00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

להיות איתך זה יום יום חג - שלום ימין

 

 

ואני מצייר אותך יפה כמו בחיים

עם צבעים טבעיים בנאליים

והלוח שלי הם השמים בבהיר

ואת נראית בו ממש כמו בשיר

 

אפילו השמש מאירה עלייך

ומסביב על העצים סידרו צמרת

את כל כך יפה אהובה שלי

אני ואת לעולמים ואין אחרת

 

ימים כאלה שהבוקר מחייך

אני חש שהעולם אותי מברך

ונותן לי מטובו בשפע ללא סייג

להיות איתך אהובה זה יום יום חג

 

את טעם החיים את נותנת לי

מגישה לי פרחי אהבה בסל לבן

ואין בעולם עוד אהבה כזאת

החיוך שלך הוא כמו הקשת בענן

 

ימים כאלה שהבוקר מחייך

אני חש שהעולם אותי מברך

ונותן לי מטובו בשפע ללא סייג

להיות איתך אהובה זה יום יום חג

 

כל הזכויות שמורות

 

לדף הרשומה

לחם - שלום ימין

לחם - DJSHLOMI KS YAMIN

היום, בדרך הביתה מקניות השבת עברתי מאותו קיצור דרך שממנו אני עובר בדרך כלל כשאני ממהר. אוחז בחמש שקיות מלאות בירקות ופירות ולחמים טריים ופיצוחים ושתיה הלכתי די מהר כשמדי פעם אני מחליף את המשקל בידיים. קצת התעצבנתי על כך שלא מצאתי את השוקולד האהוב עלי בחנות. השבת לא יהיה שוקולד לצערי. אין לי כבר כוח ללכת לחנות אחרת לחפש .
השעה הייתה כבר אחת עשרה ואני מיהרתי הביתה להכין את ארוחת הצהרים לפני שכולם יגיעו ויצעקו שהם רעבים.
באחת העצירות עצרתי ליד ספסל. הנחתי את השקיות על הרצפה והתכוננתי להחליף ידיים. לפתע שמעתי משהו זז לידי. קפצתי בבהלה והסתכלתי לכיוון הספסל. משם בא הרעש.
על הספסל ישבה נערה צעירה שנראתה כבת חמש עשרה אולי.
היא הסתכלה עלי ועל השקיות לסרוגין וחזרה על כך מספר פעמים כשהיא מתאמצת להריח את ריח הלחמים והפיצוחים.
היא הייתה לבושה בבגדים רגילים ונקיים. לבשה חולצה שעליה היה מודפס שם של חטיבת ביניים בעיר. מי יודע אם היא לומדת שם או קיבלה את החולצה כתרומה.
אתה יכול חתיכת לחם ? היא שאלה לפתע במבטא מוזר. ואני הרגשתי כאילו שמישהו הכניס לי סכין בבטן. 
אני לא אוכל שלוש יום. היא מלמלה בבישנות. לא אוכל בבית אין עבודה אבא. אמא לא. לא הבנתי מה זה אמא לא. אבל נראה לי שהיא התכוונה שאין לה אמא אולי.
ממש מוזר לשמוע נערה בגילה מדבר בצורה כזאת משובשת.
בטח חמודה. עניתי לה. היא רעבה....חשבתי לעצמי. מה קורה כאן ? איך זה יכול להיות......
היא נראתה מאוכזבת. לא? היא שאלה בעצב.
כן. כן עניתי והוצאתי את הלחם מהשקית ונתתי לה אותו. היא חייכה ואמרה לי במבטא המוזר שלה תודה אדון. אני חייכתי ואמרתי שלא צריך אדון. לא אדון. והיא שוב הייתה על סף בכי. הושיטה לי את הלחם ושאלה למה לא?
דחפתי בעדינות את הלחם אליה. כן אמרתי ונענעתי בראשי למטה ולמעלה. היא החלה לנגוס חתיכות גדולות והפעם החלטתי לשתוק שלא תחשוב שאני רוצה את הלחם חזרה. דמעות עמדו לי בעיניים.
היא אכלה וחייכה. הוצאתי בקבוק שתיה ופתחתי אותו. היא לקחה ולגמה בלגימות גדולות.
ואחרי כמה דקות קמה ואמרה במבטא מצחיק : תודה אדון....תודה אדון. אני הביתה. הושטתי לה את השקית עם הלחמים הנותרים ושמתי בתוכה את הבקבוק ששתתה ממנו. הוספתי גם קצת ירקות. 
היא חייכה והחלה לבכות. כבר לא יכולתי לעצור את דמעותי. היא ראתה שאני בוכה והתחילה לצחוק בעוד הדמעות יורדות ממנה. אני חייכתי ופני היו רטובים.
המחזה היה סוריאליסטי. מה זה כל הבכי הזה? לא ממש הבנתי מאיפה זה בא לי. חייכתי לה והנהנתי בראשי כאילו אני אומר לה שהיא יכולה ללכת. היא חייכה והחלה להתרחק.
אני עוד עמדתי שם דקות ארוכות וחשבתי לעצמי שלפעמים אנחנו מתלוננים על שטויות כמו למה אין בחנות שוקולד עם אגוזים כאשר באותו זמן יש אנשים שאין להם לחם או ירקות ביום שישי.
הרמתי את השקיות והלכתי לכיוון הבית. תיכף יבואו כל הרעבים מבית הספר וצריך להאכיל אותם.

כל הזכויות שמורות.

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

"מכתוב" - ביקורת סרט - שלום ימין

16/11/2017

אתם מאמינים בכוח עליון? מאמינים שהבקשות שלכם מגיעות לאיזה מקום שבו ממלאים משאלות? שני חברים טובים עולים על רעיון שהופך להם את החיים ליותר מעניינים. דרמת פשע מקסימה ורגישה שמתרחשת בירושלים על רקע הכותל והשוק והאנשים הקטנים ובעיות היום יום שלהם. אהבה ואכזבה ונטישה וצחוק ודמע משמשים יחד לסרט שלעניות דעתי הוא אחד הטובים שנעשו כאן בארץ בשנים האחרונות. מבית היוצר של "עספור" האגדית שהביאה מילים חדשות לשפה העברית ויצרה ז'אנר שלם בפני עצמו.

חנן סביון וגיא עמיר היוצרים שחקנים המוכשרים מביאים לנו דרמה איכותית מקורית ומיוחדת. "מכתוב"      חנן סביון  גיא עמיר  חן אמסלם  אנסטסיה פיין  בנימין שובה  גל אמיתי  משתתפים בסרט שביימו  חנן סביון גיא עמיר ועודד רז.

מעבר בין סצינות פשע לסצנות רגישות של עזרה לאנשים במצוקה ובין לבין בדיחות קטנות וההתחכמויות הכל כך ידועות של הצמד החביב הזה הופכות את הסרט ליפה מותח ומרגש גם יחד. שני גובי כספים בארגון פשע שבראשו עומד איציק כהן המוכשר נקלעים לסיטואציה שבעקבותיה הם מנסים להיות אנשים טובים. לא חסרות להם הרפתקאות. וכרגיל בנוסח ירושלמי עם כל האמונות הטפלות וכל הניואנסים הקטנים מעיר הקודש.

אני מאד נהניתי. מומלץ ביותר.

 

לדף הרשומה

הנשמה צועקת מבפנים - שלום ימין

 

 

אנשים חיים במתח

עבדים של השעון

גם במשרד וגם בשטח

חיים של חוסר הגיון

 

קמים מוקדם בבוקר

ומשלמים על כך ביוקר

עם השפע הגדול

אלו הם חיים של חוסר

 

והנשמה צועקת מבפנים

איש לא שומע אותה

הם רוצים לחיות את החיים

אך אין להם אומץ להחלטה

 

זה מרתון שאין לו סוף

מעגל קסמים בלי פתח מילוט

מי שרוצה לצאת משם

חייב לשנות את המציאות

 

והנשמה צועקת מבפנים

איש לא שומע אותה

הם רוצים לחיות את החיים

אך אין להם אומץ להחלטה

 

כל הזכויות שמורות.

לדף הרשומה

מחשבות טובות - שלום ימין

מחשבות טובות - DjShlomi Ks Yamin

 

האם עלינו לשחרר ? לתת לזה לצאת לחופשי? לתת לזה ללכת מאיתנו ? ברור שכן. ומה מונע מאיתנו לעשות כך?

הפחד לאבד.

וכאן נמצאת הטעות, כי ברגע שאנחנו משחררים משהו מאיתנו, רגש, עיסוק שכבר לא מועיל, אנשים , מחשבות ודעות, ברגע שאנחנו משחררים אותם לחופשי אנחנו למעשה מניחים להם לחזור טובים יותר או לא לחזור בכלל. מהות השחרור הזה היא לפנות מקום חדש בנשמה למשהו יותר טוב או כאמור לאותו הדבר ששיחררנו רק במצב יותר טוב או יותר מתאים או בזמן אחר.

ישנם בעלי מקצוע שהעסק שלהם כבר לא מתפקד. הם מספרים לעצמם סיפור ומאמינים לו ומאמינים בו שזהו הזמן וזהו המקום הנכון למרות שכלום לא עובד. זה נקרא עומס יתר על הנשמה והפרעה להתקדמות הלאה.

כולנו עוברים טרנספורמציה בחיים האישיים מדי זמן מה וממשיכים הלאה למקומות יותר טובים. אז למה לא להמשיך עם זרם החיים? למה לא לצאת למסע חדש? מעניין ? מאתגר ? מועיל?

הרי בכל תקופה מסויימת אנחנו מתעצמים ומשתבחים עם הנסיון והחיים. (מי שעושה את הפעולות הנכונות של העצמה והשבחה) באמצעות לימוד וניסוי וטעייה ומגיע הזמן לקחת את הכלים החדשים ולהמריא איתם לגבהים חדשים. לנשום אוויר פסגות חדש. לפגוש עוד אנשים לראות עוד מקומות.

הרי את הישן אנחנו כבר מכירים. אם עובד, אין בעיה. אם לא עובד, שחררו. כדי לחיות חיים משוחררים, עלינו לשחרר את הפחד מתוך גופנו. ברגע שהפחד ישתחרר נוכל לצאת למסע.

וכדי לשחרר את הפחד, עלינו לאהוב את מי שאנחנו ללא מסכות וללא איפור. עלינו לתת אהבה לעצמנו כדי שנוכל לתת אהבה לסביבה ולקבל אהבה בחזרה. אין ביקום דבר בחינם. אין הכוונה כמובן לקניית אהבה בכסף חלילה מכיוון שזהו אחד הדברים הכי הרסניים בחיים, לקנות אהבה בכסף. לעומת זאת כאשר אנחנו נותנים אהבת חינם ונמנעים משפיטה, יש לנו את היכולת לקבל אהבה בסיבוב חוזר. יש לנו את האפשרות להעצים את הנשמה באמצעות נתינת אהבת חינם.

אם כן לסיכום אפשר לאמר שבכדי לשחרר את מה שכבר לא עובד אצלנו, עלינו לאהוב את עצמנו ולקבל את הדברים הטובים וגם את אלו שפחות טובים. אין אדם מושלם ולכל אחד יש את הפגמים שלו.

ברגע שתוכלו להביט במראה ולאמר : " אני אוהב/בת אותך" תפתחו שער עצום לכל השפע שבייקום. והוא רק מצפה לכם.

באהבה רבה ממני אליכם.

 

שלומי.

 

כל הזכויות שמורות.

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף
12345
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל dj shalom1 אלא אם צויין אחרת