00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

קשר השתיקה, הטיוח והטלת האשמה

 

תרגום לאנגלית של קריקטורה נורווגית שהופיע בעיתון נורווגי ויצרה מהומה כמובן

לפני שש שנים כתבתי פוסט שבו הבעתי תקווה שמותו של התינוק הישראלי אמיתי משה ז"ל אחרי ברית מילה שעבר בבית כנסת בלונדון לא יהיה לשווא וזו תהיה נקודת ציון בתהליך האיטי של ויתור על המנהג הזה. כתבו לי שאני רוקדת על דמו. אין דבר רחוק יותר מריקודים כדי לתאר את מה שעובר עלי כשאני שומעת על תינוק שנפגע. כל תינוק נפגע מברית מילה כי כל תינוק מאבד בתהליך איבר חשוב ומתפקד מגופו - העורלה ואיבר מינו יעבור מאז כריתת העורלה תהליך של שינוי, קוראים לו התקרנות שבו העור הופך ליבש ומחוספס יותר, דבר שמשפיע על תפקודו. מאז מותו של אמיתי ז"ל לצערי הרב נפגעו באורח קשה תינוקות אחרים בישראל. תינוקות אבדו חלקים מאיבר מינם, נדבקו בהרפס מהמוהל, אחרים סובלים מפתח שופכה צר (אבל זה סיבוך שניתן לתקן בניתוח הרחבה" לעומת הניתוח שהם עברו שגרם לבעיה מלכתחילה הניתוח של הרחבת הפתח פשוט...) ותינוקות שמספר ימים אחרי שנולדו "רק" היו זקוקים לעירוי.. כל ידיעה כזו מחרבת לי ימים שלמים. לא שעות אלא שאלו ידיעות שנשארות איתי כל הזמן ועוד לא דיברנו על תינוקות שאני מכירה שעומדים או עברו את הטקס האלים שמקבל את פניהם לעולם ולמשפחתם. אז אני לא רוקדת על דם. רוקדת זה הדבר האחרון שאני עושה.

בשבוע שעבר נפגע תינוק בברית מילה בחולון. לפי הידיעות בעיתונים זמן מה אחרי החיתוך בעוד המשפחה עדיין נמצאת בבית הכנסת בו התרחש הטקס התינוק נמצא לא נושם וללא דופק. בוצעה בו החייאה במקום על ידי צוות מד"א והוא הובהל לבית החולים. ביום שישי בבוקר בעודי בעבודה קראתי את המבזק שהתינוק מחולון מת. sad שבוע שלם נלחם על חייו הקצרים. חצי מחייו.
והוא לא יידע שבעודו נאבק על חייו כבר היו עסוקים בכיבוס מילים וטשטוש הקשר של נסיבות מצבו האנוש  לניתוח שדה שעבר ללא הרדמה ולהאשים את אמו שהניקה אותו למוות.
צר לי כל כך על אמו, שלא מספיק שבניגוד לכל אינסטינקט של אשה שנשאה תינוק בתוך הגוף שלה ובמשך חודשים רבים היתה היחידה שחשה שהוא חי ובועט תרתי משמע נאלצת להניח אותו תחת הסכין ולסכן את חייו כאילו אומרים לה, תודה על שירות האינקובטור האנושי, אבל תדעי את מקומך בהיררכיה - את רק האמא, הנושאת והמטפלת, אפילו במניין אנחנו לא סופרים אותך, אז גם ניסו להטיל את האשמה בטרגדיה עליה. היא הניקה אותו לא שמה לב שהחלב קפץ לו לגרון...

הבעתי את כאבי בפייסבוק וקרוב משפחה שמעולם לא כתב לי קודם הגיב וביקש ממני לנהוג באובייקטיביות. קצת אובייקטיביות הוא טען זה מה שדרוש כדי להבין שהתינוק לא נפגע בגלל ברית מילה ואפילו בכתבות לא כתוב שזה בגלל ברית מילה אלא רק שזה קרה לאחר שהסתיים טקס הברית מילה. להפך אפילו, הוא כותב לי, נכתב בכמה מקורות שהתינוק נחנק כתוצאה מההנקה ושזה, הוא הסביר לי, משהו שעלול לקרות בעיקר עם האמא חסרת נסיון כי זה לא כאילו שהיא מניקה אותו כבר 8 ימים כפול 8 פעמים כל יום..

אז הנה, אני יכולה גם להיות אובייקטיבית - גם אם נניח שהתינוק לא מת בגלל הלם תת נפחי אלא בגלל שאתרע מזלו להוולד עם מום כלשהו, בלב למשל כמו שטענו על אמיתי משה ז"ל, שלא התגלה עד כה בשבעת ימי חייו הראשונים ולא נרשם בתיקו הרפואי בטיפת חלב ולרוע המזל התגלה מאוחר מדי שהוא לא יכול לשרוד ניתוח ללא הרדמה כמו ששורדים רוב בני גילו, וגם אם במילה עצמה לא היתה שום בעיה אך הוא צרח את נשמתו ואז נחנק בגלל הנקה או שבמהלך ההנקה כמו תינוקות אחרים הוא עשה פיפי על פצע שותת דם ולא שרד את הכאב הזה או שאולי היתה לו תגובה אלרגית לחומר ההרדמה - אלכוהול, האם זה לא קשר מספיק לברית מילה?!?!

כבר לפני שש שנים זעקתי ועכשיו אני ממש מתחננת,

עשו לכם חוק יהרג ובל יעבור, מי שלא יכולה לדמיין את עצמה עושה החייאה לתינוק הפצוע שלה בגיל שבוע, מי שלא יודע בוודאות שהתינוק שלו יכול לשרוד פגיעה בלתי הפיכה באיבר מינו, מי שלא רוצים לקחת סיכון שאירוע משמח כמו לידת תינוק יהפוך לטרגדיה של חייהם - תרחיקו ממנו אנשים עם סכינים!

 

 

 

לדף הרשומה

היתרונות הרפואיים למילת נשים

שייח מוחמד סאליה אל-מונאג'יד ( Shaykh Muhammad Saalih al-Munajjid), הוא אימאם ויש לו אתר אינטרנט שבו הוא עונה לשאלות.

שאלו אותו מהן היתרונות הרפואיים למילת נשים והוא ענה:

אללה ברא את האדם אך שלח לו שליחים וספרים כדי לכוון אותו ולהדריך אותו, מה טוב ומה רע,מה יש לעשות וממה יש להמנע. האיסלאם מתיר או אוסר דברים מסויימים ובני האדם, רובם לפחות, לא מסוגלים לראות את החוכמה מאחורי המצווה או האיסור. במקרה כזה עליהם לציית ולהאמין שהחוקים של אללה הם תמיד טובים גם אם אינם יכולים לראות את החוכמה מאחוריהם.

מילה היא סונה של פיטרה, נוהג של נקיון הגוף, שכוללת לפי דבריו של הנביא מוחמד חמישה דברים: מילה, הסרת שיער הערווה, הסרת שיער בית השחי, גזירת ציפורניים וקיצור השפם.ללא ספק, חלק מהחוכמה מאחורי הסונה הזו מובנת מאליה, וזה כולל גם מילה. מילת גברים היא חובה כיוון שהיא אחד מסממני האיסלאם ומילת נשים היא מומלצת אך לא הכרחית. יש יתרונות ברורים שכדאי לשים לב אליהם כדי להבין את החוכמה מאחורי הסונה הזו.מילת נשים לא מומלצת ללא סיבה אלא שיש מאחוריה חוכמה רבה והיא מביאה יתרונות רבים.

בהמשך הוא מצטט את ד"ר חמיד אל-גהוואבי (Dr. Haamid al-Ghawaabi) שמונה חלק מהיתרונות הנ"ל:

הפרשותיהן של השפתיים הפנימיות בנשים לא נימולות מצטברות והופכות מעופשות, לכן הן מפתחות ריח לא נעים שעלול להוביל לזיהומים של הנרתיק או השופכה. ראיתי הרבה מקרים של מחלה הנגרמת על ידי החוסר של ברית מילה.

מילה מפחיתה את רגישות יתר של הדגדגן שעלול לגרום לו לגדול עד כדי 3 סנטימטר (!!)  בעת עוררות מינית, וזה מאוד מעצבן את הבעל, במיוחד בעת קיום יחסי המין. רופא, כן? שימו לב שהוא מונה את היתרונות הרפואיים, מסתבר שעצבנות של "הבעל" היא חסרון רפואי, ישנן עדויות לכך שעצבנות הבעל עלולה לגרום לחבלות גופניות ואפילו למוות!

יתרון נוסף של מילה הוא שהוא מונע גירוי של הדגדגן שגורם לו לגדול בצורה כזו  שהוא גורם לכאב.
הו-פה!, חושב גם על הנשים ולא רק על הבעל,במקרה שיש להן בעל רגיש במיוחד שלא מתעצבן כשהגולם קם על יוצרו

מילה מונעת התכווצויות של הדגדגן שהנם סוג של דלקת. :( הוא באמת כתב את זה!

המילה מפחיתה את החשק המיני המופרז.זו באמת בעיה רפואית, אשה עם חשק מיני, אה, מופרז..

הגניקולוגית סית אל- בנאת חאליד  Sitt al-Banaat Khaalid כותבת על מילת נשים:
כולנו יודעים את המידות של האיסלאם, ושכל מה שבו טוב בכל ההיבטים כולל היבטים בריאותיים. אם היתרונות אינם ברורים כעת, הם יתגלו בעתיד, כפי שקרה עם מילת גברים - העולם יודע עכשיו את היתרונות שלה וזה הפך להיות נפוץ בקרב כל העמים, למרות ההתנגדות של קבוצות מסוימות.

הייתרונות למילת נשים שהיא מציינת הם:

מעלימה ליבידו מופרז אצל נשים. (לפעמים מעלימה את הליבידו בכלל אבל זה לא נורא, נשים מלכתחילה לא באמת צריכות אותו)

מונעת ריחות לא נעימים הנובעים מהפרשות מזוהמות באיזור.

מפחיתה  את השכיחות של דלקות בדרכי שתן :(

מפחיתה שכיחות של דלקות במערכת הרבייה.
מזל שהיא כתבה את זה אחרת לא הייתי בטוחה שהיא יודעת שהנרתיק והשופכה הם שני פתחים שונים

השייח מסיים את תגובתו לשאלה עם עוד הוכחה לבריאות מילת הנשים:
בספר על מסורות המשפיעות על בריאותם של נשים וילדים (כבוד השייח לא ציין את שם הספר), שיצא לאור על ידי ארגון הבריאות העולמית בשנת 1979 נכתב:
בהתייחס לסוג של מילת נשים הכוללת הסרת העורלה של הדגדגן, שהוא דומה למילת גברים, אין השפעות בריאותיות מזיקות.

וחוץ מזה, אללה יודע הכי טוב


מקור: 
Medical benefits of female circumcision

והעתיד שעליו מדברת הגניקולוגית סית אל- בנאת חאליד קרוב מתמיד:

מחקר מאוניברסיטת ג'ורג'יה מאשר שזה באמת מקטין את הסיכון.

 

ברשומה הבאה על היתרונות הרפואיים למילת גברים

לדף הרשומה

למה כן להתקלח עם הילדים

26/06/2012

שמתי לב לאחרונה שזה נהיה טרנד כזה לכתוב טור הומוריסטי שלועג להורים על הגישות הלא מיינסטרימיות שלהם, מכנה אותם בשמות מאוד קלישאים כמו מחבקי עצים ומצטדק איפה שלא צריך להצדק למה הכותב לא נוהג לפי הגישה הזו. צידוקים הזויים ומופרכים, כיאה לשכנוע עצמי.
אורית נבון ממאקו לא רוצה להתקלח עם הילדים שלה וגם לא לישון איתם - זכותה, אבל למה "להפציר בכם להתלבש"?!

לפני שבני הבכור נולד הצלבנו רשימות MUST HAVE ורכשנו אמבטית תינוקות על סטנד. זה הפריט הכי (לא היחיד אבל ה-כ-י) מיותר שקנינו. התקשיתי לרחוץ את התינוק לבד בלי שמישהו יעזור לי להוציא אותו. גם מילוי וריקון האמבטיה היו לי מסורבלים. אז אחרי כמה ימים נכנסתי עם בני למקלחון (אין לנו אמבטיה בבית) ואז התקלחנו יחד עד שהוא היה בן שנתיים וחצי בערך ורצה "לבד!" (בגלל שהוא לא רצה להיות מוגבל בזמן ולהמשיך לשחק שם). כשהצעיר נולד כבר לא היתה לנו האמבטיה לתינוקות כי מסרתי אותה וכבר יום אחרי הלידה נכנסתי איתו למקלחון.

אני מתקלחת עם דנזל שהיה בן כמה ימים

בפורומים רבים שאלו אותי איך מתקלחים עם תינוק אז עושים את זה כך: מביאים לחדר המקלחת טרמפולינה או אפילו את המקסי קוזי, פורשים עליו מגבת. מפשיטים את התינוק (כדאי לפשפש אותו שלא יעשה פיפי בדיוק על המגבת הנקיה). אז אני מתפשטת בעצמי ולוקחת אותו בידיים למקלחת. אחרי שאני מקלחת אותו כשהוא בידיים שלי אני מוציאה אותו אל המגבת שפרושה על הטרמפולינה ועוטפת אותו שלא יהיה לו קר. אז אני חוזרת למקלחת כדי להתקלח בעצמי והוא בינתיים מסתכל או נרדם. כשאני מסיימת להתקלח יש לי זמן להתנגב בנחת ולהתלבש ואז אני אוספת את החבילה הקטנה ומלבישה את התינוק בחדר אחר על המיטה או שידת החתלה.
כשהתינוק גדל וכבר יושב הוא יכול להמשיך לשבת על רצפת המקלחון בזמן שאני מתקלחת.

להתקלח עם פעוט זה באמת כיף. אני ממלאת את הפה במים ומשפריצה עליו והוא צוחק, הוא מכוון את הדוש על הפנים שלי וגם זה מצחיק אותו ובמקרה שלי הוא גם אוהב לינוק תחת זרם המים. אף פעם לא הסתרתי שהיתרון העיקרי במקלחת משותפת הוא החיסכון בזמן ולמרות שאורית נבון ממאקו מאשרת לי להשתמש ב"התירוץ" הזה אני בכל זאת לא יכולה שלא לציין עוד יתרונות שגיליתי שיש למקלחת עם הילדים.


כשמתקלחים עם הילדים הם רואים גוף עירום של מבוגר בקונטקסט מסויים. גוף עירום של אנשים זרים הם לא רואים (חבר שלי לא בעניין של חוף נודיסטים אחרת יכול להיות שהם היו רואים) ולמה זה חשוב?
הסיבות שאורית מציינת למה להתקלח עם הילדים זה "לא טבעי" הן בדיוק הסיבות למה זה חשוב! לכן אני לא אשבור את הראש כדי להיות מקורית (או אריץ חיפוש בפורום הורים לתינוקות כדי למצוא דיון בנושא מקלחות עם הילדים) אלא פשוט אשתמש בדוגמאות שלה;)

הורים עומדים עירומים מול ילדיהם בלי בושה, מסבירים לקטנטנים בני שלוש על הפיפי של אבא ואמא

"הבן שלי שאל למה אני לא מתגלחת, ומאז הוא מספר לכולם שלאמא יש זקן"
די מופרך אבל יש משמעות גם להבאת הציטוט כפי שהומצא על ידי אורית, למה "קטנטן בן שלוש" יודע מה זה לגלח? למה הוא חושב שצריך לגלח שיער מהגוף? למה הוא חושב שצריך לגלח את שיער הערווה? למה הוא מספר לכולם שלאמא יש זקן אם אמא הסבירה לו, בשפה שמתאימה לילדים בגילו, שעל הגוף צומח שיער כדי להגן על האיברים, כמו שעל הראש יש שיער כדי להגן עליו מפציעות כך לאנשים מבוגרים צומח שיער גם בתוך האף וגם על הפות ועל הפין?
אולי כי אמא אמרה לו שיש לה זקן?

אז היתרון הראשון שיש למקלחת עם הילדים הוא שהבנים שלי רואים שעל גוף צומח שיער. הם לא יגדלו להיות "גברים נורמטיבים" ש"יודעים" שעל הגוף של אשה לא צומח שיער בכלל: עובדה - פלייבוי!

"יואבי חשב שזו חיה ושאל אם אפשר ללטף"
כמובן שגם הבנים שלי רצו לגעת. זו היתה הזדמנות מצויינת לדבר איתם על גבולות הגוף שלהם ושל אחרים. על כך שלאנשים זרים וילדים אחרים אסור לגעת בגוף שלהם והם לא נוגעים בגוף של אנשים זרים וילדים אחרים. אורית כותבת: "הייתי מצפה שגם הורים אחרים יגיעו למסקנה הזו, במיוחד עכשיו כשהמודעות להטרדות וניצול של ילדים – נמצאת בשיאה. " ב-ד-י-ו-ק, המודעות של ההורים נמצאת בשיאה אבל של הילדים לא! להסתיר מהם לא יציל אותם.

"אמא, מה זה פות?....  אני שולחת אל ד' מבט זועף. "שום פות!", אני אומרת למיקה, "לאמא שלך אין שום פות, הבנת? את שמעת 'קליפות', מיקה! קחי במבה, לכי להתנדנד, איפה ציפור?"
כמה בעיות במשפט אחד. ראשית, פות זה השם הנכון לאיבר המין הנקבי. מה הבעיה שילדים ידעו איך קוראים לאברים שלהם? לא, עדיף כמובן לשקר להם ולומר לילדה שלאמא אין פות. בכלל מותר לשקר לילדים ועוד יותר עדיף לשכנע אותם שהם פשוט לא שמעו נכון. תגידי אורית, אם הבת שלך תספר לך שהאיש בחצר שאל אותה אם היא רוצה לראות את הבולבול גם תגידי לה "לא שמעת טוב, הוא התכוון בולבול הציפור, ציפור! לא שום דבר אחר! את לא הבנת נכון, מיקה!"

לכן היתרון השני כשמתקלחים עם הילדים שהוא שנפתחות הזדמנויות פז לשוחח עם הילדים על האנטומיה שלהם ולהקנות להם את השמות הנכונים של האיברים (בדיוק אתמול במלתחות של הבריכה הבן שלי שאל אותי למה קוראים לואגינה ואגינה), לשוחח על גבולות הגוף ולהתחיל בהדרגה, שוב, בשפה שמתאימה להם חינוך מיני. אני מעדיפה שהבנים שלי ישמעו על מין ממני, כך אני יכולה לשלוט על כך שהם מקבלים את המידע הנכון.

 הורים כאלו שחושבים שגיל 3 זה מוקדם בשביל ללמד את הילדה שלאיבר המין שלה קוראים פות גם לא יעבירו שום חינוך מיני מאוחר יותר, "בית הספר כבר יעשה את זה בשבילהם" ואנחנו יודעים בדיוק איך בית הספר מעביר שיעורים בחינוך מיני..


היתרון האחרון שהוא סיכום של השניים הוא שלהתקלח עם הילדים מביא למצבים שמעודדים אותם לשאול שאלות על הגוף שלנו, שהן בעצם שאלות על הגוף שלהם ואותנו לתרגל לענות בכנות בדיוק בנושאים שאנחנו הכי מתפתים להמציא  משהו ולהעביר נושא ולפתח תרבות שיחה בין הילדים להורים שמותר ואפשר לדבר על הכל, גם על נושאים אינטימיים (ושאין שום סיבה להתבייש!) כך שהם ידעו שתמיד הם יוכלו לבוא לדבר איתנו על הכל.

אני לא מפצירה באף הורה להתפשט. ברור שאפשר ליצור הזדמנויות לשוחח על עירום ועל מין גם בלי להתקלח עם הילדים אבל בשביל זה צריך בראש ובראשונה לא לשקר להם (כשהם שואלים לבושים בגן השעשועים) ולא לטעת בהם את התחושה שגוף עירום הוא מביש כי אז הם לא ישאלו בכלל, לא אתכם לפחות. מנסיון שלי כשעירום בבית הוא טבעי קל יותר לפתוח בשיחה על הנושאים החשובים האלו כי השיחה מתחילה בגלל טריגר, שאלה של הילדים בזכות הסקרנות שלהם ולא שבעוד כמה שנים אני אקרא לבני ואומר לו שאבא צריך לשוחח איתו שיחת אב-בן והוא יגיד לי "נו באמת, אמא, אני כבר יודע הכל" ולי נותר יהיה רק לתהות מה זה בדיוק ה"הכל" הזה...

לדף הרשומה

אמור לי מי אומר שלגדל בנים זה פשוט יותר

24/06/2012

קוראי הנאמנים יודעים שיש לי שני בנים. אולי אפילו חלקם זוכרים שבשני ההריונות בחרנו בן זוגי ואני לא לדעת את מין העובר עד הלידה. בכל זאת,  אני חייבת להסכים עם מה שנכתב היום במעריב - אחת השאלות הכי מסקרנות שצצות מרגע היוודע דבר ההריון הוא מין היילוד - מסקרנות את כל העולם ואחותו. "אבל איך את יכולה להתחבר לעובר בלי לדעת את מינו?"
כשהייתי בהריון השני ילדה אחת  מהכיתה של דנזל אמרה לאבא שלו בחצר בית הספר "אבל אי אפשר לא לדעת אם זה בן או בת כי אז לא יודעים באיזה צבע לקנות את הבגדים" הילדים של היום. גיל ארבע.

אז יש לי שני בנים, ולא הייתי מחליפה אותם באף אחד אחר בעולם ועדיין אין לי ממש סיבות למה אני מעדיפה בנים על בנות או למה הייתי מעדיפה בנות במקום הבנים שיש לי. אבל אני רוצה לנפץ פה את השמועה שלגדל בנים זה פשוט יותר. אני לא אתייחס לכל הנקודות המטופשות והלא נכונות (למשל שבנים לא נדבקים בכינים, עוד לא היו לנו אבל זה פשוט לא נכון) שהעלתה מיכל בן דוד במעריב אלא רק לנקודות שאני מקשרת לחינוך סטריאוטיפי.
אני יודעת, אני יודעת, הטור שמיכל כתבה הומוריסטי אז מה אני כזו כבדה שלא מבינה חוש הומור.. נתחיל בזה שגם בדיחה מצחיקה צריכה להיות ממש טובה כדי שאחרי הפעם השלישית היא עדיין תצחיק. הומור רדוד לא מצחיק אותי אפילו פעם אחת ("כשהם יביאו חברים הביתה בגיל ההתבגרות, תוכלי להרגיש שוב פרגית חיננית") מילא זה היה הומור סרקסטי שנועד להצביע על כמה חינוך סטריאוטיפי הוא מגוחך אבל לצערי זו לא היתה כוונת המשוררת. שנים שהייתי חברה בפורומי הורות הבהירו לי חד משמעית שיש הורים שממש מחנכים כך את הילדים שלהם ובאמת חושבים שלגדל בנים זה פשוט יותר ואותי זה מדאיג. לכן אני כן טורחת להתייחס לחלק מהנקודות כדי לכתוב על נושא חשוב שלא מקבל מספיק תשומת לב והוא חינוך סטריאוטיפי ושטיפת מח של ילדים כדי לדחוף אותם בכח לשבלונות המגדריות ולהבטיח שהסדר הקיים ויחסי הכוחות לא יעורערו חס וחלילה.

מיכל כותבת שלגדל בנים זה פשוט יותר. אני רוצה לספר לכם שלגדל בנים זה אולי פשוט יותר, אבל לא כשאמא (ו-או אבא) שלהם פמיניסטית.

כי לשחק בלגו זה הרבה יותר מאתגר מלשחק ב"מטבח" עם ברביות

קטלוג של חנות צעצועים שבדית שבו ניסו לערבב קצת את המגדרים לכן יש ילד עם תחפושת של ספיידר מן בדף של "הבנות"


ואיזה צירוף מקרים שבן רוצה לשחק בלגו ובאמת החדר שלו עמוס בלגו ושהוא לא רוצה בכלל לשחק בבובות ובאמת - אין לו בובות! זה לא בגלל שאנחנו  מגבילים אותו באפשרויות אלא זה באמת מה שהוא רוצה... 
כשאת רוצה לקנות לילד מטבחון משהו איכותי מעץ עם כל מיני סירים וכלים ואוכל מבד וסינר וכפפות אז סבתא שלו מרימה גבה ובאמצע חנות הצעצועים מול הילד פולטת "מטבח זה של בנות!" ובני המשפחה מחליטים שאת חולת נפש עם תעודות (בתכלס הם מתכוונים פמיניסטית רדיקלית, רק שהם לא מכירים את המושג) כשאת קונה להם בובות ברבי ובובת תינוק עם טיולון ורוד.

כי הוא יהיה ההוכחה החיה שלא כל הגברים כולירות.
אני מקווה כמובן שאף בן לא יגדל להיות כולירע אבל אני פחות אופטימית שבלי חינוך פמיניסטי יש הרבה סיכוי לזה. כשסרטון ביוטוב מראה תינוק חמוד המתעקש לקבל חיבוק והתגובות הן שהוא חמוד ומתוק ו"גבר, גבר, יודע מה שהוא רוצה ולא מוותר" (זה לא המוטו של אמנות הפיתוי במקרה?) ולידו עומד מבוגר שבמקום להפריד ולהעביר את המסר שלא מחבקים בכוח, עומד מנגד ומצלם כי זה נורא חמוד אז למה באמת שהבנים שנולדים היום יגדלו להיות נערים שיודעים לזהות אונס גם אם הוא מתרחש בחוף הים לאור היום ושמבינים שללחוץ על נערה לקיים יחסי מין עד שהקול הקטן בראש שלה אומר "הוא לא יעזוב אותי עד שאני לא אסכים אז לפחות שיגמר מהר ואוכל ללכת הביתה כבר" זה לא נקרא מין בהסכמה?
אני כאמא לבנים לא לוקחת לשניה אחת כמובן מאליו שהבנים שלי לא יגדלו להיות אנסים. אני תמיד בכוננות בגלל המסרים שהם נחשפים להם דרך הטלויזיה ומאנשים טפשים.. ילד לא מושך בשיער של ילדה כי הוא מחבב אותה. כשמחבבים מישהו לא מכאיבים לו. לא מחבקים בכוח, גם לא את אח שלך הקטן, כשהוא לא רוצה עוזבים אותו. כל הזמן צריך להיות על המשמר, כל הזמן למזער נזקים.

כי הם תמיד יחשבו שאת האשה הכי יפה בעולם.כי זה מה שהכי חשוב לאמא, איך שהיא נראית. כי זה מה שחשוב לכל אשה. בכלל ככה מודדים אנשים. ככה יודעים על אדם מי הוא ומה הוא לפני שמדברים איתו. זה מה שילדים, בנים ובנות רואים בטלויזיה. זה מה שהם שומעים מהסביבה. הערות על מראה חיצוני, "איך בחרו את המכוערת הזו להגיש את התוכנית הזו?", "איך השמנה הזו יוצאת מהבית עם מכנסיים קצרים?". אצלנו בבית אסור בתכלית האיסור להעיר הערות מעליבות על מראה חיצוני של א-נשים, לא א-נשים שאנחנו מכירים וגם לא א-נשים בטלויזיה. הם יודעים שאיך שאדם נראה זה עניינו הפרטי, זה לא סיבה לעלבון או לדעות קדומות ולא קובע מה מותר לו ללבוש. הבעיה היא שאני לא יכולה לשלוט על מה שהבנים שלי ישמעו מאנשים אחרים בבתים אחרים.

כי יש פחות סיכוי שמישהו ישים לו סם אונס בכוס, או ישכנע אותו להוריד את החולצה במהלך הצ'אט. כן, בהחלט סיבה להעדיף בנים על בנות. שהורים לבנות ישברו את הראש בללמד את הבנות שלהן איך לא להאנס כדי שהורים לבנים לא יצטרכו להתאמץ ללמד אותם איך לא לאנוס.

כרזה ממצעד השרמוטות.

כי הם לא ישתמש לך באיפור, בבושם או בבגדים חס וחלילה בחברה שלנו איפור, בושם ושמלות זה של בנות, הצבעים ורוד וסגול הם של בנות, לק באצבעות זה של בנות, עם שיער ארוך הוא יראה כמו בת, שרשרת על הצוואר זה של בנות, ומצופה ממני לגדל בנים, לא לגדל ילדים שחופשיים לבחור לבד איך הם רוצים להראות ובטח לא לבחור בעצמם את המגדר שלהם. אני רוצה שיצחקו עליהם?!

מודעת פרסומת של J Crew (לבגדים) שעשתה גלים בגלל שהציירת צובעת בלק ורוד את הציפורניים של הבן שלה

כי לשמוע בנות שצורחות מהתלהבות זה חוויה שעלולה להוביל לחיתוך ורידים. כי רק בנות צורחות. כי כשבן צורח תוך מקסימום 5 שניות ימצא המבוגר בסביבה שיעיר לו "מה את צורח? מה? אתה בת?!" בנים גם לא בוכים, מאותה סיבה. ואחר כך נדמה לנו שהחיים שלהם הם לא טלנובלה והכל יותר פשוט

כי החיים שלהם הם לא טלנובלה והכל יותר פשוט. כשלבנים קשה אז באמת קשה, לא טלנובלה והגזמות של בנות. אם יצליחו לשטוף להם את המח והם ילמדו תמיד להסתיר רגשות (אולי בכלל לא להרגיש) ולהגיד שהכל בסדר כי בנים לא בוכים אני לא אדע שקשה להם. 

ענן מילים לשווק מוצרים לבנים

לחנך בנים בעולם שוביניסטי מיזוגיני ומחפצן זה חתיכת אתגר. להבליט את עצמך כהורה שונה בסביבה שמתעקשת שבנים צריכים להיות גברים-גברים, מחזרים עקשניים, קהי רגשות, לא לבכות, לא לפסל או לצייר, להראות באופן מסויים, להתעניין בתחומים מסויימים זה לא פשוט לכל אחד. לברור כל ספר ילדים, לדבר על כל פרסומת בטלויזיה ולהסביר מה לא בסדר בה, לדבר על כבוד לאנשים גם כשהדוגמה שהם רואים בשטח היא של חוסר סובלנות ואלימות זה המון עבודה!  כל זה תקף גם לבנות כמובן אבל אני שמה לב שיש נטיה להקל ראש בכמה חינוך פמיניסטי לבנים הוא קריטי למיגור תופעות אפליה ותרבות האונס. בחוגים פמינסטים מדברים לרוב על העצמת בנות, על שוויון הזדמנויות לבנות אבל פחות על חינוך בנים מילדות לכבד בנות ולשמש דוגמה אישית פמיניסטית ואנטי-מיזוגינית כדי שהם לא יגדלו להיות כולירות.

ילדים לא נולדים מיזוגניים, ילדים לא נולדים שוביניסטים ולא נולדים גזענים אבל הם גדלים להיות כאלו כשמכוונים אותם להיות כאלו. כשלא חושבים שזה חשוב מספיק לכוון אותם לכיוון ההפוך.

לדף הרשומה

בחני את עצמך - האם את פנאטית הנקה?

בשבוע האחרון נרשמו, פורסמו וקודמו בפורטלים טורים עיתונאיים ופוסטים לא מעטים בנושא הנקה, הנקת לטווח ארוך והנקה בציבור. הפוסטים כללו כל מיני הגדרות, מאפיינים ותכונות לזיהוי האם המניקה.  לכן כשירות לציבור קוראי הצלבתי את הנתונים והניתוחים הפסיכולוגיים ממקורות שונים (רשימה בבליוגרפית בסוף הפוסט) וחיברתי מבחן בדקי את עצמך.

סמני בעיגול את המשפטים שמתארים אותך מתוך המשפטים להלן:

אני מאמינה בדת ההנקה

אני חברה בכת ההנקה

אני חברה בארגון טרור ההנקה

אני מניקה את עצמי לדעת

אני מניקה את הסביבה לדעת

אני מתערטלת בציבור

אני מניקה פעוט-ה בן-בת שלוש והוא-היא לא נמצא-ת בגן הילדים למרות שכבר אמור-ה להיות

בני הפעוט היונק מתעורר בלילה עם סיוטים. הוא חולם ששד דולק אחריו

בני-בתי הפעוט-ה היונק-ת לא רשומים לחוגים

בני-בתי הפעוט-ה היונק-ת לא מכירים אף דמות משמעותית אחרת בחייהם כי הם כל היום מתחת לחולצה שלי

אני הולכת להניק את בני-בתי בהפסקת עשר בבית הספר

אני מניקה כפייתית המסרבת להיגמל

הנקה פוטרת אותי במידה רבה מהתמודדות עם הקיום המורכב והתובעני של נשים משוחררות במאה ה-21

אני מניקה כל הזמן בגלל שאני חסרת בטחון ולכן בטנו של התינוק שלי הוא בית חרושת של עיכול

אני מניקה כל הזמן בגלל שאני חסרת בטחון ולכן לא שמה לב שהחיתול של התינוק מלא ובגלל זה הוא בוכה

אני מניקה באופן לא הגיוני

אני מניקה תינוק עם שן (גם אם יצאה לו שן ראשונה בגיל 4 חודשים)

אני מניקה ילד בן ארבע עם קול בריטון נעים

יש גבר בסביבה שמשתוקק לחזור למקומו הטבעי

אני מניקה כבר שנה, שנה וחצי למרות שאני אמורה לעשות שימוש אחר לשדיים שלי

בעלי לא בטוח אם הוא ישן במיטתו עם אשה או עם פרה

בעלי רוצה לכבוש מחדש את השטחים

הנקה מספקת לי משהו שהקשר שלי עם הילד שלי לא אמור לספק לי

באמצעות ההנקה אני בורחת מהתמודדות עם מערכת היחסים העיקרית בחיי, למערכת יחסים שבה יש לי שליטה מוחלטת

ההנקה מספקת לי דרך לא מודעת להרחיק ממני את בן הזוג

אני לא מסוגלת להיות המבוגר האחראי

השדיים שלי הם ערבוב של מסעדה עם גן שעשועים

הפכתי את המקדש של הגוף הנשי לאזור האוכל בקניון

הפנמתי את הדיכוי

הנקת הפעוטות שלי משאירה אותי בבית.

אני משאירה נשים אחרות בבית

אני מעודדת גילוי עריות

אני מעודדת טריפת גורים

אני דמגוגית

אני מבטלת את עצמי מול צרכי הילדים שלי

אני אגואיסטית שחושבת רק על עצמי

 אם סימנת משפט אחד ומעלה, דעי לך שאת פנאטית הנקה.

דיסקליימר:  אלו לא דברים ששמעתי באופן אישי, בכל זאת אני הרי גרה בהולנד ופה שמתי לב שממש לא מקובל לפלוש לגבולות הגוף של האחר והעובדה שאשה מניקה, בבית שלה או בחוץ אינה עילה מוצדקת "להכנס לה לציצי"  אבל כל המאפיינים ברשימה הם דברים שנכתבו על ידי אנשי תקשורת מוכרים או בלוגים שקודמו בפורטלים אז אני מאמינה שאם זה לא היה נכון זה לא היה מפורסם.

 

מקורות:
"הארץ"
סלונה
תגובות על הקיר שלי בפייסבוק וטוקבקים נבחרים.

לדף הרשומה
ארכיון פוסטים
נקה
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל ayala26 אלא אם צויין אחרת