבר 1965ע', "קווי מדיניות לגבי חברויות", רון קובע כי הכסף הזה נכנס לחשבון נפרד של HCOבאותו אזור שבו החברות נעשתה והוא משמש להפצה:

"כל הסכום עובר לחשבון הספרים של מהש"ה באזור שבו החברות נקנית והוא אינו מהווה חלק מההכנסה ברוטו השבועית  של האירגון. כספי חברויות מיועדים לנושא ההפצה."

בפועל, ה-IASהתפתח למכונה ענקית שמתרימה סכומי עתק, עם עשרות סטאטוסים, שהגבוה ביניהם מתומחר ב-5 מיליון $, וצוות נרחב שבעצם כולל את כל חברי הצוות בכל הדרגים שנדרשים להתרים כספים עבור ה-IAS. לא אחת קיבלנו שיחת טלפון ממנכ"ל ארגון ת"א, בבקשה לתרומה או בבקשה להציע מועמדים לתרומה מקרב סיינטולוגים שאנו מכירים.

 

האמת היא שלאף אחד אין מושג מה באמת עושים עם הכסף של התרומות שלנו. הנתונים שמוצגים בארועים הבינלאומיים יוצרים תחושה שכל הפעילויות לשיפור חברתי ממומנות על-ידי ה-IAS. בארצנו, יש פעילות של CCHRשמתרימה כספים בנפרד מה-IAS. פעילות של קרימינון מומנה בארץ על-ידי רמי לב ארי מכספו הפרטי. בשלב מסויים הוא קיבל סיוע  לזמן מוגבל של ה-IASובהמשך התוכנית מומנה על-ידי שירות בתי הסוהר. פעילות של נרקונון שמתחילה כעת על-ידי ציפי בש מממנת את עצמה מכסף פרטי של ציפי וחבריה. הגישה הסבירה שלנו גורמת לנו לחשוב שבשאר העולם זה בטח שונה ויותר כספים ניתנים על-ידי ה-IASלפעילויות השונות.

 

למי שלא זוכר, כשהתחיל הפרוייקט של ארגון אידיאלי בישראל הותרמו כ-2.5 מליון כתרומה ישירה לקרן המיועדת לרכישת בניין. רק בהמשך קיבל הפרוייקט סיוע של ה-IAS. כל גוף שפועל ללא מטרת רווח בעולם מציג שקיפות מלאה לפעילותו הכספית. לא כך ה-IAS. מן הראוי שלפחות התורמים ידעו בדיוק מה נעשה במיטב כספם. אנו מתכוונים לדוחות כספיים מבוקרים ולא להצהרות מיופות של יחסי ציבור.

 

2. הארגון האידיאלי וה-IAS:

 

לכולנו נמאס מהמיקום ומהתדמית של הארגון הנוכחי שלנו ברחוב שונצינו. חלק גדול מאיתנו מתבייש להביא אליו אנשים חדשים בגלל זה. לכן קל להתלהב ולתמוך במעבר לבניין חדש, נוצץ ומרשים. אין דבר יותר מלהיב מלעבור לבניין חדיש ומושקע עם ריהוט חדש, אביזרי הייטק ומיזוג אויר מרכזי. רובנו היינו רוצים לגור בוילה מפוארת בסביון, אולם מצבנו הכלכלי, לצערנו, מאלץ אותנו להסתפק בדירות מגורים צנועות אך שימושיות במחירים שאנו יכולים לעמוד בהם. מסתבר שרון מסכים עם גישה זאת: במכתב מדיניות מיום 23 ספטמבר 1970, "מדיניות בנוגע לשטח, תיאור היסטורי", עמ' 1394 בכרך 7 הירוק, תמצאו את ההנחיות המדוייקות של רון בנוגע לרכישת מבנים עבור ארגונים. תעשו לעצמכם טובה ותקראו את המאמר הזה. אין שם כמעט פסקה אחת שלא מופרת היום בפרוייקט הארגון האידיאלי.

לדוגמא, רון מדגיש במאמר הזה עד כמה כושר הפירעון הוא השיקול הראשון והעיקרי שצריך לקחת בחשבון בעת רכישת/השכרת מבנה לארגון (נקודה Aבמאמר). הוא גם מדגיש במאמר שהתדמית היא שיקול משני (נקודה C) וכן שריהוט יקר הוא לא מה שחשוב (נקודה E).

 

כשקראנו את המאמר הזה לא הבנו איך אפשר ללכת באופן כה בולט נגד המדיניות בלי שמישהו ירים קול צעקה.

 

לצערנו כשפועלים בצורה כה בוטה נגד המדיניות ונגד ההיגיון הבריא עושים עוד "טעויות" בדרך – אנו מתכוונים לכך ששכרו את שירותיו של עו"ד שנוי במחלוקת שיושב במעצר בחשד לנסיון רצח ולמעורבות בנסיון הצתה של בנין אלהמברה – עו"ד גור פינקלשטיין. לכך יש השלכות נוספות של תביעות משפטיות הדדיות ויקרות מול הקבלן המשפץ ועוד הרבה נזקים כספיים שנובעים מטיפול רשלני.

 

עכשיו, תוכלו להגיד שזה בסדר, מכיוון שהארגון לא צריך להוציא אפילו שקל על הבניין – הכל נעשה במימון ה-IAS. הנה הנתונים מתוך מ"מ מהש"ה 24 פברואר 1964, פרסום II,  הכנת מערכות צעדים לארגון (כרך 7 הירוק, עמ' 930):

"אם הארגון סובל משפל במהלך תקופת המעבר, אל תתעסק ב'גיוס תרומות' או ב'מכירת גלויות' או בהלוואת כספים.

"פשוט צור הכנסה רבה יותר באמצעות סיינטולוגיה.

"לחפש פתרונות יוצאי דופן לכספים מחוץ לסיינטולוגיה הוא סימנה של הנהלה עלובה ביותר. הדבר תמיד נכשל.

"עבור ארגונים כמו עבור פרקלירים, 'פתור זאת באמצעות סיינטולוגיה'.

"בכל פעם שאני עצמי ניסיתי לפתור בעיות פיננסים או כוח אדם בדרכים אחרות מסיינטולוגיה, הפסדתי. אז אני יכול לספר לך מניסיון שהתשובה לכושר הפירעון של הארגון היא עוד סיינטולוגיה, לא מסרקים מיוחדים או מנגלים לגיוס תרומות."

 

במילים פשוטות, רון אוסר להתעסק בגיוס תרומות. הוא דורש לפתור כל קושי פיננסי על-ידי ייצור הכנסה באמצעות סיינטולוגיה (מכירה ואספקה של שירותים של סיינטולוגיה כמובן). הניסיון של רון הוכיח שכושר הפירעון של הארגון טמון בלעשות יותר סיינטולוגיה, לא באמצעות פטנטים וקומבינות או מפגשי מנגל של גיוס תרומות (מילים שלו, לא שלנו).

 

בפועל, במהלך שנותינו בסיינטולוגיה אנו רואים דגש יותר ויותר חזק על גיוס תרומות ופחות ופחות על אספקת שירותים. למעשה, ניתן לראות שכיום הפעילות העיקרית של הארגון היא גיוס תרומות ל-IASומעט מאוד נשאר בשביל לספק שירותים. זה מתבטא בכמה צורות:

 

 1. חברי צוות בכל הדרגים נדרשים לקחת חלק בגיוס תרומות. פעילות שאינה תורמת כלל לכושר הפירעון של הארגון. אנו מתארים לעצמנו שאם אותם חברי  צוות היו מקדישים את המאמץ והזמן הזה לייצר את המוצר שלהם, לארגון היתה יותר הכנסה. אפילו אם היו מקדישים את אותו זמן ומאמץ לקדם את עצמם בהכשרה/אודיטינג או אפילו לבלות קצת עם משפחתם היו תורמים בכך יותר, ולו רק בכדי לשמור על ממשות ויחסי ציבור טובים יותר לסיינטולוגיה.
 2. שיחות של גיוס תרומות באות על חשבון זמן לימודים בחדר קורסים. הפרה בוטה של "קורסים המראה האידיאלי שלהם".
 3. יש לא מעט סיינטולוגים שתרמו המון ל-IASוהתקדמו מעט מאוד על הגשר, אם בכלל. אנו משוכנעים שכל אחד מכם מכיר כמה. אם את מיטב כספך אתה תורם ל-IAS, לא נשאר לך כסף לרכישת אודיטינג וקורסים.
 4. כיום, אפילו חברי צוות נדרשים לתרום מכספם ל-IASלמרות שמשכורתם מהארגון זעומה.
 5. חברי צוות רבים עוסקים בפעילות נמרצת של גיוס תרומות במקום לבצע את תפקידם בצוות. מצב זה גורם להפחתת התפוקה בתפקיד וכפועל יוצא, הכנסה נמוכה יותר לארגון. הואיל והכנסת הארגון פוחתת מכך, "חייבים" למלא את החסר בגיוס תרומות! נוצר כאן מעגל שוטה שהורס את תפוקת הארגון ואת סיינטולוגיה.

 

הפעילות הקדחתנית הזו של גיוס תרומות גורמת לנזק רב: חברי צוות שתורמים סכומים גבוהים "משתעבדים" לעבודה הנוספת שלהם מחוץ לארגון על מנת לעמוד בהוצאות; סיינטולוגים נמנעים מלהגיע לארגון ולאירועים של הארגון מהחשש שילחצו עליהם לתרום; יש לא מעט מקרים של סיינטולוגים שתורמים כספים מעבר ליכולתם ונכנסים לחובות עצומים. הדבר מתפרסם לא פעם באמצעי התקשורת על ידי קרובי משפחה של סיינטולוגים וגורם לסיינטולוגיה נזק עצום.

 

3.פגיעה בהכשרת אודיטורים בשדה ובכך בהפצה של סיינטולוגיה לקהל הרחב:

 1. ב-1999, היו באקדמיה של ארגון ת"א כ-10 אודיטורים מהציבור בהכשרה ועוד כ-4 חברי צוות. כמות סבירה ויחס הגיוני בין צוות לציבור (הצוות קיים בשביל לשרת את הציבור ולא את עצמו). היום, לא ידוע לנו על אדם אחד מהציבור שנמצא על הכשרה להיות אודיטור.
 2. ב-2005 מחירי האודיטינג הוכפלו. עליית המחירים הוסברה בצורה מאוד משכנעת. מה שקרה בפועל, מכיוון שאסור לשדה להתחרות במחירי הארגון, זה שלאודיטורים חדשים שרצו להתחיל פעילות בשדה לא היה סיכוי להצליח. הם יכולים למכור אודיטינג רק לקהל חדש. לא חשוב באיזה טכניקות תשתמשו – אנו לא חושבים שזה אפשרי למכור לאדם חדש שעוד לא מכנה את עצמו סיינטולוג, חבילה של 4 אינטנסיבים בקרוב ל-40,000 ₪ (חצי ממחיר מכונית משפחתית) או אפילו אינטנסיב יחיד במחיר גבוה מ-13,000 ₪ (יותר מ-1,000 ₪ לשעה). ברשותנו רשימה של לפחות 10 אודיטורים שניסו להתחיל פעילות בשדה ולא הצליחו. כל אלה, פרט למעט שהצטרפו לצוות, מתפרנסים מכל מקצוע אפשרי חוץ מאשר מקצוע האודיטינג. רק אודיטורים ותיקים מאוד בשדה, וכאלה שהצטרפו אליהם, מצליחים להתפרנס כאודיטורים.
 3. בפועל, אם תספרו את מספר הפעילויות החדשות של סיינטולוגיה שהתחילו בעשור האחרון בשדה והצליחו להתקיים תגיעו למספר מאוד מצומצם. אנו לא מכירים אפילו אחת מהפעילויות החדשות האלה שנותנים בה אודיטינג של גשר.

 

אנו יכולים רק לנחש כי מישהו בהנהלה העולמית לא מעוניין בתחרות לאודיטורים של האירגונים הגבוהים ושומר על הטכנולוגיה כמונופול.

 

4. החלשת העמדה של מנהלים מקומיים:

כיום למנהלי ארגונים אין שום סמכות לקבל החלטה כלשהי שקשורה להצבת ודרכי פעולה להצלחת הארגון. לעומת זאת הם מקבלים ומצייתים לאינספור דרישות כגון:

 • פרויקט תרגומים כזה או אחר שלשמו נדרשים חברי הצוות להקדיש זמן מעבר לשעות העבודה, כלומר בהפסקות ובלילות.
 • גיוס תרומות לארגון האידיאלי על ידי אירועי התרמה שנערכו כל מוצ"ש במשך תקופה ארוכה.
 • מכירה של שחרורים חדשים שיצאו לאור.
 • אירוח ותמיכה במשלחות מארגונים גבוהים יותר, כולל הרמת אירועים שכוללים הכנות וזימונים טלפוניים שנופלים על חברי הצוות.

הנהלת הארגון מקבלת כל "הנחתת" דרישות כזו או אחרת בצייתנות מוחלטת. למרות שאנו יותר ממחבבים באופן אישי את מנהלי הארגון, כואב לנו לומר לכם שהם פועלים כמריונטות ולמעשה רק מעבירים פקודות מההנהלה העולמית אל הצוות שלהם. חלק גדול מהפקודות האלה פוגעות בהישרדות של הארגון ושל חברי הצוות ומונעות ממנו כושר פירעון. אם הם היו לוקחים אחריות אמיתית ומיישמים מנהיגות, תוך סיכון עתידם בתור מנהלים, הם היו מסרבים לציית לדרישות לא הישרדותיות ופשוט דואגים שיהיה להם צוות פרודוקטיבי שמספק שירותים בשפע וכך יכול להתקיים בכבוד. מה הייתם חושבים על מנהל של עסק שדורש מהצוות שלו אינספור דרישות בזמן שהוא בקושי משלם להם כמה פרוטות? שימו לב לציטוטים הבאים (אוסף חלקי ביותר):

"ניתן לומר במרירות כי המקום היחידי שבו מספר ארגונים מרכזיים מפגינים 'החלטיות-עצמית' הוא ה-HGC, וגם שם רק בתהליכים. אנו נעשים גדולים מכדי שנסרב לקבל החלטות באורח מקומי. אם אנחנו עומדים להשיב לאדם את החלטיותו-העצמית, מוטב בהחלט שנציג זאת בעצמנו ובתפקידנו."

 

מ"מ מהש"ה 22  מאי 1959 "יעילותם של ארגונים מרכזיים".

"כאשר מישהו מבצע הוראה הרסנית, אין הוא פטור מאחריות. מי שנוהג לפי ההוראה אשם, למעשה, הרבה יותר ממי שהוציא את ההוראה, מאחר שהאדם שנוהג לפיה נמצא ממש שם, כשהוא יכול להתבונן, בעוד שיתכן שמוציא ההוראה אינו שם."מ"מ מהש"ה 15 דצמבר 1969 "הוראות, דרישת תשובות לספקות".

 

עקיפתם המתמדת של מנהלי האירגונים שמה אותם ואת האירגון במצב פעולה מתמשך של סכנה. הואיל ואין ביקום הזה משהו סטטי, דברים או משתפרים או ממשיכים להתרסק. ההתרסקות היא למצב פעולה של אי קיום או גרוע מכך.

 

5. יחסי ציבור כוזבים:

בהנחיה מינהלית של ל.ר.ה מס' 131 בינ"ל, עמ' 145 בכרך 4 הירוק, רון כותב:

"לארגונים יש רק 2 מוצרים סופיים עיקריים בעלי ערך: האחד הוא אודיטורים שהוכשרו כהלכה. השני הוא פרקלירים מרוצים".

באירועים הבינלאומיים של השנים האחרונות מציגים אינספור גרפים מרשימים של סטטיסטיקות מומצאות פרט לשתיים החשובות באמת. לדוגמא: מספר השעות על פרויקטים של OTs, גיוס תרומות לארגונים אידיאליים, וכו'.

הארועים הבינלאומיים מסווים את האמת וגורמים לנו להאמין בביטחון שסיינטולוגיה נמצאת קרוב מתמיד לפלנטה קליר. הנתונים האמיתיים עצובים. אך הסוואת האמת מונעת את הטיפול בבעיה.

אנו נכחנו בפרוייקט צילומים של צוות Goldשבאו לתעד את הפעילות שלנו ב"דרור" כדי להציג אותה בארוע בינלאומי. זה מקובל שהצילומים יהיו מבויימים, הרי אי אפשר לצלם סשן בזמן אמת וגם לא קיימנו הרצאה בזמן שצוות גולד בדיוק הגיע. העיניין הוא שבויימו שם פעילויות שלא מתרחשות באמת ולא בסדר גודל שהוצג. אדם שיראה את הוידאו שצולם יהיה בטוח שבחיפה יש אלפי סיינטולוגים.

אם תסתכלו על ישראל: כמה סיינטולוגים להערכתכם יש בישראל? כמה סיינטולוגים נמצאים על הקוים – מקבלים או מספקים שירותים של סיינטולוגיה? איזה אחוז אנחנו מהווים מהאוכלוסיה? אתם בטח חושבים כמו שאנו חשבנו, ש"בישראל סיינטולוגיה עדיין בחיתוליה". "בטח בארה"ב יש מיליונים". יש גוף בארה"ב שסוקר את הזהויות הדתיות בארה"ב. בתוצאות הסקרים שנעשו בשנים 1990, 2001 ו-2008, סיינטולוגיה כלולה בקבוצה שנקראת "דתות אחרות" יחד עם עוד 11 דתות נוספות שיחד מהוות 3.9% מהאוכלוסיה. מישהו כנראה דואג להסוות את האמת ביחסי ציבור מיופים.

 

אתם בטח שואלים את עצמכם למה אנו מפנים את המכתב אליכם ולא פונים בצינורות המקובלים בהתאם למדיניות "דוחות ידיעה". התשובה היא שעשינו זאת. כתבנו הרבה מכתבים למנכ"ל הבינלאומי וליו"ר מועצת המנהלים RTCולא קיבלנו תשובות. המכתב הזה יצא אליכם אחרי מחשבה רבה ואלה הסיבות:

 

 1. סיינטולוג שהחליט להיות גורם, פנה במכתבים מנומסים ל-COBוכן למנהלי ארגון ת"א וביקש התייחסות לנקודות החריגה שבהן הבחין. אף אחד מהנמענים לא השיב. הוא פנה לקצינת האתיקה של הארגון כדי שתעזור לו לטפל במצב. ה"עזרה" שהוא קיבל זה שיחות ארוכות במשרד לעניינים מיוחדים בהן מציגים בפניו נתונים שמנסים להפריך את מה שקורה במציאות.  כשזה לא עזר הוא קיבל ועדת עדויות. אין בכך שום תשובה להפרות הגסות של מדיניותו של ל.ר.ה.

 

 1. לקראת סוף אפריל השנה (2012), כתב סיינטולוג אחר מכתב עדין ומנומס למנכ"ל הבינ"ל ובו הציג את ההפרות של מדיניות בנוגע לארגונים אידיאליים ול-IAS. עד היום לא קיבל תשובה.

 

 1. הגוף שתפקידו לערוב לכך שסיינטולוגיה מיושמת כפי שהתכוון ל.ר.ה. הוא RTC. בהגדרת מטרתו של RTCבאתר האינטרנט www.RTC.orgכתוב:

"כדי לשמר את תפקידו כמשקיף אובייקטיבי,RTC אינו מעורב בכל דרך שהיא בניהולהכנסיות או במתן השירות עצמו של דיאנטיקה וסיינטולוגיה לחברי הקהילה. לכן, האחריותעל דברים אלה נופלת ישירות על כתפיו שלCSI אשר מפקח על הניהול הכנסייתי של כלכנסיות הסיינטולוגיה כמו גם על ההפצה וההתרחבות של הדת.

RTC עומד בנפרד כגוף חיצוני השומר על דת הסיינטולוגיה, ופועל כפוסק הסופי באשרלדת. בראשה של פעילות מרכזית זו נמצאת רשת הInspector General  שלRTC  אשר פועלתמשבעה משרדים בארבע יבשות שונות. תפקידיו וסמכותו של ה-Inspector General שלRTC דומים מאוד לאלה המיוחסים באופן מסורתי לתואר של מבקר כללי בארגונים אחרים. דהיינו, מבקר כללי חוקר ומתקן מקרים שבהם סטייה מהתקן, מהמדיניות או מהאתיקה יכולה להוותבגידה בשירותו של ארגון לציבור המרכיב אותו."

 

באתר של כנסיית הסיינטולוגיה מוקדשים מספר עמודים ליו"ר מועצת המנהלים של RTC, מר דיוויד מיסקביג'. http://www.scientology.org.il/david-miscavige.html

באחד העמודים מציגים את הפעילויות שהנהיג במהלך שנות כהונתו. הרבה מהסעיפים שם מתייחסים לניהול השוטף של הכנסייה, ביניהם "יוצר ארגונים אידיאליים של סיינטולוגיה".

 

יש פה סתירה: אם RTCהוא גוף חיצוני שמשמש כמבקר ו"לא מעורב בכל דרך שהיא בניהול הכנסיות או במתן השירות עצמו" אז איך יתכן שמיסקביג' יוצר ארגונים אידיאליים? איך זה שהוא מוגדר כ"מנהיג של סיינטולוגיה"??? כמו-כן, מיסקביג' בעצמו פונה אלינו בארועים ודורש מאיתנו לעלות לסטאטוס הבא ב-IAS. כפי שהראינו קודם, מדובר בחריגה ממדיניות.

נוצר פה מצב שהגוף המנהל הוא גם הגוף המבקר. אז מי מבקר את המנהל? אם נעשה אנלוגיה למדינה, אז ראש הממשלה הוא גם מבקר המדינה. או הקבלה אחרת – המשטרה היא גם בתי המשפט.

כשסיינטולוג מבחין בהפרה של מדיניות או של טכנולוגיה הוא אמור לפנות ל-RTCעל מנת שיתקנו את המצב. אבל ההפרה מבוצעת על ידי RTC, אז למי אפשר לפנות?

לא נותר לנו אלא לפנות אליכם בקריאה להתעורר. ל.ר.ה. הטיל על כל סיינטולוג וסיינטולוג את האחריות לשמור על סיינטולוגיה פועלת.

שלא יתפרש פה שאנו נגד ארגונים אידיאליים. אנו רוצים ארגון אידיאלי כמו שרון מציג זאת בהנחייה מינהלית של ל.ר.ה. 102 בינ"ל, "הארגון האידיאלי": "הוא יהיה נקי ומצודד דיו כדי לא לדחות את הציבור". לא יותר מזה. בטח שלא על חשבון כושר הפירעון של הארגון. לא על חשבון השכר של חברי הצוות. לא במחיר של התמוטטות כלכלית של הארגון. לא במחיר של התמוטטות כלכלית של התורמים הרבים שמתרוששים ועושים בכך שירות רע לסיינטולוגיה. במקום ש-"להיות סיינטולוג" יהיה משהו שקל להתגאות בו בפני הציבור ובפני המשפחות שלנו, הפכנו ללעג במקרה הטוב.

 1. בגלל המצב שנוצר כפי שתיארנו בסעיף 2, לא נותר, אלא לחשוף את הפשעים. אנו לא רואים שום פיתרון אחר. זה לא מצב נוח וזה יגרום להרבה בלאגן. האם זאת סיבה לשתוק ולהמשיך לתת לדברים להידרדר? איך אנחנו יכולים לקרוא לעצמינו סיינטולוגים, אם אנחנו מנועים מלתקשר. אגב, OSAומדור אתיקה אוסרים עלינו לקבל נתונים מאתרי אינטרנט בטענה שאלה כוללים אנתטה. חלק מהאתרים האסורים כוללים ציטוטים של רון שקל להבחין בהפרתם. מישהו צריך להגדיר אנתטה, אם ציטוטים של LRHנכנסים אצלו לקטגוריה הזו. אנו לא חושבים שאמת חיונית יכולה להיחשב אנתטה אפילו אם היא גורמת לאי-נעימות. יש פה ניסיון למנוע מאיתנו לתקשר בחופשיות.

 

יש עוד המון דברים לא קלים שגילינו ב"עבודת המחקר" שלנו. נשתף אתכם רק בעוד דבר אחד חשוב. המשרד לעיניינים מיוחדים פועל בלי לחסוך פרוטה כדי לרדוף אחר כל מי שמנסה לחשוף את האמת כמו שאנו עושים במכתב זה. לגוף הזה אין פרות קדושות ולא קוים אדומים. אם חשבתם שכל מה שאתם חושפים בסשן של וידוי/בדיקת ביטחון לא ישמש נגדכם לעולם – תתפלאו. תפתחו את האתר הרשמי של OSAשנקרא באופן אבסורדי www.freedommag.org. רוב האתר מוקדש להכפשתם של סיינטולוגים שפרשו מכנסיית הסיינטולוגיה לאחר עשרות שנים שבהם היו חברי הארגון הימי והגיעו לתפקידים בכירים ביותר. ההכפשות כוללת נתונים שנלקחו מפולדרים של אותם סיינטולוגים! אפילו הגרפיקה של האתר משתמשת באנימציות מביכות שמזכירות לנו קריקטורות שבהם יהודים הוצגו בגרמניה ערב מלחה"ע השנייה – סלחו לנו על ההקבלה. אתם יכולים להציץ בדף הבא כדי להבין למה אני מתכוון: http://www.freedommag.org/special-reports/sources/marty-rathbun-brief-chronology-of-monumental-disasters.html

קשה להאמין שמדובר באתר רשמי של סיינטולוגיה. נשאיר לכם לזהות איפה זה נמצא בסולם הטונים.

 

בעקבות כל הנאמר לעיל, אנו קוראים להתפטרות מיידית של יו"ר מועצת המנהלים של RTCכנושא באחריות להפרות שמנינו לעיל.

 

אנו קוראים לשיקום של מבנה ההנהלה כפי של.ר.ה. ציווה והגדיר אותה במכתבי המדיניות.

 

יתכן שחלקכם יחששו להמשיך ולהיות איתנו בתקשורת, כיוון שקרוב לודאי שהפעולה היחידה שמר דיוויד מיסקביג' ינקוט תהיה שימת תוויות של "אדם מדכא", מבלי להתמודד עם הטענות שהועלו כנגדו במכתב זה. למי שמכיר את מי שחתום על מכתב זה יודע שאף אחד מאיתנו אינו אישיות מדכאת. לפני שמישהו מכם חושש שהוא חייב להתנתק מאיתנו, אנו ממליצים לכם להקשיב לג'ורנל של רון מס' 68, בו רון מבטל את חובת ההתנתקות. בנוסף, בהרצאה ""הגישה וההתנהגות של סיינטולוגיה" מתוך ה-ACCהרביעי של לונדון תמצאו את הגישה הנכונה. הנה רק תמצית ממנה:

"במילים אחרות, השיעור המפרך שלמדנו בעניין הוא שרשימות של איסור תקשורת, ביטול/השהייה של תעודות, פעולות של בית דין מכל סוג שהוא בתוך התחום של סיינטולוגיה וכן הלאה, לא רק – לא רק קשה לביצוע אלא גם לא עובד."

"ויש רק עוד דבר אחד שאנחנו יכולים לדעת שיגרום לנו להרגיש מאוד מאוד רגועים לגבי כל העיניין. אין אדם אחד בשום מקום בסיינטולוגיה שיש לו כוונות רעות כלפי סיינטולוגיה או כלפי חבריו. והנקודה הזאת לבדה היא דבר שכדאי לקחת בחשבון בפעם הבאה שאיזושהי בעיה צצה באזור שלך, מכיוון שזאת האמת. ואם תטפל במצב עם הידיעה הזאת בראש, אתה תפתור את המצב."

 

על החתום, חברי הצוות של  מרכז דרור:

אביב ברשדסקי

דימה דובינין

כרמלה ומוטי ויצמן

שחר ואיל צורף

איתן בייטנר

ויקה וולנד

גלית לטינסקי

 

החתומים מטה, קהל של מרכז דרור, נותנים בזאת את תמיכתם למכתב זה:


לריסה ואלכס שור

דימה ז'יטוביצקי

טל ופבל שחר

לובה ברעם

יפה ממן

גרגורי פיליפנקו

סופי קוגן

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

 

לסיכום - מדובר ברגע היסטורי - מרד הוא פחות או יותר העבירה החמורה ביותר במילון הסיינטולוגי. האם בעקבות המרכז האמיץ בחיפה יצטרפו ארגונים אחרים- - אולי ארגון תל אביב - וגם במקומות אחרים בעולם ויפילו סוף סוף את מגדל הקלפים?

 

שלכם

שרית

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

4 תגובות

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל סיינטולוגית לשעבר אלא אם צויין אחרת