00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

חדשנות מפחיתה נזקי טבק

כיום, בזכות חדשנות מפחיתה נזקי טבק, הסיגריות האלקטרוניות, אמצעי חדשני שבעזרת אפקט העשן - המדמה עישון בצורה טובה. מדובר עבור קהילת המעשנים בתחליף של ממש שנמצא בשוק כבר מספר שנים והשימוש בהם עלה במשך השנים ותפס תאוצה.
חדשנות מפחיתה נזקי טבק מסייעת בהקטנת הנזק ומבוססת על ההנחות שהרוב הגדול המכריע של המעשנים זקוקים לא רק לניקוטין שנמצא בתוך הסיגריה עצמה, אלא גם האקט של הדלקתה של הסיגריה הרגילה והפרחת העשן הנשימה והנשיפה של העשן לאוויר – הם חלק מרכזי שחדשנות מפחיתה נזקי טבק משחקת בה תפקיד ראשי. 

חדשנות מפחיתה נזקי טבק בכוונתה היא דרך אחרת שמקטינה משמעותית את נזקי הטבק למינהם וזאת בעזרת טכנולוגיה שיוצרה ומדמה את פעולת הדלקת הסיגריה הרגילה ופעולות שאיפת הסיגריה והעשן היוצא ממנה ובעצם בכל חווית הטעם ובחוויה של כל תהליך עשיון הסיגריה עצמו. 
המדינות יפן וקוריאה, וכאמור גם מדינת ישראל, כבר אימצו את החדשנות מפחיתת הטבק בכך שמוצרי עישון אלקטרונים, ללא עשן, הפכו שם לפופלריים במיוחד וזכו להצלחה רבה. החיבור בין הטבק לטכנולוגיה הפך להיות אלטרנטיבה עבור מעשנים להפחתת הנזק הבריאותי והפחתת הסיכונים הרפואים והכמיהה לניקוטין. 

חדשנות מפחיתת נזקי טבק היא שימוש בטכנולוגיה שצברה תאוצה עם השנים האחרונות והפכה לתחליף לסיגריות רגילות שזמין לכלל אוכלוסיות המעשנים בכל העולם. 
יש כאלה שמצהירים שבזכות המוצרים החדשנים והחדשנות מפחיתת נזקי הטבק בכלל, הם הצליחו להגמל כמעט לגמרי משימוש בעישון סיגריות רגילות והפחיתו משמעותית את צריכתן. 

ביפן – היפנים הפחיתו משמעותית את השימוש בסיגריות וקיבלו בחיבה מיוחדת את החידוש  המרענן  בתחום העישון - ועל כן לא מפליא שהשימוש בסיגריות אלקטרוניות אצל אוכלוסיית היפנים – הידועים מאוד בתרבותם האדיבה והלא פוגענית  - ולכן לא מעוררת פליאה רבה באימוץ  אפשרותם החדשה של היפנים לצריכת טבק באופן אלקטרוני שממעיט בנזקים. לאחרונה פורסמו מחקרים שמצבעים על כך ש 20% מקהילות המעשנים במדינת יפן עברו כבר לשימוש בסיגריות אלקטרוניות המפחיתות נזקי טבק. 

לסיכום, חדשנות מפחיתת נזקי טבק עישון  - הביאה בשורה חדשה בתחום צריכת הטבק ועשתה מהפכה משמעותית בהפחתת נזקי העישון הגדולים.

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

מהי חדשנות? 

מהי חדשנות? 

כולם מדברים על המושג חדשנות. נראה כי כיום זוהי אחת מן המילים היותר נפוצות ששגורות בפינו כיום. למושג חדשנות יש הגדרות רבות . ההגדרה המקובלת היום של חדשנות היא תהליך שמביא רעיונות חדשים  ומגוונים כך שהם משפיעים על חיינו ועל סביבתינו ואף משנים אותה. ההגדרה היבשה יותר של חדשנות  והמקובלת יותר היא: תהליך שמביא רעיונות חדשים ומגוונים בצורה שיש לה השפעה על החברה והסביבה. ובאופן מעשי -  חדשנות היא מכלול של תהליכים שיוצרים  פתרונות חדשים – כאלה שיצרו השפעות חברתיות וכלכליות. 

איז כיצד רעיונות חדשנים נוצרים: ישנם הרבה אנשים שבורכו ביכולת לחשוב מחוץ לקופסא ולהמציא רעיונות חדשים, אך היכולת להביא חדשנות ומיומנות שניתן ללמוד ולמדוד אותה,  היא המפתח. כל אחד יכול לחדד את יכולת המחשבה החדשנית שלו. 

חדשנות בטכנולוגיה -  חדשנות בטכנולוגיה מחליפה את הקיים בחדש – חדשנות טכנולוגית יכולה להיות משבשת – היא מובילה ליצירת שווקים חדשים – כלומר הפיכה של קטגוריה ישנה לקטגוריה חדשה, פורצת דרך, שלא הייתה קיימת לפני.

השנה האחרונה הביאה איתה חדשנות פורצת דרך  עם מגוון של המצאות, רעיונות שבאו לשפר את חיינו ולהפוך אותם לנוחים יותר.  המציאות לעיתים עולה על כל דימיון – אנחנו מוצאים את עצמו שואלים: מה עוד ניתן לחדש ולהמציא שלא המציאו? 

ישנם מספר כללים לאחר המצאת רעיון חדשני – הכלל הראשון, הצלחה ראשונית לא עושה את הרעיון לרעיון מבטיח. המוצר או השירות החדשניים מוכחים את עצמם לאורך זמן.

לעוד מאמרים וחדשות בתחום החדשנות, הקליקו פה:

https://bit.ly/2T9aqxm

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

חדשנות עסקית

עולמנו הוא עולם שבו היצירתיות והחדשנות חשובים מתמיד ולכן עולה השאלה כיצד אנחנו יכולים לפעול מעבר לגישות הישנות לקידומה של היצירתיות ולהגיע לפתרון של ממש שהוא פרקטי? 
כיצד נוכל להיות ערוכים לקראת העתיד? ליצור רעיונות מבריקים ויצירתיים יותר? לצאת מהקופסא? 

התשובה היא חדשנות. חדשנות היא שיפור תמידי. מטרת החדשנות היא יצירה של כלים חדשים, שלא היו לפני כן וכללי משחק חדשים.

כיצד חדשנות תשרת אותנו? חדשונות זקוקה למרחב ולקצב מהיר של פיתוח החדשנות. 
חדשנות פורחת וגודלת ביוזמת העובדים – יצירתיות וההתלהבות שלהם. למשל מיזם או פרויקט שיצר והוביל משהו חדש. למשל: יוזמה של עובדים בתוך פנים של העסק שהובילה ליצירת חדשנות. 

חדשנות בעסקים - השאלה שמעסיקה המון בעלי העסק היא: כיצד לגרום לכך העסק יתפקד בצורה בטובה ביותר. בין אם מדובר בחברת שיווק משקאות ובין אם מדובר עם עסק למכירת תכשיטים – חדשנות עסקית היא המצב בו בעל עסק מסתגל על כל האלמנטים של העסק שלו – בין אם מדובר בשירות שהעסק מספק או תהליך העבודה, ומנסה למצוא דרכים חדשות ושונות לשפר ולשכלל את תפקדו במכלול רמות העסק או בחלקו. חדשנות עסקית היא המקום בו העסק היא המקום בו בעל העסק מקדם ומשפר באופן יצירתי, את מה שקיים בדי להביא גדילה וצמיחה נרחבה יותר של העסק וזאת באמצעות בחינה מתמדת של הצרכים בשוק. החדשנות מביא לשיפור ענקי בשירות  שנותן העסק,  הקמה של מוצרים טובים יותר ,רצויים ונחוצים. חדשנות עסקית היא גם שילוב של מספר דברים קיימים  ויצירה מהם משהו שהוא יצירתי וחדש. 

אז כיצד יוצרים חדשנות עסקית? על בעל עסק לשאול את עצמו כל הזמן – מה הצעד הבא בפיתוח העסק שלי?  כיצד אספק את השירות הטוב ביותר? מה הכיוונים הבאים עבור העסק שלי? 
כשמנסים לחדש את העסק ולהוביל אותו קדימה, תמיד חשוב לעשות זאת מתוך מהבנה שעסק נועד לתת שירות, ואת השירות הטוב ביותר וכדאי שהוא יהיה כזה, באופן אורגני, הרווחים יראו את עצמם – אך ההתמקדות אינה ביצירת רווחים עבור העסק אלא האהבה בלתת שירות – החדשנות החדשה. 
ולכן תמיד נתחיל בבדיקה של מה הם צרכיו של הלקוח - הוא זה שישים לב ואולי אף ירכוש את הבשורה החדשנית. ראשית, נערוך רשימה של "כאביו" של הלקוח מה "תסכולם". מתוך הרשימה הזאת להתחיל למצוא מענה לצרכיהם של הלקוחות.  מתוך הרשימה הזאת החדשנות תתחיל לתת את אותותיה. 

 

 

 

 

 

 

 

 

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

חדשנות משפרת חיים

כיצד חדשנות משפרת את החיים שלנו על פני כדור הארץ ? 

במאמר הבא נסקור מספר מיזמיים חדשניים, מכל תחומים, אשר מהווים פריצת דרך משמעותית בשיפור החיים שלנו על ידיי שימוש בכלים חדשניים, שירותים חדשניים, המצאת מוצרים חדשניים.   

אחד האמצעים בעלי החדשנות משפרת חיים הוא רחפן – כלי טיס שגם מצלם! אם פעם, בעבר, היינו עושים שימוש עבור צילום אך ורק במצלמות, למשל צילומי מגובה היה נדרש להעלות כלי טיס וצלם שיצלם מגובה, היום, הסיפור הוא נוח, איכותי וזמין.   
אך ידעתם שרחפנים לא נועדו רק לצילום? רחפנים בימינו הם חדשנות משפרת חיים, שלא לומר – מצילת חיים.

כיצד כל זה קורה? יצרנית הרחפנים DJI  פרסמה דו"ח בתחום החדשנות, המוכיח שרחפנים הם בעלי יכולת להציל חיים ולהפחית סכנות ולא רק לצלם תמונות וסרטונים. על פי הנתונים שפורסמו על ידי החברה במהלך שנת 2017, לפחות 65 בני אדם חולצו ב - 5  יבשות שונות וזאת בזכות כלי הטיסה המעופפים, הרחפנים. הדו"ח מעלה נתונים שמקורם בדווחי אמת מתוך אתרי החדשות שדיווחו על מספר מקרים שבהם הופעלו אמצעים בעלי חדשנות משפרת חיים. במקרה אחד, 24 תיירים שנתקעו על הר גבוה, ללא מזון ומים,  לילה שלם ואותרו באמצעות רחפן. 

 לא מדובר רק במצבי חירום פתאומים – ברואנדה, ישנו  פרויקט ששמו ZipLine העושה שימוש ברחפנים לשם העברת מנות דם ותרופות לאזורים כפריים מרוחקים. המשלוח, שזמן הגעתו בדרכים רגילות היה אמור לקחת ימים, מגיע תוך מספר שעות ספורות. עוד מהדו"ח – רחפנים שימשו בשנה החולפת גם כמלחצים לכל דבר: שיענוע והעברת ציוד כגון: מכשירי ציפה, מכשירי קשר ואוכל לאנשים שהמתינו לחילוץ – חדשנות משפרת חיים ומצילת במיטבה. 

אמצעי בעל חדשנות משפרת חיים נוסף הוא מתקן נייד שמייצר כמות גדולה של מי שתייה מהלחות שנמצאת באוויר וממקורות מים מזוהמים. זה נעשה בכל אקלים. החדשנות משפרת החיים המהפכנית הזאת תוכל לספק פתרון למשבר המים הגדול. המתקן הנייד מקבל חשמל מגנרטור או מרשת החשמל ומעבה את אדי מי הלחות מתוך האוויר – דבר הגורם להיווצרות עיבוי של אדמי המים מתוך הלחות שמקורה באוויר.

פיתוח חדשני נוסף פורץ דרך שללא ספק הוא חדשנות משפרת חיים, הוא שלד חיצוני המאפשר משותקים לעמוד על רגליהם בכוחות עצמם. שם  המוצר החדשני הוא ReWalk – זהו הפיתוח הראשון של ד"ר גופר. המוצר לשפר את איכות החיים של אוכלוסיות משותקי הרגליים. 

לעוד מאמרים כתבות על חדשנות משפרת חיים, אתם יכולים להכנס לאתר הבא: 

https://whatsnext.co.il/

 

.

.

 

 

 

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

חדשנות

ישנו וויכוח תמידי בקרב יזמים, מנהלים ובין קהילות נוספות בשאלה הגדולה: מהי חדשנות

חדשנות היא תהליך שבו הופכים רעיונות לטכנולוגיות ולמוצרים בני קיימה המוטמעים בכלכלה, ובתחומים נוספים. לחדשנות השפעה חשובה על הרמה הטכנולוגית במשק הבאה לידי בהפצת ידע חדש וגם ביצורו. 
חדשנות מהווה חלק עצום בהצלחה העסקית של עסק או חברה. 

לעיתים, ישנה הבנה של מהי מהות ההצלחה של חברה ומהי החדשנות שלה – אז מה נתפס כחדשנות?

ראשית, נסקור את סוגי החדשנות: 

  1. חדשנות במודל עסקי – חדשנות יכולה להיות ברמת המודל העסקי של החברה, למשל. המודל העסקי כולו מתאר את הדרך בה העסק נותן ומייצר ערך מוסף ללקוחותיו, תוך הפקת רווחים לעצמו. באמצעות מודל עסקי חזק חברות עשויות לגבור על חברות בשוק ולשלוט. כחסר מודל עיסקי חדשני, חברות יכולות ליפול ולהתרסק.  מודלים עסקיים ונופלים  מידי יום.  השינויים הטכנולגיים הם  בקצב מהיר.  הטכנולוגיה של האתמול היא כבר לא הטכנולוגיה של מחר.  
  2. חדשנות בביצועיו של מוצר  – שירות מהיר יותר, שירות חסכוני יותר, שירות שמותאם אישית, שירות איכותי יותר.
  3. חדשנות בשירות – למשל, חברת לקסיפון היא חברה שמעניקה תרגום סימולטני שמתווכך ומתרגם בין מנהלים, אנשי עסקים ברחבי העולם ע"י רובוט. התרגום הוא תרגום קולי על ידיי רובוט, בזמן אמת, המבוססת על סטיסטיקות של שפה מדוברת בסיטואציה של שיחות טלפון. זוהי דוגמא שמעניקה שירות חדשני  בשירות שיחות בין מנהלי עסקים, וקולעת לצורך הספציפי שלהם. 
  4. חדשנות שיוצרת שוק חדש -  משהו שלא היה קיים לפני בשוק,  מחליפה טכנולוגיה קודמת. 
  5. קהילות של חדשנות -  שיתופי פעולה וסביבה אינטראקטיבית מבטיחים זרימה ושיתוף של רעיונות חדשים, יוצרים ומפרים קשרים בין-ארגוניים וקשרים עם לקוחות. כיום, חברות במשק מסתמכות עוד ועוד  על חדשנות שמגיעה ממקור חיצוני, כך שרעיונות לשירותים, מוצרים  או לתהליכים חדשים מגיעים לחברה גם מהסביבה החיצונית השיתופית. 
  6. חדשנות שיווקית: ביצוע של אסטרטגיית שיווק חדשנית או שיטת שיווק חדשה,  שלא זהות באופן משמעותי  מאסטרטגיות השיווק שהיו קיימות בחברה קודם לכן. חדשנות בשיווק  מכילה בתוכה שינויים בעיצובו של המוצר, באסטרגייות לקידומיי המכירות של המוצר, בערוצי מכירתו. 

לסיכום, חדשנות היא יצירת ערך מוסף באמצעות פתרונות שעונים לצרכים.  חדשנות נותנת פתרונות שמושגים על ידי פיתוח, שימוש במוצרים, שידרוג שירות, תהליכים ועוד. חדשנות  משנה את הסביבה העסקית ומייצרת צרכים שהם חדשים  ודרכי פעולה להתמודדות, חדשות. 

לעדכונים חדשנים הכנסו לאתר הזה: 

https://whatsnext.co.il/category/%D7%97%D7%93%D7%A9%D7%A0%D7%95%D7%AA

 

 

 

 

 

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף
12
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל next2019 אלא אם צויין אחרת