00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

דמי מזונות 

דמי המזונות מחולקים לשתי קטגוריות עיקריות, מזונות ילדים ומזונות אישה.

מה המשמעות של דמי מוזנות ילדים:
דמי מזונות ילדים נקבעו על מנת לאפשר לאישה (בד"כ) להמשיך ולקיים את התא המשפחתי ולכלכל את הילדים עד גיל 18 לפי החוק. גובה דמי המזונות משתנה בהתאם להכנסה המשוקללת וגילאי הילדים לרוב. אך ישנם מקרים מסויימים בהם בית המשפט קובע גובה מזונות גבוה או נמוך בעקבות אירועים המשליכים על נתונים אלה לדוגמא: גבר שפוטר מעבודתו, זוגיות חדשה של אחד מבני הזוג וכו'.

מזונות אישה:
זוגות נשואים מכירים את הנאמר בכתובה ובה הבעל מתחייב לפרנס את האישה מיום הנישואין בכל תקופת חייהם כזוג נשוי. חשוב לציין כי סעיף זה מדבר גם על סיטואציות בהן האישה מעוניינת להמשיך לחיות עם הבעל ו/או הבעל מעוניין לסיים את חיי הנישואין בהחלטה חד צדדית ופועל למען הליך גירושין וקבלת גט.

מזונות אישה

כיצד מחושבי דמי מזונות אישה?
דמי מזונות אישה נקבעים על פי רמת החיים שלה בתקופת הנישואין. כלומר אין לגרוע משמעותית מאיכות חייה של האישה לאחר הגירושין. כל זאת בהתאם לשכר המשותף של שני בני הזוג, צרכי האישה והרכוש המשותף שצברו במהלך חיי הנישואין.

כיצד מחשבים את סכום מזונות אישה?

מזונות אישה נקבעים על פי רמת חייה טרם הפרידה, כלומר בתקופת הנישואין. מעבר לרמת החיים שאליה הורגלה האישה, ישנם קריטריונים נוספים שיש לקחת בחשבון בעת קביעת מזונות אישה והם:השתכרות הבעל, השתכרות האישה, צרכי האישה ורכושם המשותף. כמו כן ישנם מקרים בהם לאישה לא קיימת זכאות לדמי מזונות מבעלה והם במקרה שהיא משתכרת שכר גבוה שמאפשר לה להמשיך לחיות ברמת החיים אליה הורגלה, אישה שעזבה את ביתה מרצון חופשי. בנוסף חשוב לציין כי אישה שבגדה בבעלה אינה זכאית לדמי מזונות אישה .


למידע נוסף אודות דמי מזונות 

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

חלוקת רכוש בין בני זוג

הליך הגירושין בין בני זוג מלווה בתחושות קשות, ובטח לא קלה לשני הצדדים. תהליך זה מורכב עוד יותר כאשר מדובר במשפחות עם ילדים. ברוב המקרים הליך הגירושין מדרדר את היחסים בין בני הזוג והתקשורת לכדי ריבים ומחלוקות המתעצמים ככל שהתהליך מתמשך. בתהליך מורכב שכזה חשוב למנוע חלוקת רכוש לא שוויונית ואפשר לשני הצדדים שיווין יחסי.

הסכם חלוקת רכוש


על מנת שתמנעו מחלוקת רכוש לא שיוויונית אנו ממליצים לבצע הסכם חלוקת רכוש בין בני זוג במעמד עורך דין גירושין על מנת שתבטיחו חלוקה שיוויונית ככל הניתן. הסכם זה מסדיר את מעמדו של כל צד בהסכם ומקביל להסכם ממון ובכך לא תיווצר מחלוקת בין בני הזוג בעת תהליך הגירושין.

פערים פיננסיים בין בני זוג


ברוב המשפחות ניתן לראות פערי הכנסה מסויימים בין בני הזוג ולכן ישנה מעורבות של בית המשפט בעת הליך חלוקת רכוש בין בני זוג בגירושין. בית המשפט רשאי לקבוע כי במידה ואחד מבני הזוג משתכר פחות תינתן האפשרות לצמצום הפערים הכלכליים על מנת שאותו בן / בת זוג יוכל להמשיך להתקיים ברמת חיים הדומה לזאת שחי בה במהלך חיי הנישואין. זאת אומרת שאחד מבני הזוג יאלץ להפריש סכום מסויים באופן חד פעמי או קבוע כחלק מדמי המזונות על מנת שיוכל לגשר על הפערים הכלכליים הללו.

פערים כלכליים בין בני זוג

חשוב:
על מנת שתוכלו להינות מחלוקת רכוש שיוונית עליכם להצטייד בכל המסמכים שיש ברשותכם, תדפיסי חשבונות בנק (כל החשבונות הקיימים), חוזה שכירות או טפסי משכנתא, הכנסות פאסיביות במידה וקיימות וכל מסמך נוסף רלוונטי

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

רגע לפני גירושין: כיצד ניתן לצלוח את תהליך הגירושין

סוגיות משפחתיות רבות מגיעות לכותלי בית המשפט. סטטיסטיקת הגירושין בעולם ובישראל בפרט מציגה את המצב הנוכחי בו אחד מתוך שלושה זוגות מחליטים להתגרש.

נתונים אלה מדאיגים מעט אך אם זאת אנו סבורים כי גם במקרים בהם זוגות מחליטים להתגרש ניתן לבצע זאת מבלי לפגוע בילדים ובתא המשפחתי הכולל. 

כיצד לבצע הליך גירושין תקין:

1. חשבו על טובת הילדים והתא המשפחתי לפני שאתם חושבים על עצמכם: נשמע כמו קלישאה אך חשוב להבין כי הנפגעים העיקריים ממהלך זה יכולים להיות הילדים, לכן תדברו עם הילדים על התהליך תסבירו להם שאתם מפסיקים לחיות באותו בית אך למרות זאת תמיד תהיו שם בשבילם ותתפקדו כהורים כפי שהיה עד עכשיו, אנו ממליצים אפילו להגיד להם שזה יתרון כמו: 2 מתנות נפרדות בימי הולדת, 2 בתים שיוכלו להתגורר בהם וכו'.

2. התפשרו מעט, כל צד בטוח בצדקתו אך לפעמים על מנת לסיים את התהליך בצורה מהירה במינימום נזק נדרש להתפשר על סעיפים מסויימים בחוזה. זכרו למען הילדים בצעו תהליך מהיר וחלק ככול הניתן.

3. שכרו את שירותיו של משרד עורכי דין המתמחה בדיני משפחה והליכי גירושין, עורך דין ממוקצע יוכל לסייע לכם בכל סוגיה משפטית, חלוקת רכוש, משמורת ילדים משותפת ועוד. 

עורך דין גירושין

לסיכום:

גם אם חיי הנישוואין לא בהכרח היו הצעד הנכון עבורכם מומלץ לעשות כל שביכולתכם על מנת שתוכלו להמשיך בחייכם מבלי לפגוע בילדים או בבן / בת הזוג
בכל סוגיה בנושא גירושין, דיני משפחה ומקרקעין אנו ממליצים להיוועץ עם עורך דין המתמחה בתחום זה.

למידע נוסף לחצו כאן

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל עורך דין גרטל גרבר אלא אם צויין אחרת