00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

בטיחות בעבודה בעסקי הבניה והשיפוצים

לצערנו, בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על תאונות עבודה, כאשר אחוז גדול מהן מגיע מתחום ענף הבניה. המוסד לבטיחות וגהות עלה בשנים האחרונות עם קמפיינים לשם העלאת המודעות לנושא, אך אחוז הנפגעים בתאונות עבודה עדיין נותר גדול. הלכך, כל עסק באשר הוא, בין אם מדובר בעסק מתחום הבניה או בכל תחום אחר – חייב לתת על כך דגש . זאת, על מנת להימנע מאסונות שיכולים להסתכם לא עלינו בפגיעה ואף באיבוד חיי אדם. אסון ששום עסק לא רוצה לא היה להיקלע אליו.


 

יועץ בטיחות בעבודה


תאונות בענף הבנייה

כאמור, ענף הבנייה נשב לענף "מועד לפורענות" בכל הנוגע לתאונות עבודה למחלות מקצוע. עשרות עובדים בענף נהרגים מדי שנה – אם זה עקב תאונות של מלגזנים, מנופאים, פועלי בניין ועוד. התאונות מתרחשות במקרים רבים עקב רשלנות ואי הקפדה על כללי הבטיחות בעבודה. בנוסף ישנן גם סכנות של מחלות מקצוע עקב שימוש בחומרים מסכני בריאות, שימוש לא נכון או עבודה בתדירות גבוהה מדי ועוד.

על מנת למנוע אסונות אלה, נחקקו מספר חוקים בשנים האחרונות, כאשר בשנת 2014 נכנסו לתוקף תקנות חדשות בנושא. התקנות האחרונות שנחקקקו כוללות כתיבת תכנית עבודה מסודרת לניהול הבטיחות בחברה אותה יש לפרסם, לבצע סקר סיכונים בסביבת העבודה ולהכין את העסק כך שיעמוד על רמת הסיכונים הקבילה.

כיצד דואגים למקסם את רמת הבטיחות בענף?

על מנת להבטיח כי העסק יקבל את כל האישורים הרלוונטיים מהרשויות אודות בטיחות המבנה וסביבת העבודה יש לפנות ליועץ בטיחות המתמחה בבניין ובענף הבנייה. יועץ בטיחות מוסמך יבחן את סביבת העבודה היטב, ילמד את כל הסיכונים האפשריים שבו, יוודא כי במבנה קיים ציוד בטיחות מתאים, ידאג לבטיחות אש, נגישות, דרכי מילוט ועוד. במקרים בהם מדובר בהקמת מבנה חדש היועץ ילווה את העסק בכל שלבי ההקמה כך שבסופו של דבר הוא יוקם עם בטיחות מלאה.

ייעוץ בטיחות בניין – מה הוא כולל?

יועץ בטיחות מבצע מספר משימות לשם קבלת כל האישורים הרלוונטיים מהרשויות, ביניהן:

  1. הכנת תכנית בטיחות שתעלה בקנה אחד עם תקנות חוק התכנון והבניה וכן בהתאם לדרישה של שירותי הכבאות.
  2. לאחר ביצוע התכנית היועץ יגיש את התכנית לשם אישורה.
  3. היועץ בעצם יהווה הגורם המקצועי אשר ייצג את העסק מול הרשויות.
  4. היועץ יספק הנחיות והמלצות שונות עבור בעלי המקצוע הרלוונטיים הנוגעים להקמת המבנה לשם תכנון יעיל של סידורי הבטיחות בפרויקט.
  5. פיקוח לכל אורך הפרויקט ווידא כי הוא פועל בהתאם לדרישות הבטיחות.
  6. סיוע במתן אישור לשם קבלת היתר מהרשויות השונות
לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל sfy10 אלא אם צויין אחרת