00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

החייל היורה - דעה

קשה היה להתעלם מפרשת החייל שירה במחבל שהיה שרוע על הכביש. זה פתח את כל מהדורות החדשות וכותרות העיתונים. הדעות חלוקות לגביו - האם הוא חיסל מחבל בצדק או שמא רצח אותו בדם קר? אז בואו ננתח את העובדות היבשות:
 
לאחר אירוע הדקירה המחבל נחשב למנוטרל ושכב על הכביש ללא תזוזה. מיד כשהזיז את ראשו החייל דרך את נשקו וירה בראשו. להגנתו טען החייל כי הוא חשש שמא המחבל נושא עליו חגורת נפץ. תומכיו אומרים שהוא הציל חיים וחיסל מחבל בקרב, האמנם?
 
קרב הוא מצב של לחימה במסגרת עימות מזוין בין שני צדדים או יותר, כאשר המטרה של כל צד היא להכניע את האויב. כפי הנראה בסרטון, אין פה קרב בכלל - חייל חמוש עומד מול מחבל חסר אונים ששוכב על הכביש. אז מה בנוגע להצלת חיי אדם והחשש ממחבל ממולכד? אז ככה, בסרטון נראה שיש הרבה אנשים ליד המחבל. אם היה חשש שמא הוא ממולכד,היה צריך לפנות את כל האזור ולתת לחבלן משטרתי לנטרל אותו וזה לא קרה. נוסף על כך, החייל יורה במחבל מבלי לבקש אישור או להודיע למישהו מסביבו, הוא יכול היה לפספס ולפצוע אזרחים/חיילים אחרים או לפוצץ את חגורת הנפץ (במקרה שהייתה כזאת על המחבל) ולגרום לנפגעים נוספים. הוא לא הציל חיי אדם בחיסול המחבל הפצוע, הוא פשוט הציל כמה שקלים למשלם המסים על טיפול וכליאה של המפגע.
 
אז מה העניין בעצם? המחבל היה צריך להיענש ללא צל של ספק, אבל הוא לא הבעיה בסיפור הזה. העניין אמנם נסוב על חיסול או אי חיסול מחבל כלשהו, אבל זה לא האישיו, העניין הוא בחייל עצמו. בקור רוח הוא דורך נשק ויורה בבן אדם, זה דבר מסוכן כי קלות דעת שכזאת עלולה לפגוע בחפים מפשע בדיוק כפי שרצחו את הבחור הסודני שנחשב מחבל בתחנה המרכזית בבאר שבע. במקרה בו ישכב אדם חף מפשע על הקרקע, לא היינו רוצים שיחסלו אותו כך, נכון?
 
אני מאוד נוטה להאמין שהחייל לא חשב שהוא ביצע משהו לא תקין. להפך, הוא חשב שיחשבו אותו כגיבור, שתמונתו תתנוסס בעיתונים בתור המציל הלאומי ואולי אף יזכה בפרס. בקרב המתנחלים (כך פורסם) ישנו מנהג בו אדם שמצליח לחסל מחבל זוכה בפיצה על חשבונם. אני לא יודע אם הוא שאף לפיצה, אבל בטח שאף לתהילה.
 
קחו את המקרה הכי קיצוני - נניח שהחייל צודק, אבל הוא לא יצא חכם. משפחה ששולחת את ילדיה לצבא והילד שמחליט להתגייס צריכים לדעת שבצבא ישנם חוקים אחרים. הצבא הזה מצולם מכל עבריו, נתון לביקורת ומעקב ארצי ובינלאומי וצריך לדעת איך להתנהג. אם הצבא שלח אדם פזיז וקל דעת לשטחים, הוא עלול להיות מסוכן גם מחוצה להם. החיילים יודעים שהם תחת צילומי גלויים ונסתרים ובכל זאת מבצעים פעולות שנויות במחלוקת. זה הדיל בין המשפחה לצבא, עכשיו אף אחד לא יכול לבוא ולהתלונן.
 
העובדה שמאיימים על משפחת החייל אינה צודקת ומוצדקת. אף אחד לא היה רוצה להיות בנעליו של החייל, אבל המקרה לא קרה ברגע של חוסר זהירות, הוא קרה כמעט בניחותא, ויש כאן טעם לפגם בלי כל קשר למחבל שמעל כל צל של ספק היה צריך להיענש. האם בדרך של הוצאה להורג במשפט שדה אישי ומאולתר? לא נראה לי. יגידו שהמערכת הצבאית והמשטרתית מקולקלת? צודקים, אבל אם החלטתם להיכנס אליה זאת בעיה ש-ל-כ-ם!
 
בצורה כזאת קשה לשדר שצה"ל הוא הצבא המוסרי ביותר בעולם. נכון, במדינות אחרות מחסלים מחבלים מבלי לדבר, אבל מדינת ישראל היא פחות או יותר דמוקרטיה ושואפת להיות מערבית בכל מאודה, אז במדינה מערבית החוקים לא יכולים להיות כמו באפריקה או כמו דעא"ש. אם המדינה הזאת רוצה חוקים אחרים, שתתחיל להתנהג כמו שמתנהגים במרחב בו היא חיה, המרחב הערבי-שמי. כל עוד היא מאמצת חוקים אחרים, על כל האזרחים לקום ולהתלונן בפני השלטון, לדרוש ממנו לשנות ולדרוש ממנו להגן.
 
החייל הזה עשה טעות והוא לא צודק מכל הזוויות שנראו. אם תתעקשו על צדק, תבינו שהוא לא חכם. במערכה הזאת הוא הפסיד, גם את חייו שלו עצמו.
לדף הרשומה

מלך ישראל

לק"י

שמואל הנביא היה השופט האחרון של בני ישראל וחתם את תקופת השופטים. בתקופתו העם התאונן משום שאין לו "מלך ככל העמים" ושמואל שהתנגד למוסד המלוכה נעתר לבקשתם והמליך את שָׁאוּל בֶּן קִישׁ למלך הראשון של ישראל. לימים התפצלה הממלכה, נחרב בית המקדש הראשון והאחרון שכיהן כמלך ("מלך חסות" שמינו הרומאים) היה הורדוס. לאחר מכן החלו לשלוט כאן נציבים רומיים עד למרידה הגדולה של היהודים שדחקה אותם להפסקת השלטון היהודי בארץ ליותר מ- 2000 שנות גלות.  

כידוע לכם אין הסיפור מוזכר סתם כך, יש לו קשר מעניין מאוד למציאות כיום. אז מה בין ההיסטוריה הדחוסה הזאת לימינו אנו? 

לאחר קום המדינה בשנת 1948, השלטון בישראל הוא דמוקרטי (נניח) וכך הדבר נמשך עד היום, משך יותר משישים שנה. לפני מספר ימים בג"ץ השמיע ביקורת על העובדה שנתניהו מחזיק בארבעה תיקים - חוץ, תקשורת, בריאות ושיתוף פעולה אזורי. ראש הממשלה שולט בארבעה משרדי ממשלה שאליהם קשורים מיליוני אנשים! שימו לב כמה בכמה תפקידים מחזיק נתניהו ואף אחד אינו פוצה פה. ריכוז הסמכויות בידיו של מנהיג אחד מביא אותי לפתח המחשבה שבלי לשים לב, שיטת השלטון בישראל השתנתה: אנחנו הופכים למונרכיה - מדינה הנשלטת על ידי מלך, המלך נתניהו. 

אז מה הייתה הבעיה עם ליאור לוטן הממונה על המשא ומתן להחזרת הישראלים שנמצאים בעזה? בעוד שהורי החייל אברה מנגיסטו ניסו ללא הועיל לשוחח עם נתניהו בחודשים הראשונים לחטיפה, נתניהו התעלם מהם ביודעין וכשנאות המלך לשוחח על נתיניו, התלוננו הנתינים (הוריו של אברה) שהם שלחו לו המון מכתבים ואף אחד מהם לא נענה. לאחר השיחה אדון בוטן (הממונה על המו"מ) כעס על ההורים. הם שלא יודעים את השפה העברית העיזו לשאול את מלך מלכי המלכים הקדוש נתניהו מה הוא עושה כדי להחזיר את הילד שלהם, מדוע הוא מתעלם מהמכתבים שלהם והרי לנתינים אסור למתוח ביקורת על המלך!

אדון בוטן לא ידע שהשיחה מוקלטת וכשזאת התגלתה, שלח המלך את בוטן להתנצל בפני המשפחה. בינתיים אשתו של בוטן בוכה בפייסבוק שעושים לו לינץ' תקשורתי. חלק מהעיתונאים טוענים שלמלך נתניהו איך כל קשר עם בוטן. באמת?? הרי הם כותבים בעיתון "ישראל היום" וזה העיתון של שלדון אדלסון הספונסר של המלך. העיתונאים צבועים יותר מהבית שלי אחרי שיפוץ.

המלך נתניהו לא היה מרוצה מפסיקת בג"ץ בעניינו ולא מוכן לחלק את התיקים לחברים. במקום זאת הוא יעדיף לשנות את החוק כדי לשמור את המונרכיה שרירה וקיימת. כל עוד לא דיברו על כך, אני יכול לשער שהמלך מקבל משכורת של שר כפול ארבע + היותו מלך, דהיינו 200,000 ש"ח בחודש בקירוב. 

המלך מרכז סמכויות, הנתינים לא יכולים ליצור קשר עם המלך, אלא רק על ידי שליחים, הנתינים ננזפים אם ניסו לשאול שאלה או למתוח ביקורת והמלך שלנו מיליונר. 

מזל טוב! לאחר אלפי שנים חזרנו לשלטון מלוכני, העם מקבל זאת ברצון, שר את ההמנון "ביבי מלך ישראל" ונותר לנו לשאול היכן שמואל הנביא שימשח את ביבי למלך החדש של ממלכת ישראל המאוחדת.

 

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

החובות של פיראוס

לק"י

בזמן האחרון יוון מככבת בכותרות. על פי רוב נמצא את יוון שפוטה ואשמה בקריסתה. יתירה מזאת היא מנוולת יותר משום שהיא מסרבת להחזיר את חובותיה ולהתנהל לפי התכנית הכלכלית שהאיחוד הכתיב לה. בפוסט זה אני הולך לגלות לכם את יוון האחרת, ישראל, אירופה והסיבה שלא יהיה פה שלום בקרוב. אתם תתפלאו, הכל קשור זה בזה.

ממשלת השמאל ביוון עלתה לשלטון אחרי שהמפלגה הוותיקה "פאסוק" התרסקה. בישראל לא אוהבים את המילה שמאל, למעשה חלק נכבד מהעם היה מעדיף לכרות את ידו השמאלית ולחבר לעצמו תותבת ימנית. גם האיחוד האירופי לא אוהב אותם. ציפו שראש הממשלה הנוכחי אלכסיס ציפראס, מנהיגה בן ה-40 וחסר הניסיון של יוון יגיד אמן לבוסים הגדולים מאירופה. אין ספק שמשאל העם הוא דרך אלגנטית לבצע טריק בריחה מהתחייבויות, בדיוק כפי שעשו המדינות האירופאיות בעברן. 

ציפראס למעשה היה צריך להמשיך את מדיניות הצנע שהכתיבו לו האירופאים ובתחילת הקדנציה אכן זה מה שהוא ניסה לעשות - לקצץ את הפנסיות והראוותנות ששררה בחברה. הוא גם העלה את שכר המינימום והתמונה המתבהרת מראה שהאליטה ביוון חיה טוב מאוד והעם פשוט חי, סליחה לא חי טוב מאוד.

למעשה את האיחוד האירופי מחזיקה גרמניה חזק. היא המרוויחה העיקרית והבנקאים שלה שולטים בכלכלתם של מיליוני אנשים לא גרמנים. הבריחה של יוון מגוש היורו תגרום להם להפסדי ענק והם לא יצליחו להרוויח מיוון הקורסת. כל מטרתו של האיחוד האירופי הוא לגרש את ציפראס שמנסה לתת לעניים ולא לעשירים. זה מנהיג לא מקובל וגישה לא מקובלת בעיני האירופים. הם מעדיפים את יוון בחובות - אתם יודעים כמה ריבית לוקחים על 1.55 מיליארד יורו?? 

כשארצות הברית נקלעה למשבר הכלכלי של 1929 היא קיוותה מאוד שתפרוץ מלחמה באירופה ואכן היא פרצה (מלחה"ע ה-2). עקב כך מדינות אירופאיות רבות לוו ממנה כספים והיא שיקמה את כלכלתה. עסק משתלם לכול הדעות.

ישראל נמצאת באותו מצב כמו יוון - יש כאן חוב מדיני של יותר מ- 50 מיליארד שקלים וזה לא מזיז לאף אחד. ארה"ב ומדינות אירופה מלוות כסף לישראל בריבית אסטרונומית. נוסף לתעשיות הנשק, המזון, השילוח וכיוצא בזה יוצא שהרבה מאוד גורמים מרוויחים כסף רב מהריב בינינו לבין הפלסטינים. אם יהיה כאן שלום, ישראל תתחיל להרוויח מהשלום, אך מישהו אחר יפסיד, וכידוע אף אחד לא רוצה להפסיד.

האינטרס של אירופה וארה"ב הוא ליצור מעמדות. גרמניה חזקה באירופה וארה"ב בעולם. הם מלווים כסף ויוצרים תלות של המדינות בהן. בעוד שבישראל המצב הזה נראה נורמלי, השלום לא קרוב וגם ראש הממשלה לא ממש דואג לעניים, ביוון המצב הוא אחרת והנפגעים האמיתיים הם בני המעמד הנמוך, הפנסיונרים, המורים, עובדי הניקיון, העסקים הקטנים ודומיהם. הם לא מוכנים להיות בובה של האיחוד ואני מסכים. נכון, הם לא הצדיקים הכי גדולים, אבל אלה שמנסים להכתיב להם איך לחיות כדי לנצל אותם הם המרושעים.

אם הייתי יווני, הייתי מצביע "לא" חד משמעי.

לדף הרשומה

פופוליזם זול


המעבר של אנשים מעיתונות לפוליטיקה גורם לעיתונאים לנסות ולהצדיק עד כמה שאפשר את מיקומם הפוליטי באמרות משוללות רסן, כמו זאת של ינון מגל על כך שהאומה הערבית מביאה רק דם ורצח לעולם. אתה לא חייב לאהוב ערבים או יהודים, אבל חשוב להיות נאמן לאמת. ברור הרי שכל הכללה מטבעה היא טעות, אבל ההמון בישראל נאמן לפופוליזם הזול של מגל ושאר חבריו הימנים.

אפשר לומר שהכסילות היא שלו, אבל הוא חכם. בלי לעשות הרבה הוא סוחף אליו את כל מוגי השכל ואלה החלשים מנטלית. כולם יגידו לו שהוא צודק ויפארו אותו. כך מכשירים כאן דורות על גבי דורות של תתי אדם שעוד קצת זמן ירגישו מאוד בנוח לחסל את כל הערבים כי הרי מה הם מביאים לעולם מלבד דם ורצח?

 

זיכרוני אינו מתעתע בי כשנורת האזהרה מתריעה על זיהוי לאותם מילים מרושעות של אדולף היטלר כלפי היהודים בשנות השלושים והארבעים של המאה הקודמת. "לזכור ולא לשכוח" זה הסלוגן החזק, אבל העדכני הוא "לזכור, להתעלם וגם ליישם".

 

אני שמח להיות האמת המובהקת לשקרי מגל. דורות על גבי דורות של שותפות יהודית עם העמים הערביים ברחבי תבל הביאו פריחה חסרת תקדים ביצירתיות, בשיתופי פעולה בפריחה תרבותית, אמנותית, מוזיקלית, כלכלית ופוליטית בכל אספקט אפשרי. אני גאה להמשיך את השותפות עם הערבים בשיח ובתרבות עד ימינו אנו. זכיתי לדעת להבדיל בין הפוליטיקאים הפופוליסטים הזולים בשני הצדדים שרבים למעלה בעוד שהאזרחים בשני הצדדים חיים לא רע בכלל למטה.

 

אז תדע לך ינון מגל שיש כאן אנשים חכמים יותר ממך, ההיסטוריה חזקה יותר ממך והפופוליזם הזול שלך לא שווה יריקה.

לדף הרשומה

צביעות

לק"י

לא מזמן עלה כאן לדיון חוק אזרחות כלשהו, חוק שבסופו של דבר נדחה, אבל העניין המרכזי היה שסגן שר הפנים אמר לח"כ הערבים שהמדינה עושה להם טובה שהם פה ושהוא לא ייתן יד למי שמצדד בטרור. 

שימו לב שכל מה שקורה כאן מאז הבחירות זה רק התלהמות ימנית בעניין הערבים והטרור. מירי רגב, ינון מגל, מיקי זוהר, שרון גל, ירון מזוז וכל היצורים האחרים כל פעם מתלהמים כדי להשיג עדר של מאמינים שירוץ אחריהם ויתמוך בהם. אבל מה הם עשו למען העם מאז שנבחרו? שום דבר חיובי.

ירון מזוז גם אמר להם להחזיר את תעודות הזהות שלהם ונתניהו אמר שהם צבועים. הם באמת מאמינים שהתעודה הכחולה הזאת שווה משהו? הצביעות האמיתית היא של הממשלה הזאת ובכלל של המדינה. כאן לא מבינים שהטרוריסטים האמיתיים מגיעים מלמעלה: 

בקום המדינה הטרוריסטים שדדו את העולים החדשים מארצות ערב והאיסלאם, חטפו את ילדיהם (פרשת ילדי תימן, מזרח והבלקן), גנבו את רכושם והבריחו את כולם ממשפט צדק וערכו ועדות שקר. מאז ועד היום אנו רואים טרוריזם נגד האזרח, גזענות, אפליה, קיפוח נגד אוכלוסיות שלמות במדינת ישראל. השוד שיטתי של כל נכסי האזרח והצביעות בה ראש הממשלה משתמש כשהוא מקדם מונופול גז ענק שיגזול מאתנו את כל הרווחים העתידיים וייתן אותם לקבוצה קטנה אחת. 

השוד והצביעות של היצור שאומר כי הערבים רצים בהמוניהם לקלפי, מברך אותם ברמאדן ואז קורא להם צבועים פשוט מעוררת תחושת קבס. חבריי הערבים לא תומכים בטרור, אלא הפוליטיקאים. בינינו לבין עצמנו, היהודים והערבים, ההסתדרות נפלאה. 

אני אגיד לכם את האמת - הפשעים שהמדינה הזאת ביצעה ומבצעת נגד אזרחיה וההתכחשות אליהם מעוררת בי סלידה איומה. זה מה שהממשלה חושבת שמחזיק אותי פה? משפחתי ואלפי משפחות אחרות הקימו את יישובי הספר שאפילו כלב לא היה בהם. בכל זאת ניצלו אותנו ואת תמימותנו, אך לא עוד. אני לא צריך את התעודה הכחולה הזאת. מבחינתי היא יכולה להיות בפח הזבל.

https://www.youtube.com/watch?t=698&v=I8dOWjG9FYM

לדף הרשומה
12345
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל אלמוג153 אלא אם צויין אחרת