11
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

דרישות ואינטרסים לעומת טובת הפרט

 

דרישות ואינטרסים לעומת טובת הפרט

 זו הכותרת המציגה באור מזווית ראייה אחרת את ראיית הפרט על החברה. לחברה באופן כללי יש אינטרסים 

האינטרסים של של החברה משתנים מקבוצה לקבוצה. האדם מגשר בינו לבין החברה בה הוא מתקשר ולעתים קיים ניגוד אינטרסים

כשאדם או מתקשה או נופל, הוא לעתים מקבל מכות על הטעות הזו כביכול, הוא או נחשב קורבני או חלש מדי

כשקבוצה מתאגדת היא מקבלת כוח היא לא קורבנית

אותו דבר כשאדם עומד על הזכויות שלו ולא מוותר יש לו כוח אותו אדם יכול להניע לעצמו את ההחלטות ולנהל אותן בעצמו במקום שאחרים יעשו זאת בשבילו וייתכן גם מכל מיני גורמים ואינטרסים זרים. 

אותו דבר אומה שלמה שעומדת במצבים מסוכנים ושלא מקבלת גיבוי כשהיא עדיין חלשה, ולא מקבלת שום זכות הגנה ושום אפשרות להוביל את עצמה מהסכנה אל חופי מבטחים. הרבה פעמים יאשימו את מי שקיבל את המכה. יציבו אותו מול קיר כמו כיתת יורים למה? כי יש דעה שסוברת שהחלש אשם והחזק שורד, לא משנה מה עשה החזק הוא השורד, לא משנה מה עשה החלש הוא אשם יש לו סימן היכר והוא קורבן. לעתים המילה הופכת אותו לנלעג ומוזר. מה זה משנה אדם או אומה? אנחנו לא חיות טרף, אנחנו בני אדם שצריכים להיות יותר מתקדמים עם תכונות טובות, ושאחד יעזור לשני. עכשיו למשל במדינתנו יש שיפורים וגם יש הערכה למדינת ישראל מצד מדינות מסויימות בעולם. 

המדינה מתפתחת ועדיין יש דברים לתקן. ראיתי את השרים מתחייבים למדינה, לדעתי גם לנו בתור כלל יש תפקיד להתחייב למדינה שאחד עוזר לשני כפי יכולתו וכל אחד בחייו הפרטיים יוכל למשוך בשעות אלו בזמנים אלו את ההשראה לעצמו ואת ההתנהלות הנכונה ללא רגשי אשם וללא לחץ חברתי מיותר כדי לממש את עצמו. 

אנו בתור אומה נצעד יחד, ונלך בדרך טובה למען ולמען מי שהנחילו אותם עם כל הקשיים שעברו. כל מי שנהרג בשואה רצה למעננו, ואנו נממש זאת. מתנצל על הכתב הקטן יש תקלה בשם המשתמש שאיני יודע אם זה בגלל ששם המשתמש שלי כבר רשום בטלפון ונכנסתי דרכו דרך הטלפון הנייד או שהסיבה רק בגלל טעות בסיסמא שמשום מה החסימה לא משתחררת. פניתי כעת לתפוז פורומים למייל. בכל אופן, מחפש פתרון לזה. שנדע למצוא פתרונות הכי מיוחדים עבורנו ועבור סביבתנו בברכה פראמגאנג9

הא

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

מחשבה קלילה

מחשבה קלילה זו הכותרת, מחשבה לוגית שלוקחת בחשבון שאדם הוא לא רובוט וצריך לאזן את עצמו ולתת לעצמו את זמן ההתפתחות הנדרש כדי להגיע למימוש והנאה בחיים. הדבר דומה לתבשיל שצריך להתבשל הרבה זמן על אש קטנה, אש גדולה לא תפיק את התועלת הראוייה לו.

נזכרתי בשיר של אריק איינשטיין שאומר במהלך השיר תן למחשבות לרוץ לכל הכיוונים, שמאורגנים זה טוב אבל צריך להיות חברותיים גם לעצמנו, ובמקום להילחם במחשבות לתת להם לזרום ולרוץ הכי טוב. כי כל רגע יש מחשבות ומחשבות ומחשבות... אין לזה סוף גם מירוץ אינסופי וגם מתיש וגם רק מפסידים ממנו. 

לדעתי כשמאורגנים עם רישום וסדר צריך לתת למחשבות לזרום, ולאט לטפל בדברים החשובים בחיים ברצינות ובכייף, יש דעה שגורסת שהעלייה מהירה הנפילה מובטחת וזה נכון. לתת את הנחת רוח חשוב מאוד, כי לעשות דברים בחופזה מביא תוצאות הפוכות, לבדוק דברים ביסודיות זה הכי חשוב.

שיש נושאים שצריך לדון בהם, עדיף להעלות על הכתב כדי שלא יפריעו במהלך היום, ולזרום עם היום בכייף. 

מהלכים שהתחלתי השבוע, ביניהם להתנהל יותר נכון וגם בנושאי עבודה, התחלתי לחזור על החומר בתכנות כדי להביא אותו לידי עבודה מעשית. מרגיש כייף, ומרגיש שיש לעשות עוד הרבה, זה שיש לעשות עוד הרבה, זה אות כמו רמזור זה אומר לרכז הרבה אנרגיה טובה בשביל זה כדי שיהיו כוחות להתנהל טוב. כוחות להתנהל הן בריאותית והן נפשית, לתת מנוחה כשצריך. כל דבר כאות ללמד.

 

 

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

ניהול קונפליקטים

ניהול קונפליקטים

זו הכותרת להפעם, לנהל קונפליקטים. זה חשוב מאוד, כי תוכניות משתנות והלו"ז משתנה באופן דינמי ולעתים גם התכנון, וחשוב להיות בעניינים, ומדי פעם מתפספסים דברים, וזה גם טבעי. הכי חשוב קודם כל להגיע נקי לתהליך הלמידה מה הכוונה להגיע נקי לתהליך? 

בתור המחשה יש לוגיקה לשפר בתכנות, ויש עבודה למחייתי ששם גם צריך להשקיע, אז יש גם עוד סידורים ולהתארגן לשבת בישולים וכו'. אז במקום ללכת בשיטת המקל והגזר  ולומר כשמצליח יופי, אבל שמשהו מתפספס ישר הלקאות עצמיות לא מועילות שסופן לגרום למנוע למידה, אז במקום ללכת לפי השיטה הפחות טובה הזו, חשבתי מה מתאים לי במקום.

אז להגיע נקי לתהליך הלמידה פירושו להיות פתוח בהבנה שיש פספוסים, ויש טעויות, וזה חלק מהלמידה, להתייחס לזה כחלק מהלמידה, כמו שיש ציור עם כל מיני צבעים, טעות זה אחד הצבעים בציור. טעות היא חלק בלתי נפרד מההבנה של הדברים. יש דעה שטוענת, אין דבר כזה, אם אתה טועה וחוזר על אותה טעות, אתה לא למדת. צריך ללמוד אבל כל הזמן מטעות חדשה, אחרת תיקח מקל במקום גזר, ושוב הלקאה עצמית שלא פותרת שום דבר אולי מלבד המצפון של אותו נותן עצה או ניסיון של זה שנתנו לו את העצה לראות דרך עיניים של אדם אחר את הבעיה שלו באור פסימי. זה לא עוזר.

מה שעוזר שאדם דרך העיניים שלו יראה את הדברים, הוא יכול להתייעץ עם אנשים כדי לכוון לעצמו את הראייה, אבל דרך העיניים של עצמו. כך הוא לומד ומבין דרך עצמו את הדברים. טעויות הן חלק מהתהליך כי כמו בתכנות יש באגים, זה חלק מהצבעים בתמונה, זה חלק מניתוח הבעיה עצמה, ההבנה לא תמיד יכולה להיות ברורה עד הסוף ועם הזמן היא מתבהרת. העניין רק להתמיד בסדר ורישום.

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

אוטומטיות ומחשבות

אוטומטיות ומחשבות

מחשבה אוטומטית מגנה מפני כשלונות לכאורה, אבל זה לא נכון, כי היא מונעת מלהתקדם וגורמת לאדם לחזור על אותן הטעויות, כי האדם כך משתיק את המודעות של של עצמו כי הוא נכווה  ולא רוצה להרגיש יותר שום כוויה יותר אבל ההתקדמות ולחיות את החיים נורמלי ותקין גם נמנעים ממנו כך שהוא שפך את המים עם התינוק, גם לא נשמר מכלום חוץ מלחיות את החיים ועובר לידם.

נשאלת השאלה: איך לא להיות אוטומטי? איך לחיות את החיים יותר מאוזן ושאלה עוד יותר חשובה, איך לשמר את זה בלי להפוך לאובייקט של מישהו? ואיך לשמור את החכמה המצטברת בשביל זה?

נכון שיש רישום, אבל המחשבה האוטומטית קיימת והורסת כל חלקה טובה, ויש קונפליקט יותר גדול, האדם נלחם בעצמו כך שהוא עצמו הופך להיות נגד עצמו.

הרי הוא לא יכול להיות גם הוא וגם לא הוא. איך ליישב את זה דרך קבע?

תקרת הזכוכית שלו היא הכשלונות שלו, כי בגלל כמות כשלונות צורבים שעבר במהלך חייו, אותו אדם מתחיל להאמין שמה שרע זו האמת, ומה שטוב או רוצה לחוות כטוב הוא נמנע ממנו כי הוא זוכר ששמה כשחיפש טוב נתקל במכשולים אז מבחינתו מי שקלקל לו הפך לצודק כך הוא משתק לעצמו את המודעות באופן לא אובייקטיבי, כי אם מסתכלים על הסיטואציה בעיניים רואים שהוא לא שמר על עצמו מספיק מפני אנשים לא טובים, ונתן להם להיכנס רגשית דרך הדלת האחורית כך אני מגדיר את זה. 

איך עוברים את מחסום הזכוכית ואיך מתחילים לזוז לכיוון הנכון?

קודם כל לפני מעשים, לאחר שמתארגנים, לעשות רישום אפילו של אותו היום תכנון, אפילו שיש שינויים דינמיים יש בסיס. ככה יש יותר שליטה על כיוון המחשבה המתאים. מעין עוגן. 

אז יש כאן התחלת התקדמות במחשבה, מיד באה מחשבה נוספת, שאומרת שאם עושים בחינם, מפסידים, ולכן, לא להתחיל בכלל. לא להתחיל בכלל זה לא הפתרון, האדם כן צריך להיות מעורה במקצוע שלו אבל לא לתת מעצמו בחינם כאילו הוא הפך לרכוש חלילה. אלא לעשות מהלכים מדעת ולא מלחץ. אין היגיון במהירות ובלחץ. במהירות ולחץ גם אי אפשר לחשוב על מהלכים לא שגרתיים כדי להגיע למטרות למרות הקשיים. 

כהדגמה, מה המטרות החשובות? זוגיות, מקצועיות בעבודה ולשמור על הבריאות.

כשיש טייס אוטומטי במחשבה הכל מעורבב עם הכל, ואין סינון אז אם נופלים על יום טוב אז הכל בסדר. אבל ייתכן שיהיו באותו היום מהלכים לא צפויים, ואז כאן טמונה הסכנה, לא לעשות רישום ולצפות שהכל יתקתק כשורה זו היסחפות, צריך רישום לשים עוגן לזה.

רישום לוח זמנים שייתן עוגן ולא רק זה גם רישום כפורקן ורצון לנתח דברים, גם מתעד מהלכים כדי לתקן פה ושם כשצריך מפחית את הצורך בלצבור כעסים ולחצים שהופכים לכדור שלג שכל הזמן צריך לרוץ אחריו כדי לעצור - דבר שגורם לבזבוז אנרגיה מיותר.

אין דבר כזה לסמוך על האוטומט, אם האדם נמנע סתם בגלל האוטומט ממשהו בגלל חוויה שלילית? ואם הוא לא מתקדם בתור הימנעות מכישלון במקום לחפש פתרון שחקר ביסודיות? לכן אי אפשר לסמוך על מחשבות אוטומטיות הרי שאדם רוצה לארגן נסיעה או משהו, אי אפשר לשלוף מהשרוול דברים, צריך לחשוב טוב ואז להיות מאורגן, כך גם כאן אותו הדבר.

צריך להיות מאורגן ברישום ומסודר הרי גם בעסק הכל רשום ומתועד והכל במקצועיות.

אז צריך לבדוק בלוח הזמנים לארגן עבודה, לוגיקה, הליכה ברגל, אוכל בריא, רישום של רשימת מכולת שמתאימה לבריאות. השקעה בזוגיות, משימות טובות שעוזרות מכל הבחינות, זה מאוד חשוב לא לוותר לעצמנו.

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

הסקת מסקנות לוגיות

הסקת מסקנות לוגיות

זו הכותרת להפעם, הסקת מסקנות לוגיות

למה? נזכרתי במשפט שאמרתי לעצמי בכל פעם שעשיתי טעות לאחרונה, לא תלמד! לא תלמד! זה מה שאתה צריך לעשות! תראה מה הלמידה עשתה לך! רוששה אותך! האמת היא, שזה בכלל לא נכון.

למה זה בכלל לא נכון? אני אחדד את השאלה, הרי לכאורה בכל פעם שלמדתי במוסד לימודי או נעשה לי חוב, או שקיבלתי משכורת יותר נמוכה. עם לימודים לא קונים במכולת, בייחוד לא עם לימודים תיאורטיים.

אז קודם כל במקרה של הסקת מסקנות לוגיות, נופלים כל המרצים כי הם משוחדים וכל מיני מייעצים למיניהם כי יש להם אינטרסים לא טהורים לא כולם אבל צריך להיזהר, ואדם לא יכול להשליך את חייו על המוסד לימודי פלוני אלמוני כלשהו או אפילו מוסד לימודי ידוע, כי מעורב בזה המון שיווק. אין חיה כזו.

אז מהי למעשה למידה?

למידה בבסיסה היא הסקת מסקנות לוגיות בכל מיני צורות שונות כמו למשל מתמטיקה, או הבנת רעיון כלשהו כדי לראות אם הראש מבין או מסיק מסקנות לוגיות

לא כולם בנויים ללמידה עצמאית, אבל גם לא כולם בנויים ללמידה במסגרת. יש כאלה שבנויים ללמידה במסגרת כי זה נותן להם מסגרת ודחיפה ללמוד. אצלי זה בדיוק ההיפך, דווקא הרצון להיות כמו כולם מדגיש בי את הפער והשוני, וגם מצד אחר מבטל את החשיבה העצמאית שלי, כך שתהליך הלמידה אצלי לא מתבצע, למרות המבחנים עם הציונים הטובים או התעודה שקיבלתי.

ככה יוצא שאני מרצה את המרצה, ומנסה להתנהג יפה לתלמידים, ויוצא בדיחה אחת גדולה. למה? כי אני עושה בדיוק מה שאומרים לי לעשות בלי מחשבה ושם את הסקת המסקנות הלוגיות בצד, וגם משליך את חיי ומבטל את החשיבה שלי, ולכן הייתי שואל שאלות טריוויאליות כאילו עשו לאישיות שלי אתחול וכאילו חלילה נולדתי אתמול. נורא. במבט לאחור הייתי מעדיף לנהל את עצמי ולוותר על הרעיון של להפקיד את רוחי בידי סמכויות שונות מלכתחילה. זו הטעות שלי במהלך חיי.

היו שניסו לשייך את ההתנהגות הזו לחרדה חברתית, אבל בחברה הייתי מתנהג בסדר אם זה לא נגע לטראומות שעברתי, או לימודים. גם הטראומות עם הזמן התפוגגו, כך שהזיהוי בהרבה מקרים כמו הרבה מקרים בחיים לא היה נכון. למשל אפילו לעניין אחר עד שגילו שיש לי גסטריטיס לקח המון זמן. היו נוהגים לשייך כל מיני תופעות לסטרס ולחוסר היגיינה דבר שהתבדה כי לא רק רופא מומחה אמר, גם אני חשתי אותו דבר והסקתי מסקנות.

לי מתאימה למידה עצמאית, וזה בעקבות ניסיון מהחיים, שלמדתי לבד הגעתי יותר גבוה ויותר טוב גם הביטחון גדל. אני זוכר ששאלו אותי באחד מראיונות העבודה לתאר דוגמא משלי וידעתי להסביר הרבה יותר טוב את עצמי מאשר להתאים את עצמי להיגיון של אנשים אחרים. מכאן התחילה אבן דרך חדשה ונרקמה, התחילה קשה אבל זו עדיין אבן דרך לסלילת חיים טובים עבורי.

כשהתנתקתי מכל האנשים שלא עשו לי טוב בחיים, התחלתי להגיע למסקנות לוגיות יותר חזקות ולהבין לעומק איפה היו לי טעויות בתפיסת החיים ובמתן שליטה עלי.

ואז מנקודת המבט הזו, התחלתי לפרוץ גבולות, לעשות כל מה שרציתי לעשות. למשל: לבשל באופן מתקדם ולהתקדם בלמידת הבישול של תבשילי דגים, תבשילי ירקות ואורז בעיקר. הליכה ברגל, התחלתי ללכת בדרך קבע ברגל. לוגיקה ותכנות דבר שמבחינתי מתבקש התחלתי לחקור בנושא ולבדוק איך להתקדם מבחינה מקצועית בנושא. החלטתי שאני הולך חזק על הג'אווסקריפט עם הטכנולוגיות הכי מתקדמות של שפת תכנות זו. יהיו עוד נושאים וזו רק ההתחלה.

מה אני מתכנן? להמשיך להתקדם ולתעד כל מהלך שכזה, שווה לי להתקדם ולחזק את הלוגיקה של עצמי כדי לממש את המטרות החשובות של החיים.

נ.ב. לאחר מאמר זה חזרתי להקפיד על לו"ז המשך יום נעים,

פראמגאנג

 

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל framgang9 אלא אם צויין אחרת