00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

השקעות נדל"ן בפרויקט תמ"א 38 היא השקעה מניבה ונבונה גם למשקיע מתחיל וגם למשקיעים עם וותק

קודם כל יש להבין כי המונח תמ"א 38 מתייחס לתוכנית שלמה לחיזוק מבנים בפני רעידות אדמה.

תמ"א 38 אלה הם ראשי תיבות תכנית מתאר ארצית שמספרה 38 ועל-פי התוכנית בניינים שנבנו לפני שנת 1980 תכנון שלהם לא לקח בחשבון כי ישראל נמצאת באזור שבר סורי-אפריקאי, דבר שאומר שקיים סיכוי לרעידת אדמה באזור.

בישראל קיימים פרויקטים תמ"א 38 לחיזוק מבנים בפני רעידות אדמה רבים, כאשר מימון לפרויקטים אלו מגיע לא מדיירי הבניין שבו מתוכנן הפרויקט אלא דווקא מהיזם ובחרה שמבצעת בפועל את הפרויקט ומייד נסביר זאת.

בבנייניים שבהם עתיד להתבצע פרויקט לחיזוק מבנה, היזם בונה על גג בית משותף עד שתי קומות נוספות, כאשר מימון לביצוע הפרויקט מגיע ממכירת דירות אלו.

תכנית מתאר ארצית 38 כוללת בתוכה לא רק חיזוק המבנה והוספת עד שתי קומות אלא בנוסף הגדלת שטח של כל דירה בבניין עד ל-25 מטרים רבועים ברוטו, הוספת חדר בטחון, הוספת מעלית, שיפוץ החלק החיצוני של הבית וגם את חלקו הפנימי.

למעשה אם נשווה בית משותף לפני תחילת הפרויקט לבין נראות של אותו הבית, נראה כי הבית במתכנת החדשה נראה כמו בית משותף חדש שנבנה מחדש מיסודות, אך בפועל אין זה כך, כאשר הגרעין זה אותו הבית, אך סביבו נבנו קירות חדשים שהם אלו שבאמצעותם מבצעים בפועל חיזוק המבנה.

וכעת נחזור לנושא המרכזי של המאמר - השקעות נדל"ן בפרויקט תמ"א 38 היא השקעה מניבה ונבונה גם למשקיע מתחיל וגם למשקיעים עם וותק.

אם נשווה מחיר דירה בבית שעבר חיזוק לבין מחיר לאותה הדירה לפני השלמת הפרויקט, נראה בבירור שקיים פער די רציני שלמעשה עצם קיומו מצביע על כדאיות כלכלית להשקיע בדירות בבנייניים בהם עתידה להתבצע תמ"א 38.

הייתי מחלק מחיר לדירה בבניין שכזה לשלוש עלויות שונות:

העלות הראשונה – עלות לדירה בבניין ישן לפני שמישהו בכלל מתעניין בביצוע תמ"א 38 בבניין

העלות השניה – לאחר שדיירי הבניין חתמו על הסכמתם לביצוע פרויקט תמא 38 בבניין, עלות לאותה הדירה הפעם תהיה יותר גבוה מאשר בשלב הראשון

העלות השלישית – לאחר שהפרויקט לחזוק המבנה הסתיים והבניין נראה כאילו נבנה מחדש, עלות של אותה הדירה תהיה עם פעם הכי משמעותי אם משווים בין סעיף הראשון לסעיף השלישי.

אז כפי שאניתן להבין מהתיאור הנ"ל – הכי כדאי למשקיעים לרכוש דירה בבית בו עתיד להתבצע הפרויקט לחיזוק מבנה (תמ"א 38) בשלה הראשון.

נניח ומסיבה כלשהי המשקיע עדיין לא נכנס לעסקה, ללא ספק ניתן להבין שכניסה לפרויקט הזה בשלב השני עדיין כדאית כלכלית ואם הפרויקט כבר בשלבי הסיום או שכבר הסתיים, אז בוודאי ניתן להבין שברגע זה כל דירה תעלה בהתאם למחירי השוק באותו אזור של העיר.

 

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

סקירת נושאים מעניינים אחרי קריאת פוסט בנושא הסכמי קידום אתרים

שלום חברים

מזמן לא כתבתי בבלוג של, אז אנסה כרגע לאזן את יחסי הכוחות ע"י התייחסות למספר תכנים מעניינם שמצאתי לאחרונה ברשת וללא ספק כולם קשורים באופן כזה או אחר אל התחום ושמו הוא לא אחר, אלא שיווק באינטרנט וקידום אתרים.

אז מעניין מצאתי הפעם?

ובכן, הפוסט שאליו הייתי רוצה להתייחס הפעם, זהו פוסט שהופיע באתר של דניאל זריהן ועוסק בנושא די מעניין וחשוב גם יחד – הסכמים הנחתמים בין נותני השרות בתחום קידום אתרים בגוגל ולבין לקוחותיהם.

התובנה הראשונה וחשובה מאוד שעולה מייד בהתחלה, זוהי עובדה שהצעת מחיר איננה בהכרח הסכם קידום אתר בגוגל ולכן לא דנה ברוב המקרים וסוגיות שונות, אשר יכולות לעלות מיד עם תחילת העבודה או בשלב מאוחר יותר במהלך פעילות הקידום של אתר כזה או אחר. לכן כדאי להתייחס לנושא זה בהתאם.

התובנה השנייה שלדעתי כדאי לשים לב אליה, זוהי עובדה שלא ניתן להתחייב לתוצאות ונניח והוחלט כי אכן מתחייבים, כדאי לחשוב מה המתכונת, בה תפעלו במידה וההתחייבות לא תתממש בפרק זמן מסויםייתכן ויהיה זה החזר כספי או מתן שרות נוסף למשך פרק זמן מסוים וכד'.

התובנה השלישית קשורה לקישורים, אשר הושגו במהלך הפעילות ללא ספק כל ספק פועל לפי שיקול דעתו ולפי מה שסוכם מול לקוחותיו, אך אני דוגל בגישה, כי אין להסיר קישורים אלא אם הוסרו ע"י צד שלישי (באתר חיצוני ולא בשליטתכם) ואין לכם כל אפשרות להשפיע על החלטה הזו.

התובנות בנוגע לתקופת התקשרות מינימאלית ואפשרויות יציאה למרות שמרגע תחילת הפעילות מתחילות להתבצע פעולות רבות במקביל וקשורות באתר העסק, לא ניתן לראות השפעתן באופן מיידי על האתר ועסקיו, לכן נהוג על תקופת התקשרות של שנה ובמקרים נוספים גם על חצי שנה, אך לרוב זוהי יותר נקודה פסיכולוגית וחשובה ללקוח בכדי לקבל החלטה לבחור דווקא בשרות שלך.

מניסיון שלי, שמתי לב שככל שהתקופה הנדרשת ע"י הלקוח וזאת כתנאי לחתימה על הסכם, תהיה קצרה יותר, כך גם היחס שנותן שרות יקבל מהלקוח.

למעשה אני רואה בנכונות של לקוח בחתימה על הסכם ארוך טווח, כסוג של רצינותו כלפי נותן שרות וגם כלפי עצמו.

ללא ספק בפוסט המדובר קיימים נושאים נוספים ומעניינים אף הם, לכן אם תרצו לקרוא את כולו, ניתן לעשות זאת בכתובת הבאה  http://danielzrihen.co.il/seo-contract

 

וזכרו קודם לומדים להוציא מקסימום ממה שיש ואז קופצים למים עמוקים

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

רישום פטנט - חשיבות הנושא לסטארטאפיסט וגם לחברה וותיקה

קודם אשאל שאלה – האם לדעתכם חשיבות הנושא של רישום פטנטים חשוב באותה מידה גם עבור סטארטאפיסט חדש וגם בעבור חברה וותיקה עם סניפים רבים ומאות ואף אלפי עובדים?

האם עריכה ורישום פטנט על אמצאה, חשובים באותה מידה עבור תלמיד תיכון שפיתח מוצר חדשני ו/או שיטה חדשה לייעול תהליך מסובך של ייצור של מוצר צריכה שמיליוני אנשים בכל העולם צורכים אותו ובעבור מותג מתחיל, אך מוכר בקרב צרכנים של איזור גיוגראפי, בו ממוקמת הברה, בעלת מותג חדש?

למעשה ניתן לתת כאן הקבלות נוספות בין חברות קטנות כגדולות, בין אנשי הייטק עם שנות ניסיון בתחום לבין אנשים חדשים לחלוטין בתחום כזה או אחר – דבר אחד מייחד אותם לכדי קבוצה אחד, שניתן להעניק לה שם ממציאי פטנטים.

לפני שנרחיב בנושא של חשיבות רישום פטנט באמצעות משרד פטנטים לעריכה ורישום פטנטים, ארצה לתת סקירה כללית בדבר עולם הפטנטים.

למעשה כאשר מדברים על רישום פטנט, מתכוונים להגנה משפטית בפני העתקות אפשריות של האמצאה שלנו על-ידי צד שלישי כלשהו, כאשר בעת רישום פטנט על אמצאה, אשר יכולה להיות בתחומים שונים כגון עריכת פטנטים ביולוגיה, רישום ועריכה של פטנט בתחום ההיי-טק, פטנטים בכימיה, עריכה ורישום פטנט בתחום המכניקה, ציוד רפואי, אנרגיה ירוקה ותחומים רבים נוספים, מוענקת לנו כבעלי הפנטנט על שיטה או מוצר, זכות להחזיק בפטנט ובכך למנוע מצד שלישי כלשהו לפעול על-פי עקרונותיו, אלא אם קיבל מאיתנו רשות בצורה מפורשת תוך הסדרת תשלום תמלוגים לבעל הפטנט, אשר יכולים להיות קבועים מראש על-ידי קביעת סכום קבוע לפרק זמן מסוים או לחלופין יכולים להיות בצורת אחוזים מתוך הכנסה או רווח לפרק זמן מסוים, נניח רבעון, יחצ שנתי או שנתי.

אז כעת אחרי שהבנו את חשיבותו הגדולה של הפטנט ורישום שלו בזמן, צריך לחשוב על מקורות מימון של תהליך רישום של הפטנט שלנו.

מכיוון שמדובר על תהליך מורכב שכולל בתוכו שעות עבודה רבות של אנשי מקצוע שונים וזאת בכדי לאתר את כל המידע הדרוש לביצוע מחקר מקדים של אמצאה שלנו ולאחר מכן לנסח בצורה נכנה ומקצועית בקשה לפטנט, מדובר על עלות לא מבוטלת, אשר יש לשלם למשרד פטנטים, שאת שרותיו נשכור לצורך עריכה ורישום הפטנט.

כאשר מדברים על חברות ומותגים גדולים וותיקים, אז ניתן להבין שהסכום הדרוש נלקח מתוך המחזור של פעילות החברה ומושקע בתהליך הרישום של הפטנט ומה לגבי בן אדם פרטי או סטארטפיסט שמבקשים להגיש בקשה לפטנט באמצעות משרד פטנטים וותיק עם מוניטין של שנים?

ובכן, במקרה הזה המיון יבוא מכיסו הפרטי מתוך תקווה שלאחר הרישום יוכל בעל הפטנט לקבל אחוזים משימוש בפטנט שלו ע"י צדדים שלישיים ואם אנו מדברים על סטארטפיסט, בדרך כלל המימון יהיה מתוך סבבים של גיוסי הון לחברת סטארטאפ חדשה, אם כי גם במקרה הזה אותו סטארטאפיסט יתלה תקוות בכך שלאחר הרישום יוכל לקבל תמלוגים על שימוש בפטנט ע"י צדדים שלישיים.
לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל deotbareshet אלא אם צויין אחרת