00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

אילו סוגי מערכות מיגון קיימות?

הביטחון בבית ובבית העסק חשוב לכולנו. לשם כך אנו נעשה שימוש באמצעים יעילים שנועדו לשפר אבטחה, ולספק לנו את השלווה - שהמקום מוגן היטב, וגורמים בלתי רצויים לא יוכלו לפגוע בנו או ברכוש שלנו. יש מגוון פתרונות בתחום המיגון, ולפי הנתונים בשטח והתנאים הקיימים במבנה תותאם מערכת המיגון הנכונה. כמו כן יש כאן מקום לשיקול דעת ולהעדפות אישיות של בעלי המקום, אשר יבחרו את מערכת המיגון שנראית להם מתאימה ועונה על הדרישות.

מצלמות אבטחה והתועלת שלהן

אחד הכלים שמשמשים אותנו בתחום האבטחה והמיגון הוא מצלמת אבטחה. המצלמות הללו מתעדות את המתרחש בשטח ומהוות אמצעי הרתעה. היות וכאשר אדם בעל מחשבות זדון רואה מול עיניו מצלמה, הוא יחשוב פעמיים לפני שהוא מבצע פעולה בלתי ראויה. כמו כן משמשות המצלמות כאמצעי מתריע. וזאת מכיוון שבמקרים רבים הן מחוברות למערכת אזעקה. כך שכאשר יש תנועה חריגה בשטח, המצלמה מתעדת אותה ומערכת האזעקה נכנסת לפעולה.

מערכות מיגון פעם והיום

בעקבות השינויים שמתרחשים בתחום המיגון בפרט, ובכלל בהתפתחות הטכנולוגית, הפך השימוש במצלמות אבטחה לרווח ולפופולארי ביותר. אם לפני עשר או עשרים שנה ניתן היה לפגוש מצלמות אבטחה רק בבתי עסק גדולים או לצד בתים בודדים, הרי כיום ניתן להבחין כי נעשה שימוש גובר במערכות אלו.

הבדלים במערכות מיגון שונות

שטח הצילום – לכל מצלמה יש מרחב תפיסה שונה. היות וחשוב לנו שהמצלמה תקלוט אזור מוגדר ותכסה מרחב מסוים, יהיה עלינו לבחור מצלמה שתצליח לצלם את האזור הרצוי לנו, ולא תפספס אירועים שעלולים להתרחש בזירה זו.

תנאי צילום – בעוד שמצלמה סטנדרטית מצליחה לקלוט מראות רק בתנאי תאורה מתאימים, ניתן להבחין במצלמות שלהן יכולת לתעד גם התרחשות בחשכה. אלו מצלמות שעושות שימוש בטכנולוגיית אינפרה אדום.

אפשרויות מעקב – יש מצלמות שצריך להיות בשטח כדי לעקוב אחר הנעשה, אבל לעומתן ניתן להבחין במצלמות אשר להן חיבור לאינטרנט. נתון זה מאפשר לנו לעקוב אחר התיעוד של המצלמה מכל מקום. אופציה מעולה למי שרוצה לדעת שהכול בסדר גם כשהוא אינו נמצא באזור.

מצלמות גלויות ונסתרות

ניתן לחלק את מצלמות האבטחה לשתי קבוצות מרכזיות. והן מצלמות גלויות ונסתרות. בעוד שמצלמה גלויה מקובעת בצורה שנראית לעין, ומלבד לפעולת הצילום שהיא מבצעת היא מהווה גם גורם מרתיע שמניס גורמים שליליים, הרי מצלמה נסתרת הינה מצלמת שעשויה לעשות עבודה נהדרת ולצלם את השטח באופן הרצוי, וכל זאת בלי שהיא תהיה גלויה לעין. וזה אומר שאנשים לא ימנעו מפעולות מסוימות רק בגין המצלמה. כך שאפשר יהיה לגלות פעולות שנעשות בהיחבא, כמו מעשים בלתי ראויים שמטפל או עובד מבצע כאשר נדמה לו שאף אחד אינו רואה אותו.

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

איך מתבצעת חקירה פלילית?

משרד חקירות יכול לבצע סוגים שונים של שירותים שקשורים לעבירות פליליות. עבירה פלילית גוררת אחריה עונשים חמורים ולכן היא נחקרת עם מגוון רחב של כלים ושיטות. ברוב המקרים מנוהלות חקירות פליליות על ידי רשויות אכיפת החוק במדינה, אך לעיתים מעורבים בכך גם משרדי חקירות פרטיים. בנוסף, המטרה העיקרית של חקירות פליליות היא לאסוף מספיק ראיות שיאפשרו העמדה לדין במסגרת משפט פלילי.

חקירה פלילית יכולה להתבצע בכמה מישורים נפרדים או בעת ובעונה אחת:

א. ביצוע מעקבים – השלבים המוקדמים של חקירות פליליות מחייבים בדרך כלל ביצוע מעקבים. בעזרת צוות עוקבים מנוסים ומורשים ניתן לאסוף מידע קריטי וראיות שבהן אפשר להשתמש גם בבית המשפט. בנוסף, במסגרת ביצוע מעקבים של חקירה פלילית משתמשים בציוד מתקדם.

ב. מצלמות נסתרות והאזנות – יש מקרים שבהם חקירות פליליות מחייבות שימוש במצלמות נסתרות והאזנות. גם מצלמות וגם האזנות סתר מאפשרות לעקוב אחר ההתנהלות של מושא החקירה והאופן שבו הוא מעביר מידע. בהמשך, אפשר להשתמש בתיעוד של המצלמות על מנת לגבש עמדה כלפי הנחקר.

ג. בדיקת פוליגרף – בדיקות פוליגרף נעשות כמעט עבור כל הנושאים שקשורים לתחום של חקירות. בעזרת מכשיר הפוליגרף אפשר לבדוק את האמינות של הנחקר ולנסות לחשוף פערי גרסאות. כמו כן, פוליגרף מתאים גם לחקירות פליליות שמוזמנות על ידי אנשים פרטיים וגם לחקירות משטרתיות, ציבוריות ומסחריות.

ד. חקירות מחשב – בעידן הנוכחי יש הרבה חקירות שמתבצעות במרחב המקוון. אלו חקירות מחשב שיכולות להתאים לאנשים פרטיים, עסקים ומוסדות ציבור ובעזרתן אפשר להשיג מידע רגיש. כמו כן, חקירות מחשב מתאימות לעבירות פליליות שנעשות מרחוק ודרך אתרי אינטרנט בארץ ובעולם.

מי מזמין שירותי חקירות?

חקירות פליליות הן חלק משירות שמיועד עבור הסנגוריה הציבורית. למרות שהחקירות נעשות גם על ידי המשטרה, הסנגוריה הציבורית משתמשת לעיתים בשירות של משרד חקירות פרטי כדי למנוע שיבוש והטרדת עד ועל מנת לא להגיע למצב שבו החקירה הסמויה מתגלה. לשם השוואה, גופים אחרים שמזמינים חקירות פליליות הן חברות הביטוח.

חברות ביטוח משתמשות בחקירות פליליות כאשר עולה חשש לזיוף מידע במסגרת תביעות ביטוח. אם החברה חושדת באחד המבוטחים, היא יכולה להשתמש בשירות של משרד חקירות פרטי על מנת לעקוב אחריו. אותו מעקב מאפשר לאסוף ממצאים לגבי ההתנהלות של הנבדק ואולי אף להעמידו לדין.

חקירות עבור השוק הפרטי

קהל יעד אחר לגמרי שמזמין שירותי חקירות פליליות הוא אנשים פרטיים. כאן מדובר על אנשים שמתאמים את החקירות בשביל להתמודד עם חשדות לזיוף והונאה, סחיטות באיומים או פריצות וגניבות לבית ולעסק. אם אנשים פרטיים רוצים להשתמש בשירות מקצועי ולאחר מכן להציג את הממצאים בפני בית המשפט, עליהם לוודא שמדובר במשרד חקירות שפועל באישור משרד המשפטים.

יש עוד הרבה דוגמאות לאופן ולנסיבות שבהן אנשים פרטיים משתמשים בשירותי חקירה פלילית. כך למשל אפשר לתאם חקירות כאלה במקרים של גילוי עריות במשפחה, התחזות או עבירות שקשורות אל טוהר המידות. כפי שאפשר להבין, המאפיין המשותף לכל העבירות מן הסוג הזה הוא שהעונש עליהן הוא מהתחום הפלילי. כתוצאה מכך, החקירה כולה חייבת להתבצע ברגישות ועל בסיס נימוקים וטיעונים כמה שיותר משכנעים.

קבוצת ראש מבצעת חקירות פליליות ומתאימה את השירות לצרכים של כל לקוח בנפרד. אם ברצונך לקבל מידע נוסף על השירות, נשמח לעמוד לרשותך בהקדם ולקבל את פרטיך דרך האתר.  

המאמר באדיבות - קבוצת ראש

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

איך מתבצעת בדיקת פוליגרף?

בדיקת פוליגרף מתבצעת במספר שלבים פשוטים על מנת להבטיח את אמינות התוצאות. במאמר הבא נרחיב על כך ונסביר מה היא כוללת.

מכשיר הפוליגרף משמש לטובת זיהוי של תגובות לא אמינות. בעזרת המכשיר ניתן לחשוף שקרים, לבדוק את המהימנות של עובדים וגם להשוות בין גרסאות במהלך חקירות משטרתיות. על אף שמדובר על כלי שאינו קביל מבחינה משפטית, השימוש בפוליגרף שכיח מאוד והוא עולה בקנה אחד עם הצרכים של קהל יעד מגוון. הבעיה היחידה היא שרבים אינם יודעים כיצד מתבצעת הבדיקה בפועל. זה יוצר מצב של חששות מפני הבדיקה וגם תהיות לגבי האמינות שלה. הפתרון הוא להיכנס לעובי הקורה ולהבין מהם השלבים הנכונים עבור בדיקת פוליגרף, כמו גם כיצד כל שלב משפיע על התוצאות ועל השקיפות מול הנבדק.

שלבים בביצוע הבדיקה

אלו השלבים העיקריים שאותם נדרשים נבדקים לעבור לצורך בדיקת פוליגרף ברמה גבוהה:

א. הצמדת המכשירים אל גופו של הנבדק – בשלב הראשון מבצעים את החלק הטכני של הצמדת המכשירים אל גופו של הנבדק. המכשירים שצמודים לגוף הם אלו שבסופו של דבר מספקים את התשובות, לכן יש להצמיד אותם בצורה מקצועית אך רגישה ועדינה.

בפועל, הבדיקה נעשית למשל עם גלאי נשימת חזה וגלאי נשימת סרעפת, עם שרוולים למדידת לחץ דם ודופק ועם גלאי מוליכות חשמלית של העור. כמו כן, יש בדיקות שמתבצעות על בסיס מדידה של שינויים בזרימת הדם. הדגש הוא כפי שאפשר להבין על ניטור לב, נשימה ומוליכות חשמלית ועל ריכוז הנתונים שמגיעים ממכשיר הפוליגרף.

ב. הצגת שאלות – את הבדיקה עצמה מבצעים באמצעות הצגת סוגים שונים של שאלות בפני הנבדק. אם רוצים ליהנות מהיתרונות של בדיקת פוליגרף, צריך להתחיל עם הצגת שאלות רלוונטיות שנוגעות לנושא החקירה ולאחר מכן להמשיך עם שאלות השוואה. ההבדל הוא שהשאלות הרלוונטיות נבחרות בקפידה כי הן אמורות להתאים למטרת הבדיקה, בעוד שאלות ההשוואה מיועדות לייצר תגובה רגשית אצל הנחקר.

במסגרת השלב של הצגת השאלות משתמשים גם בשאלות לא רלוונטיות שאין לנבדק אף סיבה נראית לעין לשקר לגביהן. שאלות סרק מתייחסות לדוגמא אל מצבו המשפחתי של הנבדק, השם שלו, עיר המגורים שבה נולד וכן הלאה.

ג. הסקת מסקנות – השלב האחרון והחשוב ביותר בתהליך של בדיקת פוליגרף הוא הסקת מסקנות. בשלב הזה מרכזים את הנתונים שמגיעים מתוך המכשירים ואת התשובות לשאלות הרלוונטיות, לשאלות ההשוואה ולשאלות הסרק. זה גם השלב שבו יש חשיבות לבדיקה של אנשי מקצוע מנוסים שכבר שמעו את כל התשובות ולכן גם יודעים כיצד להתמודד איתן.

בחירת מכון לבדיקה מקצועית

האופן שבו מבצעים בדיקת פוליגרף זהה כמעט בכל המכונים, אך יש בכל זאת כמה הבדלים. אותם הבדלים בין מכוני הבדיקה באים לידי ביטוי למשל ברמת המקצועיות שלהם ובסוג הכלים והמכשירים שבהם הם משתמשים. לפיכך, מי שרוצה להזמין בדיקה מקצועית ולהיות בטוח בתוצאות שלו נדרש להציב את האמינות של המכון בראש סדר העדיפויות.

אפשר גם לקבל המלצות על מכון שבו מבצעים בדיקת פוליגרף ולתאם פגישת היכרות עם הנציגים שלו. בעזרת בדיקת היכרות ניתן לדעת מה הניסיון של המכון עם בדיקות דומות, באיזה פרויקטים הוא השתתף והאם יש דגשים מיוחדים לתהליך הבדיקה שנערך אצלו.

בשורה התחתונה, האופן שבו מבצעים בדיקת פוליגרף מוכיח את עצמו בכל רחבי הארץ והעולם. זו שיטת בדיקה אמינה שאותה ניתן להפעיל על סוגים שונים של נחקרים ובסיטואציות מגוונות ולעיתים גם רגישות מאוד.

 

המאמר באדיבות - קבוצת ראש

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל roshgroup007 אלא אם צויין אחרת