00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

5 כללים חשובים - מתן אשראי לחברות בנייה בישראל

חברות בנייה בישראל, בדומה לכל חברה עסקית אחרת הפועלת במדינה, מסתייעות בשירותי אשראי המוצעים להם על ידי המערכת הבנקאית והמערכת החוץ בנקאית כאחד, גם כאשר מדובר באותן חברות בנייה גדולות המעורבות במספר גדול של פרויקטים בענף נדל"ן. חשוב לציין שמתן אשראי בנקאי ו/או חוץ בנקאי ניתן כיום לכל סוגי העסקים העוסקים בענף הבנייה, לרבות, קבלני תשתיות וכדומה.

האשראי הבנקאי העומד לרשות כל אחת מאותן חברות נדל"ן בישראל, ניתן ברוב המקרים בהתאם לסיווג דירוג סיכוני אשראי של החברה וזאת בהתאם להיקף ההון העצמי העומד לרשות בעלי החברה, בהתאם להיקף הפרויקטים בהם היא מעורבת בכל רגע נתון ובהתאם לתנאים נוספים אותם קובע הבנק המלווה של אחד מהפרויקטים בהם מעורבת החברה.

כיום, בנוסף למימון הבנקאי המוענק על ידי המערכת הבנקאית לכל אחת מהחברות המופיעות באותה רשימת חברות בניה בישראל, כל חברת בנייה רשאית לפנות למקורות מימון חוץ בנקאיים העוסקים ומתמחים במתן מימון חוץ בנקאי לחברות בנייה, יזמי נדל"ן ונותני שירות בענף הבנייה. אשראי חוץ בנקאי ניתן לרוב במסגרת משכון נכסים ו/או ערבויות שונות העומדות לרשות בעלי החברה, וגם כאן, מושם דגש על דירוג חברות בנייה או דירוג קבלנים וכדומה. ברוב המקרים, הפנייה למקורות מימון חוץ בנקאיים נעשית על ידי חברות בנייה בינוניות ו/או חברות בנייה בתחילת דרך (באופן יחסי), וזאת לנוכח העובדה שהמימון הבנקאי ניתן ברובו לחברות הבניה הגדולות והוותיקות.

נושאים שחשוב לבדוק כדלקמן

כאשר פונים לגוף פיננסי (מתוך המערכת הבנקאית או מחוצה לה) למטרות מימון פרויקטים בענף הנדל"ן ו/או לצרכי קבלת אשראי.

 1. האם הגוף המלווה מתמחה במתן אשראי עבור חברות בנייה ולחברות נוספות בתחום היזמות בענף הנדל"ן, לרבות, קבלני משנה וכדומה.
 2. האם הגוף המלווה מתמחה במתן אשראים לסוג הפרויקטים אותם מתכננת חברת הבנייה: בנייה למגורים, בנייה של מבני ציבור, בנייה במסגרת פרויקטים מסוג התחדשות עירונית כגון: תמ"א 38 ופינוי –בינוי.
 3. האם הגוף המלווה עוסק ומתמחה במימון וליווי קבוצות רכישה ובמידה וכן מהו היקף המימון והשירותים המוצעים על ידו.
 4. מהם התנאים המקדימים למתן אשראי לחברות הבנייה על ידי אותו גוף והאם הוא ניתן על פי דירוג סיכוני אשראי של הפרויקט שלשמו נדרש המימון .
 5. מהו סוג האשראי המוענק לכם: האם האשראי מיועד לצרכי מימון רכישת הקרקע המיועדת לבנייה בלבד? האם האשראי ניתן גם לצרכי מימון עבודות הבניה? מהם סוגי הערבויות הנדרשות מכם וכדומה.

כיום, חשוב שכל מסגרת אשראי אותה אתם נוטלים לצרכים עסקיים ומסחריים (מהמערכת הבנקאית או מחוצה לה), תגובה בפוליסת ביטוח אשראי המוצעת לכם על ידי חברת coface הנחשבת לאחת מהחברות המובילות ביותר בעולם לביטוחי אשראי מכל סוג. 

מידע נוסף על חברת בנייה לחצו כאן

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

כיצד לנהל בנייה מוצלחת ואת החברה מתקשרת כללית

חברות המעורבות בבנייה וקבלנות כללית נשכרות כדי לפקח על סוגים שונים של פרויקטים שונים - החל מבנייה והתחדשות עירונית, תמ"א 38, פינוי בינוי ועוד...

באופן מסורתי, הקבלנים נהגו לטפל כמעט בכל ההיבטים של הפרויקט כך שהם יכולים להיות צוות בטון המהווה צוות הנדסת חשמל ומכני, כמו גם נגרים עבור הדלת וסוגים אחרים של התקנת החומרה.
דברים השתנו עם זאת בענף זה כיום הקבלנים הם בדרך כלל אחראי על ניהול קבלני משנה בשלבים שונים של הפרויקט.

להלן כמה טיפים שיכולים לעזור אחד להקים חברה קבלנית בקלות:
1. הצעד הראשון לקראת ההצלחה בתעשייה זו היא לדעת את האגוזים ואת הברגים של הזכות המסחר מההתחלה. זה כולל לעשות מחקר כדי לדעת את הבעיות סביב אלה סוגים של חברות, כמו גם את התהליכים השונים הכרוכים בהקמת העסק. חשוב לבדוק איך החברה פועלת עבור פועל פעולות שלה כדי לדעת את הרעיונות לקנות ואיך לעשות דברים שונים עבור ביצועים טובים יותר.
2. הדבר הבא כי הקבלן צריך לשקול הוא יצירת תוכנית עסקית. ישנן תוכניות עיבוד תמלילים, כי יש תבניות עבור זה ואחד יכול לנצל אותם. לאחר תוכנית עסקית מסייע בזיהוי תחומים שבהם התוכנית צריכה להיות מוערכת. תוכנית עסקית יש צורך גם כאשר אחד יוצא לחפש מימון.
3. על הקבלן לקבל את כל המסמכים המשפטיים הנדרשים, כגון רשיונות עסק. זה גם שם אחד צריך להגדיר הן את חשבונות המס הפדרלי והמדינה כמו גם מכירות עובדים פיצוי. כיסוי ביטוחי חשוב מאוד שכן חברות אלה נדרשים לשאת מיליוני דולרים.
מחפש מימון צריך לעקוב אחר דרך יישום עבור הלוואות עסקיות הגדרת חשבונות אשראי. חשוב אף על מנת להבטיח כי החברה תוכל לממן פרויקטים עבור תשעים הימים הראשונים מאז זה אחד בתעשייה שבה כספים נוטים להיות איטי כשזה מגיע לתשלום.
4. השלב האחרון בהקמת חברת בניה קבלנית כללית כרוך בבניית קשרים עם כל בעלי העניין בתעשייה, כגון לקוחות, אדריכלים וספקים. הדבר החשוב בהשגת יחסים טובים הוא לספק את ההבטחה כדי להבטיח עבודה איכותית היא מה מגדיר את העסק. כל פרויקט צריך להסתיים בתוך לוח הזמנים מאז עיכוב יכול בסופו של דבר עולה לחברה מיליוני כסף.

בנייה חכמה חייבת להתבצע עם קבלני בניין בעלי מוניטין רב שנים בתחום בדומה לחברת י.ב ניר

התחדשות עירונית

חברות בנייה

דירות חדשות למכירה בפרוייקטים מובילים בישראל

דירות למכירה מקבלן

פינוי בינוי מה מקבלים?

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

התחדשות עירונית

מה היא התחדשות עירונית? ומה הן עקרונותיה החשובים? 

 


 התחדשות עירונית 

התחדשות עירונית מאפשרת חידוש ורענון מבנה בודד או מספר מבנים בסביבה עירונית בנויה, תוך שיפור התשתיות הסובלות מהזנחה לאורך שנים, שדרוג החזות והנראות של המבנים והגדלת שטחי מרחבי המחייה, וכתוצאה מכך – יצירת זינוק משמעותי בשווי הנכסים ובאיכות חיי הדיירים.

ניסיונה הרב של קבוצת י.ב.ניר מעניק לבעלי הנכסים את תחושת הביטחון כי לצדם עומד גוף איתן פיננסי ומקצועי אשר מלווה את הליך ההתחדשות העירונית משלב הייזום, התכנון, הביצוע, מסירת הנכס החדש לחזקתו והכל בליווי אישי ומקצועי.

2 מודלים עיקריים בהתחדשות עירונית:

 

תמא 38 

המודל הראשון מדבר על תכנית תמ"א 38 נוצרה מתוך הבנה והערכה כי מרבית המבנים שנבנו במדינת ישראל עד שנת 1980 לא עומדים בתקן ישראלי לעמידות מבנים בפני רעידות אדמה.

תמ"א 38 מאפשרת תוספת של עד 25 מ"ר לכל דירה, הוספת קומות בשטח המבנה, סגירת עמודים או הוספת אגף חדש.

בהזדמנות זאת של חיזוק המבנה למעשה בעלי הדירות מקבלים חידוש מלא של המבנה, עיצוב מחודש של חזיתות המבנה שהוזנחו עם השנים והוספת אלמנטים משפרים כגון מעלית וממ"ד.

יתרונות התהליך:
 • ערכי הנכס הקיימים עולים בכ-25%.
 • בטיחות החיים במבנה עולה באופן דרמטי.
 • שדרוג אסתטי בחזות המבנה ובמפרט הטכני שלו.
 • קיצור הליכי תכנון וקבלת היתר בנייה בסמכותה של הוועדה המקומית.
 • פטור מחבות תשלום מס שבח / היטלי השבחה.

 

תמא 38/2

התוסף לחוק מאפשר הריסת מבנה קיים, והקמתו מחדש. 

המחוקק יצא מתוך נקודת הנחה זו, שלא משתלם בניית בניין חדש מן היסוד /  חיבור הבניין הישן עם הרחבות הדירות ותוספות הבניה מלמעלה. 

ההיתרון העיקר מבחינת הדיירים בכך שהם מקבלים, לובי חדש, מעליות ובניין משופץ אשר מעלה את רמת החיים, בטיחותם ורמת האסטטיות.

ולסיכום, חוק זה הוא השילוב בין פינוי ובינוי לבין תמא 38.


פינוי ובינוי 

המודל השני הוא פינוי ובינוי, שזהו הריסת המבנה הקיים ובמקומו הקמת מבנה גבוה יותר משהיה עם מספר יחידות דיור גדול יותר בהתאם לאישורם של מוסדות התכנון השונים.

בתמורה להריסת המבנה הישן ובנייה חדשה מקבלים בעלי הדירות הקיימות דירה חדשה בתוספת שטחים לרבות מרפסת שמש העומדת בכל סטנדרט עכשווי.

יתר הדירות החדשות שיבנו בבניין שייכות לקבוצת י.ב.ניר ואלו ימכרו לרוכשי דירות חדשים.

במסגרת ההסכם המשפטי מתחייבת קבוצת י.ב.ניר להעניק לרוכשי הדירות ביטחונות מלאים, תשלום שכר דירה לכל תקופת הבנייה והכל ללא תוספת כספית מצידם.

יתרונות התהליך:
 • עליה משמעותית בשווי הנכס הקיים.
 • קבלת דירה חדשה בשטח גדול יותר ובתוספת מרפסת שמש.
 • עמידה בתקני בניה חדשים ומחמירים לרבות תוספת ממ”ד ועמידות בפני רעידות אדמה.
 • פתרון חניה יעיל וטוב לכל דירה.
 • פטור גורף ממס שבח בכפוף להכרזה על המקרקעין כמתחם התחדשות עירונית.

 

 

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

י.ב ניר - פרויקטים ידועים

רשימת הפרוייקטים הנוכחים והעתידיים שלנו, אשר עוצבו ותוכננו על ידי משרד אדריכלים מנוסה ומקצועי >>


 

פרוייקט נחמה 15 | ראשון לציון

הבית בנחמה הוא בניין בוטיק, מודרני ואיכותי, הנבנה במיקום יחיד במינו ברחוב נחמה (15) המיתולוגי בראשל"צ. הבניין תוכנן ועוצב ע"י משרד אדריכלים מנוסה ומקצועי והוא נהנה משילוב נדיר של נוסטלגיה מקומית וחיים שלווים במרכז העניינים של העיר ראשון לציון. בסביבת הפרויקט ניתן למצוא אתרים ומקומות ייחודיים שלא ניתן למצוא בשום סביבה אחרת בעיר, כגון: בתי חלוצים שנשתמרו, בית הספר העברי הראשון "חביב", בית הכנסת הגדול, גינה פסטורלית, מוזיאון העיר ראשון לציון והמדרחוב ברחוב רוטשילד.

כיאה לסטנדרט של חברת י.ב ניר, כל הדירות בפרויקט בית בנחמה נהנות מעיצוב מודרני ומפרט יוקרתי במיוחד, מתוך כוונה לייצר לדיירים סביבת מגורים מושלמת, העונה על כל צרכי המשפחה.

דגש נוסף ניתן על פיתוח השטחים הציבוריים, ובהם גם לובי כניסה ראשי, המעוצב על ידי אדריכל פנים. אתם מוזמנים ליהנות משילוב מושלם בין חווית מגורים ואיכות חיים, בפרויקט הבוטיק של ראשל״צ.

 


 

פרוייקט ארט באזל | רחובות

אייקון מגורים שנושם וחושב אמנות כדרך חיים.
אייקון מגורים המשלב את האמנות כערך תרבותי.
ממשי בחוויה של חיים וסביבה.
לובי הבניין יתכבד ביצירות אמנות עכשווית,
חוויה מעצימה של גלריה לאמנות.

פיסול עכשווי ישולב במכלול העיצובי של הלובי.
צוות האדריכלים המוביל בפרויקט ארט באזל רחובות מרק סגל ודוב יפה.
משרד אדריכלים העוסק בתכנון מבנים במגזר הציבורי והפרטי בהכנת תוכניות בניין עיר ופיתוח אורבני שמציג סטנדרט גבוה למגורים תהליך פיתוח הקונספט העיצובי של פרויקט המגורים.

 


 

פרוייקט ZEN-NES | נס ציונה

הפרויקט הינו בניין בוטיק ייחודי המתחדש במסגרת תמ"א 38, התחדשות עירונית.

המבנה ותכליתו יתנו ביטוי לחוויית עיצוב השואבת השראה מעולמות התוכן של פילוסופיית הזן.

המבנה הקיים על כלל שטחיו הציבורים יעבור התחדשות שורשית המותאמת לסטנדרט הבנייה החדשה והתקנים המחמירים של היום.

הדירות החדשות הפרויקט הינן בעלות תכנון מוקפד, גימור איכותי ומפרט טכני עשיר.
במסגרת הפרויקט תשתיות הבניין הקיימות יוחלפו בחדשות לרבות התקנת מעלית חדשה.
לובי הבניין ולובי הכניסה יהיו מעוצבים ברמת פרמיום בוטיק, גינת זן תשתלב בפיתוח החוץ ועוד.

י.ב.ניר מתחייבת להקפיד יתרה בבחירת חומרי הגמר בפרויקט ולתחושה המיוחדת וההוליסטית על מנת שיקנו לחללים הציבוריים חוויה מסוג אחר.

המעצב והאומן הבינלאומי צביקה חורש מלווה את פיתוח קונספט הפרויקט וייתן את התייחסותו למתודות התוכן של ההדדיות המשותפת של שלושת האלמנטים: אדמה, מים ומתכת.

הפרויקט מבוסס על ערכים של הרמוניה בין האדם, הטבע והסביבה.

למעבר אל הפרוייקט >> לחץ כאן

 

אדריכלים במרכז


פרוייקט 'הבית' | לח"י נתניה

הבית ברחוב הלח״י הוא בניין יחיד במינו, המציע לדיירים חווית מגורים אינטימית וייחודית, בסטנדרט הגבוה ביותר. 

באזור שקט ומסורתי, מול נוף ומרחבים ועם כל מה שצריך בשביל המשפחה המאושרת.

הבית ברחוב לחי | נתניה הוא בניין בוטיק אמיתי המציע לדייריו חווית מגורים ייחודית בפרטיות מושלמת ונוף פתוח.

הבניין תוכנן ועוצב ע"י אדריכל מוביל, דירות מיוחדות עם מרפסת סוכה, דירת גן עם מרתף צמוד ודירת פנטהאוז מושלמת.

י.ב.ניר החברה היוזמת ובונה את הפרויקט שידרגה את הבניין והדירות במפרט פרימיום שלא נראה כדוגמתו בכל האזור.

פרויקט בליווי בנקאי עם ערבות מכר מובטחת לכל רוכש.


פרוייקט Y7 | נחלת יהודה, ראשון לציון

? בניין 1 בן 9 קומות

? 36 יחידות

? שיטת בנייה של יציקה כנגן חיפוי אבן

? אופי הבנייה - מגורים

מזמין העבודה – חן ואיתי גינדי & יבניר החזקות

במרחב הפתוח האחרון והמבוקש ביותר של ראשון לציון, נחלת החדשה, הולך ונבנה מופת אדריכלי – אבן דרך בעיצוב חווית המגורים בישראל. דירות 4 ו-5 חדרים, מיני פנטהאוז יוקרתי הכולל בריכת שחייה.

הדירות נבנות בסטנדרטים הגבוהים ביותר תוך דגש על תכנון יוקרתי ואיכותי המתאים לאוכלוסייה השואפת לרמת חיים גבוהה ביותר.


פרוייקט ירושלים 17 | ראשון לציון 

בנין הבוטיק ברחוב ירושלים בראשון לציון, אוכלס בשנת 2011 וזכה בפרס האוסקר לבניין והפרוייקט היפה ביותר בעיר ראשון לציון.

פרוייקט ירושלים 17 - ראשון לציון

 


פרוייקט IMAROM | ראשון לציון

חן ואיתי גינדי וחברת י.ב.ניר מציבים סטנדרט חדש של איכות בבניין בוטיק צעיר וחדשני. הפרויקט נבנה במיקום הטוב ביותר בשכונת צוריאל החדשה בראשון לציון.

הבניין מציג ארכיטקטורה מודרנית ויוקרתית וכולל דירות מרווחות בנות 4 ו-5 חדרים ופנטהאוזים מפוארים.

? בניין 1 בן 10 קומות

? מספר יחידות אכלוס – 36

? שיטת בנייה – יציקה כנגן חיפוי אבן

? מזמין העבודה – יבניר וגינדי

חן ואיתי גינדי וחברת י.ב.ניר מציבים סטנדרט חדש של איכות בבניין בוטיק צעיר וחדשני.

הפרויקט iMarom נבנה במיקום הטוב ביותר בשכונת צוריאל החדשה בראשון לציון.

הבניין מציג ארכיטקטורה מודרנית ויוקרתית וכולל דירות מרווחות בנות 4 ו-5 חדרים ופנטהאוזים מפוארים.

י.ב. ניר קבוצת נדלן

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל יבניר חברת נדלן אלא אם צויין אחרת