44
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

ניצוץ של אור / ג'ודי פיקו

ניצוץ של אור - ג'ודי פיקו - אתר נוריתה


זה הספר הראשון של ג'ודי פיקו שאני קוראת והופתעתי לטובה. הספר סובב סביב נושא מעורר מחלוקת, הפלות וזכות האישה על גופה. הסופרת מציגה את שני הצדדים (בעד ונגד הפלות) ללא משוא פנים וגורמת לקורא לראות את הצד השני של המטבע. הספר מסופר בסדר כרונולוגי הפוך. הוא מתחיל מהסוף וחוזר אחורה בזמן לתחילת היום. כל פרק חוזר שעה אחת אחורה. הספר נפתח עם יורה שמחזיק בני ערובה במרכז רפואי המספק שירותי הפלות ואז חוזר אחורה בזמן.

יום אחד אדם פורץ לתוך המרפאה שמספקת שירותי הפלה ומתחיל לירות. לאחר ההלם הראשוני, הוא מתעשת ומחזיק את הנותרים בחיים (עובדי המקום ונשים שבאו למרפאה) כבני ערובה. השוטר ,יו מק'לרוי, מוזעק למקום כדי לנסות לגרום ליורה להסגיר את עצמו. תוך כדי משא ומתן עם החוטף, הוא מגלה שבתו רן ואחותו נמצאת בין החטופים. זה לא ספויילר, שכן בשל המבנה המיוחד של הספר, הדבר ידוע לקורא על ההתחלה. רן ודודתה אינן בני הערובה היחידים. יש עוד רבים  ודרך הסיפור אנו לומדים על הדמויות השונות והסיבות שהביאו אותן למרפאה.  כן אנו לומדים על הרקע של היורה ומה הביא אותו למרפאה באותו יום. הסיפור נע דרך הפרספקטיבות של דמויות רבות וכל קול הוא ייחודי. בנוסף מובא סיפורה של דמות נוספת, בת, שמאושפזת בבית חולים ורק רק בסוף הספר מתברר הקשר שלה לעלילה.


נהניתי מהספר, אך בשלב מסוים התייגעתי ממנו בשל דווקא בשל מבנהו המיוחד. בהתחלה התלהבתי מהמבנה, אך בשלב מסוים הגימיק מיצה את עצמו והרגשתי שהדברים חוזרים על עצמם. הספר התחיל טוב, האמצע קצת נמתח ולקראת הסוף עלה שוב מפלס המתח. הגילוי בסוף הספר תפס אותי בהפתעה. הידוק העלילה היה משפר את העלילה לאין שעור.

הספר דן רבות בזכות העובר לעומת זכות האישה, מהרהר מתי עובר נחשב חי, מעלה מצבים שונים שמביאים את האישה להפיל ומראה שאין שחור לבן.  קצת אירוני בעיני (בלשון המעטה) שחלק ממתנגדי ההפלות מוכנים לקחת חיים כדי להציל חיים. הסופרת עושה עבודה נהדרת בהצגת שני צידי המתרס. לא משנה מה עמדתכם בנושא, הספר יגרום לכם לבחון שוב את עמדתכם ולהבין (אולי) קצת יותר את הצד שכנגד. הציטוט הבא מחדד את העניין:

"בין שהאמנתם שעובר הוא בן אדם ובין שלא, לאיש לא היה ספק שאישה בוגרת היא אכן בן אדם. גם אם הענקתם לעובר ערך מוסרי, אי אפשר להעניק לו זכויות בלי לשלול אותן מהאישה שנשאה אותו ברחמה. אולי השאלה אינה מתי עובר הופך לאדם, אלא מתי אישה מפסיקה להיות אדם?" (עמ' 287).

בשורה התחתונה:  מומלץ לקרוא ולו רק בשל הסוגיה החשובה שמעלה הספר!


ניצוץ של אור / ג'ודי פיקו
 A Spark of Lightby / Jodi Picoult
הוצאת כנרת
2019, 352 עמ'
לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

גופי הוא שלי / נילי זליקובסקי

11/01/2019
גופי הוא שלי - נילי זליקובסקי - אתר נוריתה


 

 "גופי הוא שלי" מאת נילי זליקובסקי הינו ספר ילדים המתמקד בנושא חשוב, הטרדה מינית. הורים לא תמיד יודעים איך לדבר עם הילדים בנושא חשוב זה וספר זה בא לעזרתם.

הספר מבהיר לילדים בבירור שגופם שייך להם ולאף אחד אין זכות לגעת בו בניגוד לרצונם.  הספר  נפתח בהבהרה שלילד יש זכות להגנת הפרטיות שלו וכמו שששמו שייך לו, כך גם גופו. הגוף הוא הבית שלנו ויש לשמור עליו מכל רע. הסופרת כותבת שכל ילד צריך לדעת כי איש אינו רשאי לפגוע בגופו, אפילו לא במשחק.  לאף אחד אין זכות להזיק לגוף הילד או  לגעת בו ללא הסכמה של הילד. ועל הילד להתרחק מחורשי רעתו.  לא רק זה, הסופרת מסבירה איך ליהמנע ממצבים לא נעימים, מספקת לילד ילד כלים להתמודד עם פגיעות מיניות ומעודדת אותו לשתף את ההורים או  המורים במידה וקרה האיום מכל. אהבתי שהסופרת מדגישה שהטרדה מינית אינה אשמת הילד. האיורים המלווים את הספר עוזרים להעביר מסר חשוב זה.

הספר טוב להורים ולגננות שרוצים להעביר את המסר בעדינות ובלי להפחיד את הילד ובהחלט מומלץ!

 

"הסטטיסטיקה מלמדת כי בכיתת גן או בית ספר בת 30 תלמידים, יש 5 ילדים וילדות שנפגעו מינית (עד גיל 12 שיעור הפגיעות דומה בבנים ובבנות). תקיפות מיניות קיימות בכל שכבות האוכלוסייה ובכל אזור בארץ, ללא הבדל דת, מוצא או מצב כלכלי. בניגוד לתפיסה הרווחת בציבור, 85% מהפגיעות המיניות מתבצעות על די אדם המוכר לילדים (בן משפחה, מורה, בייביסיטר, מדריך, שכן או ילד אחר). הנתונים מלמדים כי רוב הילדים והילדות לא ידווחו על פגיעה כזו באופן מיידי או בכלל.  ספרה של נילי זליקובסקי, אחות מוסמכת בעלת ניסיון רב בעבודה עם ילדים, נכתב על מנת לשנות את המצב הקיים ולתת לילדים כלים להתמודד עם פגיעה מינית, ולמנוע פגיעות עתידיות."

"ניסיונה של נילי בעבודה עם ילדים ניכר לכל אורך הספר. זליקובסקי בונה את העיסוק בנושא זכות הילד על גופו בצורה הדרגתית המתקבלת בטבעיות אצל הילדים ומאפשרת להם לאמץ את הכלים המוצעים בספר בלי שהמידע המוצע להם יעורר בהם פחד.

נילי פונה לילדים באמצעות הספר בגובה העיניים, ומסבירה להם  כי הם אלו שקובעים מי יכול לחבק, לנשק וללטף אותם, וכמו שטבעי להם להתלונן על מי שמכה אותם נכון וראוי שיספרו גם על מי שמלטף ונוגע, לא רק מכאיב, בניגוד לרצונם. הספר מציין כי הם צריכים לשמור מרחק מאנשים שהבילוי בחברתם לא נעים להם. היא מקפידה להבהיר לילדים כי אם קורה להם משהו לא נעים זה לעולם לא באשמתם, גם אם מבוגרים שהם מכירים: מורים, בני משפחה או חברים, גורמים להם להרגיש לא נוח הם יכולים לסמוך על עצמם, להגיד לא! חזק וברור וללכת. היא מרחיבה ומדברת על מקרים בהם בתמורה לדברים לא נעימים מבטיחים לילדים הפתעות ודברים טובים, ושבה ומבהירה כי זכותם לשים גבולות למילים לא יפות, מגע לא רצוי וכל דבר שלא נעים להם. את הספר מסיימת המחברת באמירה החשובה כי בכל פעם שקורה לילדים משהו שמרגיש להם לא נעים עליהם לספר על כך, מיד, להורים, למורים, לבני משפחה או לחברים - לאנשים שאוהבים אותם, בלי לחשוש או להתבייש, ואם זה קרה לחבר או לחברה כמובן שכדאי מיד לספר להורים או למורה.

נילי זליקובסקי מספרת: "הספר עוסק בבעיה קשה של ילדים בכל העולם, כאשר נעשה ניצול ילדים ופגיעה עצומה לשנים ארוכות מבלי שילדים יעזו לדבר. בכל פעם אנחנו מזדעזעים לשמע הסיפורים ולצערי הנושא אקטואלי למדי גם בימים אלה. הנושא לא קל וקשה להסבירו לילדים לכן הרגשתי צורך לפרוט אותו ולספר עליו בצורה לא בוטה ומובנת בעיקר כדי שכל ילד יאזור אומץ להתנגד לפיתוי, לזהותו ובעיקר לספר מיד למי שאמין עליו" ובכך גם למנוע את הישנות הפגיעה.

"אני מעוניינת להעביר באמצעות הכתוב  לכל ילד כי הינו הוא אדם בעל זכויות, הוא עתיד החברה שעליה מוטלת האחריות להגן עליו. ילדים חייבים להבין שלכל אדם מהי  פרטיות,  שגופו של כל אדם הוא פרטי ואין לאיש זכות לגעת או לפגוע בו. על כל ילד לדעת כי מצבים לא נעימים יכולים לקרות ואין להתעלם מהם ולקבל אותם בהכנעה מאחר ובוצעו על ידי מבוגר. הילד חייב על ידי הדרכה מתאימה לאסרטיביות להימנע ולהתחמק ממצבים לא נעימים ומאנשים לא נעימים. חשוב ביותר כי ילדים יבינו ויפנימו את החשיבות של הנושא הכאוב הזה, אין זו אשמת הילדים בתקריות אלה ועליהם האחריות והחובה לספר את הקורה להם או לחברם  לאדם הקרוב ביותר, האחראי שאמון עליהם כדי לעצור ולמנוע את התופעה".

נילי מסכמת: "אצל הקטנים חשובה לצד  ליווי הורה בקריאת הסיפור שיחה מקדימה. ההורים חייבים לעודד את ילדם לספר על מקרים ששמע או ראה, לעודד אותו להיות אמיץ ולסרב לכל דבר שאיננו נעים לו או מטריד. מקווה שבעזרת הספר ידעו הילדים כי כל אלימות  מכל סוג כמו שיימינג או חרם, גם מילולית, גם באינטרנט או בטלפון היא אלימות. מקווה שהמבוגרים יתנו תשומת לבם לשינוי התנהגותי החל בילד הפגוע.  ידובבו אותו תמיד לספר מה עובר עליו  מידי יום וכיו"ב לדבר אתו על זכויותיו ולשמש לו דוגמא ומופת".


בשורה התחתונה: ספר חשוב ביותר!


"גופי הוא שלי" מאת נילי זליקובסקי
איורים: בני מאיקס
הוצאת הספרים "אוריון", 31
עמודים
2018, לגילאי 12-4. מנוקד
לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

לחרוט את האות / ורוניקה רות

לחרוט את האות - ורוניקה רות - אתר נוריתה


זהו ספר ראשון בסדרת פנטזיה חדשה. קראתי את שני הספרים הראשונים בסדרת המפוצלים של ורוניקה רות ואהבתי (משום מה לא הגעתי לשלישי), כך ששמחתי לגלות שיצא ספר חדש פרי עטה. הספר לא קשור לסדרת המפוצלים, כך שאפשר לקרוא אותו גם אם לא קראתם את הסדרה או לא התחברתם אליה.

סיפורינו מתרחש בגלקסיה בה אנשים מפתחים כוחות ייחודיים הידועים כסגולות זרם. הכוחות מבוססים על זרם קסום העובר דרך הגלקסיה  והם מתפרצים בגיל ההתבגרות. בעולם המדובר שני גזעים חולקים את אותו כוכב לכת, אך הם לא מסתדרים ביניהם. אנשי השוטט הם נוודים הידועים כלוחמים  מיומנים ואכזרים. הם אוספים פסולת של עמים אחרים,  מעריצים את כוח הזרם וצורבים בזרועותיהם פסים לציון כל אדם שקטלו. שואפים לשלוט בכוכב ולזכות להכרה מצד המועצה העולמית שלא רואה אותם ממטר. לעומתם, אנשי ת'ובה (שעל שמם קרוי הכוכב) הם מתיישבים רודפי שלום המתקיימים מחקלאות ומייצאים פרחי קרח לעולמות אחרים. מדי פעם השוטט פושטים על אדמות הת'ובה ועושים בהם שמות.

הספר כתוב בשני קולות, של סיירה ושל אקוס, לסירוגין. סיירה הינה בתו של רודן השוטט ואף אחד לא יכול לגעת בה בשל יכולתה להעביר כאב. לאחר מות אביה, ריזק אחיה תפס את השלטון והוא רודה בעם ביד קשה. הוא מנצל את תכונתה של סיירה להכאיב כדי לשלוט באנשיו ולפגוע באוייביו. שמה של סיירה ייצא למרחקים כמפלצת בשל כך. סיירה לא רוצה לפגוע באף אחד, או לשמש  כשוט של אחיה, אולם נאלצת לשתף פעולה בלית ברירה, לפחות עד שתמצא דרך להתנגד לאחיה.  אקוס הינו  משבט הת'ובה, בן לאורקולית ולאיכר. יש לו אח ואחות מבוגרים ממנו. בגיל 14 הוא ואחיו נחטפים על ידי לוחמי שוטט, בשל נבואה המנבאת את נפילתו של ריזק על ידם, ומובאים למעוזו של הרודן. האחים מופרדים ואקוס נשלח למחנה אמונים. לאחר מספר שנים, הוא נשלח לשמש כמשרת לסיירה בשל סגולת הזרם שלו שמאפשרת לנטרל את כאביה של סיירה. אקוס מצידו רק רוצה להציל את אחיו ולברוח לארצם ובינתיים משתף פעולה עם אוייביו. ככל שגוברת 
האינטראקציה בין סיירה ואקוס, כך הם לומדים להכיר ולהעריך זה את זה יותר. תוסיפו לזה אהבה אסורה ומורדים שמנסים להפיל את שלטונו של ריזק והרי לכם יופי של סיפור!
 
נהניתי מהספר  וגמעתי אותו ביעף. אומנם הרומן בספר די צפוי (אבל, היי, לפחות אין את משולש האהבה הנצחי), אך הוא לא משתלט על העלילה.  בניית העולם מקורית, הכתיבה סוחפת והדמויות פגומות ולא מושלמות, דבר ההופך אותן לאמינות ואנושיות. התחלת הספר איטית, עיקר הפוקוס על בניית העולם והדמויות, אך בהמשך העלילה צוברת תאוצה ואי אפשר להפסיק לקרוא
. הספר השני יצא כבר באנגלית, כך שיש למה לחכות! אהבתי ואני ממליצה!

בשורה התחתונה: ספר פנטזיה מהנה!

 


לחרוט את האות / ורוניקה רות
Carve the mark / Veronica Roth
הוצאת הקיבוץ המאוחד
2018, 456 עמ'

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

"אוצר אגדות לכל המשפחה" מאת רוזי דיקינס "אוצר אגדות לכל המשפחה" מאת רוזי דיקינס הינו ספר אגדות הכולל בתוכו אגדות קלאסיות. אני אוהבת סיפורי אגדות ושמחתי כשנפל לידי ספר זה. בין דפי ספר מקסים זה יש ארבע מהאגדות האהובות עלי בגרסה עדכנית: היפה והחיה, מלכת השלג, הנסיך והצפרדע והפיה בבאר.

היפה והחיה: מפגש בין נערה יפה לחיה מפחידה מביא לתוצאות בלתי צפויות. אביה של בל קוטף עבורה פרח מגנו של החיה. החיה מאיים להרגו אם לא יביא אליו את בתו. כאן מתחיל סיפור אהבה יפיפה בין היפה והחיה.

מלכת השלג: סיפור קלאסי  המספר את סיפורם של שני חברים, גרדה וקאי שנקלעו למלכודת של מלכת הקרח.  כאשר מלכת השלג חוטפת את קאי ומביאה אותו לארמונה,  גרדה יוצאת בעקבותיהם במטרה לחלץ את חברה מציפורניה של המלכה קרת הלב.

הנסיך והצפרדע: זהו סיפורו המופלא של נסיך שמכשפה רעה הפכה לצפרדע ורק נשיקה מנסיכה תוכל להחזירו למצבו האמיתי.

הפיה בבאר: מספר את סיפורן של שתי אחיות, אחת טובה ואחת רעה, שיחסן ל אישה זקנה שפגשו השפיע על גורלן.

סיפורים מקסימים שלא נח ליחם ונהניתי לקראם. הספר הינו בפורמט צבעוני ומתאים במיוחד לראשית קריאה. מומלץ!

בשורה התחתונה: ספר שכיף לקרוא!

"אוצר אגדות לכל המשפחה" מאת רוזי דיקינס
איורים: אלן מארקס
מאנגלית: חגי ברקת. הוצאת "דני ספרים", 47 עמודים, 2018
לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

לפיד השלום מאת דורון ארז

לפיד השלום - דורון ארז - אתר נוריתה
 

"לפיד השלום" הינו ספר ילדים חביב המעביר דרך הסיפור מסר חשוב של הידברות בדרכי נועם.

הספר סובב סביב יותם החולם להיות בנאי. עד שיגדל, הוא מסתפק בבנית קוביות ומשחקים במערבלי בטון. יום אחד הוא וחבריו מחליטים לבנות קיר לבנים בחצר הבניין. בעל הבית לא מתלהב מהיוזמה המקורית ודורש מהילדים לפרק את הקיר ולשחק במקום אחר.  יותם עצוב ומספר על כך לאביו וזה נותן לו רעיון להתמודדות באמצעות סיפור על שני שבטים עויינים שהצליחו לגשר את הפערים ביניהם. יותם מנסה לדבר עם בעל הבית ולשנות את דעתו ולומד שאפשר לפתור כל בעיה בדרכי נועם.

ספר חביב שבהחלט יש לו מקום במציאות המורכבת של חיינו. הילדים ילמדו מסרים חשובים באמצעות סיפור הלקוח מהמציאות של חייהם. לפיד השלום הוא בעצם כמו מקטרת השלום של האינדיאנים ואהבתי את ההקשר שעשה הסופר לסיפורו. מומלץ! 

"לפיד השלום הוא ספרו השלישי של דורון ארז, אשר כקודמיו עוסק בסיטואציות יומיומיות בחייהם של הורים וילדים ובקשר ביניהם. הספר מלווה באיוריה הצבעוניים ועתירי ההבעה של אבירה דאס, הממחישים ללא מילים את עלילת הספר לילדים שאינם שולטים ברזי הקריאה. הספר מיועד לילדים מגיל 2 עד 7."

בשורה התחתונה: ספר שילמד את הילד את סודות הגישור!

"לפיד השלום" מאת דורון ארז
איורים:: אבירה דאס
הוצאת "ספרית דורון עפרון", 24 עמודים. 2018

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

קסם השמחה / איריס דהן

קסם השמחה - איריס דהן - אתר נוריתה


"קסם השמחה" הינו ספר ילדים חביב על ילדה הלומדת להקשיב לליבה.

הספר סובב סביב ילדה שעוברת מסע של גילוי עצמי. היא נהנית מחייה וכל יום עבורה הוא חוויה.  בוקר אחד אמה מביאה לה חולצה חדשה במתנה וגורמת לילדה אושר רב. השמחה נעלמת עד מהרה כאשר חברתה הטובה מזלזלת במתנתה. הילדה עצובה, אך אמה עוזרת לה למצוא את קסם השמח. מפגש עם פיות מעמיק את המסר שהאושר שלך תלוי רק בך וניתן למצוא חוויות בכל מקום. אם לסכם מהכתוב
: "הביטי סביבך ילדה, העולם קסום ומופלא, מלא יופי והנאה. וכמו מלכה את יכולה לעשות דברים שעושים לך טוב".

ספר חמוד עם איורים מקסימים שיעזר לילד להתמודד עם פידבקים שלילים ולהתחבר אל הטבע. מומלץ!


"בספר הילדים "קסם השמחה" שכתבה ואיירה איריס דהן, ושיצא בהוצאת הספרים "אוריון", נמצא סיפורה של ילדה שעוברת מסע לגילוי הכוחות הטמונים בה. בעזרת חיבוק אוהב, חיבור לטבע, ליופי והקשבה ללב היא מגלה שוב בתוכה את קסם השמחה. בבסיס הספר האמונה כי מתוך החיבור לייחודיות שלנו ולרצון הלב נוכל ליצור את המציאות הטובה ביותר בשבילנו. הספר מעביר מסרים עמוקים על חשיבות הרצון, מהי שמחה וכיצד אנו יוצרים את המציאות שלנו. הספר מביא עמו קסם באמצעות המילים, הדמויות, הציורים, הצבעים ולוקח את הילד לעולם שבו הכול אפשרי! מחזיר לו את הכוח, את שרביט הקסמים באמצעותו הוא יכול ליצור מציאויות טובות ונעימות שמביאות לחייו הנאה ושמחה. הוא לא תלוי במציאות - בילדה זעופת פנים, בחברים כעסנים, הוא מחליט. הוא בוחר עם מי לשחק, איך להגיב ואיך להרגיש. במקום להיפגע ולהיעלב, אפשר לבחור להרגיש חזק, אמיץ, יוצר, אוהב, שמח. באמצעות החיבור למה שאני אוהב ורוצה להיות ולעשות כרגע בשילוב דמיון ותעוזה אני יוצר מציאות פנימית שטורפת את הקלפים ומאפשרת לעולם להביא אל חיי אפשרויות אחרות, שמחות ומיטיבות". 

איריס דהן מסכמת: "המטרה שלנו היא לגדל ילדים שיודעים שהם טובים כמו שהם. משוחררים ושמחים לחיות את חייהם בפשטות ובאומץ ומפיצים סביבם אור ושמחה. להיות השראה לאחרים, לעשות מה שטוב להם וללכת עם האמת שלהם. ילדים אלה גדלים להיות מבוגרים שהולכים בדרך האמת שלהם ומביאים לעולם את האותנטיות שלהם, את הייחודיות שלהם. הם מחוברים לצרכים ולרצונות שלהם ולא לאלו של אחרים. הם יוצרים, משפיעים ואוהבים ומפיצים מתוכם את קסם השמחה!"

בשורה התחתונה: ספר עם מסר חיובי!"קסם השמחה" כתבה ואיירה אירים דהן
הוצאת הספרים "אוריון", 2018, לא ממוספר

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

ארלו פינץ' בעמק האש / ג'ון אוגוסט


בעמק האש - ג'ון אוגוסט - אתר נוריתה


זהו ספר ראשון בסדרת פנטזיה מקסימה לילדים שגיבורה הוא ארלו פינץ' בן ה-11.

ארלו פינץ' ןמשפחתו נעים ממקום למקום. אביו מבוקש על ידי הממשלה וברח לסין
ואף אחד לא  שש להעסיק בת זוג של בוגד. כמוצא אחרון, אמו חוזרת עם ארלו ואחותו הבכורה לעיר מולדתה, פיין מאונטיין שבקולורדו, לבית המשפחה בו מתגורר אחיה המוזר. העיירה שוכנת בסמוך למקום קסום ויער עבות מפריד בין השניים. בשל הקרבה למקום הקסום, חלק מכוחות הקסם זולגים אל היער ולעיתים נראים בו  יצורים על טבעיים. ארלו מתחבר עם שני ילדים מכיתתו ומצטרף בעידודם לקבוצת צופי יער מקומית (מעין גרסה של הצופים). עד מהרה הוא מגלה שצופי היער אינם צופים רגילים והם רותמים את הקסם ביער לשימושם. מלבד כישורי הישרדות בסיסים, ארלי לומד לעשות הבזקות, הרעמות ושאר דברים מדליקים. כאשר  יצורים על טבעיים מנסים להרגו, ארלי יידרש לכל כישורי ההישרדות שלו, ולעזרת חבריו, כדי לשרוד.

זהו סיפור מקסים לילדים ובו ניתן למצוא, בנוסף להרפתקה מרגשת, גם מסרים של חברות ונאמנות. אומנם לא כל השאלות מקבלות מענה במהלך הסיפור, אך בוודאי הספר הבא יתן להן מענה.  זהו כאמור ספר ראשון מטרילוגיה ואני כבר מחכה להמשך. אהבתי ואני בהחלט ממליצה!

בשורה התחתונה: ספר פנטסיה נפלא לנוער!


"ארלו פינץ' בעמק האש" מאת ג'ון אוגוסט
מאנגלית: דנה ג. פלג
הוצאת "דני ספרים", 287 עמודים, 2018

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

אנטול הגדול ! / אן דידיה , אוליביה מולר

אנטול הגדול ! - אן  דידיה ואוליביה מולר - אתר נוריתהההמלצה נכתבה על ידי יאיר בן ה-12:


זהו ספר שני בסדרת "אנטון הגדול" ובו אנטון חוזר בהרפתקאות מצחיקות חדשות. קראתי את הספר הראשון ואהבתי ושמחתי לקרוא את ספר נוסף עם אנטון.

קודם כל אציג לפניכם את אנטון. אנטון הוא ילד שובב שעושה הרבה מעשי קונדס. חברו הכי טוב הוא ג'ייסון בומביקס ויחד הם צמד חמד. אנטון עושה הרבה תעלולים מצחיקים והספר מתאר את מעלליו בצורת קומיקס. הספר מורכב מקטעים רבים שלא תמיד יש קשר ביניהם, אך כולם מצחיקים.  בין השאר אנטון חוגג יום הולדת לכלבה שלו. חבריו מגיעים למסיבה עם הכלבים שלהם וכמובן שהכל משתבש. במקרה אחר הוא וחבריו עובדים על המורה שלהם. יש עוד הרבה קטעים מצחיקים, אך תצטרכו לקרוא אותם לבד.

אהבתי את הספר ואת האיורים. הספר מצחיק ואי אפשר שלא לצחוק מהתעלולים של אנטון. זה אחלה קומיקס לילדים ואני ממליץ עליו מאד! נהניתי מהספר ואני כבר מחכה לספר הבא!

בשורה התחתונה: אנטון שולט!


אנטול הגדול ! /   אן דידיה , אוליביה מולר
הוצאת סיגליות
2018, 92 עמ'
לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

חבר שאין כמוהו / אוליבר שרץ

חבר שאין כמוהו - אוליבר שקץ - אתר נוריתה
 
 

איזה ספר נפלא לילדים! זהו ספר ילדים מקסים על הטבע ודעות קדומות הסובב סביב חברות בלתי צפויה שמתפתחת בין סנאי לזאב. סנאי צעיר בשם הבי חושק בהרפתקה ומוצא חברות.

הבי ובני משפחתו מבלים את זמנם במשחקים ובאגירת מזון לחורף. עד מהרה הבי משתעמם ובניגוד להוראת אמו נכנס אל היער המאיים. ביער הוא פוגש בזאב פצוע וחסר אונים ומתידד עימו בניגוד לאזהרות הוריו. הוא מגלה שהזאב אינו כה רע כפי שהוצג ואף מנסה להפכו לצמחוני בניגוד לטבעו. כאשר החברות בין השניים מתגלה, החיות האחרות כמובן מרימות גבה ולא סומכות על הזאב ומניעיו. האם יש עתיד לחברות הלא שגרתית? הישנה שועל (או זאב במקרה שלנו) עורו??הספר נפלא והאיורים הנהדרים משלימים את הסיפור בצורה מושלמת. זהו ספר מצוין לילדים ובהחלט מרענן לקרוא ספר שסוטה מהתבנית הרגילה של פיות ונסיכות. בין השורות של הסיפור הנהדר  הזה מועברים מסרים רבים וחשובים. הילדים ילמדו שהופעות יכולות להטעות, שסובלנות זה יתרון, שלהיות ייחודי אינו פסול ואף מומלץ, שכדאי להתגבר על דעות קדומות וששמירה על ראש פתוח תביא לתוצאות בלתי צפויות. הספר מנוקד, מתאים לראשית קריאה ומושלם לקריאה/הקראה לפני השינה. אהבתי ואני ממליצה!

בשורה התחתונה: חברים מתגלים במקומות בלתי צפויים!חבר שאין כמוהו / אוליבר שרץ
הוצאת סיגליות
2018, 122 עמ
'

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

וייט ריבר בוערת / ג'ון ורדון

וייט ריבר בוערת - ג'ון ורדון - אתר נוריתה


וייט ריבר בוערת ודייב גרני נקרא לכבות את הלהבות תרתי משמע. קראתי ספר אחד בכיכובו של הבלש דייב גרני ואהבתי, כך שידעתי שצפויה לי חווית קריאה מענגת ולא טעיתי! אהבתי את הספר ואני כעת מתכננת לקרוא את שאר ספרי הסדרה.

זהו ספר שישי בסדרה ונושאו הפעם אקטואלי יותר מתמיד. דייב גרני הינו בלש מהולל במשטרת ניו יורק שפרש בגיל 47  מהשירות בלחץ אשתו ועבר להתגורר עם אשתו מדלן בבית חווה מבודד בהרים שבמדינת ניו יורק. אולי אפשר להוציא את הבלש לפנסיה, אך אי אפשר להוציא ממנו את הצורך הכפייתי שלו בהפעלת התאים האפורים. דייב אוהב פאזלים ומדי פעם משתף פעולה עם המשטרה המקומית בחקירות מסובכות, למורת רוחה של אשתו. הפעם הוא  נקלע לחקירה מכוערת במיוחד המאיימת לפלג את  תושבי וייט ריבר, להעמיק את הקיטוב הבין-גזעי ולהבעיר את השטח. וייט ריבר בעין הסערה עקב היחס של נציגי החוק למיעוטים ומחאות אלימות. בני המיעוטים במקום מאשימים את המשטרה המקומית בגזענות ויד קלה על ההדק כאשר מדובר בהם ושורפים עסקים מקומיים. כאשר שוטר לבן נרצח במהלך הפגנה אלימה במיוחד של ארגון להגנת שחורים הידוע בקיצוניותו, האצבע המאשימה מופנית כלפי  העומדים בראשו. מפקד המשטרה בטוח באשמתם ולא חוקר קווי חקירה נוספים, דבר המוסיף שמן למדורה הבין-גזעית.  פרקליט המחוז, שרידן קליין, לא סומך על המשטרה המקומית ומבקש מגרני לרדת למהות העניין במטרה להנמיך את הלהבות. העלילה מסתבכת כאשר מנין הגופות עולה, הרגשות גואים והראיות מבלבלות. העיר כמרקחה וגרני צריך לפתור את הפאזל במהירות לפני שהמצב ידרדר אף יותר.

נהניתי מאד מהספר וגמעתי אותו במהירות למרות עוביו. בעוד שבספר הראשון חשדותי בנוגע לזהות הרוצח התגלו כנכונים, פה הסופר הצליח לבלבל אותי.  זהו ספר מתח מרתק ואינטליגנטי במיוחד השומר את הקורא במתח עד לסופו. הסופר שולף משרוולו הפתעה אחר הפתעה וכשכבר נדמה שהכל ידוע, הגלגל מתהפך. הספר עומד בפני עצמו, כך שניתן לקרוא אותו גם אם (עדיין) לא קראתם את הספרים הקודמים בסדרה.
הסופר ערבב בקדרה תמהיל מרתק של תככים, בקורת חברתית, דעות קדומות, גזענות  ורצח והתוצאה מרקחת מותחת עם ערך מוסף. אהבתי ואני ממליצה!
 

בשורה התחתונה: ספר מתח אינטליגנטי!
 

וייט ריבר בוערת / ג'ון ורדון
White River Burning (Dave Gurney #6) by John Verdon
הוצאת כתר
2018, 528 עמ'
לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

עידן הקסם / קרסידה קאוול

עידן הקסם - קרסידה קאוול - אתר נוריתה


"עידן הקסם" הינו ספר פנטזיה מקסים לנוער הסובב סביב קונפליקט בין הקוסמים ללוחמים חסרי הקסם. הסיפור מתרחש בבריטניה העתיקה, ארץ של יערות, קסם, ענקים ומכשפים מפחידים באמת... 

ברייטניה העתיקה מחולקת בין שני מחנות, הקוסמים והלוחמים, וכל צד רוצה להרוג את האחר.  בעבר גם היו מכשפים, אך הם הושמדו על ידי הלוחמים המתנגדים לקסם, או כך לפחות מאמינים אנשי המקום. כעת  הלוחמים מנסים להשמיד גם את הקסם הטוב והקוסמים ושאר יצורי הפלא על הכוונת שלהם.  העלילה נפתחת כשזאר, בנו בן ה-13 של מלך הקוסמים, ייוצא בהיגנב אל יער הפלא עם מרעיו. אין לו כוחות קסם ולכן הוא מתכנן  ללכוד מכשף ולגנוב את כוחות הקסם שלו. במקום זאת הוא תופס את משאלה, נסיכת לוחמים כחושה שבידה חפצים קסומים למרות האיסור של אמה המלכה. העלילה מסתעפת כשרשע עתיק עוקב אחר השניים ומנסה להרגם. זאר ומשאלה נאלצים לשתף פעולה ואגב כך, מגלים שהצד השני אינו נורא כל כך כפי שחשבו.


הספר היה מבדר ונהניתי מאד לקראו. התלהבתי במיוחד מיצורי הפלא המוזכרים בספר. הספר מלווה ברישומי עפרון שהוסיפו לחינו של הספר. המספר הינו בלתי ידוע וזהותו לא מתגלית עד הסוף. היה משעשע לקרוא את אבחנותיו. זהו ספר ראשון בסדרה ואני מקווה שזהות המספר תיחשף בספר הבא. לא רק הרפתקאות יש בספר, אלא גם יחסים בין הורים וילדים והרצון של הילד לזכות במילה טובה מההורה. אהבתי מאד את הספר ואני כבר מחכה להמשך!!! ילדים בהחלט ייהנו ממנו (ואף מבוגרים צעירים בנפשם). מומלץ כמובן!


בשורה התחתונה: קסם של ספר!

עידן הקסם / קרסידה קאוול
הוצאת כנרת זמורה ביתן
2018, 177 עמ'

 
לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

קייטי ואני / טרי ליבנסון

קייטי ואני - טרי ליבנסון - אתר נוריתה


"קייטי ואני" הינו רומן גראפי מקסים הסובב סביב שתי בנות מנוגדות באופיין שיום אחד עולמן משיק. הספר נוגע בהיבטים רבים הקשורים לעולמם של תלמידי תיכון ומצליח להעביר את התחושות של הנערים לאשורם. 

איימי הינה ילדה שקטה ומופנמת. היא עושה הכל כדי למנוע תשומת לב וסובלת בבית הספר. יש לה שני אחים גדולים שעזבו את הבית והוריה עובדים, כך שרוב הזמן היא לבדה. היא מוצאת מפלט בציור ויש לה חברה טובה אחת. בניגוד לכל הספרים בהם הגיבורה היא חכמה ומנודה, איימי ילדה ממוצעת ולא בולטת. אף אחד לא מנדה אותה, אך גם לא שמים לב אליה. קייטי היא ההיפך הגמור ממנה. היא פופולרית, בעלת בטחון עצמי מופרז ותלמידה טובה. הספר מסופר לסירוגין בין שתי הקולות, איימי וקייטי. סיפורה של איימי מובא בקומיקס שחור לבן וסיפורה של קייטי מובא בקומיקס צבעוני (המדגיש את אישיותה המוחצנת). מכתב שכתבה איימי מפגיש בין הגיבורות וגורם לכך שאיימי צריכה לצאת מהקונכיה שלה.


נהניתי מהספר מאד וקראתי אותו בחיוך. אהבתי שהגיבורה אינה הגיבורה הטיפוסית אלא פשוט ילדה רגילה. זה יעזור לילדים להתחבר אליה. האיורים אף הם מעולים ומוסיפים לטקסט. הסופרת בהחלט הצליחה לשרטט תמונה מדוייקת וכואבת של מצבים חברתיים ולהעביר את המסר שאם רק תאמין בעצמך, תוכל להשיג את מטרותיך.  אהבתי ואני ממליצה!

בשורה התחתונה: החנון, קייטי מאחוריך!

קייטי ואני / טרי ליבנסון
הוצאת כנרת
2018, 186 עמ'

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

מי יעצור את אייבי פוקט ? / קאלב קריספ

מי יעצור את אייבי פוקט? - קאלב קריספ - אתר נוריתה


איזה ספר מקסים! זהו ספר ראשון מסדרה וגיבורתו היא יתומה בת 12 שזורעת הרס בלי כוונה בכל מקום בו היא נמצאת.

בתחילת הספר כותב הסופר: "רציתי לכתוב על ילדה שאיננה כמו רוב הגיבורות בספרי הילדים. ילדה אמיצה ואופטימית, שהיא גם שקועה בדמיונות, חסרת תקנה, מרגיזה ומשוגעת על כל הראש. כשהתחלתי לכתוב את הספר, החלטתי להרשות לגיבורה שלי לעשות ולומר כל מה שמתחשק לה. זה היה תהליך הכתיבה המהנה ביותר שהיה לי אי־פעם."  הוא בהחלט הצליח ויצר גיבורה מקורית בהחלט. התאהבתי בגיבורה, אם כי הייתה לעיתים תמימה מדי על גבול הטפשות. מכיוון שהייתה רק בת 12, נתתי לה ליהנות מהספק.

הספר מגולל את הרפתקאותיה של אייבי פוקט, יתומה שנאלצה לגדול ללא הורים ומעולם לא היה חבר אמיתי או משפחה. יש לה כוונות טובות, אך איכשהו הכל  מתפקשש לה. היא בילתה את ילדותה בבית יתומים ומשם עברה לביתה של משפחה בה עבדה כמשרתת. מפה ושם הפכה להיות משרתת אישית של רוזנת. בגלל שאין לה פילטר והיא תמיד פולטת דברים לא מתאימים במקומות הלא נכונים, אף אחד לא סובל אותה כולל המעסיקה שלה. כאשר המעסיקה שלה נוטשת אותה במלונן בפריז ללא פרוטה, היא  מחפשת עבודה במלון. נסיונה למצוא עבודה במלון נכשל, אך למרבה מזלה  מוצעת לה עבודה אחרת. אחת מאורחות המלון, דוכסית גוססת, מציעה לה הצעה מפתה. עליה להעביר שרשרת יהלום לאנגליה לנכדה של חברת ילדות לשעבר ובתמורה תקבל סכום נאה. אייבי קופצת על המציאה, אך מתברר לה שהמשימה אינה קלה כפי שהיא נשמעת. ליהלום יש כוחות מיוחדים ויש כאלה שרוצים לשים עליו יד בכל מחיר. העלילה מסתעפת כאשר אייבי נקלעת למזימה ערמומית לגנוב את השרשרת וחייה נתונים בסכנה.  כך מתחילה הרפתקה מסחררת ומשעשעת שתוביל את אייבי למחוזות חדשים.

אהבתי מאד את הספר ואת גיבורתו המרעננת. אייבי היא דמות בלתי נשכחת. היא בעלת דמיון מפותח, יהירה וחצופה, אך גם נאמנה וישרה. חוסר הטקט שלה בהחלט היה מרענן. למרות חזותה מלאת הבטחון, בתוך תוכה היא נערה בודדה המחפשת סך הכל משפחה משלה.  הניגוד בין איך שהיא רואה את עצמה לבין איך שהסביבה רואה אותה הפך את הספר למבדר.  הספר הינו פנטזיה לנוער וככזה שפתו הינו בגובה העיניים של הילד. ראיתי שבסדרה יצאו שני ספרים נוספים באנגלית ואני מקווה שאף הם יתורגמו בקרוב. נהניתי מהקריאה, אך רק דבר אחד צרם לי, השימוש הרב במילה "יקירה". המילה לא רק שלא התאימה לילדה בת 12, היא לעיתים קרובות נאמרה ברגעים לא הולמים (כמו בשיא האקשן והמתח). עדיין, זה לא פגם בחווית הקריאה. נהניתי מהספר ואני כבר מחכה להמשכים. מומלץ!!!

בשורה התחתונה: כיף של ספר!מי יעצור את אייבי פוקט ? /   קאלב קריספ
תרגום: יעל אכמון
הוצאת זמורה, 2018, 254 עמ'
לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

הנסיכה בשחור ושבט הארנבים הרעבים / שנון ודין הייל

הנסיכה בשחור 3 - שנון ודין הייל - אתר נוריתה

זהו ספר שלישי בסדרת הנסיכה בשחור הנהדרת  והוא מוצלח כקודמיו. הפעם הנסיכה צריכה להתמודד עם מפלצות חמודות במיוחד, ארנבונים...

הנסיכה מנגוליה היא לא נסיכה רגילה.  בעת צרה היא גיבורת על, הנסיכה בשחור, הנלחמת במפלצות. בכל פעם שמפלצת חודרת אל שטח הממלכה, הנסיכה מקבלת התרעה מהטבעת שלה ויוצאת לגרש את המפלצת בחזרה לבור ממנו יצאה. הפעם ההתרעה מגיעה בדיוק ככשהנסיכה בדרך  לסעוד עם חברתה הטובה. הרועה שלה קרא לה לעזרה, אך כשהיא מגיעה למרעה היא לא רואה אף מפלצת. במקום מפלצות היא מגלה ארנבות חמודות ומתפעלת מהם. ג'ק הרועה מתעקש שאלו מפלצות, אך הנסיכה לא מאמינה לו. רק כאשר הארנבות מחסלות את כל העשב ורוצות לאכול את העצים, את העיזים ואף אותה, מתבררת חומרת המצב. מי שמציל את המצב הוא דווקא סוסה הנאמן.

הסיפור נהדר והאיורים מקסימים. נהניתי מהספר וקראתי אותו בחיוך. הספר עומד בפני עצמו, כך שלא חייבים לקרוא את הסדרה לפי הסדר. המיוחד בסדרה שהיא נמנעת מסטריאוטיפים על נסיכות ומציגות גיבורה שאינה חסרת אונים מסתדרת בכוחות עצמה ללא נסיך. מלבד סיפור משעשע, גם מסר יש בסיפור. הילדים ילמדו לא לתת למראה החיצוני להטעות אותם ושגם מי שנראה חמוד ולא מסוכן, יכול להתגלות כמסוכן. הספר מנוקד, כך שהוא מתאים לראשית קריאה. התרגום אף הוא מעולה (מהמתרגמים האהובים עלי) ותורם לחווית הקריאה. מומלץ!

 בשורה התחתונה: ספר משעשע עם מסר חשוב!
 
הנסיכה בשחור  ושבט הארנבים הרעבים / שנון ודין הייל

תרגום: שהם סמית, אמנון כץ
הוצאת כנרת
85 עמ', 2018

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

לרקוד על סף תהום / גרגואר דלקור

לרקוד על סף תהום - גרגואר דלקור - אתר נוריתה


אני אוהבת את הסופר וקראתי את שני ספריו הקודמים שתורגמו לעברית. לצערי, הפעם לא התחברתי לא לעלילה ולא לגיבורה. הספר סובב סביב תשוקה, ייסורי נפש ונטישת אם את בעלה וילדיה. אם עוד יכולתי להבין למה עזבה הגיבורה את בעלה,  נבצר מבינתי להבין למה הייתה צריכה לנטוש גם את ילדיה.

הספר מתחיל עם ספירה לאחור ומגולל את סיפורה של אמה, אישה כ-בת 40 שעוברת משבר גיל העמידה. היא נשואה באושר, לפחות למראית עין, ואם לשלושה בני נוער. אומנם אין בחייה תשוקה גדולה, אך היא אוהבת את בעלה. יום אחד היא הולכת לבית קפה ומבטה פוגש באקראי במבט של גבר זר. תשוקתה אליו ניצתת באותו הרגע והיא חוזרת בכל יום למקום כדי לראותו. מפה ושם העניינים מתגלגלים. לאחר התלבטויות ומחשבות על האושר שלה לעומת אושרם של ילדיה,  היא מחליטה לנטוש את משפחתה כדי לממש את תשוקתה ולהרגיש חייה. רצונה בחופש יביאה לרקוד על סף תהום.

לצד סיפורה של אמה, מובא בספר סיפורה של העז הלבנה הלקוח מהמשל "העז של מר סגאן" מאת אלפונס דודה. שני הסיפורים ושני הגורלות שלובים זה בזה וסיפורה של העז מרמז על תוצאות בחירותיה של אמה. אהבתי יותר את סיפור העז מאשר את סיפורה של אמה.... מצאתי  את סיפורה של אמה מופרך ואת הגיבורה לא אחראית ואנוכית. לא הזדהיתי איתה ורגשותי כלפיה נעו בין כעס, חמלה ואי הבנה. כמו כן סיפור ההתאהבות  היה מהיר מדי ולא אמין בעיני. בצד החיובי הסופר הצליח לשרטט במדויק את הגאוגרפיה הפנימית של הגיבורה ולעלות דילמות מעניינות.

בשורה התחתונה: הקריאה לשיקולכם!


לרקוד על סף תהום /  גרגואר דלקור
מצרפרתית: רמה איילון
הוצאת כנרת זמורה ביתן
2018, 223 עמ'

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

לא רעים בכלל - 2 מאת אארון בליבי

לא רעים בכלל 2 - אארון בליבי - אתר נוריתה


ההמלצה נכתבה על ידי יאיר בן ה-12 בקירוב


זהו ספר שני בסדרה ובו חברי מועדון הרעים-טובים (מר זאב, מר כריש, מר פיראנה ומר נחש) רוצים להמשיך לעשות "מעשים טובים". לחברינו שותף חדש לצוות בשם רגלים.

הפעם חברינו רוצים לשחרר עשרת אלפים תרנגולות מחוות התרנגולות מקושקשת כי הם חושבים שהתרנגולות סובלות שם. עד כמה שזה נשמע פשוט, זה לא. חוות התרנגולות מקושקשת מאובטחת היטב בקרני לייזר ואזעקות. ואם גם זה נשמע לכם פשוט, אז אחד מחברי המועדון (נחש) אוהב לאכול תרנגולות. הכל הולך בהתחלה כמו שצריך עד שמתחיל הבלגן. תצטרכו לקרוא את הספר כדי לגלות מה קרה.

נהניתי מהספר מאד. הוא באותה מתכונת כמו הראשון (טקסט וקומיקס) ומוצלח כמוהו. הספר  ממשיך מהנקודה בה הפסיק הראשון, לכן עדיף להתחיל מהספר הראשון ואז לעבור אליו.  אהבתי ואני ממליץ! אני כבר מחכה שייצא הספר השלישי בסדרה!

בשורה התחתונה: מועדון רעים-טובים מכה בשנית!

לא רעים בכלל - 2 מאת אארון בליבי
הוצאת כנרת זמורה ביתן
2018, 73 עמ'
לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

הטירה היא שלי / דודי סמית

הטירה היא שלי - דודי סמית - אתר נוריתה


איזה ספר מקסים! הספר שבה אותי כבר מהפיסקה הראשונה בו תוארה הכותבת יושבת בתוך כיור מטבחה וכותבת ביומנה. הספר ראה אור לראשונה באנגלית ב-1948 ובעברית ב-2009 (בשם "רשימת קסנדרה") וכעת יצא מחדש תחת השם המלבב "הטירה היא שלי". הספר מתכתב עם "גאוה ודיעה קדומה"  ובו אזכורים רבים לספר זה ולקלאסיקות אחרות.

זהו סיפור חניכה שובה לב הכתוב בצורת יומן. גיבורתו היא קסנדרה בת ה-17 המתארת את חייה בטירה רעועה באנגליה של אמצע שנות ה-30 של המאה העשרים.  יחד איתה גרים בטירה אביה הסופר, אמה החורגת, אחותה הגדולה, אחיה הצעיר ובנה של סוכנת הבית שלהם שנפטרה. האבא הינו סופר נודע שכתב ספר מוצלח אחד ומאז נמצא במחסום כתיבה. כשעברו לגור בטירה, עדיין קבלו תמלוגים מספרו של האב. בהדרגה הכסף חדל מלהגיע ויחד עם זה גוועו היצירתיות והנכונות של האב לכתוב. כעת  מעביר האב את זמנו בקריאת ספרי בלשים תוך הזנחת משפחתו והתעלמות ממצוקתם הכספית. מצבה הכלכלי של המשפחה כה רע עד שהם הגיעו לחרפת רעב ונאלצו למכור רהיטים וחפצי ערך בכדי לשרוד.

קסנדרה הינה נערה אינטליגנטית בעלת אבחנות  חדות השואפת להיות סופרת כאביה. היא מתארת בכשרון רב את סגנון החיים האקסצנטרי של משפחתה, את עוניים, את הריחוק של של אביה,  את הקסם המיוחד של אמה החורגת ואת הייאוש הטוטלי של אחותה ממצבם הכספי.  רוז, האחות המבוגרת יותר, נחושה לצאת מחיי העוני בכל מחיר, גם אם תצטרך לשם כך להינשא לגבר שאינה אוהבת. מצבם הכלכלי משתפר פלאים כששני אמריקאים (אחד מהם הוא בעל הבית החדש שלהם) מגיעים לכפר והופכים את הדינמיקה המשפחתית  על פיה.

אהבתי את הספר, את האוטנטיות של הכתיבה, את 
האינטראקציה בין הדמויות וכמובן את הגיבורה עצמה. קסנדרה היא דמות מקסימה המוקפת בדמויות בלתי נשכחות. כמו בת דמותה מהמיתולוגיה היוונית, גם לה יש תחזיות שלעיתים אף מתגשמות. אהבתי שהסופרת לא הלכה על הפתרון הקל והקיטשי ושדמויותיה התמודדו עם בעיות אמיתיות. נשאבתי לתוך הספר והרגשתי שאני נמצאת בין הדמויות ולוקחת חלק בכל האירועים שקרו. זהו ספר מריר-מתוק שאוהבי הספרות הטובה בכלל ואוהבי ג'יין אוסטן בפרט ייהנו ממנו במיוחד! מומלץ כמובן!

בשורה התחתונה: חווית קריאה מענגת!
 
הטירה היא שלי / דודי סמית
I CAPTURE THE CASTLE / DUDIE SMITH
הוצאת כתר, 363 עמ', 2018

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

לא רעים בכלל (ספר 1) מאת אארון בליבי


לא רעים בכלל 1 - אארון בליבי - אתר נוריתה
 


ההמלצה נכתבה על ידי יאיר בן ה-12 בקירוב


"לא רעים בכלל" הוא ספר ראשון בסדרה שגיבוריו הם מר זאב, מר כריש, מר נחש ומר פיראנה.

בספר מסופר על זאב רשע (הידוע מאגדות רבות) שחושב שלא מגיע לו השם הרע שיצא לו. הוא בטוח שהכל שקרים וסתם מעלילים עליו. הזאב מכנס חיות רעות נוספות (כריש, נחש ופיראנה) ומשכנע אותם שכדאי להם להיות טובים ולהתחיל מחדש. הם מקימים את מועדון הרעים-טובים ומנסים לעשות מעשים טובים. למרבה הצער בכל פעם שהם מנסים לעזור לחיה כלשהי, הכל משתבש. כך מתחילה הרפתקה משעשעת שתגלגל אתכם מצחוק.

אהבתי את הספר מאד ואני ממליץ עליו לכולם. הספר הוא סוג של קומיקס והאיורים בשחור לבן שבו מוסיפים למסופר. אין  הרבה טקסט בספר והאיורים הם חלק מהסיפור. ביחד הם יוצרים ספר מושלם. בספר יש רק חיות ואהבתי שהסופר לקח חיות רעות (מהאגדות) וניסה להראות צד אחר שלהן. נהניתי מהספר ואני שמח שהספר השני בסדרה כבר מחכה לי. אני בטוח שאהנה גם ממנו! קראו ותהנו!

בשורה התחתונה: הדרך לגיהנום רצופה בכוונות טובות!

 

לא רעים בכלל (ספר 1) מאת אארון בליבי
הוצאת כנרת זמורה ביתן
2018, 73 עמ'

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

הידעתם? חיות / סיימון טדהופ

הידעתם? טריוויה לכל המשפחה-חיות - סיימון טדהופ - אתר נוריתה

 

"הידעתם? חיות" הינו ספר טרוויה נהדר שנושאו  כמובן חיות. בספר יש 47 חידונים, בני עשר שאלות כל אחד, וכל אחד מהם עוסק בנושא אחר. לכל שאלה ארבע תשובות אפשריות ואת התשובות ניתן למצוא בסוף הספר.  בין החידונים אפשר למצוא שאלות על חתולים גדולים, חיות קטלניות, חרקים, קופים ועוד. ספרי טרוויה מצויינים להרחבת הדעת ומשמשים תעסוקה נהדרת לילדים (ומבוגרים) בחופש או בנסיעות ארוכות. ספר זה מהווה תוספת נהדרת לאוסף. הספר מלווה באיורים מקסימים ונעימים לעין. אהבתי את החידונים ואת האיורים שמביאים חשק לעלעל בספר.

דוגמא לשאלה (חידון 27):

אם פרעוש היה בגודל של אדם, הקפיצה שלו היתה מקבילה לקפיצה:

א. מעל אוטובוס

ב. מעל גורד שחקים

ג. מעל הר אוורסט.


התשובה מצוייה בספר כמובן. זו רק אחת מההשאלות הנהדרות שבספר. זהו ספר טריוויה מאתגר ומשעשע לכל בני המשפחה שתורם להעשרת הידע ולפיתוח החשיבה ובהחלט מומלץ!
 

בשורה התחתונה: ספר טריוויה נהדר לשעות הפנאי!


הידעתם? חיות / סיימון טדהופ
הוצאת דני ספרים
112 עמ', 2018
לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

הנסיכות הפירטיות – טופז מאת רוז לייסי


הנסיכות הפירטיות – טופז - רוז לייסי - אתר נוריתה
 

זהו ספר ראשון בסדרת  "הנסיכות הפיראטיות" והוא בהחלט מבשר טובות לספרים הבאים בסדרה. הסדרה סובבת סביב חבורת בנות המגלות שהן בעצם בנותיהן של מלכי ממלכת למוריה המסתורית ושעליהן מוטל להציל את הממלכה מידיה של מכשפה רעה. 

טופז וחברותיה (קורל, ספיר, אופל) הן יתומות הלומדות בבית הספר "קצף גלים". הן אוהבות לשוט באגם ולהשתתף בתחרויות השייט שמארגן בית ספרן. לכל אחת מהן יש טבעת דומה, דבר נוסף שמחבר ביניהן. יום אחד מצטרפת לחדרן נערה חדשה בשם ג'ייד שאף לה טבעת דומה. בהתחלה הבנות לא מתלהבות מהשותפה החדשה לחדר, אך עד מהרה הן מתחברות איתה ומופתעות לגלות שגם לה טבעת דומה. בלילה טופז מתעוררת ומגלה שהנערה החדשה נעלמה. היא שומעת קול מסתורי קורא בשמה והיא וחברותיה  יוצאות בעקבות הקול.  הן מגיעות לאגם ורואות שם את חברתן שטה בסירה בלב האגם  ומאבדת שליטה עליה. הן יוצאות אחריה בסירתן ומצילות אותה בדקה התשעים. סערה איומה שמתחילה כמעט ומטביעה את סירתן. הן מצליחות להשתלט על המצב וכשהסערה נרגעת מוצאות עצמן בלב ים. ההתרגשות גוברת כשסירתן נהפכת לספינת פיראטים. כמה מרגש!!  כאן מתחילה הרפתקה קסומה במהלכה מגלות הנערות את סוד מוצאן ואת יכולותיהן הקסומות,  נלחמות במכשפה מרשעת ומבינות כמה חשוב לעבוד כצוות.

הספר מהווה פתיח נפלא לסדרה ונהניתי לקראו. חברות, נאמנות ואומץ לב הם חלק מהערכים המודגשים בספר ובנות במיוחד ייתחברו למסופר. הספר מנוקד ומתאים לראשית קריאה ובהחלט מומלץ!

אז למה אתם  מחכים?? "הרימו מפרשים והיכונו לצאת להפלגה קסומה ועמוסת הרפתקאות".


בשורה התחתונה: נסיכות ופיראטיות זה שילוב נהדר!הנסיכות הפירטיות – טופז מאת רוז לייסי
הוצאת דני ספרים
144 עמ', 2018
לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

קופיקו בג'ונגל / תמר ברונשטיין לזרקופיקו בג'ונגל  - תמר ברונשטיין לזר - אתר נוריתה

 

 יש מישהו שלא מכיר את קופיקו?? סדרת קופיקו היתה אחת הסדרות האהובות עלי בילדותי וקסמה לא פג גם כעת. זהו ספר שישי בסדרה שיוצא בהוצאה מחודשת ובשפה עכשווית ונגישה לילדים.  בנוסף לשפה העדכנית, בספר יש אזכורים לטכנולוגיה מודרנית כמו סמרטפון ואפליקציות, דבר שיקל על הילדים להתחבר לספר.

קופיקו הינו קוף מדבר ושובב שאוהב לעשות תעלולים. הוא חי בביתם של תמר ושלומקה בשכונת 
עין גנים שבפתח תקווה למורת רוחה של שכנתם שושנה. הספר הפעם  מורכב משני סיפורים. בסיפור הראשון קופיקו מבקר את חבריו  הטובים בג'ונגל בעזרת אפליקצית חלומות משוכללת. בסיפור השני הוא משתתף במופע קסמים שאורגן על ידי שכנתו שושנה ומנסה להתחמק מהמלכודת שנטמנה לו.

נהניתי מהספר וקראתי אותו בחיוך. הסיפורים משעשעים והאיורים הססגונים מוסיפים לחינו של הספר. היה נחמד לחזור ולו לרגע קט לילדות. הספר מנוקד, כך שהוא מתאים במיוחד לראשית קריאה וכמובן שהוא מתאים אף לילדים גדולים יותר. הספר עומד בפני עצמו, אם כי רצוי לקרוא לפחות את הספר הראשון בסדרה כדי להבין את הרקע של קופיקו. גם ילדים שצפו בסדרת הטולוייזיה של קופיקו עדיין ייהנו לדעתי מהספרים. אהבתי ואני ממליצה!

בשורה התחתונה: ספר שלא נס ליחו!קופיקו בג'ונגל / תמר ברונשטיין לזר
הוצאת דני ספרים
66 עמ', 2018

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

באושר ועושר כאילו – נשיקה ירוקה

באושר ועושר כאילו – נשיקה ירוקה - שרה מלינובסקי - אתר נוריתה


זהו ספר שמיני בסדרה הנהדרת "באושר ועושר כאילו" הממשיך את הרפתקאותיהם של אבי וג'ונה. ג'ונה הוא בן 7 ואחותו אבי היא בת 10. הוא פזיז והיא זהירה יותר ויחד הם  מאזנים זה את זה. בכל ספר הם נכנסים לאגדה אחרת באמצעות מראת קסמים שבמרתף הבית שלהם ולא אחת "מקלקלים" (או משפרים) את הגרסה המקורית. הפעם נוחתים השניים היישר לעולמו של הנסיך הצפרדע ומנסים לעזור לצפרדע להפוך לנסיך מבלי לקלקל את האגדה המקורית.

הספר פותח בהצקות של בריון בית הספר לאבי וחברותיה. זמן קצר  לאחר מכן היא ואחיה מחליטים לעבור שוב דרך המראה  בתקוה לפתור את בעייתו של ג'וני. הזכרונות של פיית המראה תקועות בראשו של ג'ונה וכל פעם שהוא נזכר משהו, ראשו מתחיל לגרד. השניים מקווים למצוא פתרון לבעיה. השניים עוברים דרך המראה יחד עם נסיך, כלבם הנאמן. בעוד שג'וני ונסיך נוחתים בין השיחים, אבי נוחתת היישר בבאר בו מסתתר הנסיך צפרדע. לאחר דין ודברים היא מחליטה לעזור לו. הנסיכה מגיעה למקום, אך בניגוד לאגדה המקורית היא מתגלה כגסת רוח. אבי יודעת שלפי אחת הגרסאות, הנסיכה אמורה לנשק את הצפרדע (או לחלופין להטיחו בקיר) כדי שהקללה תוסר. לאור התנהגותה של הנסיכה,  היא מחליטה לעזור לצפרדע בעצמה. הם מגיעים לארמונה של הנסיכה ומגלים אי אלה אמיתות על הנסיכה והצפרדע.

בעקבות ההרפתקה הזו אבי מגלה שחזות יכולה להטעות ושבריונות לפעמים נובעת ממצוקה ולאו דווקא מרוע לב. בהחלט מסר חשוב לילדים. הספר מקסים כמו יתר ספרי הסדרה ומתאים במיוחד לראשית קריאה. הספר עומד בפני עצמו, אך רצוי לקרוא לפחות את הספר הראשון בסדרה כדי להבין את מקור הקסם. "נסיך צפרדע" היה אחד הסיפורים האהוב עלי בילדותי ובהחלט אהבתי את הגרסה המשודרגת שלו. מומלץ כמובן!


בשורה התחתונה: לפעמים צפרדע היא רק צפרדע!

באושר ועושר כאילו – נשיקה ירוקה
תרגום: חגי ברקת
הוצאת דני ספרים, 172 עמ', 2018
לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

פראנסין מאת ג'.ל. באטלר

פראנסין - ג'.ל. באטלר - אתר נוריתה


"פראנסין" מאת ג'.ל. באטלר הינו מותחן פסיכולוגי מסחרר שעיקר כוחו הוא הרקע הפסיכולוגי המהוה תשתית לעלילה.  ג'.ל. באטלר הוא שם העט של טסמינה פרי, סופרת בריטית ידועה, וזכויות הסרט על הספר כבר נמכרו לחברת סוני.

פראנסין הינה עורכת דין  לענייני גירושין  בדרכה לפסגה. היא פרפקציוניסטית, בעלת מוסר עבודה גבוה ושאפתנית.  מעולם לא סטתה מדרך המלך, אך כל זה משתנה כאשר היא מתאהבת בלקוח החדש שלה, מרטין ג'וי.  מרטין ג'וי הוא גבר נאה
נאה וכריזמטי שעומד לפני גירושין. השניים מתחילים רומן סוער ורווי תשוקה בניגוד להגיון ולאתיקה המקצועית. פראנסין נעשית אובססיבית לגביו וחוששת שהוא עדיין מאוהב באשתו. קנאתה מעבירה אותה על דעתה ופוגעת בעבודתה. היא מתחילה לעקוב אחר השניים ותופסת אותם סועדים יחד. למחרת המעקב היא מתעוררת בביתו של שכנה ללא כל זכרון לגבי מה שארע ערב קודם. העלילה מסתעפת כשזמן קצר לאחר מכן, אשתו של מרטין נעלמת ללא עקבות.  המשטרה חושדת שנרצחה והאצבע מופנית למרטין.  פראנסין  היא האחרונה שראתה את השניים יחד בלילה בו נעלמה האישה, אך היא לא זוכרת מה קרה באותו לילה. היא מנסה לרדת לשורש העניין ולוקחת סיכונים מיותרים המעמידים את חייה בסכנה. עד מהרה היא נלכדת ברשת סבוכה של שקרים שעלולה להוביל למפלתה בכל החזיתות. 

לאחר התחלה מותחת הקצב הואט במקצת, אך לקראת השליש השלישי הספר נתן תאוצה. הסופרת עשתה עבודה טובה באריגת הסיפור ותיאור התשוקה הכפייתית שגורמת לך להתעלם מקול ההגיון. היא הטיבה להיכנס לעורה של הגיבורה ולשרטט את דמותה. הסיפור
אינטנסיבי וארוג היטב, אך הגיבורה ממש בלתי נסבלת. לא התחברתי לגיבורה ולא אהבתי אותה. לא פעם הרמתי גבה לנוכח החלטותיה הטיפשיות. יחסית לאישה חכמה, היא נהגה די בנאיביות שלא לומר טיפשות. היא העמידה את עצמה במצבים קשים ועשתה טעות אחת אחרי השניה. לא אחת רציתי לצעוק עליה ולנער אותה בשל בחירותיה השגויות. אני שנויה לגבי הספר. מצד אחד אהבתי את העלילה ומאידך הגיבורה ממש עיצבנה אותי עד כדי כך ששקלתי להפסיק לקרוא. הספר מומלץ למי שאוהב את  המתח שלו מתובל בסקס ולא חייב להיקשר לדמות הראשית.

בשורה התחתונה: מותחן פתלתל עם גיבורה מעצבנת!


"פראנסין" מאת ג'.ל. באטלר
מאנגלית: כפיר לוי
הוצאת "דני ספרים", 503 עמודים, 2018 

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

יומנו של חנון 13: המלחמה הקרה / ג'ף קיני

יומנו של חנון 13: המלחמה הקרה - ג'ף קיני - אתר נוריתה


ההמלצה נכתבה על ידי יאיר בן ה-12 בקירוב


זהו ספר מס' 13 בסדרה האהובה עלי ושמחתי מאד לקבלו. יש לי את כל ספרי הסדרה וקראתי את כולם.

הדמות הראשית בסדרה היא גרג הפלי הלומד בחטיבת הביניים. גרג לא אוהב חורף, אך השלג הגיע לעיר. גרג לא רוצה לצאת מביתו, אך אמו מכריחה אותו לצאת לשחק בחוץ. גרג חושב ללכת לביתו של ראולי, אך כשהוא מגיע אליו הוא מוצא את חברו מחוץ לבית. גרג וראולי מחפשים מה לעשות ואז אביו של גרג מספר להם על משחקי הילדות שלו בשלג. גרג וראולי מנסים לבנות מבצר שלג כמו אביו של גרג ומהר מאד העניינים מידרדרים למלחמת שלג קטלנית.


נהניתי מהספר וחייכתי מתיאורי מלחמת השלג. הספר טוב כמו הספרים האחרים בסדרה ואני כבר מחכה לספר הבא בסדרה. אם לא קראתם את הספרים הקודמים, אני ממליץ להתחיל איתם, וביחוד לקרוא את הראשון, כדי להכיר את הדמויות והרקע שלהן. אהבתי את הספר ואני ממליץ עליו לכולם!

בשורה התחתונה: אין כמו חנונים!

יומנו של חנון 13: המלחמה הקרה / ג'ף קיני
תרגום: ארז אשרוב
הוצאת כנרת זמורה ביתן
218 עמ', 2018
לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

התפרצות / טרי טרי

התפרצות - טרי טרי - אתר נוריתה


"התפרצות" הינו ספר ראשון בטרילוגיית חומר אפל המתרחש בסקוטלנד ואנגליה. וירוס קטלני מאיים להכחיד את העולם ואיש לא יודע איך לעצרו. הנושא אולי נשמע לעוס וממוחזר, אבל הספר רחוק מלהיות נדוש. מקור הוירוס ייחודי וגם הביצוע מקורי. גמעתי את הספר בשקיקה ולא יכולתי להפסיק לקרוא. הסיפור מסופר בשני קולות וקול אחד משלים את רעהו. הקורא מגלה יחד עם הדמויות את המתרחש ושתי הפרספקטיבות עוזרות לחבר את כל הנקודות. אומנם ההתחלה הייתה קצת מבלבלת, אך עד מהרה  נכנסתי לעניינים. כל  פרק מוסיף פיסת מידע שמבהירה את המסופר.

הסיפור פותח בילדה בשם קאלי הנמצאת במכון מסתורי בשטלנד לצורך ריפוי ממחלה ומשם עובר לסיפורה של שאי מקילין. הסיפור נע לסירוגין בין השתיים. במהלך נסיון התחמקות מבריונים, שאי נתקלת בכרזה על ילדה נעדרת. היא נזכרת שראתה את הילדה מסתובבת באיזור לפני כשנה. הזיכרון הצילומי שלה מאפשר לה לזכור בדיוק איך קאלי נראתה ביום שבו נעלמה ומה קרה.   שאי יוצרת קשר עם קאי, אחיה של הילדה, ומוסרת לו את המידע. נוצר ביניהם קליק מיידי והשניים משתפים פעולה באיתור הילדה. העלילה מסתבכת כשמגיפת שפעת קטלנית שמקורה לא ידוע מתפשטת בעולם ואנשים מתים ממנה כמו זבובים. שאי וקאי מנסים לאתר את קאלי, לחקור את מקור המגיפה ולברוח ממוות בעצמם.


נהניתי מהספר והצטערתי להגיע לסופו. פחות אהבתי שהספר מסתיים בקליף האנגר ואני מקווה שהספר השני ייצא בקרוב. זהו ספר דיסטופי מרתק שמציג תרחיש עתדיני מבעית ולא בלתי מתקבל על הדעת.  השילוב של העל טבעי בעלילה הוסיף לעניין. למרות אי אלו שגיאות הגהה קלות, הקריאה זרמה. הספר מיועד לנוער, אך גם אוהבי הז'אנר יהנו ממנו. זהו הספר הראשון של הסופרת שאני קוראת ובעקבותיו בהחלט אמשיך לספריה האחרים. אהבתי ואני ממליצה!

בשורה התחתונה: ספר מהפך דפים!


התפרצות / טרי טרי
 Contagion(Dark Matter #1) by Teri Terry
ספר לכל הוצאה לאור
472 עמ', 2018

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

אלמנות / לינדה לה פלאנט

אלמנות - לינדה לה פלאנט - אתר נוריתה


"אלמנות" מאת לינדה לה פלאנט הוא מותחן פשע מסחרר מהשורה הראשונה ועד האחרונה. הספר נכתב בעקבות סדרת טלוויזיה של שנות ה-80 ובקרוב ייצא גם סרט קולנוע המבוסס על הספר. הסיפור מתרחש בלונדון של שנות ה-80 ונפתח בנסיון שוד כושל בעקבותיו מתאחדות שלוש אלמנות למשימה בלתי אפשרית.

הארי רולינז, ג'ו פירלי וטרי מילר הם שלושה עבריינים בעלי עבר פלילי מפואר, וחלק מצוות של ארבעה אנשים, שמתכננים לשדוד רכב בטחון.  הארי, סוחר עתיקות שעוסק מהצד בהלבנת הון ובפעילות שהשתיקה יפה לה, עומד בראשם.  המשטרה מנסה מזה שנים לתפוס אותו על חם, אך ללא הצלחה יתרה. השוד המדובר תוכנן בקפידה, אך כידוע האדם מתכנן ואלוהים צוחק. במהלך השוד הנועז משהו משתבש וכל השלושה נהרגים מלבד אדם אחד שהצליח לברוח. השלושה השאירו אחריהם אלמנות הרוסות שזקוקות נואשות למזומנים. דולי, אלמנתו של הארי, מגלה במקרה את יומניו של הארי ובו מתואר השוד לפרטי פרטים. היא מחליטה לבצע את השוד בעצמה ולשם כך מגייסת את שתי האלמנות האחרות. כשהן מגלות שצריך אדם נוסף לביצוע השוד, הן מגייסות אישה נוספת ומתחילות בהכנות לשוד. כל אחת מהנשים באה מרקע ומעמד שונה, אך המטרה המשותפת גורמת להן לשתף פעולה. החיכוכים התמידים ביניהן מעמידים בסכנה את הוצאת התוכנית אל הפועל  ולא אחת חייהן נתונים בסכנה. העלילה מסתבכת כאשר עדים  נרצחים על ימין ועל שמאל והמאפיה והשוטרים כאחד נושפים בעורפן. ובכלל, האם נשים יכולות לבצע שוד שיועד במקורו להתבצע על ידי גברים קשוחים?? קראו ותגלו!

נהניתי מהספר וגמעתי אותו בשקיקה. טוויסט רדף טוויסט והשאיר אותי במתח בנוגע לבאות.  רציתי שהנשים יצליחו, חרדתי לגורלן והייתי סקרנית לדעת אם יצליחו בתוכניתן. אהבתי את הדמויות הנשיות החזקות, ובמיוחד את דולי, ואת
האינטראקציה  שביניהן. דבר אחד הפריע לי והוא ההתייחסות לדולי כאל זקנה. היא היתה בתחילת שנות ה-50 לחייה! אומנם היא הייתה מבוגרת משאר הנשים, אך זה לא עשה אותה זקנה בלה כמתואר. מלבד זה, הספר היה מרתק. אקשן ללא הפסקה, דמויות אמינות ואווירה אותנטית ייצרו יופי של עלילה. אם אהבתם את הסרט "תלמה ולואיז", בטוחני שתאהבו גם ספר זה. זהו ספר ראשון בסדרת דולי רולינז ואני כבר מחכה להמשך. אולי אפילו אצפה בסרט שעומד לצאת. הספר בהחלט הביא לי חשק לזה. אהבתי ואני ממליצה!

בשורה התחתונה: תלמה ולואיז, מאחוריכן!


"אלמנות" מאת לינדה לה פלאנט
Widows by Lynda La Plante
מאנגלית: נועם מרום צדוק
הוצאת "דני ספרים", 477 עמודים, 2018

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

גוף האדם / ד"ר קריסטינה ראות

גוף האדם - ד""ר קריסטינה ראות - אתר נוריתה
 

"גוף האדם" הינו ספר מידע רחב יריעה הלוקח אותנו למסע מדהים בגוף האדם. זהו למעשה אנציקלופדיה על גוף האדם המשלבת טקסט, קטעי מידע ותמונות בנושא גוף האדם. הספר מיועד לילדים, אך גם בוגרים יותר יימצאו בו תועלת. 

הספר מסביר על גוף האדם בבהירות ובתמציתיות ולא פוסח על שום איבר או מערכת בגוף. למעשה זהו אחד הספרים המושקעים שנכתבו בנושא  והתרשמתי ממנו לטובה. בין דפיו אפשר ללמוד על מערכות הגוף, תהליך הנשימה, מערכת העיכול, המוח ועוד אינספור דברים מרתקים. בסוף הספר יש מילון מונחים המסביר מונחים מהספר. תמונות היפיפיות מלוות את הטקסט ועוזרות להמחיש ולעכל את המידע שניתן.

 

הספר מתחיל במידע בסיסי ואז עובר לנושאים ספציפים. הוא פותח באבני הבנין, מסביר ממה מורכב הגוף ומה זה דנ"א, וממשיך למערכות הגוף השונות. הספר מפרט על תהליכים בגוף בצורה תמציתית, ברורה ומזמינה וכל דף מלווה בתמונות ורישומים מרהיבים בהתאם לנושא.
 

בספר ניתן למצוא לא רק מידע אלא גם שפע של עובדות מעניינות. הידעתם שגוף של ילד בן 10 מכיל 66 גרם של אשלגן, כמות הדומה לזו שב 156 בננות ושלשונם של ילדים מכילה 10,000 פקעיות טעם?? למבוגרים יש רק 6,000 פקעיות טעם לשם השוואה.
 

להלן טעימה  מהספר:

 
אהבתי את הצורה בה ניתן המידע ואני בטוחה שילדים (ואף מבוגרים) ימצאו בו עניין רב. זה לא ספר מידע יבש, אלא ספר מעניין המעורר חשק להעמיק בו ומתאים לכל גיל. אהבתי ואני בהחלט ממליצה!

בשורה התחתונה: יופי של ספר מידע לדור הצעיר!

"גוף האדם" / ד"ר קריסטינה ראות
איורים: ארן לואיס
עורכת ראשית: סמיליקה סורלה
מאנגלית: טל קרן
הוצאת "דני ספרים", 96 עמודים, מנוקד, 2018
לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

פיטר פן/ ג'יימס בארי


תוצאת תמונה עבור פיטר פן/  ג'יימס בארי

יש מישהו שלא מכיר את פיטר פן?? גדלתי על סיפורו של הילד שלא רצה לגדול ושמורה לי פינה חמה בלב עבורו. ספר זה הינו גרסה מחודשת ומחורזת של פיטר פן. אנו פוגשים כאן מכרים ותיקים כונדי, טינקרבל, קפטן הוק וכמובן התנין המתקתק.

פיטר פן כזכור חי בארץ לעולם לא יחד עם הילדים האבודים. הם נלחמים בפיראטים, משחקים מחבואים עם האינדיאנים ועושים חיים. פיטר פן אוהב לשמוע סיפורים  ולכן מדי פעם הוא מבקר את משפחת דארלינג  ללא ידיעתם ומקשיב לסיפורי האם. באחד הביקורים הוא נופל דרך החלון וכמעט נתפס. הוא מצליח לברוח החוצה אך משאיר את הצל שלו מאחור. מאוחר יותר הוא חוזר לקחת את הצל וונדי עוזרת לו לתפור את הצל לגופו. פיטר פן מציע לה להצטרף אליו לארץ לעולם לא ולשמש כאם לילדים האבודים. ונדי מסכימה בתנאי שגם אחיה יבואו וכך מתחילה הרפתקה נהדרת וקסומה.

אהבתי את הגירסה החדשה של הסיפור. התרגום נהדר, האיורים משובבי לב והשפה בגובה העיניים של הילד. הספר מנוקד ומתאים לראשית קריאה או להקראה. זהו מסוג הספרים שגם מבוגרים ייהנו  להקריא והוא מהווה תוספת נהדרת למדף הספרים של הילד. מומלץ בחום!

בשורה התחתונה: סיפור שלא נס ליחו!
פיטר פן/  ג'יימס בארי
עבוד: קריל הארט
איורים: שרה וורברטון
נוסח עברי: אפרים סידון
2018, לא ממסופר
לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

מה זה? מאת דורותי דה מונפריד

הוסף לסל את מה זה? / דורותי דה מונפריד


איזה יופי של ספר!  זהו ספר מתוק מאד על חבורת כלבים שקיבלה במתנה חפץ מסתורי ואין להם מושג מה לעשות איתו.

יום אחד מקבלים הכלבים, גיבורי סיפורינו זה, חבילה מסתורית בדואר. הם פותחים את החבילה ומגלים בה חפץ מוזר.  הם מנסים לגלות למה נועד החפץ ומשתמשים בו להכל מלבד מטרתו המקורית. הם מנסים להשתמש בחפץ כקרוסלה, בריכה, אוהל ואף עפיפון. לבסוף, לגמרי במקרה, הם מגלים למה נועד החפץ.

הספר חמוד מאד והאיורים העדינים שלו מוסיפים לחווית הקריאה. החזרתיות על מילים עוזרת למקד את תשומת הילד למסופר. הכלבים מתקשרים ביניהם בבועות ובכל עמוד יש מילה או שניים, כך שהספר מצויין לילדים שמתחילים את צעדיהם הראשונים בקריאה. סיפור פשוט אך כיפי לגיל הרך. החזרתיות על המילים "מה זה" עוזרת למקד את תשומת הילד לספר. אהבתי ואני ממליצה!


בשורה התחתונה: מקסים!

מה זה? מאת דורותי דה מונפריד
הוצאת אגם
2018, לא ממוספר

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

הילד והדב / טרייסי קורדוי ושרה מסיני

הוסף לסל את הילד והדב / טרייסי קורדרויזהו ספר ילדים חמוד להפליא על חברות שבאה ממקור לא צפוי.

ילד  אחד רצה מאד לשחק, אך לא היה לו עם מי. דב עבר במקרה בסביבה, אך הוא לא היה ילד וגם היה ביישן. יום אחד הילד רואה סירת נייר  שעליה הזמנה למשחק. הילד שמח בהתחלה, אך השמחה מתחלפת באכזבה כשהוא מגלה את זהות השולח. בלית ברירה הוא משחק עם החבר החדש. החבר החדש לא בדיוק יודע לשחק, אך בהמשך השניים מוציאים משחק שמתאים לשניהם. מה שהתחיל כחברות לא הגיונית התפתח לידידות אמיצה.

הסיפור מתרחש במהלך השנה ועונות השנה המתחלפות מסמלות את התפתחות החברות בין השניים. ככל שהזמן עובר, כך מתהדק הקשר בין החברים. הילד מבין שאין לשפוט חבר לפי מראהו, כל אחד יכול להיות חבר ושעם קצת רצון, תמיד אפשר למצוא מכנה משותף. האיורים היפים מוסיפים לחינו של הספר. אהבתי ואני ממליצה!

בשורה התחתונה: מי שמחפש חבר מושלם, סופו להיות בודד!


הילד והדב / טרייסי קורדוי ושרה מסיני
הוצאת אגם
2018, לא ממוספר
לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל גלי1היחידה אלא אם צויין אחרת