00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

עבודת סמינריון בספרות

מי שבחר להשתלב במסלול ללימודי ספרות באקדמיה, יאלץ לקראת סיום הלימודים להגיש עבודה סמינריונית. כתיבת עבודת סמינריון בספרות היא משימה מורכבת אשר דורשת מצד אחד ידע נרחב ומצד שני זמן רב על מנת לכתוב את העבודה. אין ספק כי ללא העבודה הסמינריונית, לא יקבל הסטודנט את התואר ועל כן חשוב עד מאוד להשקיע את המאמץ האחרון ולהוציא ציון טוב ככל האפשר. 

על מנת לבצע עבודות סמינריון בספרות על הצד הטוב ביותר, חשוב לקחת בחשבון ההנחיות לכתיבת העבודה. ההנחיות ניתנות על פי רוב על ידי המרצה בקורס, כך שאתם יכולים להיעזר בו לכל אורך הדרך ולהעלות שאלות במידת הצורך. העבודה בראשי פרקים כוללת: דף ראשון – שער העבודה והכותרת – כולל את שם הסטודנט, מספר ת.ז ותאריך עברי, מבוא, 4 פרקים אשר מתפרסים על 15 עמודים , סיכום ומסקנות, נספחים אם יש בדף אחד נוסף וכמובן ביבליוגרפיה בדף האחרון.

כתיבת עבודה סמינריונית

כיצד לכתוב את העבודה

כתיבת סמינריון בספרות כוללת את בחירת הנושא ועל מנת לבחור נושא טוב יש צורך בנושא מעניין לצד נושא אשר מאפשר חקירה. על עוד שני תנאים אלו מתקבלים, אתם על הגל הנכון וכתיבת העבודה עשויה להיות טובה ואיכותית. בסיס עבודת סמינריון בספרות הוא שאלת המחקר, זאת אומרת שמטרת העבודה היא לענות על שאלת המחקר שהוצגה. כל אחד מהפרקים שיופיעו במהלך העבודה, יבדקו את הסוגיה ויעניקו פתרון. עליכם לאסוף חומרים רבים וביבליוגרפים, לקרוא אותם ולאחר מכן לבנות את המבנה של העבודה. חשוב לקחת בחשבון כי במהלך כתיבת העבודה תשתנה שאלת המחקר, וזה לגיטימי ואין בכך פסול. 

אם אתם עומדים בפני עבודה אקדמית בספרות, התחילו קודם עם מבנה העבודה דהיינו עם הפרקים ורק בסיום העבודה, התפנו לכתוב את הפתיח ואת הסיכום. שימו לב כי עבודה אקדמית בספרות ושאלת המחקר חייבת להיבחר ולהיחתם, רק לאחר אישור מנחה הסמינריון. כל עוד לא קבלתם אישור, אל לכם להתחיל את העבודה. 

בעבודה הסמינריונית לעולם יהיה לכם לא מעט לכתוב והרבה פעמים הכתיבה יוצאת מגבולות העבודה ובמקרה של כתיבת סמינריון כל המוסיף גורע. היה ואתם כותבים עבודה סמינריונית, היא תכלול בין 20-25 עמודים. לפני שאתם פונים לכתיבת העבודה כדאי לקחת עבודת סמינריון לדוגמא ורק לאחר מכן אתם יכולים להתחיל ולכתוב. חשוב מאוד לזכור כי דוגמא יכולה להעניק לכם מושג ולהקל עליכם במהלך כתיבת העבודה. 

אם אין לכם את הזמן, את הרצון או את הביטחון לכתיב עבודת סמינריון ואתם חייבים להשיג ציון גבוה, אתם יכולים לגשת אל אדם או חברה אשר מבצע/ת כתיבת סמינריון בתשלום ולהרוויח לא רק זמן אלא גם ציון גבוה בהתחייבות. 

לסיכום עבודת סמינריון היא הכרחית לסיום התואר ועל כן יש להשקיע רבות לסיום מוצלח הן של העבודה והן של התואר.

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

כל מה שרציתם לדעת על עבודת דוקטורט

כמה פעמים כבר שמעתם בעולם האקדמי את המושג "דוקטורט"? מושג שעלול להיות מלחיץ במיוחד למי שהולך לקראת כתיבת עבודת דוקטורט. אקדמיה מאסטר כאן בשבילכם על מנת להרגיע את הלחץ ולבאר את המושג "דוקטורט" וגם להעניק לכם כמה טיפים לכתיבה נכונה של עבודת דוקטורט.

מהו דוקטורט?

מקור השם דוקטורט הינו מהשפה הלטינית ופירושו הוא "מורה" או יותר נכון "מאסטר". עבודת דוקטורט היא למעשה עבודת מחקר שבוחנת נושא מסוים לעומקו. לא סתם מדובר על עוד עבודה אלא מחקר שאמור לרדת הכי עמוק שאפשר בנושא מסוים ולספק בו מידע חדש, שיכול להיות אפילו חיוני מאוד בעולם המדע. עבודת הדוקטורט יכולה להיכתב על מספר רב של תחומים, אך לפני תחילת כתיבת עבודת דוקטורט יש להגיש הצעת מחקר לדוקטורט על מנת לבחון את התחום ואת הנושא הנבחר. אחת הדרישות מעבודת דוקטורט היא שהיא תהיה יצירתית בנוסף להיותה בנויה היטב ויסודית מאוד. דוקטורט היא למעשה עבודה שמתבצעת בתואר השלישי, התואר הכי גבוה שאפשר ללמוד בכל העולם.

דוקטורט

כיצד דוקטורט בנוי וכיצד כותבים אותו?

כתיבת דוקטורט היא משימה ארוכה וקשה שמצריכה הרבה תכונות אופי שאין לכל אחד. כתיבת עבודת דוקטורט מצריכה נחישות רבה שכן מדובר על מחקר שלרוב נמשך שנים. כתיבת הדוקטורט צריכה להתבצע אחרי מחקר מעמיק וניתוח של התוצאות, וכמובן ניסוח המסקנות בשפה הכי גבוהה שיש. הקבלה לדוקטורט מתבססת על אישור הצעת המחקר תחילה על ידי האוניברסיטאות, כאשר האוניברסיטה צריכה לבדוק את העניין שלה באותו הנושא, את המתודולוגיה שלה ואת יכולות החוקר.

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל אקדמיה מאסטר אלא אם צויין אחרת