00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

חדשנות

שלום לכולם,

בהרצאה האחרונה דיברנו רבות הודות המושג "חדשנות".

בשנים האחרונות אנו שומעים רבות את המושג חדשנות והוא הופף לרווח בשיח של ארגונים, לראייה ניתן לראות מחלקות ותפקידים שונים הקמים בארגונים כאשר מטרתם העיקרית היא להביא לחדשנות לארגון במגוון תחומים (כמו כן נפתח מקצוע לימודים חדש הנקרא "חדשנות"). למעשה חדשנות היא המנוע העיקרי לצמיחתו של הארגון.

לפעילות של ניהול ידע ישנו תפקיד חשוב ומרכזי בייצור "חדשנות". מערכות המשמשות לניהול ידע יוצרות את החיבור בין הידע של מגוון בעלי תפקידים בתחומים שונים וזה הגורם שמספק את הידע כדי ליצור ידע חדש שיתורגם לערך ממשי עבור הארגון.

מדינת ישראל ובאר שבע בפרט רואות בחדשנות משאב יקר ערך לכן הן פועלות לחיזוק החדשנות הישראלית באמצעות האוניברסיטה ובאמצעות פארק ההי טק שנמצא בסמוך אליו. בתור עובדת בפארק אספר כי ניתן למצוא מגוון רחב של חברות וסטאראפים העוסקים מידי יום בחדשנות. לדעתי מאוד חשוב לעודד חדשנות מכיוון שאנו רושמים הישגים מאוד יפים והדבר עוזר בפיתוח וצמיחה של הכלכלה הישראלית ומשפיע כמעט בכל ענפי התעשייה.

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

ידע סמוי

שלום לכולם,

השבוע בהרצאה דיברנו רבות על ידע סמוי ועל הקושי לשמר אותו. הבעיה העיקרית בידע סמוי היא שקשה להגדיר אותו ולעיתים אנו לא מודעים בכלל לקיומו. גם כאשר אנו מחזיקים בידע אנחנו לא יודעים כיצד לשתף אחרים בידע זה שכן ידע סמוי הוא ידע שקשה לתאר אותו במילים ולכן לא ניתן לכתיבה.

למרות הקושי בשימור הידע ניתן לחשוב על מספר אמצעים בהם ניתן לשמר ידע סמוי. אחת הדכרים לשימור הידע שדיברנו עליהם בהרצאה הינה וידאו כאשר ניתן להציג באופן ויזואלי דברים אותם קשה להסביר בעל פה ו/או בכתב. קיום מפגשים קבוצתיים בהם ניתן להדגים וקיום דיונים שיעזרו בפיענוח הידע הסמוי. עוד דרך שלדעתי יכולה לתרום בהעברת הידע הסמוי בעת החלפת עובדים בארגון הינה "חפיפה" בה העובד המנוסה מסביר לעובד החדש תהליכים שונים ועל ידי שאילת שאלות של העובד החדש ניתן להעביר ידע שיכול להיות מובן מאליו לעובד המנוסה- ידע סמוי.

לארגונים רבים יש אינטרנס לשמר ידע שכזה שכן הוא יכול לשפר ביצועים ארגוניים וכן למנוע איבוד ידע במקרה ועובד עוזב את הארגון. מרבית הידע בו מחזיקים עובדי הארגון הינו ידע סמוי (ידע זה אינו מתועד) ולכן הנזקים העלולים להיגרם בעקבות אובדן ידע הם גדולים מאוד, עלולים לפגוע בצמיחת הארגון ואף לתת יתרון תחרותי למתחרים.

חשיבות שימור הידע הסמוי הינה קריטית ולכן חשוב לשמר אותו למרות הקושי אני לפחות אנסה לשים על זה יותר דגש במקום עבודתי.

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

פוסט היכרות

שלום לכולם,

שמי ענבל קיויתי ובבלוג זה אציג רעיונות ותובנות שלמדתי במסגרת קורס "ניהול ידע".

את השיעור פתח המרצה באמצעות הצגת אחת המוטיבציות והצורך בניהול ושימור הידע- הפער שנוצר בעת עזיבת עובדים את מקום עבודתם.

מאז המהפכה התעשייתית השתנתה מהות העסקת עובדים באופן דרמטי ומאז תחילתה של המהפכה הטכנולוגית אנחנו עדים לעוד תהפוכות משמעותיות בהיבט המשאב האנושי בארגונים. אחת המשמעויות היא עליית חשיבות המומחיות של עובדים בתפקידים השונים. כאשר עובדים עוזבים את הארגון הם לוקחים עימם ידע רב שנרכש, בכך נוצר חוסר בארגון או לחילופין נוצר יתרון לחברות המתחרות.

אני מאוד מתחברת לנושא זה מכיוון שלאחרונה חזרתי מחופשת לידה ובעת העדרותי היו מספר פערים בניהול הידע. אני עובדת כמפתחת BI – מקצוע המערב הרבה היבטים עסקיים שמוסכמים ביני לבין הלקוחות השונים. לא ניתן למצוא הסברים מסוג זה במנועי חיפוש או במקורות אחרים, לכן יש צורך להסתמך על מסמכים מתועדים ומפורטים. לא זאת בלבד יש לדאוג לשיתוף המסמכים עם מספר גורמים ולדאוג לשפה עסקית אחידה וברורה.

בנוסף, במסגרת קורס "מכונות לומדות" ביצעתי בשנה שעברה פרויקט חיזוי נטישת עובדים. במסגרת הפרויקט וכחלק מהסקר ספרות, קראתי במספר מאמרים כי המשאב החשוב ביותר בארגון הינו ההון האנושי והסיבה לכך היא הידע שנעלם עם נטישתם של העובדים. חברות מוכנות להשקיע משאבים רבים בחיזוי נטישת עובדים ומניעתה על מנת למנוע את אובדן הידע- לראייה ניתן לראות את תחום שימור העובדים שהולך וגדל בשנים האחרונות.

אני רוצה להאמין שבאמצעות קורס זה אלמד ואיישם דרכים לנהל יותר טוב את הידע כך שבחופשה הבאה רצף העבודה יישמר.

נתראה בשבוע הבא....

 

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל inbalkiv אלא אם צויין אחרת