00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

שלמה קוגן פרק חמישי חברות השמה וחברות כח אדם

שלמה קוגן בשוק העבודה פועלות חברות המסייעות לארגונים ולחברות לאתר מועמדים לאיוש משרות פנויות . בכלל זה ניתן לכלול את חברות כ"א , חברות השמה ו"הדהאנטיג". למרות שיש הבדל בין שלושת הגופים האלו הרי שהמשותף להם הוא הפעילות לאיתור מועמדים .

נבהיר בקצרה את השוני שבין החברות:

חברות כ"א – בעבר פעלו חברות אלו בעיקר לאיוש משרות זמניות. אולם כיום רובן פועלות גם בשוק ההשמה לאיתור מועמדים למשרות קבועות.

חברות השמה – פועלות בעיקר לאיתור מועמדים למשרות קבועות בדרגי ביינים ובדרגים בכירים. לחלקן התמחות בתחום מסוים כדוגמת הייטק, כספים , שיווק  וכו'. וחלקן פעולות במגוון רחב של תחומים.

חברות השמה שלמה קוגןחברות "הדהאנטיג"  - במקור מדובר בחברות קטנות (לעיתים אפילו אדם אחד ) שפעלו לאיתור מועמדים מקרב אנשים המועסקים בתפקידים דומים בחברות אחרות. אולם כיום הן פועלות לאיתור מועמדים שלא בהכרח מועסקים ברגע נתון. רובן עוסקות באיוש משרות בכירות או בדרגי ביניים.

המשותף לכל החברות הוא שהן פועלות עבור המעסיק ולא עבור המועמד . על פי רוב פונה המעסיק לחברות תוך אפיון  דרישות המשרה  הפנויה  והן פועלות לאיתור המועמד המתאים ביותר לדרישות.

ברשת ניתן למצוא חברות השמה רבות בחיפוש קצר וממוקד. בסוף מאמר זה תמצאו קישורים לרשימת חברות השמה וחברות כ"א.

לאחר איתור חברות השמה התואמות בהתמחותן את תחום העיסוק שאנו מחפשים יש לפנות אליהן בצירוף קורות חיים. לאחר המשלוח יש להתקשר לחברה ולוודא שקורות החיים התקבלו . יש לשאוף להגיע לראיון פרונטלי להכרות. הכרות בשיחה פרונטלית עדיפה בהרבה מאשר משלוח קורות חיים סתמי או בשיחה טלפונית.שלמה קוגן

לאחר שהגעתם לראיון טלפוני רצוי מאוד לשמור על קשר טלפוני עם נציג מטעם החברה בהתאם למועד שקבעתם בניכם. אין להתקשר באופן תכוף מידי ואין להזניח את הקשר.

היו מנומסים בשיחתכם עם החברה. אם תתפסו כנודניקים הדבר יפגע בסיכוי שלכם להסתייע בהם.

היתרון הבולט של חברות אלו על פני המשרות המפורסמות בלוחות הדרושים הן הקשר שיש לחברות עם המעסיק (לעיתים אף מדובר בקשר אישי) והיכולת שלהם להשפיע על החלטת המעסיק. כמו כן , פעמים רבות חברות אלו מאתרות מועמדים למשרות שאינן מתפרסמות בלוחות הדרושים.שלמה קוגן 

במידה וזומנתם לראיון בחברת השמה לצורך בדיקת התאמתכם למשרה ספציפית , אזי יש לנסות ולקבל מהמראיין כמה שיותר פרטים אודות המשרה , מהן הדרישות של המעסיק ומה הוא בדיוק מחפש. נתונים אלו יסייעו לכם בראיון אצל המעסיק.

להלן מספר קישורים לרשימת חברות כ"א וחברות השמה.

https://goo.gl/v3KWrw 

https://goo.gl/iMMAQV

https://www.ethosia.co.il/companies

https://goo.gl/85v12Q

בהצלחה 

שלמה קוגן

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

שלמה קוגן פרק רביעי מקורות לאיתור משרות או במילים אחרות היכן מסתתרות המשרות?

שלמה קוגן הדרך המקובלת והנפוצה ביותר לאיתור משרות כיום היא  באמצעות אתרי חיפוש משרות ברשת האינטרנט. בכך אין חידוש , אולם מעבר לאתרים  הרגילים והנפוצים שכולם מכירים קיימות דרכים נוספות לאיתור משרות .

בפרק זה אתן סקירה אודות האתרים הנפוצים , ומקורות נוספים . מטבע הדברים לא ניתן לסקור את כל המקורות אולם לדעתי סקירה זו תהווה התחלה נאותה למי שמחפש משרה.

נתחיל דווקא בדרך הפחות מקובלת כיום והיא הסתייעות במודעות דרושים שבעיתונים, למרות ששיטה זו כמעט ונעלמה עדיין ניתן לאתר משרות שעשויות להתאים לנו. כדאי לעבור על המשרות המפורסמות בעיתונות מכמה סיבות, לדוגמא חברות אשר מחויבות לפרסום משרות פנויות, כדוגמת חברות ציבוריות, מפרסמות גם בעיתונים ולכן כדאי לבדוק את מדור הדרושים בעיתונות היומית. גם עבור אלו המחפשים משרות זמניות או משרות שאינן דורשות ידע מקצועי יוכלו למצוא משרות מתאימות בעיתונות.

שלמה קוגן מקורות לחיפוש משרות

לעבור  לסקירה של אתרי דרושים ברשת ונתחיל באתרים הנפוצים שאיתם כדאי להתחיל במשימת איתור המשרות . האתר המוכר והנפוץ ביותר הוא https://www.alljobs.co.il/ , אתר זה מרכז משרות ממספר אתרים ומודעות דרושים , משרות שהתפרסמו . היתרון הבולט של האתר הוא הצגת מאגר משרות גדול המאגד את רוב המשרות המפורסמות בשוק. יתרון נוסף הוא האפשרות  ליצירת סוכני חיפוש משרות  מותאמים אישית . ביצירת סוכן אישי ניתן לקבל מידי יום משרות שאותן הגדרנו בסוכן.

כמו כן קיימת אפשרות חיפוש משרות בחלוקה גאוגרפית. ההגדרה האזורית מאפשרת לאתר משרות פנויות ברדיוס שאותו נגדיר ממקום המגורים. כדאי מאוד לנסות אפשרות זו ולגלות משרות קרובות למקום המגורים גם ללא הגבלת סוג המשרה והתפקיד. יתכן ותיתקלו בהפתעות.שלמה קוגן 

אתר מקיף נוסף הוא https://il.indeed.com/ , אתר זה מלקט משרות מרחבי הרשת והוא אף פעיל בחו"ל, בדומה לאתר הקודם גם כאן מומלץ לבנות סוכן חיפוש אשר יקל על משימת איתור המשרות. לאתר זה יש גם יישומון אשר אותו ניתן להוריד למכשיר הטלפון הנייד ולהתעדכן כל העת אודות משרות חדשות.

אתר דומה הוא  http://www.careerjet.co.il , אתר זה פועל על פי אותם עקרונות של האתר הקודם.

אתרים נוספים מומלצים הם : דרושים, ג'ובמאסטר(קיים גם ביישומון), ג'ובנט, והאתר של שרות התעסוקה הכולל בתוכו משרות רבות.

מקור נוסף הוא הלינקדאין, ניתן להיכנס לאתר ולערוך חיפוש תחת הכותרת JOBS  , כמו כן ניתן לערוך סוכן חיפוש . לחיפוש משרות בלינקדאין ניתן להסתייע בישומון המיועד לאיתור משרות בלינקדאין.

מעבר לכך, ישנן משרות רבות המסתתרות בדפי הדרושים של חברות רבות, על מנת לאתר משרות מעין אלו ניתן להיכנס לאתרי החברות שאנו מעוניינים לעבוד בהם ולחפש את עמוד הדרושים של חברות אלו. אפשרות נוספת היא חיפוש באתר הלינקדאין של חברות אלו, לעיתים החברות מפרסמות מודעות דרושים באתרים שלהם. מעבר לכך ניתן להיכנס לאתר הבא  , באתר זה מרוכזות המשרות שפורסמו באתרים של חברות שונות ובמגוון תחומים.

מקור נוסף לאיתור משרות שלא  כולם מכירים, הם אתרים המפרסמים משרות בחברות ממשלתיות האתר המומלץ הראשי הוא JOBIZ , עליו ניתן להוסיף את ejobs המפרסם משרות של נציבות המדינה. אתר נוסף הוא GOVJOB . באתר הבא mashcal ניתן למצוא משרות של השלטון המקומי, מדובר במכרזים של הרשויות המקומיות. לאלו המעוניינים בעבודה מאתגרת ניתן למצוא משרות המפורסמות באתר של השב"כ בקישור הבא משרות בשב"כ .

משרות חברתיות מפורסמות באתרים הבאים : אתר מתאם , ובאתר של שתיל , על פי רוב מדובר  בעבודות מגוונות בעמותות או בתחום המגזר  השלישי.

משרות בחלוקה גאוגרפית ניתן למצוא באתר של NEGEVJOBS  בו מפורסמות משרות לאזור הדרום. אתר דומה לאזור הצפון מפרסם משרות לאזור זה ושמו JOBNORTH   . גם לירושלמים יש אתר דומה הנמצא באתר של הרשות העירונית לתעסוקה ירושלים.

אתרי דרושים לפי מקצועות

ישנם אתרים אשר מפרסמים משרות בהתמחות מסוימת. אני מציע לכל בעל מקצוע מוגדר לנסות לאתר אתרים המיועדים לבעלי משרות מוגדרות , ניתן לנסות להסתייע בנושא זה באיגוד מקצועי אם קיים כזה בתחום שלך, או באמצעות ארגוני בוגרים של אוניברסיטאות ומכללות.

מכל מקום, אני מביא כאן מספר דוגמאות לאתרי דרושים לפי מקצוע.

לאלו המחפשים משרות בתחום משאבי אנוש גיוס ורווחה ניתן למצוא כאן משרות

 לאלו המחפשים משרות הוראה ניתן למצוא כאן

משרות בתחום הייטק ניתן למצוא כאן

משרות לאדריכלים ניתן למצוא בדרושים באדריכלות דרך האיגוד ובארכיגוב

מקור נוסף לאיתור משרות הוא הפייסבוק, מומלץ לערוך חיפוש עם מילות מפתח הכוללות את המילים משרות/דרושים או כל מילה הקשורה לעיסוק שלכם , קרוב לוודאי שתמצאו קבוצות המפרסמות מודעות דרושים התואמות את התחום אותו אתם מחפשים. יש להצטרף לקבוצה ולסמן את תדירות העדכונים שאתם מעוניינים לקבל.

 

מקור נוסף הוא "ציידי ראשים ". על מנת לאתרם ניתן להסתייע בלינקדאין , תוך עריכת חיפוש של המילים I'm hiring   או head haunter  . אם כי על פי רוב ציידי ראשים מאתרים מועמדים בעצמם כאשר המועמדים עדיין עובדים.

מקור אחרון אותו נזכיר הם חברות ההשמה , זהו תחום רחב מאוד, ישנן חברות המתמחות בתחום מסוים ויש כאלו העוסקות במגוון רחב של תחומים. על מנת לאתרם יש להיכנס לגוגל ולערוך חיפוש של חברות השמה.

בכל מקרה , אני מציע לערוך טבלת מעקב אחר כל פניה ואחר כל משלוח של קורות חיים לצורך בקרה .

אני מציע בחום, למובטלים שנמצאים בשלב חיפוש עבודה, לשלב התנדבות בתקופת חיפוש העבודה. מעבר לתרומה לחברה שהיא חשובה בפני עצמה, תמצאו תועלות רבות להתנדבות, היציאה מהבית, הקשר עם אנשים ובפעמים רבות גם יצירת הזדמנות למשרות בתשלום.

בהצלחה

שלמה קוגן מומחה למשאבי אנוש

הפוסט הקודם כתיבת קורות חיים - הדרך הנכונה

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

שלמה קוגן מאמר בזירת הדעות של דה מרקר

שלמה קוגן כנסו למאמר שלי בזירת הדעות של עיתון דה מרקר בנושא : המשימה: להישאר עם עיסוק רלוונטי http://www.themarker.com/opinion/1.4103993

להלן קטע מתוך המאמר

כדי לענות על השאלה מה עושים, עלינו לבחון כיצד אנחנו רוכשים את המיומנויות החיוניות לתפקוד אופטימלי, ומהן אותן מיומנויות חשובות. למעשה, אנחנו רוכשים את מכלול הידע שלנו בשני אופנים: למידה עצמית ולמידה פורמלית במערכת החינוך. לאור התמורות בנגישות הידע, הרי שערך הלמידה העצמית עולה עם השנים וכיום ניתן למצוא אנשים רבים בעלי שליטה גבוהה בתחומים רבים - מלמידה עצמית בלבד. דוגמה לכך יכולים לשמש האקרים (פצחנים) השולטים ברזי האינטרנט מלמידה עצמית.

במישור המערכתי מערכת החינוך אמורה להמשיך להקנות ידע והעשרה כללית - וחשובה מכך היא ההכשרה בהקנייה ובחיזוק של מיומנויות הלמידה ובהקניית כלים חיוניים לתפקוד היומיומי. כך, למשל, יש לחזק את הכישורים והקשרים הבינאישיים. עם זאת, המשימה החשובה באמת היא הכשרת הלומדים ללמידה עצמית, כלומר הקניית הכלים ללומד כיצד למצוא ידע רלוונטי ולהסתייע בו.

קריאה מהנה שלמה קוגן

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

שלמה קוגן פרק שלישי - כתיבת קורות חיים - הדרך הנכונה

שלמה קוגן הכל כבר נאמר על קורות החיים. הרשת מוצפת בעשרות פורמטים של קורות חיים סטנדרטיים לעומת קורות חיים יצירתיים ומעוצבים, מכל השפע הזה יוצא המועמד מבולבל.

אם כן מהו הפורמט הרצוי?

אפתח ואומר שאין פורמט אחד רצוי ונכון , לא מדובר במתמטיקה ולכן יתכנו מספר פורמטים שיהיו מתאימים. עם זאת קיימים כמה קווים מנחים בנושא כתיבת קורות החיים.

מעבר לכך חשוב לזכור כי מטרת קורות החיים היא להציג את נסיוננו המקצועי יכולותינו ולאפשר ולהביא לכך שנוכל להגיע לראיון עבודה .

שלמה קוגן קורות חיים

אם כן מהם הקווים המנחים בכתיבת קורות חיים:

  1. הם אמורים להיות ברורים ולא עמוסים
  2. כתובים בסטנדרט הנפוץ
  3. מותאמים למנועי הסינון של חברות ומחלקות הגיוס במשאבי אנוש

קורות החיים אמורים להיות כתובים במפורמט מקובל לפיו בראשית המסמך מופיעים הפרטיים האישיים כולל כתובת , רצוי גיל ואמצעי תקשורת.

בחלק הבא רצוי  שיופיע החלק העוסק בהשכלה , יש כאלו שימליצו למועמדים מבוגרים להעביר חלק זה כחלק שלישי ואילו בחלק השני יופיע הניסיון התעסוקתי.

לאחר מכן יופיעו החלקים הנוספים כדוגמת שרות צבאי, שפות, ומחשבים.

שלמה קוגן מכל מקום, לטעמי החלק החשוב ביותר הוא הניסיון התעסוקתי . בחלק זה יש לוודא שהתפקיד רשום באופן ברור ולאחריו שם החברה.

את הפרוט של הנושאים בהם עסקנו רצוי לכתוב בנקודות ובתמציתיות.

כאמור , היות ומחלקות הגיוס נעזרות בתוכנות לסינון קורות החיים יש לשלב בקורות החיים את המאפיינים ומילות סינון הקשורות לכל תפקיד ותפקיד בהתאם לניסיון ולידע שלנו וזאת בלשון מודעת החיפוש. (כמובן שיש לדייק ולהכניס מידע הנכון לגבינו).

ניתן למצוא כתבה מעיתון כלכליסט העוסקת בנושא בקישור כאן.

על פי רוב מועמדים אשר מועמדותם נמצאת מתאימה מוזמנים לשיחת ראיון אישי עם מגייסת משאבי אנוש בארגון, או לראיון בחברות השמה  או שהם עוברים ראיון סינון ראשוני טלפוני.

כמובן שיש להתכונן לכל ראיון מקצועי או טלפוני, ללא הכנה מוקדמת קיים סיכוי שלא נעבור  בהצלחה את הריאיון מסיבות שונות , אם מתוך חוסר מיקוד, אם בגלל התרגשות יתר, ועוד כהנה וכהנה וגם על כך נוסיף בפוסטים הבאים.

נתקלתי פעמים רבות במועמדים טובים אשר עברו ראיון ראשוני בהצלחה, אך כשלו בראיון השני למול המנהל המקצועי הישיר (הקולט) . מקרים אלו מביאים מועמדים רבים לתחושה של כישלון, או לפגיעה בביטחון העצמי , ואולם חשוב לזכור כי אי קבלה או כישלון בראיון עבודה אין משמעו שהמועמד אינו מתאים אלא שהוא אינו מתאים למשרה הנוכחית ולכך יתכנו מספר סיבות אשר אינן מעידות על המועמד.

פעמים קורה שקיימת אי התאמה אישיותית עם המנהל הישיר, פעמים קורה שהמועמד האחר שנבחר נבחר מתוך שיקולים שאינם מעידים עליך כמועמד (לדוגמא  העדפה של אדם הגר קרוב יותר למקום העבודה)  כאמור אין בכך להעיד כלום על יכולותיך וכישוריך . ולכן בכל מקרה של אי קבלה לעבודה יש לשנס מותנים ולהמשיך הלאה. בכל מקרה אסור לאבד בטחון או להיכנס לתחושת ייאוש.שלמה קוגן 

הפוסט הקודם  - פרק שני :הליך חיפוש עבודה אפקטיבי  הפוסט הבא - מקורות לאיתור משרות או במילים אחרות היכן מסתתרות המשרות?

בפוסט הבא נעסוק במקורות לאיתור משרה או היכן מסתתרות המשרות. 

 

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

שלמה קוגן פרק שני :הליך חיפוש עבודה אפקטיבי

שלמה קוגן שלום חברים , בפוסט הקודם סקרתי באופן כללי את הצורך בהבנת תהליך חיפוש העבודה וההערכות נפשית לתקופה מאתגרת זו .

בפוסט הנוכחי נרחיב תוך מיקוד בניהול חיפוש עבודה אפקטיבי.

נתחיל בסקירה כללית של שוק העבודה.

כאמור בכל רגע נתון ישנם במדינה ישראל כ 300,000 מחפשי עבודה. כאשר מנגד קיימות אלפי משרות פנויות בשוק העבודה. חלק מהמשרות הפנויות הן משרות אשר ממתינות לאיוש ולמעשה מדובר בהחלפה של עובד אחר שסיים את תפקידו במשרה זו אם כתוצאה מפיטורין או כתוצאה מהתפטרות או עקב פרישה כזו או אחרת. וחלק מהמשרות הינן משרות חדשות .

מכל מקום, עלינו לזכור שאנו אמורים למצוא רק משרה אחת מבין אותן אלפי משרות פנויות. עם זאת, האתגר הוא למצוא את המשרה המתאימה לנו, ולשם כך נדרש הידע כיצד למצוא את הדרך שבה נוכל להגיש מועמדות למשרה זו.

על כך ניתן להוסיף כי דורשי העבודה הקיימים בשוק העבודה,  נפרשים על פני מספר רב של תחומים ותתי התמחויות ולכן הדבר מקל באופן סטטיסטי על הליך החיפוש היות ואנו מחפשים עבודה רק בתחום ההתמחות שלנו ולא בכל  תחומי העבודה.

לכאורה מדובר בהליך פשוט ואולם , על מנת להצליח באיוש המשרה יש לדעת כיצד להגדיר לעצמנו מהי המשרה שאותה אנו מחפשים,  כמו כן יש ללמוד היכן לחפש את המשרות, וכיצד לקדם את המועמדות שלנו. כאשר נדע את כל אלו  אזי על פי רוב נצליח לאייש משרות שעשויות להתאים לנו.

המעסיקים מנסים לאתר את המועמד המתאים ביותר לאיוש המשרה, לשם כך הם נעזרים במחלקות משאבי אנוש וגיוס פנימיות אשר פועלות לאיתור המועמדים המתאימים ביותר. לעיתים מחלקת משאבי אנוש נעזרת גם בגורמים חיצוניים כדוגמת חברות השמה, "ציידי ראשים" , חברות כח אדם , לשכות התעסוקה ועוד.

עם זאת , נתון שאינו מפתיע מלמד כי רוב  המשרות מאוישות באמצעות הכרות אישית או באמצעות  קשרים אישיים. כך שנושא הקשרים האישיים מקבל חשיבות רבה ועליו נשוחח בהמשך.

נוסף לכך יש לזכור כי מנהלי ומנהלות הגיוס השונים מנסים למצוא את המועמד המתאים ביותר במהירות הגבוהה ביותר ולכן במידה והם יתקלו במועמד המתאים אזי הם יעשו כל שביכולתם לקדם העסקת המועמד בחברה.

כחלק מהליך החיפוש חשוב ללמוד כיצד מנהלי הגיוס פועלים . כיום נעזרים רוב מנהלי הגיוס בתוכנות אשר מנפות את קורות החיים. תוכנות אלו פועלות באופן הבא הן סורקות את קובץ קורות החיים ומאתרות מילות מפתח אשר הוגדרו מראש כחיוניות למשרה. אם קורות החיים של מועמד אינם כוללים את מילות המפתח הרי שמועמדותו עלולה שלא לעלות כלל, גם אם נתוניו עומדים בדרישות התפקיד. 

משום כך כתיבת קורות חיים בצורה נכונה, העולה בקנה אחד עם הליכי האיתור המקובלים כיום הינה חיונית. 

לא זו בלבד, אלא שלעיתים המשרות הפנויות כלל אינן מתפרסמות ואיושן נעשה רק על בסיס המלצות או הכרות.

שלמה קוגן הליך חיפוש עבודה משאביאנוש

לפיכך השלב הראשון בחיפוש עבודה הוא מיקוד והגדרת ציפיות. עלינו לקבוע באופן ברור וממוקד  מהי המשרה אותה אנו מחפשים, ובכלל זה הגדרת תפקיד ושם המשרה באופן מפורש עם הטיות נפוצות.

ללא מיקוד , יקשה על מחפש העבודה למצוא עבודה.שלמה קוגן

יתכנו מקרים שבהם מועמד יחפש יותר ממשרה אחת עד כדי חיפוש של שלוש משרות שונות התואמות את הכישורים ואת הניסיון.

המיקוד יחסוך למחפש העבודה בזבוז זמן וחוסר יעילות בהליך החיפוש.

לאחר שמיקדנו את המשרות אותן אנו מחפשים , רצוי לערוך מיקוד גם על המגזרים בהם אנו מעוניינים לעבוד או בסוג הארגונים שבהם אנו מעוניינים לעבוד. במידה ונערוך מיקוד התואם את יכולתנו וניסיוננו המקצועי יקל הדבר על הליך החיפוש.

מרכיב נוסף וחשוב בהליך חיפוש העבודה הוא עריכת רישום אודות כל המשרות אליהן פנינו , כולל תאריך הפניה , כיצד הגענו אליה ומי איש הקשר בארגון.

יש לקבוע לוח זמנים מסודר להליך ולקבוע משימות ביומן הקשורות להליך חיפוש המשרה.בפוסטים הבאים נלמד אילו משימות יש לערוך ובאיזו תדירות.

חלק חשוב נוסף הוא הגדרת ציפיות נכונה שאמורה להיות קשורה למצב השוק, ליכולותיך והכשרתך. לדוגמא, מועמד החסר ידע מסוים בתוכנה הנדרשת לביצוע העבודה חייב להשלים פער זה או לחילופין לאתר משרות שאינן דורשות ידע שכזה. מועמד שעבד שנים רבות במקום עבודה אחד אמור להבין שלעיתים ישנם מקומות עבודה אשר יראו בעובדה זאת כמגרעה. גם שינויים בשוק העבודה אמורים להילקח בחשבון.

בשלב זה  מומלץ בחום לנהל רישום ומעקב אחר כל המשרות אליהם הגשנו מועמדות ומעת לעת לבחון רשימה זו תוך יצירת קשר עם אנשי הקשר שלנו הקשורים למשרה זו. השלב הבא הוא מציאת מקורות גיוס , שאותן נסקור מידי יום במטרה למצוא משרות התואמות את הכישורים שלנו, בפוסטים הבאים נרחיב בעניין זה, ובקצרה אציין כי מדובר במגוון רחב של מקורות החל מאתרי משרות , חברות גיוס, חברות השמה, דפי פייסבוק, לינקדאדין , ועוד ועוד.

בפוסט הבא נרחיב בנושא כתיבת קורות חיים .

הפוסט הקודם הכנה לקראת הליך חיפוש העבודה

 

שלמה קוגן מומחה לניהול משאבי אנוש, בעל ניסיון  כסמנכ"ל בכיר למשאבי אנוש בחברות דואר ישראל, סונול ישראל ועוד . שלמה שימש משך שש שנים כנציג  ציבור בבית הדין לעבודה בתל אביב. שלמה מנהל מספר בלוגים בתחומי עיסוקו ובהם הבלוג לשילוב עובדים עם מוגבלויות בשוק העבודה

https://www.linkedin.com/in/shlomokogan/
לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף
12
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל שלמה קוגן אלא אם צויין אחרת