00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

אילו שירותי סיעוד ניתנים במסגרת חוק הסיעודי הארצי?

בגיל השלישי צצות כל מיני בעיות שיכולות להיות מסוכנות מאוד לחייו של הקשיש. יכול להיות שאלו בעיות רפואיות קוגניטיביות כמו למשל דמנציה, יכול להיות שאלו בעיות במערכת העיכול והרשימה עוד ארוכה. בעיות אלו מגבילות את הקשיש והופכות אותו פעמים רבות לסיעודי, אך המדינה מושיטה יד.

מהו חוק הסיעוד ומה הוא קובע? 

חוק הסיעוד הוא אחד החוקים החשובים ביותר שיצאו במדינה ישראל. אולי לא שמעתם שירותי סיעודעליו כי אתם לא כל כך מעורים בטיפולים שסבא וסבתא מקבלים אך תאמינו לנו שיום אחד תבינו עד כמה החוק הזה חשוב, כאשר אבא ואימא יהיו מבוגרים ויצטרכו את התמיכה שלכם או כיגיע גם תורכם. חוק הסיעוד למעשה שומר על אותה אוכלוסייה מבוגרת שלא יכולה לדאוג לעצמה ומממן לה את הטיפולים הרפואיים הסיעודיים, כאשר יש צורך לעבור ועדה לא קצרה ולאחר מכן מבינים עד כמה סיעודי אותו קשיש. כך למעשה אפשר להתאים לו את הטיפול שלו שמתחלק לכמה אפשרויות.

מעבר לבית אבות סיעודי

בית אבות סיעודי הוא אחד מהשירותים הסיעודיים הכי טובים שהקשיש יכול לקבל. בית אבות סיעודי מכיל את כל מה שהוא צריך כדי לחיות באיכות חיים גבוהה כאשר מצד אחד יש לצדו תמיד צוות רפואי מוסמך, אכפתי ומקצועי שיגיש לו עזרה מתי שהוא צריך, ומצד שני יש לו עוד דיירים בני גילו שעמם הוא יכול להתחבר ולשפר את מצבו החברתי  שהוא לא פחות חשוב משירות סיעודי לייצוב מצבו הרפואי. בית אבות סיעודי למעשה מעניק שגרה פעילה לאותם אנשים יחד עם שירות סיעודי כולל כמו ניהול משק הבית, עזרה ברחצה וניקיון וכן הלאה.

שירותי סיעוד עד הבית

יכול להיות שאותו קשיש לא ירצה לעבור לבית אבות מכל מיני סיבות כאשר לא חסרה לו חברה, אלא רק חסרה לא תמיכה סיעודית שבני המשפחה לא יכולים להעניק לו. שירותי סיעוד יכולים להינתן עד הבית כאשר ניתן להעסיק מטפל סיעודי, זר או ישראלי, ובכך לשפר את איכות חייו שלה קשיש. שירותי סיעוד אלו ניתנים בסבסוד חלקי או מלא לפי מצב המטופל על פי חוק סיעוד.

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

זקוק לטיפול רפואי צמוד? המאמר הזה בשבילך

הגיל השלישי מביא עמו לא מעט בעיות והבעיות האלו לעתים יכולות להיות קשות מאוד. בעיות סיעודיות, תסמונות כמו דמנציה או מחלות גריאטריות אחרות, כל אלו יכולות לפגוע מאוד בבן הגיל השלישי ולמעשה הוא זקוק לטיפול רפואי צמוד. מה אפשר לעשות כשיש צורך בטיפול כזה?

הפתרון הוא טיפול סיעודי מוסד סיעודי

טיפול סיעודי לא רק שיכול לעזור לבני הגיל השלישי, הוא למעשה יהיה הכרחי. בני הגיל השלישי לא יוכלו לחיות חיים תקינים ואיכותיים ללא טיפול סיעודי שצריך להיות צמוד לעתים 24 שעות ביממה. מטופלים סיעודיים לא יכולים לעתים אפילו לקום מהמיטה ממצב שכיבה למצב ישיבה ללא כזרה, הם לא יכולים להזין את עצמם, לא יכולים לנהל את משק הבית וכולה. מצב זה כמובן יכול להיות ברמת חומרה משתנה בין קשיש לקשיש כאשר הפתרון חייב להיות טיפול סיעודי צמוד. יש כמה וריאציות לקבלת טיפול כאשר אחד מהם הוא שירות סיעודי בבית ואחד מהם הוא מוסד סיעודי כלשהו.

מטפלת סיעודית בבית

אחת האפשרויות לטיפול סיעודי צמוד הוא לשלם למטפלת סיעודית שתהיה עם הקשיש בביתו בכל שעות היום. לעתים המטפל או המטפלת יהיו עמו 8 שעות ביום ולעתים 16 שעות והכול לפי המצב שלו והצורך שלו. כמובן שהמטפלת הסיעודית לא עולה מעט ויש צורך לבחון את האפשרויות לפי חוק הסיעוד והזכאות של אותו קשיש לסבסוד, ובכל מקרה יש לשקול גם עוד כמה עניינים כמו למשל האם להעסיק מטפל סיעודי זר או מטפל ישראלי וכן הלאה. לטיפול סיעודי בבית יש יתרונות רבים כאשר הגדול שבהם הוא שאין צורך לעבור מקום בשלב זה של החיים.

לרשום את הקשיש למוסד סיעודי

בית אבות סיעודי יכול להיות המקום הכי טוב עבור הקשיש הסיעודי. יש שיאמרו שהוא אפילו הרבה יותר טוב ממטפל סיעודי צמוד ויש לכך סיבה אחת ברורה: בבית אבות סיעודי או בכל מוסד סיעודי אחר יהיה לקשיש חברים בני גילו מה שיכול לשפר את מצבו החברתי והמנטלי. בגיל הזה אחת הבעיות הגדולות היא הבדידות וכאשר יש לקשיש מסגרת משלו, יחד עם טיפול רפואי צמוד מצוות אחים ואחיות שנמצא כל הזמן ערני לבעיות שלהם הוא יכול להיות בטוח שאיכות החיים שלו תהיה גבוהה.

 

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

מהם הטיפולים הסיעודיים הנחוצים ביותר לתשושי נפש

באופן כללי בתי אבות חייבים להיות מקומות מוגנים ובטוחים עבור הדיירים שלהם אך בתי אבות לתשושי נפש צריכים להיות ברמה גבוהה יותר. מהי בכלל תשישות נפש? מדוע יש צורך בטיפולים מיוחדים ומורכבים יותר? אחרי המאמר הזה כבר לא יהיו לכם שאלות נוספות.

מיהם תשושי נפש?

תשוש נפש הוא למעשה אדם שסובל מבעיות קוגניציה כלשהן כאשר המחלה באופן כללי נקראת שיטיון. חולי אלצהיימר הם הדוגמה הכי טובה לכך אך למעשה יכולה להיות גם ירידה ברמה הקוגניטיבית באופן קל יותר, אמנם מצב פחות מסוכן מאלצהיימר אך עדיין הקשיש יכול לפגוע בעצמו מאוד. תשושי הנפש צריכים גם הם בתי אבות ואפשר לומר שהם צריכים אותם יותר מאחרים, כיוון שבשגרת יומם הם יכולים להיפגע מאוד אפילו מפעילות שלא אמורה להיות מסוכנת כמו רחצה או הזנה. אלו טיפולים ניתנים במחלקות לתשושי נפש או בבתי אבות שמיועדים אליהם במיוחד?

עזרה בניהול משק הבית

דיירים תשושי נפש שמתגוררים בבית אבות חייבים לקבל שירותי סיעוד מלאים. אחד מהשירותים החשובים ביותר הוא ניהול משק הבית, כאשר מצד אחד הדיירים רוצים להרגיש כמה שיותר עצמאיים ולא רוצים שינהלו אותם לחלוטין ומצד שני הם חייבים לקבל עזרה בשני מובנים. המובן הראשון הוא כמובן המובן הפיזי, כאשר הם לא יכולים לבצע קניות לבדם ולא יכולים לנקות את הבית לבדם. זה לא רק קשה עבורם, זה יכול להיות מסוכן כי צריך להבין שהם נמצאים במצב רגיש. המובן השני הוא המובן הניהולי שכן דיירים אלו יכולים לשכוח את רשימת הסופר כמו גם דברים חשובים יותר.

טיפולים רפואיים כנדרש

שירותי סיעוד יכולים להיות בליווי מלא לאורך כל שגרת יומם של הדיירים אך אחד מהטיפולים הבסיסיים ביותר הוא כמובן הטיפול הרפואי. תשושי נפש יכולים לעצור את ההידרדרות שלהם אם יתמידו בתרופות שהרופא מורה לקהל לקבל, כאשר בבתי אבות רבים יש רופא קבוע וכמובן צוות רפואי מלא שכולל מכשירי החייאה, תרופות שדונות, אמצעי טיפול ולחצני מצוקה שמפוזרים במקומות שונים. אמנם המחלה עצמה חשוכת מרפא אך עם טיפול רפואי שגרתי נכון שכולל טיפול תרופתי ופעילויות שונות שיעזרו לשפר את המצב הקוגניטיבי, מצבו יכול להיות נפלא לאורך שנים.

תשושי נפש

 

פעולות בסיסיות כמו הזנה ורחצה

יכול להיות ששירותי סיעוד מסוג זה יישמעו לחלק מהאנשים כמו הגזמה אך לא כך הדבר. דיירים תשושי נפש בבית אבות יכולים לגלות קשיים רבים שבגרת יומם כאשר אפילו הזנה בכוחות עצמם יכולה להיות קשה. יתרה מכך, הם יכולים לשכוח לאכול וזה מצב חמור יותר, הרי המצב הקוגניטיבי שלהם לא מאפשר להם לחוות את השגרה כמו כל אחד אחר. חשוב לזכור כי גם הרחצה יכולה להיות בעייתית מאוד  כאשר הם שוכחים להתקלח ובכך מסכנים את עצמם בזיהומים ובבעיות היגיינה חמורות. הצוות בבית האבות חייב לעזור להם במצבים אלו כדי למנוע בעיות נוספות שירעו את מצבם.

כל השירותים מכל הלב

אנו במול כרמל, בית אבות סיעודי שנמצא בקיבות פסטורלי ושליו שער העמקים, מספקים לכל הדיירים שלנו את השגרה הכי נעימה ובטוחה שיש. צוות מסור מחכה לכם כדי להציג את כל המתקנים האיכותיים שיש במקום וכמובן את כל הפעילויות השונות שיעזרו לדיירים לשמור על שגרה פעילה וכמה שיותר עצמאית. שירותי הסיעוד הרבים שאנו מציעים בליווי מלא בכל שגרת היום, מניהול משק הבית ועד ליווי לביקורים אצל רופא ולקניות, ניתנים מכל הלב, כי ככה זה כשמצטרפים למשפחה! פנו אלינו עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם!

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

5 יתרונות משמעותיים בבתי אבות בקיבוץ

בית אבות בקיבות יכול להיות המקום הכי טוב עבור היקירים שלכם. בין אם הם גרו בקיבוץ לפני כן ובין אם לא, מדובר על בחירה נהדרת שתועיל לטווח הארוך. מה כל כך טוב בקיבוץ וכיצד הפכה הבחירה הזו לאחת הנפוצות ביותר בקרב קשישים ובני משפחותיהם? הנה כמה סיבות.

בית אבות משתלם יותר 

אין ספק שהמחיר הוא אחד הפרמטרים החשובים ביותר בבחירת בית אבות, וכאן יש כמה דברים שחשוב להבין לפני שנשווה בין העיר לקיבוץ. העיר היא מקום יקר יותר באופן טבעי כי יש בה ביקוש רב יותר, אך אם נשווה את המחירים של בתי אבות בקיבוצים לבתי אבות עירוניים נבין שבתי אבות בקיבוצים לא יהיו כל כך זולים כמו שנדמה. עם זאת, המחיר יהיה משתלם יותר עבור מה שמקבלים כיוון שהמקום גדול יותר, מרווח יותר ונעים יותר, כאשר בעיר הם בדרך כלל יהיו קטנים יותר.

אווירה נעימה יותר

העיר יכולה להיות מקום מלחיץ מאוד ויש לכך כמה סיבות טובות. הרעש הרב שמגיע מכלי הרכב, האווירה המזוהמת בגלל זיהום האוויר וריבוי הרכבים, העסקים והמפעלים ולמעשה הלחץ הרב שיש ברחובות יכול לפגוע מאוד במצבם של הקשישים על ידי פגיעה במחשבות ובהרגשות שלהם. הרי בסופו של דבר יש קשר ישיר בין הנפש לבין המצב הגופני.

אווירה משפחתית יותר

בבית אבות בקיבוץ יש אווירה משפחתית יותר בהשראת האווירה הקיבוצית באופן כללי. הקיבוצים הרבה יותר מאוחדים וקשורים זה לזה, מדובר על מקום קטן וביתי יותר וכך אפשר להתחיל ברגל ימין ובלי חששות ולחצים שונים מצד הדייר, שהמעבר לא פשוט עבורו.

פחות מפגעים בטיחותיים

הקיבוץ הוא מקום הרבה יותר בטוח לאנשים מבוגרים. אין אופניים חשמליות שנוסעות במהירות על המדרכות, אין כלי רכב רבים שממהרים בבוקר ואחרי הצהריים, אין מקרה שוד או מפגעים ביטחוניים ולמעשה הקשיש יכול להיות יותר עצמאי ולצאת מתי שהוא רוצה כשהכול קרוב ולא נשקפת לו כל סכנה.  בסופו של דבר כל האלמנטים הללו יוצרים מקום בטוח ושליו עבורו, בין אם הוא גר לפני כן בקיבוץ ובין אם גר בעיר.

 

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

כל מה שלא ידעתם על בית אבות סיעודי

בשנים שבהן אנשים זקוקים לעזרה המקסימלית הם חייבים להיעזר במטפלים צמודים. זה יכול להיעשות או בביתם על ידי מטפל שגר אתם, או במוסד סיעודי כלשהו. דיור מוגן סיעודי מיועד לאנשים שזקוקים בדיוק להשגחה זו ולטיפול רפואי ותומך 24 שעות ביממה.

מהו דיור מוגן סיעודי?

בתי האבות בישראל מתחלקים לפי סוגים ולכל סוג יש את ההתמחות שלו. יש בית אבות לאנשים מתפקדים ועצמאים שאינם נזקקים לטיפול רפואי או סיעודי צמוד, בדרך כלל הוא נקרא דיור מוגן. יש מוסדות לאנשים בעלי רמת תפקוד נמוכה יותר, פיזית או קוגניטיבית, והם נחלקים למוסדות שמוקדשים כולם לדיירים סיעודיים או שיש בהם מחלקה סיעודית. כל מוסד וההתמחות שלו ולכל אחד מהם יש את היתרונות והחסרונות שלו, כשאתם באים לבחור. על פי חוק, בית אבות שמכיל יותר מ-200 דירות גם חייב להחזיק בו מחלקה סיעודית. המחלקה מיועדת, מטבע הדברים, לדיירים הקבועים בו שעלולים להפוך לסיעודיים חלילה, או לדיירים סיעודיים חדשים.

מהי מחלקה סיעודית בדיור מוגן?

בית אבות סיעודי מבטיח לדיירים שחיים בו את הטיפול הסיעודי והרפואי הצמוד והאינטנסיבי שהם זקוקים לו. זה מתחיל מבדיקות וטיפולים של ממש ועד דאגה לכל הצרכים שלהם, כולל תרופות, ניקיון, החלפת חיתולים והאכלה. דיור מוגן כזה נראה אחרת מאשר מוסדות סיעודיים לגמרי ולו רק משום שהוא חלק מקהילה עצמאית ומתפקדת ודיירים רבים בו באו גם משם. כלומר, רצף החיים שלהם נשמר והם לא מנותקים ממה שהיה להם שם לפני כן. משום כך, יש בכל זאת הבדלים בין מחלקה סיעודית בדיור מוגן לבין מוסד סיעודי שמוגדר ככזה. בדרך כלל, מכיוון שהמטרה הראשונית של דיור מוגן היא לספק מגורים רגילים ככל האפשר לדיירים מתפקדים, הרי שהוא אינו מצויד מספיק רפואית גם במחלקה הסיעודית ולכן גם אינו יכול לספק למאושפזים בו את כל מה שיכול לספק מוסד סיעודי מלא. המחלקה מיועדת אם כך בעיקר לדיירים עצמאים שזקוקים לסיעוד קל יחסית ולא מורכב, זאת בניגוד למי שזקוק להשגחה צמודה 24 שעות ביממה. זהו שיקול חשוב שכדאי לקחת בחשבון כאשר מחפשים מוסד סיעודי מתאים לבני המשפחה. הדגשים במחלקה הסיעודית פשוט שונים ממוסד סיעודי רגיל.

למי מתאים דיור סיעודי מוגן?

דיור מוגן שיש בו מחלקה סיעודית בלבד מתאים לרוב לדיירים שרגילים לחיות באותו מקום ויש להם צורך פשוט יחסית בסיעוד. סיוע סיעודי זה מתבטא בעזרה קלה בלבד כמו במקלחות ובהלבשה, או בהליכה ובביצוע פעולות פשוטות, כאשר הם עצמם שולטים בצרכים שלהם ואינם סובלים ממחלות קוגניטיביות. הסיבה היא שהסביבה במקום כזה הרבה יותר פעילה ומוכרת להם והם יכולים עדיין להשתלב בה ולהמשיך בשגרת חייהם. זוהי שגרה שנחשבת למעודדת מוטיבציה יותר משום שהמסגרת הקהילתית והמקצועית תומכת בהם כל הזמן ומספקת להם עניין, חברה ופעילות פנאי.

מה עוד צריך לקחת בחשבון בדיור מוגן סיעודי?

השמירה על הרציפות בין המגורים שם קודם ועכשיו למרות המחלקה הסיעודית מאוד עוזרת לקשישים להסתגל. דיור מוגן כזה גם נחשב לאיכותי יותר ואפילו יש לו את ההילה היוקרתית של דיור מוגן וחיים עצמאיים. עם זאת, יש לקחת בחשבון שבדרך כלל לא יהיו בו המתקנים הרפואיים המורכבים והמתוחכמים שנדרשים לצורך טיפול מורכב בחולים סיעודיים. פחות פיזיותרפיה וריפוי בעיסוק ופחות צוותים רפואיים שמתמחים בבעיות סיעודיות מורכבות. היתרון הגדול הוא למי שרוצה להמשיך לחיות בבית אבות אבל ביחידה עצמאית למרות הצורך שלו בטיפול צמוד.

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף
123
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל mulcarmel12 אלא אם צויין אחרת