00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

מסטיף האנגלי

מסטיף האנגלי

מסטיף האנגלי (הידוע גם בשם מסטיף אנגלי ישן או מסטיף) הוא גזע של כלבי ענק. הכלבים בעלי ראש מסיבי וגודל עצום, המסטיף ידוע בטבעו העדין והאוהב. יש לו פנים כהות, זנב גבוה, ובסיס רחב. כלבים זכרים יכולים להגיע למשקל של 90 ק"ג. נקבות שוקלות כ 68 ק"ג. הפרווה של המסטיף קצרה למדי.

למרות הצורה הגדולה שלהם, מסטיף דורש רק תרגיל מספיק כמו כלבים רגילים. עם זאת, לוח זמנים התרגיל צריך להיות מוצג רק אחרי לפחות 18 חודשים, כאשר הכלב נחשב מפותח לחלוטין. כמו כלבלב מסטיף גדל, המפרקים והעצמות שלה צריך לפתח כראוי. כמויות עודפות של פעילות גופנית בזמן זה עלול לגרום נזק העצמות הרגישות של הכלב והמפרקים או לעכב צמיחה נכונה. במהלך תקופה זו, יש לאפשר למסטיף להתאמן בקצב שלהם ולנוח בכל פעם שהם מרגישים את הדחף.

חנוך גור מסטיף אנגלי
מסטיפים הם כלבים אינטליגנטיים למדי, אבל הם נוטים להיות עקשנים ורגישים. זה לא תמיד כל כך קל לאלף אותם. אילוף הכלביעשה עם הבעלים והוא יאמן וצייתן לבעליו, הם מגיבים היטב אימון חיובי. האילוף צריך להיות פשוט וקל כדי להבטיח כי הכלב ישתף פעולה. ומתן פינוקים קטנים והצגת חיבה עושים נותנים מוטיבציה לעבודה טובה ואיכותית.

מסטיפים יש פרווה חזקה, הברשה. יש להברית את הכלבים באופן קבוע יתפח את השיעור של הכלב ואת הפלומות. בדיוק כמו רוב הכלבים, מסטיף ישיל  יותר שער ופלומה במהלך האביב והסתיו. לכלבים אין ריח אם מקפידים על אמבטיה רגילה כדי לשמור אותם נקיים ולשמור על המראה יפה שלהם. בכלבים אלה יש להקפיד מאוד על ניקיון האוזניים יש לנקות היטב ולא להחדיר מים לאוזניים יש לנקות העדינות ובסובלנות, כדי לשמור על השיניים במצב טוב יש לצחצח אותם מומלץ לתת לכלבים משחקים אשר עוזרים לניקיון הפה , יש לקצוץ אתהציפורניים מידי פעם יש לעשו את זה בזהירות מומלץ ע"י הוטרינר או ע"י מי שיודע לעשות את זה בלי לפגוע בכלב אין להוריד את כל הציפורניים כליל.

אופי כלבי המסטיף אנגלי

אף על פי שהמסטיף גדול ונראה מאיים למדי, הוא למעשה כלב רגוע ולא פראי או תוקפני. הם בדרך כלל עדינים ורגוע, במיוחד כאשר הם נמצאים בסביבת המשפחה. הם מגנים עלעל בני המשפחה ועל רכוש המשפחה, הם כלבי שמירה טובים, אך הם אינם מהירים במיוחד לרדוף אחרי מישהו או לתקוף אותו. עם זאת, הם מסוגלים לשמור מפני פורץ, הם אוהבים לחיות בנוחות ומעדיפים להישאר בבית עם בעליהם.

כלבי המסטיפים מזילים ריר וכן נוחרים יש לנגב את הריר של הכלבים במיוחד בחודשי הקיץ וכן לאחר מאמץ המגבת, חשוב לשמור על פרוות הכלבים נקיה. ניקיון הרירי ושמירה על אזור הפה נקי ויבש ימנע מחלות פטריות ומושבות חידקים. .

מסטיפים טובים עם ילדים, האווירה השלווה והמתנשאת של מסטיף עושה אותם לכלבים אשר יסתדרו נהדר עם ילדים. עם זאת, טוב יעשו המבוגרים אשר יפקחו על הילדים כאשר יש  אינטראקציה עם הכלב. כמו כן חשוב לילדים ללמד כיצד לתקשר עם הכלבים בבטחה, כדי למנוע פציעות בלתי רצויות , לא תמיד הכלבים מודעים לגודלם כך שיש לשים לב שהכלבים לא יתלהבו יתר על המידה כאשר ילד נמצא בסביבה.

מסטיפים כמעט נעלמו אחרי מלחמת העולם הראשונה מסטיפים צורכים הרבה אוכל. זהו אחד הגורמים שהופכים אותם כלבים יקרים מאוד. בתחילת המאה העשרים, הפופולריות של מסטיף פחתה באופן משמעותי בשל מחסור במזון שנגרם על ידי ההשפעות של מלחמת העולם הראשונה. הגזע הוחזר מאוחר יותר, רק כדי להתמודד עם מחזור דומה במהלך מלחמת העולם השנייה.

גורי מסטיף אנגלי דורשים טיפול רב בשבועות הראשונים לחייהם, אך ככל שהם מתבגרים הטיפול נעשה קל יותר. משך ההריון של בכלבות כ64 ימים.

 

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

גורי קאנה קורסו

עלה לבלוג

 

קאנה קורסו הם כלבי משפחה, נאמנים, שומרים על בני המשפחה ועל הרכוש.

תלוי באופן הגידול של הכלבים, בדרך כלל הכלבים מסתדרים על כלבים אחרי, אך יש בעיה עם חתולים. ניתן להרגיל ולחנך את הגזע גם לחיות עם חתול הבית תלוי בגיל הכלב, בדרך כלל גורי קאנה קורסו שיגדלו עם חתול בבית יסתדרו איתו גם שיגדול. זה לא אומר שחתולים אחרים שמחוץ לבית, הכלבים יתנהגו אותו הדבר. ברוב המקרים הם ירדפו אחריהם ויעשן הרבה רעש סביב החתול.

גורי קאנה קורסו, צריכים חינוך (אילוף) מגיל צעיר, יש להתאים את החינוך לגיל הכלב. הכלבים חכמים מאוד והם לומדים די מהר את הפקודות הבסיסיות. חינוך לצרכים אפשי גם מגיל צעיר והתמדה על יציאות עם הכלבים בשעות קבוצות וקצובות, שוב היציאות צריכות להיות מותאמות לגיל הגורים. מומלץ לצאת עם הגורים אחרי 15 דקות מהארוחה. ולעשות סיבוב של כ 20-30 דקות, מומלץ לא לחזור מיד הביתה אחרי שהגורים עשו את הצרכים, אלה להסתובב איתם עו זמן מה שלא יקשרו את אורך הטיול איתם עם הצרכים שלהם. דבר יכול לגרום בהמשך טיולים ארוכים יותר עד שהם יעש את הצרכים. כמו כן מומלץ לצ'פר את הגורים על עשית צרכים מחוץ לבית ב"ממתק" לכלבים או במילה טובה וליטף. 
אין להשתמש בעיתון ולהרביץ לכלב או בדחיפת האף לצרכים בבית, אלימות זו מול הגור לא תביא ליעד המבוקש, יש לקשר בית עשיית הצרכים בבית לבין יציאה מחוץ לבית רק כשר תופסים א הגור עושה את צרכיו "על חם"  במקה שלא תפסתם, הגור לא יקשר בית עשיית הצרכים למה שאתם רוצים ממנו. וזה חסר טעם. 

יציאה עם הגור לעשיית צרכים תהיה עם רצועה עדיף ארוכה בבל שאפשר (יש רצועות אילוף של 8 -10 מטר) לתת לגור אפשרות ללכת לחפש את המקום המתאים לו מצד אחד, ומצד שני לשלוט שלא יצא משלטתכם. ניתן לחנך את הגורים למקום קבוע לעשיית צרכים, ולמי שגר בעיר הכלבים יעדיפו לא לעשות על מדרכב אלה על אדמה גם הערוגות לעצים או כל מקום אחר שיש אדמה.

 

היום יש פיקוח על המלטות של גורי קאנה קורסו, דבר המאפשר לגדל כלבים בריאים יותר ומותאמי הגזע.

ישנם מספר מאלפי כלבים שיש להם ידע רב ב- אילוף קאנה קורסו. והתוצאות נראות לעיין.

החוג הישראלי לכלבי דוגה, מקיים מספר תערוכות במשך השנה.

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

קאנה קורסו

קאנה קורסו הוא גזע כלבים ממוצא איטלקי הגזע ידוע מאוד באיטליה ככלב משפחה כבר שנים רבות, הכלב נחשב כלב צייד. קאנה קורסו הוא כלב שרירי וגדול, המשדר נוכחות אצילית, מלכותית ורבת עוצמה.


מאפיינים פיזיים
קאנה קורסו הוא כלב בגודל בינוני עד גדול. בעל ראש רחב עם חזית מרובעת הוא רחב כפי שהוא ארוך, דבר המאפשר לכלב  כוח רב בלסתות. הפרווה צפופה וגסה, בדרך כלל בגוונים שחורים או אפור או בגוונים בהירים או כהים של חום. על החזה של הקאנה קורסו "טלאים" לבנים, והם תקינים  על ידי AKC על החזה, הבהונות, הסנטר, והאף.

הגובה הממוצע של קני הסנטר נע בין 24 ל 27 אינצ', כלבים זכרים בקצה העליון של הספקטרום והנקבות בחלק התחתון. משקל נע בין 45 ל 110 ק"ג.

האוזניים של קאנה קורסו מושלכות באופן טבעי קדימה, אם כי היא העדפתם של מגדלים לחתוך את האוזניים למשולשים קטנים וחד-צדדים שעומדים זקופים, דבר שעל פי החוק הישראלי אסור לעשות וכלב חתוך לא יוכל להיות מוצג בתערוכות בארץ. מגדלי גם בדרך כלל קוצצים זנבות של גורי קאנה קורסו

אישיות וטמפרמנט
הגדול של כלבי קאנה קורסו מספיק להרתעה, מזגו של כלבי קאנה קורסו הוא שאף אחד לא מפחיד, דבר המנוגד לאינסטינקטים הטבעיים של כלב שמירה. כלבי קאנה קורסו יכולים להיות כלבי שמורה ואבטוחה טובים מאוד אך ככלב בית הוא ישמור על הטריטוריה שלו ועל בני המשפחה, באילוף נכון של גורי קאנה קורסו, הכלבים ערניים מאוד לסביבה. הוא נוטה להיות גזע שקט, אדיש לאחרים אשר מתקרבים, אלא אם כן קיים איום ממשי, הנתפס ע"י הכלב.

הכלב תמיד להוט לבצע פקודות, גורי קאנה קורסו הם גורים קלים לאילוף, כאשר עושים את זה נכון עם מאלץ היודע לאלף גורי קאנה קורסו. זה יוצר קשר חזק עם הבעלים העיקרי שלהכלב הוא מאוד מגן עליהם. אין לסמוך על האינסטינקטים של כלב, כלבים בגודל כזה חייבים אילוף למשמעת, כלבי קאנה קורסו צייתנים ואוהבים מעוד את בעליה, כלבי קאנה קורסו החיים עם משפחה יעניקו חיבה רבה לכל בני המשפחה כולל לילדים, למרות גודלם הם "עדינים" מאוד עם ילדים צעירים .

טיפול
הטיפול בכלבי קאנה קורסו הוא די פשוט לטפל. כגזע קצר שיער,  הטיפול לא דורש הרבה מאמץ, רק רחצה והמרשה פה ושם. הטיפול הוא מינימלי. כשמדובר בטיפול בגורי קורס יכול להספיק אותו טיפול כמו בכלב בוגר. הכלבים וגורי הקאנה קורסו יכולים להיות בדירה, זהו גזע מדים אשר יכול להיות גם בחוץ. החודשי הקיץ יש לראות שישי לכלב מלונה בחוץ ומסתור מפני השמש, הכלבים השחורים, קולטים חום ולכן חייבים מקום מוצל והרבה הרבה מים. אם הכלבים נמצאים בדירה, הבעלים צריכים לוודא לספק מספיק טיול יומי ארוך ומאתגר מדי יום. הכלבים יכולים להיות  מלווים לריצה שלכם, אבל עבור זה יהיה בנוסף ליציאה ארוכה ומאתגרת מידי יום, הליכה מהירה ו/או ריצה.

בְּרִיאוּת
תוחלת החיים של כלבי קאנה קורסו הוא כ- 10 - 11 שנים. כלבי קאנה קורסו יכולים לסבול מבעיות עצם ומפרקים (בעיות של כלבים עם מבנה ומשקל גוף גדול). אלה יכולים לכלול dysplasia הירך ומחלת מפרקים ניוונית. ניתן למנוע את זה מתן תזונה נכונה ומניעת השמנת יתר יכול לעזור להפחית את הסיכון למחלת מפרקים ניוונית.

היסטוריה וברקע
כלבי קאנה קורסו מוצאם מגזע רומאי של כלב ששימש פעם ככלבי מלחמה. היום הם אחד משני סוגים שך כלבים איטלקים "מסטיף", יחד עם מסטיף נפוליטני. הקנה קורסו היום הוא מיומן ככלבי ציד.הגזע היה קרוב להכחדה הוא שוקם על ידי חובבי הגזע בשנות ה -1970. הגזע הובא לארה"ב ב -1987 וזכה לפופולריות רחבה. UKC זיהה את זה בתור זן תחת השם קורו Corso Italiano בשנת 2008. AKC אז זיהה את זה כמו קאנה קורסו בשנת 2010. בישראל הגזע נפוץ וטופח ע"י בתי גידול לגזע, וחובבים פרטיים. נכון לשנת 2018 , יש בישראל כמה מאות כלבים הרשומים כחברים ב- חוג הישראלי לכלבי דוגה.

היום יש פיקוח על המלטות של גורי קאנה קורסו, דבר המאפשר לגדל כלבים בריאים יותר ומותאמי הגזע.

ישנם מספר מאלפי כלבים שיש להם ידע רב ב- אילוף קאנה קורסו. והתוצאות נראות לעיין.

החוג הישראלי לכלבי דוגה, מקיים מספר תערוכות במשך השנה.

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל yanyan1876 אלא אם צויין אחרת