00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

הריסה ופינוי מבנים

מתי מתבצעת הריסת מבנים? היא מתבצעת בדרך כלל כאשר יזם פרטי או מסחרי רוכש קרקע עליה ממוקם מבנה ישן בכדי לבנות במקומו מבנה חדש כדוגמת בית או בניין. על מנת להרוס את המבנה הקיים, יש צורך בכלים כבדים ובציוד מיוחד המאפשר את הריסת המבנה ביעילות ובאופן בטוח וכן אמצעים לשינוע הפסולת אל אתר ייעודי. דבר זה הנו הליך מורכב ובעל פוטנציאל לסיכון גבוה ועל כן חשוב כי קבלן הביצוע יהיה בעל הרישיונות המתאימים והציוד הראוי למלאכה זו.

הריסה ופינוי מבנים   הריסה ופינוי

כיצד מבוצעת הריסת מבנים?

  • רכישת הקרקע והחלטה על הריסת המבנה הקיים: לאחר בדיקה של המבנה הקיים על ידי מהנדס מוסמך, תתקבל החלטה בנוגע לשימור או הריסת המבנה. במידה והוחלט על הריסה, אופן הביצוע יפורט בידי המהנדס כך שהדבר יתבצע מבלי לגרום נזק למבנים נוספים בסביבה ומבלי לסכן את פועלי הבניין האמונים על ביצוע העבודה. בנוסף, יש לבקש אישורים מתאימים מהרשות המקומית.
  • ביצוע הריסת מבנים באמצעות ציוד ייעודי: לדבר זה קיימות שיטות רבות ומגוונות. בעבר, נעשה שימוש בכדורי הרס ובמכשירים נוספים בעלי רמת דיוק נמוכה. כיום, כלים הנדסיים המצוידים בלועות הידרואליים עוצמתיים נוגסים במבנה ומפרקים אותו לחלקים קטנים בצורה בטוחה ומדויקת. בחלק מהמקרים, ניתן לבצע זאת באמצעות פיצוץ מבוקר של המבנה על ידי קבלן מורשה אך השימוש בה נדיר יחסית בישראל, בשל מגבלות שונות.
  • שליטה באבק הנוצר: הריסת מבנים הינה תהליך הכולל פירוק אלמנטים שונים העשויים אבן או בטון ועל כן יוצר אבק רב. על מנת שלא לתת לאבק להיסחף ברוח ולהוות מפגע תברואתי, מכשירים המתיזים מים ומתקני ערפול משמשים על מנת להוריד את האבק אל הקרקע. כאשר מדובר במבנה הממוקם בשכונת מגורים, שליטה באבק חשובה לאין ערוך ועל כן חשוב לשים לב לכך.
  • פינוי פסולת הבניין: אחד החלקים החשובים ביותר בתהליך הינו פינוי מהיר ויעיל של הפסולת. במידה והפסולת מצטברת באתר ההריסה, הדבר עלול להוות מכשול וסכנה הן לעובדי הבניין והן לעוברים ושבים ועל כן חשוב להיפטר מהפסולת באופן מידי.
  • טיפול בפסולת: כמויות הפסולת הגדולות אשר נוצרות זמן התהליך מפונות לאתרים יעודיים בהם מותר להיפטר מפסולת מסוג זה. חל איסור חמור על השלכת פסולת בניין במקום אשר איננו מיועד לכך בשל המפגע הסביבתי החמור הנוצר כתוצאה מכך.

זקוקים לקבלן המתמחה בהריסה ופינוי?

חברת פרח א.ב. שירותי מחזור והובלה בע"מ מתמחה בהריסה של מבנים בשיטות שונות ובפינוי יעיל ומהיר של הפסולת. בידינו האישורים המתאימים לביצוע כל סוגי העבודות וכן הכלים הדרושים לפירוק מבנים ולהובלת הפסולת. אנו מספקים את כלל השירותים הדרושים, כולל השכרת מכולות לפסולת בניין ועוד. אם אתם יזמים קטנים או גדולים וזקוקים לחברה מקצועית ואמינה בכדי להרוס מבנה או מספר מבנים, פנו אלינו עוד היום ונשמח לתת שירות.

המאמר "הריסה ופינוי מבנים" פורסם לראשונה בבלוג של פרח מיחזור והובלות

perach-green.co.il october.29.2018 via

http://www.perach-green.co.il/%D7%94%D7%A8%D7%99%D7%A1%D7%94-%D7%95%D7%A4%D7%99%D7%A0%D7%95%D7%99-%D7%9E%D7%91%D7%A0%D7%99%D7%9D/

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

פינוי פסולת בניין תקנות

פסולת בניין עלולה להיות מסוכנת ביותר, ולכן חשוב לדעת כיצד להיפטר ממנה נכון בכל אתר בנייה, בין אם מדובר באתר נרחב ביותר או שיפוץ של בית קטן, נוכל למצוא פסולת רבה. פסולת זו נוצרת מהחלקים שאנו הורסים בבית וכן מהחומרים בהם אנו משתמשים לשם הבנייה, ולכן יכולה להכיל חומרים רבים כגון שאריות צבע, ברזלים, עץ, זכוכית, מסמרים, חומרים נדיפים ועוד. לאור האמור, פסולת בניין עלולה להיות מסוכנת ביותר, וחשוב לדעת כיצד לפנותה בצורה נכונה ובטוחה. פינוי פסולת בניין תקנות

אז מה הן פינוי פסולת בניין תקנות?

  • איסוף הפסולת: החוק קובע כמובן כי בכל אתר בנייה יש להציב מכולה לאיסוף פסולת. גודל המכולה וכן כמות המכולות משתנים בהתאם להיקף העבודה והחומרים עמם עובדים, אולם המכולות צריכות לאפשר הפרדה בין חומרים מסוכנים לכאלה שאינם, וכל לאחר מכן הפרדה באתרים לפינוי פסולת לסוגי החומרים השונים. חשוב להציב מכולה שכזאת עוד בטרם תחילת הבנייה בכדי להבטיח איסוף פסולת כבר מהשלב הראשון ועמידה בפינוי פסולת בניין תקנות.
  • פינוי הפסולת: לאחר איסוף הפסולת, יש לפנותה בצורה אשר עומדת גם היא בתקנות. פינוי הפסולת מתבצע אך ורק לאתרים ייעודיים, כאשר במידה ונעשה שימוש בחומרים מסוכנים כגון אסבסט יש לפנות אותם בצורה בטוחה ושונה מהרגיל. מומלץ להתייעץ עם הקבלן על הדרך הנכונה לפינוי הפסולת בכדי לוודא כי הנכם מבצעים זאת נכון, היות ופינוי לא ראוי של פסולת בניין נחשב לעבירה ועלול לגרור עונשים כבדים.
  • שימוש בחומרים מסוכנים: לעיתים קרובות, אנו עושים שימוש בחומרים מסוכנים במהלך הבנייה והשיפוץ, בייחוד כאשר הפעולה מערבת מבנים ישנים אשר עלולים להכיל שאריות של אסבסט, עופרת ועוד. במקרים אלו חשוב לנקוט באמצעי זהירות רבים כבר מהשלב הראשון של הבנייה, כאשר פינוי של חומרים אלו מתבצע רק על ידי מומחים ובצורה המבטיחה צמצום עד כמה שניתן שלהם לסביבה. כמו כן, הפינוי לאחר מכן מתבצע לאתרים ייעודיים בהם ניתן יהיה להיפטר מהחומרים הללו ללא זיהום של הסביבה וללא הצבת האוכלוסייה בסכנה.
  • חוק התכנון והבנייה: חוק זה הינו בעצם החוק הקובע את כלל התקנות והנהלים בנוגע לפינוי פסולת בניין, ולכן מומלץ לעיין בו בטרם תחילת השיפוצים. במידה והנכם נעזרים בקבלן חיצוני, חשוב לוודא כי הוא פועל במסגרת החוק היות והאחראיות על הפרתו עלולה להיות עליכם.

חשוב להכיר את התקנות הנוגעות לפינוי פסולת בניין עוד בטרם תחילת הבנייה

פינוי פסולת בניין הנו חלק בלתי נפרד מתהליך הבנייה והשיפוץ, כאשר ישנן תקנות רבות הקובעות כיצד בדיוק יש לבצע את הפינוי בצורה נכונה אשר תבטיח את בטיחותם של העובדים והסביבה. מומלץ לבדוק מהן התקנות הרלוונטיות לבנייה שהנכם מתכננים עוד בטרם התחלתה, בכדי שתוכלו להיערך לדבר מבעוד מועד ולהבטיח עמידה בחוק.

המאמר "פינוי פסולת בניין תקנות" פורסם לראשונה בבלוג של פרח מיחזור והובלות

perach-green october.22.2018 via

http://www.perach-green.co.il/%D7%A4%D7%99%D7%A0%D7%95%D7%99-%D7%A4%D7%A1%D7%95%D7%9C%D7%AA-%D7%91%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%9F-%D7%AA%D7%A7%D7%A0%D7%95%D7%AA/

 

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל perach green אלא אם צויין אחרת