44
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

דברים שמרגיזים אותי 2019

 1. כאשר תפוז נופלת או "נחסמת מחו"ל" במשך כמעט חודש, ואין קול ואין עונה, כאשר איני יכול להיכנס לבלוג שלי ואין אפילו התנצלות או הכרה בנזק מתפוז עצמה- או בפשטות, הסבר: זה גורם לי להטיל ספק במדיניות של תפוז ובאחריות האישית שלה בנוגע לתוכן שאני עצמי מייצר מאז 2004 בבלוג הזה. מישהי רצתה את אחד המתכונים שלי ורצתה לדעת למה היא אינה יכולה להיכנס לבלוג- כך קיום החסימה בכלל התחוור לי. לא הופיעה שום מודעה בחדשות, לא בדף הפייסבוק של תפוז, וכל ניסיון שלי ליצור קשר נכשל. זהו לא מתכון ל'תפוז' מצליחה. לאחר הנפילה של ישראבלוג, תפוז היא המחזיקה היחידה של בלוגים ציבוריים ברשת הישראלית, נפילה שלה מסמנת את הסוף של בלוגים ציבוריים בישראל.
 2. כאשר אנשים נותנים לי ביקורת או שאלות כאשר הם לא קראו את הרשומה עד הסוף. "איך אני משיגה את הספרים???" ברשומה שבה אני מסביר בצורה הפשוטה ביותר איך להשיג ספרים או "הטקס הזה מסובך מידי" כאשר מדובר בלחש אשליה מורכב שמעניקים מספר פיצ'רים יוצאי דופן ואז הודאה שהיא לא קראה עד הסוף. זה מתיש- לא נדרשתם לקרוא ספר שלם בשפה זרה (או במקרה שלי לעבור ולברור שנים של חומרים נחותים) כדי לזקק מהם רשומה קצרה. אני כן עשיתי זאת. למען האמת מאוד נוח לי לחזור למתכונים ולרשומות שלי כאן ולהכין אותם שוב. אתם מפיקים מהרשומות תועלת? אני שמח. אבל אני כותב עבור עצמי בעיקר. אני לא אדם שאוהב שאוהב לכתוב באריכות, אם המילים הללו שם, הן שם מסיבה. תקראו אותן או אל תקראו בכלל, לא מפריע לי. אני בסדר שנכנסים לבלוג שלי בשביל התמונות היפות.
 3. המפלגות בעצם מציעות את אותו הדבר, שזה כלום. זהות לא באמת שונה מהמפלגה החדשה של בנט. אנחנו נותנים על עצמנו פוליטיקאים נוראיים שאף אחד לא סובל באמת. ליצמן שייך לכת מסוכנת- חסידות גור. חצי מהם פושעים כמו אריה דרעי שהורשעו. לא שאני נגד החזרת פושעים שנכלאו לחברה, אבל זה לא הולם, ואפילו מביך לתת להם תפקידים של כוח. מבחינת מכשפים יש כאן בעצם תבנית כפולה של ניצחון: אם המפלגות הדתיות זוכות- התיאוקרטיה זוכה ויחד עמה עולם הצללים מתרחב- מה שמאפשר מגוקרטיה ושליטה חזקה אך מסויגת של מכשפים ממעמד מסוים. אם המפלגות שרוצות להפריד דת ממדינה זוכות, אז אנחנו צעד נוסף מהסרת החוק הנורא שאוסר עלינו לעסוק בכישוף כמקצוע. אנחנו נרוויח כך או כך, אבל כמה הציבור באמת יכול להיות אווילי ולאפשר לאלה לשלוט בו?
לדף הרשומה

לחשים שונים של בלתי נראות

כשפים שבאופן אסוציאטיבי מקושרים לפיות וישויות שונות אשר מופיעות ונעלמות בעולם האסטרלי, האחר, הם כשפי בלתי הנראות. יש אנשים שבאופן טבעי קל להם להיטמע או לייצר הינומה של מזל אשר מאפשרת להם לעשות דברים מבלי להיתפס. חלקם יכולים להיטמע באופן פיסי ביותר, על ידי צמצום ההילה שלהם לתוך העולם הזה, או פשוט ליצור אוסף הזדמנויות הרי "הלכתי למשרד אבל באותו הרגע כולם הביטו לכיוון השני." לעיתים זה קורה לכול אחד שעוסק במאגיה בתנאים הנכונים מבלי שנתכוון לכך, אבל יש צורך מידי פעם ב"מתכון" והריהו כאן. שיקויים מרקחות וטקסים קיימים כדי לעורר את הכוח הזה, המאפשר לנו או לחפצים שלנו להיות בלתי נראים ונתפשים על ידי הסביבה.

סקוט קנינגהם באינצקלופדית הקריסטלים שלו מציין את הלחש הרומי של לעטוף אבן אופל בעלה דפנה טרי, כדי להיות בלתי נראים. (ע' 121) זה נראה כמו פוקוס מאגי הגיוני בהתחשב בעובדה שעלה דפנה מיצג הצלחה וניצחון ואבן אופל היא סך הכול גביש צורן שמשקף צבעים רבים. על ידי שימוש בדפנה לעורר הצלחה (או שמא לעשות את ההפך ממה שהיא עושה לכוהנות של דלפי ולצמצם את התפישה האל-חושית והחושית) ובאופל שכוחו יכול לשחק בגוון, ולהעלים צבעים ניתן לראות איך מכשף מוכשר יכול להשתמש בזה כדי להיות בלתי נראה.

לי דה אנג'לס, בספרה כישוף הלכה למעשה,נותנת טקס שלם יותר: (ע' 182-183) הסופרת מתארת כיצד לעטוף את מושא הכישוף בגלימה טקסית, להטיל עליו מעגל ולהשתמש בקטורת כיצד לייצר באמצעה וויזואליזציה של ערפל שמסתיר את המטרה. היא ממשיכה ומתארת כיצד היא מטילה את המעגל נגד כיוון השעון, כאלמנט של גירוש היסודות הנראים ואת הציור של הפנטכלים המגרשים את ארבעת היסודות. הרי תרגום חופשי:

 1. עטפו את מושא הכישוף בגלימה טקסית והושיבו אותו על הרצפה באזור הטקסים. ליצור סביבם מתאר הדוק על ידי שימוש בחבל טקסי, ולפיכך ליצר מעגל סביבם. להניח את ארבעת הנרות האפלים (שחור, כחול כהה או אפור) מחוץ למעגל.
 2. להטיל מעגל שמכיל את מטיל הכישוף ומושא הכישוף. להדליק את ארבעת הנרות ולהשתמש בקטורת מוכנה המעלה עשן רב- כנראה קטורת טקסית שהוכנה למטרה זו.
 3. יש לצעוד סביב המושא שבע פעמים נגד כיוון השעון כדי לגרש את האלמנטים שבו: תוך כדי וויזואליזציה של ערפל עוטף את מושא הכישוף. משתמשים בפגיון הטקסי כדי לצייר את הפנטכל המגרש של יסוד האדמה, אויר, אש ומים.
 4. כאשר השלבים הקודמים בוצעו, צריך לחוג האדם תוך כדי החזקת בזיך הקטורת עם כיוון השעון שבע פעמים. יש לכבות בנשיפה את ארבעת הנרות, יש לשחרר את מעגל החבל סביב הדמות ולכרוך אותו סביב עצמו, הוא צריך להישאר בפקעת עד ההסרה של הלחש. יש להסיר את הגלימה ולהניח אותה בצד. יש למסור למושא הכישוף להתלבש בצורה נייטרלית ולא לדבר עם מטיל הכישוף עד שיש צורך לשחרר את הלחש ולגרום למושא הלחש לעזוב. לא מומלץ להיות תחת השפעת הלחש למשך יותר מיום אחד:

כאשר יש צורך להסיר את הלחש יש להכין ארבעה נרות אדומים.

 1. כאשר מסגרת הזמן תמה, המושא צריך לחזור אליכם ויש להטיל סביבם את המעגל כאשר הם לבושים בגלימה, קטורת בוערת, ומתארם עם החבל, כאשר הנרות האפלים בוערים.יש גם להטיל את המעגל החיצוני של הטקס.
 2. יש לצייר את הפנטכלים של היסודות בצורה מזמנת ולא בצורה מגרשת, לאחר מכן יש להוריד את החבל הטקסי ולהותיר אותו רופף על הרצפה- ולהסיר את הגלימה מהמושא.
 3. להדליק נרות אדומים מהלהבה של הנרות האפלים, יש לכבות בצביטה על הנרות הכהים, ולהחליף אותם בפמוטות עם נרות אדומים. לאחר מכן מושא הכישוף צריך לצאת מהמעגל שהוגדר קודם על ידי החבל למעגל הראשי ולשחרר את המעגל הראשי. ורק אז יש לכבות בצביטה את הנרות האדומים.
 4. יש לתת את הנרות הכהים למושא הכישוף ולהנחות את האדם להיפטר מהם כך שאיש לא ידליקם שוב, ולגרום לאדם להתקשר אליכם תוך 24 שעות כדי לוודא שחזרתו למציאות הפיסית הושלמה.

כאן בלחש הזה, יש את המבנה הטקסי הכבד של ויקה, וניתן לראות זאת, העקרונות לעומת זאת הגיוניים- שימוש בסמלים של הרחקה וגירוש מן המציאות, והאימון המתיש אך היעיל של ארבעת היסודות מאפשר שליטה בצורה שבה הם מתממשים או מתמוססים אל האין.

מקום חמים בליבי נשמר ללחשה של מארה רייבנסונג בלווטר: הלחש הזה עלה לאינטרנט אי שם בשנת 1998: היא נותנת מתכון לאבקה שעוזרת למכשפים להפוך לבלתי נראים או להוריד הדגשה של חפצים שלהם:

http://www.everythingunderthemoon.net/spells/invisibility-spell2.htm

האבקה מכילה:

 1. חלק אחד עלי שרך מיובש
 2. חלק זרעי פרג
 3. שני חלקים אבקת אולמוס (שמשמשת להורדת נפיחות ובקוסמטיקה)
 4. חלק אחד שרף המור
 5. חלק אחד של עלי מיורן
 6. שלושה חלקים של עלי שמיר טריים
 7. תשע טיפות של תמצית שקדים לאפייה

ההוראות כוללות כתישה של הרכיבים וערבובם עם התמצית, פיזור שלה בתבנית אפיה או קערת מחומר, ואפייתה בתנור עד שהיא משחימה וקידושה עם לחש מדובר בסגנון "דברים נראים ובלתי נראים- תנו לי ללכת בינם ומלפנים!"

היכולת של עלי השרך להחביא את הזרעים מתחתיהם, והשינוי שלהם כאשר הגשם יורד מסביר את התכונה הטבעית שלהם לייצור לחשי אשליות, וגם הפרג כתבלין האשליה וההזיה, האב של האופיום והאסקפיזם עובדים מצוין. עד כאן הכול בסדר. אבקת האולמוס קצת הזויה: למרות שהיא מורידה נפיחות, משתמשים בה מאגית כדי לעצור רכילות- אולי כאן יש מקום של הפסקת הדיון או הדיבור על הנוכחות של מושא הלחש, אבל אני חושד שזה כאן כאוגד שמאפשר לתרביך הזה להיות אבקה.

המור כנראה נועד להיות גורם מחזק מאגית- אבל הוא לאו דווקא רצוי כאן, והמיורן לחלוטין לא קשור. אולי במקור זה היה אורגנו שמגן מסמכויות שונות- עלי השמיר מביאים גם הצלחה במצבים מסוימים אבל שימוש נרחב מידי סופח או הורס לחשים. ומדוע יש כאן תמצית שקדים? לפי הפולקלור או משויך ליסוד האוויר ומעניק חכמה, אבל זה לא מספיק כדי לתת היגיון לנוסחה הזו. אני כאן מספק נוסחה חלופית שהגיונית לי יותר: שימו לב, אני נותן אותה בגרסה ללא כמויות כדי שהיא תשמש כנוסחת בסיס שיש לשנות או להכין ממנה אבקה, שמן, טינקטורה קטורת או אפילו קמיע:

 1. גרגרי פרג
 2. עלה שרך
 3. אבקת סנדלווד לבנה- גם מחזק, גם מאפשר התמוססות אל הסביבה
 4. אבקה מקליפת ביצה שלמה- סוג של הגנה והיא גם "מסתירה" את האפרוח, והיא כלי תחבורה בטוח מסורתי של מכשפות
 5. אורגנו- הגנה מסמכויות
 6. ציפורן- הגנה מרכילות
 7. כותרת של לוטוס כחול עבור אשליות והסטת המבט

אלו יכולים לשמש את כל הנ"ל, ולעזור לאדם המודרני להפוך לבלתי נראה- וגם מעבר לזה, בכמות הנכונה של האנרגיה להסתיר מקומות וחפצים.

ארדן,

של הגן.

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

פונדנט שוקולד מאגי למשיכת בן או בת זוג

אני לא נוהג לתת מרשמים ומתכונים ללחשי אהבה בבלוג הזה. עיסוקים באהבה דורשים מומחיות מיוחדת ופעמים רבות אנשים לא מרוצים מהתוצאות.  המתכון שאני מספק כאן אפוא, אינו כזה של שיקוי אהבה, אלא משהו שעוזר למשוך מישהו, או מישהי לתוך חייך. המתכון דורש אפיה, ואם נעשה נכון יכול להיות אפרודיזיאק מושלם, שגורם למצב אפל להראות מואר וטוב יותר.

gâteau fondant au chocolat, הוא שמו הצרפתי של הקינוח. הוא פשוט ביותר להכנה וכל הרכיבים שלו מכילים אלמנטים מאגיים. רובם, רכיבים רגילים לחלוטין, מה שעשוי לפתוח דיון בנוגע לרכיבי הכישוף שנמצאים על מדף התבלינים שלכם: והרי המרשם:

מתכון לארבע עוגות:

150 גרם שוקולד מריר מהאיכות הגבוהה ביותר שאתם יכולים להרשות לעצמכם.

שוקולד הוא אוכל מלכותי של בני האינקה והמאיה, והוא משקה לוחמים שניתן לפני קרב. יש לו יכולות מעוררות תשוקה מוכרות.

150 גרם חמאה- חמאה היא תוצר של חלב בקר, אלת היופי והתשוקה המקומית היא חתחור, אלת היופי והאהבה המצרית. תוספת מבורכת לכל הדעות.

2 ביצים ושני חלמונים: ביצה מסמלת פוריות וטיהור, התחלות חדשות.

חצי כוס סוכר: סוכר היה יקר כזהב בתקופות עתיקות, והוא חומר ממכר כמו הרואין. אנחנו רוצים את חווית הסימום הקליל שמגיע עם הקינוח הזה.

רבע כוס קמח- שוב סמל לפריון, ופחמימה קלילה שמאפשרת העשרה של חווית הסוכר.

והנה הרכיב הסודי: טיפה אחת של שמן אתרי ילנג ילנג מהאיכות הגבוהה ביותר- רצוי אורגני.

"עם וויזואליזציה מתאימה, ילנג ילנג הינו אפרודיזיאק אמיתי, ויוצר תשוקה מינית." סקוט קנינגהם בספרו ארומתרפיה מאגית גורס, "וגם עוזר להתגבר על בעיות וקשיים מיניים."

הוראות הכנה:

להמיס את השוקולד והחמאה במיקרוגל, או בבן מארי (לשים אותם בקערה ולתת להם מכות חום של 20 שניות במיקרו ולבדוק אם זה נמס או לא באמצעות מקצף). להקציף פנימה שתי ביצים שלמות ושני חלמונים, את חצי כוס הסוכר וטיפה משמן הילנג ילנג. לקראת הסוף לקפל בעדינות רבע כוס קמח. לא לערבב בחוזקה אלא בעדינות עד שכל הרכיבים יתערבלו היטב.  כאן שולחים את האנרגיה והתפילה לעוגה עצמה.

לחמם תנור על 180 מעלות צלסיוס ולצקת את התערבות לתוך ארבע תבניות אפיה אישיות באמצעות מצקת. בעיקרון לוקח לעוגות 20 דקות להתמצק, אבל חשוב שהמרכז יהיה לח. הכינו את העוגה ביום של הפגישה, חממו אותה והגישו עם גלידת ווניל וקצפת. לפני ההגשה הגישו את העוגה הראשונה לישות פותחת השערים שלכם, ואת השנייה לישות האהבה שלכם, ככה שישארו לכם שתי עוגות בשביל הדייט עצמו. בהצלחה!

ארדן, של הגן.

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

ספרי כישוף טבעי בעברית

ספרי הכישוף שתורגמו לעברית נוראיים. הבחירות נעשו על ידי מה שהיה פופולארי בארצות הברית ולמתרגמים ולהוצאות הספרים לא הייתה שום יכולת להבחין בין ספר כישוף שכתוב טוב, ובין ספר כישוף שכתוב רע. התרגום לא נתן מחשבה יתרה לטרמינולוגיה ולאופן שבה השפה העברית משתמשת בה- וגם אלו שנכתבו על ידי סופרים טובים, לוקטו ספריהם הגרועים ביותר. יצירה מאגית טבעית ישראלית עכשווית כמעט ולא קיימת.

בעבר, תמיד אמרתי לאנשים שרוצים ללמוד כישוף להתכונן להיות דו לשוניים ולשלוט בשפה האנגלית ברמת שפת אם ואם זה לא מוצא חן בעיניהם שימצאו טקסטים על קבלה מעשית ומאגיה יהודית עממית. עכשיו אתוודה, אין לי שמץ של מושג בקבלה מעשית. ייתכן שיש בארץ ספרים נפלאים של קבלה מעשית ומאגיה עממית עברית, אבל אף אחד טוב מאלה לא הגיע אלי ואל הספרייה שלי.

מוכרחים לציין  כי מידע המגיע מספרים מהווה כשליש מההכשרה של המכשפה, אז המחסור הזה מקשה מאוד על השכלה מאגית בישראל. השליש השני הוא ניסיון, והשלישי הוא הדרכה ממכשפות אחרות. רוב המכשפות לא מקבלות מספיק משליש מסוים וזה יוצר חוסר חמור שיש לתקנו. החיים הם בית הספר של המכשפה ולא ניתן להימנע מהלימוד הזה כך או כך. 

אחרי ההרצאה הזו הגיע הזמן לדון בנושא החשוב באמת: ספרים לכישוף בישראל.  אני מתמקד בכישוף טבעי, משמע, כישוף שמקורותיו הם הטבע והרוחות שבו. כישוף קבלי או טקסי אינו החוזקה שלי, וכישוף מנטליסטי בלבד הוא כזה שמבחינתי מעשיר את המרק, אבל לא יכול להתקיים בלבד וחסר כלים המאפשרים לו להוות סוגה נפרדת- הרשומה הזו נועדה לענות על השאלה: מה אדם שרוצה ללמוד כישוף טבעי בישראל צריך לקרוא? ובכן ברמה הבסיסית ביותר, מכשף או מכשפה צריכים לעבוד על שלושה תחומים לפני שהם נוגעים במאגיה עצמה:

 1. מדיטציה- על מנת להיות מסוגלים למשמע את התודעה ולהגיע לנקודה בה תת המודע המכיל את הניצוץ האלוהי המאפשר שינוי במציאות הרוחנית והפיסית. בנוסף מדיטציה חשובה ככלי וויזואליזציה
 2. כלי חיזוי המאפשר גם חקר עצמי וגם מענה לשאלות שונות: למה זה קורה? איך מגיעים למשהו אחר?
 3. יומן חלומות המאפשר מעקב אחרי התת מודע- כדי להכין את זה אין צורך בספר, פשוט להחזיק מחברת ליד המיטה ומיד בבוקר לכתוב מה שזוכרים מהחלומות שלנו. כרגע אין צורך לנסות לפרש את החלומות. הם ברובם הדהודים של התת מודע ותו לא.

בשלב ראשון זה אמליץ על שני ספרים אחד שעוסק במדיטציה בסיסית, והשני עוסק בחקר קלפי הטארוט קלפים המשמשים לחיזוי עתידות ותוצאות אפשריות. חיזוי חשוב בתחילת הדרך כי הוא מאפשר לנו להגיע לתשובות בצורה מידית ובלתי אמצעית: קלפי הטארוט נבחרים כאן ככלי חיזוי כי הם נחקרו לעומק, ויש משאבים נהדרים עליהם בעברית ובאנגלית והצורה הנוכחית שלהם נוצרה על ידי מסדר שחר הזהב, המסדר המאגי החשוב ביותר במאה ה-20. הסמליות שלהם משלבת פילוסופיה יוונית, מאגיה מצרית וקבלה מעשית, עם כי באופן שבו הבריטים שהיו חברים במסדר הבינו שיטות מאגיה אלה. בשלב זה יש להשיג את חפיסת הטארוט של ריידר וויט, והיא זמינה בכל רשת סטימצקי.

1. לחיות טוב יותר- מדיטציה: ביל אנדרטון

2. תרגילים במדיטציה: דייוויד פונטנה

הספרים הללו לא רק מכילים תרגילי מדיטציה בסיסיים אלא מידע כללי על הדמיה (וויזואליזציה החשובה מאוד למכשפים ולהגשמת מטרות מאגיות) אלא גם מידע בסיסי על ארבעת היסודות, קבלה, וגם נגיעה קלה בריפוי והילינג. עליכם לנסות את התרגילים שבהם ולהגיע להישגים במשך שלושה חודשים. עליכם ליצור שגרת מדיטציה ותיעוד חלומות לפני שממשיכים הלאה. ניתן לבחור ספר אחד מהשניים שהוצעו כאן, או מה שעדיף ולקרוא את שניהם.

במקביל או לאחר מכן, הגיע הזמן ללמוד את קלפי הטארוט ולפתח מיומנות חיזוי בסיסית, בעבר היה אתר נפלא בנושא "אתר הטארוט של אורי רז." אורי רז הוא חוקר טארוט מהימן והוא המליץ על הספר הבא:

טארוט- מסע לתוך חייך: אריק איל, הספר הזה חובה. תרגול של חיזוי בטארוט גם הוא חובה.

ללמוד כלי חיזוי כראוי ולהבין אותו ולהשתמש בו כמו שצריך זה תהליך של שנים, כמו מדיטציה. בשלב זה מספיק להבין ולדעת את הבסיס כדי להתקדם הלאה, אבל תמיד יהיה צורך להעמיק ולשפר. זה לא ייחשב למטורף לחלוטין לקחת במקביל קורס טארוט ולצאת לוויפסנה או לריטריט בודהיסטי כדי לשפר את כשורי המדיטציה שלנו מעט.

ספר נוסף לרמת הבסיס הינו: ההיסטוריה של הכישוף: ג'פרי ראסל

בשלב זה עליכם לדעת שכל מה שנכתב על ההיסטוריה של הכישוף מכוסה בדעה קדומה ובניתוח שטחי, גם באנגלית וגם בעברית. כותרת הספר יותר ראוי שהיא תהיה "סוגיות שונות בהיסטוריה של הכישוף ואיך אני, ג'פרי ראסל נכשלתי להבין אותם כי איני עוסק בכישוף". בכל מקרה, ממאגיה אפריקאית, עד אליסטייר קראולי ותנועת הויקה יש בספר צילומים ומידע בסיסי שיאפשר לכם להשתתף בדיון בנושא מבלי להביך את עצמכם. בספר הזה אין תרגולים אז ניתן לקרוא אותו בזמן שאתם עובדים על הטארוט ועל מדיטציה.

לאחר הקריאה והתרגול הבסיסיים, ולאחר שחינכתם את עצמכם קצת על ההיסטוריה של הכישוף ורק אז,  תוכלו לגשת לטקסטים המאגיים עם רקע שיאפשר לכם להשתמש באופן פרקטי.  בשל מיעוט החומרים המפורסמים בעברית, הספרים שתוארו עד כה הם קריאת חובה ונבחרו מערמה של ספרים הרבה פחות טובים ויעילים. העבודה הרוחנית גם היא הכרחית, לא רק קריאה אלא תרגול, לפי הגישה לקבוצת הספרים הבאה:

הספרים הבאים מביאים עימם את מבנה הטקס הכישוף המערבי הבסיסי שניתן לקיימו כאדם יחיד או בקבוצה. המבנה כולל טיהור, העלאת אנרגיה, הטלת מעגל, קריאה ליסודות, קריאה לאלוהי, פעילות מאגית טקסית (פעמים רבות זה יהיה כישוף נרות), שליחת אנרגיה למטרה,  הודיה לאלוהי, ליסודות, פתיחת מעגל ושחרור אנרגיה.

פעולות אלו בזמן שהן נשמעות פשוטות וחוזרות על עצמן,  מורכבות יותר לביצוע ממה שנדמה. דיבור עם פעולה פיסית מורכבת זה דבר קשה, אבל דיבור עם פעולה ועיצוב אנרגיה זה דבר שדורש תרגול רב.

הספר הראשון שעליכם לקרוא ברשימת המאגיה הבסיסית הוא:

 1. כישוף וקסם: ק' אמבר- היא מנסה בספר הזה לתת לכם רקע על ויקה אמריקאית. היא נותנת גרסה ומבני טקס, כולל 11 לחשים פשוטים שתוכלו לנסות אותם בלי יותר מידי קשיים ומאמץ. ברם, אין להינעל של השיטה שלה לעשות זאת, ואחד הדברים הטובים בספר שהיא נותנת כמה מילים על מסורות מאגיות אחרות. היא כמובן מציעה אלמנט תיאולוגי של ניאו פגאניזם, אבל ניתן להתעלם ממנו באופן זמני עד שתוכלו לסדר לעצמכם את התפישה הרוחנית והדתית שלכם.
 2. קסם הנר: פיליפ קופר- כאן יש שילוב טראגי של תרגום גרוע וספר נורא של מחבר טוב. הספר הקודם של קופר Basic Magick הוא יצירה ספרותית מופלאה שנכנסת לעובי הקורה של פילוסופיה מאגית עכשווית, אבל מישהו בהוצאת הספרים ביקש ממנו משהו יותר פרקטי, והוא ניסה לקחת את הפורמט המוכר ולהכניס את הפילוסופיה העמוקה ואת התרגול המופלא שלו פנימה. התרכובת כשלה, והוא לא פרסם יותר ספרים. קסם הנר נותן תרגול נפלא ותפיסה נטולת שטויות למכשף- הוא גם דרך כניסה נהדרת למאגיה מנטלית- או מאגית תוהו. התרגול שבו חסר תחליף ואין לוותר על הספר הזה בשל המלאי הדל בעברית. למרבית ההומור סוגת המאגיה הקשורה לנרות לא חשובה בספר הזה ותוכלו להתעלם ממנה.
 3. הספר השלישי והאחרון לרמה זו הוא דרך הקסם: רינה קסם. הספר העברי היחיד והראשון שמתעסק במאגיה טבעית שנכתב וששווה משהו. הסופרת מוכרת, העבירה קורסים של "דרך המכשפה" וחניכה של זרם הריקליימינג הניאו פגאני, העוסק במאגיה טבעית. התנועה נוצרה מתוך גרסה אמריקאית של ויקה. ההבדלים הם, שבניגוד לויקה תנועת הריקליימינג הינה פוליטית, פמיניסטית, אקולוגית ומאמינה באינטראקציה חברתית של חברי הקוון והחלטות בקונצנזוס. המנהיגה הלא רשמית שלהם היא סטארהוק שביקרה בישראל פעמים מספר.רינה נותנת רשימת מקורות המאפשרת לכם קריאה נוספת באנגלית, ומתאימה את חגי המכשפות לעונות המקומיות, מה שמאפשר הבנה מעמיקה והתאמה של חומר "גלותי" לכאן. חגי המכשפות הם בעלי אופן דתי, אבל הם גם זמנים חשובים של שינויי טבע והעונות ומאגיה הלוקחת זמן וצורת ירח בחשבון צריכה להכיר בזה. בנוסף ישנה כתיבה על המעגל, מערכת היחסים עם היסודות, בצורה ברורה וחדה, ונותנת דוגמאות פשוטות לכשפים שניתן להטיל באמצעות חומרים מקומיים.

ספר ביניים חשוב: על טוהר וסכנה: מרי דאגלס- הספר החשוב ביותר מבחינה אקדמית שנכתב במאה ה-20.  מביא עמו את בשורת הפוסט מודרניות ועוסק בוולידיות של מאגיה בתרבות האנושית תוך כדי שהוא עוסק בשאלות של טהרה וטומאה שהם נושאים חשובים מאוד בהקשרים מאגיים, בעיקר בשלב זה של הדרך שלכם. זה ספר העשרה חשוב שיכול לתת לכם כלים אקדמאיים לענות על שאלות ולהבין את התיאוריה והפילוסופיה המאגית לעומקה.

הסדר שבו הספרים הללו אמורים להיקרא חשוב, ועדיף לקרוא אותם לפי הסדר כדי ליצור הקשרים נכונים ולהבין גרסאות שונות של שימוש במעגל. כל התרגילים בספרים הללו הם חובה. עליכם לקרוא את הספרים קודם, ואז לקרוא שוב תוך כדי תרגול.

הספרים הבאים הם ספרי לחשים: האוספים עצמם כאמור בסדר מינוס, וצריכים להיקרא לאחר תרגול מדיטציה והבנה ותרגול מבנה הטקס המאפשר את הטלתם. לבד, הם חסרי תועלת,  ומהווים הסחת דעת. אז שוב במאמר זה אני מבקש קריאה ותרגול של שתי קבוצות הספרים הקודמות כדי להגיע לקבוצה השלישית. הלחשים עצמם יהיה מאוד תפלים, ללא טעם מקומי וכמעט חסרי עניין, אבל אחרי שלמדנו כבר את הספרים הקודמים נוכל, בתקווה, להתאים אותם לצרכינו. בארצות הברית ספרי הלחשים ניתנים עם הקדמה מהירה ולא מספיקה לאמנות הכישוף, עם אזהרות מוסריות (שיש להתעלם מהן ולפעול לפי שיקול דעת) והרבה מאוד טעמים ורעיונות של הכותב שלא כולם מתאימים או בריאים לתפישת הקיום הישראלית ויש לקחת את זה בחשבון בזמן קריאה ויישום של הטקסטים המדוברים:

 1. המדריך השלם לכישוף ולטקסים: קסנדרה איזון- קסנדרה איזון היא סוג של סטנדרט אמריקאי שנוצר מנגזרת של ויקה וריקליימינג- היא הייתה חלק כמעט פאנקיסטי ביצירה של מאגיה להמונים. ללחשים שלה יש הגיון כי הם פשוטים וניתן להטיל אותם כאן.הם מכילים קריסטלים, נרות, צמחים שמנים אתריים ועוד. הספר מעניין ופשוט, וגם אדם שלא סיים את הכשרתו המאגית יכול לתרגל ממנו. התרגום נורא.
 2. קסם הנרות: פטרישיה טלסקו- לפטרישה טלסקו יש הרבה מבקרים, אבל הספר הזה הוא יחסית בסדר. היא מדברת על ייצור נרות עם מטרה מאגית, שימוש בצבעים מספרים והתכתבויות אחרות. זהו הספר הקרוב ביותר לספר התכתבויות של ספרי הייעץ בישראל. בניגוד למה שהיא אומרת בספר אפשר להשתמש בנרות לבנים לכל דבר- והצבע לא כל כך משנה. העניין הוא ששעוות הנר הוא מנשא נהדר לאנרגיה מאגית ולהעביר את המטרה שלנו לעולם האחר להתגשם.
 3. עוצמת האדמה: סקוט קנינגהם- דוגמא לכתיבתו המופתית של סקוט קנינגהם, הספר מכיל רעיונות ועבודות של מאגיה טבעית- לטעון סלעים מהטבע להגנה, להשתמש במי גשם לטיהור ושאר דברים נפלאים ובסיסיים. הוא מציע אוסף כלים נרחב לאנשים שמחפשים את החיבור העמוק לארבעת היסודות והתגבשות האלוהית של הכוח הרוחני בטבע האורבני והפראי וארבעת היסודות.

קבוצת הספרים האחרונה היא קבוצת ספרי יעץ שעוזרים להבין את כוחם של החומרים המאגיים והשימוש בהם. שימוש בספרים הללו נועד לעזור להבין תכונות של חומרים וכלים שונים והשפעתם על המאגיה, קצת כמו סוג של זכוכית צבעונית שעוזרת לנו לתת גוון אחר לאור שהיא האנרגיה המאגית המגשים דברים בעולמנו. האם נשתמש בצמחים מעוררי אנרגיה או מרגיעים? מביאים שפע או ריפוי? פילוסופיות מסוימות גורסות שהחומרים הם סמל בלבד שמאפשר תקשורת רגשית עם הניצוץ האלוהי שבנו, אבל אחרות טוענות שהחומרים עצמם מכילים את התכונות המאגיות הרצויות. אני שייך לאסכולה האחרונה דווקא.

 1. צמחים קסומים ומכושפים: מסדרת ספרים גנובים, הספר הזה הוא סיכום גרוע של אנציקלופדית צמחי המרפא המאגיים של קנינגהם ונכתב תחת אצטלה של סבתא זקנה ששמרה ספרי כשפים בסונדוק שלה. בעיקרון יש שם כל מיני צמחים ותיאור סגולותיהם, ובזמן שהטקסים והלחשים שם אינם מעניינים איש, קל להבין ש-אבוקדו שווה כישופי יופי ופרג אשליות ואפונה מרחיקה רוחות רעות. סך הכול ספר קליל וחביב שנחמד למצוא מתהום הנשייה.
 2. צמחים, שדים ונפלאות: אמוץ דפני- ספר שמתאר את הפולקלור ההיסטוריה והמיתוס של הצמחים הישראליים יצא סוף כל סוף. מכשפה משכילה תוכל להוציא מהמיתוסים את השימושים המאגיים. ספר חדש יחסית.
 3. סוד הגביש: שני תודר. בזמן שהרבה ספרים תורגמו לעברית על קריסטלים, אף אחד מהם לא מיועד למשתמשי מאגיה באופן מובהק, לרוב הדגש הוא על רפואה גמולוגיה ומצבים שונים, כמו משיכת שפע, החזרה לאיזון ולטפל באהבה כושלת באמצעות גבישים. ספרה של שני תודר הוא סוג של קטלוג מהודר לחנות שלה. ניתן להשיג את מרבית הקריסטלים שם, ולקבל רעיונות ללחשים מהספר.
 4. ארומתרפיה: ענת דבוש- הינו מדריך המסביר את השימושים של שמנים אתריים. הללו פופולאריים ביותר בשנים האחרונות על אף מחירם הגבוה. משתמשים בהם לערבב שמנים מאגיים, למטרות שונות- ולמשוח אותם על נרות, קמיעות, גבישים ועוד. זה טוב ללמוד על השימוש הרפואי שלהם, בנוסף הספר מכיל פולקלור ורפואה עממית שעשויה לרמז על תכונותיהן המאגיות של הצמחים מהם השמנים מופקים.

 

לפני שתתלוננו שאי אפשר להשיג חלק מהספרים הישנים הללו, אני רוצה להציג בפנים את אתר סימניה. פשוט חפשו בגוגל סימניה, הירשמו לאתר: חפשו כותר מסוים, תקבלו תקציר, ומתחתיו יהיו אנשים וחניות שימכרו אותו משומש. יהיה גם תיאור כללי של מצב הספר. לקנות את הספרים משומשים גם חוסך בכסף, כי חלק מהספרים יעלו 30- 60 שקלים, וגם שומר על הסביבה מכריתת עצים נוספת. זהו קונספט חביב שקוראים לו שימור ומחזור.

האם אחרי שקראתם ותרגלתם הכול ברשימה הזו תוכלו להיקרא מכשפות? ובכן... לא. יהיה לכם מושג במאגיה טבעית ובסיס טוב לדיונים. אולי תוכלו להטיל לחש אחד או שניים שיעבוד לכם, אבל יש המון בתורת הנסתר, וגם בזרם הטבעי שלה שחסר בספרות העברית. זכרו, לימוד וקריאה מספרים הוא רק שליש, ניסיון של שנים הוא שליש נוסף, אבל צריך קהילה ומורים כדי לייצר מכשפה ראויה. השליש של הספרים העברי הוא דל, חסר ובהרכבת הרשימה הזו- מסיבה ברורה, השוק קטן והוצאה של כל ספר היא יקרה.

גילוי נאות: אני עובד בספריה ציבורית. אני עובד כרגע על לאסוף את הספרים ברשימה הזו ולדאוג שהם יהיו זמינים על המדף, כדי שמכשפים ומכשפות צעירות של העתיד יהיה להם משהו להתחיל עמו את העתיד שלהם- דבר שהיה חסר לי בנעורי.

ארדן,

של הגן

לדף הרשומה

שבירת קללות הלכה למעשה

שבירת קללות, הסרת כישופים ו"ביטולם" היא התמחות מיוחדת באמנות המאגיה. למען האמת, הרבה מכשפות חושבות שטיהור פשוט מספיק, ואין הדבר נכון. זוהי לא סתם אנרגיה רוחנית לא נעימה, אלא כזו שעוצבה בצורה מכוונת וקשורה לישויות רוחניות שהבערת מקל מרווה ותפילות לא תגרשנה. הרבה יותר קל לקלל מאשר להסיר קללה. הסרת קללה פעמים רבות דורשת זיהוי נכון ומשטר מדויק, וחלק מן הקללות לא ניתנות להסרה. כדי לגשת לנושא המכשף חייב לדעת ברמה טובה הגנות, חיזוי ברמה מעולה והבנה מעמיקה בטיהור.

השלב הראשון להסרת קללה הוא זיהוי האנרגיה שאינה במקומה:

האם זו אכן קללה? זה לא יכול להיות משהו אחר- כמו עין רעה (זוהי התגבשות של אנרגיה שאינה רצויה שנובעת מקנאה של אדם אחר, זו לא חייבת להיות זדונית בהכרח. פעמים רבות לאנשים אין שליטה על פליטה של אנרגיה כזו ולכן הגנות נגד עין הכרחיות). אין מאמר זה מתעסק במורכבות  של עין רעה. אכתוב על הנושא בהזדמנות אחרת. הקללה יכולה להיות התגבשות רוחנית של מחלת נפש, או התממשות רוחנית של אמונות מגבילות או חוסמות. זה יכול להיות גם סתם סט של מזל רע שנובע מאובדן הגנה בשל טעות או פשע של האדם נגד הטבע. התקפה של ישויות שליליות בין אם נשלחו במכוון ובין אם האדם פשוט רגיש אליהן, כמו ערפדים אנרגטיים שדים או ישויות אחרות.

פיתוח כישורי חיזוי מתאימים הכרחיים לתשובה לסוגיה הזו, כיוון שטיפול לא נכון יכול להבין להרס ופגיעה באדם שרוצה להיטהר מהצרה. בניגריה אנשים שמוכשרים לזה נקראים בבלאו, ולוקח להם 35 שנה ללמוד את כלי החיזוי שנותן את כל התשובות הללו. זה לא משהו שקורס טארוט בסיסי יכול לתת לכם, זו התמחות שדורשת יחס ומאמץ, ולזהות את שילובי הקלפים (במקרה של טארוט) שמייצג באופן מסורתי את הסוגים השונים של האנרגיה שמתמודדים עמה.

לאחר שקיבלנו את התשובה לשאלה: וגילינו שאכן מכשפה הטילה קללה על האדם, יש צורך בבדיקה נוספת, שעונה על השאלה כיצד לפתור את הבעיה הזו. ייתכן שהתשובה שנקבל תהיה, שפניה אל המכשפה והתנצלות יתקנו את המצב, אבל לעיתים רחוקות בלבד זה מספק, ולעיתים צריך להתמודד עם התוצאות של המעשה שהוביל להטלת הכישוף הפוגעני.

במקרה וזה קרה עלינו לברר מיהן הישויות שעוזרות למכשפה ואילו מנחות או קורבנות הן קיבלו כדי לעשות רע לאדם. לאחר שגילנו, עלינו לתת יותר, או אפילו יש שיגידו כפול ומשולש ממה שהמכשפה נתנה כדי שהפעולה תפסיק, והישויות ינוחו. הישויות יכולות להיות, מלאכים, שדים, אלים, אבות ואימהות קדמוניות ועוד. לאחר שהמנחות ניתנו, טיהור רב עוצמה צריך להינתן לאדם. לעיתים רחוקות טקס חד פעמי מספיק, ויש צורך בשימוש באבקות וצמחים שוברי קללות שבמשך שבוע או יותר.

השלב השני הוא לדעת כיצד לשבור את הקללה:

לאחר שלמדנו לחזות את סוג הקללה והאם מדובר בקללה, יש צורך לדעת לאיזו סוגה הקללה הזו שייכת: האם זו קללה רומנטית, כלכלית, בריאותית או משהו אחר? לאיזה עם או תרבות הקללה הזו שייכת? הבנה כזאת יכולה להאיר את מטיל או מטילת הקללה, ולהבהיר מדוע הקללה הוטלה. דבר זה חשוב כי לפעמים צריך לדעת גם לא לשבור את הקללה במידה והיא מוצדקת.

מתי קללה מוצדקת? כאשר היא מוטלת על אנס, כאשר היא מוטלת על פוליטיקאי שקידם אידיאולוגיה שהובילה למוות של אנשים חפים מפשע או פגיעה עמוקה בטבע ולפיכך בעולם הרוחות. במקרה כזה, אנחנו אולי ניתן מנחה שהמוות יבוא רחום ומהיר יותר, אבל אנחנו לא מסירים את הקללה בשום פנים ואופן.

על מנת לגשת להסרת קללה יש להבין שהפולקלור מעורב וחלק ממנו מכיל מאגיה ששימשה ציידי מכשפות. במקרה שלי מאפריקה אבל מסורות של גרמניה והולנד הכוללות את ההאקסמייסטרים מכילה גם מידע שימושי בנוגע להסרת קללות ולהגנה מקללות. מלבד זאת ניתן לפנות לקונג'ור אמריקאי כדי לספק לנו מידע על מלחמות המכשפות הרבה שקורות שם. עלינו לדעת, אין דבר כזה להסיר קללות מבלי להבין הטלת קללות. מכשפה שאינה יכולה לקלל לא יכולה לרפא.

שלבים בשבירת קללות:

 1. להבין את התנאי של הסרת הקללה אם הוא קיים ולהסיר אותו. אם יש צורך בהתנצלות ותיקון לעשות זאת. שלב זה הכרחי במידה ומדובר בקללות מן האיים הבריטיים בהן יש תנאי ברור לשבירת הקללה, או אם הקללה נובעת מחילול ערך טבע או פגיעה במכשפה ברמה האישית.
 2. לסדוק את הקללה: להשתמש בתערובת של צמחים או שיקויים להשמיד את הקללה. האם זו קללה שקוראת לכוכב הלכת סטורן למגבלות, אז אנרגיה שמשית הכרחית בשיקוי. אם מרסיאנית, אז אנרגיה אדמתית חיובית. השיקויים הללו משתנים מבחינה תרבותית ויכולים לבוא בצורה של קטורת, מיצוי אלכוהולי, מיצוי במים, שימוש בשמנים ובבשמים מסוימים או תערובת של כל אלו.
 3. לתת את המנחות ואו הקורבנות לרוחות שנקראו להטיל את הקללה על פי הפנתיאון של מטיל הלחש.
 4. לתת מנחות לרוחות הטובות שלכם לעזור להסיר את הקללה- מערכת יחסים עם רוחות כאלה דורשת שנים של ערבות הדדית, פולחן ומנחות, אין זה משהו שיש לרוב האנשים מן המוכן.
 5. טיהור עמוק לאדם בצורה טקסית ומשטרית (למשל שטיפת גוף באמצעות שיקוי צמחים מעורב במי מלח למשך שבוע).
 6. להעניק ברכה ואנרגיות חיוביות שסותרות את מטרת הקללה. אנרגיה מרוקנת משאירה את האדם חסר יכולות. צריך לתת כלים חיוביים כדי לעזור להתגבר. אם הקללה השפיעה מנטלית אין זה מן הנמנע אלא לשלוח את האדם לפסיכולוג או פסיכיאטר, או רופא אחר אם גופו נפגע. מאגיה צריכה ללכת עם רפואה ועזרה קונבנציונלית ולא במקומה.
 7. לתת לאדם הגנה מקללות נוספות מאותו כיוון והכוונה איך להימנע מקללות בעתיד.

כמובן שמדובר בתבנית כללית וקללות מסוימות דורשות טיפול אחר, אבל זו תבנית יחסית שלמה ומאורגנת שיכולה לעזור לטפל ברוב הקללות הרגילות.  טיפול שכזה הוא מורכב ודורש לא מעט תשומת לב לפרטים וסט כלים מורכב של מכשפה שבנתה אותם במשך שנים רבות, ובלתי אפשרי כמעט לנסות בפעם הראשונה להסיר קללה ולהצליח. אם אתם מעוניינים להתמחות בסוג המאגיה הזה, תתחילו בלימוד מעמיק של חיזוי כפי שתואר בתחילת המאמר, ובסופו של דבר תוכלו גם אתם להתמודד עם הצדדים האפלים של המאגיה.

ארדן,

של הגן.

לדף הרשומה
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל RainBird אלא אם צויין אחרת