00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

צפו למהפך בבחירות 17 בספטמבר 2019 - המלך הישן מפנה מקומו למלך חדש - לאונור גבריאלה אלומנטי

מי יכול לנבא מראש- את תוצאות הבחירות – ”הסוקרים?” הם הסתבכו בבחירות הקודמות באפריל ומינה צמח פרשה בעקבות זאת. פרשני הטלוויזיה המעייפים שכל יום משנים את דעתם ? או.. המיסטיקנים? שבוע לפני הבחירות ב1996, כשהמועמדים היו שמעון פרס ובנימין נתניהו- ישבתי באולפנו של דן שילון והוא ביקש ממני לחזות בשידור חי “מי המנצח בבחירות?” עניתי “גלגל המזלות מסתובב-המלך הישן מפנה את מקומו למלך חדש, התוצאות רק אחרי 12 בלילה..”.

ב-23.8 האחרון- לאחר אירוע השלכת החלה הקדושה עם המלח עי אשת ראש הממשלה באוקראינה ערכתי פריסת קלפים בשאלה: “האם נתניהו והליכוד ינצחו בבחירות הקרבות ויקימו ממשלה ? והתוצאה נשלפה בדמות קלף שלוש חרבות בלב – ותחליטו בעצמכם ! 

ביבי

חיים ומוות, חלל וזמן, גורל או מקריות? האם רק אלו כוחות הייקום? מאין זורמת עוצמה ואיך אנחנו מקבלים אינפורמציה? האם מדובר רק בגורל שנגזר עלינו מראש, או שמדובר בזכות מהשמיים? מה פשרו של הלב המדמם ו- 3 החרבות התקועות בליבו ?
“הלב האדום”- מסמל The People- את המדינה ואת העם. ב-17 לספט הישראלים,יהיו מונעים ע”י רגשות הכאב- לא רק “השכל” – והם אינם אדישים לגורלם, כפי שמפרסמים בחדשות. אחוז ההצבעה יהיה גבוה. קיים מצב של אכזבה קשה וריגשית מהשלטון הנוכחי ומהמצב הקיים. “הלב הפצוע והמדמם” הוא זה שיכתיב לישראלים במי לבחור –ו”הלב” – כרגע דואב ומאוכזב מכל ההבטחות שלא קויימו עי הפוליטיקאים. העם יצביע כדי להביע את חוסר נחת מהקיים. עם לא פחות, מ-3 חרבות תקועות בליבו לאחרונה- הלב שתת דם (הרוגי פיגועים ב-8 החודשים האחרונים בצד הישראלי – וגם הרוגים בצד הפלסטיני) כש..ברקע
עננים מתקדרים, וגשם ניתך ברקע המבשרים שינוי (גלגל המזלות מסתובב כל הזמן- זוכרים?). הקלף מביע גם את השינוי בעונות השנה: הקיץ מפנה את מקומו לסתיו ואת בואו של הגשם המתריע על הצורך בהילינג פנימי- לפני השינוי החיצוני (תוצאות הבחירות). קלף 3 החרבות בלב- אינו מדבר רק על כאב אלא גם על אכזבה קשה: מי שניצח עד עכשיו, חולם ובטוח בעצמו שינצח גם הפעם- שיצפה גם לאכזבה. הקלף יכול לסמל גם את ירושלים ש-3 חרבות: 3 דתות נלחמות על ריבונותה. בירושלים-עיר הבירה הישראלית הכי סמלית ודתית בעולם קיימים, הכותל המערבי, מסגד אל אקצה והר הבית, כשבנוסף ומאחורי הקלעים ניצב נשיא ארה”ב המסוכסך עם עצמו ועם כל העולם שכבר חיבר תוכנית- שלום לכל האיזור. מה תהיה השפעתו – האם הוא מביא איתו כאיש נדל”ן- לפני הבחירות רק את עיקרי התוכנית (ובלי הכתב הקטן) שתגרום למקסימום אתנחתא בדרמת הערבים נגד הישראלים- או טראמפ מביא איתו בעיסקת החבילה גם את האוונגליסטים? החרב ה-3 ה- הנוצרית שמאמיניה עפ”י תחזית ג’ון, עדיין מצפים בכל רגע- לביאתו החדשה של ישו הנוצרי: או אז ועפי התסריט בברית החדשה הדרמה עוד תסתבך עוד יותר: בדם, אש, ותימרות עשן- האם J.C. (jeus Christ) יופיע ישר מתוך כיפת הסלע ?

תשאלו את עצמכם: דולנד ג’יי טראמפ הוא הפטרון החדש של ישראל? חזונו של בשם האוונגליסטים יגרום רק לשלום-זמני
או יסבך אותנו בעוד שפיכות דמים בין 3 הדתות? לליכוד ולנתניהו – כך או כך- הקלף אינו מבשר “ניצחון בקלפי”.
היהודים והערבים בני אב אחד ואלוהים אחד. מעבר לאמונה באל העליון המשותף-בסכסוך שלא נפתר:
הם רבים ביניהם כבר 70 שנה ושופכים אחד את דמו של השני בשחזור מהתנ”ך של הסכסוך בין יעקב ועשיו.
האם מדובר רק בסכסוך נדל”ן per say – ולמי שייכת אדמת ארץ ישראל – או שמהות הסכסוך
היא תחרות של הבנים על אהבתו הבלעדית של האל ?
בבחירות הקרבות –כולנו יהודים וערבים נידרש לשאלה:”איזה מבניו: יעקב או עשיו – אוהב
אלוהים יותר, והאם האלוהים מפלה בין דם לדם ?” – ואולי
ידרש גם -פסיכיאטר טוב – לזירה ?

כתבה: לאונור גבריאלה אלומנטי

טל 054-4205735

Gabriella5566@walla.com

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

בחירות 2019 מיליון צופי "הכלה מאיסטנבול" בוחרים ראש ממשלה בישראל

    למי יצביעו ב17 בספט'- מיליון "צופי הכלה מאיסטנבול" ?
                               סממנים לזיהוי המצביעים    
                  
                                                 לאונור  גבריאלה-אלומנטי       
                                    
שאלה "למה הישראלים כל-כך חולים  על "הכלה מאיסטמבול" - ולא- על  פמת"א שכתבה נועה רוטמן ?" תמשיכו לפרשן  ולפרשן- מצאת החמה ועד צאת הנשמה על  "2  הגושים" - תקשקשו בחדשות מהבוקר, כל היום.. ועד צאת הכוכבים - מי שלא יפענח ומהר את- ד.נ.א  הרייטינג-הגבוה  של  "הכלה מאיסטמבול" מול הרייטינג הנמוך של פמת"א - ו ב ז מ ןלא ינצח בבחירות- נקודה !. פמת"א (ראשי תיבות של פרקליטות מחוז ת"א) שכתבה נכדתו המוכשרת של רבין–המתארת גם שחיתויות של פרקליטות מחוז ת"א השיגה רק רייטינג מאד נמוך וגם הביקורות לא היו משהו-  " ל מ ה?"  תשובה: סידרת TV על עוד ממסכת תעלוליהם של פרקליטי מחוז ת"א בחלקם שנויים במחלוקת- דומה יותר מדי- למציאות  המעפאנית  הישראלית- זה  למה !. במציאות הישראלית שלנו-פרקטיקת - הסחבת של מנדלבליט  והפרקליטות בפרשות נתניהו וזוגתו שלא- הביאו שום סוף טוב מהסרטים (בהם הטוב והצדק מנצחים)- אלא  קבעו חוק חדש במדינת- ישראל  לפיו: "פילוח" של  350,000 ש"ח מקופת המדינה ע"י אשת ראש הממשלה מוגדר "כניצול טעות מכוון- ללא- מירמה": פריבילגיה משפטית שבוחריהם בוזגלוס ושות' לעולם לא היו זוכים בה. יצירה על עוד שחיתות כבר מזמן לא מעניינת את הישראלים שגם ככה מיואשים מהחיים ו-מהחדשות- היומיות: " ילדה בת 7 נאנסת והאימא- לא רצה איתה לרופא אלא לרב, אימא ממודיעין עלית שמנהלת קבוצת ווטסאפ של הורים מבלה בקניון 3 שעות בעוד התינוק נצלה למוות באוטו הרותח, ( 3 ימים לפני כן שלחה הודעה להורים "לא לשכוח ילדים באוטו -בחניה") ובקפריסין : 12 נערים ישראליים צעירים לפני צבא אנסו או לא אנסו תיירת מאנגליה במלון -באיה נאפה. יש בעל- בית בישראל ? אין ! האם הספינה טובעת ? טובעת ! האם זה הפלא ופלא שמיליון  וחצי אזרחים בורחים ב-9 בערב למקום- הכי-בטוח יותר: לערוץ- ויוה פלוס- לעלילות  "הכלה" ?         

                                              
 אזהרה !
 אם ערוץ ויוה- פלוס יכוון את 2 פרקי הסיום של אופרת הסבון הטורקית המצליחה "הכלה מאיסטנבול"- לליל הבחירות הבא בישראל - משעה 10.00 ועד 12.00- ערוצי החדשות בישראל יפסידו רייטינג של לפחות 50 אחוז:  הגורל של הנבחרת המוצלחת של גיבורי הסידרה האהובה ביותר בישראל- בהרבה יותר מעניין את הישראלים מאשר  פארסת הסבון של בחירות חוזרות  בישראל. הסקרים והתחזיות של בעלי עניין בתקשורת- הישראלית שמעניקות  לבעל של שרה-הפרוטגוניסט שהוא- גם  הנמסיס של עצמו - "ניצחון חוזר?" שמפמפמים עיתונאים משוחדים ב-2 הערוצים - מעייפים ומשעממים את האזרחים הישראלים עד מוות עד כדי כך שהם בורחים  למציאות אחרת  לאיסטמבול. אז בוקר טוב לשבט הלבן- התעוררתם ? בניומין התחבר בשקר רק לחלק  מעדות המזרח - הוא לא עלה על התדר ואנחנו  חיים במזרח התיכון - זוכרים ? - צריך רק להקשיב למוזיקה הסוחפת בסידרה  ולטקסטים הנוגעים- ללב בעזרתו של המתרגם המעולה כדי להבין - לאן ענייני הבחירות בישראל  עוד יכולים להתגלגל.. אם משרד פרסום מפוכח יקח את העניינים לידיים. את הצופים הישראלים- יותר מעניינת  נורגול הנאמנה אם -הבית של האחוזה (2 מימין) והאם תספיק להגיע לשדה התעופה עם נאזיף (2 משמאל נהג המשפחה- הכי מצחיק בטלוויזיה) - כדי לתפוס את גאריפ  בזמן (ה-4 משמאל) ולספר לו "למה אסמה סולטן (1 מימין "האימא של שבט בוראן") דחתה.. את החתונה ?" שנקנא  בעמים אחרים? לאמריקה הייתה את אלינור רוזוולט אבירת זכויות האדם  ולאנגלים הייתה את  דיאנה היפהפיה ז"ל- נסיכה  inside-out  והם גמלו לה (גם לאחר מותה ללא עת), כשריפדו את כל לונדון בפרחים לזכרה  וגם כופפו את המלכה אליזבט ה-2, לא רק להוריד את הדגל לחצי תורן על גג בקינגהאם פאלאס  אלא איימו במחאתם על כל בית המלוכה עד שאלו בלית ברירה, נכנעו, יצאו החוצה מהארמון  וחלקו כבוד לנסיכה האומללה בחייה  ולכל האזרחים שהעריצו אותה.  דיאנה בחייה הקצרים  סבלה מדיכאון, בולימיה, וגם ניסתה להתאבד כמה פעמים –כל זה לא עצר בה לאחוז- בידו של חולה באיידס  ולצעוד בשדה מוקשים כדי לעורר הדים –לקראת סוף חייה- התוודתה לאנדרו  נורטון  בספרו אודותיה:  "פגעתי רק  בעצמי  כדי לא לפגוע בכולכם " מסיבה זו-העריץ  אותה  כל העולם והבריטים עדיין מתגעגעים אליה.. לשכנים שלנו: הטורקים, יש את אסלי אנוורהשחקנית האצילית המוכשרת והיפה- "הכלה של אסמה סולטן-בוראן"- שכבר בפרק ה-1 ותוך 20 דקות -שמה עצמה על המפה, הזמינה את הבן הבכור (פארוק)  לקפה.. ועזרה לבן השני (אוסמן) חולה האסמה  לנשום.. רק אחרי כל זאת, התחילה לשיר-

אז למה רק אנחנו-  "הישראלים" עדיין תקועים עם   ?  The face that launched a thousand ships    
 לנו-  מותר  לחלום  על עתיד טוב יותר ? - לא מגיע לנו-  הפעם- גם שינוי  לטובה ?   
 

איך נתקענו עם המציאות הזאת של  13 שנים אחורה- עם מרשעת שכזאת שהיא חכמה במיוחד על חלשים ?למה- דווקא בישראל בו המשחק היחידי הוא משחק להישרדות יומיומי- הסכמנו לחיות בציפיות  כל כך נמוכות ? מישהו שמע אותה צועקת לפוטין לתוך האוזן- B A -M A ?  - לא נמאס לשמוע על מצעד המשרתיםוהמשרתות המקופחים צועדים  לבית דין לעבודה- check-in-check out  ? הנה, עבר זמן מה ואב- הבית לשעבר סיים כבר לשטוח את טענותיו לפני בית המשפט וקיבל חבילת פיצויים ששולמה עי קופת המדינה שאנחנו האזרחים מממנים, והנה עוד פעם זה קורה-הסאגה הלא- נגמרת.. הופס ! עוד עובדת ניקיון (ובעיני "המלכה"- עוד שפחה מפוחדת)- תובעת את הגברת, שלא לדבר-  על אופרת  3 כתבי אישום  שעומדים  להגיש (אחרי הבחירות) נגד הבעל בניומין- לו מחכים 8-7 עדי מפתח  מטעם התביעה. מה זה אומר עלינו "הישראלים " וכיהודים: שאנחנו מסכימים כל 4 שנים לבחור בראש הממשלה שמתיר לאשתו  לזרוק  לרחוב בליל חורף גשום את המטפלת של אבא שלה מעכשיו לעכשיו  - כשסירבה לחתום על תצהיר ("שהיא הייתה רק "המבשלת")-שנערוך conference  דחוף ! של מומחים לתורת- הנפש  לפני הבחירות  בעיר הבירה ?  הישראלים מכורים לכלה הטורקית (Allah, Allah! -איך נטפליקס עוד לא רכשה את הסידרה?)  לא רק בגלל  הסיפור, הטקסטים הנפלאים, הבימוי והתפניות בעלילה (שבה -גם "הרעים" הופכים למצפוניים)- אלא בעיקר  בשל המשחק של ה-cast- שגם שחקני הוליווד יכולים להתקנא בהם, אך עדיין זו  אסמה סולטן- "האימא" –שגונבת פה את ההצגה: השחקנית  הנפלאה איפק  בילגין  המגלמת "את העולם הישן של משפחה וערכים", והיא מצחיקה אפילו שהיא  אמורה לגלם כביכול את "הרשעית" - הנה פה היא קובלת  על "העולם שאיננו  עוד" וכ-אישה טורקית- מסורתית- "לועגת לקפה שקונים ברחוב ב-Take Away - שמציע לה בנה אוסמאן-  "כוס קפה בדליים של נייר שנותנים ברחוב
 לאנשים ביד? -   אסמה סולטן השחקנית איפק בילגין    
       
                    

הם לקחו גם את המשמעות מהקפה.."  כתבה: לאונור גבריאלה-אלומנטי   Gabriella5566@walla.com


                                                     
                      
                                                                                                  
  


 
לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל גבריאלההראל אלא אם צויין אחרת