00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

כנסיית האל הכול יכול | מזמור דברי אלוהים | 'ההתגלמות האמיתית של סמכות הבורא'

כנסיית האל הכול יכול | מזמור דברי אלוהים | 'ההתגלמות האמיתית של סמכות הבורא'

גורל האדם והתבל שזורים

בָּריבונות של הבורא

הם קשורים באופן הדוק לסמכות האל ולכל תזמוריו.

מֵחֻקֵּי כל הדברים, האדם מבין

את ריבונות האל ואת כל מה שהוא מכין,

תחת שלטונו, ותחת תזמורו.

מחוקי ההישרדות, מגורל כל הברואים,

האדם מבין שהאל מושל בכול,

ושכוחו נעלה.

איש לא יחלל את ריבונות האל.

שום כוח לא יָפֵר את שֶׁהוֹעִיד.

בזכות חוקיו, בריות חיות ומתרבות עידן אחר עידן.

זו האמת, זו האמת על,

זו האמת על, על סמכות האל.

2

האדם רואה במחזורי כל הדברים,

את הסדרי האל, ושהם אף גוברים

על החוקים הארציים, גוברים על כל גורם אחר.

מחוקי ההישרדות, מגורל כל הברואים,

האדם מבין שהאל מושל בכול,

ושכוחו נעלה.

איש לא יחלל את ריבונות האל.

שום כוח לא יָפֵר את שֶׁהוֹעִיד.

בזכות חוקיו, בריות חיות ומתרבות עידן אחר עידן.

זו האמת, זו האמת על,

זו האמת על, על סמכות האל.

3

שֶׁמֵּחֻקִּים, האדם רואה

את שלטון האל ואת הסדריו,

כמה אנשים תופסים את עקרון שלטונו בתבל?

כמה אנשים מצייתים לשליטתו בגורלם?

כמה מבני האדם תופסים שהוא שולט בגורל כולם?

מתוך 'עקבו אחר השה ושירו שירים חדשים'

ייתכן שתאהב גם...

הופיעו אותות בדבר אחרית הימים - המשיח הגיע

מוזיקה ישראלית חדשה – עדות לעוצמתו של הבורא – שבחים למעשי האל

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

סרטים דתיים 'להקיץ מהחלום' | כיצד להיכנס אל מלכות השמיים

סרטים דתיים 'להקיץ מהחלום' | כיצד להיכנס אל מלכות השמיים

יו פאן דומה לרבים אחרים שמאמינים בישוע אדוננו – היא חושבת שכאשר ישוע אדונו נצלב, הוא כבר מחל לאנושות על חטאיה; שהיא כבר זכתה במעמד של צדיקה בזכות אמונתה; ושכל עוד היא תוותר על הכול ותעבוד קשה למען ישוע – היא לבטח תיכנס אל מלכות השמיים כאשר ישוע אדוננו ישוב. אך עמיתיה מעלים ספקות: נמחלו לנו חטאינו בזכות אמונתנו בישוע ואנו מסוגלים להקריב קרבנות ולהשקיע עצמנו למענו – אך אנו נוהגים לחטוא ולהתנגד לישוע. האם באמת נוכל להיכנס כך אל מלכות השמיים? לאחר שבסופו של דבר יו פאן עורכת שיתופים ודיונים עם עדים מכנסיית האל הכול יכול, היא מתחילה להבין את התעלומות הכרוכות בבואו של ישוע ובכניסה אל מלכות השמיים, וניעורה לבסוף מחלומה...

  לדעת יותר

מבוסס על סיפור אמיתי-כיצד להכנס למלכות האל-סרט מומלץ ביותר (2019)

כיצד עלינו לקבל את פניו? ביאת המשיח מסיימת אלפי שנות ציפייה. קיראו עכשיו.

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

ספרי הקודש הם רק תיעוד של שני שלבי עבודתו הראשונים של אלוהים בעידן החוק ובעידן החסד. הם לא תיעוד של

כתבי הקודש ואלוהים

ספרי הקודש הם רק תיעוד של שני שלבי עבודתו הראשונים של אלוהים בעידן החוק ובעידן החסד. הם לא תיעוד של כלל עבודתו של אלוהים

פסוקים מכתבי הקודש, להתייחסות:

"עוֹד רַבּוֹת יֵשׁ לִי לְהַגִּיד לָכֶם, אֶלָּא שֶׁאַתֶּם אֵינְכֶם יְכוֹלִים לָשֵׂאת זֺאת עַכְשָׁו. אֲבָל הוּא, אֲשֶׁר הוּא רוּחַ הָאֱמֶת, כְּשֶׁיָּבוֹא יַדְרִיךְ אֶתְכֶם אֶל כָּל הָאֱמֶת, כִּי לֹא יְדַבֵּר מֵעַצְמוֹ, אֶלָּא אֶת אֲשֶׁר הוּא שׁוֹמֵעַ יְדַבֵּר וְאֶת הַבָּאוֹת יוֹדִיעַ לָכֶם" (יוחנן ט"ז 12-13).

"הִנֵּה נִצַּח הָאַרְיֵה מִשֵּׁבֶט יְהוּדָה, שֺׁרֶשׁ דָּוִד, לִפְתֺּחַ אֶת הַסֵּפֶר וְאֶת שִׁבְעַת חוֹתָמָיו" (ההתגלות ה' 5).

"מִי שֶׁאֺזֶן לוֹ, יִשְׁמַע נָא מַה שֶּׁהָרוּחַ אוֹמֶרֶת לַקְּהִלּוֹת" (ההתגלות ב' 7).

"רָאִיתִי מַלְאָךְ אַחֵר מְעוֹפֵף בְּאֶמְצַע הַשָּׁמַיִם, אֲשֶׁר לוֹ בְּשׂוֹרַת עוֹלָם לְבַשֵּׂר לְיוֹשְׁבֵי הָאָרֶץ וּלְכָל אֻמָּה וְשֵׁבֶט וְלָשׁוֹן וְעַם" (ההתגלות י"ד 6).

"לָכֶם הַשְּׁמוּרִים בִּגְבוּרַת אֱלֹהִים, בִּזְכוּת אֱמוּנָה, אֱלֵי יְשׁוּעָה הָעֲתִידָה לְהִגָּלוֹת בְּעֵת קֵץ" (פטרוס א' א' 5).

דברי אלוהים רלוונטיים:

עליכם לדעת כמה חלקים כתבי הקודש כוללים. התנ"ך כולל את בראשית, שמות... וישנם גם ספרי נבואה שנכתבו על ידי הנביאים. על פי המסורת הנוצרית, ספרי התנ"ך נחתמים בספר מלאכי. התנ"ך מתעד את העבודה בעידן החוק, שאותה הוביל יהוה. החל מספר בראשית וכלה בספר מלאכי, זהו תיעוד מקיף של כל העבודה בעידן החוק. כלומר התנ"ך מתעד את כל מה שחוו בני האדם שיהוה הוביל בעידן החוק. ...התנ"ך בעיקר מתעד את עבודתו של יהוה כשהוא כיוון את עם ישראל, ואת שימושו במשה להוצאת בני ישראל ממצרים. כך הוא חילץ אותם מכבלי פרעה והביא אותם אל המדבר. לאחר מכן הם נכנסו לכנען וכל מה שבא לאחר מכן היה חייהם בכנען. הכל חוץ מזה הוא תיעוד של עבודתו של יהוה ברחבי עם ישראל. כל מה שמתועד בתנ"ך הוא עבודתו של יהוה בעם ישראל – העבודה שיהוה עשה בארץ שבה הוא ברא את אדם ואת חוה. מאז שאלוהים החל להנהיג את בני האדם עלי אדמות אחרי נח, כל מה שמתועד בתנ"ך הוא העבודה בעם ישראל. ומדוע לא מתועדת כל עבודה מחוץ לעם ישראל? משום שארץ ישראל היא ערש האנושות. בראשית, לא היו ארצות אחרות מלבד ארץ ישראל, ויהוה לא עבד באף מקום אחר. משום כך, מה שמתועד בכתבי הקודש הוא רק העבודה בעם ישראל באותה עת. הדברים שאמרו הנביאים, ישעיהו, דניאל, ירמיהו ויחזקאל... דבריהם חוזים את עבודתו האחרת של אלוהים על בני האדמה – הם חוזים את עבודתו של יהוה אלוהים עצמו. כל זה בא מאלוהים. זו הייתה עבודתה של רוח הקודש, וחוץ מהספרים האלה של הנביאים, כל השאר הוא תיעוד של האופן שבו בני האדם חוו את עבודתו של יהוה בזמן ההוא.

עבודת הבריאה התרחשה לפני שהייתה אנושות, אך ספר בראשית בא רק לאחר שהייתה אנושות. הוא היה ספר שמשה כתב במהלך עידן החוק. הדבר דומה לאופן שבו הדברים מתרחשים כיום: לאחר שהדברים קורים, אתם כותבים אותם כדי להראות זאת לבני אדם בעתיד. עבור בני האדם בעתיד, הדברים שתיעדתם הם דברים שהתרחשו בימים עברו – הם אינם אלא היסטוריה. הדברים שמתועדים בתנ"ך הם עבודתו של יהוה בישראל, ומה שמתועד בברית החדשה הוא עבודתו של ישוע במהלך עידן החסד. כתבי הקודש מתעדים את העבודה שאלוהים עשה בשני עידנים שונים. התנ"ך מתעד את עבודתו של אלוהים במהלך עידן החוק, ולפיכך, התנ"ך הוא ספר היסטורי. לעומת זאת, הברית החדשה היא תוצר של העבודה בעידן החסד. כשהתחילה העבודה החדשה, גם היא הפכה לבלתי-מעודכנת. זו הסיבה שגם הברית החדשה היא ספר היסטורי. מובן שהברית החדשה אינה שיטתית כמו התנ"ך, והיא גם לא מתעדת דברים רבים כמו שהתנ"ך מתעד. כל הדברים שאמר יהוה של התנ"ך מתועדים בכתבי הקודש, ואילו רק חלק מדבריו של ישוע מתועדים בארבעת ספרי הבשורה. מובן שגם ישוע עשה עבודה רבה, אך היא לא תועדה בפרטי פרטים. הסיבה לכך שפחות מתועד בברית החדשה היא כמות העבודה שישוע עשה. כמות עבודתו במשך שלוש וחצי שנים על פני האדמה וכמות עבודתם של השליחים היו מעטות בהשוואה לכמות עבודתו של יהוה. לפיכך, ישנם פחות ספרים בברית החדשה בהשוואה לתנ"ך.

אילו מן ספרים הם כתבי הקודש? התנ"ך הוא עבודתו של אלוהים במהלך עידן החוק. התנ"ך מתעד את כל עבודתו של יהוה במהלך עידן החוק ואת עבודת הבריאה שלו. כולו מתעד את העבודה שעשה יהוה, והוא נחתם, על פי המסורת הנוצרית, בתיעוד עבודתו של יהוה בספר מלאכי. התנ"ך מתעד שתי עבודות שאלוהים עשה: האחת היא עבודת הבריאה, והשנייה היא קביעת החוק. שתיהן הן עבודה שעשה יהוה. עידן החוק מייצג את העבודה תחת השם יהוה אלוהים. זוהי כלל העבודה שבוצעה בעיקר תחת השם יהוה. לפיכך, התנ"ך מתעד את עבודתו של יהוה, והברית החדשה מתעדת את עבודתו של ישוע, עבודה שבוצעה בעיקר תחת השם ישוע. החשיבות של שמו של ישוע ושל העבודה שהוא עשה מתועדת ברובה בברית החדשה. במהלך עידן החוק של התנ"ך, יהוה בנה את בית המקדש ואת המזבח בארץ ישראל. הוא כיוון את חייהם של בני ישראל על פני האדמה, והוכיח שהם היו העם הנבחר שלו, קבוצת בני האדם הראשונה שהוא בחר על פני האדמה, קבוצה שהייתה כלבבו, הקבוצה הראשונה שהוא הוביל באופן אישי. כלומר שנים עשר השבטים של ישראל היו נבחריו הראשונים של יהוה, ולכן הוא תמיד עבד בקרבם, עד שעבודתו של יהוה של עידן החוק הגיעה לסופה. שלב העבודה השני היה העבודה של עידן החסד של הברית החדשה, והוא התבצע בקרב שבט יהודה, אחד משנים עשר השבטים של ישראל. הסיבה לכך שהיקף העבודה היה קטן יותר היא שישוע היה אלוהים שהתגלם כבשר ודם. ישוע עבד רק ברחבי ארץ יהודה, והוא עשה עבודה רק במשך שלוש וחצי שנים. לפיכך, מה שמתועד בברית החדשה בשום אופן לא יכול לעלות על כמות העבודה המתועדת בתנ"ך.

מתוך 'לגבי כתבי הקודש (1)' ב'הדבר מופיע בבשר'

כתבי הקודש נקראים גם הברית הישנה, היא התנ"ך, והברית החדשה. האם אתם יודעים למה מתייחסת המילה "ברית"? ה"ברית" בברית הישנה נובעת מהברית שיהוה כרת עִם עַם ישראל כשהוא הרג את המצרים והושיע את בני ישראל מידי פרעה. כמובן, הראיה לברית הייתה דם השה על המזוזות ועל המשקוף, שבאמצעותו אלוהים כרת ברית עם האדם, ברית שבה נאמר שכל מי שדם השה היה על המזוזות ועל המשקוף של ביתו שייך לבני ישראל, שייך לעם הנבחר של אלוהים, ויהוה יותיר אותו בחיים (משום שיהוה עמד להרוג כל בכור בארץ מצרים, מאדם ועד בהמה). לברית יש שני רבדים של משמעות. יהוה לא יגאל אף אדם או בהמה בארץ מצרים. הוא יהרוג את כל הבנים הבכורים ואת כל בכורות הבקר והצאן. לכן, ברבים מספרי הנבואה מופיעים חזונות שלפיהם יהוה ייסר את המצרים כתוצאה מהברית שלו. זהו רובד המשמעות הראשון של הברית. יהוה הרג את הבנים הבכורים של ואת כל בכורות הבהמה בארץ מצרים, והוא הותיר בחיים את כל בני ישראל, ופירוש הדבר הוא שיהוה הוקיר את כל עם ישראל והותיר את כל בני העם בחיים. הוא רצה לעשות בהם עבודה בטווח הארוך, וכרת את הברית איתם באמצעות דם השה. מאותו רגע והלאה, יהוה לא הרג את בני ישראל, והוא אמר שהם יהיו נבחריו לעולם. בקרב שנים עשר שבטי ישראל, הוא פתח בעבודתו לעידן החוק כולו, פרש את כל חוקיו בפני בני ישראל, ובחר מביניהם נביאים ושופטים, והם היו במרכז עבודתו. יהוה כרת איתם ברית: כל עוד העידן לא ישתנה, הוא יבצע את עבודתו רק בקרב הנבחרים. הברית של יהוה הייתה נצחית, מפני שהיא נכרתה בדם ומפני שהיא נכרתה עם העם הנבחר. עובדה חשובה יותר היא שהוא בחר את ההיקף והמטרה המתאימים לפתיחת עבודתו לעידן כולו, ולכן בני האדם חשבו את הברית לחשובה במיוחד. זה רובד המשמעות השני של הברית. למעט ספר בראשית, שהתרחש לפני כריתת הברית, כל ספרי התנ"ך מתעדים את עבודת האל בקרב בני ישראל לאחר כריתת הברית. מובן שיש מדי פעם סיפורים על הגויים, אך ככלל, התנ"ך מתעדת את עבודתו של אלוהים בעם ישראל. משום בריתו של יהוה עם בני ישראל, הספרים שנכתבו בעידן החוק מכונים גם "הברית הישנה". הם נקראים כך על שם בריתו של יהוה עם בני ישראל.

הברית החדשה קרויה כך על שם דמו של ישוע שנשפך על הצלב, ועל שם בריתו עם כל מאמיניו. זו הייתה בריתו של ישוע: בני האדם היו רק צריכים להאמין בו, ודמו שנשפך היה מוחל לחטאיהם, וכך הם היו זוכים לישועה וללידה מחודשת דרכו, והם היו מפסיקים להיות חוטאים. בני האדם היו צריכים רק להאמין בו כדי לקבל את חסדו ולא לסבול בגיהינום אחרי מותם. כל הספרים שנכתבו במהלך עידן החסד באו לאחר הברית הזו, והם כולם מתעדים את העבודה והאמירות שהיא הכילה. הם לא ממשיכים מעבר לישועה של האדון ישוע על הצלב ולא ממשיכים מעבר לברית. אלה הם ספרים שכתבו האחים שהאמינו באדון ושהיו להן חוויות. לפיכך, גם הספרים האלה קרויים על שם ברית: הם קרויים הברית החדשה. שתי הבריתות האלה כוללות רק את עידן החסד ואת עידן החוק, ואין להן כל קשר לעידן הסופי.

מתוך 'לגבי כתבי הקודש (2)' ב'הדבר מופיע בבשר'

בני אדם רבים סבורים שהיכולת להבין ולפרש את כתבי הקודש כמוה כמציאת הדרך האמיתית, אך למעשה, האם הדברים כל כך פשוטים? איש לא יודע את טיבם האמיתי של כתבי הקודש: שהם אינם אלא תיעוד היסטורי של עבודתו של אלוהים ועדות על שני השלבים הקודמים בעבודתו של אלוהים. הם לא מספקים הסבר על המטרות שמנחות את עבודתו של אלוהים. כל מי שקרא את כתבי הקודש יודע שהם מתעדים את שני השלבים בעבודתו של אלוהים במהלך עידן החוק ועידן החסד. התנ"ך מעלה על הכתב את תולדות עם ישראל ואת תולדות עבודתו של יהוה מהבריאה ועד סוף עידן החוק. הברית החדשה מתעדת את עבודתו של ישוע על פני האדמה בארבעת ספרי הבשורה, וכן את העבודה של פאולוס. האין זה תיעוד היסטורי? ...אם תקראו את כתבי הקודש, תוכלו לכל היותר להבין מעט מההיסטוריה של עם ישראל, ללמוד על חייהם של אברהם, דוד ומשה, תגלו כמה הם יראו את יהוה, תגלו עד כמה יהוה שרף את מי שהתנגד לו, ואיך הוא דיבר אל בני האדם בעידן ההוא. אתם רק תגלו דברים על עבודתו של אלוהים בעבר. התיעוד בכתבי הקודש מפרט כיצד בני ישראל הקדומים יראו את אלוהים וחיו תחת הכוונתו של יהוה. משום שבני ישראל היו עמו הנבחר של אלוהים, אפשר לזהות בתנ"ך את נאמנותם של כל בני ישראל ליהוה; אפשר לראות שיהוה דאג לכל בני האדם ששמעו לו ובירך אותם; אפשר להבין שכאשר אלוהים עבד בעם ישראל, הוא היה רחום ואוהב, ובער בלהבות מאכלות; שכל בני ישראל, מהעלובים שבהם ועד החזקים ביותר, יראו את יהוה, ושמשום כך, אלוהים בירך את הארץ כולה. כאלה הן תולדות ישראל המתועדות בתנ"ך.

מתוך 'לגבי כתבי הקודש (4)' ב'הדבר מופיע בבשר'

אם ברצונכם לראות את העבודה של עידן החוק, ולראות איך בני ישראל צעדו בדרכו של יהוה, עליכם לקרוא את התנ"ך. אם ברצונכם להבין את העבודה של עידן החסד, עליכם לקרוא את הברית החדשה. אך כיצד תוכלו לראות את העבודה של אחרית הימים? עליכם לקבל את הנהגתו של אלוהים של היום, ולהיווכח בעבודה של היום. זאת משום שזו העבודה החדשה, ואיש עוד לא תיעד אותה בכתבי הקודש. כיום, אלוהים התגלם כבשר ודם ובחר נבחרים אחרים בסין. אלוהים עובד בבני האדם האלה. הוא ממשיך את עבודתו על פני האדמה, וממשיך את העבודה של עידן החסד. העבודה של היום היא נתיב שבו האדם מעולם לא צעד, ודרך שאיש מעולם לא ראה. זו עבודה שמעולם לא נעשתה בעבר – זו עבודתו הנוכחית של אלוהים על פני האדמה. לפיכך, עבודה שלא נעשתה בעבר היא לא היסטוריה, משום שההווה הוא ההווה, והוא עדיין לא הפך לעבר. בני האדם לא יודעים שאלוהים עשה עבודה אדירה יותר וחדשה יותר על פני האדמה ומחוץ לעם ישראל, שהיא כבר הגיעה מעבר לתחומיו של עם ישראל, ומעבר לתחומיהם של חזונות הנביאים. הם לא יודעים שזו עבודה חדשה ומופלאה מחוץ לנבואות, עבודה חדשה מעבר לעם ישראל ועבודה שבני האדם לא יכולים לתפוס או להעלות על דעתם. איך ייתכן שכתבי הקודש יכילו תיעוד מפורש של עבודה כזו? מי יכול היה לתעד מראש כל פרט בעבודה של היום, מבלי להשמיט דבר? מי יכול היה לתעד בספר הישן והמעופש את העבודה הזו, העזה יותר והחכמה יותר, שסותרת את המוסכמות? העבודה של היום היא לא היסטוריה, ולכן, אם את רוצים לצעוד בנתיב החדש של היום, עליכם להיפרד מכתבי הקודש, ועליכם להרחיק אל מעבר לספרי הנבואה או ההיסטוריה שבכתבי הקודש. אך רק כשתוכלו לצעוד בנתיב החדש כראוי, שתוכלו להיווכח במישור החדש ובעבודה החדשה.

מתוך 'לגבי כתבי הקודש (1)' ב'הדבר מופיע בבשר'

מתוך:ברק ממזרח

ייתכן שתאהב גם...

הופיעו אותות בדבר אחרית הימים - המשיח הגיע

בעקבות השה - כנסיית האל הכול יכול

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

כנסיית האל הכול יכול|מזמור דברי אלוהים | 'כֵּיוָן שֶׁאלוהים מציל את האדם, הוא יציל אותו בשלמות'

כנסיית האל הכול יכול | מזמור דברי אלוהים | 'כֵּיוָן שֶׁאלוהים מציל את האדם, הוא יציל אותו בשלמות'

מכיוון שאלוהים ברא את האדם, הוא יוביל אותו,

מכיוון שהוא מציל את האדם, הוא יציל אותו ויזכה בו לחלוטין,

מכיוון שהוא מוביל את האדם, הוא יביא אותו ליעד הנכון.

מכיוון שהוא ברא את האדם, מכיוון שהוא מנהל את האדם,

הוא מוכרח להיות אחראי לסיכויי האדם וגורלו.

זאת העבודה הנעשית על ידי הבורא.

למרות שעבודת הכיבוש מושגת

על ידי הסרת סיכוייו של המין האנושי,

בסוף, האדם עדיין יובא ליעד הנכון שאלוהים הכין לו.

מכיוון שאלוהים הוא זה שמכין את האדם,

לאדם יש יעד וגורלו הוא כך מובטח.

הדברים שאחריו האדם רודף

ובהם הוא חושק הם התשוקות שיש להם

בהיותם רודפים אחרי הרצונות המופרזים של הבשר,

במקום המטרה המיועדת לאדם.

זאת העבודה הנעשית על ידי הבורא.

למרות שעבודת הכיבוש מושגת

על ידי הסרת סיכוייו של המין האנושי,

בסוף, האדם עדיין יובא ליעד הנכון שאלוהים הכין לו.

מה שאלוהים הכין לאדם, מצד שני,

הם הברכות וההבטחות שמגיעות לאדם כשהוא נעשה נעשה טהור,

שהכין אלוהים אחרי שברא, ברא את העולם.

ברכות והבטחות אלו אינן נגועות בידי

דמיון האדם והבנותיו, בחירותיו או בשרו.

יעד זה לא הוכן עבור אדם מסוים,

אלא הוא מקום, מקום מנוחתה של כל האנושות.

וזה היעד הכי נכון לאנושות.

זאת העבודה הנעשית על ידי הבורא.

למרות שעבודת הכיבוש מושגת

על ידי הסרת סיכוייו של המין האנושי,

בסוף, האדם עדיין יובא ליעד הנכון שאלוהים הכין לו.

מתוך 'עקבו אחר השה ושירו שירים חדשים'

ייתכן שתאהב גם...

המשיח הגיע, והוא מעניק לאדם את דרך החיים

ישועת האל הכול יכול

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

אמירותיו של המשיח של אחרית הימים | 'אלוהים עצמו, הייחודי ד'קדושתו של אלוהים' (א') חלק 1

אמירותיו של המשיח של אחרית הימים | 'אלוהים עצמו, הייחודי ד'קדושתו של אלוהים' (א') חלק 1

האל הכול יכול אומר,"כבר שיתפנו היום על סמכותו של אלוהים, וכרגע לא נדבר על הצדק של אלוהים. היום נדבר על נושא חדש לגמרי – קדושתו של אלוהים. קדושתו של אלוהים היא היבט נוסף של מהותו הייחודית של אלוהים, ולכן הכרחי מאוד שנערוך כעת שיתוף בנושא זה. היבט זה במהותו של אלוהים שאשתף בו, יחד עם שני ההיבטים ששיתפנו בהם בעבר, על טבעו הצודק של אלוהים וסמכותו של אלוהים – האם כולם ייחודיים? (כן.) קדושתו של אלוהים ייחודית גם היא, ולכן הבסיס לייחודיות זו, השורש שלה, הוא נושא השיתוף שלנו היום. מבינים? חיזרו אחריי: מהותו הייחודית של אלוהים היא קדושתו של אלוהים. (מהותו הייחודית של אלוהים היא קדושתו של אלוהים.) כיצד אתם מרגישים בלבכם אחרי שחזרתם על הביטוי הזה? ייתכן שלחלק מכם יש ספקות, ואתם שואלים: "למה לשתף בקדושתו של אלוהים?" אל דאגה, אסביר זאת צעד אחר צעד. ברגע שתשמעו את דבריי, תבינו מדוע חשוב לי לשתף בנושא הזה.

ראשית, הבה נגדיר את המילה "קדוש". תוך שימוש, בתפיסתכם ובכל הידע שצברתם, מהי לפי הבנתכם הגדרת המילה "קדוש"? הגדירו אותה למעני. (המילה "קדוש" פירושה ללא רבב, ללא השחיתות או הפגמים של האנושות. כל דבר הנובע ממנו, בין שזו מחשבה, דיבור ובין פעולה – כל דבר שהוא עושה – הוא חיובי לגמרי.) טוב מאוד. (המילה "קדוש" פירושה אלוהי, לא מחולל, שאינו יכול להיפגע על ידי האדם. משמעותה היא 'ייחודי', וזהו הסמל המאפיין את אלוהים.) (המילה "קדוש" פירושה ללא רבב, וזהו היבט של הטבע האלוהי שאינו יכול להיפגע.) זוהי הגדרתכם. בליבו של כול אדם, למילה 'קדוש' יש טווח, הגדרה ופרשנות. לכל הפחות ניתן לומר, שכאשר הנכם נתקלים במילה 'קדוש', ראשיכם אינם ריקים. יש לכם טווח מוגדר מסוים למילה הזו, והגדרתם של חלק מבני האדם לכך מתקרבת לשימוש במילה זו כדי להגדיר את מהות טבעו של אלוהים. טוב מאוד. מרבית בני האדם מאמינים שהמילה 'קדוש' היא חיובית, וניתן לאשר זאת. אך קדושתו של אלוהים שעליה אני רוצה לשתף היום, לא רק תוגדר או תוסבר. במקום זאת, אשתמש בכמה עובדות כדי לאשרר זאת וכדי לאפשר לכם להבין מדוע אני אומר שאלוהים הוא קדוש, ומדוע אני משתמש במילה 'קדוש' כדי לתאר את מהותו של אלוהים. עד שיסתיים השיתוף שלנו, אתם תרגישו שהשימוש במילה 'קדוש' כדי להגדיר את מהותו של אלוהים ולהתייחס לאלוהים, הוא גם ראוי וגם הולם ביותר. לכל הפחות, במסגרת המגבלות של השפות האנושיות הקיימות כיום, השימוש במילה זו כדי להתייחס לאלוהים מתאים במיוחד – זוהי המילה היחידה בשפה האנושית המתאימה ביותר להתייחסות לאלוהים. זו אינה מילה ריקה כאשר משתמשים בה כדי להתייחס לאלוהים, והיא אף אינה שבח ללא סיבה או מחמאה ריקה מתוכן. מטרת השיתוף שלנו היא לאפשר לכול אדם להכיר באמת היבט זה שבמהותו של אלוהים. אלוהים אינו חושש מהבנתם של בני האדם, אלא רק מחוסר הבנתם. אלוהים רוצה שכול אדם יכיר את מהותו, את מה שיש לו ומה שהינו. כך שבכול פעם שאנו מציינים היבט במהותו של אלוהים, נוכל להשתמש בעובדות רבות כדי לאפשר לבני האדם להבין שהיבט זה במהותו של אלוהים אכן קיים.

כעת משהגדרנו את המילה "קדוש", הבה נציג מספר דוגמאות. בשל התפיסות שבני אדם מחזיקים בהן, הם מדמיינים דברים ובני אדם 'קדושים' רבים. לדוגמא, האם בנים ובנות בתולים מוגדרים כקדושים במילונים של האנושות? האם הם אכן קדושים? (לא.) האם הגדרה זו של 'קדוש' והמושג 'קדוש' שאנו נשתף היום, הם אותו הדבר? (לא.) כאשר מביטים באדם בעל עקרונות מוסריים גבוהים ודיבור מזוכך ומתורבת, שלעולם אינו פוגע באיש, ושגורם לאחרים לחוש בנוח ולהסכים איתו כאשר הוא מדבר – האם הם קדושים? המורים הקונפוציאנים או אדונים בעלי עקרונות מוסריים גבוהים אשר הן דיבורם והן מעשיהם מזוככים – האם הוא קדושים? אלה אשר לעתים קרובות עושים טוב, נותנים צדקה, מסייעים לאחרים בצורה משמעותית ומביאים הנאה לחייהם – האם הם קדושים? (לא.) אלה שמחשבותיהם אינן אינטרסנטיות, שאין להם דרישות נוקשות מאף אדם, ושסובלניים כלפי הכול – האם הם קדושים? אלה שמעולם לא היה להם סכסוך עם איש ושלא ניצלו איש – האם הם קדושים? אלה אשר פועלים לטובת הזולת ושמביאים תועלת לאחרים ומחזקים את רוחם בכול דרך שהיא – האם הם קדושים? אלה המקדישים את כול חסכונות חייהם למען אחרים וחיים חיים פשוטים, המחמירים עם עצמם, אך מקלים עם אחרים – האם הם קדושים? (לא.) אתם זוכרים את אימהותיכם שדאגו לכם וטיפלו בכם בכול דרך אפשרית – האם הן קדושות? הדמויות האנושיות הנערצות על ידכם שאתם כה מוקירים, בין אם מדובר באנשים מפורסמים, כוכבי תקשורת או אנשים דגולים – האם הם קדושים? (לא.) הבה נביט כעת בנביאים מתוך כתבי הקודש שהיו יכולים לחזות את העתיד שלא היה ידוע לאחרים – האם הם היו קדושים? האנשים שהיו יכולים לתעד את דבריו של אלוהים ואת פרטי עבודתו בכתבי הקודש – האם הם היו קדושים? (לא.) האם משה היה קדוש? האם אברהם היה קדוש? (לא.). מה לגבי איוב? האם היה קדוש? (לא.) מדוע אתם אומרים זאת? איוב נקרא על ידי אלוהים אדם צדיק, אם כן, מדוע אף הוא אינו נחשב לקדוש? אתם מעט מודאגים, האין זה כך? האין בני אדם היראים את אלוהים וסרים מרע קדושים? כן או לא? (לא.) התשובה שלכם שלילית. על מה, אם כך, מבוססת תשובתכם השלילית? (אלוהים הוא ייחודי.) אני מגלה שיש לכם יכולת נפלאה להבין דברים במהירות ולהשתמש במה שלמדתם, ושלכולכם יש המיומנות המיוחדת הזו. אתם מעט מודאגים, לא בטוחים מספיק, ואינכם מעזים לומר "לא", אך אינכם מעזים גם לומר "כן", לכן אתם אומרים "לא" עם מעט קושי. הרשו לי לשאול אתכם שאלה נוספת. שליחיו של אלוהים – השליחים שאלוהים שולח אל פני האדמה – האם הם קדושים? (לא.) חישבו על זה היטב. ענו לאחר שחשבתם על השאלה. האם מלאכים הם קדושים? (לא.) בני אנוש שלא הושחתו על ידי השטן – האם הם קדושים? (לא.) אתם עונים "לא" לכל שאלה. על סמך מה? האם הצורה שבה התבטאתי כעת היא הסיבה לכך שאמרתם "לא"? אתם מבולבלים, האין זה כך? מדוע אם כן גם על מלאכים נאמר שהם אינם קדושים? אתם מודאגים, האין זה כך? אם כך, האם תוכלו לגלות על סמך מה בני האדם, הדברים או הישויות שלא נבראו שהזכרנו קודם לכן, אינם קדושים? אני בטוח שאינכם מסוגלים לעשות זאת, נכון? (כן.) לכן האין תשובתכם השלילית מעט חסרת אחריות? האם אינכם משיבים כלאחר יד? יש אנשים החושבים: "אתה שואל בצורה כזו, ולכן התשובה היא בוודאי 'לא'". אל תענו ללא מחשבה. חישבו היטב אם התשובה היא כן או לא. כאשר נשתף את הנושא הבא, אתם תדעו מדוע התשובה היא "לא". אספק לכם את התשובה עוד מעט. הבה נקרא קודם מתוך כתבי הקודש.

1. ציוויו של יהוה אלוהים לאדם

(בראשית ב' 15-17) ויקח יהוה אלֹהים, את-האדם; וינִּחהו בגן-עדן, לעבדה ולשמרה. ויצו יהוה אלֹהים, על-האדם לאמֹר: מכל עץ-הגן, אכל תאכֹל. ומעץ, הדעת טוב ורע – לא תאכל, ממנו: כי, ביום אכלך ממנו – מות תמות.

2. הנחש מפתה את האישה

(בראשית ג' 1-5) והנחש, היה ערום, מכל חית השדה, אשר עשה יהוה אלֹהים; ויאמר, אל-האשה, אף כי-אמר אלֹהים, לא תאכלו מכל עץ הגן. ותאמר האשה, אל-הנחש: מפרי עץ-הגן, נאכל. ומפרי העץ, אשר בתוך-הגן – אמר אלֹהים לא תאכלו ממנו, ולא תגעו בו: פן-תמֻתון. ויאמר הנחש, אל-האשה: לא-מות, תמֻתון. כי, ידע אלֹהים, כי ביום אכלכם ממנו, ונפקחו עיניכם; והייתם, כאלֹהים, יֹדעי, טוב ורע.

מאיזה ספר בכתבי הקודש נלקחו שני הציטוטים האלה? (בראשית.) האם כולכם מכירים את שני הקטעים האלה? זהו אירוע שהתרחש בהתחלה, כאשר נבראה האנושות. זה היה אירוע אמיתי. קודם כול, הבה נבדוק איזה סוג של ציווי יהוה אלוהים נתן לאדם וחווה, מפני שתוכן הציווי הזה חשוב מאוד לנושא שלנו היום. "ויצו יהוה אלֹהים, על-האדם לאמֹר..." המשיכו לקרוא את הקטע הבא. ("מכל עץ-הגן, אכל תאכֹל. ומעץ, הדעת טוב ורע – לא תאכל, ממנו: כי, ביום אכלך ממנו – מות תמות.") מה מכיל ציווי אלוהים לאדם בקטע זה? ראשית, אלוהים אומר לאדם מה מותר לו לאכול, כלומר את הפירות של העצים השונים. אין בהם רעל ולא טמונה בכך סכנה, הוא יכול לאכול הכול כרצונו, ללא חשש. זהו החלק הראשון. החלק השני הוא אזהרה. אזהרה זו אומרת לאדם שהוא אינו יכול לאכול את פירותיו של עץ מסוים. נאסר עליו לאכול מעץ הדעת טוב ורע. מה יקרה אם הוא יעשה זאת? אלוהים אמר לאדם: אם תאכל מעץ זה, מות תמות. האם המילים האלה ברורות? (כן.) אילו אלוהים היה אומר לכם זאת, אך מבלי שהבנתם מדוע, האם הייתם מתייחסים לכך כאל חוק או כאל ציווי שיש לציית לו? יש לציית לציווי זה, האין זה כך? אך בין שהאדם יכול לציית לציווי זה ובין שלא, דבריו של אלוהים הם חד-משמעיים. אלוהים אמר לאדם בצורה ברורה מה הוא יכול לאכול ומה הוא אינו יכול לאכול, ומה יקרה אם הוא יאכל דבר שאסור לו לאכול. האם נוכחתם במשהו מטבעו של אלוהים בדברים קצרים אלה שהוא אמר? האם דברים אלה של אלוהים אמיתיים? האם ישנה איזושהי הולכת שולל בדברים אלה? האם הוא אומר דברים שאינם נכונים? (לא.) האם יש איום בדבריו? (לא.) אלוהים אמר לאדם באמת ובכנות מה הוא יכול לאכול ומה נאסר עליו לאכול, באופן ברור ופשוט. האם ישנה משמעות נסתרת בדברים אלה? האם הדברים האלה ברורים? האם יש צורך בהשערות? (לא.) אין צורך לנחש, נכון? משמעותם ברורה ממבט ראשון, ואתה מבין אותה ברגע שאתה קורא אותם. הכול ברור כשמש. כלומר, מה שאלוהים חפץ לומר ולבטא בא מתוך ליבו והדברים שאלוהים מבטא נקיים, ישירים וברורים. אין בהם מניעים נסתרים או משמעויות חבויות. הוא דיבר לאדם ישירות, ואמר לו מה הוא יכול לאכול ומה נאסר עליו לאכול. כלומר, מהדברים האלה של אלוהים האדם יכול לראות שליבו של אלוהים שקוף, שליבו של אלוהים אמיתי. אין כאן בדל של שקר. אלוהים אינו אומר לאדם שנאסר עליו לאכול דבר שהוא אכיל, והוא אינו אומר "עשה זאת וראה מה יקרה" בנוגע לדברים שאסור לאכול. האם לכך הוא התכוון? (לא.) לא. אלוהים אומר את מה שהוא חושב בליבו. אם אני אומר שאלוהים קדוש מפני שהוא מראה וחושף את עצמו בדברים האלה ובאופן הזה, ייתכן שתרגישו כי עשיתי עניין מלא כלום או שהגזמתי בפרשנותי. אם כך, אל תדאגו, עוד לא סיימנו.

הבה נדבר על החלק שבו "הנחש מפתה את האישה." מיהו הנחש? (השטן.) השטן ממלא את תפקיד הניגוד בתוכנית הניהול בת ששת אלפי השנים של אלוהים, וזהו תפקיד שאיננו יכולים להתעלם ממנו כאשר אנו משתפים על קדושתו של אלוהים. מדוע אני אומר זאת? אם אינכם מכירים את הרוע והשחיתות של השטן או את אופיו של השטן, אין לכם שום דרך לזהות אותו, וכן אינכם יכולים לדעת מהי קדושה באמת. מתוך בלבול בני אדם מאמינים שמה שהשטן עושה הוא נכון, מפני שהם חיים בסוג זה של טבע מושחת. ללא ניגוד, ללא שום גורם להשוות אליו, לא תוכל לדעת מהי קדושה, ולכן יש להזכיר פה את הנושא הזה. לא שלפנו את הנושא הזה יש מאין, אלא מתוך דבריו ומעשיו של השטן נראה כיצד הוא פועל, כיצד הוא משחית את האנושות, מהו אופיו ומהו מראה פניו. ובכן, מה אמרה האישה לנחש? האישה סיפרה לנחש את הדברים שיהוה אלוהים אמר לה. על פי דבריה, האם היא אישרה את תוקפם של כול הדברים שאלוהים אמר לה? היא לא היתה יכולה לאשר זאת, האין זה כך? כמי שאך זה נבראה, לא היתה לה שום יכולת להבחין בין טוב לרע, אף לא היתה לה היכולת להבין שום דבר בסביבתה. הדברים שהיא אמרה לנחש מלמדים שהיא לא אישרה את דבריו של אלוהים כנכונים לפי דעתה; זו היתה גישתה. לכן, כאשר הנחש ראה שלאישה אין עמדה מגובשת בנוגע לדבריו של אלוהים, הוא אמר: "לא-מות, תמֻתון. כי, ידע אלֹהים, כי ביום אכלכם ממנו, ונפקחו עיניכם; והייתם, כאלֹהים, יֹדעי, טוב ורע." האם במילים אלה יש דבר שאינו כשורה? (כן.) מה אינו כשורה? לאחר שסיימתם לקרוא את המשפט הזה, האם קיבלתם תחושה בנוגע לכוונותיו של הנחש? (כן.) אילו כוונות היו לנחש? (לפתות את האדם ולגרום לו לחטוא.) הוא רצה לפתות את האישה כדי למנוע ממנה לציית לדברי אלוהים, אך האם הוא דיבר בצורה ישירה? (לא.) הוא לא דיבר בצורה ישירה, ולכן אנו יכולים לומר שהוא ערמומי מאוד. הוא ביטא את כוונתו בצורה ערמומית וחמקמקה כדי להגיע למטרתו שאותה הוא מסתיר מהאדם – זוהי עורמתו של הנחש. מאז ומתמיד השטן דיבר ופעל בצורה זו. הוא אומר "לא-מות, תמֻתון", מבלי לפרט את כול ההשלכות. אך כאשר שמעה זאת, האם התחולל משהו בליבה של האישה הבורה הזו? (כן.) הנחש היה מרוצה מפני שדבריו השיגו את ההשפעה הרצויה – זו היתה כוונתו הערמומית של הנחש. יתרה מזאת, בכך שהבטיח תוצאה שהאדם האמין שתהיה טובה עבורו, הוא פיתה את האישה באומרו: "ביום אכלכם ממנו, ונפקחו עיניכם." לכן האישה חשבה: "פקיחת עיני היא דבר טוב!" אך הנחש אמר דברים שהאדם האמין שהם טובים יותר, דברים שלא היו ידועים לאדם, דברים שרב כוחם לפתות את השומעים אותם: "והייתם, כאלֹהים, יֹדעי, טוב ורע." האין המילים אלה היו מאוד מפתות עבור האדם? הדבר הוא כמו שמישהו יאמר לכם: "צורת פניך נפלאה היא. הגשר של האף מעט קצר, אך אם תתקן אותו, תהיה מבין האנשים היפים בעולם!" האם דברים אלה ייגעו לליבו של אדם שמעולם לא חפץ בניתוח קוסמטי? (כן.) לפיכך, האם אלה מילים מפתות? האם פיתוי כזה יכול להשפיע עליכם? האם הוא בוחן אתכם? (כן.) האם אלוהים אומר דברים כאלה? האם היה איזשהו רמז לכך בדברי אלוהים שבהם עיינו זה עתה? (לא.) מדוע? האם אלוהים אומר את אשר הוא חושב בליבו? האם האדם יכול לראות את ליבו של אלוהים דרך דבריו? (כן.) אולם כאשר הנחש אמר את דבריו לאישה, האם הצלחתם לראות את ליבו? (לא.) בשל בורותו של האדם, לנחש היה קל לפתות את אדם וחווה, והם בקלות נפלו במלכודת והולכו שולל. אם כן, האם הצלחתם לראות את כוונותיו של השטן? האם הצלחתם לנחש את הכוונה שמאחורי דבריו? האם הצלחתם להבין את מזימתו ואת תכניתו הערמומית? (לא.) איזה מין טבע מייצג אופן דיבורו של השטן? איזו מהות ראיתם בשטן דרך דבריו? רוע. האם הוא ערמומי? ייתכן שלמראית עין הוא מחייך אליכם או אינו מציג שום הבעה. אך בליבו הוא מחשב כיצד להשיג את מטרתו, וזוהי המטרה שאינך מסוגל לראות. לכן אתם מתפתים לכול ההבטחות שהוא מבטיח לכם, לכול היתרונות שהוא מדבר עליהם. אתם רואים אותם כדבר טוב, ומרגישים שמה שהוא אומר מועיל וחשוב יותר מדברי אלוהים. כשדבר כזה קורה, האין האדם נהיה אסיר צייתן? (כן.) אם כך, האם האמצעים האלה שהשטן משתמש בהם אינם שטניים? אתם מרשים לעצמכם להתדרדר. מבלי להצטרף לנקוף אצבע, בעזרת שני המשפטים האלה אתם שמחים ללכת אחריו ולציית לו. מטרתו הושגה. האין כוונה זו מרושעת? האין זה מייצג את פניו האמיתיות של השטן? מתוך דבריו של השטן האדם יכול לראות את מניעיו המרושעים, רואה את פניו המבחילות ואת מהותו. האין זה כך? (כן.) השוואת המשפטים האלה ללא ניתוחם עלולה לגרום לכם להרגיש שדבריו של יהוה אלוהים משעממים, רגילים ונפוצים, ושאין טעם לעשות מהם עניין גדול כדי לשבח את כנותו של אלוהים. עם זאת, כאשר אנו מעמידים בניגוד לדברי האל את דבריו של השטן ואת פניו המבחילות, האם דבריו אלה של אלוהים משמעותיים יותר עבור בני האדם כיום? (כן.) בעזרת הניגוד הזה, האדם יכול לחוש בחוסר הרבב ובטוהר של אלוהים. האם אני צודק כאשר אני אומר זאת? (כן.) כול מילה שהשטן אומר, כמו גם מניעיו, כוונותיו והאופן שבו הוא מדבר – כולם מושחתים. מהו המאפיין העיקרי של צורת הדיבור שלו? הוא משתמש בשפה דו-משמעית כדי לפתות אתכם מבלי לאפשר לכם להבין זאת, ואף אינו נותן לכם להבחין במטרתו. הוא נותן לכם לבלוע את הפיתיון, וגורם לכם לשבח אותו ואת תכונותיו. האם זו אינה המזימה התמידית של השטן? (כן.) "

ייתכן שתאהב גם...

כיצד עלינו לקבל את פניו? ביאת המשיח מסיימת אלפי שנות ציפייה. קיראו עכשיו.

מוזיקה ישראלית חדשה – עדות לעוצמתו של הבורא – שבחים למעשי האל

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

סרטים דתיים | הדרך אל מלכות השמיים זרועה סכנות | 'גילוי פשר תעלומת ההתגלמות כבשר ודם'

סרטים דתיים | הדרך אל מלכות השמיים זרועה סכנות | 'גילוי פשר תעלומת ההתגלמות כבשר ודם'

כל מי שמאמין בישוע יודע שישוע אדוננו הוא אלוהים בהתגלמותו כבשר ודם – אך איש אינו יכול להבין לאשורה את האמת אודות ההתגלמות. בכתבי הקודש מופיעה נבואה לפיה ישוע יחזור שוב כבשר ודם, כדי לדבר ולעבוד באחרית הימים. אם איננו מכירים את אלוהים בהתגלמותו, אין לנו כל דרך לקדם בברכה את הביאה השנייה של ישוע, ואם כן – איך נכיר את אלוהים בהתגלמותו?

ייתכן שתאהב גם...

אמירותיו של המשיח של אחרית הימים | האנושות המושחתת זקוקה יותר לישועת האל בהתגלמותו כבשר ודם חלק 2

כיצד עלינו לקבל את פניו? ביאת המשיח מסיימת אלפי שנות ציפייה. קיראו עכשיו.

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

איך אפשר להכיר את מהותו האלוהית של המשיח?

הכרת המשיח

איך אפשר להכיר את מהותו האלוהית של המשיח?

פסוקים מכתבי הקודש, להתייחסות:

"ישוע אמר לו, 'אני הדרך, והאמת והחיים.'" " לא מעצמי אני אומר לכם את הדברים שאני אומר; האב השוכן בי הוא זה שעושה את מעשיו. האמינו לי שאני באב והאב בי. אם לא, האמינו בי משום המעשים עצמם" (יוחנן י"ד 10-11).

דברי אלוהים רלוונטיים:

לא כל כך קשה ללמוד דבר כזה, אבל הדבר מצריך את כולנו לדעת את האמת הזאת: מי שהוא התגלמות האל יחונן גם במהותו של אלוהים, ומי שהוא התגלמות האל יחונן גם בביטויו של אלוהים. מכיוון שאלוהים הופך לבשר, הוא יביא את העבודה שעליו לעשות, ומכיוון שאלוהים הופך לבשר, הוא יבטא את מה שהוא ויהיה מסוגל להביא לאדם את האמת, להעניק לאדם חיים ולהראות לאדם את הדרך. בשר ודם שלא ניחנים במהותו של אלוהים הם ודאי לא אלוהים בהתגלמותו כבשר ודם. אין ספק בכך. כדי להבין אם זו התגלמותו של אלוהים כבשר ודם, על האדם להכריע זאת על פי הטבע שהיא מבטאת והדברים שהיא אומרת. כלומר, יש לשפוט אם מדובר בהתגלמותו של אלוהים כבשר ודם ואם זו הדרך הנכונה רק על פי המהות. אם כן, המפתח להכרעה[א] אם מדובר בהתגלמותו של אלוהים הוא שימת לב למהות (עבודתו, דבריו, טבעו ועוד הרבה) ולא למראה החיצוני. אם האדם רואה רק את המראה החיצוני ומתעלם מהמהות, הדבר מעיד על הבורות והתמימות של האדם.

מתוך ההקדמה ל'הדבר מופיע בבשר'

באחרית הימים, כשאלוהים מתגלם כבשר ודם, הוא נעזר בעיקר בדבר כדי להגשים הכל ולהבהיר הכל. רק מדבריו תוכל להבין מה הוא; רק מדבריו תוכל להבין שהוא אלוהים עצמו. כשאלוהים בהתגלמותו יורד אל האדמה, הוא אינו עושה כל עבודה אחרת אלא רק אמירת דברים - וכך, אין צורך בעובדות, די במלים. הסיבה לכך היא שהוא בא בעיקר כדי לעשות את עבודתו, לאפשר לאדם לחזות בעוצמתו ובעליונותו בדבריו, לאפשר לאדם להבין מדבריו, כיצד הוא מסתתר בענווה, ולאפשר לאדם להכיר את כל כולו מדבריו. כל אשר שייך לו וכל אשר הינו נמצא בדבריו, חוכמתו ונפלאותו נמצאות בדבריו. כך גורמים לך לראות את השיטות הרבות שבהן אלוהים אומר את דבריו.

מתוך 'הכל מושג על ידי דבר אלוהים ' ב'הדבר מופיע בבשר'

בני האדם מכירים את אלוהים על ידי כך שהם חווים את עבודת האל, ואין אף דרך נכונה אחרת להכיר את אלוהים.

מתוך 'הכרת עבודתו של אלוהים כיום' ב'הדבר מופיע בבשר'

התהליך שבמהלכו בני האדם חווים את דברי האל זהה לתהליך שבמהלכו הם מכירים את הופעת דברי האל כבשר ודם. ככל שבני האדם חווים יותר את דברי האל, כך הם מכירים יותר את רוח האל. באמצעות חוויית דברי האל, בני האדם תופסים את עקרונות העבודה של רוח האל ומכירים את עקרונות עבודתה של רוח האל - כך הם מכירים את האל המעשי עצמו. למעשה, כשאלוהים הופך את בני האדם למושלמים וזוכה בהם, הוא מיידע אותם על מעשיו של האל המעשי, ומשתמש בעבודתו של האל המעשי כדי להראות לבני האדם את החשיבות האמיתית של ההתגלמות כבשר ודם ולהוכיח להם שרוח האל באמת הופיעה בפני האדם.

מתוך 'עליכם לדעת שהאל המעשי הוא אלוהים עצמו' ב'הדבר מופיע בבשר'

מבלי שהיינו מודעים לכך, האדם חסר החשיבות הזה הוביל אותנו אל תוך שלב אחר שלב של עבודתו של אלוהים. אנחנו עוברים אינספור ניסיונות, חווים אינסוף תוכחות ועומדים למבחן המוות. אנחנו לומדים על טבעו הצודק והמלכותי של אלוהים, וגם נהנים מהאהבה והחמלה שלו. אנחנו מפתחים הערכה לעוצמתו וחוכמתו האדירות של אלוהים. אנחנו עדים לחביבותו של אלוהים ורואים את רצונו העז של אלוהים להושיע את האדם. בדבריו של האדם הרגיל הזה, אנחנו מפתחים הכרה של טבעו ומהותו של אלוהים והבנה של רצונו של אלוהים ואת טבעו ומהותו של האדם ורואים את הדרך המובילה לישועה ולשלמות. דבריו ממיתים אותנו וגורמים לנו להיוולד מחדש; דבריו מביאים לנו נחמה, אך גם משאירים אותנו אכולי אשמה ובתחושת חבות; דבריו מביאים לנו שלווה ואושר, אך גם כאב גדול. לפעמים אנחנו מובלים כצאן לטבח בידיו; לפעמים אנחנו כבבת עינו, ונהנים מאהבתו וחיבתו; לפעמים כמו אויביו שחרון אפו הפך לאפר. אנחנו האנושות שהוא הציל, אנחנו שרצים בעיניו ואנחנו השיים האבודים שאחריהם הוא מחפש יומם וליל. הוא רחום כלפינו, הוא מתעב אותנו, הוא מרומם אותנו, הוא מנחם אותנו ומוכיח אותנו, הוא מדריך אותנו, הוא הופך אותנו לנאורים, הוא מוכיח אותנו ומטיל עלינו משמעת והוא אפילו מקלל אותנו. הוא דואג לנו יומם ולילה, הוא מגן עלינו ודואג לנו יומם ולילה, הוא לעולם לא עוזב אותנו והוא מקדיש לנו את כל דאגתו ומשלם כל מחיר עבורנו. בדבריו של האדם הרגיל והקטן הזה, שאינו אלא בשר ודם, זכינו לראות את אלוהים בכללותו וחזינו בייעוד שאלוהים העניק לנו. אולם אף על פי כן, היהירות עדיין אורבת בתוך לבנו ואנחנו עדיין מסרבים לקבל בפועל אדם כזה כאלוהינו. על אף שהוא נתן לנו מן כה רב ודברים כה רבים ליהנות מהם, שום דבר מכל אלה לא יכול לתפוס את מקומו של אדוננו בתוך לבנו. רק באי-רצון רב אנו מכבדים את זהותו המיוחדת ואת מעמדו של האדם הזה. אם הוא לא ירים את קולו כדי לאלץ אותנו להכיר בכך שהוא הוא אלוהים, לעולם לא נסכים להכיר בו כאל שעומד להגיע בקרוב, על אף שהוא עובד בקרבנו זמן כה רב.

מתוך 'התבוננות בהופעתו של אלוהים במשפטו ובייסוריו' ב'הדבר מופיע בבשר'

אמירתו של אלוהים נמשכת, והוא משתמש בשיטות ובזוויות מבט שונות כדי להפציר בנו מה עלינו לעשות ולהביע את קול לבו. דבריו נושאים כוח חיים, ומראים לנו באיזו דרך עלינו ללכת ומאפשרים לנו להבין מהי האמת. אנחנו מתחילים להימשך לדבריו; אנחנו מתחילים להתרכז בנימה ובאופן הדיבור שלו, ובאופן לא מודע, אנחנו מתחילים להתעניין בקול העולה מלבו של האדם הבלתי-מיוחד הזה. הוא עושה למעננו מאמצים כבירים, לא אוכל ולא ישן בגללנו, בוכה למעננו, נאנח למעננו, נאנק מחולי למעננו, נושא השפלה למען ייעודנו וישועתנו ולבו מדמם ומזיל דמעות בגלל המרדנות וקהות החושים שלנו. הוויה ותכונות כמו שיש לו אין לאדם רגיל ובני אדם מושחתים לא יכולים להחזיק בהן או לזכות בהן. יש בו סבלנות וסובלנות כפי שאין לאף אדם רגיל, ובשום יציר נברא אין האהבה שיש בו. איש מלבדו לא יכול לדעת את כל מחשבותינו, או לתפוס כמוהו את אופיינו ומהותנו, או לשפוט את המרדנות והשחיתות של האנושות, או לדבר אלינו ולעבוד בקרבנו כפי שהוא עובד בשמו של האל שבשמיים. לאיש מלבדו לא יכולות להיות הסמכות, החוכמה, והאצילות של אלוהים; הוא מבטא את טבעו של אלוהים, את מה ששייך לו ומה שהינו בשלמותם. איש מלבדו לא יכול להראות לנו את הדרך ולהביא לנו את האור. איש מלבדו לא יכול לגלות לנו את התעלומות שאלוהים לא חשף בפנינו מאז הבריאה ועד היום. איש מלבדו לא יכול להושיע אותנו מהשתעבדותנו לשטן ומהטבע המושחת שלנו. הוא מייצג את אלוהים ומביע את קול לבו של אלוהים, את תוכחות האל ואת דברי משפטו של אלוהים כלפי האנושות כולה. הוא החל עידן חדש, תקופה חדשה, והביא שמיים וארץ חדשים, עבודה חדשה. והוא הביא לנו תקווה, ושם סוף לחיי הערפול שניהלנו ואפשר לנו לחזות בנתיב הישועה במלואו. הוא כבש את כל הווייתנו, וזכה בלבנו. מרגע זה והלאה, דעתנו מודעת ורוחנו כאילו קמה לתחייה: האדם הפשוט וחסר החשיבות הזה, שחי בקרבנו ומזה זמן רב נדחה על ידינו – האין זה ישוע אדוננו, הנמצא תמיד במחשבותינו, ושאליו אנחנו כמהים יומם וליל? זה הוא! זה באמת הוא! הוא האל שלנו! הוא האמת, הדרך והחיים! הוא אפשר לנו לחיות שוב ולראות את האור והוא עצר את לבנו מלנדוד. חזרנו אל בית האל, חזרנו לעמוד לפני כס מלכותו. אנחנו ניצבים מולו פנים אל פנים, חזינו בארשת פניו וראינו את הדרך שלפנינו. באותו רגע, הוא כבש לחלוטין את לבנו. כבר אין לנו ספק מי הוא ואנחנו כבר לא מתנגדים לעבודתו ולדברו ואנחנו משתחווים לפניו בכניעה מוחלטת. כל רצוננו הוא ללכת בעקבות אלוהים כל שארית חיינו, ושאלוהים יהפוך אותנו מושלמים, ואנחנו רוצים לגמול לו על חסדו ועל אהבתו, ולהישמע לתזמוריו והסדריו, ולשתף פעולה עם עבודתו ולעשות כל מה שביכולתנו לעשות כדי להשלים את הדברים שהוא מטיל עלינו.

כיבוש האל כמוהו כתחרות אומנויות לחימה.

כל מילה של אלוהים מכה בנקודה הכי רגישה שלנו, ולאחריה אנחנו מלאי עצב ופחד. הוא חושף את תפיסותינו, את הדמיונות שלנו, וגם את הטבע המושחת שלנו. על פי כל מה שאנחנו אומרים ועושים, וכן על פי כל אחד ואחד מהמחשבות והרעיונות שלנו, אופיינו ומהותנו שלנו מתגלים בדבריו, מה שגורם לנו להשפלה ולחיל ורעדה. הוא מספר לנו על כל מעשינו, מטרותינו וכוונותינו, וכן על הטבע המושחת שלנו שמעולם לא גילינו, מה שגורם לנו להרגיש שאנחנו חשופים בפניו לחלוטין, ועוד יותר מכך, להרגיש משוכנעים לחלוטין. הוא שופט אותנו על התנגדותנו אליו, מייסר אותנו על כך שחיללנו את קדושתו וגינינו אותו וגורם לנו להרגיש שבעיניו אנחנו חסרי ערך ושאנחנו השטן בהתגלמותו. התקוות שלנו מתנפצות. אנחנו כבר לא מעזים לדרוש ממנו דברים בלתי סבירים ואפילו החלומות שלנו נעלמים בן-לילה. זאת עובדה שאף אחד מאיתנו לא יכול לדמיין ולא מוכן לקבל. לרגע קצר דעתנו יוצאת מאיזון ואנחנו לא יודעים איך להמשיך הלאה בדרך ולא יודעים איך להמשיך באמונתו. נדמה שהאמונה שלנו חזרה לנקודת ההתחלה, ומעולם לא פגשנו ולא הכרנו את ישוע אדוננו. כל מה שמתגלה לעינינו מבלבל אותנו וגורם לנו להרגיש שאנחנו נסחפים ללא שליטה. אנחנו מיואשים, אנחנו מאוכזבים, ובעומק לבנו אנחנו חשים בושה וכעס בלתי ניתנים לכיבוש. אנחנו מנסים להיפטר מהן, מנסים למצוא דרך מוצא, ועוד יותר מזה אנחנו מנסים להמשיך ולצפות לישוע מושיענו, ולחשוף בפניו את סודותינו הכמוסים ביותר. על אף שיש רגעים שבהם כלפי חוץ אנחנו לא יהירים ולא צנועים, בכל זאת מקננת בלבנו תחושת אובדן שמעולם לא הרגשנו לפני כן. על אף שלפעמים אנחנו יכולים להיראות רגועים באופן בלתי רגיל כלפי חוץ, בתוכנו אנחנו חווים סערה של ייסורים. המשפט והייסורים מידי אלוהים נטלו מכולנו כל תקווה וכל חלום, הותירו אותנו ללא הרצונות הראוותניים שלנו, ללא רצון להאמין שהוא מושיענו ושהוא מסוגל להושיע אותנו. משפטו וייסוריו פתחו תהום עמוקה ביננו לבינו, ואיש אפילו לא מוכן לחצות אותה. משפטו וייסוריו הם הפעם הראשונה שבה אנו חשים משוכה והשפלה כה משמעותיות. משפטו וייסוריו אפשרו לנו להעריך באמת את כבודו של אלוהים ואת אי-סובלנותו כלפי עבירות האדם, שבהשוואה אליהן אנחנו כה נחותים וטמאים. משפטו וייסוריו גרמו לנו להבין בפעם הראשונה עד כמה אנחנו יהירים ומנופחים, ועד כמה האדם לעולם לא ישתווה לאלוהים ולעולם לא יהיה בעל מעמד שווה לאלוהים. משפטו וייסוריו גרמו לנו להשתוקק לחדול לחיות בטבע כה מושחת וגרמו לנו להשתוקק להיפטר מוקדם ככל האפשר מהאופי והמהות האלה ולא עוד להיות מאוסים ומגעילים בעיניו. משפטו וייסוריו גרמו לנו להישמע לדבריו בשמחה, ולחדול לרצות להתמרד בתזמוריו והסדריו. משפטו וייסוריו השיבו לנו את הרצון לחפש חיים וגרמו לנו להיות שמחים לקבל אותו כמושיענו... יצאנו מעבודת הכיבוש, נחלצנו מהגיהינום, יצאנו מגיא צלמוות... האל הכול יכול זכה בנו, בקבוצת בני האדם הזאת! הוא ניצח את השטן והכניע את כל אויביו!

מתוך 'התבוננות בהופעתו של אלוהים במשפטו ובייסוריו' ב'הדבר מופיע בבשר'

אתם לא תראו שאלוהים מחזיק בהשקפות לגבי דברים, הדומות לאלה שיש לאנשים, ויתרה מזאת, לא תראו אותו משתמש בנקודות המבט של האדם, בידע שלו, במדע שלו, בפילוסופיה שלו או בדימיונו של האדם כדי לטפל בדברים. תחת זאת, כול דבר שאלוהים עושה וכול מה שהוא חושף קשור לאמת. כלומר, כול מילה שהוא אומר וכל פעולה שהוא מבצע נוגעות לאמת. אמת זו אינה פנטזיה חסרת בסיס. אמת זו ודברים אלה נאמרים על ידי אלוהים בזכות מהותו של אלוהים וחייו. מכיוון שדברים אלה והמהות של כול הדברים שאלוהים עשה הם אמת, אנו יכולים לומר שמהותו של אלוהים קדושה. במילים אחרות, כול מה שאלוהים אומר ועושה מביא חיות ואור לבני האדם. הדבר מאפשר לאנשים לראות דברים חיוביים ואת המציאות של הדברים החיוביים האלה, וכן מכוון את האנושות לעבר נתיב האור כדי שתוכל ללכת בדרך הנכונה. דברים אלה נקבעים בזכות מהותו של אלוהים, והם נקבעים בשל מהות קדושתו.

מתוך 'אלוהים עצמו, הייחודי ה'' ב'המשך של הדבר מופיע בבשר'

אלוהים, שחי גם הוא בארץ הטינופת, לא זוהם בטינופת כלל וכלל. הוא חיי באותו עולם מטונף שאתם חיים בו, אך הוא ניחן בהיגיון ותובנה. הוא מתעב את הטינופת. אתם עצמכם לא יכולים לראות את הדברים המטונפים במילים ובמעשים שלכם, אבל הוא יכול לראות אותם - הוא יכול להראות לכם אותם. הדברים הישנים שלכם - היעדר התרבות, התובנה וההיגיון שלכם, אורח החיים הנחשל שלכם - נחשפו כולם בכך שהוא גילה אותם כעת. אלוהים בא אל פני האדמה כדי לעבוד כך, כדי שבני האדם יראו את קדושתו ואת טבעו הצודק. הוא שופט אתכם ומטיל עליכם ייסורים, וגורם לכם להבין את עצמכם. לפעמים אופייכם השטני מופיע, והוא יכול להראות לכם אותו. הוא מכיר את מהותה של האנושות כמו את כף ידו. הוא חי כמוכם, אוכל את אותו מזון שאתם אוכלים, חי בבית דומה לשלכם, אך הוא יודע הרבה יותר מכם. אולם מה שהוא שונא יותר מכל הוא תורות החיים של האנושות והנכלוליות והרמאות של בני האדם. הוא שונא את הדברים האלה והוא לא מוכן להכיר בהם. הוא שונא במיוחד את האינטראקציות של בני האדם שמהותן של הבשר והדם. על אף שהוא לא לגמרי מבין חלק מההבנה הכללית של האינטראקציות האנושיות, הוא מודע לגמרי לזמנים שבהם בני האדם חושפים חלק מטבעם המושחת. בעבודתו, הוא מדבר ומלמד את בני האדם באמצעות הדברים האלה שבהם, ובאמצעותם, הוא שופט את בני האדם ומגלה את טבעו הצודק והקדוש. כל בני האדם הופכים לניגודים לעבודתו. רק אלוהים בהתגלמותו כבשר ודם יכול לגלות כל מיני דברים לגבי טבעה המושחת של האנושות ואת כל פרצופיו המכוערים של השטן. אלוהים לא מעניש אתכם, הוא רק רוצה שתשמשו לו ניגודים לקדושתו של אלוהים, ואז אתם לא יכולים לעמוד איתן לבדכם מפני שאתם מטונפים מדי. הוא מדבר באמצעות הדברים האלה שבני האדם מגלים, והוא חושף אותם כדי שבני האדם יוכלו לדעת כמה אלוהים קדוש. הוא לא יניח אפילו לקמצוץ מהטינופת של בני האנוש, ואפילו לא לדעה המטונפת הקטנה ביותר בלבם, או למילים ומעשים שלא עולים בקנה אחד עם רצונו. באמצעות דבריו, לא יישאר זכר לטינופת באף אדם, ובשום דבר - הכל ייחשף. הוא עושה זאת רק כדי שתראו שהוא באמת שונה מבני האדם. הוא נגעל מאוד אפילו מהטיפה הקטנה ביותר של טינופת באנושות. לפעמים בני האדם אפילו לא מבינים, ואומרים: "מדוע אתה תמיד כועס? אלוהים, מדוע אתה לא מתחשב בחולשותיה של האנושות? מדוע אתה לא מגלה שום סלחנות לאנושות? מדוע אתה כל כך לא מתחשב באדם? אתה יודע כמה בני האדם מושחתים. אם כן, מדוע אתה בכל זאת מתייחס כך אל בני האדם?" הוא נגעל מחטא. הוא שונא חטא. הוא נגעל במיוחד מכל מרדנות שיש בכם. כשאתם חושפים טבע מרדני, הוא נגעל עד בלי די. באמצעות הדברים האלה מתבטאים טבעו ומהותו. כשתשוו זאת לעצמכם, אתם תראו שעל אף שהוא אוכל את אותו מזון, לובש את אותם בגדים, ונהנה מאותן הנאות כמו בני האדם, ועל אף שהוא חי לצד האנושות וביחד איתה, הוא לגמרי שונה. זו עצם המשמעות של שימוש כניגוד, הלא כן? באמצעות הדברים האלה בבני האדם, עוצמתו האדירה של אלוהים מתגלה על דרך הניגוד. זוהי חשיכה שמדגישה את קיומו היקר של האור.

מתוך 'כיצד השלב השני בעבודת הכיבוש נושא פרי' ב'הדבר מופיע בבשר'

אלוהים מודע היטב למהותו של האדם והוא יכול לחשוף כל מיני נוהגים השייכים לכל מיני בני אדם. הוא אפילו טוב יותר בחשיפת טבע אנושי מושחת והתנהגות מרדנית. הוא לא חי בקרב בני האדם הארציים, אבל הוא מודע לאופיים של בני התמותה ולכל שחיתויותיהם של בני האדם הארציים. כזה הוא אלוהים. אף שהוא לא מתעסק בעולם, הוא מכיר את הכללים לעיסוק בעולם, משום שהוא מבין לגמרי את האופי האנושי. הוא יודע על עבודתה של רוח האל, שעין האדם לא תראה ואוזנו לא תשמע, הן בהווה והן בעבר. בכך כלולה חוכמה שאינה תורת חיים, ופלאים שהאדם מתקשה לתפוס. זוהי מהותו של אלוהים, הגלויה לבני האדם אך גם נסתרת מהם. הוא לא מביע את מהותו של בן אדם יוצא מגדר הרגיל, אלא את התכונות וההוויה הפנימיות של רוח האל. הוא לא נוסע ברחבי העולם אבל הוא יודע עליו הכל. הוא יוצר קשר עם "דמויי-האדם" הנעדרים כל ידע או תובנה, אך הוא מביע דברים המתעלים על ידע ועל דבריהם של בני אדם דגולים. הוא חי בקרב קבוצה של בני אדם אטומים וקהי חושים, הנעדרים אנושיות ולא מבינים את המוסכמות האנושיות ואת החיים האנושיים. עם זאת, הוא יכול לבקש מהאנושות להביא לידי ביטוי את האנושות הרגליה, ובו בזמן לחשוף את האנושיות השפלה והנמוכה של האנושות. כל אלה הם מהותו, המרוממת יותר מזו של כל בן אדם בשר ודם. אין לו צורך בחוויה של חיי חברה מסובכים, מגושמים ומטונפים כדי לבצע את העבודה שעליו לבצע, וכדי לחשוף את מהותה של האנושות המושחתת. חיי החברה המטונפים לא מחנכים את בשרו ודמו. עבודתו ודבריו רק חושפים את מרדנותו של האדם, אבל הם לא מספקים לאדם את החוויה והלקחים הנחוצים כדי להתמודד עם העולם. אלוהים לא צריך לחקור את החברה או את משפחתו של האדם, כשהוא מעניק לאדם חיים. חשיפתו של האדם ושיפוטו אינם מהווים ביטוי לחוויותיו של אלוהים כבשר ודם. אלוהים עושה זאת כדי לחשוף את רשעותו של האדם לאחר שמזה זמן רב הכיר את מרדנותו של האדם ואת שחיתותה של האנושות. העבודה שאלוהים מבצע נעשית רק כדי לגלות לאדם את טבעו, ולבטא את הווייתו. רק אלוהים יכול לעשות את העבודה הזאת - זה לא דבר שאדם בשר ודם מסוגל לבצע. בכל הנוגע לעבודתו של אלוהים, האדם לא יכול להבין את אישיותו של אלוהים. האדם גם לא מסוגל לסווג את אלוהים כיציר נברא בהתבסס על עבודתו. גם מהותו של אלוהים מונעת מסיווגו כיציר נברא. האדם יכול רק להחשיב את אלוהים כלא-אנושי, אבל הוא לא יודע באיזו קטגוריה לשים את אלוהים. לכן האדם נאלץ לשים אותו בקטגוריה של אלוהים. יש היגיון מסוים בסיווג זה מצד האדם, מכיוון שאלוהים ביצע עבודה רבה בקרב בני האדם שהאדם לא מסוגל לעשות.

מתוך 'עבודת האל ועבודת האדם' ב'הדבר מופיע בבשר'

מתוך:ברק ממזרח

ייתכן שתאהב גם...

אמירותיו של המשיח של אחרית הימים | 'מהות הבשר שאלוהים מתגלם בו'

הללו את ביאת המשיח – המזמורים החדשים

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

הדרך אל מלכות השמיים זרועה סכנות | 'האם חזרתו של ישוע כהתגלמות בשר ודם מבוססת על כתבי הקודש?'

הדרך אל מלכות השמיים זרועה סכנות | 'האם חזרתו של ישוע כהתגלמות בשר ודם מבוססת על כתבי הקודש?'

רבים מבין הממתינים בשקיקה לביאה השנייה של ישוע מייחסים חשיבות אך ורק לנבואה מכתבי הקודש, שבה נכתב שישוע יירד מן העננים ויבוא שוב – אך אינם מתייחסים לנבואה לפיה הביאה השנייה של ישוע תהיה כהתגלמות בשר ודם. לכל דרך שמעידה על כך שבביאתו השנייה, ישוע בא כאלוהים בהתגלמותו, הם מתייחסים כאל דרך שקרית. האם הבנתם והתנהלותם תואמים את כתבי הקודש? לעניין שובו של ישוע כהתגלמות בשר ודם, מה אומרות בדיוק הנבואות שבכתבי הקודש?

לדעת יותר

המשיח בא——פעמון האזעקה באחרית הימים

המשיח הגיע, והוא מעניק לאדם את דרך החיים

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

סרטים דתיים 'הדרך אל מלכות השמיים זרועה סכנות' | כיצד אלוהים יוצר קבוצה של מתגברים באחרית הימים

סרטים דתיים 'הדרך אל מלכות השמיים זרועה סכנות' | כיצד אלוהים יוצר קבוצה של מתגברים באחרית הימים

המשיחי ז'ונג סין הוא דרשן בכנסייה ביתית בסין היבשתית. הוא מוביל את אחיו ואחיותיו לחקור את דרך האמת, וקובע שהאל הכול יכול הוא ישוע אדוננו בשובו. אך ישנם כאלה שההתנגדות המטורפת לכנסיית האל הכול יכול והוקעתה על-ידי הממשל הקומוניסטי בסין והחוג הדתי מבלבלים אותם. כאשר אלה מקשיבים לשיתוף שעורכים העדים מכנסיית האל הכול יכול, הם מבינים את הסיבה שבשורש מרדנותה של האנושות כלפי אלוהים. הם גם רואים בבירור מדוע הדרך אל מלכות השמיים זרועה בקשיים, וכך הם מתחילים לרכוש כושר הבחנה באשר למהותם של הממשל הקומוניסטי השטני בסין ושל מנהיגי העולם הדתי – מהות של שנאת האמת והתנגדות לאלוהים. בסופו של דבר, אנשים מסוגו של ז'ונג סין מקבלים ללא סייג את בשורת מלכותו של האל הכול יכול.

ייתכן שתאהב גם...

הופיעו אותות בדבר אחרית הימים - המשיח הגיע

.איך חיזוק באמונה למרות כל הקשיים הרבים? חיוני לבני העם היהודי

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

כיצד יש להבחין בקולו של אלוהים? כיצד ניתן לוודא שהאל הכול יכול הוא אכן האדון ישוע שחזר?

כיצד ניתן לוודא שהאל הכול יכול הוא אכן האדון ישוע שחזר?

כיצד יש להבחין בקולו של אלוהים? כיצד ניתן לוודא שהאל הכול יכול הוא אכן האדון ישוע שחזר?

פסוקים מכתבי הקודש, להתייחסות:

"צאני שומעות את קולי, ואני מכיר אותן, והן הולכות אחריי" (יוחנן י' 27).

"יש לי עוד דברים רבים להגיד לכם, אך אתם לא יכולים לשאת אותם כעת. ואולם לאחר שהוא, שהוא רוח האמת, יבוא, הוא ידריך אתכם אל האמת כולה, משום שהוא לא ידבר מעצמו, אלא יגיד את מה שהוא ישמע, והוא יראה לכם את הבאות" (יוחנן ט"ז 12-13).

דברי אלוהים רלוונטיים:

דברי האל בהתגלמותו כבשר ודם פותחים עידן חדש, מכוונים את האנושות כולה, מגלים תעלומות ומראים לאדם את הכיוון קדימה בעידן חדש. הנאורות שהאדם זוכה בה היא רק נוהג או ידע פשוטים. היא לא יכולה לכוון את האנושות כולה לעידן חדש או לגלות התעלומה של אלוהים עצמו. אחרי הכל, אלוהים הוא אלוהים והאדם הוא אדם. לאלוהים יש המהות של אלוהים ולאדם יש המהות של האדם.

מתוך ההקדמה ל'הדבר מופיע בבשר'

מי שהוא התגלמות האל יחונן גם במהותו של אלוהים, ומי שהוא התגלמות האל יחונן גם בביטויו של אלוהים. מכיוון שאלוהים הופך לבשר, הוא יביא את העבודה שעליו לעשות, ומכיוון שאלוהים הופך לבשר, הוא יבטא את מה שהוא ויהיה מסוגל להביא לאדם את האמת, להעניק לאדם חיים ולהראות לאדם את הדרך. בשר ודם שלא ניחנים במהותו של אלוהים הם ודאי לא אלוהים בהתגלמותו כבשר ודם. אין ספק בכך. כדי להבין אם זו התגלמותו של אלוהים כבשר ודם, על האדם להכריע זאת על פי הטבע שהיא מבטאת והדברים שהיא אומרת. כלומר, יש לשפוט אם מדובר בהתגלמותו של אלוהים כבשר ודם ואם זו הדרך הנכונה רק על פי המהות. אם כן, המפתח להכרעה[א] אם מדובר בהתגלמותו של אלוהים הוא שימת לב למהות (עבודתו, דבריו, טבעו ועוד הרבה) ולא למראה החיצוני. אם האדם רואה רק את המראה החיצוני ומתעלם מהמהות, הדבר מעיד על הבורות והתמימות של האדם.

מתוך ההקדמה ל'הדבר מופיע בבשר'

ראשית, שהוא מסוגל לפתוח עידן חדש; שנית, שהוא מסוגל לתמוך בחייו של האדם ולהראות לאדם כיצד להיות חסיד האל. די בכך כדי לקבוע שהוא הוא אלוהים בכבודו ובעצמו. לכל הפחות, העבודה שהוא עושה יכולה לייצג לגמרי את רוח האל, ומעבודה כזו ניתן לראות שרוח האל שוכנת בקרבו. מכיוון שהעבודה שעשה האל בהתגלמותו כבשר ודם הייתה בעיקר להביא לעולם עידן חדש, להוביל עבודה חדשה ולפתוח נסיבות חדשות, די בתנאים המעטים האלה כדי לקבוע שהוא אלוהים בכבודו ובעצמו.

מתוך 'ההבדל בין כהונת האל בהתגלמותו וחובת האדם' ב'הדבר מופיע בבשר'

...כי סמכותו וזהותו של אלוהים נחשפות בבירור בניסוח אמירותיו של אלוהים. לדוגמה כשאלוהים אומר, "בריתי אתך והיית... נתתיך. והפרתי אותך..." ביטויים כגון "והיית" ו"נתתיך", שניסוחם נושא בתוכו את האישור לזהותו וסמכותו של אלוהים, הם במובן אחד, סימן לנאמנותו של הבורא. במובן אחר, אלה הן מילים מיוחדות שבהן משתמש אלוהים, בעל זהות הבורא - בנוסף להיותן חלק מאוצר המילים המקובל...

...דברים אלה נאמרו מפי אלוהים, ובדברי אלוהים יש עוצמה, מלכותיות וסמכות. כוח וסמכות אלה, והעובדה שההגשמה בלתי נמנעת, אינם ניתנים להשגה על ידי ישות כלשהי, שנבראה או שלא נבראה, ואין ישות, שנבראה או שלא נבראה, אשר יכולה להתעלות עליהם. רק הבורא יכול לשוחח עם האנושות בנימה ואינטונציה כאלה, ועובדות הוכיחו כי הבטחותיו אינן מילים ריקות מתוכן או התרברבויות חסרות בסיס, אלא הן ביטוי לסמכות הייחודית ששום אדם, דבר או עצם אינו יכול להתעלות עליה.

...כאשר דברים כאלה נאמרים מפי אלוהים, הם מהווים גילוי וביטוי לטבעו האמיתי של אלוהים, גילוי וביטוי מושלמים למהותו וסמכותו של אלוהים, ואין דבר הולם ומתאים יותר כהוכחה לזהות הבורא. האופן, הנימה והניסוח של אמירות כאלה הם בדיוק הסימן לזהות הבורא, ומתאימים באופן מושלם לביטוי זהותו של אלוהים עצמו, ואין בהם העמדת פנים או טומאה. הם הדגמה מושלמת, מלאה ומוחלטת למהותו ולסמכותו של הבורא.

מתוך 'אלוהים עצמו, הייחודי א'' ב'המשך של הדבר מופיע בבשר'

הפעם אלוהים מגיע לעשות את עבודתו לא בגוף רוחני אלא בגוף רגיל לגמרי. לא רק שזה גופו של אלוהים בהתגלמותו השנייה, אלא שזה גם הגוף שבו הוא חוזר. זהו גוף בשר ודם רגיל לגמרי. לא ניתן לראות שום הבדל בינו לבין גופם של בני אדם אחרים, אבל ניתן לקבל ממנו את האמיתות שמעולם לא שמעתם. הגוף הזה, העשוי בשר ודם חסרי חשיבות לכאורה, הוא התגלמותם של כל דברי האמת של אלוהים. הוא מוציא לפועל את עבודתו של אלוהים באחרית הימים, והוא מבטא את כלל טבעו של אלוהים כדי שהאדם יכיר את הטבע הזה. האם לא רציתם עד מאוד לראות את אלוהים שבשמיים? האם לא רציתם עד מאוד להבין את אלוהים שבשמיים? האם לא רציתם עד מאוד לראות את יעדה הסופי של האנושות? הוא יספר לכם את כל הסודות האלה שאיש עוד לא שמע, והוא אפילו יספר לכם את האמיתות שאתם לא מבינים. הוא השער שלכם למלכות והוא המדריך שלכם לעידן החדש. בשר ודם כאלה, שהם רגילים מאוד, טומנים בחובם תעלומות בלתי נתפסות. ייתכן שמעשיו לא יהיו מובנים לכם כלל, אבל די במטרתה של עבודתו כולה להוכיח לכם שהוא לא עשוי בשר ודם פשוטים כפי שחושב האדם. זאת משום שהוא מייצג את רצון אלוהים וכן את דאגת אלוהים לאנושות באחרית הימים. אף על פי שאתם לא יכולים לשמוע את דבריו שנדמה שמזעזעים את השמיים ואת הארץ, ושאתם לא יכולים לראות את עיניו הבוערות כלהבות, ואף על פי שאתם לא יכולים לחוש את מטה הברזל שלו, אתם יכולים לשמוע בדבריו את זעם אלוהים ולדעת שאלוהים מרחם על האנושות; אתם יכולים לראות את טבעו הצודק של אלוהים ואת חוכמתו, ויתרה מכך, אתם יכולים להבין את חששו ואת דאגתו לאנושות כולה.

מתוך 'הידעתם? אלוהים עשה מעשה אדיר בקרב בני האדם' ב'הדבר מופיע בבשר'

עבודתו של אלוהים וכול אשר רואה האדם מאלוהים על פני האדמה הם בהחלט על-טבעיים. הדברים שאתה רואה בעיניך ושומע באוזניך כולם על-טבעיים, שכן עבודתו ודבריו אינם ניתנים להבנה ובלתי מושגים עבור האדם. אם דבר-מה מן השמיים מורד אל הארץ, כיצד הוא יכול שלא להיות על-טבעי? מסתורי מלכות השמיים הובאו אל הארץ, מסתורין שהיו בלתי ניתנים להבנה ולהערכה על ידי בני האדם, נפלאים ומלאי חוכמה- האם כול אלה אינם על-טבעיים?...

מתוך 'מסתורין ההתגלמות (1)' ב'הדבר מופיע בבשר'

אלוהים מודע היטב למהותו של האדם והוא יכול לחשוף כל מיני נוהגים השייכים לכל מיני בני אדם. הוא אפילו טוב יותר בחשיפת טבע אנושי מושחת והתנהגות מרדנית. הוא לא חי בקרב בני האדם הארציים, אבל הוא מודע לאופיים של בני התמותה ולכל שחיתויותיהם של בני האדם הארציים. כזה הוא אלוהים. אף שהוא לא מתעסק בעולם, הוא מכיר את הכללים לעיסוק בעולם, משום שהוא מבין לגמרי את האופי האנושי. הוא יודע על עבודתה של רוח האל, שעין האדם לא תראה ואוזנו לא תשמע, הן בהווה והן בעבר. בכך כלולה חוכמה שאינה תורת חיים, ופלאים שהאדם מתקשה לתפוס. זוהי מהותו של אלוהים, הגלויה לבני האדם אך גם נסתרת מהם. הוא לא מביע את מהותו של בן אדם יוצא מגדר הרגיל, אלא את התכונות וההוויה הפנימיות של רוח האל. הוא לא נוסע ברחבי העולם אבל הוא יודע עליו הכל. הוא יוצר קשר עם "דמויי-האדם" הנעדרים כל ידע או תובנה, אך הוא מביע דברים המתעלים על ידע ועל דבריהם של בני אדם דגולים. הוא חי בקרב קבוצה של בני אדם אטומים וקהי חושים, הנעדרים אנושיות ולא מבינים את המוסכמות האנושיות ואת החיים האנושיים. עם זאת, הוא יכול לבקש מהאנושות להביא לידי ביטוי את האנושות הרגליה, ובו בזמן לחשוף את האנושיות השפלה והנמוכה של האנושות. כל אלה הם מהותו, המרוממת יותר מזו של כל בן אדם בשר ודם. אין לו צורך בחוויה של חיי חברה מסובכים, מגושמים ומטונפים כדי לבצע את העבודה שעליו לבצע, וכדי לחשוף את מהותה של האנושות המושחתת. חיי החברה המטונפים לא מחנכים את בשרו ודמו. עבודתו ודבריו רק חושפים את מרדנותו של האדם, אבל הם לא מספקים לאדם את החוויה והלקחים הנחוצים כדי להתמודד עם העולם. אלוהים לא צריך לחקור את החברה או את משפחתו של האדם, כשהוא מעניק לאדם חיים. חשיפתו של האדם ושיפוטו אינם מהווים ביטוי לחוויותיו של אלוהים כבשר ודם. אלוהים עושה זאת כדי לחשוף את רשעותו של האדם לאחר שמזה זמן רב הכיר את מרדנותו של האדם ואת שחיתותה של האנושות. העבודה שאלוהים מבצע נעשית רק כדי לגלות לאדם את טבעו, ולבטא את הווייתו. רק אלוהים יכול לעשות את העבודה הזאת - זה לא דבר שאדם בשר ודם מסוגל לבצע.

מתוך 'עבודת האל ועבודת האדם' ב'הדבר מופיע בבשר'

כשבני אדם חווים את עבודתו של אלוהים, הדבר הראשון שהם יודעים לגביו הוא שהוא נשגב מבינתם, חכם ונפלא. הם יראים אותו באופן לא מודע, ומרגישים את המסתורין בעבודה שהוא עושה, שהיא מעבר להישג ידה של התפיסה האנושית. בני אדם רק מעוניינים להיות מסוגלים לעמוד בדרישותיו ולהשביע את רצונו. הם לא שואפים להתעלות עליו, משום שהעבודה שאלוהים מבצע חורגת מגבולות חשיבתו ודמיונו של האדם, והאדם לא יכול לבצע אותה במקומו. אפילו האדם עצמו לא מכיר את מגרעותיו שלו, ואילו אלוהים פתח נתיב חדש, ובא כדי להכניס את האדם לעולם חדש ויפה יותר, כדי שהאנושות תזכה להתקדמות חדשה והתחלה חדשה. מה שאדם חש כלפי אלוהים אינו הערצה, או ליתר דיוק, אינו הערצה בלבד. חווייתו העמוקה ביותר של האדם היא מורא ואהבה וההרגשה שאלוהים אכן נפלא. הוא עושה עבודה שהאדם לא יכול לעשות ואומר דברים שהאדם לא יכול לומר. בני אדם שחוו את עבודתו של אלוהים תמיד חווים הרגשה שלא ניתן לתאר. בני אדם עם חוויות עמוקות אוהבים את אלוהים במיוחד. הם תמיד מרגישים את חביבותו, והם מרגישים שעבודתו כה חכמה ונפלאה, ובכך נוצרת בקרבם עוצמה אינסופית. לא מדובר בפחד או באהבה וכבוד המתעוררים לפרקים, אלא בתחושה עמוקה של חמלתו של אלוהים ושל סובלנותו כלפי האדם. עם זאת, בני אדם שחוו את הייסורים והשיפוט בידי אלוהים מרגישים שהוא נשגב וחסין לכל פגיעה.

מתוך 'עבודת האל ועבודת האדם' ב'הדבר מופיע בבשר'

דבריו נושאים כוח חיים, ומראים לנו באיזו דרך עלינו ללכת ומאפשרים לנו להבין מהי האמת. אנחנו מתחילים להימשך לדבריו; אנחנו מתחילים להתרכז בנימה ובאופן הדיבור שלו, ובאופן לא מודע, אנחנו מתחילים להתעניין בקול העולה מלבו של האדם הבלתי-מיוחד הזה. הוא עושה למעננו מאמצים כבירים, לא אוכל ולא ישן בגללנו, בוכה למעננו, נאנח למעננו, נאנק מחולי למעננו, נושא השפלה למען ייעודנו וישועתנו ולבו מדמם ומזיל דמעות בגלל המרדנות וקהות החושים שלנו. הוויה ותכונות כמו שיש לו אין לאדם רגיל ובני אדם מושחתים לא יכולים להחזיק בהן או לזכות בהן. יש בו סבלנות וסובלנות כפי שאין לאף אדם רגיל, ובשום יציר נברא אין האהבה שיש בו. איש מלבדו לא יכול לדעת את כל מחשבותינו, או לתפוס כמוהו את אופיינו ומהותנו, או לשפוט את המרדנות והשחיתות של האנושות, או לדבר אלינו ולעבוד בקרבנו כפי שהוא עובד בשמו של האל שבשמיים. לאיש מלבדו לא יכולות להיות הסמכות, החוכמה, והאצילות של אלוהים; הוא מבטא את טבעו של אלוהים, את מה ששייך לו ומה שהינו בשלמותם. איש מלבדו לא יכול להראות לנו את הדרך ולהביא לנו את האור. איש מלבדו לא יכול לגלות לנו את התעלומות שאלוהים לא חשף בפנינו מאז הבריאה ועד היום. איש מלבדו לא יכול להושיע אותנו מהשתעבדותנו לשטן ומהטבע המושחת שלנו. הוא מייצג את אלוהים ומביע את קול לבו של אלוהים, את תוכחות האל ואת דברי משפטו של אלוהים כלפי האנושות כולה. הוא החל עידן חדש, תקופה חדשה, והביא שמיים וארץ חדשים, עבודה חדשה. והוא הביא לנו תקווה, ושם סוף לחיי הערפול שניהלנו ואפשר לנו לחזות בנתיב הישועה במלואו. הוא כבש את כל הווייתנו, וזכה בלבנו. מרגע זה והלאה, דעתנו מודעת ורוחנו כאילו קמה לתחייה: האדם הפשוט וחסר החשיבות הזה, שחי בקרבנו ומזה זמן רב נדחה על ידינו - האין זה ישוע אדוננו, הנמצא תמיד במחשבותינו, ושאליו אנחנו כמהים יומם וליל? זה הוא! זה באמת הוא! הוא האל שלנו! הוא האמת, הדרך והחיים!

מתוך 'התבוננות בהופעתו של אלוהים במשפטו ובייסוריו' ב'הדבר מופיע בבשר'

מתוך:ברק ממזרח

ייתכן שתאהב גם...

הללו את ביאת המשיח – המזמורים החדשים

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף
12345
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל ברק ממזרח אלא אם צויין אחרת