00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

למה צריך נוטריון בראשון לציון?

נוטריון בראשון לציון יכול לעמוד לשירותכם למגוון רחב של שירותים. הנוטריון הוא למעשה עורך דין שהוסמך מטעם הרשויות לחתום על מסמכים ולאמת אותם, כאשר המסמכים הם למעשה כל חיינו. תצהירים, צוואות, הסכמים וחוזים, כולם צריכים לקבל תוקף משטי הולם ונוטריון הוא האדם שאתם צריכים.

אחת המשימות הנפוצות: חתימה על הסכם ממון

הסכם ממון, או בשמו המלא הסכם חיים משותפים הוא אחד ההסכמים הכי חשובים שתעשו. את ההסכם הזה אתם יוצרים עם בן או בת הזוג, האדם שאיתו אתם הולכים לחיות את כל חייכם או כך לפחות אתם מקווים, כאשר הסכם זה קובע מה יהיה עתיד הכלכלי שלכם במידה ותתגרשו, מה יהיה עתיד הילדים וכיצד תתחלקו ברכוש וכן הלאה. הסכם זה הוא אחד ההסכמים המשמעותיים ביותר עם השלכות רבות לחייכם ונוטריון צריך לאשר אותו. הנוטריון יכול לתת את הגושפנקא שמדובר בהסכם קביל שאפשר להביא בפני בית משפט והוא צריך לעבור עליו כדי לראות שהכול תקין בו ואין בו רבב.

 

 

אישור תרגומים נוטריונים

יש לא מעט מקרים בהם תצטרכו לתרגם מסמכים כאשר שירות זה יכול להיות הרבה יותר משמעותי לחייכם ממה שנראה לכם. אולי אתם למדתם באוניברסיטה בארץ אך בסופו של דבר עשרות אלפי ישראלים חולמים ללמוד בחו"ל ומנסים להתקבל לכל מיני מוסדות בעיקר באירופה ובארצות הברית. כדי להתקבל למוסדות האלו עליהם לתרגם את גיליון הציונים שלהם ולעתים את הדיפלומה עצמה וכל מיני מסמכים אחרים, כמו אותם אנשים שרוצים לנצל את זכאותם לקבלת דרכון זר כמו הדרכון הספרדי או הפולני. לכל אלו נדרשים תרגומים ולתרגומי המסמכים הללו יש צורך באישור אמינותו עם נוטריון.

ייפוי כוח נוטריוני

כולנו יודעים מה זה ייפוי כוח אך לעתים יש צורך בייפוי כוח נוטריוני ולשם כך אתם צריכים נוטריון בראשון לציון. אם תרצו להגיע לבנק ולהעניק ייפוי כוח לבן משפחה או לבת או בן הזוג תוכלו לעשות זאת בלי ייפוי כוח מנוטריון אלא ייפוי כוח רגיל שמצורף בחתימה. לעומת זאת, אם תרצו לפדות את כספי הפיקדון אפילו על ידי אבא ואימא או חבר קרוב, תצטרכו להשיג ייפוי כוח נוטריוני וזאת לפי חוקי מדינת ישראל. זוהי רק דוגמה אחת מיני רבות מדוע ייפוי כוח נוטריוני חשוב ומתי הוא הכרחי כאשר יש עוד מסמכים רבים שלא תוכלו להגיש בשם ייפוי כוח ללא אישור זה, כמו למשל צוואות וכן הלאה.

המסמכים שישאירו אנשים בלכתם

אם כבר הזכרנו את הצוואות הרי שזהו אחד הנושאים החשובים והרגישים ביותר שיש וגם עליו נוטריון בראשון לציון יכול לעמול קשה כדי לאשר אותם לכל הגורמים הראויים ובעיקר לבית המשפט, וזאת כדי למנוע ויכוחים עתידיים. נוטריון יכול לאשר את הצוואה כאשר כל אדם שרוצה לכתוב אותה יכול לעשות זאת עם איזה עורך דין שהוא רוצה, גם אם אינו נוטריון, אך בסופו של דבר את האישור רק הנוטריון יוכל לתת.

אישור לנכונות העתקי מסמכים

יש מגוון רחב של מסמכים שאנו צריכים להגיש או להציג במהלך חיינו אך מי מבטיח לצד השני שאלו מסמכים תקינים? תקינות המסמכים יכולה להיות שווה כסף רב לאותו צד והוא רוצה לדעת שהוא עושה עסקה עם האדם הנכון. אם אתם רוצים לאמת את נכונות המסמך לעתים יש דרישה להציג עם על המסמך חתימת נוטריון כאשר יש לזכור כי חתימת הנוטריון היא בין לאומית. יש מגוון רחב של מסמכים, החל מתצהירים שונים ועד חוזים, שיש צורך לאשר עם נוטריון ולשם כך נוטריון בראשון לציון לשירותכם.

 

 
 from amichaizlaw.tumblr – Feed
לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

אובדן אזרחות פולנית

החוק הפולני עזר לישראלים רבים להגשים חלום ולהיות אזרחים אירופאיים מן המניין. הבעיה היחידה היא שהאזרחות הפולנית לא תמיד תהיה אצלכם בכיס הקטן אפילו אם אבא, אימא, סבא או סבתא נולדו בפולין ואפילו אם יש לכם דרך להוכיח את זה. כיצד אפשר לאבד את האזרחות הפולנית?

מדוע מאבדים את האזרחות הפולנית?

אם אדם נולד לפני כניסת החוק של שנת 1951 לתוקף, הוא יוכל לרשת את האזרחות הפולנית של אבא שלו אם הוריו היו נשואים. אם הם לא היו נשואים אז אך ורק את שלו אמו. אמנם ההיגיון לחוק לא תמיד ברור אך זה אחד מהסעיפים שלו שאתם צריכים להכיר. הסעיפים הללו יכולים להישמע לכם די שוליים בחשיבותם אך יכול להיות שהם יהיו רלוונטיים במיוחד אליכם ואף ישללו את האפשרות שלכם לקבל את הדרכון הפולני הנכסף. יש כמה סעיפים שלא יהיו רלוונטיים לישראלים, כמו למשל גיוס לצבא זר, אך יש סעיפים שיכולים להיות בעייתיים כמו לגבי בנות הזוג או בקשה לקבלת אזרחות זרה אחרת.

גיוס לצבא זר שולל את האזרחות

אם מדובר באדם בגיר שנרשם לצבא זר, אפילו אם בסופו של דבר בפועל לא שירת בו, או שהוא עבד במשרה ציבורית כלשהי במדינה אחרת שאינה פולין, הוא יאבד את האזרחות שלו. כמו כן אם יש לו אזרחות זרה אחרת לפני כניסת החוק של 1951 לתוקף, הוא יאבד את האזרחות שלו באופן מיידי. יחד עמו ייאבדו את האזרחות או הזכאות לאזרחות אשתו והילדים שלו עד גיל 18. עם זאת ישנה הסתייגות: אם הוא שירת בצבא האזרחות הזרה לא תפגע בה.

מה לגבי קבלת אזרחות זרה?

  •  
  •  

אם אדם מסוים רכש את אזרחות זרה בגלל שינוי גבולות אחרי מלחמת העולם השנייה, או שהוא היה בעל אזרחות של מדינה אחרת באזור כמו למשל אזרחות רוסית או אוקראינית, הוא ייאבד את האזרחות הפולנית שלו. לעומת זאת, אם הוא רכש את האזרחות אך חזר לפולין שניתנה לו הזדמנות, הוא לא ייאבד את האזרחות שלו.

אם אזרח פולני יבקש לקבל אזרחות זרה הוא יצטרך לוותר על האזרחות הפולנית שלו. התהליך אמנם אינו נפוץ אך הוא אפשרי ויש צורך להגיש לשם כך פנייה לשלטונות בפולין. מצב זה פחות פופולרי כי הוא למעשה אובדן אזרחות פולנית מרצון והוא פחות רלוונטי גם לפולנים שגרים בה וגם לישראלים שקיבלו אזרחות פולנית.

מה לגבי בנות הזוג ונישואין?

אישה תאבד את האזרחות הפולנית שלה כאשר היא נישאת לאדם שאינו בעל אזרחות פולנית. אישה שלא הייתה לה אזרחות פולנית ונישאה לאדם בעל אזרחות פולנית תוכל לקבל אזרחות. לעומת זאת, אם היא נישאה לו ואז הוא הפך להיות אזרח פולני, היא לא תקבל את האזרחות הפולנית אלא הקלות באשרות שהייה ובתושבות קבע. כמובן שכל בת זוג אחרת שאינה אישה לפי הממסד לא תוכל לקבל אזרחות וגם לא אישור לשהיית קבע אלא בסך הכול הקלות די בסיסיות, וגם זה תלוי בסיטואציה.

אובדן אזרחות פולנית בשל התנהגות

יש מצבים שבהם ניתן לאבד את האזרחות הפולנית אחרי הפרת אמונים למדינה. מצב זה כמובן נדיר מאוד והוא מתייחס למקרים של בגידה או עריקה בזמן מלחמה, או באופן כולל יותר, פעילות נגד האינטרסים של המדינה. כמו כן אם אזרח פולני זומן לשטח המדינה על ידי הרשויות והוא סירב להגיע הוא יכול לאבד את האזרחות שלו. גם אם הוא התחמק מהחובות שלו, כמו למשל השירות הצבאי, הוא יכול לאבד את האזרחות שלו. אפשר לאבד אזרחות פולנית גם בשל פשיעה קשה במיוחד.

 

 
 
 from amichaizlaw.tumblr – Feed
 
לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

אזרחות פולנית זכאות

כבר אפשר להריח את אירופה

ישראלים אוהבים מאוד את אירופה ולא רק בגלל שהיא קרובה וקל לנו לטוס אליה לחופשות, אלא בגלל האפשרויות הרבות שיש בה. כול הגבולות פתוחים והיחסים בין המדינות השכנות שונה לגמרי ממה שאנו מכירים מכאן. מדינות רווחה שמאפשרות לימודים כמעט בחינם ועבודה רבה שלא נגמרת יחד עם הזדמנות גדולה לעשות עסקים. יש הרבה סיבות מדוע אזרחות אירופאית יכולה לעזור ואם אתם רוצים לברר איך להגשים את החלום, אזרחות פולנית יכולה להיות המפתח. לאזרחות פולנית זכאות גם לדרכון פולני או אירופאי כיאה למדינות האיחוד ולפני שאתם ממשיכים לחלום, כדאי שתבדקו האם כל הטוב הזה יכול להיות שלכם.

 

 

 

מי זכאי לאזרחות פולנית?

·         החוק הפולני לגבי האזרחות מתייחס לקרבת דם. אמנם גם האנשים שגרים בפולין יכולים לקבל אזרחות במידה ואין להם, אך זהו תהליך שמצריך חיבור למדינה ושהות בה לכמה שנים. לפי החוק הפולני שמתייחס על קרבת דם, גם אתם הישראלים יכולים לקבל אזרחות אפילו בלי לדרוך בה ולמעשה, אפילו בלי לעבור מבחנים שקשורים בפולין. מדינות אחרות כמו ספרד ופורטוגל מחייבות מעבר מבחן על התרבות, ההיסטוריה והשפה אך לא תצטרכו ללמוד מילה בפולנית אם זה מה שמדאיג אתכם.

·         מה שכן תצטרכו לעשות זה להוכיח שיש לכם קרבת דם לאזרח פולין לפני מלחמת העולם השנייה. אין צורך להוכיח את האזרחות באופן ישיר אלא פשוט שאותו אדם היה קשור לפולין ושהה בה כמו למשל נכסים שהיו לו, תעודת סיום בית ספר, תעודת נישואין, תעודת פטירה וכמובן צילום תעודת זהות או דרכון במידה ויש.

תהליך שדורש ידע וניסיון

גם אם נראה לכם שהתהליך די פשוט וכבר הבנתם אותו, פשוט לחפש מסמכים ולשלוח אותם למשרד הפנים הפולני, כאשר אתם בטוחים שהמסמכים הללו מספיקים, יכול להיות שהתהליך שלכם יסתבך ותקבלו סירוב שינפץ לכם את כל החלומות. אסור לקחת סיכונים כשמנסים להוציא את האזרחות הנחשקת ולכן חשוב לפנות לעורך דין מוסמך בתחום. רק עורך דין שכבר סייע למאות ישראלים לקבל את האזרחות הפולנית יוכל לסייע גם לכם. כדאי מאוד לבחור עורך דין מנוסה עם קבלות בתחום ולא להתפשר על הניסיון בגלל המחיר, מה שבכל מקרה יחזור אליכם לטובה המשך.

 

 from amichaizlaw.tumblr – Feed

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

מה נותנת לנו אזרחות פולנית?

אזרחות פולנית מאפשרת לכל ישראלי לקבל דרכון אירופאי. באמצעות הדרכון הזה ניתן ליהנות משורה ארוכה של זכויות והטבות ששמורות לתושבי האיחוד האירופי בלבד, ולכן כדאי להנפיק אותו באמצעות האזרחות

אזרחות פולנית היא אחת הדרכים המהירות והנוחות ביותר להנפקת דרכון אירופאי. מאז הצטרפות פולין לאיחוד האירופי בשנת 2004, היא הפכה למדינה מבוקשת מאוד עבור ישראלים שעומדים בתנאים הנקבעים על פי החוק. כיום למשל יכולים ישראלים שמוכיחים אזרחות של קרוב משפחה שנולד בפולין לקבל בעצמם אזרחות כזו, ולאחר מכן לעתור לשגרירות לקבלת דרכון פולני.

 

 

 

 

היתרונות של האזרחות והדרכון

הדרכון הפולני זהה לכל דרכון אירופי אחר והוא מגלם בתוכו שורה ארוכה של יתרונות:

א. לימודים ומלגות – אזרחי האיחוד האירופי יכולים ללמוד ולקבל מלגות מלאות במוסדות לימוד בכל רחבי היבשת. בנוסף, הם חשופים למלגות חלקיות באוניברסיטאות, במכללות ובמוסדות להשכלה גבוהה במדינות שונות ששייכות לאיחוד. המשמעות היא חיסכון עצום בהוצאות על לימודים גבוהים, כמו גם אפשרות להבטיח רמה איכותית ובלתי מתפשרת של השכלה.

ב. חופש תנועה - אזרחות פולנית נותנת לישראלים חופש תנועה מלא ביבשת. היא מאפשרת להם להתנהל כאזרחי אירופה לכל דבר ועניין, בתנאים זהים לחלוטין לאלו שנולדו במדינה. חופש התנועה מוכיח את עצמו עבור הקהל הרחב, סטודנטים צעירים, זוגות, בעלי משפחות, מבוגרים בגיל הזהב ועוד.

ג. רכישת נדל"ן ומקרקעין – מבחינה עסקית, אזרחות של מדינה אירופאית כמו פולין תעניק לנו את האפשרות לרכוש נדל"ן ומקרקעין באירופה בצורה חופשית לחלוטין. רכישת נדל"ן חופשית וחוקית כזו מתבצעת בזכות האזרחות ללא הצורך בשותף מקומי והיא חוסכת בירוקרטיה מסובכת. רכישת הנדל"ן והמקרקעין לא שמורה רק למשקיעים בעלי הון, אלא לכל מי שרוצה להפיק תשואה משמעותית מהדרכון והאזרחות שיש ברשותו.

כל מה שצריך לדעת על הדרכון

באופן עקרוני, אזרחות פולנית ודרכון אירופאי מעניקים גם אזרחות באיחוד האירופי עצמו. הם מאפשרים לכל מי שמחזיק בהם לעבוד, להתגורר וללמוד במדינות ששייכות לאיחוד, באותם תנאים בדיוק כמו התנאים של אזרחי המדינות. עם זאת, רק מעט מבין הזכאים לדרכון ולאזרחות יודעים איך לנצל את היתרונות הגלומים בהם.

כדאי להתייעץ עם עורכי דין ולבצע בדיקת זכאות מסודרת. הבדיקה עצמה היא בדרך כלל חינם, בעוד התשלום נגבה לפי אופי הטיפול בבקשה ומאפייני הלקוח. בדיקת הזכאות מתבצעת בשלבים הראשונים על ידי מילוי שאלון קצר ובדיקת מסמכים. בנוסף, האזרחות ניתנת להעברה לצאצאים ללא הגבלת דורות, אולם היא לא ניתנת להעברה בקרב בני זוג – אלא אם הם עוברים לגור בפולין לתקופה של לא פחות משלוש שנים.

לסיכום, אין ספק לגבי היתרונות של דרכון אירופאי והדרך להשיג אותו עוברת באזרחות של אחת המדינות החברות באיחוד. פולין נותנת מענה על הצורך הזה ורלוונטית לישראלים רבים.

 

 from amichaizlaw.tumblr – Feed

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

כך תוכיחו שיש לכם שורשים פולניים בשביל דרכון

הכול למען הדרכון

 

עד לפני קצת יותר מעשר שנים לא היינו יכולים לחשוב בכלל על האפשרות להוציא דרכון פולני ולמעשה הוא גם לא עניין אותנו כל כך. למה בכלל שתעניין אותנו מדינה עשירה בהיסטוריה משותפת לעם היהודי, לא היסטוריה חיובית במיוחד, ועוד מדינה קרירה שאין בה משהו מיוחד? עצם העובדה שפולים שייכת למדינות האיחוד האירופאי הופכת אותה לאטרקטיבית במיוחד, ובעיקר בגלל הקלות היחסית לקבלת האזרחות. עם זאת, יש צורך בהצגת הוכחות  שיראו על הקשר שיש לכם וזה הזמן להבין איך אפשר להוכיח שיש לכם שורשים פולניים לקבלת דרכון פולני.

 

 

כך תוכיחו שיש לכם שורשים פולניים בשביל דרכון

 

·         בשורה התחתונה, אתם צריכים להוכיח שיש לכם קשר משפחתי עם אדם שהיה אזרח פולין לפני ינואר 1951. זאת אומרת, אם יש לכם סבא וסבתא שהיו גרים בפולין לפני התאריך הנקוב, אתם רשאים לקבל את האזרחות. השלב הראשון הוא הקל יותר, לבדוק את הזכאות הראשונית על ידי וידוא שנות המחייה של בני המשפחה שלכם בפולין. לאחר מכן ודאו שיש לכם את המסמכים שמקשרים ביניכם לבין קרובי המשפחה. מה שיישאר לכם מכאן זה להוכיח שהם באמת גרו בפולין.

·         כדי להוכיח שסבא או סבתא גרו בפולין עליכם למצוא כל אישור שמראה שהם היו אזרחים מהמניין. אם יש לכם תעודת זהות ישנה או דרכון ישן זה בדיוק הזמן לשלוף אותו ולהוכיח אך ברוב המצבים התהליך יהיה מסובך יותר. תוכלו להתקשר לצלב האדום ולמצוא מסמכים מתאימים, תוכלו לחפש בארכיון של משרד הפנים הפולני תעודת לידה, או באוניברסיטאות מסוימות תעודת לימודים או הרשמה כלשהי שתוכיח את הנוכחות של בן משפחתכם.

שגרירות פולין בתל אביב>>

תעברו את התהליך עם עורך דין מנוסה

אין ספק שבירורים עם ארכיונים שונים בפולין כמו למשל הצלב האדום, או בירור עם הרשויות המקומיות בפולין, יכולות להיות מסובכות מאוד עד שתחשבו שזה לא בשבילכם ואין סיכוי, ועדיף בר לוותר מאשר לצפות ולהתאכזב. אין לכם מה להתייאש, לא מדובר בתהליך מסובך כמו שהוא נראה ועם עורך דין מנוסה תראו שאזרחות פולנית היא לא דבר שאינו בהישג יד. עורך דין מנוסה יידע כיצד לנהל את התהליך בצורה הכי יעילה, ימצא את הטפסים הנחוצים ויגיש אותם בשבילכם וכמובן יעדכן אתכם בכל התהליך.

 

 
 
 from amichaizlaw.tumblr – Feed
 
לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף
12345
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל עמיחי זילברג אלא אם צויין אחרת