00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

׳אנטי ישראל׳ - הכסות לאנטישמיות המודרנית

ב-9-10 בנובמבר נציין שמונים שנים לליל הבדולח.
זה היה פוגרום ביהודים ברחבי גרמניה הנאצית, שביצעו כוחות צבאיים ואזרחים גרמנים.
השלטונות הגרמניים הסתכלו בלי להתערב. רק שמונים שנים חלפו ונראה כי הלקח לא נלמד. לא על ידי המנהיגים ולא על ידי הממשלות או האזרחים.

במהלך השנים לאחר השואה ועם הקמתה של מדינת ישראל גברה התקווה לעידן חדש ביחס אומות העולם כלפי ישראל ויהדות העולם.

החלטת האו״ם ב1947 על חלוקת שטח המנדט הבריטי למדינה יהודית וערבית היתה הלכה למעשה מימוש החזון הציוני . אידאולוגיה מודרנית המבטאת את שאיפתו של העם היהודי להקים מדינה יהודית ריבונית בארץ ישראל, ולהתיישב בה.

מלכתחילה ולאורך כל הדרך התפישה הציונית לא היתה מכוונת כנגד כל גורם לאומי כזה או אחר אלא ביטאה את ההכרה שליהודים יש זכות להגדרה עצמית במדינה ריבונית הכוללת את הזכות הבסיסת להגן על עצמה.

בהחלטת האו״ם 3379 שהתקבלה באו״ם בשנת 1975 , שהשוותה בין ציונות לגזענות, נפרצו גבולות הטאבו שהיה קיים מתום מלחמת העולם השניה והשואה שמנעו התבטאויות אנטישמיות ולראשונה בחסות האו״ם, נוצקו היסודות לאנטישמיות החדשה והיא האנטי ציונות.

למרות שהאו״ם עצמו,16 שנים מאוחר יותר , בהחלטה 4686, חזר בו מהחלטה איומה זו, הסכר כבר נפרץ והתיר להשתלח ביהודים החיים במדינת ישראל וכאלה מחוצה לה תחת המסווה של שלילת הציונות .

במהלך השנים גברו הביטויים האנטי ציוניים כך לדוגמא הנשיא הטורקי ארדואן בנאום שנשא ב 2013 הציג את הציונות כפשע נגד האנושות, או של האמירה של נביל ג'דע,שגריר פלסטין בצ״ילה, שבכנס בסנטיאגו שלל קיומו של העם היהודי, ואמר כי התנועה הציונית הוקמה במטרה להשתלט על העולם או של יושב ראש הלייבור בבריטניה, קורבין, שנשמע בהתבטאויות אנטי ציוניות רבות, ובניהם התייחסות שלו לאזרחיה היהודים של בריטניה ״כציונים בריטיים"

אלו רק מספר דוגמאות .התבטאויות רבות וחריפות מאלה ניתן למצוא בקרב מנהיגים אחרים אך גם בקרב אנשים מהישוב, שכן, חבר לעבודה, פקיד ברשות והרשימה ארוכה.

זהו תהליך שלא פסח על האוניברסיטאות .מוסדות אקדמיים שאמורים לקדש את חופש הביטוי וריבוי הדעות.

מרצים המשתלחים בסטודנטים יהודים והופכים אותם לשק החבטות כנציגי הציונות כמו גם חברים לספסל הלימודים שלא חוסכים ביטויים של שנאה. כפי שאמר לי אחד הסטודנטים באחת המדינות הליבראליות בעולם ״ לעולם לא אצהיר במפגש ראשון בקמפוס שאני יהודי כי אז הם מייד מתייגים אותי וזה מקשה עלי".

אלה הם תופעות שהולכת ומתפשטת ברחבי העולם. בקרב ציבורים שרואים עצמם נאורים. מתברר כי הסובלנות נעצרת על מפתן האנטישמיות.

התקווה כי עמי העולם יכירו בזכותו של העם היהודי נמוגו והסטריאוטיפים האנטישמיים הקלסיים חזרו ושוב הואשמו היהודים בכל תחלואי העולם. כך הופכת ישראל ל"מרעילת הבארות" המודרנית של המשפט הבינלאומי, כפי שהאשים אותה יו"ר הרשות הפלסטינית אבו-מאזן ביוני 2016. 

האנטישמיות הישנה היא האני ציונות-ישראליות החדשה.

די אם נתבונן כיצד מסוקרת ישראל בתקשורת העולמית במאבק המתמשך שלנו על הזכות להגן על אדמתינו ואזרחינו למול האופן בו מסוקר רצח העם בסוריה , בעוד ישראל מושיטה סיוע הומניטרי לפליטים הסורים ומטפלת במאות פליטים בבתי חולים בישראל, כדי ללמוד רבות על מהו סטנדרט כפול וכיצד הוא משרת את האנטישמיות החדשה.

צעקותיו של הרוצח, "כל היהודים חייבים למות", במהלך הטבח הנורא בשבוע שעבר בבית-הכנסת בפיטסבורג, צריכות להבהיל כל אחד מאתנו, ללא הבדל דת, גזע, מין או לאום, וישמש תזכורת לתקופה האפלה ביותר בהיסטוריה האנושית. חופש הדת הוא הזכות הבלתי ניתנת לביטול של כל אדם
 
 שמונים שנה חלפו ועלינו לזכור ולהתחייב כי לכל קהילה, כולל הלקהילה היהודית יש זכות לשמור על אורח החיים והמסורת שלה בחופש ובביטחון; ללא צורך בקירות, בריקדות פלדה, גדרות תיל או כוחות מזוינים שהפכו במשך השנים למוכרים כל כך במוסדות היהודיים


זה הזמן עבור כל אדם, שצדק חברתי וזכויות אדם יקרים לליבו, לקרוא לכל הממשלות בכל רחבי העולם לנקוט פעולה החלטית, ללא פשרות, נגד כל ביטוי של אנטי ציונות ו אנטישמיות.
בואו נלמד מן העבר ונוודא שהדברים הנוראיים שקרו - לא יקרו עוד.

 

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל GustiB אלא אם צויין אחרת