22
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

תמונות רעננה

1.

הפועל רעננה של 1946 לפני משחקה מול הכח. . שורה עליונה משמאל: שאול ברזניצקי (חמישי) ישראל בן-צבי לולקה (שמיני) טיבי קראוס , מרטין דרוקר (קיצוני מימין). שורה שנייה: יהודה ויין (שני), שלום דומב (שלישי). (ארכיון מורשת רעננה).

2.

2.

הפועל רעננה של 1935. "פועלי כל הלאומים התאחדו"! (ארכיון מורשת רעננה).

 

3.

הפועל רעננה של 1933. (ארכיון מורשת רעננה).

 

 

4

בית הפועל רעננה , בסופו של רח' רמב"O ברעננה, ששוקם אחרי מלחמת העולם השנייה, אך נהרס לקראת שנת 1960. הזיכרונות שלי מהמתקנים בתוכו, הם בעיקר מכשירי ההתעמלות.

5.

הפועל רעננה של שלהי שנוןת ה-30. תרגיל מאבק בין שניים בתוך מעגל. נחוץ זיהוי. (ארכיון מורשת רעננה).

 

6.

משחק בין הפועל רעננה לקבוצת חיל הקשר צה"ל. תחילת שנות ה-60. המשחק נערך במגרש בשכ' הותיקים, במסגרת יאימוצה של היחידה ע"י הפועל רעננה. ותודה לכל המעדכנים שלי בקבוצה.

.

7.

שאול ברצניצקי, מגדולי השחקנים של הפועל רעננה בכל הזמנים , חונך מגרש חדש של הפועל רעננה ב-1950. המגר/ש "החזיק מעמד" 5 שנים בלבד, כאשר ב-1955 עברה הקבוצה לשחק במגרש חדש בקצה הצפוני של שכונת הותיקים. זכיתי לייצג את הפועל רעננה במשחקי ליגה בשני המגרשים. המגרש הישן באמת, שגבל בקצהו המערבי של בית העלמין הישן, כבר לא קיים היום, כשבשטחו ממוקם גן גורדון. ולגבי שאול ברזניצקי עצמו. לפני שנים אחדות הפיקה איתו משפחתו סירטון מרגש, היכול לתת השראה לכל מי שהקבוצה חשובה לו. ניתן למצוא את הסירטון באמצעות הקלדת שם השחקן בגוגל. (ארכיון מורשת רעננה).

ראוי גם להזכיר כי בשיאו, הוצע לשאול ברזניצקי לעבור להפועל ת"א, אך הוא דחה את ההצעה, בין השאר "בגלל הסמל". איפה יש דברים כאלה היוםם?!...

8.

מאמין שתזהו לפחות חלק מהמצולמים. רחבה הגובלת במגרש הספורט של ביה"ס העממי בשנות הארבעים, מתחת למגרש הספורט השתרעה ה"חווה החלקאית" בראשותו של "שר החקלאות" המורה הנערץ אריגי. ברקע: השירותים, ביה"ס עצמו, נוף ילדות מרגש שרק בפרספקטיבה ניתן להעריך את חשיבותו. ממגרש הספורט זכורים לי בעיקר בור הקפיצה לרוחק שבו ה"מורה הכלבויניק" הנערץ צבי אפשטיין היה מודד את המרחק עם הרולטקה ו"מסלול" הריצה ל-60 מטר, בקצה המזרחי של המגרש, שנכנס ממש לתוך שדרת העצים. ותודה לתחיה, נכדתו של ראש המועצה המקומית הראשון של רעננה, על העידכון.

9.

חנוכת ה"צריף הירוק" של המחנות העולים בשנות החמישים המוקדמות. קודם לכן שכן הצריף ליד קופ"ח ברח' רמב"ם, ואז, גם על רקע פוליטי, נאלצו חברי הסניף ל"נדוד" מערבה, כאשר תקופה ארוכה שימש ה"מנורת הלוקס" תחליף לחשמל .(דרוש זיהוי וגם תאריך). (ארכיון מורשת רעננה).

 

10.

טיולי תנועת נוער רעננית בשנות ה-30 או ה-40. מישהו מזהה? (ארכיון מורשת רעננה).

11.

הרופא ההמיתולוגי של רעננה ד"ר ריכרד הורון ורעייתו הרופאה, ד"ר ציציליה הורן , ב"פרייבט" שלהם, בדרך לביקורי בית. פינת אחוזה רמב"ם. תמונה שהעלתה אסתר הורן. 1938.

12.

מכבי רעננה היתה הדומיינטית בתרבות הספורט והלחימה של המושבה רעננה בשנות ה-30 וה-40. לפניכם קבוצה ייצוגית של המועדון. תמונה שהעלתה מוקי פרינץ. מישהו יכול לזהות? (ארכיון מורשת רעננה).

13.

ילדי מכבי הצעיר רעננה ל מדרגות בית העם 1935.

מכבי רעננה היתה אגודת הספורט הראשונה במושבה. היא הוקמה בשלהי שנות ה-20 ע"י הקבלן הראשון במושבה זאב ברגמן ואיש הספורט חיים ויין שעבר מתל- אביב ושימש במועדון כמאמן. האגודה כללה ענפי ספורט כמו כדורסל , כמה מקצועות באתלטיקה קלה, טניס שולחן, ורכיבה על סוסים. על אירוע ספורט איזורי מרשים שנערך במושבה בשלהי שנות ה-20, ושבו נטלו חלק, בין השאר, נציגי המושבות הסמוכות ונציגי ישובי הבדואים בסביבה, כתב חיים ויין בסיפרו "סיפורו של האדם הפשוט".(ארכיון מורשת רעננה).

 

14.

מחסן התוצרת החלקאית של משפחת תנא במושבה רעננה של שנות ה-30. (ארכיון מורשת רעננה).

15.

פסח מוגמן בבאר השנייה של רעננה ברח' עקיבא. שנות ה-20. (ארכיון מורש/ת רעננה)

16.

תמונה שהעלתה רחלי זמן מגדל קידוח לבארות ברעננה של שנות ה-20 או ה-30. זיתה את סבתה חנה כהן במרכז ואת סבה חיים כהן בשורה התחתונה.

 

 

17.

עבודה בפרדס שרפשטיין-גולדפרב ברעננה של 1938.ארכיון מורשת רעננה. 

18.

ארנסט כץ חורש ברחוב עקיבא. רעננה של 1938.ארכיון מורשת רעננה.

 

19.

בריכת המיים של רעננה ומגדל השמירה במרכז המושבה. שהוקמו בשנת 1924 ושימשו למגוון צרכים. בין השאר, להעברת הודעות של ההגנה באמצעות איתות דגלים להפעלת צופרים במלה"ע העשנייה. בשלה שנות ה-40 ותחילת שנות ה-50, הייתי מטפס (וגם אחרים עשו זאת) על הסולם הצר. סוג של מפגן אומץ. שבאמת הצריך את הגידור.צפרירה שינקמן הוסיפה:(ארכיון מורשת רעננה).  

"במלחמת העולם השנייה היה פרוז'קטור (..............) על הבריכה והוא סרק את השמיים ככדי לגלות מטוסי אויב . חברי ההגנה הצעירים למדו איתות דגלים כשצד אחד עמד על המגדל ןהצד השני על גבעת בית הקברות. החלק התחתון שהיום משמש משרדים היה בריכת מיים.

 

 

20.

תנועת הנוער העובד צועדת. רעננה של 1 במאי בחוג הפועלים של 1937.לממעמד עובד לעם עובד.

21.

חגיגת 1 במאי של הפועל רעננה באמפיתיאטרון של המושבה. 1937. (מתוך ישראל נגלית לעיין).

 

22.

רחוב אחד העם במושבה בשנותיו אשונות. מפיתחו היתה עלייה ל"סיבוב"-בחלק המזרחי של רח' אחוזה. שם היתה תחנת אגד מרכזית שהוליכה לישובי הצפון.(ארכיון מורשת רעננה).  

 

23.

קפיצה מהמקפצה של בריכת מכבי רעננה בשנות ה-50. המקפצה אינה נראית בתמונה. הבריכה הוקמה בשנת 1944 בתחום של שני דונם תרומת משפחת רוהר. מנהלה של הבריכה היה זאב (וילי) ברגמן, שהיה גם הקבלן הבולט במושבה. בהמשך הוקם בתחום קולנוע "צוק אור" עם גג חצי מתקפל, שהיה פופולרי מאוד כשגם אני צפיתי בלא מעט מיטב הסרטים שהוצגו בו. בהמשך הוקמו גם מלתחות ושירותים נלווים נוספים. בשנת 1946 תרמו שירותים נלווים של הבריכה תרומה גם בשיכונם של עולים חדשים חדשים שהגיעו מאירופה. עם הקמתה שימשה הבריכה בנוסף לרווחת התושבים גם בריכה אולימפית יחידה באיזור השרון. (נתונים גם מתוך אתר מורשת רעננה).

 

 

24..

תמונה נוספת מפרדס גולדפרב ברעננה בשנות ה-30. ארכיון מורשת רעננה.

25.

נוף ילדותי. במאי 1950 קיבלתי מהוריי מצלמה לרגל הבר-מצווה. השתוקקתי לצלם ולהנציח, כשאת הפילם הייתי מוסר לצלמניית זולר המיתולוגית וממתין לקבלת התמונות תוך כמה ימים. כאן ניצבתי ליד בית בז'וז'ה שבו התגוררנו (הבניין קיים עד היום) וצילמתי את הנוף שממול שכלל, בין השאר, את מגדל השמירה, בניין המועצה המקומית, ובית הכנסת הגדול. וסליחה על איכותם של התמונה והצלם... (מתוך הספר בין רעננה לב"ש בעמוד שבו ניתן למצוא פרטים נוספים.).

 

 

 

26.

עמוד קידמי בסיפרקי "בין רעננה לבאר-שבע ".שיצא לאור ב-2007 נוף ילדותי האהוב. למעלה ברקע: בתים במושבה של שנות ה-20. 2. קפה מסעדה של פעם במושבה רכעננה. 3. בריכת המיים ומגדל השמירה הנוסטלגים של המושבה. 4. תמונת ילדות של המחבר. 5. בית אריזה בפרדס המושבה. שנות השלושים.

27.

בריכת מכבי רעננה בשנות ה-50 ביימים של החלפת המיים (פעמיים בשבוע). מתייחס גם לפוסט של שי לוי בדבר החשיבות שהיתה ל"מקפצה הגדולה" ועל זוגיות שנרקמה בינו לבין אחת מכוכבות הקפיצה. (ארכיון מורשת רעננה).

28

קורס מדש"ים של הפועל רעננה בשנות ה-30 (ארכיון מורשת רעננה).

29.

קבוצת הנערים של הפועל רעננה 1953. מקצת השחקנים הם המשך לדור המייסדים של המושבה כמו מירון סטבינסקי ואיתן זברובסקי. אחד מהם (השוער ארנון רוקמן הגיע בהמשך להפועל חיפה ונבחרת ישראל. שחקן נוסף, (החלוץ המצטיין ייעקב ינקול הר-צבי) היה בהמשך חלוץ בולט בליגה הבכירה ומנהל אהוד של בי"ס יסודי ברעננה. כותב השורות עשה בהמשך עלייה ראשונה עם הקבוצה הבוגרת של המועדון לליגת המשנה (1955).

עומדים משמאל: ינקול הר-צבי, אריה רפפורט, שמעון מלכיאלי, מישקה (מיטיה) פופוב, איתן זיו זברובסקי, בלתי מזוהה, כורעים: זכריה מנג'ם, מירון סטבינסקי, ארנון רוקמן, אורי הירשהורן.

שרוע: בלתי מזוהה.

30.

 פרמידת בית הספר העממי של רעננה בשלהי שנות השלושים.  ארכיון מורשת רעננה.  

 

 

31.

 מאפייה שגדלנו עליה והיא כבר נחלת העבר. דבורה לבית רוהר ועזרא אנקר על רקע  מאפיית אנקר ברחוב אחוזה 127 , דוד רזיאל 3 דהיום. (מאוסף משפחת אנקר בארכיון מורשת רכעננה).   

 

 

 32.

 עבודה בפרדס ברעננה של 1938. בתקופה של טרום עובדים זרים, עבודה בפרדס היתה נחלתם של לא  מעט  רעננים כולל אמי פרידה זכרונה לברכה.          בעיקר עבודות מזדמנות. ארכיון מורשת רעננה.  

 

 

 33.

 רעננה חג השבועות 1939. חוגגים עם עגלה וסוסה. שלושה חודשים לפני פרוץ מלחמת העולם השנייה. (ארכיון מורשת רכעננה).  

 

 34.

 מקהלת רעננה על בימת בית העם בסוף שנות הארבעים. (ארכיון מורשת רעננה)  .  

 

  35.

 מקהלת רכעננה 1947. (ארכיון מורשת רעננה).   

  

 36.

 מקהלת רעננה על מדרגות בית העם. סוף שנות הארבעים  מנצח צבי כספי, מנהל המקהלה ומקימה, שבין השאר שימש גם מורה למוסיקה בביה"ס העממי. (ארכיון מורשת רעננה).  

 37.

 בית התרבות ברעננה על רקע צריף בבית עולים. ששלהי שנות הארבעים.

 

 38. 

 שחרית על בימת האמפיתאטרון של רעננה בבסוף שנות השישים. מנחה חניה שמיר.   

 

נ 

 

 39. תזמורת המפוחיות של ביה"ס העממי ברעננה עם מנהל ביה"ס , בן-ציון זיו. שנות ה-40. ארכיון מורשת רעננה. 

 

   40.

   אז איפה, בסופו של דבר, נערכו האירועים הגדולים באמת של המושבה רעננה?     בבית הפועלים?    בבית העם?  

 עם כל הכבוד לשני המקומות האלו, שבהם נערכו הרבה אירועים חשובים, נראה שהאמפיתיאטרון של המושבה היה ה"מקום" לקיום אירועים  גדולים  יוצאי  דופן. 

 משהו באמצע רחוב רמב"ם, קצת אחרי הבית של  חברי הטוב דוד פלדמן  וליד מה שהיה פעם מפעל לבלוקים , היית פונה ימינה בואך לכניסה לאמפיתיאטרון  כדי לתפוס זווית ראייה מול הבמה, מאחורי החבלים, היית צריך להקדים לבוא, וגם כך  לא בטוח  שהיית מוצא מקום נוח. מזמין אתכם להעלות עוד  עידכונים  וחוויות.  

בתמונה של ארכיון מורשת רעננה: האמפיתיאטרון של רעננה בשנות השישים.   

 

 

 41. 

 הרב אפרים סוקולובר (1901-1968). בחגיגות שמחה תורה ברעננה של של 1967. הרב סוקולובר  היה  הרב הראשי הראשון של רעננה ושימש בתפקיד שנים רבות. הוא נפטר על דוכנו בבית הכנסת הגדול של רעננה ערב חג העצמאות תשכ"ח (1968), מהתקף לב. מילותיו האחרונות היו: אין אפשרות להביע את שמחתינו לעצמאותה העשרים של מדינת ישראל". ניצל יחד אשתו בפרעות תרפ"ט בחברון, כאשר הסתתר איתה מתחת לגופות  ההרוגים שנטבחו ע"י  פורעים ערבים. באותו אירוע בחברון נהרגו 25 אנשים. התקבל לתפקידו ברעננה בתנאים כספים יחודיים. כ-50 משיחותיו ודרשותיו התפרסמו בספר פני אפרים "תשכ"ז).  

 

  42.

  הבית של אריק (ליאו) וטובה גרינפלד ברח'  רמב"ם 42 ברעננה של 1938. מאחור ה"צריפים". ( תמונה של סבא ןוסבתא שלו שהעלה ארי נתיב).     

 

  

    43.

  

        בית החנוך רעננה, מחזור ב' תשי"א (1951). כל המורים. כל התלמידים. (הגדלה בפוסט).  

 

 

 

 

 

 

   44. 

 פרופ' יעקב גרטי, שלמד בביה"ס העממי ברעננה, מרצה בגן הבוטאני של אוניברסיטת תל אביב, בפני חברים לשעבר בבית סיפרו בפגישת מחזור שנערכה בגן הבוטאני במאי 2008.  

 

 

 

 45.

 פגישת מחזור מחזור של ילידי 1937 (בעיקר) של  סיה"ס העממי ברעננה (וגם בית ההחנוך) בגן הבוטאני של אוניברסיטת תל-אביב בהדרכתו של פרופ' יעקב גרטי.   

  

 

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

תמונות כלליות

 1.   תמונות מתוך האוסף  שנחשף של סוכנות צילומי העיתונות של דני הדני. בתמונה הראשונה: מנחם בגין, ראש הממשלה לימים, במצעד צה"ל צשל 1968 בירושלים.  

  

 

 

2.
 חיילים צועדים ליד החומות במצה"ד צה"ל של 1968. מתוך אוסף צילומי העיתונות של דני הדני שנחשף לאחרונה.  


משה דיין ועזר וייצמן  מששה משה דיין ועזר וייצמן  בפתיחת תערוכת צה"ל . אוגוסט 1968.   

 

י.  

                 אלוף רחבעם זאבי ואל"מ אריאל שרון בצעדת ארבעת הימים של 1964.  

 

             

 משפחת ברד המורחבת. כמה מהשמות: מימין: הכדורסלן רון ברד ומשפחתו, 

במרכז במרכז: ה"דור המייסד "דינה ומאיר ברד. ;ניר ברד, צעיר הבנים הכדורגלנים הדר ברד                                                                  

 

.4. 

4.

 

   שבויים ירדנים במזרח ירושלים במלחמת ששת הימים של שנת 1967. צפיה מיטבית באמצעות הקישור.                                                                                            

7.    
מתמונות נדירות ומצמררות  על החיים בגטו לודג' בפוליין במלחמת העולם

 1.  

 8// 

מתוך אתר פטריה

עבור אלו שזכו להיוולד עשרות שנים  לאחר מלחמת העולם השניה, כשלעם  היהודי יש מדינה משלו בה הוא חי בביטחון ובשלווה יחסיים, נאוד לא פשוט לנסות ולדמיין כיצד נראו חייהם של היהודים אז, בגרמניה, פולין ושאר מדינות אירופה הכבושות בהן שלטו הנאצים.  הסיפורים הרבים והתמונות המטשטשות בשחור לבן מנסים להעניק לנו חלון הצצה לתחושות ולאווירה הקודרת, אבל רק מי שהיה שם  יוכל להבין באמת את הלך הרוח.   טשות בשחור לבן מנסים להעעניק לנו חלון הצצה לתחושות ולאוווירה הקודרת, אבל רק מי שהיה שם יוכל להבין באמת את הלך הרוח. 

סדרת התמונות הבאה מספקת לנו חלון הצצה נדירה בצבע לחיים כפי שהתנהלו בין השנים 1940-1944 בגטו לודג', הגטו השני בגודלו אחרי גטו ורשה. לכאורה, התמונות הצבעוניות הללו שאת חלקן ביימו הנאצים כדי לשדר לעולם אווירת רוגע ושמחה שקרית,  שקריטת,  משדרות פסטורליות וחיי שגרה שלווים, אבל מתחת לפני השטח, או למעשה מעליהם, סבלו היהודים מיחס משפיל , עבודת כפיים קשה מנשוא, וכמובן גורל שחור ומשותף לרובם-ביקור באחד ממחנות ההשמדה הסמוכים.  

 

גטו לודג' הוקם בתחילת 1940, חודשים אחדים אאחרי שהגדרמנים כבשו את העיר הפולנית בה התגוררו כמעט רבעע מליון יהודים, ביום הקקמתו של הגטו , ולאחר שכרבע מהיהודים בעיר הצליחו להימלט ממנה , מנה הגטו מעל 160 אלף יהודים, מסספר שהלך ותפח בהמשך לאחר שיהודים שגורשו מגרמניה וממקומות אחרים נשלחו אליו. 

הגטו שימש כאחד ממרכזי התעשייה הגדולים של הנאצים שניצלו את כח העבודה הזול שברשותם. בהמשך, כאשר הצפיפות במחנה הלכה וגברה, החלו הנאצים לדלל את האוכלוסייה על ידי "גירוש" עשרות אלפי יהודים היישר למחנות ההשמדה אושויץ ןחלמנו. ב-19 בינואר 1945, יום לאחר שחרור הטו עלידי הסוביטים ולאחר מאמצי חיסול מוגברים מצד הנאצים לאורך החודשים שקדמו לסיום המלחמה, נותרו בגטו רק 877 יהודים, מתוכם 12 ילדים. בסך הכל רק כ-10.000 מתוך 204.000 היהודים שעברו בגטו שרדו את המלחמה.   

2. 

 3.

זזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזז

4.

4.

 

 

 5.

 

 

  6.

 

 7.

8.

9.  

1011 1`2 13 14 15  16  17 18  19  

לדף הרשומה

מכתבים למערכת א'

שלום רב!                                                                                                                                

  מצאתי לנכון לפנות לכל מי שנושא הכדורגל חשוב לו.

אציג את עצמי. שמי גדעון נצר, יליד 1934. אחרי 48 שנים שבהן גרתי בערד, עברתי לכפר סבא. אני חי ונושם כדורגלמגיל 3, כאשר התלוויתי לאבי לכל משחקי הכדורגל של הפועל רעננה. זכורה לי חוויה מיוחדת ומשונה כאשר שבת אחת היינו צריכים לנסוע להרצליה. המשאית התקלקלה . התחליף היחידי שנמצא היו 3 עגלות עם סוסים וכך נסענו לשחק. 

אחרי שאבי הפסיק לשחק , אני הצטרפתי לנוער של של רעננה, ביחד עם שלמה נהרי שכונה בזמנו "צחי המפציץ החום" שעבר אחר כך בתור בוגר להפועל פתח תקווה. 

בשנת 1953 התגייסתי לנח"ל והלכתי לקיבוץ משגב עם שבגליל העליון. שם שיחקתי בהפועל כפר גלעדי, שהיווה מאוחר יותר את הגרעין   של  הפועל הגליל העליון ביחד עם הקבוצות מהקיבוצים דן וכפר בלום

בשנת 1965 עברתי לגור בערד ומייד הצטרפתי להפועל ערד בה כיכב בזמנו מיודענו בייגה שוחט . שיחקתי 6 שנים עד התגייסותי  לצבא קבע. אלו החוויות שחוויתי בכדורגל הישראלי.

לאחר ההקדמה הארוכה אני מחפש שותפים להרהורים /שעולים בליבי כבר זמן ממושך וזה איך משנים את פני הכדורגל, המשחק הפופולרי ביותר בעולם ויש לי כמה הצעות.     מה היא בעצם החוויה בצפיית המשחק אם לא השערים וכמה מהם אנו רואים ברוב הזמן ? זו תמצית החוויה בכדורגל -גולים גולים וגולים .במונדיאל האחרון עשרות אלפים חצו יבשות וארצות
כדי לראות משחק כדורגל עם גולים  ומה ראו באמת?! שני משחקים שנגמרו בתוצאה של אפס שערים וגם שילמו על זה הון תועפות (וכמה משחקים נגמרו באחד-אפס?).
  המצב  הנוכחי אינו גזירה משמים. מותר לצאת מהקופסה!

להלן  מספר הצעות כיצד נעשה את משחק הכדורגל שכה אנו אוהבים למושך יותר:: 

1. לשחק עם עשרה שחקנים , דבר אשר ייצור מרחבי משחק לשחקנים טכניים . שינוי זה יחייב לשנות את מספר ההחלפות בכל ענפי הכדור. אין כל הגבלה לגבי מספר המוחלפים וגם לא למספר הפעמים שהם נכנסים. הדינימיקה במשחק תשונה לחלוטין והקצב יהיה מהיר יותר בשל כניסת שחקנים טריים . מובן שאם הצעה זו תתקבל ,יהיה צורך לקבוע נהלים חדשים בנושא החילופים. בכלל בכל ענפי הכדור ומחליפים ללא הגבלה . המשחק לא צריך להעצר , זה יהיה שיקולו של המאמן. גם מי שיצא יוכל לחזור .

 2. הרבה שערים נפלאים מובקעים ממרחק ורבים מהם גם נבחרים לשערי השבת /השנה . אז בואו  ובו וניקח את השינוי ממשחק הכדורסל שהחליטו שקליעה מרחוב תיחשב 3 נקודות . יפה יהיה אם בעיטת פצצה מרחוק תיחשב לשני גולים. דרך אגב ראיתי ואיני זוכר היכן (לא בארץ) : במשחק כדורגל סומנה קשת בצבע אחר , שמשם אם מובקע שער, הוא נרשם כשני שערים. אפשר, כדי לא לסבך עם סימונים מיותרים, לקבוע שתחום השש עשרה יהיה שכל גול מחוצה לו, ייחשב לשני גולים.  

 3. הרבה זמן ועצבים וללא צורך הולכים בזמן שריקה לבעיטת עונש. קורה שהשחקן שנגדו נשרקה העבירה לוקח איתו את הכדור כדי להרווי זמן התארגנות. רואים לא פעם ריבים, , דחיפות, חטיפות כדור מידי הנענש בעבירה. זה מיותר לחלוטין. . אפשר לחסוך את העצבים האלה על ידי קביעה חד משמעית שעם הישמע השריקה, יש להניח את הכדור במקום. חוקה זו קיימת במשחק  הכדור יד.    

4. שיטת הניקוד צריכה לדעתי לעבור   חשיבה מחדש.  ומדוע? "אין הצדקה שקקבוצה שמבקיעה שלוששה או ארבעה שערים תקבל שלוש נקודות כמו קבוצה שמבקיעה שער אחד .  אני חושב שכדי לעודד יותר שערים, יש לתת נקודה אחת על שער על תוצאות אפס אפס לא יחולקו נקודות.   זה גם יתן איזהו תמריץ לקבוצות המפסידות שיראו במאזן שלהן מספר נקודות ולא אפס נקודות כפי שזה קורה הרבה פעמים ודי עם האימרה ש"מספיק לי 0-1 קטן".

5. הרבה גולים מובקעים ממצבים נייחים וגם גולים יפים. אני מציע שהיות שבכדורגל עסקינן , לחשוב למה זריקת חוץ צריכה להיזרק ביד ולא ברגל, . בקט-רגל בועטים ברגל מבחוץ.   

 6. אני חושב שיש להקדיש מחשבות על נושא כאוב הגורם להרבה ויכוחים , אי הסכמות והרגשות קיפוח הנקרא נבדל.  אולי אם ייקבע שנבדל ייחשב אך ורק בתוך השש עשרה, ייימנעו הרבה ויכוחים.   

7. עוד נושא שהייתי מעלה , זו הבעיה שבעיקר לקראת סוף מחצית או סוף משחק, זה בזבוז זמן בבריחה לקרן . בכדור יד פתרו פתרו בעיה זו על  ידי יקביעת השופט על משחק פסיבי. העונש היום זה כרטיס צהוב, אבל הכדור נשאר בקבוצה. לעומת זאת, צריך שהכדור יעבור לקבוצה השנייה.  

לסיכום:

ברור לי שהשמרנות הפנטית אצל קברניטי הכדורגל ידועה ומקובעת . אבל כמו שהעולם משתנה , צריכים לפעול לשינוי החוקה. לראייה: מספר חוקים בעידן האחרון, כמו איסור החזרת כדור  לשוער והחמרה  ווהחמה  בענישה בזמן ביצוע עבירה מאחור.

השנה נוספו שני שינויים: 1. מצלמה מאחורי קו השער. סימון בקצף את מקום הכדור והחומה.

 דרך אגב: נושא סימון הקצף מופיע גם אצלי באחג הסעיפים.

 זה נוטע בי תקווה שעם קמפיין מסיביי , ביחד נוכל לשנות את החוקים המסורתיים והנוקשים. 

ואני קורא לכל מי שחושב שכל הדברים הכתובים לעיל או חלקם נכונים ו/או מוצדקים להצטרף אלי וברור לי שיהיה צורך ללטש חוקים אלה ולהתאימם למציאות.

שמי גדעון נצר. כתובתי רחוב טרומפלדור 21/ 2 כפר סבא. מיקוד 4444224. טלפון נייד: 050-7600708. טל': 09-7680098.   

(בינתיים אין לי דואר אלקטרוני).   

  דוא"ל זמני: arierap@bezeqint.net

 

בתודה מראש  ובברכה   

גדעון נצר 

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

10 שנים לסגירתה של בית"ר ב"ש

 

10 שנים לסגירתה של בית"ר ב"ש 

בשיא פריחתה, בתחילת שנות האלפיים, כבר היתה הקבוצה עם "רגל וחצי" בליגת העל. אבל קרה לה מה שקורה לקבוצות שחיות "על חשבון הברון": היא קרסה כלכלית, ורק לאחר שלוש שנים אישרה לה ההתאחדות לפתוח קבוצה חדשה: מ.ס ב"ש. וגם: צילום של המחבר מהאימון האחרון של הקבוצה. האימון האחרון של בית"ר ב"רייסר".

 

בימים אלו מלאו 10 שנים לנפילתה והתרסקותה של בית"ר אברהם באר שבע. שלוש שנים מאוחר יותר, ב-2006, הוקמה אמנם קבוצת המשך של המועדון המפואר, בדמות מ.ס ב"ש שעלתה תוך עונה לליגה ב', אך מאז היא  מדשדשת (בעונה שנסתיימה היא ניצלה מירידה בעור שיניה!), כשהקוו המתבקש אצל יו"ר המועדון, יוסי בן עמי, הוא: אחריות כלכלית. למרות שאצטדיונה הביתי של הקבוצה, "רייסר", נהרס לטובת הקמת קומפלס האצטדיון החדש של ב"ש, ראוי לציין כי לפחות ה"תחליף" שלו זכה המועדון "רייסר" החדש, הכולל גם את בית המועדון (ה"בית האדום") ומגרשי אימונים המשמשים גם את שאר קבוצות העיר, ראויים בהחלט, ואינם אמורים לשמש סיבה להיתקעותה של הקבוצה בליגות הנמוכות.

וכך כתבתי בסיפרי האחרון "ההיסטוריון הלקט-60 שנות ספורט בנגב):

באוגוסט 2002, לקראת פתיחתה של העונה החדשה, התייצבו שחקני בית"ר אברהם באר-שבע לצילום קבוצתי. לאחר מכן הם חזרו למגרש וניצחו ב"דרבי" אימון (0-2)  את הפועל באר שבע שהגיעה לאצטדיון "רייסר" במסגרת הכנותיה לליגת העל. בדיעבד התברר כי היה זה הפוסטר האחרון של הקבוצה, שבשתי העונות הקודמות, בהדרכתו של ניר קלינגר, היתה קרובה מאוד לעלייה לליגת העל. ראשי הקבוצה קיוו להעמיד קבוצה סבירה שתוכל להישאר בלאומית, ובמקביל לנסות לפתור את בעיית החובות המעיקים. יעקב תורג'מן שימש כמאמנה הראשון של הקבוצה באותה עונה. בהמשך נעתר המאמן מוטי איווניר להפצרות להגיע כ"מושיע" לאחר שהעלה אותה שתי ליגות ופעם נוספת הציל אותה מירידה לארצית. אלא שהפעם גם איווניר (שהגיע ל"מבצע ההצלה" עם עוזרו, שאול דצ'וקרל) לא הספיק, כשבהדרגה עזבו השניים את הקבוצה. ארבעה מחזורים לפני הסיום, הוזעק ג'קי דקל כדי לנסות להציל את הקבוצה. מאזנו: שתי נקודות בארבעה משחקים, כולל תיקו מדהים במחזור האחרון בקרית-אליעזר, מול הפועל חיפה, לאחר שבית"ר כבר הובילה 0-3.

לאחר שהקבוצה נשרה לארצית, התברר כי לא תוכל להמשיך בשום ליגה, בשל חובות של מליונים. כך הגיעו לסיומם יותר מחמישים שנות קבוצה, שהיפות שבהן היו דווקא עונות סוף שנות התשעים ותחילת שנות האלפיים, בראשותם בעיקר של היו"ר המיתולוגי, איציק בן-עמי, בנו אמנון, מנהל הנשמה לאורך עשור, רחמים בננו, מאיר סיסו שתרם רבות בנושא הניהולי גם להפועל ב"ש,  וצ'יקו דמרי, ששימש כמה עונות גם כמאמן הקבוצה הבוגרת. .

כאן אולי המקום להזכיר שהשם אברהם הוסף לבית"ר באר שבע בסביבות סוף שנות התשעים, בעקבות מותו הפתאומי של אברהם בן עמי ז"ל, מנהל נשמה,  שעמד תקופה ארוכה גם בראש המערכת. בשנות השישים היה בן עמי שוערה המצטיין של  הקבוצה המיתולוגית של בית"ר באר שבע, ומאוחר, בשלהי אותו עשור, בעקבות הצטיינותו, הוא נרכש ע"י הפועל ב"ש, ששיחקה אז  בליגה הבכירה, וגם בה גילה יכולת טוב.

בתחילת אוגוסט 2003, בעידן חוסר וודאות לגבי עתידה של הקבוצה, שוב הגעתי ל"רייסר", הפעם  עם המצלמה הדיגיטלית הדי חדשה שהיתה אז ברשותי.

במגרש מצאתי מאמן מוכר, יעקב תורג'מן, אבל השחקנים  שהתאמנו תחת הדרכתו, לא כל כך. כנראה ששחקנים מוכרים יותר, העדיפו לחפש "פרנסה" במקום אחר. כשלוש שנים חלפו בין התפרקותה של בית"ר אברהם באר-שבע האגדית לבין הקמתה של קבוצת ההמשך, מ.ס ב"ש. ככל הנראה, בהתאחדות לא ממהרים לרשום קבוצות חדשות תחתן של קבוצות שקרסו עקב חובות כספיים.

ובכל זאת, ב-2006 קמה קבוצת ההמשך, וכעבור כשנה, היא אף עלתה לליגה ב'. מאז היא מתקשה להמריא מחדש לגבהים, כאשר המוטו של ראשיה (יוסי בן עמי, בנו של אברהם ז"ל, והמנהל המסור שמעון לנגר), הוא: לא לחזור על שגיאות העבר, ולהוציא כספים רק בהתאם ליכולת. לאחר שבשלהי 2010 נאלצה הקבוצה לעזוב את אצטדיון "רייסר", ששימש את הקבוצה יותר מ-30  שנה,  ושנהרס לצורך הקמת קופלקס מרכז הספורט החדש, קיוו בקבוצה, שמעבר לפיצוי הכספי של כ-300 אלף שקלים שאושר להם, היא תזכה בפיצויי משמעותי נוסף. זאת עבור  ההשקעה של בני משפחת בני עמי ונאמנים אחרים של המועדון, בהקמת חומות האצטדיון.

 

 31.7.2003. האימון האחרון של בית"ר אברהם באר שבע. יעקב תורג'מן וחניכים.

 

15.12.2000. פוסטר של בית"ר ב"ש הכולל תמונות. וגם טבלה למזכרת...שימו לב איפה נמצאות הפועל ב"ש ומכבי ק.גת בטבלה: מקום 8-9. בסופו של דבר אלו שתי הקבוצות שהבטיחו במחזור  האחרון את עלייתן לליגת העל

 

 

 

   האלושים. ויקטור אלוש, חלוץ בית"ר בארר-שבע האגדית של שנות השישים ובנו, תת-אלוף משה אלוש (49)  שששימש עד לאחרונה כראש  מטהאכ"א ועבר לתפקיד מעניין חדש.  משה זכור גם במלך השערים של קבוצת הנוער הפועל ה"שלושה" באר שבע  בסביבות 1983,  כשהוא זוכה להבקיע  שער גם בשורות הבוגרים  בגביע הטוטו, לפני שהחליט לוותר על קריירה ספורטיבית לטובת קריירה צבאית.   בנם  הצעיר של דינה  וויקטור,  יהודה (46), היה שוער מצטיין בהפועל באר-שבע, עם מומחיות מיוחדת בניצול פנדלים (שלושה שערים במשחק אחד בליגה א' בשנות ה-90!)., בשורות בית"ר באר-שבע.  גם בת הזקונים, דפנה (42) הגיעה רחוק בדרגתה הצבאית, לאחר שהית ה כדורעפנית מצטריינת באס"א באר-שבע. גם משה נותר אוהד הפועל ב"ש. 

 

 10.10.14

שיחה צפופה בין רב-אלוף בני גנץ לויקטור אלוש. בנו של ויקטור, תת-אלוף היוצא משה אלוש, היה מלך השערים של קבוצת הנוער הפועל השלושה באר שבע (בסביבות 1983), לפני שהחליט למקד את הקריירה שלו בשורות הצבא, כשתפקידו האחרון היה ראש מטה אגף כח אדם. 

 

 

  9.10.15

 

בסוף השבוע שבו נפטר, בגיל 55, אמנון בן-עמי המנהל המיתולוגי של בית"ר אברהם באר-שבע, מצאנו להביא להעלות כתבה של אריאל גולד שפורסמה אתמול בעיתון שבע. מצאנו לנכון לשלב את הכתבה בפוסט 10 שנים לסיגרתה של בית"ר באר-שבע (אוגוסט 2013), קבוצה שהיתה לי הזכות לסקר אותה ככתב ספורט של ידיעות אחרונות, מהעונה שבה העלה אותה מוטי איווני לליגה הארצית (1998) ועד לסגירתה, בשל חובות כספיים גדולים באוגוסט 2003, כולל הגעתה למחזור ההכרעה במאי 2001 (בהדרכתו של ניר קלינגר), שבחלקו הראשון היתה כבר עם רגל אחת בליגדת העל (צמד של ויקטור בלקין בוינטר מול הכח), אך נאלצה לפנות את מקומה להפועל באר-שבע של לופא קדוש ז"ל (0-5 על הפועל ר"ג באצטדיון ר"ג) ומכבי קרית גת של גילי לנדאו (1-2 בקרית גת על הפועל בית שאן של אייל לחמן. 

הדברים שהביא בכתבה אריאל גולד משקפים גם את דעתי. יהי זכרו של אמנון בן עמי ברוך!  

 

   

 

 

ספרים של המחבר

40 שנות ספורט בנגב (1989).

 בין רעננה לבאר שבע (2007)

ההיסטוריון הלקט-60 שנות ספורט בנגב (2012).

פרק הספורט (בשיתוף עם העיתונאי משה ניר) בספרו של איציק מצליח ז"ל (עריכה צביקה אלוש) אל הנגב (1998).

 

 

 

 

 

 

לדף הרשומה

הפועל באר-שבע יומן פעילות. נפתח ב-12.7.16

"הוהוא      א הואהוא  הוא vvut

 

תוצאות הפועל באר-שבע במוקדמות ליגת האלופות ובשלב הבתים של ליגת אירופה  

הפועל בר-שבע -שריף טירספול 2-3 

שריף טירספול-הפועל באר-שבע 0-0

אולימפיאקוס-הפועל באר-שבע 0-0 

הפועל באר-שבע -אולימפיאקוס 0-1  

 

סלטיק-הפועל באר-שבע 2-5 

הפועל באר-שבע -סלטיק 0-2  [

ליגת אירופה

אינטר-הפועל באר-שבע 2-0  

הפועל באר-שבע -סאוטהמפטון 0-0 

הפועל באר-שבע -סלביה פראג 1-0 

סלביה פראג-הפועל באר-שבע 0-2 

הפועל באר-שבע אינטר מילאנו 2-3  

סאוטהמפטון-הפועל באר-שבע 1-1.  

באר-שבע מסיימת במקום השני בבית 11 ומוגרלת מול בשיקטט הטורקית בשלב הראשון של הנוק אאוט   

 

 3.10.16.  

 הוא לא אוהב שמדברים  עליו בתקשורת ואני מכבדת את זה. אלונה ברקת ובעלה איש העסקים אלי ברקת. צילם: מאיר פרטוש. מתוך כתבה  של ליאב נחמני על אשת השנה בעיתון ישראל היום

 

 ut vutvutr                        

 

 

 

 

 

 

 

 

 

vvut     ut  vut vut 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

סיבוב שני מוקדמות ליגת האלופות:

 

זזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזז

הפועל באר-שבע-שריף  טירספול  (מולדביה).     2-3 (1-1). 

להפועל באר-שבע: אוגו 43  ( בישול מליקסון),  ברדה 52 (פנדל),   ראדי 89 (פנדל),       לשריף טירספול: יוסיף איבנצ'יץ 22, יוסיף ברזוביץ 64.   

אצטדיון טוטו טרנר. 16.000 צופים.   

   באופן נדיר, זכתה הפועל באר-שבע במשחק בשלושה פנדלים מהשופט הספרדי, שלפחות השניים האחרונים שבהם היו מוצדקים בהחלט.ונוצלו. קודם לכן   (28),   החמיץ בוזגלו פנדל ובדקה ה-91  כבש ראדי בפנדל את שער הניצחון. זאת לאחר שביקש מהקפטן, אליניב ברדה, לבצע את הבעיטה. 

בדקה ה-52 נותרה הקבוצה האורחת ממולדביה בעשרה שחקנים, לאחר הרחקתו של פידאן אליטי, מה שאיפשר לאליניב ברדה , שהוכשל ברחבה, להשלים מהפך זמני בפנדל. 

בדקה ה-28 עצר שוער האורחים פנדל של מאור בוזגלו.   

הפועל באר-שבע: גורש, בן ביטון, (ראדי 64),    סוארס,טאהא, דוידזאדה, אוגו, הובאן (שהר 70), מליקסון, בוזגלו (אוחיון 70 ), וואקמה, ברדה.

  אוהדי שריף טרפול ביציעי טרנר   (צילום: רויטרס).  

  אליניב ברדה ואובידו חובאן עם שלט לפני המשחק, הקורא להחלמתו של בנצ"י בלומנפלד, אוהד מס' 1, שלקה באירוע מוחי   בשבוע שלפני המשחק ואושפז בסורוקה. 

   

   כחמישה אוהדי שרף טירספול ביציעים.  (צילום רויטרס)

       אוהדות הפועל באר-שבע

 

   19.7.16 

מוקדמות ליגות אלופות אירופה (סיבוב שני משחק שני) 

  שריף טריספול-הפועל באר-שבע 0-0 

אןבידו הובאן הורחק בדקה ה-93 

      כ-12.000 צופים בטירספול (מתוכם כ-200 מבאר-שבע)

 

הפועל באר-שבעע: גורש,בן ביטון, סוארס, מיגאל ויטור, דוידזאדה, אוגו, חובאן, (הורחק 93), ראדי (יובל שבתאי 73), מליקסון (בוזגלו 91), וואקמה, שהר (ברדה61). 

בסיבוב מוקדמות השלישי תתארח הפועל באר-שבע ב-26.7.16 בחוץ את אלופת יוון אולימפיאקוס.   

        אוהדי הפועל באר-שבע עומדים בעת נגינת התקווה באצטדיון בטירספול.  

       כך נראה הקומפלקס של האצטדיון בטירספול, מולדביה 

 27.7.16

מוקדמות ליגת האלופות (סיבוב שלישי-משחק ראשון). 

אולימפיאקוס (יוון)-הפועל באר-שבע 0-0. 

הפועל ב"ש לא נבהלה מאולימפיאקוס, וכשהיא משחקת עם שלושה בלמים (ויליאם סוארס, מיגאל ויטור ולואי טאהא) נתנה פייט אדיר ושקול ליריבתההמפורסמת.  .כבר בדקה השנייה הגיעה בעיטה של דודו גורש לטוני וואקמה, ששעט מול השוער, אך לא הצליח להכניעו   מבדיקה של ערוץ הספורט בהפסקה, עולה כי וואקמה הוכשל על ידי השוער בצורה שהצדיקה כדור עונשין מ-11 מטר, אך ללא תגובה של השופט הפורטוגלי. 

קרוב לאלף אוהדים מבאר-שבע (/שיא של אוהדי הקבוצה במשחקי חוץ בין -לאומים) תמכו בקבוצה במשחקה הכי מתוקשר אולי  עד כה!

הפועל באר-שבע: גורש, בן ביטון, סוארס, ויטור, טאהא, דוידזאדה, אוגו, בראון, מליקסון, (ראדי 76), וואקמה (יובל שבתאי), ברדה (שהר 64).   

 

 

הפועל באר-שבע לפני המשחק בפיריאוס עם חולצות כחולות ומכנסיים שחורים:. שורה עליונה מימין: דודו גורש, טוני וואקמה, ג'ון אוגו, לואי טאהא, ויליאם סוארס, מיגאל ויטור. כורעים: אליטניב ברדה, מאור מליקסון, בן ביטון, ולדימיר בראון, אופיר דוידזאדה.  

    

         וובה בראון (משמאל) ו ממצטייני המשחק, ובן ביטון, בנתב"ג, בבוקר שלאחר המשחק. צילם: נועם אבוטבול.  

    

      אוהדי הפועל באר-שבע באצטדיון של פירראוס לפני המשחק. מימין: אנדריי אוזן, עמירב צור, כרמלה אוזן ואוהדת.  

 

   

אוהדות הפועל באר-שבע 

 

     31.7.16

גביע הטוטו מחזור ראשון: 

הפועל אשקלון-הפועל באר-שבע 5-0 (2-0) 

אצטדיון הברפלד בראשון לציון. שערים: לוסיו  23,(בנגיחה מהרמה של יובל שבתאי), הובאן 41, שהר פנדל 50 בוזגלו 59, דן ביטון (בכדור מסובב מעל השוער מחוץ לרחבה 66 ) . בדקה ה-86 בעט בוזגלו פנדל מחוץ לשער.   

   שער בכורה, לוסיו 

3.8.16

סיבוב שלישי מוקדמות ליגת הלופות (מששחק גומלין) 

הפועל באר-שבע-אולימפיאקוס 0-1 (0-0).

שיר צדק 79 , בבעיטה ברגל שמאל מ-16 מטר מטר, מבישול נהדר של ראדי.בעקבות הניצחון הגדול והמוצדק  על אלופת יוון ממתינה הפועל באר-שבע להגרלה ביום שישי של משחקי הפלייאוף, על הזכות להשתתף בשלב הבתים של ליגת האלופות. 

16.000 צצופים באצטדיון טוטו טרנר. 

הפועל באר-שבע: גורש, בן ביטון, ויטור, צדק, דוידזאדה, אוגו, בראון (ראדי 66), הובאן, מליקסון (טאהא 84), וואקמה, ברדה (לוסיו 61), 

       שער הניצחון של שיר צדק מול אולימפיאקוס פיראוס   

   מבקיע שער הניצחון, שיר צדק, שחזר משלושה משחקי הרחקה במסגרת  האירופית, לאחר המשחק:" כשקיבלתי את הכדור  חשבתי לעצמי איך אני בועט ומצליח לחזור בזמן להגנה. לשמחחתי הכדור נכנס. למרות השער שכבשתי, אני מעדיף להתרכז בהישג הקבוצתי שעשינוי".     

 

  

 

         צדק על כתפי מליקסון  

   4.8.16  

גביע הטוטו מחזורשני: 

בית"ר ירושלים-הפועל באר-שבע 4-2 (1-2).   

לבית"ר ירושלים: לידור כהן 22, שמעון אבוחצירה 43 ;להפועל באר-שבע: לוסיו 32, ראדי 47 , ברדה 80 (פנדל), בוזגלו 84. 

אצטדיון הברפלד בראשון לציון. 1000 צופים. 

הפועל באר-שבע: גיא חיימוב, אוחיון,  עמית ביטון ,  צדק, בן תורג'מן, בראון , ראדי, שבתאי, בוזגלו, שהר, לוסיו. כן שותפו: :בן ביטון, דן ביטון, טאהא, ברדה.   

 

9.8.16  

גביע הטוטו מחזור 3: 

 

הפועל באר-שבע -מ.ס אשדוד 1-0 (0-0).   דון דוד 65 

שפט: גל לייבוביץ.   

הפסד ראשון להפועל באר-שבע באצטדיון טוטו-טרנר ב-90 דקות. אליניב ברדה, שנכנס כמחליף נפצע בקרסולו וושיתופו  גם מול סלטיק מוטל בספק.

הפ-ועל באר-שבע: גורש, נועם גמון, עמית ביטון, טאהא,(בראון 65), נועם גמון, רן רובין ( בן ביטון 60), דן ביטון, רועי גורדנה, יובל שבתאי, שהר (ראדי 69),  לוסיו מרניאו (ברדה 46, הובאן 53).  

מ.ס אשדוד (מהמקום הראשון) והפועל באר-שבע עלו לשלב הבא.   

 

 

 

 

 יובל שבתאי ועידן ורד במאבק על הכדור בראשון לציון.  מול בית"ר ירושלים.    

      11.8.16: 

גביע אלוף האלופים 

מהפך אדיר ויכולת מצויינת  במחצית השנייה, מול  מחזיקת הגביע מכבי חיפה, איפשר להפועל באר-שבע  לזכות  בגביע אלוף האלופים, כשהיא מנצחת 2-4 ,לאחר פיגור של 2-0 במחצית.  שערים להפועל באר-שבע : בוזגלו 54 (בישול מליקסון), 69 (בישול וואקמה), וואקמה 84, שהר 94 (בישול מליקסון), בתום מתפרצת מופלאה . למכבי חיפה: רוקביצה 7, גוזלן 22.   בדקה ה-50  הדף שוערה המצויין של מכבי חיפה, אוהד לויטה,פנדל של מהרן ראדי. 

היתה זו זכייתה השנייה של הפועל באר-שבע בגביע אלוף האלופים בשלוש הופעות. 

ההופעות הקודמות: 

1975 : הפועל באר-שבע (אלופה )  -הפועל כפר סבא (מחזיקת הגביע ) 1-2     

1976: בית"ר ירושלים: (מחזיקת הגביע)-הפועל באר-שבע (האלופה) 2-3   (בהארכה).     

10.000 צופים באצטדיון נתניה, במשחק ששהיו בו שתי הפסקות חשמל. שפט: ארז פפיר. 

הפועעל באר-שבע: חיימוב, בן ביטון, טאהא (אוחיון 46), בן תורג'מן, אוגו, הובאן (ראדי 46), בוזגלו, מליקסון ( שבתאי 80), וואקמה (בראון 86), לוסיו (שהר 67).   

  הפועל באר-שבע מחזיקת גביע אלוף האלופים 2016.  (צילום:ראובן שוורץ ynet )   

   

 

 פלייאוף העלייה לליגת האלופות (משחק ראשון) 

 

סלטיק גלזגו-הפועל באר-שבע 2-5 (0-3)

לסלטיק:טום רוג'יץ 9, צלי גריפסט 39 45, מוסא דמבלה 7, סקוט בראון 86; להפועל באר-שבע: לוסיו מריאנו 53  (בישול אובידו הובאן),  מאור מליקסון 55  (בישול אנטוני וואקמה)  .  

60 אליף צופים (!) באצטדיון פארקור. לפני פתיחת המשחק נערכה מחוץ לאצטדיון הפגנה של פעילים פרו פלסטינים , שאף ניסו לתקוף אוהדים ישראלים. בתוך האצטדיון הונפו דגלים רבים של פלסטין והאוהדים הסקוטים שרו באנגלית: " לששחרר את פלסטין". זאת למרות שהכרוז ביקש להימנע מקריאות גזעניות ולאומיות. 

סלטיק: קריק גורדון, מיקאל לוסטיג (סיידו יאנקי 63), קולו טורה, יואן אוקונול, קירן טיירני, סוט בראון, קאלום מקגרגור(ניר ביטון 60), ג'יממס פורסט, סקוט סינקלייר, טום רוג'יץ (מוסה דמבלה 70), לי גריפטס. 

הפועל באר-שבע: דודו גורש, בן ביטון, שיר צדק, לואי טאהא, אובידו הובאן, (מאור בוזגלו 79), אופיר דוידזאדה, ג'ון אוגו, מהראן ראדי (וואבה בראון 85), טוני וואקמה, צאור צךיקסון, לוסיו מריאנו (בן שהר 69). ו. שפט: דאמיק סקומינה מסלובניה.  

   הפועל באר-שבע באצטדיון פארקהד בגלזגו לפני המשחק בו חזו 60000 צופים.

        שורה עליונה מימין: דודו גורש, אנטוני וואקמה,  וג'ון אוגו, מהארן ראדי, לואי טאהא, אובידו הובאן.              כורעים: מאור מליקסון,       בן ביטון,   שיר צדק,  לוסיו מריאנו, אופיר דוידזאדה.   

  

ד. 

        הפגנה פרו פלסטינאית בגלזגו  .   

 

 

 

 

 לוסיו לאחר שצימק ל-3-1 במבצע אישי מרשים

 

 

 

    צמד שערים לזכות סלטיק במחצית הראשונה, לי גריפיטס. 

 

 

 

 

  כתבתו של שי מוגילבסקי בידיעות אחרונות..    

   ליגת העל עונת 2016.17  

 מחזור 1   

 

הפועל באר-שבע-הפועל רעננה 1-2 (0-2) 

להפועל באר-שבע: בן שהר 11 (פריצה מימין של בן ביטון, הדיפה של השוער מאיר ינקו מבעיטה של יובל שבתאי ובעיטה פנימה של שהר ), מהארן ראדי 42 (בכדדור חופשי מסובב)! להפועל רעננה: רנה מיחליץ 75 (פנדל). 

    הפועל באר-שבע:  גורש, בן ביטון, צדק, אוחיון (טאהא 74), תורג'מן, בראון, שבתאי, ראדי, בוזגלו, מליקסון (וואקמה 68), שהר (לוסיו 59).   

12.540 צופים באצטדיון טרנר. שפט: אוראל גרינפלד.   

אופיר דוידזאדה ובת זוגתו נטאלי   בטוטו טרנר. למגן השמאלי המצטיין שחתם בגנט הבלגית, נותר עוד משחק הגומלין מול סלטיק, לפני שיעבור סופית לקבוצה הבלגית.   (צילומים: מאיר אבן חיים).   

       

   

   שדר הטלוויזיה האדום דני קושמרו בטוטו טרנר. 

 

        שחקני הפועל באר-שבע, אלונה ברקת והשופטים לפני המשחק

 

 23.8.16 פלייאוף העליה לליגת האלופות משחק גומלין) 

עצובים וגאים!

הפועל באר-שבע-סלטיק גלזגו 0-2 (0-1) 

בן שהר 21 (קרן של מהארן ראדשי.), אובידו הובאן 48  (בעקבות פריצה נפלאה של בן ביטון והשמטה של השוער קריק גורדון). 

 

אצטדיון טוטו טרנר. 15.500 צופים הפועל באר-שבע:  דודו גורש, בן ביטון, שיר צדק, ויטור (יובל שבתאי 75), אופיר דוידזאדה, , ג'ון אוגו, מהראן ראדי, אובידו חובאן, מאור מליקסון, (מאור בוזגלו 34), אנטוני וואקמה, לוסיו  מרניאו בן שהר 19).   

 "עצובים אבל גאים"- כך הגדיר בן שהר את ה"כמעעט עלייה" לשל הפועל באר-שבע   לשלב הבתים של ליגת האלופות, בעקבות ניצחון גדול (0-2), שבו היה חסר לבאר-שבע שער אחד בלבד כדי לחולל  סנסציה   עולמית . באר-שבע לחצה לאורך כל המשחק  את סלטיקואף הרחיקה לא אחת כדורים מחוץ למגרש,  אך בסופו של דבר, הצליחה לשמור על הפיגור בין שני השערים לאוך מחצית שלמה,מאז שערו השני של אובידו הובאן  בסופו של דבר  חניכיו הסקוטים של רוג'רס, הם שישחקו בליגת האלופות, ובאר-שבע תסתפק בליגה האירופית. , מסגרת מכובדת כשלעצמה.   

בפיגור של שלטשה שערים , 5-2 מהמשחק האשון, לא רבים האמינו ביכולתה של באר-שבע למוטט את הקונספציה הסקוטית. הפתיחה היתה סוערת וקריסתו הפתאומית של לוסיו ברחבה הסקוטית יצרה פניקה רגעית בשני המחנות. הברזילאי שכב ללא תזוזה במשך כמה שניות וכשהתעורר ראה את מחליפו, בן שהר כובש בנגיחה (21)  ,בנגיעתו הראשונה בכדור,   מקרן של מהארן ראדי.  אותו ראדי היה גם ה"גיבור הטרגי" של המשחק, בעקבות החמצת פנדל שלו כמה דקות קודם לכן (השוער גורדון הדף).   הפנדל נשרק בעקבות פריצה מצויינת של אופיר דוידזאדה  המצויין לרחבה, והכשלתו.   

 

 

 

                                                                הובאן וואקמה לאחר המשחק  

הובאן וואקמה לאחר המשחק

 

 

                  הפרידה של דוידזאדה

 

דוידזארדה, שעזב סופית את האלופה מבאר-שבע  וחתם בהמשך בגנט הבלגית,    רשם הערב את אחד ממשחקיו הטובית בקריירה, אמר בסיום:" אנחנו מאוכזבים . עשינו היסטוריה והיינו קרובים לעוד היסטוריה. עשיתי דברים גדוליםוזה מרגש מאוד לעזוב ולהתחיל פרק חדש בקריירה.  היתה לי בתקופה האחרונה עזרה מהצוות . ידעתי לעשות את ההפרדה. באופי שלי אני נותן הכל. אני שמח שעשיתי את זה ואני וכל הקבוצה עשינו משחק טוב.כרגע הראש שלי בגנט    והמטרה היא להצליח גם שם כמו שצריך.  תמיד אמרתי שהחלום שלי לשחק באירופה. אניי הכי שלם עם ההחלטה . גם אם היינו עולים לליגת האלופות. זה אתגר גדול. אני שמח על מה שקורה לבאר-שבע ומאחל להם הכי טוב שבעולם".   . 

   דוידזאדה על כתפיו של שיר צדק לאחר המשחק                                                          

 בסה"כ נצחונה של אלופת המדינה זכה לפירגון רב, לא רק בתקשורתהמקומית אלא גם בתקשורת האררצית.  הארצית. השדר נדב יעקובי, המוכר גם כאוהד של הקבוצה, ציינו שהניצחון הביא כבוד רב  לא רק   להפועל בר-שבע אלא גם א לכדורגל הישראלי. גם מודי בבראון וניר קלינגר פירגנו בהתאם. עם זאת ננראה כי הייטיב להדגיש דווקא  איש ערוץ הפורט אבי מלר , הנחשב גם  למומחה של הכדורגל הבריטי, כי לא בטוח שאם הפנדל של ראדי היה מובקע, אלופת סקוטלנד היתה ממשיכה באותו מערך ובאותה שיטת משחק.   זאאת, כמובן, מבלי לגרוע מהישג הענק  של באר-שבע.    

 

ליגת העל מחזור 2: 

 הפועל תל-אביב -הפועל באר-שבע 0-0. 

אצטדיון המושבה פתח תקוה. שפט לירן ליאני.11.000 צופים. הפועל באר-שבע. גורש, בן ביטון, צדק, ויטור, תורג'מן, הובאן, בראון ( ראדי 54), שבתאי (דן ביטון 71),  בוזגלו, לוסיו ,    שהר  (וואקמה 46)            

 

 מיגאל ויטור במאבק על הכדור. נראה גם השופט ליאני.  
  
 

       ליגת העל מחזור 2 (החלק העליון) 

 1. מכבי ת"א    2-5   6 

 2. הפועל אשקלון  3-4   4

3. מכבי פ"ת   2-3         4

4. קרית שמונה  2-3     4

5. בני סכנין       1-2    4 

6. הפועל באר-שבע  1-2    4   

 

 

 8.9.16  

מיכאל אוחנה עבר לבאר-שבע  !

בעיסקה של הרגע האחרון של חלון ההעברות, שבחתימה עליה   השתתפו הבעלים של הפועל באר-שבע ,  אלונה ברקת והבעלים של מ.ס אשדוד, ג'קי בן זקן, עבר קשרה המחונן של נציגת עיר הנמל הדרומית מיכאל אוחנה (21) לשורות האלופה, הפועל באר-שבע. בתמורה למחצית כרטיסו אמורה היתה הפועל באר-שבע לשלם כמליון יורו וכן להעביר לרשות אשדוד   לשתי עונות את קשרה המצטיין דן ביטון. אוחנה חתם בשורות באר-שבע לחמש עונות. 

בתוכנית  סיכום השבת של ערוץ הספורט  אמר הפרשן כיום, וחלוץ העבר האגדי, אלי אוחנה דברים ברוח:" לכל אלו ששואלים אותי: מיכאל אוחנה הוא לא בן שלי וגם לא קרוב משפחה קרוב. נכון שגדלנו בירושלים באותו איזור.   הוא שחקן מצויין, שיהיה חייב להמשיך לעבוד קשה. אין ספק שמדובר בכישרון גדול".      

 מיכאל אוחנה

  

10.9.16 

מחזור 3: הפועל באר-שבע- בני סכנין   0-3  (0-0)

וואקמה 80, 83' (בישול: בוזגלו), לוסיו 85 ( בעקבות כדור חוזר מהעמוד שבעט ברדה). 

13.000 צופים בטוטו טרנר. 

הפועל באר שבע: גורש, בן ביטון 5, ויטור 6, צדק 5, תורג'מן 6, בוזגלו 8, ראדי 6, אוגו 6, מיכאל אוחנה 5 (בראון 70), ןןאקמה 7 (לוסיו 83), שהר (ברדה 63).   

 מהבולטים במשחק: משמאל:בוזגלו, וואקמה, תורג'מן.   מעלום: מאריר בן אברהם (חדשות ספוררט בנגב).    

             

 

 

 צמרת הטבלה 

 

1. הפועל באר-שבע   1-5   7 

2. מכבי תל-אביב      4-7   7 

3. מכבי פתח תקוה   2-5 15.9.16   

 

15.9.16  

 

נס במילאנו   

הפועל באר-שבע זכתההערב בניצחונה הגדול בהיסטוריה, כאשר גברה במשחק  משכנע באצטדיון סנסירו המיתולוגי והמפואר במילאנו 0-2 על אינטר מילנו במחזור הראשון של הליגה האירופאית. הגדולה של הניצחון היא לא רק בניצחון הסנסציוני עצמו   על , בין השאר, אלופת אירופה של 2010 , אלא גם בדרך.  איטנטר חסרה אמנם כמה שחקנים בכירים לפני דרבי הצמרת מול יריבתה המושבעת יובנטוס, אבל גם כך כלל ההרכב האיטלקי שחקנים בכירים, כולל שחקני נבחרת.  מאמן באר-שבע, ברק בכר, השתמש פעם נוספת בשיטת שלושת הבלמים (מיגאל ויטור, שיר צדק ולואי טאהא,), שבלמה שוב ושוב את נייסיונות החדירה לרחבה של ההאיטלקים, כשבמקביל מצליחה באר-שבע לצאת להתקפות רבות מסוכנות, שאף היקנו לה עדיפות בולטת בכמות יצירת המצבים.  בלטו בתחום  במחצית הראשונה , בין היתר,  ' מאור בוזגלו לוסיו,  ואנטוני וואקמה.  במחצית הראשונה החמיץ  לוסיו שני מצבים קורצים ליד השער, כשלמגן הימני המהיר והתוסס, בן ביטון שנע ללא הרף קדימה ואחורה,  "מניות "ביצירת מצבים. הופעת בכורה מעודדת במדי הקבוצה היתה למיהיא קורהון (מספר 69 על הגב), שחקן נבחרת הונגריה, שבלט לא רק בפאן ההגנתי, אלא גם בתמיכה בהתקפה. 

 פרט לדקות הפתיחה, גם המחצית השנייה היתה "שייכת" לאלופה הישראלית שגם תירגמה הפעם את עדיפותה לשפת השערים. 

דקה 54: בוזגלו מעביר כדור ללוסיו, שמקו הרוחב שולח כדור על פי השער,  שמוצא את הבלם הפורטגלי המצטיין מיגאל  ויטור שמקרוב בועט  בעצמה לרשת. שער ראש/ון לויטור , שמאז הגיעו הוסיף ביטחון להגנה ו-0-1 גדול לבאר-שבע !  כ-1200 הבאר-שבעים שלא הפסיקו לעודד ביציעים והוסיפו ביטחון לשחקנים , משתוללים משמחה ביציע. לאחר המשחק ייאמר מאור בוזגלו כי כי אוהדי באר-שבע הם מהקהלים הטובים בעולם. 

כעבור 15 דקות (69) מגדיל בוזגלו עצמו את התוצאה בבעיטה חופשית מסובבת  נהדרת, לאחר הכשלה. 0-2 להפועל באר-שבע בדרך להישגה הגדול ביותר בכל הזמנים! ולמי ששואל על מה "נס במילאנו"?   

ובכן מדובר הסירטו מ-1951 של הבמי המיתולוגי ויטוריו דה סיקה, המתאר את חיי עניי העיר בעידן שאחרי מלחמת העולם השנייהואת מאבקם בשילטון ובבעלי ההון. הסרט נחשב לאחד השיאים של הניאו ריאליזם

ר שהוא עצמו הוכשל. 0-2 להפועל באר-שבע בדרך להישגה הגדול בכל הזמנים. !

בן ביטון עוד הספיק לפרוץ בצורה נהדרת מימין ול"הדביק ברגלו השמאלי כדור למשקוף, לפני הניסיונות האחרונים של אינטר לשנות את התוצאה, שבמהלכן הדף דודו גורש כדור מסוכן.  

35.000 צופים בסנסירו. הפועל באר-שבע: דודו גורש, בן ביטון,  שיר צדק, מיגאל ויטור, לואי טאהא, מיהאי קורהוט (בן תורג'מן85), ג'ון אוגו, אובידו הובאן, מאור בוזגלו, (מאור מליקסון77), אנטונמי וואקמה), לוסיו  מריאנו (בן שהר 67).    ולמי שאינו יודע, או שאינו זוכר, על מה "נס במילנו? .ובכן מדובר בסירטו של הבמאי המיתולוגי ויטוריו דה סיקה משנת   1951, המתאר את חיי העניים בעיר בעידן שלאחר מלחמת העולם השנייה, ואת מאבקם בהון ובשילטון.    . הסרט נחשב לאחד השיאים של הניאו ריאליזם האיטלקי.   

  ליגה אירופית מחזור 1. 

 

1. סאות'המפטון   0-3    3

2. באר-שבע        0-2    3 

3. אינטר               2-0    0   

4. ספרטה פרג     3-0    0   

 

ה-11 שפתחו בניצחון ההיסטורי בסנסירו: שורה עליונה מימין:  אנטוני ווקמה, ג'ון אוגו, דודו גורש, לואי טארהא, מיגאל ויטור, אובידו הובאן.  לוסיו, בן ביטון, שיר צדק, מאור בוזגלו, מיהיי קורהוט. צילום: מאיר אבן חיים.  

 

 

   חביאר זנטי , 43,  שיאן ההופעות של נבחרת ארגנטינה , שאת רוב שנותיו כשחקן עשה באינטר, עם אלונה ברקת בארוחת ערב שלפני המשחק (שלושה ימים אחר כך ניצחה אינטר בבבית את אלופת חמש השנים האחרונות, יובנטוס 

1-2 במהפך של הדקות האחרונות! חמישה משחקני אינטר שפתחו מול באר-שבע, פתחו גם במשחק זה.   

 אוהדי הפועל באר-שבע במילנו ביום המשחק. האוהדים הורגשו באצטדיון יותר מאוהדי אינטר.   

 

 

 אוהדי באר-שבע בכיכר דואמו. צילם: שי מוגילבסקי YNET  

 

 

 

 

 

 יציע אוהדי הפועל בא-שבע בסנסירו

אוהדי יציע 

 ההתרגשות בנתב"ג. צילם: שי מוגילבסקי.   

 

 

יציע 

 

hmhg 

 

 

 

 

יובל שבתאי מול בית ירוששלים בגביע הטוטו

 

 

לוסיו מבשל מימין 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מיגמיגואל ויטור כובש ת מיגואל ויטור כובש את השער הראשון 

 19.9.16 

 מחזור 4: 

 

מכבי חיפה-הפועל באר-שבע 1-2 (1-1) 

למכבי חיפה : רוקביצה 22 (פנדל), פלט 80; להפועל באר-שבע: בוזגלו 13

 

שפט: איתן שמולביץ. 30.000 באצטדיון סמי עופר

הפועל באר-שבע: גורש 6, בן ביטון 6, וטור 5, צדק 5, תורג'מן 4,  (אוחיון 5)אוגו 5, הובאן 5, (אוחנה 5),    ראדי 4, בוזגלו 6, וואקמה 6, מליקסון 5 (לוסיו  63 5), אוחנה 

 

 

צמרת הטבלה: 

1. מכבבי תל-אביב   4-10   10  

2. מכבי פתח-תקוה  2-6    10 

3. הפועל באר-שבע   3-6   7 

4. מכבי חיפה           3-4    7

 22.9.16

    רבע  גמר גבביע הטוטו (משחק ראשון) 

מכי חיפה -הפועל באר-שבע 2-2 (1-1) 

למכבי חיפה : פיראס מוגרבי (פנדל), שובל גוזלן 46; להפועל באר-שבע: מיהי קורהוט 43 (בישול גורדנה), גורדנה 72) 

אצטדיון סמי עופר בחיפה. 3502 צופים. שפט: אוראל גרינפלד.

הופעת בכורה רשמית מעודדת לחלוץ הנוער איתמר שבירו (עם מספר 19 על גבו,, שנתפנתה על ידי דן ביטון)   

הפועל באר-שבע: גיא חיימוב, נועם גמון (איתמר שבירו 63), אוחיון, עמית ביטון, טאהא, קורהוט (תורג'מן 46), בראון (רן רובין 58), שבתאי, גורדנה (ראדי 79), אוחנה, שהר (לוסיו 58)  

 

 שער בכורה מיהאי קורהוט

21.9.16

  מבט לאחור. תמונה מהחתונה של מאיר ברד עם דינה. שני הראשונים משמאל: משה מימון ואפרים צבי, חבריו של ברד לשתי האליפויות הראשונות של הפועל ב"ש. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   25.9.16 

 

ליגת העל מחזור 5:   

 בני יהודה-הפועל באר-שבע 3-0 (1-0)ווואקמה 45   (בישול מליקסון ), 69, לוסיו 74.(בישול וואקמה)    שפט :שלום אברהם. 4000 צופים באצטדיון המושבה. 

 הפועל באר-שבע: גורש, ביטון, צדק, ויטור, קורהוט, בוזגלו (אוחנה 66), אוגו, בראון, מליקסון, וואקמה (ראדי76),    שהר (לוסיו 61), 

  כוכב המשחק וואקמה      (צילום: eyoya)

 

 

   29.9.1

ההפועל באר-שבע:  גורש, ביטון, ויטור, צדק,טאהא, קורהוט, אוגו,ראדי (חובאן 80),מליקססון (בוזגלו 70),  וואקמנ, לוסיו (שהר 63).   

לפני המשחק נערכה דקת דומיה לזכרו  של שמעון ז"ל,, שהלך לעולמו השוע גיל 93.     

 ליגה אירופית מחזור 2 

ליגה אחרופית (מחזור 2)  הפו

הפועל באר-שבע- סאוטהמפטון 0-0   

אצטדיון טוטו טרנר 16.000 צופים 

משחק שקול עם עדיפוות להפועל בר-שבע , ששיחקה עם שלושה בלמים,  NJHB, NJHB,  NJHB,  NJHB,צבחינת מספר המצבים לעומת הקבוצה מאמצע הטבלה של הפרמליג.  

 1. סאוטהמפטון   0-3   4 

 2. באר-שבע      0-2   4

3. סלביה פרג     4-3  3

4. אינטר            5-1   0 

 300 מאוהדי סאוטהמפטון בטוטו טרנר   

ראדי (הובאן 80),  מליקסון (בוזגלו 70), וואקמה, לוסיו(שהר 63).   

      300 אוהדי סאוטהמפטון בא5צטדיון טוטו טרנר

 

 

 

   29.9.1

15.10.16

 

 

מחזור 6:  :

הפועל באר-שבע-מכבי פתח-תקוה 0-5 (0-4) 

שערים: וויטור 38 (בישול ראדי), 78( קרן של בוזגלו),  לוסיו 7 (בישול וואקמה),  ואקמה 21  (פנדל), אוחנה 26 (בישול וואקמה)

;15000 צופים באצטדיון טוטו טרנר. שפט לירן ליאני. 

הפועל באר-שבע: גורש, ביטון, ויטור, צדק, קורהוט, אוגו (בראון 73),   ראדי, אוחנה, מליקסון, וואקמה (בוזגלו 58), , לוסיו (שהר 58)אנטוני , בתום מבצע אישי, בישל  ןןאקמה ללוסי כבר בדקה ה-7, והברזילאי הסיט מהאויר משבעה מטר לפינה הרחוקה. 0-1. בדקה ה-21 נגע הכדור בידו של בלם פתח-תקוה ברחבה, וואקמה בעט את הפנדל לרשת הגבוהה. 0-2. בדקה ה-26 נכבש השער היפה במשחק: ואחד היפים העונה בליגה:  מיכאל אוחנה בן ה -21 קיבל כדור מוואקמה, הקפיצו בעקב  מעל הבלם הספרדדי קרלוס קוויאר, ועקף אותו כדי לנגוח את הכדור פנימה. 0-3 ושער  ראשון לקשר המחונן במדי באר-שבע!

מכבי פתח-תקוה ורץ כדי לנגוח אותו לשער הריק. 0-3 ושער בכורה במדי הפועל באר-שבע לקשר המחונן. 0-3! 

בדקה ה-38  הרים ראדי כדור חופשי מדוייק מקצה הרחבה, וויטור בנגיחה קבע את תוצאת המחצית. .0-4 ושער  ליגה   ראשון לבלם הפורטוגלי במדי הפועל באר-שבע.  

היתרון הבאר-שבעי הברור ובהזדמנויות, נמשך גם במחצית השנייה, אם כי האלופה הורידה הילוך, גם כדי לשמור כוחות. 

לאחר שהשוער דני עמוס הדף פנדל של שהר (וגם את הכדור החוזר של החלוץ הבאר-שבעי ) שגה עמוס בהדיפת כדור מקרן של בוזגלו, , ואיפשר למיגאל ויטור לחתום ת התוצאה עם צמד אישי. 0-5.   

 

 

 

    

 

  שערים ראשונים בליגה, מיגאל ויטור  לוסיו ואוחנה חוגגים (צילומים: מרטין גודטאמר( one )

 מיכאל אוחנה. שער גדול. צילום: ישראל יוסף ynet .  

 

צמרת הטבלה לאחר 6 מחזורים: 

 

1. מכבי ת"א 4-18   16 

2. הפועל ב"ש  3-14   13

3. מכבי פ"ת   9-8     11

  מכבי פ"ת שולטת עדיין בשיא   

 

למרות הנצחון הגדול של באר-שבע , מכבי פ"ת עדיין מחזיקה בניצחון הגדול במשחקים בין שתי הקבוצות בליגה הבכירה. זאת בזכות ה-0-6 שלה במגרש הטרום   במ"מגרש הבריכה" שלה בשנת 1966.  

לצ'כים הספיקה בעיטה אחת לכוון מסגרת השער!

 

ליגה אירופית מחזור 3  :

 

הפועל באר-שבע-ספרטה פראג 1-0  (0-0) 

 

מאטי פולקראב  (מחליף) 71 . 

הפועל באר-שבע שלטה במשחק תוך שהיא מפגינה  מחצית ראשונה מעןלה, שבמהלכה , בין השאר, נגח הובאן למשקוף. מצד שני הקבוצה הצ'כית, התמקדה במשחק נסוג, שבמהלכו בעטה פעם אחת בלבד לכוון  מסגרת השער  הבאר-שבעי!  אבל הסתבר שבמשחק החד צדדי גם זה הספיק להם. 

 

 

רה בדקה ה-71.  המחליף מ

 

 

אטי קולקראב ניצל כדדור שהוגבה מימין לעבר רחבת ה-5, וובעיטה נהדרת מהאויר בעט פנימה, תוך שהוא מנצל הששתהות בהגנה הבאר-שבעית. 0-1 לסלביה פראג, ספיגה ראשונה והפסד ראשון בגביע אירופה להפועל באר-שבע. באר-שבע שלפה בדקות הסיום את כל כליה ההתקפיים, אך לא הצליחה לגבור על הקבוצה הצ'כית, כולל החמצה  משוועת בדקות הסיום  של מוחמד גאדיר (חזרה מפציעה כמחליף לאחר כמה חודשים), בעקבות הכנה מצויינת של אנטוני וואקמה. 

15.700 צופים בטוטו טרנר

לפני המשחק נקטו כ-600 מאוהדות  זועמות  של הפועל ב"ש בצעד של מחאה כנגד השוער הצ'כי קובק על התבטאות שוביניסטית בארצו כנגד עוזרת שופט. האוהדות

 

 

 

הניפו לעברו סרטים ו

דגלים ורודים. אוהדים של ספרטה ש"פלשו" ללב היציע המקומי הגיבו בהנפת אגרופים קולקקטיבית.  

הפועל באר-שבע: גורש, ביטון, ויטור, צדק, קורהוט, אוגו, חובאן  (שהר 73), ראדי (בוזגלו 68),מליקסון, וואקמה, לוסיו (גאדיר 68).   

 

תום סיבוב ראשון בליגה האירופית: 

 ליגה אירופית מחזו3

 

.1. סלביה פראג  4-4   6  

2. סאוטהמפטון   1-3   4 

3. הפועל בר-שבע 2-1   4  

4. אינטר 5-2   3  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

]

 

 

 

 

 

 

 

3. באר-שבע   1-2 

4. אינטר   5-2   3   

 

 24.10.16

  ליגת העל מחזור 7: 

קרית שמונה-הפועל באר-שבע 2-0 (0-0) 

שהר 59 (בישול וואקמה), 78 (בישול: בוזגלו 78).  

שליטה ברורה של הפועל באר-שהע, מול קריטת שמונה, שכלל לא סיכנה את שערו של דודו גורש. 

  הפועל באר-שבע: גורש , ביטון, צדק, ויטור (טאטא 43), קורהוט, אוגו, בראון, מליקסון (ברדה 80), אוחנה, וואקמה (בוזגלו 63), שהר 

הפועל באר-שבע חזרה למקום הראשון, תוך שהי מנצלת את הפסדה הביתי של מככבי תל-אביב (2-0), נגד מכבי חיפה.  

לאחר הסולחה שנרכה כשבוע קודם לכן בין הבעלים של הקבוצות, איזי שירצקי ואלונה ברקת, הוענקו זרי פרחים על ידי קרית קרית שמונה, לשלושת הבאר-שבעים ששיחקו לאורך שנים בקבוצה הצפונית: שיר צדק, וובה בראון וגיא חיימוב.  

צמרת הטבלה: 

 

1. הפועל בארר-שבע   3-16   16  

2. מכבי תל-אביב       6-18    16

מכבי פתח-תקוה     10-12   14  

 

 

   וובה בראון והפרחים  

 

 27.10.16

הלך לעולמו האוהד מס' 1 בנצי בלומנפלד  

 

הערב הלך לעולמו האוהד מספר אחת של הפועל באר-שבע, בנצ"י בלומנפלד בגיל 67. הוא נפטר בביה"ח תל-השומר, כשלושה חודשים לאחר שלקה באירוע מוחי באימון הקבוצה ומאז לא התאושש.

בלומנפלד ליווה את הקבוצה לאורך עשרות שנים מאז שנות השישים.  בתקופתו זכתה הקבוצה בשלוש אליפויות , גביע מדינה ושניים גביע הטוטו. הקיוסק המפורסם שלו במדרחוב של העיר העתיקה, שימש מקום מפגש לאוהדים. בנצי תמיד שמח לאפשר לאוהדים להציץ בעיתונים ובמדורי הספורט, גם לאלו שלא רכשו אותם.  ולשוחח איתם.  מאז אישפוזו נשאר הקיוסק מיותם.

כמי שעלה מרומניה,שימש  בנצ"י  איש קשר ואפוטרופוס לרומנים של הפועל באר-שבע, , החל ממריאן באקו שהיה הזר הראשון ביניהם מאז החל חוק הזרים ב-1990, קלאפטנו והמשך בשחקנה הרומני הבין לאומי  הנוכחי של הקבוצה, אובידו חובאן, שלקח קשה את ההדרדרות במצבו של בנצ"י ואת מותו 

אלונה ברקת ספדה לבנצ"י בטוויטר שלה:" איש עם לב גדול שכולו נתינה., שעשה רבות למען הפועל באר-שבע". 

מאמן הקבוצה ברק בכר הוסיף "איש  יקר  ואהוב הלך היום לעולמו. איש שכולו נתינה להפועל באר-שבע".  יהי זכרו ברוך!

בנצ"י בלומנפלד באדום. צילום ארכיון שי מוגילבסקי.   
 

 נטמן יחד עם המנוי  

 

מאות ליוו את בנצ"י בדרכו האחרונה, בתוכם שחקני ועובדי המועדון בעבר ובהווהואוהדים תושבי העיר שהכירו אותו. הובאן הגיע ללוויה עם המנוי של בלומנפלד,והעביר אותו לזהבה, בתו של בנצ"י וזו הטמינה את המנוי בקבר הטרי. 

בדברי ההספד שלו, אמר ראש העי  רוביק דדנילוביץ:" הלכת 40 שנה במדברואף פעם לא נטשת את הקבוצה. הפגנת נאמנות של אוהדד אמיתי גם ברגעים קשים. בנצי זה באר-שבע! "

הבעלים, אלונה ברקת, העלתה על נס את זכרו בנצ"י "שליווה את הקבוצה לכל מקום". יהי זכרו ברוך!

 

 

 מנכ"ל הפועל באר-שבע לשעבר, ייוסי אורה בלוויה

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 הבת  זהבה טומנת את המנוי בקבר הטרי 

 עטוף בחולצה ובצעיף שף של הקבוצה 

ליגת העל מחזור 8: 

הפועל באר-שבע-מכבבי תל-אביב 0-2 (0-1). 

 

בן שהר 28 (בישול אונה), בוזגלו 62 (בכדור עונשין איר מ-18 מטר שפגע במשקוף הפנימי וחדר פנימה).  

16.000 צופים באצטדיון טרנר. שפט: לירן ליאני.  

 

הפועלבאר-שבע: גורש, בן ביטון, ויטור, צדק, קורהוט, הובאן (בראון 77), אוגו, אוחנה ראדי 46), בוזגלו, שהר ((ברדה 81).     

ניצחון משכנע להפועל באר-שבע במשחק עונה ראשון בין שתי הקבוצות. 

שליטה של מכבי תל-אביב ברוב חלקי המחצית הראשונה, בזכות שלישית הקישור שהיתה דדומיננטית יותר מול ג'ון אוגו ואובידו הובאן. ברק בכר שלח את מהארן ררדי להתחמם מוקדם מאוד, שינה את המערך, ועבר לשחק עם שלושה בלמים. אלא שדווקקא המחליף המיועד מיכאל אוחנה, פרץ מצוייין לאורך עשרות מטרים והשאיר כדור נפלא למליקסון. ראייקוביף הדף לא טוב, ואאת הכדור החוזר שלח שהר לשער החשוף. 0-1

השער . גרר תפנית במשחק והפך שקול, כשבולט במשחקו המגן השמאלי מיהיא קורהט, שבין השאר בעט שני כדורים מסוכנים מחוץ לרחבה, שרק פסע היה בינן לבין שער.  

בדקה ה-62 זכתה באר-שבע לכדור חופשי מ-18 מטר בעקבות פריצה סוחפת של ראדי והכשלתו. בוזגלו התגבר על החומה הבצורה של שחקני היריב ושלח את הכדור החופשי למשקוף הפנימי ופנימה  0-2. שער שהזכיר את ה-0-2 מול בסנסירו כמה שבועות קודם לכן. 

לפני המשחק נערכה דקת דומה לזכרו של אוהד הפועל באר-שבע מספר מאחת, בנצ"י בלומנפלד. 

צמרת ליגת הל: 

1. הפועל באר-שבע     3-18           19 

2. מכבי פתח-תקוה 11-14          17 

3. מכבי תל-אביב     8-18           16 

4. מכבי חיפה 5-13                    15  

בוזגלו מתכונןלכדור החופשי  

 

 בוזגגלו קובע 0-2 צילם: ישראל יוסף 

   

            

 סיכן פעמיים, מיהיא קורהוט

                                                                                                                                                         

 

 

 

3.11.16 

 

גביע אירופה מחזור 4:

 שיר שלא חלמתי   על פראג 

ספרטה פראג-הפועל באר-שבע 0-2 (0-2) 

 

שערים: בן ביטון (ע'), לאפטה 38). 

 

אצטדיון ג'נרלי בפראג. בין היתר כ-2000 באר-שבעים. 

הפועל באר-שבע: גורש, בן ביטון, ויטור (שבתאי 46), טאהא, צדק, קורהוט, ראדי, הובאן, בוזגלו(גאדיר 62), מליקסון, לוסיו (שהר 63).

מלכתחילה קטנו סיכוייה של הפועל באר-שבע לנצח עקבהעדרם מההרכב של הניגרים המצטיינים אנטוני וואקמה (לא יצא עם הקבבוצה ונשאר לטיפולים בפציעה בארץ) וג'ון אוגו, שבאופן תמוה נותר על הספסל כל המשחק 

לבארשבע ניתנו מספר הזדמנויות ב-20 הדקות הראשונות, אך הן לא נו נוצלו. 

בדקה ה-23 הסיט בן ביטון כדור חופשי לתוך שערו הוא 0-1.

בדקה ה-38 חתם לאפטה את תוצאת המשחק, כשהוא דוחק מקרוב פנימה מסירה מדוייקת מצד ימין.  0-2. 

ההזדמנויות הטובה של הפועל באר-שבע במשחק היתה בדקה ה-83: דאבל פס של המחליפים, יובל שבתאי ובן שהר נסתיים בבעעיטה לקורה של האחרון. 

בתום המשחק ניגשו שחקני הפועל באר-שבע  לעבר לכ-2000 אוהדיהם, הודו להם על העידוד הנפלא, וחלק מהם אף זרקו את חולצותיהם לעבר האוהדים.  

 

 

הפועל באר-שבע באצטדיון פראג: שורה עליונה מימין:לואי טאהא, לוסיו,   מיגאל ויטור, דודו גורש, אובידו הובאן, מהארן ראדי,

שורה שנייה: מאור מליקסון, שיר צדק, בן ביטון, מאור בוזגלו, מיהאי קורהוט.   

 

 

 

 

 

 

     אוהדי הפועל באר-שבע ביציעים בפראג

 

 

 שמחת הצ'כים אחרי הניצחון על ב"ש ניכרה  בעיתונות   הצ'כית.  

  

  גביע איירופה בית 11: 

1. ספרטה פראג   4   4-6   9 

2. סאוטהמפטון   4   2-3   7 

3. הפועל ב"ש   3-2   4 

4.   אינטר  4   7-3   3    

 

בלם סספרטה פראג, מיכאל קאדלאץ:" האיכות של הפועל באר-שבע לא מוטלת בספק, במיוחד שנותנים לה שטחים פנוים עם הכדור. עשינו עבודה טובה מבחינה טקטית. ידענו שהם יענינו אותנו אותנו אם הכדור יצליח לעבור את קו ההנה. אנחנו רוצים להמשיך הלאה. " 

6.1!.16

 

ליגגת העל מחזור 9: 

ניצחון קליל באשקלון 

הפועל אשקלון-הפועל באר-שבע 5-1 (2-0) 

לאשקלון: דאו 50  , לבאר-שבע: שהר 19 פ', 40 ,,אוחנה 62, בן ביטון 71, מוחמד גדיר 86 (בישול שהר). 

אצטדיון סלע אשקלון. 4500 צופים. 

הפועל באר-שבע: חיימוב, בן ביטון, ויטור,  צדק, תורג'מן, אוגו, ראדי, אוחנה (וואקמה), בוזגלו, מליקסון (גדיר 71), שהר (לוסיו 72). 

שליטה במשחק של האלופה ברוב דקות המשחק כשהבין לאומיים שלה, אובידו הובאן ןמיהאי קורהוט לא  בסגל במסגרת הרוטציה. שהר קבע 0-1 בדקה ה-19 בפנדל חוזר (לאחר שבבעיטה הראשונה נכנס אוגו לרחבה),. בדקה ה-40 הוכשל בן ביטון , בתום פריצה סוחפת. בוזגלו בעט לעמוד ומהריבאונד עשה שהרכ 0-2.

עם פתיחת המחצית השניה צימק דאו ל-2-1 בסיום פריצה לרחבה. בדקה ה-62 הקדים מיכאל אוחנה את שוער אשקלון איינוגבה ונגח פנימה. 1-3, מהרמה של שהר,  . שערו השני של אוחנה במדי באר-שבע. בן ביטון קבע מקרוב 1-4, לפני  (86) שמוחמד גדדיר, כבש את שערו הראשון במדי באר-שבע בכדור אדיר לפינה הנגדית הגבוהה. 1-5.   

צמרת הטהלה: 

1. הפועל באר-שבע 4-23        22 

2. מכבי פתח-תקוה   11-14  17 

3.מכבי תל-אביב      8-18     16 

4. מכבי חיפה            5-13    16

5. בית"ר ירושלים      12-13 14

שחקני באר-שבע חוגגים באשקלון  

  

 בוזגלו ושהר בדואט צילם איציק בלניצקי one

19.11.16  

 

ליגת העל מחזור 10: 

 

הפועל באר-שבע-הפועל חיפה 1-5 (1-2). 

 

שערים לבאר-שבע: מיכאל אוחנה 3 (בישולמיגאל ויטור), בן שהר 44 (פנדל לאחר הכשלה של מאור בוזגלו), אנטוני וואקמה 57  (בישול ג'ון אוגו), מהארן ראדי 65 (בישול וואקמה), מוחמד גאדיר 85 (בישול ראדשי); להפועל חיפה : חנןן ממן 30).

אצטדיון טוטו טרנר. 15.290 צופים. שפט: אלי חכמון. 

 

הפועל בר-שבע: דודו גורש, 6, בן ביטון 6, שיר צדק 6, ויטור 7, מיהאי קורהוט 6, גון אוגו 6 (הובאן 68),  ראדי 6, מיכאל אוחנה 6, מאור בוזגלו 7, אנטוני וואקמה 7, (גאדיר 72), בן שהר 6 ( באדיר 72).

 הצמרת (מחזור 10) 

1. הפועל באר-שבע     5-28   25 

2. מכי תל-אביב   9-20          20

3. מכבי חיפה   5-15            19 

 24.11.16

"מבצע מילאנו" הושלם במהפך אדיר בתוספת זמן! 

ליגה אירופית מחזור 5: 

הפועל באר-שבע- אינטטר מילנו 2-3 (2-0)

שערים לבאר-שבע:: לוסיו בנגיחה  58 (הגבהה נהדרת של ראדי) , ןןאקמה 68 (פנדל , בעקבות הכשל ה גסה של השוער על בוזגלו. השוער ההורחק והוחלף ע"י שוער המשנה, שהר 93 (ממסירת עקב נהדרת של גדיר)

שפט הספרדי חאבייר אסטרדה. 15.500 צופים בטוטו טרנר.   

הפועל באר-שבע: גורש, בן ביטון, לואי טאהא, (ראדי 35), צדק, ויטור, קורהוט, אוגו, הובאן (גאדיר 61), בוזגלו, וואקמה , לוסיו (שהר 75

במשחק נוסף בבית 11 גברה סלביה פראג 0-1 על סהמפטון 0-1, כך שהפועל באר-שבע זקוקה לתיקו עם שערים לפחות במחזור האחרון מול הקבוצה האנגלית. כדי לעלות לשלב הבא. המחצי הראשונה היתה הצגת תכלית של הנארזורי, מול מערך שלושת הבלמים של ב"ש שהתקשה הפעם לתפקד, למרות שהמשחק היה, פחות או יותר שקול. כבר בדקה ה-13 בישל שחקן נבחרת איטליה , אדר, כדור מימין לאוקראדי  שבעט פנימה. 0-1.  

       

 

 

  בן שהר:

 "רגעים כאלה נותנים את הגושפנקה לרצון שהיה לי לחזור לארץ

בן שהר בדף הפייסבוק שלו לאחר המשחק:"זה באמת לא נתפס. בחדר ההלבשה היתה שמחה גדולה. טירוף. אינטר פתחה חזק מאוד, אבל אנחנו הראינו אופי ענק. זה סוף מאוד מתוק, אחד הניצחונות הכי גדולים של המועדון הזה, לבטח אחד הגדולים גם עבור מדינת ישראל.

לנצח אותם כשהם באו הרבה יותר מוכנים מפעם שעברה, זה דבר ענק. צעקתי למוחמד גדיר לפני המסירה והאמנתי שיתן לי את הפס כי הייתי לבד. רגעים כאלה נותנים את הגושפנקה לרצון שהיה לי לחזור לארץ וזה כבוד לשחק בהפועל באר-שבע". 

שהר: האמנתי שיתן לי את הפס (צילום: דני מרון).  

 

 

 

בית 11 מחזור 5   

1. ס.פראג      4-8   15  

2. סהמפטון  3-5   7 

3. הפועל באר-שבע   5-5   7 

4. אינטר   10-5   5   

 

 

 

 

 הפועל באר-שבע לפני אינטר

 

ר

עומדים מימין: וואקמה, אוגו, טאהא, ויטור, גורש, הובאן. כורים: לוסיו, בן ביטון, צדק, בוזגלו, קורהוט.   (צילום : אחמד מוררה)

 

 בדקה ה-25 חתך ברזוביץ מימין ובבעיעה נהדרת לקורה הרחוקה ופנימה קבע 0-2 לאינטר. בשלב זה (דקה 35)

ביצע ברק בכר חילוף משמעותי, כאשר הכניס את מהארן ראדי , במקומו של לואי טאהא, וחזר לשחק בשיטת ה-4:2:4.  

ואכן השיטה עבדה הייטב במחצית השנייה, כאשר ראדי הוא הבולט.,כמו גם מאור בוזגלו ובן ביטון.    בדקה ה-58 שחרר ראדי כדור חופשי מצויין לרחבת ה-5, ולוסיו נגח אותו פנימה. 1-2. בדקה ה-68 כבר 2-2  שהטריף את הקהל. בוזגלו ,בפריצה אופיינית, הגיע מול השוער, כשהוא מנסה להקפיץ מעליו את הכדור, אך הוכשל בגסות על ידו והורחק. אנטוני וואקמה , לראשונה כבועט פנדל בהפועל ב"ש, ביצע את מלאכתו נאמנה מול השוער המחליף בבעיטה שטוחה ליד העמוד. 

מול עשרה שחקנים איטלקים הגבירה באר-שבע הילוך, , כשהקהל מעודד אותה ללא הרף. השוער האיטלקי הספיק עןד להצ להציל  את שערו לפחות שלוש פעמים, לפני שמוחמד גאדיר, בבישול עקב נפלא מימין, הותיר את בן שהר מול השוער. הסקורר  החם של הקבוצה  לא נכשל, כשהוא כובש בכדור שטוח שער ניצחון ענק. 2-3 לבאר-שבע , וניצחון שני מול קבוצה איטלקית  מפוארת  תוך חודשיים  ומקפיץ את הקהל!. מי היה מאמין ?!

האחראים על השער השני בוזגלו וואקמה 

לוסיו עם הכדור וטוני וואקמה 

 

 אינטר מילנו באצטדיון טרנר.

 27.11.16 

 

נחיתה רכה בכפר סבא 

הפועל כפר סבא-הפועל באר-שבע 2-0 (0-0)

מאור בוזגלו 67, אנטוני וואקמה 86 (בישול לוסיו) 

 

4000 צופים באצטדיון לויטה בכפר. .שפט: זיו אדלר. 

 הפועל באר-שבע: חיימוב, אוחיון (בן ביטון 46), ויטור, צדק, קורהוט, אוגו, ראדי, אוחנה (גדיר 77),בוזגלו, וואקמה, שהר (לוסיו 46).    

 אחרי הניצחון הגדול, שלושוה ימים קודם לכן באצטדיון טרנר על אינטר, , הציגה האלופה משחק חלש במחצית הראשונה. אב לבמחצית השנייה, על רקע כניסתם של בן ביטו ןלוסיו,   במרומם של מתן אוחיון ובן שהר, חזרה הקבוצה להיות אגרסיבית ומהירה יותר, והתוצאות לא איחרו  לבוא. בדקהה-52, עצר רן קדוש פנדל של ווואקמה (שבעט לפינה השמאלית של השוער, בדיוק כמו מול אינטר).בדקה ה-66 מנע סימוביץ סלאלום של אוחנה וראה צהוב שני ואדום., לאחר שהכשיל אותו.     

מאור בוזגלו סובב כדור חופשי נהדדר לפינה הימנית של קדוש  וקבע 0-1, שערו השלישי העונהע בבעיטות חופשיות

בדקה ה-86 פרץ לוסיו מימין, ואת המסירה שלו מימין הפך וואקמה ל-0-2. ,במקביל הדהימה בני יהודה בראשון לציון את מכבי תל-ביב, כשניצחה אותה 0-1 משער נגיחה גדול של אלמוג  בוזגלו  .  בעקבות המחזור הגדילההפועל באר-שבע את הפער שלה מהסגנית ל-8 נקודות!.

 

האח אלמוג בוזגלו : "קודם כל היה חשוב לי לנצח עבור הקבוצה. ואם על הדרך לעזור גם לאח, למה לא?! 

צמרת ליגת העל לאחר 11 מחזורים: 

 

   1. הפועל באר-שבע   5-30   28 

  2. מכבי תל-אביב       10-20  20 

 

3. מכבי חיפה               6-16  20 

4. בית"ר ירושלים       14-16 19  

 אנטוני וואקמה בכפר סבא. רן קדוש ידע לאיזה כיוון לזנק, בעקבות הפנדל  של וואקמה נגד אינטר אך הניגרי פיצה בשער מבסס.   

מאור ואלמוג בוזגלו. ידיעות אחרונות. 28.11.16   

 מאור  מאו  מאור ntur n

30.11.16

ראדי וואקמה העלו את ב"ש לחצי הגמר   

גביע הטוטו,רבע הגמר משחק גומלין:

הפועל באר-שבע-מכבי חיפה 1-2:

שערים להפועל באר-שבע: וואקמה 77 (בישול ראדי), 78 (בישול ראדי ); למכבי חיפה:  רוקביצה 86.( פ').    

אצטדיון טרנר. 8941 צופים. שפט: אוראל  גרינפלד.

 הפועל באר-שבע: חיימוב,אוחיון, עמית ביטון, טאהא, תורג'מן, הובאן, גורדנה (רן רובין 75), שבתאי (ראדי 51), אוחנה ( לוסיו 5)" שהר (וואקממה 64), גדיר 79 (בן ביטון 79)

 

 העדיפות במחצית הראשונה היתה שייכת למכבי חיפה, אבל גיא חיימוב , שמנע  ביציאות של אחד מול אחד לכבוש,  מסאן מנחם ושובל גוזלן לכבוש, הותיר את קבוצתו בתמונה לקראת המחצית השנייה.  ואז שני בישולים גדולים תוך דקה (77,78), של המחליף מהארן ראדי למחליף נוסף, טוני וואקמה, למחליף נוסף טוני וואקמה,  חוללו את המפנה במשחק. הראשון בהגבהה לאחר מימין (וואקמה נגח), והשני בכדור עומק שנוצל ע"י וואקמה בבעיטה לפינה הימנית שלו. 0-2. לבאר-שבע ניתנו הזדמנויות נוספות. שלא נוצלו.   ואז (דקה 86), הכשלה שלא לצורך מצידו של בן תורג'מן ברחבה, גרמה לפנדל, אותו ניצל המחליף המוכשל   רוקביצה  לצימוק התוצאה בבעיטה לפינה הגבוהה. 2-1.   

3.12.16 

פעם רביעית חמישיה 

 

ליגת העל מחזור 12: 

הפועל באר-שבע-מ.ס אשדוד   0-5 (0-2) 

ראדי 8, 84, ברוצ'יץ 14  (עצמי), בוזגלו 53 (פ'), וואקמה 92. 

אצטדיון טרנר. 15.500 צופים. שפט גיא ברגר. 

הפועל באר-שבע. גורש, בן ביטון, ויטור (גאדיר 72), צצדק, קורהוט, אוגו(הובבאן 57), ראדי, בוזגלו ,(שהר 57),   אוחנה, וואקמה, לוסיו 

ניצחון ליגה שמיני רצוף לבאר-שבע-שיא מועדון. בעקיקו 0-0 של מכבי תל-ביב עם אשקלון, יגדל היתרון הבר-שבע בפיסגה ל-10 נקודות ממכבי ת"א.  .  

כבר כבר בדקה השמינית בעט מהארן ראי כדור שטוח מצויין  מחוץ לרחבה, שחלף ליד העמוד וחדר פנימה. 0-1. 6 דקות מאוחר יותר כבר היתה התוצאה 0-2, מששער עצמי של ברוצ'יץ בכדור שחלף ליד העמוד והטעה את השוער המצוין יואב ג'רפי. 0-2. לוסיו החמיץ בדקה ה-18 את ה-0-3, כאשר את הפנדל שלו למרכז השער הדף  ג'רפי ברגלו.  

בדקה ה-53 נשרק כ'דור עונשין נוסף לזכות באר-שבע. לנוכח אי הסכמה בין שחקנים, בקשר לזהות הבועט, הגיעה הנחייה מהמאמן  מברק בכר שבוזגלו יהיה הבועט. הפעם בעט בוזגלו כדור חזק ליד העמוד. 0-3. . ששער הליגה רביעי מאור העונה.    

את דקות הסיום "קינחה" באר-בשני שערים מדהימים מחוץ לרחבה   שחדרו בעצמה  בין החיבורים.. מהארן ראדי (84), כבש את השני שלו במשחק ב"טיל "  לפינה  הימנית שלו . 0-4. בתוספת הזמן, לאחר כמה ניסיונות הבקעה שלא  צלחו, חתם צאנטוני אנטוני וואקמה את התוצאה בבעיטה דומה, הפעם לחיבורים השמאליים שלו. 0-5.  0-5.   הניצחון הגבוה ביותר העונה, וחמישיה רביעית העונה.

 

 

 

 

 

 

 חוגגים עם ראדי (באמצע נתמונה). מימין:קורהוט, וואקמה, אוחנה, אוגו, לוסיו. צילום: דני מרון.  

 

 

 

 

 

 וואקמה ובוזגלו מתווכים מי יבעט את הפנדל.

חוגגים עם ראדי (באמצע התמונה)..מימין: קורהוט, וואקמה, אוחנה, אוגו, לוסיו. צילום דני מרון.   

 8.12.16  

30.11.16

מסע הקסם של הפועל באר-שבע נמשך בסאוטהמפטון! י

 סאוטהמפטון-הפועל באר-שבע 1-1 (0-0). 

מאור בוזגלו 78 (בישול יובל שבתאי).  

 

 

יובל שבתאי שנכנס כמחליף בגקה ה-78, בישל בכדור עומק מצויין למאור בוזגלו שתי דקות אחר כך והקשר המצויין הכניע את השוער בכדור שטוח חזק לפינה הרחוקה. 0-1. 12 הדקות האחרונות בסאן מרי היו תצוגה של לחימה ו"התאבדות"של שחקני באר-שבע כדי , תוך עידוד מרשים של כ-2000 מאוהדיהם ,מתוך מתוך כ-30.000 אוהדים באצטדיון. ששלוש דקות בתוספת הזמן הצליח אמנם ואן דייק לדחוק מקרוב פנימה, אבל היה זה מעט מדי ומאוחר מדי מבחינת ה"קדושים", שהודחו בגין שער החוץ של באר-שבע   (1-1 בסיום), לאחר ה-0-0 בטרנר. באר-שבע בין 32 האחרונות בפלי-אוף של גביע אירופה. עוד הישג מדהים לחניכיו של ברק בכר

המחצית הראשןנה התנהלה בעדיפות של באר-שבע, כשבדקה ה-19 "שרק" פגז של בוזגלו מעל השער. כל שחקני באר-שבע הקריבו מעצמם למען המטרה החשובה, והיא: לסיים את המשחק לפחות עם תיקו עם.שערים.  משחק מצוין במיוחד היה למגן השמאלי מיהיא קורוט,  לבלם  מיגאל ויטור, למגן בן ביטון ולקשר מאור בוזגלו, אבל גם יתר השחקנים הפגינו יחידה  נחושה ומלוכדת ברמה אירופית. 

ההערכה היתה שבכר יבקש לרכז את המאמצים בהבקעת שער בשלב מאוחר, על מנת שליריבה לא יותר מדי זמן להגיב. ואכן זה פעל בדקה ה-78, כאשר חטיפת הכדור של יובל שבתאי, נמשכה בכדור עומק מצויין למאור בוזגלו, שהפעיל את כל המיומניות שלו כדי לכבוש  עם כדור מחוץ לרחבה  ול"הרים" את האצטדיון. 

השדר מוטי חביב והפרשן אורי אוזן, היו בטרנס כאשר תיארו את משחקה ההרואי של הפועל באר-שבע נגד היריבה האנגלית מהפרמליג ונגד הזמן. ולבסוף זה הגיע., למרות שער השיויון  שספגה נציגת הדרום הישרראלי מנציגת דרום אנגליה בדקה ה-91 (1-1).   באר-שבע עולה לראשונה בתולדותיה לשלב הפלייאוף של 32 האחרונות במפעל. 

הפועל באר-שבע:  דודו גורש, בן ביטון, מיגל ויטור, שיר צדק, מיהי קורהוט (יובל שבתאי 77), אוהידו חובאן ( מוחמד גאדיר 56), ג'ון אוגו, מהאן ראדי, מאור בוזגלו, טוני וואקמה, בן שהר (לוסיו).   

 

סאותהמפטון: פרייזר, פורסטר, סדריק סוארס, ןירג'יל ואן דייק, מאיה יושידה, ראיין ברטרנד, אוריול רומאו, סטיטבן דייוויס, פייר אמיל הויברג (ג'מס וורד פראוס 83), נייתן רדמונד, , ג'וש, סימס (דושאן סאדיץ' 60), צ'רלי אוסטין (שיין לונג 39).      

בית 11 (מחזור 6)

1. ספרטה        5-8          15     12

2.הפועל באר-שבע         6-6    8 

3. סהוטהמפטון               4-6     8 

  4.  אינטר                     6-10   6

   (חישוב המקום נעשה על פי מאזן פנימי בין שתי קבוצות בעלות אותו מספר נקודות. )

הפועל באר-שבע באצטדיון סנט מרי בסהמפטון. תצוגת עידוד )שתיזכר עוד שנים רבות

  עומדים מימין: וואקמה, אוגו, שהר, ויטור, גורש, ראדי, בוזגלו, ביטון, צדק, קורהוט, הובאן.  צילום: אורי ציטיאת  

  תגובות:

בין התגובות האוהדות הרבות שהגיעו למועדון הפועל באר-שבע היתה גם תגובה מהמועדון המפוררסם ביותר שהשתתף בקמפיין, אינטר מילאנו. בתגובה נאמר ש"אנו גאים בכם!". בצילום אלונה ברקת וחבייאר זנטי, בארוחת שנערכה לפני המחזור הראשון  של הקמפין  באיטליה. זנטי מוכר כשיאן ההופעות של נבחרת ארגנטינה וכמי שעשה את רוב שנותיו ככדורגלן באינטר.   

 מנג'רסאוטהמפון קלוד פואל:" קשה לומר מילה טובה על הלילה הזה. זו אכזבה גדולה למועדון לאוהדים ולשחקנים. נתנו את הכל והצגנו משחקים טובים במפעל , אבל לפעמים לא משיגים תוצאות טובות. קשה לקבל את התוצאה. הזו אחרי בעיטה אחת לשער. אנחנו רוצים לחזור לתחרות הזו ונצטרך לעשות זאת דרך הפרמלינג". 

בעיתון האנגלי "דיילי מייל":" מאור בוזגלו שבר לסיינטס את הלב. איזה סיום אכזר. האוהדים של סאותהמפטון הגיע למשחק נגד הפועל באר-שבע עם תרנגולי הודו של חג המולד על הראש , אבל השחקנים שלהם נותרו מפוטמים". 

בעיתון אנגלי אחר נכתב שבאר-שבע נראתה לשחקני סאוטהמפטן "כמו קמיקזות".  

 מנג' אוטהמפטון קלוד פואל  

 1500 אוהדי הפועל באר-שבע ביציע

 

 

 

 

 

 

 

 1500 אוהדי באר-שבע ביציע  צילום: אורי ציטיאת

 

 

 

אוהדי באר-שבע בנתב"ג  

    

12.12.16

שיא מועדון: ניצחון תשיעי רצוף ואליפות סיבוב מרשימה  

   

ליגת העל מחזור 13: 

בית"ר ירושלים-הפועל באר-שבע 3-1 (1;-1).  

11.500 צופים  באצטדיון המושבה. שפט: אלון יפת 

לבית"ר ירושלים: קלאדיומיר 27;להפועל באר-שבע: וואקמה 34, בוזגלו 76 (פ'), 90 

הפועל באר-שבע: גורש, בן ביטון,   ויטור  (טאהא 14), צדק, קורהוט, אוגו, ראדי , בוזגלו, מאוחנה, (הובאו 56), וואקמה, לוסיו מראניאו(שהר 78).   

ניצחון תשיעי רצוף להפועל באר-שבע, שיא מועדון וסיום מרשים כאלופת הסיבוב הראשון, בהפרש של 10 נקודות ממכבי תל-אביב !  

האלופה התקשתה מול משחק אגרסיבי במיוחד של היריבה במחצית הראשונה, ואף נאלצה לוותר על הבלם המצטיין מיגאל ויטור שנפצע בברכו בדקה ה-17 והוחלף על לואי טאהא.קלדיומיר העלה את נציגת הבירה ליתרון 0-1 בדקה ה-37 בבעיטה לשער חשוף, אך לא חלפו שלוש דקות ואנטוני וואקמה המצויין, במבצע אישי מבריק, שבמהלכו חלף על פני שלושה שחקנים והכניע את קליימן , קהישווה ל-1-1. 

במחצית השניה עברה השליטה לידי באאר-שבע שאף בדקה ה-76  פנדל לאחר שראדי  הוכשל במהלך פריצה לרחבה. מאור בוזגלו ,שכבר היה בדרך לחילוף, נקרא לבצע את הבעיטה, ובבעיטה חזקה לרשת הגבוהה במרכז השער, השלים את ה   המהפך!

מאור בוזגלו, שהיה המצטיין במשחק, פרץ בדקה ה-90 לרחבה, ומול השוער בעט  בעוצמה ברגלו השמאלית לרשת הימנית הגבוהה. מבחינתו  1-3גדול, מול קבוצה שלא ניצחה את באר-שבע מאז ה-0-1 בטדי משערו מרגלו של אבי ריקן.  

צמרת הטבלה (סיום סיבוב ראשון) 

1. הפועל באר-שבע   6-38       34 

2. מכבי תל-אביב        12-24 24

 3. מכבי חיפה              12-24 24 

4. מכבי פתח-תקוה   16-18   21

5. קרית שמונה           16-19  18  

 ממצטייני המשחק, בוזגלו וואקמה  

       

אוהדי הפועל באר-שבע בנתב"ג  אחרי החזרה מסנט מרי.  

 

1512.16

 

 

                                                                                                                                               בוזגלו צדק וואקמה  

בוזגלו    15.

15.12.16

 

חזרה לגמר גביע הטוטו  

 

הפועל חיפה-הפועל באר-שבע 2-1 (1-1)

השער לחיפה: פיליפ אזביץ  10; לבאר-שבע: בן שהר 44 (פ'), 54. 

אצטדיון נתניה. שפט: אורן סימניאן. 

הפועל באר-שבע: חיימוב, עמית ביטון, טאהא (בן ביטון) 77), אוחיון, תורג'מן, חובאן (רן רובין 81;), שבתאי, אוחנה, לוסיו, שהר, (ראדי 69),  ברדה (בוזגלו 63).

 הפועל חיפה, עם צוות אימון החדש שלה (ניר קלינגר כמנג'ר ודני גולן כמאמו) עלתה ליתרון כבר בדקה ה-10 מנגיחה של פיליפ אזביץ. בדקה ה-34 באר-שבע הישוותה, בבעיטה   מ-7 מטר של בן שהר  ,לאחר הגבהה מימין של אובידו הובאן, ,  ואיפשר מעבר של הכדור ע"י אליניב ברדה (חזר לשחק לאחר פציעה של כחודשיים) 

בדקה ה-54 השלים שהר מהפך וצמד: מיכאל אוחנה שלח כדור ללוסיו שהיה ברחבה,שפגע בידו של אושרי רואש. שהר  דייק עם פנדל שטוח לפינה ו-1-2.  

  בעקבות ניצחונה תתמודד הפועל באר-שבע, בעוד כשבועיים, במשחק הגמר מול קרית שמונה.   

 

 בן שהר: צמד ומהפך.  צילם: אחמד מוררה. one

 16.12.16

בכר האריך את חוזהו עד 2020   

כשעה  וחצי לפני משחק חצי גמר גביע הטוטו  מול הפועל חיפה, ערכה הפועל באר-שבע מסיבת עיתונאים, שבה הודיעה על הארכת חוזהו של המאמן ברק בבכר עד לששנת 2020.  

זאת כאשר למאמן אין סעיף יציאה.   כזכור הוליך בכר את ב"ש לאליפות ראשונה לאחר ארבעים שנה, ואילו העונה האלופה מוליכה את הליגה בהפרש עשר נקודות מהשנייה מכבי תל אביב.

גפ באירופה עשתה באר-שבע עונה שנתה על כל הציפיות ואף מעבר. אחרי שהודחה על ידי סלטיק בשלב פלייאוף , באר-שבע עכשתה קמפיין נהדר בשלב הבתים של הליגה האירופית והצליחה לעלות מהמקום השני אל  32 האחרונות. זאת כאשר ניצחה פעמיים את אינטר הגדולה, וסיימה פעמיים בתיקו מול סאוטהמפטון.   

                   ברקת ובכר במסיבת העיתונאים

18.12.16

  18.12.16 

גם לסיפור טוב יש סוף 

ליגת העל מחזור 14: 

הפועל רעננה-הפועל באר-שבע 0-1 (0-1) 

שכר 9 

לאחר נתיקו 1-1 של מכבי תל-אביב בכפר סבא, קיוו בבר-שבע להגדיל את הפער בפיסגה ל-12 נקודות,. אבל למרות השליטה  של האלופה במגרש של אצטדיון נתניה, והפער גם במספר ההזדמנויות,(בעיקר בדקות הראשונות של המחצית הראשונה),בראשןתו של השוער המצטיין אריק ינקו,  ירטה  הקבוצה מהשרון , בעזרת  משחק הרואי, את כל נסיונות ההבקעה של האלופה ובעיקר את אלו של טוני וואקמה. ואז, בדקה ה-9  ניצלה רעננה טעות של ג'ו אוגו במרכז השדה, כדי לאפשר לשכר לפרוץ מול דודו גורש, לעקוף אותו, ולשלוח את כדור פנימה.  0-1 מפתיע, שנשמר עד לסיום, למרות החילופים של ברק בכר, שלדבריו יותר משבלבלו את היריב. בלבלו את שחקניו שלו.

בסיום: 0-1 לרעננה, שמצידה מתחילה לשוב פלייאוף עליון. 

 

2500 צופים בנתניה. 

הפועל באר-שבע. גורש, בן ביטון (לוסיו), טאהא, צדק, קורהוט, אוגו, ראדי (גאדיר 81;), הובאן (אוחנה 57), ובוזגלו, וואקמה, שהר.  

פרידה מיהושע פרידמן ז"ל-  ה"המפציץ" של הפועל באר-שבע בשלהי שנות החמישים  

"בצער רב נפרדנו אמש מאבינו יהושע פרידמן שהלך לעולמו בגיל 91. אבא היה איש באר-שבע , חבר אגד, שחקן הפועל באר-שבע בעברו ומחנך לספורט ולאהבת הזולת. ההלוויה תתקקיים היום שישי בבית העלמין החדש ב-12 בצהריים בצהריים. יושבים שבעה ברחוב שדרות ירושלים 48/23 בבאר-שבע. יהי זכרו ברוך." 

כך כתב בפוסט  ביום שישי האחרון ליאור פרידמן, דור המשך מצטיין כשוער, שבין השאר זכה באליפות המדינה לנוער של 1976,  והשלישית במספר של המועדון.    

 יהושע פרידמן הגיע בשלהי שנות החמישים, מהפועל כפר סבא, שגם בה הוא היה חלוץ בולט.  באופן כללי ניתן לומר שהיו "לב גדול",של נתינה,  אך היו גם "רגל ימנית  תותח" שלא לחינם היקנתה לו את התואר ה"מפציץ". במיוחד זכור חלקו במבחני העליה של הפועל באר-שבע לליגה א' (אז הליגה השנייה), של 1958,  ובעיקר השער הראשון במשחק המכריע מול הפועל נתניה  (0-2), לעיני 3000 צופים (רובם מבאר-שבע) לא פחות! 

וןכך תיאר יהושע שגיא, כתב "חדשות  הספורט' דאז, את השער במשחק:" בדקה ה-5 היה האצטדיון ברחובות שקט מאוד. היתה לכך סיבה טובה.נתניה הבקיעה שער ראשון על- ידי     גואטה. אולם אט אט התעוררו אנשי באר-שבעו והשיבו מלחמה שערה, עד שבדקה ה-33 בעט פרידמן בעיטת "פצצה" לעבר שערו של מיצפון , אשר נגע בכדור אולם השמיטו פנימה. בדקה ה-36 חשבתי שהשמיים נופלים על ראשי. הסיבה-שער שני לזכות באר-שבעל לאחר שמרכוס ניצל רבוביה ליד שער נתניה והחדיר כדור יפה לשערו של מיצפון , כדור   שהעלה את באר-שבע לליגה א'. ". עוד פרטים, כולל הרכבים, בעמוד זה. מתוך סיפרי "40 שנות ספורט בנגב", שיצא לאור בשנת 1989.  הפועל באר-שבע: במפגש:גנון, בוקובזה, א. כהן, בן שאנן, ש.לוי, בלחסן, פקידמן, בן-דוד, קופנן, מרקוס.  י

יהושע פרידמן ז" בחיק משפחתו בשנה האחרונה לחייו 

 

 

 18.12.16

 

 

.

הפועל באר-שבע

.תמונה משלהי שנות ה-50. עמוד 46 מתוך סיפרי 40 שנות בנגב" שיצא לאור בשנת 1989.  וגם שימו לב לקשר הבלתי רגיל בין הפועל באר-שבע למשטרת העיר. בתוך כך נראים בתמונה מפקד התחנה רפ"ק יצחק גברעם  ואיש משטרת התנועה ומדריך הנהיגה דוד אסרף ז"ל.  התמונה צולמה במגרש הישן בשכונה א', כשנה לפני פתיחת האצטדיון העירוני החדש לימים וסרמיל 

 

  

 

 

 

 

24.12.16

ליגת העל מחזור 15; 

 

הפועל הרוש תל-אביב  

הפועל באר-שבע-הפועל תל-אביב 1-1 (1-0)

להפועל בר-שבע: בן שהר 78 ("בישול": אריאל הרוש;)  

להפועל תל אביב: עומי אלטמן 43 (בבעיטת 11) 

13.200 צופים באצטדיון טרנר. שפט: אןראל גרינפלד

 

הפועל באר-שבע: גורש, בן ביטון, צדק, טאהא, קורהוט, אוגו, אוחנה (מליקסון 56), ראדי (ברדה 75), גדיר  (שהר 65), בוזגלו, וואקמה  

 

 

שוער הפועל תל -אביב, אריאל הרוש, היה גיבור התיקו של הפועל תל-אביב, עמוסת הבעיות הכלכליות וחוסר הוודאות. האלופה מבאר-שבע שלטה במשחק לכל אורכו, הגיעה למצבים לא מעטים , אך נתקלה במחסום חיי בדמותו של השוער שדומה כי הוא נמצא עתה בשיא הקריירה שלו. כבר במחצית הראשונה קיפץ הרוש ועצר את בעיטותיהם של טוני וואקמה, מהראן ראדי ומיכאל אוחנה, כשמאור בוזגלו הצליח להכניע את השוער, הכדור נעצר בקורה. ואז, בדקה ה-43, ביצע הבלם לואי טאהא   טעות   אשר איפשרה לעומרי אלטמן,  לפרוץ לרחבה, ולגרום להכשלתו על ידי שיר צדק. אלטמן עצמו, הטוב בקבוצה הלוחמת של המאמן גיא לוזון, בעט את הכדור בעוצמה לפינת הרשת הגבוהה. 0-1 מפתיע לאורחים מתל-אביב , בבעיטה היחידה של האדומה מתל-אביב במשחק!  

 

 

 שיר צדק בעת ההכשלה 

 

 בן שהר לפני שכבש  צילום: מרטין גוטדמאק  

 

 28.12.16

גביע הטוטו השלישי 

גמר גביע הטוטו: 

 הפועל באר-שבע-עירוני קרית שמונה 1-4 0-2)

להפועל באר-שבע: שהר 34 (פ'), 36 (בישול לוסיו )ראדי 73, ברדה 90 (בישול: בן תורג'מן).  

 לקרית שמונה: בן תורג'מן 70 (ע') 

 האצטדיון בנתניה. 6500 צופים. שפט: זיו אדלר. 

הפועל באר-שבע: חיימוב, בן ביטון (עמית ביטון 84), צדק, אוחיון, תורג'מן, חובאן, בראון (אוחנה 68), ראדי (בתאי 76), שהר (ברדה 58), מליקסון (גדיר 71ׂ'ׂ), לוסיו  

הפועל באר-שבע זכתה הערב בגגביע הטוטו של ליגת העל, השלישי בתולדותיה, לאחר ניצחון 1-4 על עירוני קרית שמונה. שני גביעי הטוטו הקודמים שלה בליגה הבכירה הושגו ב-1989 ו-1996. 

במגרש התנהל משחק שקול עד לדקה ה-34, שבה הכשיל אמיר נסאר את מאור מליקסון בעת פריצה לרחבה. בן שהר דייק בבבעיטת העונשין מ-11 מטר. שתי דקות בלבד חלפו ולוסיו בבישול נהדר שלח את שהר לרחבה והלה בסיום גדול מול ניצן קבע 0-2. 

בדקה ה-70 נכשל בן תורג'מן בהרחקת כדור ששלח משמאל אמיר נסאר, ושלח אותו לשערו הוא 1-2.

כעבור שלוש דקות  בלבד  החזיר מהרן ראדי לבאר-שבע את יתרון שני השערים, כאשר ממרחק של כ-25  ברגלו השמאלית שיגר את הכדור לרשת  השמאלית הגבוהה של ניצן. 1-3.

במחצית השנייה השתלטה באר על המגרש, ובדקה ה-90 אף ביססה את יתרונה .בן תורגמן, שעט באגף השמאלי,עד קו הרוחב, ומשם בישל לאליניב ברדה שער בכורה העונה ((בנגיחה). 1-4. בכך "כיפר" אולי המגן השמאלי המחליף והאנרגטי על שערו העצמי. 

אוהדי באר-שבע במשחק המתינו עד לעלייתם של ברדה מליקסון וצדק על הבמה כדי להניף במשותף את הגביע. בטקס הענקת הגביע והמדליות.    

  ברדה מליקסון וצדק מניפים את הגביע. צילם: רדאד ג'בארה.  

 

 

 חביב בן דוד מחזיק יחד עם ברק בככר את גביע הטוטו השלישי של הפועל באר-שבע

1.1.17

לחייליגת העל מחזור 16: 

משחק שלישי בלי ניצחון    

ליגת העל מחזור 16:

 

בני סכנין -הפועל באר-שבע 0-0  

 

אצטדיון דוחא. שפט: אורן סימניאן. 5500. צופים.  

 

הפועל באר-שבע: גורש, בן ביטון, צדק, טאהא, קורהוט, אוגו,, , ראדי , הובאן (מליקסון 52), בוזגלו (גאדיר 76), וואקמה, שהר (ברדה 76). 

ארבעה  ימים לאחר שזכתה בגביע הטוטו, שוב לא הצליחה הפועל באר-שב לנצח בליגה, והיא סופרת כבר שלושה משחקים ללא ניצחון. ב-20 הדקות הראשונות הגיעה האלופה שובושוב  לשפע מצבים, אבל לא  יכלה למשחק ההקרבה המצויין של חניכיו של יוסי אבוקסיס. אנטוני וואקמה, מהראן ראדי, ושאר שחקני ההתקפה של באר-שבע בעטו ונגחו שוב לעברו של קנדיל אך זה תמיד נמצא מוכן. גם אשר וואקמה הכניע בנגיחה את קנדיל, ידע עלי עותמן להרחיק את הכדור  מקו השער.במחצית השניה  נחלשה באר-שבע,  והמשחק התאזן. פחות או יותר. מנגד, גם לבני סכנין לא חסרו במהלך המשחק, אך גם כאן ידע דודו גורש לבצע זינוק הצלה לכדור חופשי של ספורי (במחצית הראשונה) וליירט את כדורו של יובל אבידור, שבמחצית השנייה  הגיע למצב של אחד מולו.  

צגק רודף אחרי אבידור. צילם: מחאסן נאסר. 

 

 ליגת העל צמרת הטבלה 

1. הפועל באר-שבע    8-39    36 

2. מכבי תל-אביב        14-26 28 

3. מכבי פתח תקוה     17-22 28

4. מכבי חיפה              12-21 25

5. קרית שמונה            16-24 25

6. בית"ר ירושלים         20-19 22

5.1.17 


משחק ההגנה ההרואי של צור שלום הספיק רק למחצית

גביע המדינה סיבוב ח': 

הפועל באר-שבע-מכבי צור שלום 0-2 (0-0).  

אצטדיון טוטו טרנר. 5500 צופים. (בהם מאות מצור שלום). 

שערים: מליקסון 55, גאדיר 63

הפועל באר-שבע: חיימוב, עמית ביטון, אוחיון , צדק (רובין) , תורג'מן, בראון, אוחנה, מליקסון, בוזגלו (שבתאי 64), גדיר, ברדה.   

 

משחק הרואי  במחצית הראשונה של צור שלום (מקום 11 בליגה א' צפוןI, שבו בלט גם שוער הקבוצה תום אלמדון. , ושבו האלופה  התקשתה להגיע למצבים. בדקה ה-55 נפרץ הסכר, כאשר מליקסון הקשית כדור  אמנותי מצד שמאל שנחת בפינה  הנגדית הגבוהה של אלמדון. 0-1. בדקה  ה-63 ביסס גאדיר את התוצאה בבעיטה חזקה מקרוב, בתום מהלך קבוצתי מרשים. 0-2. באר-שבע המשיכה ללחוץ וליצור מצבים, כולל כדור עונששין מ-11 מ' לקראת הסיום אותו בעט ברדה למשקוף הפנימי.  

 בעיטה מסובבת  של מליקסון

 

 

שובו של מליקסון

 

ליגת העל מחזור 17:  

הפועל באר-שבע--מכבי חיפה 0-2 (0-1) 

שערים: וואקמה 36 (בישול ראדי), שהר66   

 אצטדיון טוטו טרנר . 16.000 צופים  שפט: אלון יפת

הפועל באר-שבע: גורש, בן ביטון, טאהא, צדק, קורהוט, אוגו, הובאן (בוזגלו 80), ראדי , מליקסון גאדיר 86), שהר (ברדה

לאחר שלושה משחקים ללא ניצחון, חזרה הפועל באר-שבע  לנצח, כשבתוך כך היא שוברת 8 משחקים ללא ניצחון מול מכבי חיפה.

 

במשחק חד צדדי ייתרונה של האלופה לא הוטל בספק.וניינטה עוד הספיק להוציא מתוך השער כדור של וואקמה, אבל בדקה ה-36מ עלתה באר-שבע ליתרון ראשון בכדור שטוח לפינה ל וואקמה, ממסירה של ראדי, והשתתפות במהלך קבוצתי מרשים שבו היה שותף גם מאור מליקסון-השחקן הטוב במגרש.

בדקה ה-66 חלף מליקסון ברחבה, על וואצ'ק, הוכששל על ידו, ואת הפנדל ביצע בדייקנות בן שהר. 0-2..   

 

הובאן (במרכז)  חוגג עם חבריו את השער של בן שהר. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

72), 

 

 

 

 

 

 

 

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף
12345
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל arierap אלא אם צויין אחרת