44
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

שמן כסף מהיר

נוסחת הבסיס הזאת שימושית, ויש שיגידו שימושית מידי. בעצם אנשים משתמשים בה כ"שמן כסף" שנועד למשוך כסף באופן מהיר מכל הבא ליד: אם כבר כסף אז שיבוא מהר, נכון? אבל למעשה כסף מהיר מידי הוא כסף שגם נוזל מהידיים מהר, כסף שכופה לנו לחיות מהיד לפה. הנוסחה הזו לא תהפוך אתכם לעשירים, אבל אם אתם במצב קשה רגעי (ולא כרוני- זה ידרוש מכם לענות על שאלות קשות ולנסות להתמודד) ויש צורך בהכנסות שתפטורנה בעיות כמו בעיות בריאות, או להחליף מכונת כביסה עדיף שיהיה בקבוק בארון. לכל מקרה שלא יהיה.

השמן הזה מהיר גם במובן נוסף: הוא מכיל שמנים אתריים אז חיש מהר יש לו ניחוח וכוח והוא לא דורש את שלושת החודשים הארוכים שנדרשים לצמחים להתבשל בו. הקפה, התה ואגוז הקולה מספקים קפאין שביד המכשפה מאפשר לעבור המרה ממשהו שממריץ אנשים לדבר שממריץ תהליכים. השילוב של הריחן (בזיליקום) ושל המנטה הוא תערובת קלאסית למשיכת כסף והם בעצם לב ליבה הצמחי של הנוסחה. הספיר מקל על ישויות של כסף לעזור לכם ומשמש מקום ריכוז שלהם, והזהב והכסף הגרוס או השטר, עובדים בעיקרון של "צריך זהב לייצר זהב".

 

לבקבוק של 30 מ"ל

שלושה פולי קפה

קמצוץ תה שחור מאיכות טובה

קמצוץ אגוז קולה

13 טיפות שמן אתרי ריחן

13 טיפות שמן אתרי מנטה

ספיר כחול אחד

קמצוץ אבקת זהב

שטר של כסף/ דולרים שעברו גריסה

שמן שקדים למילוי הבקבוק

את הבקבוק עצמו יש לעטוף בבד ירוק ולתת לו לעמוד בפינה הצפון מערבית של חדר המזבח או החלל הטקסי שלכם. באופן כללי מנחות לכוחות טבע של כסף ושפע תהיינה הולמות כאן. עכשיו ניתן לשים את הבקבוק במקום בטוח למקרי חירום. כאשר כזה מגיע: אפשר למשוח נר ירוק בכמה טיפות מהשמן, ולהקיף אותו בשקלים בכפולות של שבע ולתת לכוחו הסודי לארגן דברים.

 

ארדן,

של הגן

לדף הרשומה

קמיע גרי גרי למזל

הרבה פעמים במאגיה מן הראוי שנבחר את הפתרון המתאים לבעיה שלנו. יש צורך אקוטי בהכרה מדויקת של כלים רבים, כדי לספק את כל הפתרונות המתוחכמים.  אבל לא ניתן לצפות את הצורך של האדם העומד מולנו. לעיתים, אחרי שסיימנו עם טהרה ועם הגנות בסיסיות יש צורך במשהו נוסף, איזה מסמר שמחזק את המכונה כולה, ברכה אחת נוספת. אבל בזמן שכולנו זקוקים לכסף, בריאות ואהבה האם יש משהו כללי שנוכל לתת- שמכסה קצת את כל אלו?

מסורת הקונג'ור האמריקאית מציעה גרי גרי ממש כמו זה. גרי גרי- (המשמעות המקורית של המילה הקריאולית הזו אבדה) הוא בעצם צאצא רחוק של שקיק הרפואה של הילידים האמריקאים. הגרי גרי מכיל בתוכו צמחים, מינרלים וחומרים ממקור חייתי לעיתים. זה לא יוצא דופן להחליק יחד עם התשלום לעורך הדין גרי גרי עטוף עור נחש למשל, או לתת למכשפה זוטרה גרי גרי המכיל עכביש כדי לייצג את היכולת שלה לטוות מציאות חדשה. הקמיעות החדשים יותר מכילים בעיקר צמחים וקצת גבישים, ודרך הכנתם יוצאת דופן: ראשית כל שקיק גרי גרי צריך להיות תפור ביד. התפירה והכנסת האנרגיה דרך התפירה היא הכרחית. מי שמעוניין לעסוק בקונג'ור חייב לדעת לתפור לפחות שקיקים. דבר שני ישנה תפילה שיכולה להיות לכל מקור, כדי לעורר את כוחם של הצמחים והכנסתם לשקיק:

רכיבים:

שקיק אדום תפור ביד

חתיכת ג'ט או שחרון

חתיכת אבן טורכיז

חתיכת ענבר

פיסת גלנגל

 שלושה מסמרי ציפורן

אגוז מוסקט

ומגנט טבעי כמו מגנטייט, לודסטון או המטייט

אופציונלי: חפץ מזל אישי אחר- מצאתם תלתן עם ארבעה עלים? מטבע מזל? רגל ארנב? ניתן להוסיף אותם לשקיק.

הוראות הכנה: יש לפנות חלל על המזבח ולהדליק קטורת מזל, קינמון למשל. לתפור את השקיק מפלנל אדום באופן מסורתי, אבל אני אוהב להשתמש בלבד.  בלב או בקול יש ללחוש את התפילה למזל לפי המסורת שלכם. לקחת כל רכיב ורכיב, לזהות בו את הכוח שמביא מזל ולדבר עם האלוהי שלהם לעורר אותו לפני ההנחה בשקיק. לבסוף יש לסגור בתפירה או קשירה את השקיק, להעבירו בקטורת ולשאת אותו על הגוף, או לתת אותו במתנה.

ארדן

של הגן.

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

חשיבות הטקס הפותח במאגיה

"בשם האב, הבן ורוח הקודש!" אומרת רופאת העשבים היפה ביוטיוב: "אני מקדשת את השמן הזה להביא הגנה למי שישתמש בו!" הוא מניחה את ידיה על הבקבוק ומקבעת את האנרגיה לתוך תערובת הצמחים והשומן הצמחי במיכל שקודש מראש. כל צופה שיביט בגזרתה הצרה, ציפורניה העשויות ודיבורה המפתה לא יעמוד בזה: היא לא רק יפה, היא גם מכילה כוח, כוח שאותו היא משחררת לנוזלים. אנחנו משתוקקים לזה בכל נים מנימי נפשנו.

אבל... זה מורכב. זה נראה שהיא אומרת מילות קסם שמלוות בפעולה (וכול איש תאטרון יספר לכם- השילוב של מילים ופעולות הוא מסובך מאוד) כדי שהיא תקבל את הסמכות והכוח הרוחני הזה לקרוא לאותם אבא, בן ורוח הקודש דורשים ממנה חיים של נוצרייה טובה בחברה שמעריכה את "עבודת השורשים" שלה- משמע המילים הנקיות לכישוף. כישוף אסור הרי על ידי התנ"ך הנוצרי והעברי אז העבודה הרוחנית שלה לעולם לא תיקרא כישוף גם אם היא תעמוד בכל הגדרה אחרת של מאגיה:

המכשפה היפה תצטרך להודות לפני כל ארוחה, לתת צדקה, להיות נדיבה, להתפלל לפני שינה ולבלות את ימי ראשון (מינימום) בכנסייה שלה. יהיה עליה לכפר על כל מחשבה חוטאת, להתנצל על זה שהיא מערבבת אריגים בתלבושתה ולא לאכול בשר בשישי. אבל את זה אנחנו לא רואים. את כל הטקסים הקטנים שמאפשרים לה להחזיק בפרדיגמה העדינה שמאפשרת לה את הכוח בין עולם החומר לעולם הרוח- רק את המילים והיופי שלה. עצוב.

אני זוכר את המילים הראשונות שהספרנית בספרייה שאני עובד בה אמרה לי: "יש בספרייה המון עבודה בלתי נראית". הרי את הספרים יש לסדר במדפים, כל ספר צריך לקטלג במערכת בצורה מורכבת; על הספרים יש צורך לגזור ולהדביק מדבקות של ברקוד שהמחשב יזהה- ואז לעטוף אותו בעטיפה שקופה ביד. ועם זאת הקוראים בספרייה צריכים רק לגשת למדף, לקחת מן המוכן, לתת לספרנית להעביר את הספר במחשב והנה: ספר קריאה. הסידור, הקטלוג, הכנת הספר וכל הדברים הללו פשוט אינם נתפשים על ידי האדם הממוצע, וזה בסדר. האם חשבתם כמה עבודה יש בכל מכונית שאנחנו רואים על הכביש, בכל מאפה שאנחנו נוגסים בו, ובכל אלמנט ואלמנט שמשאיר את החברה שלנו מתפקדת? ברור שלא. זה בלתי נתפש, והעניין הוא... שזה רלוונטי גם לכישוף.

מה שתיארתי בנוגע לרופאת העשבים ביוטיוב נקרא "טקס פותח" טקס פותח הוא טקס שמאפשר לעבור בין מצב של חול למצב של מאגיה. במקרה שלה היא קוראת לאלוהי לפתוח את כוחם של הצמחים בשמן כדי להביא לשינוי מצב. אבל זה בהחלט לא הדרך היחידה או הטובה ביותר לעשות זאת: ויקאנים יטילו מעגל, יעלו קונוס של אנרגיה יקראו לאל והאלה הסודיים במסורתם, ולארבעת היסודות שיטוו את עצמם לצורת הלחש הרצויה; וודאנים יעבירו את החפץ בקטורת לפאפא לגבה או אשו שיפתח את השערים, ומכשפים של שחר הזהב יבצעו את "טקס הגירוש הפחות של הפנטכל" בו יקראו לארבעת המלאכים ויראו את עצמם יותר גדולים מכדור הארץ כדי לאחד את עצמם עם האלוהי ולהפעיל את הרצון שלהם דרכו.

מהי הדרך הנכונה? אין אחת. לכל תרבות או שיטה מאגית יש את הטקס הפותח שלה. הטקס הפותח מגיע לפני שעבודה מאגית מגיעה. יש צורך ללטש אותו, להשלים אותו כדי שעבודה מאגית כלשהי תתרחש- האם אתם כתלמידים עצמאיים יכולים לעשות זאת? זה תלוי מסורת. יש מסורות שדורשות חניכה ויש כאלה שלא, אבל אם לא תטילו מעגל כמו שצריך בויקה או תייצרו קשר נכון עם פאפא לגבה בוודו- (או כל טקס פותח במסורת שלכם) הכשפים שלכם לא יפעלו כיאות.

זה כל כך מתיש, ומייאש ללמוד את כל זה. את כל הפרטים הקטנים: לשנן את הלחשים של המסורת, לחזור עליהם שוב ושוב ללא טעות. לערוך מדיטציה, לצאת לטבע, לערוך מדיטציה שוב, לעבור את התהליכים שהרוחות רוצות שתעברו, להיכנס למשטר... זה כל כך לא מותאם לחברה המודרנית שמתקיימת על בסיס של כיבוי שריפות והערמת ציפיות לא הגיוניות על האדם היחיד: אתה צריך לעבוד ולהחזיק בית, ולעשות כביסה ולבשל ולגדל ילדים... והרבה פעמים לבד. לגמרי לבד. צריך פתרון מהר.

אבל הפתרונות במאגיה אינם מהירים ואינם זמינים למי שלא ממתין בסבלנות ומייצר עבודה מסודרת. אבל בכל זאת, במקום לנסות להבין, ישר פותחים בפרק הרלוונטי, מדליקים נר ירוק ובום! הכסף צריך לזרום. זה לא עובד ככה.

פעמים רבות אני נשאל שאלות כמו "מה אני חושב על להשתמש בעין הציפור (אברוס) בכשפי אהבה?" התשובה שלי היא אחת: אפשר להשתמש בהרבה מאוד דברים בכשפי אהבה, אבל לפני כן צריך כמה שנים ללמוד ולהכיר כשפי אהבה. או איזה גביש מתאים למה: מוכרים מאוד ייהנו לספר לכם שזה עובד מבלי שתעשו עבודה. אבל יקירי: הגביש לא יודע מה אתם צריכים ממנו. הוא יכול לעשות המון עבודות שעשויות להיות גם מאוד שליליות עבורכם (ראו את הסיפור של יהלום הופ לדוגמה). צריך להיות מסוגלים לטהר את הגביש נכון (מי מלח זה לא נכון לכל דבר) ואז להטמיע את המחשבות והמשאלות שלכם בתוכו. וגם אז, צריך להאכיל אותו. נכון מאוד, הוא לא מייצר אנרגיה יש מאין. יש צורך לייצר מערכת יחסים כדי שהוא יעבוד- ויש גבישים שאיתם זה יותר קל, ויותר קשה וזה דורש... ניסיון.

אני כותב את הרשומה הזו כי נדמה שיש ככול שיש יותר ידע מאגי מפורסם יש יותר בלבול בנוגע אליו: כאשר אני כותב רשימה של ספרי כשפים בעברית ומציע שיקראו אותם לפי הסדר, נדמה שאף אחד לא מסופק מההסדר הזה, ואז אנשים פונים אלי בשאלות שהיו נענות מראש מקריאה לפי הסדר.

חובה להכיר את ההיסטוריה של המאגיה לפני העיסוק במאגיה. חובה לדעת לערוך חיזוי בצורה טובה לפני העיסוק במאגיה. חובה ללמוד תחילה טיהור והגנה כדי שהלחשים האחרים יהיו בכלל בטוחים עבורכם לשימוש. אין דרך אחרת. אין דרך קיצור: ניסויים יכולים להוביל לאסון. וחשוב מכל: לאחר שבחרתם מסורת, או לאחר שהיא בחרה אתכם-.עליכם להכיר את הטקס הפותח שלה על בוריו- לדעת מדוע ולמה מבצעים כל אלמנט שבו ולהיות מנוסים בו כדי שעולם המאגיה יפתח מולכם ותראו תוצאות.

ארדן,

של הגן.

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

נוסחת מצב: פתיחת שערים

כבר נתקלתי פעמים רבות במכשפים ואנשים שונים שמציעים לאנשים החסומים בחייהם את "הפתרון האחד" והמתאים שפותח את כל החסימות. אולם, לא כל החסימות נפתחות באמצעות אותו מפתח. לא כל הבעיות נפתרות באמצעות מכשף שכותב לחש או מסיר "עין הרע" באמצעות עופרת. ישנם סיבות שונות לחסימות: מחלת נפש, דיבוק רוחני, עין הרע, קללה, ערפדות אנרגטית, שבירה של טאבו רוחני שיש לנו למרות שרובינו לא יודעים מהו, שטויות מגילגולים קודמים, או אפילו חוסרי התאמה בסיסיים לחברה ואפילו נכות פיסית.

האם כל הפתרונות לכל הבעיות הללו יכולות להיות טקס פשוט? ברור שלא. הצורך בלמלא מסמכים בצורה נכונה לביטוח לאומי בגלל נכות פיסית או ריגשית שונה מטיפול שכולל עין הרע. המכשפה החכמה לומדת קודם כל לאבחן את הקשיים שגורמים לתקיעות, ואז מטפלת בהם. האם זה משהו שניתן ללמוד בחמש דקות? האבחנה בין עין רעה לבין קללה וסוגים שונים וסגנונות שונים של קללות? וודאי שלא. זה דורש התמחות מיוחדת ולמידה תחת מכשפה מנוסה במשך זמן רב. אבל כמובן שיש את אלו שעדיין דבקים בטקסים פשוטים יותר- והללו יעילים בצורה בסיסית כלשהי פשוט כי מבחינה פסיכולוגית יש את ההרגשה שמשהו נעשה בנידון.

כמה ספרים שעשויים לתת לכם התחלה בלמידה של אבחון של מצבים שניתן לרפא:

Psychic Self Defense: Dion Fortune

The Witch's Shield: Protection Magick and Psychic Self-Defense: Christopher Penczak

Psychic Shield: The Personal Handbook of Psychic Protection: Caitlin Matthews

במידה והספרים הללו לא זמינים, ומכשפה ממסורת מסודרת לא נמצאת שם ללמד אתכם, יש לכם סיכוי מועט מאוד לאבחן את הבעיה הרוחנית ולפתור אותה. במידה והחלטתם ללמוד את הנושא, יש לקרוא את שלושת הספרים ולתרגל אותם וזאת כמובן אחרי שסיימתם ללמוד מאגיה בסיסית.  

לאחר שזה נאמר-  זה לא שאין דרכי קיצור או דברים שניתן לנסות במידה ונתקעתם בלי החינוך המתאים. שלא תחשבו לא נכון, שימוש בנוסחה הבאה מבלי לדעת חיזוי באמצעי כלשהו יוביל לכישלון מוחלט של הלחש. אבל במידה והחלטתם לנסות אותה- הרי הנוסחה המפורסמת של פתיחת שערים בהתאמות לרכיבים הישראלים זמינה לנו.

המתכון המקורי השתרבב לHoodoo מנוסחת מצב שהגיעה מברוחריה דרום אמריקאית. במתכון המקורי יש שימוש בעשב שנקרא Abre Camino או, פותח השערים. העשב הזה לא גדל מחוץ ליבשת אמריקה מה שעשה את הנוסחה הזו לא זמינה שנים רבות. את העשב ניתן להזמין מחו"ל בימינו אבל זה נדיר ויקר. עדיף אפוא להחליף אותו בעלים של עץ גויאבה הגדלים בארץ ברבבות. במידה וקשה להגיע לעץ כזה, קל להגיע לפרי שלו בעונה או מיובש בכל מיני חנויות מתמחות.

יש צורך כמובן לערוך חיזוי את מקור החסימה כאמור: התשובה אמורה להביא להוספה של רכיבים נוספים לנוסחה המאגית הזו. את הצמחים יש כמובן לטעון באנרגיה המאגית לפי הטקס שמאפיין את המסורת שלכם (מעגל ויסודות, העברה קטורת לאשו, תפילה וכו').

נוסחת פתיחת שערים:

זרעי אניס

עלי סנה

קינמון

ועלים או פרי של גויבה.

מדוע רכיבים אלה בשימוש? ובכן: זרעי אניס מכילים אלמנט חזק של טיהור (שימו לב מדובר בזרעי אניס ולא באניס כוכבי!) הם חביבים על כל הרוחות המלאכים והישויות החביבות. סנה משמש כמשלשל וככזה הוא עוזר "להחליק" את הקשיים שבמציאות הפיזית ולמצוא את הפתרונות הכלליים אליהם. קינמון משמש לזימון ולהמתקה של מצבים קשים וגויאבה עוזרת לפתוח וורידים ועורקים חסומים וגם להסיר מכשולים קשים.

מדוע אין כמויות? מכיוון שכמו הרבה נוסחאות מצב, יש להם שימוש בהכנת קמיעות, שמנים, קטורת, טינקטורות ואבקות בהתאם למצב. יש צורך גם להוסיף רכיבים שמתאימים לסיטואציה המשתנה:

מחסום בכסף: ריחן ועלי נענע

מחסום באהבה: וורדים ווטיבר

מחסום בריאותי: שני צמחים שמטפלים בבעיה הבריאותית או באופן כללי אקליפטוס והליקריסום

עין הרע: ווגרט וקרבצ'ו או לבונה ומור

קללה: תלוי בסוג

ערפדים אנרגטיים: קליפות שום ועלי שמיר

כמובן שהנוסחה הזו לא תעבוד מבלי שיהיה טקס מאגי מיומן שמעלה אנרגיה וטוען את הרכיבים כיאות ואם אין אלמנט של שימוש בצמחי מרפא בפרקטיקה שלכם. מומלץ באופן כללי להימנע להשתמש בנוסחה הזו אלא אם כן אתם במצב שאין שום ברירה אחרת או תחת הנחיה של מכשפה מומחית.

ארדן,

של הגן.

 

לדף הרשומה

קמיע הגנה על להט"בפאק

בשל האקלים הפוליטי הנוכחי, ולא רק, יש הרגשה- איך נאמר, כזו שלא בדיוק דואגים לזכויות הגאים בחברה הישראלית. אנחנו נקרעים במתח שבין כוחות הפילוסופיה וההיסטוריה- העבר השבטי שדורש מאתנו להתרבות בכל מחיר, ושאלות נוכחות מול העצמי הקפיטליסטי החדש. התמסרות לדרישות החברה, או התחפרות בעצמי והיעלמות לתוך תוכנה וחומרה שמאפשרת לנו לעבד את הזהות שלנו למשהו נכון, כזה שאנחנו מפנטזים להיות?

זה לא חדש שלהט"בפאקים זקוקים להגנה. האלים הגדולים והחזקים ביותר בתרבויות שונות מגינים עליהם, או שמא אומר עלינו, ופגיעה בנו ללא כל קשר לאמונה ודת מובילה להרס וחורבן. עם זאת, יש את הכשפים שמגינים עלינו מרשויות, מגינים עלינו מטיפולי המרה והתעללות. את הקמיע הבסיסי הזה הרכבתי אחרי שנים של הגנה, ובכן, על עצמי ומי שאכפת לי מהם. הקמיע נעשה בסגנון גרי-גרי שמאפיין Hoodoo, אבל מכיל חומרים מוודו. הוא סוג של תרכובת תרבויות שנועדה להשיג את הדרוש- ולא יותר מזה.

רכיבים:

שקיק תפור עבודת יד בצבע צהוב, טורכיז או כחול,

שלושה גרגרים של פלפל אנגלי המוכר גם כמרפא כל,

כפית פרחי לוונדר שעוזר להתמודד עם אלימות של גברים סטרייטים בהקשר מסוים,

3 מסמרי ציפורן כדי להמתיק מצבים קשים,

כפית זרעי שומר שעוזר להשיג הבנה אמהית ומגן מסמכות דורסנית,

כפית עלי אורגנו מיובשים גם עוזר להגן מנזק של סמכות דורסנית ומקדם קבלה עצמית,

חתיכת אמטיסט הגנה כללית מיחס רע ומיתון רגשות,

חתיכת ג'ספר א-סימטרית דלמטי הגנה ממחלות מין,

חתיכה קטנה של אקוומארין- או תרשיש, או חתיכה של אזורייט מלאכיט המהדהדת את ההגנה של אימא אדמה,

חתיכה של בלו-לייס אגת כדי להגן ולהתמודד עם נזקים של טיפולי המרה,

וחתיכה של נואומייט כדי לתת הבנה ריאליסטית של הגוף ולהימנע ממסרים סותרים של הסביבה.

כפי שבוודאי שמתם לב, השקיק מכיל 11 רכיבים (כולל השקיק) קמיע מהסוג הזה צריך להכיל מספר אי זוגי של חפצים והשקיק חייב להיתפר ביד- יש אין ספור סרטונים ביוטיוב או מקורות אחרים לגבי ההכנה שלו. בדרך כלל, הרכיבים עצמם היו צריכים להיקצר ולהיטהר בצורה מיוחדת ומנחה או קורבן לאלים כחלק מהקידוש שלהם- אבל, החומרים הללו מכילים קסם משל עצמם. עצם אקט הנתינה לאדם אהוב מעבירה ברכה והגנה עליו, אז גם אם אינכם המכשפים החזקים ביותר בעולם, עצם האהבה שבאקט ההכנה תזין את הקמיע הזה ותגן על הלהט"בפאק הקרוב לליבכם.

ארדן,

של הגן.

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף
12345
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל RainBird אלא אם צויין אחרת