22
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

לחש הגנה בסיסי על אדם

לעיתים לחש נרות פשוט יכול להיות שימושי ביותר. כאשר יש לנו את השמנים והגבישים המתאימים אפשר לעשות לחש מורכב ויפיפה, אבל כאשר אנחנו במצב שדורש התייחסות במהירות כמה נרות וכמה פעולות בסיסיות יכולות להביא להינומה אנרגטית של הגנה ברמה גבוהה לזמן מוגבל. את הלחש הזה האדם לא יכול להטיל על עצמו אלא המכשף צריך להטיל עליו מרחוק, והוא מחזיק למשך כמה שעות עד כמה ימים, דבר שניתן לקבוע על פי חיזוי או על פי גודל הנר ומשך בעירתו.

רכיבים:

נר שחור, אדום או לבן בכל צורה,

מלח,

כלי חריטה, או בהעדר מחט סיכה או קיסם שיניים.

רכיבים אופציונליים:

ארבעה גבישים מגוננים המתאימים למטרה: ג'ט, טורכיז, טורמלין שחור, מלאכיט או אובסידיאן, בחירת הגבישים צריכה להתאים למטרה המדויקת. אני אבחר בג'ט ואלמוג אדום להגנה מעוני למשל, אבל קווארץ סמוקי כאשר מדובר בהתעסקות בבירוקרטיה ודיכאון. תבחרו את הגבישים המתאימים בהקשרים הנכונים שלכם.

שמן הגנה כלשהו : קיר אש של הגנה, או מחסום הגנה רוחני אם יש ואם אין אבל יש שמנים אתריים, תערובת של שמן פלפל שחור ופטיט גריין בהמלצת סקוט קנינגהם יצרו שמן הגנה בסיסי וטוב.

הוראות הטלה:

לפני הטלת הלחש יש צורך לערוך חיזוי מדויק לראות איזו גוון של הגנה (או אם רק הגנה כללית) יש להטיל. עם המידע הזה אנחנו ניקח נר ונחרוט עליו את שם האדם המלא עם סמלי הגנה שונים שאנחנו מכירים והטמענו אותם תודעתית ורוחנית. יש לגלגל את הנר שלוש פעמים לכיוון שלנו על פני משטח העבודה ולמשוך בשמן הגנה אם יש כזה ולבנות רשת גבישים מרובעת סביב הנר החל מהפינה השמאלית הרחוקה עלינו במזבח עם כיוון השעון. במידה ואין גבישים פשוט ליצור את מעגל המלח. כאשר האדם נכנס למקום שיש בו סכנה או שיש לו צורך בהגנה ביום הזה, טוענים את הנר באנרגיה ומדליקים אותו ונותנים לו לבעור עד הסוף.

ארדן

של הגן

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

לחש נר גשם

התחריט העתיק ביותר בעולם המתאר מכשפות בוחשות בקדירה עתיק יותר מהמחזה הסקוטי של שייקספיר.  המכשפות בו משליכות חיות וחלקי אדם לקדירה ומביאות להיווצרות סופה. כשפים לשינוי או חיזוי מזג האוויר הם חלק ישן וטוב של אמנות הכישוף. אוקולטיזם אנגלי עבד למחוק את האלמנט הפרקטי הזה מההיסטוריה המודרנית של הכישוף וכל זאת הוביל לסטגנציה בחקר הנושא.  זוהי לא "מאגיה נחמדה" או מודרנית, והזמנים שבהם מכשפות החזיקו קדירת ברזל משומנת ומחוממת למרקחות, שיקויים ומשחות היא בעבר.

בימינו, כפי שהלנתי לא פעם במאמרי בבלוג זה, מכשפות לא אוהבות לעבוד עבור תוצאות מאגיות, הרי "מדוע ללכת ללב הביצה כדי לקטוף את נורית הלב ללחש אהבה? ורדים אפשר לקנות בזול במכולת!" יש משהו מאגי שלא ניתן להכחיש במסע הרוחני של מסע ללב הביצה, ויש משהו בקטיף הנורית, בייבוש שלה ובשימור שלה והבאתה לחוף מבטחים שטוען אותה בכוח נוסף, כזה שלא ניתן כלל לקנות בכסף.

לחשי גשם בארצנו הקטנה הם מן ההכרח. עלינו לסחוט כל טיפה של לחות כדי לשמר את האקולוגיה האנדמית ולמנוע את המדבור המשמש ובא, ועלי היה ליצור לחש פשוט יחסית שגם מכשפות מתחילות יכולות לייצר ולהטיל. הלחש מוטל במסגרת מסורת הוודון, אבל הוא מכיל אלמנטים אקלקטיים, וגם אם את עובדת עם בעל, זיפקנה, או זאוס ניתן להתאים את הסימבולוגיה כדי לייצר את הפוקוס הנכון להביא לשינוי המציאות:

רכיבים:

נר סויה (סויה מביאה מזל, משנה את הגורל וגם נותנת בעיטה קטנה של כוח אם הלחש הזה מחוץ לפרדיגמה של המכשפה המתחילה) רצוי בניחוח גשם סיני, אוקיינוס או מלון. כאן עדיף להשתמש בנר חימום קטן בכוסית כיוון שאנחנו רוצים לשאוב את הגשם אלינו. זו גם הזדמנות להוציא את פמוטי יול, אלו שמקושטים במחטניים עם פירות אדומים.

שמן של פותח שערים כלשהו- כמו אשו, בהיעדר שמן אתרי של מור או ארז.

חרט, סטיילוס או בולין לחריטת סמלים.

מנחות לישויות הגשם השונות.  האל האנדמי של ישראל הוא בעל והוא אוהב מור ויקבל מנחות מזון.

הוראות הטלה:

יש לחרוט על הנר את הסמלים הבאים לפי הסדר: פותח השערים (אם זה בעל ניתן להשתמש בסמל הברק או ארז הלבנון במקום אשו) את הרונה אורוז שמסמלת גם גשם, את האידיוגרמה הסינית לחורף ואת זו לגשם (לצורת כתיב נכונה ניתן לחפש בגוגל- Rain/ Winter Kanji).

יש למשוח את הנר בשמן אשו או בשמן מור, לגלגל שלוש פעמים לכיוון שלנו, להתפלל לגשם, לתת את המנחות ולתת לנר לבעור עד הסוף.

ארדן

של הגן

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

טיול ליוון פרק חמישי: האסון של סנטוריני

כאשר הספינה התקרבה לחצי הסהר שהוא סנטוריני, היה ברור מדוע שמרו את האי הזה לסוף- המבואה הימית שלו הייתה מהממת ביופיה: האי השבור שנהרס על ידי התפרצות הר געש שהשמידה את התרבות המינואית ברך אותנו בקרני שמש מוקדמות, זהב על אבן שחורה. כרגע הספינה איחרה לעגון בנמל הימי. במקרה הזה לא יכולנו לרדת כבר באי, המבנה שלו לא מאפשר עגינה ברציפים. היה עלינו לקחת אוטובוס ימי, ולחכות שנילקח על ידי אוטובוס בדרכים הצרות של חצי הסהר. האי נראה מת, חופים סחופים ועצים מעטים ודלילים. נראה כי לא החלים מאז שאפלטון החליט לקרוא לו "אטלנטיס".

הדבר הראשון ששמנו לב אליו בנמל הוא, שהייתה משטרה חמושה בכבדות בכל מקום: כאילו יוון מתכוננת לפלישה הבאה של דאע"ש. גם על מבנה הבוטקה מהבטון המקושקש בגרפיטי עמד שומר חמוש עם אפוד ותת מקלע. ההגעה לנמל לא הייתה נעימה ודרשה המתנה רבה מאוד. לאחר מכן, האוטובוס טיפס בדרך חתחתים בזמן שהמדריך הלא מוכשר שלנו צרח כל מיני עובדות משעממות וחסרות חשיבות ברמקול של האוטובוס, ושוב לא עשה דבר מלבד לתרגם את דברי המדריכה לעברית שבורה כאילו כדי לשעשע אותנו. בסופו של דבר הגענו לכרם.

למען האמת המבנה הקוביסטי של סטוריני עצמה על קשתות הבטון הלבנות שלה לא הרשימו אותי במיוחד, היה ניסיון כאילו לעשות את המקום יפה ופסטורלי אבל זה היה ניסיון חזק מידי. בכרם הגישו לנו יין אדום ולבן ויין מוסקט מדהים. הדרך היחידה לתאר לכם אותו הוא בעצם "קרם ברולה נוזלי". מיד רכשתי אותו,  זיתים ושמן זית של הכרם, וגם פמוט העשוי מאבן מקומית שחורה, אבן לבה- שתכונותיה להקל על כאב. הוגש לנו גם הלחם שנאפה פעמיים והיה קשה ולא נעים לאכילה- עם קצת גבינה אנמית ומטבלים. רק היין הרשים אותי- מתברר שבסנטוריני לא דולים את הגפנים אלא מאפשרים להן לנוח על פני אבן הלבה ולפיכך היין מקבל טעם ייחודי.

לאחר הכרם לקחו אותנו לעיירה איה, עיירת אמנים- רוב האמנים החזיקו חפצים לתיירים- חפצים שיוצרו בכמויות עתק, ומה שהיה מעניין שם בעיקר היו הכלבים החמודים ששכבו ונחו להם בשמש, על כל מדרגת אבן וכל דבר אחר. בסופו של דבר, הגעתי לחנות של אמן ורכשתי הדפס של ציור אבסטרקטי של סירות בנמל בצבעי טורכיז משעשעים, ורפליקה מחומר של פמוט מינואי מקושט בדוגמת גלים אופיינית. ישבנו לצהריים במסעדה גרועה, והמשכנו חזרה לאוטובוסים.

עיירת האמנים לא הייתה מרשימה במיוחד ומיועדת לתיירים, לא הרגשתי שיש שם אוויר או מחייה של מקומיים, ואכן אלו חוזרים לאתונה, ליבשת בעונות בהן התיירות דלילה ומשאירים את החנויות ואת האווירה המקושקשת לחול ולעשב.

בסופו של דבר הגענו לפירה עיר הבירה, סוף סוף שמחנו לשמוע את סוף הצעקות באוטובוס, ירדנו למדרכה הצרה ו... אפונדי עיקמה את הרגל. המדריך צועק שהוא הולך קדימה להראות לנו את דרך החזרה לנמל, ואני ממתין לאפונדי שתתאושש, היא מרגישה רע במיוחד. בסופו של דבר אני לוקח אותה לבית קפה מקומי שמתגאה בוופלים שלו. אני מחפש עזרה בקדחתנות ומוצא איש צוות. "אם היא תאחר היא תפספס את האוניה. תתקשר לומר לי מה קורה איתה." הוא אומר וממשיך בדרכו. בסופו של דבר, אנחנו גוררים אותה לרכבל, כשאני סוחב אותה, את התיקים של שנינו, המכילים חמישה בקבוקי יין. המקומיים מעודדים, מציעים כוסות מים ועזרה. אנחנו נחים מעט בדרך וממשיכים. הדרך הייתה קשה לאפונדי והתיישבנו במסעדה שהציעה סושי בתפריט שלה. חשבנו לנשנש בזמן שהיא נחה עם רגלה הנפוחה, שהלכה והסגילה, אבל מתברר שסושי זמין רק בשעות הערב.

ישבנו שם חמש דקות והגענו לרכבל. העלייה לרכבל הייתה קשה והירידה לנמל דרשה עוד מדרגות ועוד קשיים ובכי. התיישבנו בחנות יין למנוחה, ושם אפונדי רכשה אפילו עוד יין. איש זקן ונחמד קרקר סביבנו והציע לה כוס תה. לאחר מכן הידסנו לכיוון הסירה שתיקח אותנו לספינה. משמר הכבוד של סנטוריני בנה שם כמובן מחסום משטרתי והם ביקשו מאיתנו תעודות. אפודני כל כך זעמה וצעקה עד שנתנו לנו לעבור ללא תעודות או בדיקת התיקים והחפצים שלנו. בקושי רב עזרתי לה לעלות על הסירה הנעה בגלים.

בספינה אישה בעלת תפקיד כלשהו אדמונית וחריפה דיברה בקדחתנות על ניהול כושל של טיול כאשר סיפרתי לה על מצבה של אפונדי. מיד היא יצרה קשר במכשיר הקשר ודאגה שעובד עם כיסא גלגלים יחכה גם לה: מתברר שאנשים נוספים עברו תאונות בסנטוריני, זקן אחד פצע את היד, ואחר שכר טרקטורון ונכנס בקיר וראשו היה חבוש. הגענו לספינה, ולקח זמן לעובד עם כיסא הגלגלים להגיע. הוא גילגל את אפונדי לרופא. הרופא שאל מדוע לא חיפשנו עזרה רפואית בסנטוריני? ובכן, אף אחד לא דיבר איתנו על הנושא, ולא ידענו את חומרת הפציעה. ההמטומה (דימום) ניפח את רגלה. הוא השפריץ עליה ספריי מקרר שגרם לה לבכות וחבש אותה. ביומיים שנותרו לנו על הספינה שטנו לנו ואני סעדתי אותה. כשחזרנו לחיפה, אחיה של אפונדי הסיע אותי ללב המפרץ ומשם נסעתי הביתה, צילום הרגל גילה בסופו של דבר שהיא שברה עצמות בכף הרגל, והיא נשארה חודשים ארוכים בבית והחלימה מהטיול.

 

סוף סיפור טיול יוון.

 

ארדן,

של הגן

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

נוסחת מצב מלאכים

בארץ הזאת יש אמונה במלאכים. לא ביצורים המתוקים של לאונרדו דה וינצ'י אלא לוחמים רבי עוצמה ושליחים של כוחות עליונים. עוד מלפני תקופת המקרא הם היו שליחים של האלים ועמדו בעוז להגנה על ערים כמו בבל, אשור ואכד.

גם התנ"ך מלא בהם, הנצרות לקחה את האמונה בהם לכיוונים שונים ובסופו של דבר, הם הפכו להיות פוקוס מסוים של המאגיה המערבית. בין אם תסכימו או לא, גרימוארים של ימי הביניים מלאים בקריאה וציווי על מלאכים ושדים שונים: האדם הפשוט אינו יכול להשתמש באותם גרימוארים מהסיבה הפשוטה שהסמכות להשתמש במאגיה הזו ניתנה על ידי האפיפיור לבישופים במעמד גבוה, שישתמשו במאגיה בשמו (הרי ישו אמר לפאולוס, מה שאתה תחליט על פני האדמה אני אקבל בשמים).

גם ד"ר ג'ון די (1527-1608), המכשף המלכותי של המלכה אליזבת הראשונה התאמץ לתקשר איתם, כתב עליהם את חמשת ספרי המסתורין בשפה המיוחדת, החנוכית, לפני שאיבד את חסדו ואת מעמדו בחצר ואיבד את נכסיו. ספריו נלמדים על ידי מכשפים טקסיים שונים שעד היום מנסים להצית אש על ידי הרטטה של שמות קודש.

נדמה שהיום המצב חזר קצת אחורה: לא טקסים מופלאים ושימוש בבזיכי קטורת יצוקים זהב ומעגלים מפוארים על ריצפת השיש, ולא שימוש בשפה מורכבת ועשירה מן הלטינית כמו החנוכית, אלא תפילה פשוטה, לפעמים מלווה במזמורים מתהילים,

גם בהודו (Hoodoo) השפה המילולית מפנה מקום לפעמים לשפת הצמחים, החיות והאבנים- נוסחת המצב של מלאכים יכולה לשמש לקרוא להם, לאפשר לאדם לבקש מהם עזרה, להשתמש בהם להגנה, להישרדות או לתפילות, אבל זה נכון רק אם אנחנו קוראים למלאכי עליון, ולא למלאכים נופלים:

זית

שורש אנג'ליקה

מעט קרן פרה (אבקה או חתיכה- במקרה של שמן אפשר להשתמש בשומן בקר שחומם וזוקק)

לבונה

ועלי אזוב מצוי (זעתר)

המתכון הזה הוא גרסה פשוטה יותר של המתכון שפורסם לאחרונה על ידי שלאויה באתרה.

ארדן

של הגן

לדף הרשומה

הרחקה והגנה מטיפשות ספריי וקמיע

שיקוי הרחקה לאנשים טיפשים:

 עדיף לרקוח את השיקוי הזה בירח מלא, כאשר השעה המאגית היא של כוכב חמה: בקדירת רבע מברזל יש ליצוק כוס מי גשם לתוכם יש להוסיף:

שלושה גרגרים שלמים פלפל שחור

קמצוץ רוזמרין

קמצוץ עלי מליסה

קצה של פלפל צ'ילי חריף

כף גדולה של עשב לימון

חתיכת עלה של צמח אלוורה, ג'ל או שרף

יש להדליק שלושה נרות חימום מתחת לקדירה ולתת להם לבשל את העשבים בעודה מכוסה במכסה.  בזמן הבישול יש לבחוש את העשבים כנגד כיוון השעון שלוש פעמים. לאחר שהנרות בערו כליל, יש לתת לשיקוי להתקרר לחלוטין כשהקדירה עדיין מכוסה. בינתיים יש להכין קערה לשיקוי ובה יש את הגבישים הבאים חתיכה מכל אחד:

אובסידיאן שחור

רובי

קווארץ אליסטיאל סמוקי )יש גם קטנים כאלה)

אלמוג בצבע סלמון ורוד

סנסטון

חתיכה מלוטשת של אסטרופילייט

חתיכת אוניקס שחור

לתת לשיקוי לנוח תשע שעות עם האבנים מכוסה. ניתן לטעון באור הירח. לאחר שהשיקוי נח תשע שעות יש להסיר את האבנים, לסנן הנוזלים ולערבב בהם:

שלוש טיפות שמן אתרי קינמון

שבע טיפות שמן אתרי עשב לימון

טיפה של שמן אתרי ווטיבר

ושתי טיפות שמן אתרי סנדלווד לבן

יש להוסיף לשיקוי אלכוהול 95  אחוז לשתייה כדי לשמר אותו מקילקול וריקבון, בנפח של עשרה אחוזים מהשיקוי, ויש לבקבק אותו. כדי להשתמש בשיקוי יש להכניס אותו לבקבוק ספריי נייד שאפשר לקחת בתיק או בכיס, ולרסס בחלל האוויר של מקום העבודה או המגורים כדי להרחיק אנשים טיפשים שעשויים לגרום צרות והפרעות.

 

הקמיע: השיקוי נועד להרחיק אבל הקמיע נועד להיות מתנה לאדם שאינו משכיל או טיפש מסיבות גנטיות כלשהן. גם המכשף עצמו יכול לשאת את הקמיע כאשר הוא נתקל בסיטואציה שבה יש צורך בשיקול דעת רב ושניתן לשגות בה בקלות:

הקמיע מכיל:

אובסידיאן שחור, רובי,  גביש קווארץ קטן, חתיכת אלמוג ואסטרופילייט. הוא מכיל גם רוזמרין, מליסה, מעט עשב לימון וחתיכה יבשה של אלוורה מהצמח. את כל הצמחים יש לייבש היטב, ויש לבחור את הגבישים הקטנים והאיכותיים ביותר עבור הקמיע. את הגבישים והצמחים ניתן להטמיע בחימר פולימרי כחול (פימו ודומיו( ולאפות או לחלופין לשמור בשקיק שנתפר ביד מאריג כחול. לקדש ולהשתמש.

ארדן,

של הגן.

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף
12345
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל RainBird אלא אם צויין אחרת