00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

תפקידו של קבלן בניין בכללי ופרויקט פסגת דן

 

 

דיור ונדל"ן זה תחום מאוד מדובר בארץ, חלום הדירה והמשפחה מביא את כולם או את רובנו להתעניין. בין הדברים החשובים כשבונים בניין ובין היתר הבניה הוא קבלן הבניין, רצינו להבין על מה מדובר ומה תפקידו במערכת.

נתחיל בזה שקבלן בניין הוא בעל מקצוע האמון על עבודת הבנייה של מבנים כמו של פסגת דן, או על עבודות תשתית הקשורות לבנייה, של חלקי מבנים או נדבכים שונים בבנייה. הקבלן עשוי להיות החל מעצמאי המנהל מספר מצומצם של פועלים ועד חברת בנייה גדולה, העוסקת לעיתים לא רק בבנייה אלא גם ביזמות ובשלבים נוספים של תהליך התכנון והבנייה למשל בפרויקט פסגת דן.

ההכשרה המרכזית בתחום היא לתפקיד מנהלי עבודה. בעבר נדרש ניסיון של שבע שנים בעבודה בחברות בנייה לפני הכשרה בקורס. החל משנת 2013 המסלול המקובל לניהול עבודת בניין מתבסס על הכשרת מהנדס, הנדסאי או טכנאי אזרחי הנדרשים לשתי שנות ניסיון בעבודות בניין.

 

יש כמה תחומים תחת המטריה של קבלן למשל קבלני הבניין מתמחים בבנייה של טיפוסי מבנים שונים, שיטות בנייה שונות, חלקים שונים של הבנייה וכן סדרי גודל שונים של בנייה. קבלן קטן עשוי לעסוק בשיפוץ פנימי של דירה הכוללת בעיקר עבודות גבס ואילו חברת קבלנות גדולה עשויה לבצע פרויקט בנייה של שכונה שלמה או של מבנים גדולים מאוד כמו שראינו בפרויקט פסגת דן. אפשר להוסיף ולהגיד שבכל פרויקט או כמעט בכל פרויקט פועלים מספר קבלנים כל אחד בתחומו ולעיתים תחת כקבלני משנה תחת קבלן ראשי.

אז מה תפקידו של קבלן בניין?

קבלן בניין מבצע את העבודה בפועל אותה מתכנן האדריכל לקבלן הבניין ישנם מהנדסים אזרחיים האחראים על ביצוע עבודות הפיקוח והליווי ההנדסי של הפרויקט כאשר בוחרים בקבלן לצורך ביצוע עבודות בנייה ספיציפיות יש לוודא כי לקבלן רישיון קבלן רשום בתוקף בהתאם לאופי העבודה המבוקשת לביצוע. הקבלן גם אחראי על טיפול בפועלים כל נושא ההעסקה שלהם, שכרם ובטיחותם.

דבר נוסף, קבלני הבניין בישראל מאוגדים במסגרת התאחדות הקבלנים והבונים בישראל וניתן לגלוש באינטרנט לאתר של משרד הבינוי והשיכון, לבחור בקטגוריית רשם הקבלנים, לבחור בפנקס הקבלנים ולבדוק זאת בעצמכם

 

לדף הרשומה

בית חכם בפסגת דן

בית חכם, או בכינוי הלועזי שלו Home Automation הוא בית אשר מעוצב בצורה המנצלת בצורה מיטבית את הטכנולוגיה החדשנית ביותר הקיימת בתחום, כמו בפרויקט פסגת דן. בנוסף, בית חכם נבנה ומעוצב עם דגש ושימת לב מירבית לאיכות הסביבה.

השימוש באמצעים טכנולוגיים מאפשר גם עיצוב פנימי יפה ופרקטי ומעצבים כגון אלו המהווים חלק מפרויקט פסגת דן, יודעים למצוא את השילוב הנכון בין פרקטיקה לעיצוב לכל המשפחה.

הרעיון מאחורי הטכנולוגיה הזאת הוא בעצם תהליך של שליטה על מכלול המכשירים הטכנולוגיים והחשמליים בבית בצורה ידידותית ופשוטה

מערכות הבית החכם מאפשרות שליטה מרחוק על מגוון התקנים ביתיים ומעניקות למשתמש אפשרות ניהול מכל מקום דרך אפליקציה בשפה העברית.

מערכות הבית החכם אינן מצריכות עבודות שיפוץ והעברת חוטים בקירות הבית ועובדות על טכנולוגיית רדיו.

מערכות הבית החכם מתחברות באופן טבעי עם מנועים המופעלים באמצעות שלט. במידה ויש לכם מנועים המופעלים באמצעות מתג, ניתן להוסיף מקלט פנימי ובכך לאפשר את טכנולוגיית הרדיו המתחברת אל הבית החכם.

לפני שתגשו להתקנת מערכת בית חכם אצלכם בבית אם אתם עוברים לגור בפסגת דן, מומלץ לוודא שהרשת הביתית שלכם אמינה ומהירה עם פריסה וקליטה טובה ברחבי הבית. כמו כן, רצוי לדאוג לרשת מוגנת בסיסמה ומאובטחת כראוי כדי למנוע מגורמים עוינים לפצח את הרשת, להתחבר למכשירים שלכם ולהפעיל אותם ללא ידיעתכם ובניגוד לרצונכם

אם אתם מעוניינים לעלות מדרגה ולהפוך את הבית לחכם מאוד, תוכלו להורות לתאורה או למערכת מיזוג האוויר בבית להתחיל לעבוד כאשר תהיו במרחק שתקבעו מהבית, להורות לתאורה להתחיל לעבוד בזמן שקיעת השמש או לפתוח את התריס החשמלי מיד עם הזריחה.

מערכת בית חכם מפוקחת באמצעות בקרים, מעבדים ומחשבים שבדרך כלל משולבים במערכת בקרת מבנה.הצעד הראשון שצריך לעשות על מנת להפוך בית לחכם הוא להחליף מפסק רגיל במפסק מבוקר, כלומר מערכת חשמל חכם.

למערכת יכולות להיות דרגות עצמאות יחסית כמו השקיה ללא מעורבות המפעיל, התאמה לתנאי תאורה, טמפרטורה וגשם,  או שליטה ישירה של בעל הבית שבה שום פעולה ללא תתרחש ללא הפעלה ישירה על ידי המשתמש. שליטת המערכת במכשור יכולה להיעשות ברמות שונות של תחכום: שליטה ישירה של המשתמשים זאת אומרת באמצעות שלט ראשי או פנל ייעודי, מחשב או מכשיר נייד או בקרה עם לוגיקה והגדרת תרחישים למכשירי חשמל בבית על פי תנאי התאורה, מזג אוויר, שעה ביום ועוד. בהתאם ליישום, הלוגיקה יכולה להיות מוגדרת באמצעות תוכנה עם אופציות נתונות או שהמשתמש יכול להרחיבה כרצונו. 
לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

7 סיבות לגור בבניין מגורים כמו פסגת דן, על פני בית פרטי

7 סיבות לגור בבניין מגורים על פני בית פרטי-

 

הבית מספק מחסה מפני גשמים, שלגים, רוחות, חום, קור ופולשים זרים, בין אם בני-אדם או בעלי-חיים. בעבר, ובחלקים מסוימים של העולם, גם כיום, ישנם בעלי חיים מבויתים החיים בבית בקרב בני האדם. לבית יש גם תפקיד רגשי חשוב והוא מהווה את מקום המבטחים של האדם ומשפחתו. חלקים מן הבית משמשים את כלל הקבוצה וחלקים אחרים מהווים את המקום הפרטי של האדם. מבחינה קוגניטיבית ורגשית הבית הוא מקום גאוגרפי שנרשם בתודעתו של אדם למשך כל ימי חייו

במקרים רבים מעביר האדם חלקים גדולים מזמנו, ואף את מרבית זמנו, מחוץ לביתו (למשל במקום עבודתו), אולם ביתו משמש אותו לכל הפחות לשינה. אם נצמצם את ממדי הבית לממדיו הקטנים ביותר יהיה זה חלל המאפשר שינה

בתי המגורים הראשונים איפשרו את מעבר האדם ממגורים במערות למגורים במקומות אחרים, שלא בהכרח סיפקו מקלט ראוי בטרם בניית הבית, ולפיכך היוו צעד חשוב בהתפתחות האנושות. הבתים הראשונים היו כפי הנראה אוהלים (מיריעות עור ובהמשך מבד), וסוגים נוספים התפתחו עם הזמן, כגון בתי עץ ובתי אבן או חימר. הבתים הראשונים היו מעוגלים והבניה הרקטנגולרית המוכרת לנו כל כך היום הופיעה רק בשלבים מאוחרים יותר

ישנם סוגים שונים של בתי מגורים בניינים ובתים פרטיים. בניינים ומגדלים הם החדשנות של המאה ה -20 כמו פרוייקטים חדשים פסגת דן ועוד.

כיום המון ערים בארץ מסגלות לעצמן בנייה של שכונות מגורים עם מגדלים ובניניים חדישים. הבניניים מציעים חדרי כושר, חדרי ג'ימבורי לילדים , לפעמים גם בריכה ועוד.

רבים המחפשים אחר דירה לרכישה מתלבטים בין שתי אופציות מרכזיות - מגורים בדירה בבניין או מגורים בבית פרטי הנמצא על הקרקע. שתי האופציות הללו שונות מאוד האחת מהשנייה, הן במחיר והן בסגנון החיים. מגורים בבית פרטי שנמצא על הקרקע דורשים משאבים שונים מאשר מגורים בדירה רגילה בבניין. כל משפחה צריכה להחליט מה יותר מתאים לה, לאיזה סגנון חיים היא מתחברת יותר, וכמובן - מה היא יכולה להרשות לעצמה מבינה כלכלית.

פסגת דן פרוייקט חדש ברמת גן ברחוב ז'בוטינסקי מציע מפרטים מדהימים של דירות וברמה הכי גבוהה של איכות חיים.

כיום ישנם אפילו מקרים בהם בעלי וילות מוכנים "לוותר" על המוניטין שנדבק לישוב מגוריהם ולעבור לישוב סמוך ופחות יוקרתי, ישנם זוגות שמכרו את הבית ורכשו דירה בבניין מגורים. בתים פרטיים הופכים לבעייתים מבחינת התחזוקה והתפעול יותר מאשר בית פרטי .

פסגת דן פרוייקט חדש ברמת גן שישנה את פני העיר רמת גן כולה,

 

 

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

פסגת דן - איך בכל זאת קונים דירה בישראל למרות יוקר המחייה

אם הייתם צריכים לנחש כמה משטחה של מדינת ישראל הוא בנוי, הייתם בטח אומרים: הרבה. 10%? 20%? אולי יותר. הרי ישראל היא מדינה קטנה, והאוכלוסייה שלה מתרבה בקצב אימתני. יתר על כן, היא קמה על אתוס "נלבישך שלמת בטון ומלט" של נתן אלתרמן, כיבוש האדמה, שחרורה וגאולתה. בעשור האחרון התמלאו דיונות החול, שטחי הביצה ואפילו החופים במגדלי בטון וצמודי קרקע.

אבל הפתעה - בפועל, רק 4.5% מהקרקע בישראל בנויים כיום. זה לא נתון זעום; לפי האו"ם, לפני עשור היה שיעור הבנייה ביחס לשטח כ–2% בעולם כולו, 2% בצפון אמריקה, מעט פחות מ-2% באירופה ואפריקה וכמעט 3.5% באזור אסיה־פסיפיק.

 

אז אחוז השטח הבנוי הוא מכובד, ותופעה שמייצגת אותו בשנים האחרונות היא תופעת מגדלי הדירות הנבנים במרכזים עירוניים גדולים. הכוונה למגדלי דירות יחסית מפוארים לעומת הבניין הרב קומתי של פעם, בעלי מספר קומות גדול, פיתוח תשתיתי, ורמת גימור גבוהה. דוגמה אחת לפרויקט כזה שמושך תשומת לב בשנים האחרונות הוא פרויקט פסגת דן, שנבנה ברמת גן בימים אלו.

 

האם זה אומר שיש לנו גם יכולת לקניית דירות חדשות? רבות מדובר על יוקר המחייה בארץ בשנים האחרונות. יוקר המחיה בישראל הוא מהגבוהים בעולם המערבי, והגורמים האחראים לכך עסוקים בהאשמות הדדיות. התעשיינים והיבואנים מאשימים את הממשלה שמטילה מסים, ואת רשתות השיווק שגוזרות קופון על גב הצרכנים; הממשלה טוענת שדווקא היבואנים והתעשיינים תאבי ההון הם האשמים, כי הם מונעים יבוא מוצרים איכותיים וזולים יותר; בעלי רשתות השיווק מסבירים לנו שהאשמים הם התעשיינים, היבואנים ואפילו החקלאים שמוכרים את תוצרתם במחיר גבוה. הסיפורים האלה נכונים ומטעים גם יחד: הממשלה, התעשיינים, היבואנים וגם הרשתות חוללו את יוקר המחיה ומשמרים אותו.

 

ואם נדבר רגע רק על שוק הדיור, בעניין שוק הדיור, מציינים בדו"ח של ה-OECD כי היצע מוגבל מעלה את מחירי הדירות ומצמצם את רווחתן של המשפחות, בעיקר אלה של הזוגות הצעירים. "יש להשלים את תוכניות ההתייעלות של ענף התכנון והבנייה", נכתב, "בהמשך יש לפתח תשתיות של תחבורה ציבורית כדי שהחיים מחוץ לאזורי הביקוש, במחירי דיור נמוכים, יהיו קלים יותר, וכן לקדם את נושא ההשתתפות בשוק העבודה עבור אלה שגרים באותם אזורים מרוחקים".

 

הגידול ביחס בין השכר הממוצע לבין מחירי הדיור בישראל הוא הגבוה ביותר מבין מדינות ה-OECD, עם גידול של 58% בין השנים 2008-2014, וכך גם הגידול ביחס בין השכר הממוצע למחירי השכירות, עם 18% בין אותן השנים.


פסגת דן הוא בדיוק דוגמה למימוש של חלק מהמלצות הדו"ח הזה. פרויקט עירוני של 40 קומות, אשר מצוי במיקום שנהנה מכל העולמות. ממש סמוך לתוואי הרכבת הקלה העתידי לאורך ז'בוטינסקי, כך שהנגישות למרכזי התעסוקה של תל אביב קלה, אבל הנדל"ן, האדמה, היא ברמת גן, באזור יחסית לא יקר לעומת הקרקעות עליהן צמחו מגדלים אחרים בת"א בשנים האחרונות, ולכן, בפסגת דן, אפשר עוד למצוא תקווה להשיג דירה חדשה מרווחת, במחיר שאפשרי לכיס המאותגר של הישראלי.
לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

חומרי בניה בישראל מבוא קצר, פסגת דן

מהם חומרי בניין נפוצים בישראל?

אלומיניום - חומר נהדר שזוכה לשימושים רבים

ישנם חומרים בטבע שמהם מפיקים בני האדם כל כך הרבה פריטים התורמים רבות לאיכות חיינו. אלומיניום למשל היא מתכת בעלת משקל קל שאין לה את תכונת המגנטיות שיש למתכות רבות אחרות. מאחר והעולם מתקדם ומתפתח כל הזמן הרי שהחיפוש אחר חומרים איכותיים שיכולים לתרום רבות לתהליכי ייצור אינו נפסק. במתכת זו נעשה שימוש רב והיא נחשבת לחלק בלתי נפרד מתהליכי ייצור ובנייה ברחבי העולם המודרני כולו ובבניה איכותית בפסגת דן.
אחת התכונות של אלומיניום היא ביצוע פעולת ציפוי הגורמת להתחמצנותה של השכבה העליונה של מתכת זו וכך נוצר מגן קבוע התורם לכך שמוצרי אלומיניום יהיו כאלה שלא יתכלו או יפגעו כמעט בכלל מפגעי מזג האוויר. אלומיניום היא מתכת בעלת עמידות גבוהה נגד חלודה ושיתוך. מתכת זו נחשבת לזולה אך איכותית ולכן היא נמצאת בשימוש בתחומים רבים בחיינו שנים רבות.

כדאי להכיר סוגי בלוקים לבניה קיימים ונפוצים בשוק על תכונותיהם, לרבות עלויות, שיטת בניה, חומרים נלווים, רמת בידוד וחוזק. לפניכם מידע בסיסי אודות סוגי הבלוקים היותר מוכרים בישראל ובבניה בישראל, בפסגת דן

 

הבנייה הירוקה הפכה בשנים האחרונות לסמל של איכות בנייה, איכות חיים ובעיקר לסמל הרמוני עם איכות הסביבה. הבנייה הירוקה היא למעשה תכנון נכון של הליכי הבנייה, החל מרמת חומרי הגלם ועד לניצול של המשאבים הטבעיים, כאשר המטרה המרכזית של תהליך הבנייה הוא לייצר לכל אחד ואחת מכם סביבת מגורים איכותית ובריאה יותר תוך שמירה מקסימאלית על איכות הסביבה כמו שרואים בפסגת דן:
בלוק איטונג המיוצר מחומרים טבעיים, מאפשר לכם ליהנות מחומר גלם ירוק ואיכותי לצרכי הבנייה הירוק, היתרונות המשמעותיים של בלוק האיטונג הם: יכולת בידודו תרמית גבוהה, יכולת בידוד אקוסטי, עמידות בפני אש ורטיבות והליך ייצור מחומרים טבעיים.

בלוק פומיס הינו בלוק מבודד וחזק הנחשב ידידותי לסביבה ובעלות סבירה, וגם יחסית קל משקל העומד על כ-640-700 מ"ק לבנייה ו-490-630 מ"ק לגג.

בלוק שחור
זהו בלוק זול ונפוץ מבטון סטנדרטי, המכונה לרוב בלוק בטון. הוא העשוי מתערובת של חצץ, בטון וחול, ועובר תהליכים מיוחדים של אשפרה המקשים אותו.

בלוק תעלה בלוק תעלה מיועד עבור יציקות עמודים ויציקת חגורת בטון אופקית המייתרת את הצורך בהכנת תבניות ליציקת הבטון.

לדף הרשומה
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל דןפסגת אלא אם צויין אחרת