22
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

1) שחמט ב2 מסעים "ידיעות" 18/10 ו2]ממרחים תוצרת בית, וזיתים במקום מגורי, ובגן הירק.

1) שחמט ב2 מסעים "ידיעות" 18/10 ו2]ממרחים תוצרת בית, וזיתים במקום מגורי, ובגן הירק.

 

20191020_145128

1] מט ב2 מסעים.  כשפתחתי את ה7 ימים ביום שישי בצהריים והסתכלתי על החידה, ראיתי עד מהרה שחסרה על הלוח

המטרה המסכנה בכבודה ובעצמה! של כלי הלבן, דהיינו, המלך השחור. אז עד מהרה זנחתי את החידה, ועברתי לעלעל בשאר חלקי העיתון.

חזרתי לעיין בחידה ברצינות לקראת הלילה , [אחרי  משחק בינגו, בסוכה הקיבוצית, אליו שהצטרפתי באמצע, והתעשתתי באחור לבדוק את כל המספרים שהוגרלו עד אז, אך בכל אופן, חסר לי מספר 1 [מתוך 5×5] לבינגו]

את מיקום המלך השחור מצאתי די מהר, [בעזרת הדוגמה להטעיה ששמו בחידה] אח"כ דגרתי על החידה כמה שעות, עד אחרי 2 בלילה. לפי השעון, ואז טרם מצאתי את הפתרון. הלכתי לישון

למחרת, בוקר שבת, הליכה עם אמא שלי ביער למעיין  ולאחר ארוחת בקר, והכנסת עלי תרד לסיר, עת הם התבשלו על פלטה, פתרתי במהרה את החידה.

ועתה לחידת השחמט. המשבצת שסימנתי בה V' עליה עומד המלך השחור. שתקוע במקומו, גם לאחר המסע הנכון של הלבן. 1 הרצים השחורים, מרותק למקומו.

המסע הנכון של הלבן הוא עם 1 הפרשים,  איום המט ה"מקורי" : מט עם צריח.,

אפשרויות ההתגוננות של השחור: סילוק  הפרש הלבן שזז, מהלוח ,[קומבינציות 1 ,2] מט עם צריח.   מסע עם צריח שחור [קו' 3], איום על הכלי הלבן שמאיים את איום המט ה"מקורי, כנ"ל, ראו קו' 1 ,2]

סילוק הפרש הלבן שלא זז, מהלוח, [קו' 4,5,6] מט עם המלכה, 3 אפשרויות, בהתאם לכלי שמוריד את הפרש, בכל ה3, המלכה הלבנה נשארת על אותו אלכסון.

ו, מסע התגוננות אפשרי עם הלכה השחורה [קו' 7,] במקרה כזה, מט עם 1 הפרשים הלבנים.

לסיכום: כולל ה"איום המקורי": 7 מסעי מט אפשריים, כולם משח ישיר: 3 עם הצריחים,  3 עם המלכה, ו1 עם פרש.         עשויים להיות מסולקים מהלוח: 1 מ2 הפרשים הלבנים, ו/או רץ שחור

בהצלחה לפותרים!

2] ממרחים תוצרת בית וזיתים, 1] ממרח שקדים. אני, והרבה יותר אמא שלי,  אוספים כל שנה שקדים במטע קרוב לביתה,   השנה נוספו לקטיף שלנו עוד 2 מטעים, עוד יותר קרובים לביתה.

אז, משקדים שהבאתי למקום מגורי הוכן ממרח שקדים, לאחר השריית השקדים יום אחד,   ו,באופן ידני, הורדת הקליפה, הפיכתם לשקדים מולבנים.  טחינת השקדים! במג'י מיקס!

2] גם ממרח סלק הוכן בביתנו כמה פעמים בחודשיים האחרונים, בתוספת אגוזים. דרך אגב מסלק מקולף.

קיבלנו פעם ממרח סלק מרכזת מתחם המזון בקהלתנו, עם לא מעט שום. רוב שותפי לדירה לא אהבו אותו, אז אני חגגתי עליו.     אגב, חיים גמליאל ממליץ על אכילת סלק בחום.

3] גם ממרח חומוס הוכן כמה פעמים בביתנו [ו/או בבית השכן שגם קשור לקהלתנו המיוחדת] אך, חלבון, חומצת האמינו ליזין… [אני צמחוני, ובשנים האחרונות גם ממעט במוצרי חלב]

4]בגן ירק שלנו הוכן לאחר חג הסוכות דבש חרובים:  אספנו חרובים שמלאו שק יוטה ענק, [ועל הדרך אספנו קראטים שהיעוד שלהם, כך לפחות טוען יוזם האיסוף שלהם הוא להיות מוספים למים באמבטיה…]

 גזמנו את פירות החרובים לחתיכות קטנות. לא הוצאנו את הזרעים. [אני קלקלתי מזמרה אחת בעת חיתוכם. בהמשך עברתי לחיתוך עם הידיים] ושמנו בסיר נורא כבד. ומלאנו במים.

אחרי השריה, יום אחד אני זוכר נכון, החרובים בסיר התבשלו שעות רבות וארוכות על האש, ואחרי הוצאתם מיצוי החרובים המשיך להתבשל עוד כמה שעות, על ההגעה לסמיכות הרצויה.

יצא טעים מאד.       נ.ב, סתם לידיעה כללית, חרוב, גם הוא מסווג במשפחת הקטניות, עם חידקים קושרי חנקן מהאויר בשורשיהם, אף כי לא בפרפרניים, אלא בקסלפיניים, ביחד עם כליל החורש. [שהפרחים שלו אכילים]

5] זיתים. בוצע לא מזמן מסיק בגן ירק שלנו, מהזיתים הנ"ל נסחטו כ70 ליטר שמן.   והשבוע בגן ירק: מעוד דלי זיתים שמסקנו [מהזיתים כמובן! לא מהדלי!]

אנחנו כובשים מה שנקרא: זיתים דפוקים.  דפקנו עליהם  עם אבן,     נכון לכתיבת שורות אלו הם מושרים במים.  המשך יבוא…

ומה אפשר לעשות עם זיתים שיוצאים רכים חוץ מלאכול אותם כמו שהם:?  הניסויים שעשיתי עם זיתים רכים תוצרת אמא שלי שהיא לא רצתה אותם: רובם הגדול התקלפו מאד בקלות, אז נצלתי זאת ל:

A]ניסוי של יצירת ממרח זיתים, בלי תוספות [התיבול של אמא שלי מספיק בהחלט!]   B] הוספתי כמה פעמים לסלט בדירת מגורי.

C] השתמשתי בהם להכנת 2 מאפים טבעוניים: 1 על בסיס קמח וזיתים.   2 על בסיס פריכיות אורז שפוררתי וזיתים.   הם יצאו לא ממש מוצלחים, יותר מדי מלוחים, ומסקנה לפעם הבאה, אם תזדמן לי, לשטוף את הזיתים מרוב המלח.

ואם כבר באוכל עסקינן,  קראתי בידיעות, ראיון עם נוף עותאמנה, זוכת "מאסטר שף", 2014. אמנם, הביטוי "מטבח פלסטיני", לדעתי הוא יותר פיקציה מהביטוי "מטבח ישראלי"

אבל ראיון מעניין לטעמי, והתברר לי שהיא גם התמחתה במיקרו ביולוגיה.

אתמול בגן ירק, הורדנו מ1 מעשבי הבננות במעגל הבננות הקטן שלנו את הפרח הסגול.

20191002_080609

20191002_080746

20191002_081530

אז:

 

וכיון שסיימתי אתמול ליצור סל:

 

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

1]שחמט ב2 מסעים "ידיעות" 27/9 ו2] על תוצאות הבחירות לכניסות. 3] סרטון, שרה בהופעות לנשים בלבד

1]שחמט ב2 מסעים "ידיעות" 27/9 ו2] על תוצאות הבחירות לכניסות. 3] סרטון, שרה בהופעות לנשים בלבד

 

20191010_2305391] שחמט. בחידה זאת, במצב הפתיחה,  מסע 1 אפשרי למלך השחור. לאחר המסע הנכון של הלבן, 2 מסעים אפשריים למלך השחור. כמו כן, פרש שחור, יש לו מסע שאם הוא יבצע אותו הוא יהיה מרותק.

איום המט ה"מקורי" הוא מט עם המלכה, שבמקרה כזה תעבור לטור אחר, כך שבמסע הנכון של הלבן, הכלי שזז  מאיים על משבצת סמוכה למלך השחור.

2 האחרות באותו טור? רמז עבה, המלכה תאיים על שתיהן, במדה שיבוצע האיום המקורי ,

אם המלך השחור זז [קומבינציות 1, 2] אז על כל אחת מ2 מסעיו האפשריים, אותו מסע: המלכה הלבנה מתקדמת, בנוסף, עוד משבצת 1…

ו, יש לשחור 2 כלים, רץ ופרש, [קו' 3, 4]  שכל 1 מהם  עשוי לחצוץ בין המלכה הלבנה, למשבצת סמוכה למלך השחור.  ב2 המקרים, הכלי השחור שזז מתייצב באותה משבצת.

אבל… אז, הכלי השחור שזז תופס למלך שלו משבצת מילוט אפשרית… וכך: הכלי הלבן שזז במסע הפתיחה הוא זה שכופה מט,  י

נוע ל1 מ2 משבצות רלוונטיות, תלוי איזה מ2 הכלים השחורים הנ"ל יתצוץ בין המלכה הלבנה למשבצת סמוכה למלך השחור.

לסיכום: כולל איום המט ה"מקורי",  4 מסעי מט אפשריים ללבן, כולם משח ישיר, עם מלכה או עם פרש.            פרש לבן עשוי להיות מסולק מהלוח.

בהצלתה לפותרים!

2] על תוצאות הבחירות לכנסת והמגעים להקמת קואליציה.

לאחר הבחירות הקודמות, נראה סביר מאד, שבסבב נוסף הימין+חרדים ישפרו עמדות: בלי ליברמן,  60 מנדטים+ עוד כ7 שלא עברו את אחוז  החסימה,  לעומת מעט יותר מ2 לאורלי לוי.

ובפועל: כחלון חזר לליכוד.   פייגלין פרש מהבחירות.   מפלגות הימין [למעט "עוצמה יהודית"  שהורידו אתם  מתחת לאחוז החסימה קצת יותר מ2 מנדטים] התאחדו לרשימת ימינה,  מפלגת "נעם", גם הם פרשו לקראת הסוף.

ובסוף, ימין+חרדים בלי ליברמן: 5 מנדטים פחות, וזאת בנוסף ל,קרוב ל5 מנדטים פחות שלא עברו את אחוז החסימה.    עם ליברמן: 2 מנדטים פחות. 63 לעומת 65.

הליכוד לבדם, ירידה ב3 מנדטים, כמעט ב4: בכל 1מ2 מערכות הבחירות השנה, היה להם "קרב" צמוד עם יהדות התורה  על המנדט הנוסף,

בסבב א ' החרדיות [יהדות התורה+ ש"ס, הסכם עודפים] היו במרחק פחות מ100 קולות מלאבד מנדט לליכוד, וכך, חסרו אז לליכוד פחות מ200 מצביעים בשביל להפוך למפלגה הגדולה ביותר.

בסבב ב, אך בקושי הליכוד השיגו את המנדט ה32, לחרדיות חסרו אז פחות מ100 מצביעים בשביל לקחת מהם מנדט 1.  ובצרוף כחלון: איבוד של 7 מנדטים!

אגב, בסבב א, הליכוד היו נשארים על 35 מנדטים, גם אם בנט ושקד היו עוברים את אחוז החסימה, במקרה כזה שותפיהם להסכם עודפים 'איחוד מפלגות הימין, היו מאבדים מנדט

גם "יהדות התורה" [שבסבב ב קבלו כ 2/7 אחוז יותר, אבל הרבה פחות מצביעים היו מתחת לאחוז החסימה…] ו…

"כחול לבן", היו מאבדים אז 2 מנדטים. כלומר: את סבב ב' הם סיימו עם אותו מספר מנדטים, 33, אתו הם היו מסיימים את סבב א'  לו בנט ושקד היו נכנסים בסוף לכנסת.

בסבב ב הם קבלו כ0.2 אחוז פחות, אך הסכם העודפים, עם ליברמן, שהם לא עשו בסבוב הקודם פיצה על כך, לפי חישובי בלי ה"ע  הם היו מאבדים מנדט ליהדות התורה, ואז, שויון 32:32, ובין 2 הגושים בלי ליברמן, 56:56

ועם כ"ל + ליברמן היו חותמים על ה"ע גם בסבב א' ובנט ושקד היו נכנסים אז לכנסת: עדיין 33 לכ"ל לעומת 35 לליכוד, עם הפרש של מעט פחות מ1000 קולות בין כ"ל+ליברמן  לליכוד+ איחוד מפלגות הימין,

ואז, הפרש של קול בודד היה יכול לעשות את ההבדל בין 35:33 לליכוד, לשויון 34:34

אבל, גם הליכוד הרויחו מה ה"ע: בלעדיו: 33:31 לכחול-לבן ומנדט נוסף ליהדות התורה.  אך ההפרש של מנדט 1 ביניהם נראה לי הוגן למדי מבחינת יחס והפרש הקולות ביניהם.

בעניין החיבור בין פרץ לאורלי לוי, 405277 כנסת 22    ו 422044 כנסת 21.  מספר הקולות למר"צ+ עבודה+ גשר

לפי חישובי,  אם 2-3 המפלגות הנ"ל היו מקבלות בדיוק אותו מספר קולות כמו בסבב א' ושאר התוצאות אותו דבר, עדיין 11 מנדטים במרחק 810 קולות מלקיחת מנדט מהליכוד. [ומרוב ממליצים על גנץ גם בלי בל"ד…]

בהתבסס על תוצאות בחירות סבב א' לאחר לקיחת בחשבון של 1] ירידה משמעותית בקולות מתחת אחוז החסימה   2] עליית ההצבעה  המשמעותית בקרב הערבים,

היה אפשר לצפות, להערכתי, שהעבודה+מר"צ יהיו חזק במאבק על המנדט ה12.  בפועל הם לא היו קרובים אליו, אך בכל זאת, למרות 2 נתונים אלה עלייה במנדט 1 למר"צ + עבודה,

לדעתי, לא רע, אם מפלגת שמאל מאוחדת הייתה משיגה יותר? אני מטיל בכך ספק. והמטרה הושגה, אין לימין+חרדים רוב בלי ליברמן.

ועוד בהקשר לעבודה+מר"צ, משהו שמשום מה לא קראתי בשום מקום, נראה לי הוגן אם הם ישלחו זר פרחים ליאיר לפיד על כך שהוא התעקש על הרוטציה…

אורלי לוי, בסבב א' היא מיתגה את עצמה כתומכת בלגליזציה של קנאביס ,  האם היא אכן תקדם נושא זה? [לפחות אי הפללה,] המשך יבוא.

אומרים שביבי שואף להוביל את מדינתנו לעוד סבב בחירות, אבל… אם הבנתי נכון, במקרה של כתב אישום,  הוא יוכל להמשיך להיות ראש הממשלה רק עד הבחירות הבאות ואח"כ הוא לא יוכל להיות בכנסת הבאה.

ואם אכן כך אזי עוד הליכה לבחירות עשויה לדחוק את קצו כראש ממשלה…  שמא, ביבי בטוח [עם או בלי צדק.] שלא יוגש נגדו אישום? או שהוא בונה על דחיית ההחלטה בעוד כחצי שנה? או אולי הוא עושה את התרגיל של "להכניס עז"?

בכל אופן, הצעה לכחול לבן,  להסכים לממשלה בראשות ביבי, אבל בתנאי שהוא מוותר על הבלוק עם מפלגות הימין, וגם, להציג דרישות, מה הם מצפים מהממשלה לעשות למען הציבור.

הם בונים על כתב אישום שיאלץ אותו לפרוש לפני סוף השנה?  אם כך אפשר להציע שבמקרה של שיוחלט לא להגיש כתב אישום, משרת ראש הממשלה תחכה לו, ועד שתתקבל החלטה, אני חושב שעשוי להתאים להציע לביבי את תפקיד שר החוץ.

אם כחול לבן יסכימו ש [תמורת ויתור על הבלוק כמובן] ביבי יהיה בראש, אז, אם ביבי  יסרב גם להצעה הזאת ויהיה סבב ג', אז יהיה ברור בהחלט! שביבי האחראי העקרי! ללא מתחרים ובגדול! לעוד מערכת בחירות.

ומי שנהג הפוך מביבי, אהוד ברק שמקם את עצמו במקום לא ריאלי במר"צ

על התנאים הרשימה המשותפת לתמיכה בממשלה.

3] התחלתי לצפות בחודשים האחרונים בעיון ברשומות של חיים גמליאל בענייני תזונה, [הגעתי לאתר שלו במקרה בעקבות חיפוש מידע על הסטיויה] גם בכמה הרצאות שלו ביוטיוב,   ובין היתר גם גלשתי קצת באתר פייסבוק שלו

מצאתי שבתו ענבר טביב חזרה בתשובה, ושרה במופעים לנשים בלבד.

 

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

שח-מט ב3 מסעים "ידיעות" 6/9 2]הרחבה ל"הנסיכה והירח" גרסת מוטי, מה סיפר לה שר החינוך.

שח-מט ב3 מסעים "ידיעות" 6/9 2]הרחבה ל"הנסיכה והירח" גרסת מוטי, מה סיפר לה שר החינוך.

 

20190906_170616

שחמט ב3 מסעים. "דגרתי על החידה שעות ארוכות, בהפסקות כמובן, מיום שישי בצהריים, עד שלמחרת בשבת בזמן סייסטת אחה"צ , אאורקה! עליתי על הפתרון! לחידה.

במצב הפתיחה, יש למלך השחור 2 משבצות לנוע אליהן, המסע הנכון ה1 של הלבן לא משנה זאת.      למלך הלבן אין שום מעורבות בהנחתת המט!

המסע ה1 של הלבן מבוצע ע"י 1 הרצים.  ו… הוא כולל איום מט "מקורי" במסע ה2, כלומר: היה אפשר להוסיף כמה כלים שחורים, ושעדיין המלך השחור יצטרך לזוז בשביל להגן מאיום המט ה"מקורי.

המסע ה2, שח עם המלכה הלבנה, בהתאם, [2 קומבינציות] למסע המלך השחור.   בכל 1 מ2 הקומבינציות, במסע ה2, המלכה הלבנה מתייצבת באותה  שורה עם המלך השחור. 

במסע ה3, יש 2 אפשרויות מט ללבן, שתיהן ע"י המלכה,  כשהמלכה במשבצת סמוכה למלך השחור באלכסון אליו, מוגנת ע"י רץ. 1 מ2 מסעי המט על משבצת שחורה, ה2 על משבצת לבנה

לסיכום: סה"כ 3 מסעי שח, כולם ע"י המלכה ,שח ישיר.  מט! אך ורק במסע ה3!  1 ממסעי השח יכול  לקרות רק במסע ה2

עוד מסע שח  עשוי לקרות או במסע ה2, או ב3: מט!    ועוד 1, רק ב3, כלומר: מט אבל ב2 הקומבינציות, כלומר: לאחר כל 1 מ2 מסעי המלך השחור האפשריים במסע 1.

 בכל 1 מ3 מסעי השח ו/או מט, המלכה נמצאת באותה שורה.

בהצלחה לפותרים!

2] מוטי כתב רשומה  בהשראת הספר "הנסיכה שרצתה את הירח", את הקישור לרשומתו אשים לקראת סוף הרשומה.

אחת הדמויות ברשומה שלו הוא שר החינוך. אם כן מה שר החינוך ודאי לימד את הנסיכה על הירח, ומה שקשור למסע אליו.

סביר להניח שגם בין היתר על לוח השנה, "מילואו" ו"חיסורו", המרחק מכדור הארץ, ליקוי ירח, גאות ושפל…

ומה עוד: מזג האויר הקיצוני על הירח: הקור העז בצד של הירח שמוסתר מהשמש שמקפיא אפילו אלכוהול [סביר להניח ששתו הרבה יין בחצר המלך]  ומנגד, החום העז, בצד החשוף לשמש, עד יותר מנקודת הרתיחה של המים.

אם מישהו לא חשב על הירח  כמקום שיכול להיות נורא חם, לתשומת לבכם: הוא נמצא בערך באותו מרחק מהשמש כמו כדור הארץ.  לפעמים קצת יותר מרבע אחוז קרוב יותר, לפעמים קצת יותר מרבע אחוז רחוק יותר…

הוא בודאי גם סיפר לה את הסבה למזג האויר הקיצוני: העדר [כמעט מוחלט] של אטמוספרה, שעל פני כדור הארץ גורמת למיתון הטמפרטורות.

אין אטמוספירה, פירוש הדבר, אין גם חמצן שבלעדיו אנחנו מתפגרים תוך כמה דקות, ומות אחרי עוד כמה דקות,        ועוד אין שם, שכבת אוזון  ופירוש הדבר: רמה מסוכנת של קרינה על סגולה, שגורמת נזקים לעור, מגבירה סיכון לסרטן, וכו…

ואם אין אטמוספרה אז אין גם מה שיעצור נפילת מטאוריטים, ואם פתאום נופל מטאור על הראש… [אמנם בעוצמה נמוכה פי 6 ממבכדור הארץ אבל עדיין…

כמו כן, שר החינוך ודאי גם ציין את הקרינה הקוסמית וסכנותיה לבריאות,  וגם את חליפות החלל העשויות מעופרת שנועדו להגן מפניה

ואם כבר הוא ציין עופרת הוא בודאי ציין את הסיכונים שבחשיפה  לעופרת [ראו בקישור.]  ואולי הוא גם סיפר לה על הממתיק מעופרת שצרכו אותו הרומאים [בכל זאת, בת של מלך…]

שר החינוך ודאי ציין עוד סבה לטמפרטורות הקיצוניות על הירח: העדר מים במצב נוזל על פניו.  חלק גדול מקרינת השמש על פני כדור הארץ נבלעת במים

ובמקום להעלות את הטמפרטורה שלהם הופכת אותם מנוזל לגז, או בהשקעת אנרגיה פחותה ממוצק לנוזל, מה שנקרא חום כמוס   וכך המים תורמים למיתון החום על פני כדור הארץ, זאת בנוסף לקיבול חום סגולי גבוה.

ובלי מים כמובן אין חיים, בלי עצי פרי ערבים לחך,  בלי פרחים יפים ו/או מפיצי ריח בושם.  בלי כבשים רועות באחו, בלי סנאים שמתרוצצים בין הענפים, וכו' וגו… ואם מוסיפים לזה את תאור נוף הירח כנוף אפרורי וחסר צבעוניות…

שר החינוך בודאי גם סיפר לנסיכה על חוסר המשקל בחלל ותופעות הלואי והסיכונים הבריאותיים הנשקפים מכך

כגון: דלדול עצמות ושרירים, סחרחורות, בחילות ועוד על כך בין היתר תוכלו לקרוא כאן

סביר להניח שאת החללית לירח שר החינוך תאר כמקום לא ממש מלבב. בטח שלא בשביל בת של מלך עשיר, שרגילה לחיים שלוים ומפנקים.     עדיין נשמע אטרקטיבי? מסע לירח.

אם כך, שר החינוך ודאי גם סיפר לנסיכה על הסיכונים הבטיחותיים בדרך חזרה לכדור הארץ בשלב הכניסה לאטמוספרה

מוסר השכל: אם אתם לא שוחרי הרפתקאות מסכנות חיים, כנראה שהירח הוא לא בדיוק המקום שתרצו לטייל אליו ועליו…

קוראים יקרים, אתם מוזמנים להשתעשע כאוות נפשכם בשאלה כיצד הגיבה הנסיכה להצפת מידע זה. ואני, אקשר לגרסה של מוטי.

הנסיכה שרצתה את הירח גרסת מוטי  מוטי, תודה על ההשראה, [גם אם לא במתכוון] לרשומה.

מעשבי הבננות בגן ירק שלנו קטפנו לאחרונה פירות בשלים.

 

 

עוד פרי בשל בימים אלו ממש עץ הרימון

 

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

על הבחירות לכנסת ובסוף הרשומה, נושאים אפשריים על מה להצביע

על הבחירות לכנסת ובסוף הרשומה, נושאים אפשריים על מה להצביע

 

חידת שחמט, בהחלט פתרתי, עליה ברשומה הבאה

בעניין הבחירות לכנסת.1] על הגדרת ימין ושמאל, ישראל 2019.  יש לי רושם שחלוקה זאת מסווגת בימים אלו לפי היחס לאדם  אחד ספציפי: בעד ביבי = ימין   נגד ביבי= שמאל  לא נגד ביבי ולא בעד ביבי = מרכז.

למיטב ידיעתי הייתה חלוקה דומה, [אבל הפוך] ביחס למאו בסין,  וסטאלין בברית המועצות, אבל, האם קרה כדבר הזה במדינה דמוקרטית? אם כן, קוראים יקרים, אתם מוזמנים לכתוב איפה, אם תוסיפו קישור ,בכלל טוב.

2]בעקבות, אם אני לא טועה, פינוי גוש קטיף, נוצר הסלוגן: "כעומק החקירות, עומק הנסיגה."  אני מציע וריאציה בהקשר לביבי: כעומק החקירות, עומק הפרוטקשן לחמאס.  [בין אם אוהבים את זה ובין אם לא  נראה לי שביבי לא ממש שש אלי מלחמה…]

אם כי 1] מדובר בעיקר על כסף מקטאר,    2] ייתכן מאד שיש סיבה עניינית לשמירה על אש נמוכה מול חמאס, הפניית האנרגייה והמשאבים למערכה נגד משמרות המהפכה האיראניות וגרורותיהן…

3]מי אחראי לבחירות החוזרות? קודם כל ליברמן, ואף כי יש סיבות טובות להתנגד למפלגות החרדיות אני בספק רב אם חוק הגיוס היה סבה טובה למנוע את הקמת הממשלה.

אך אם זאת, הוא גם אמר מה כן, ממשלת אחדות!  וגם אם הוא לא התאמץ ליצור אותה, בכל מקרה אם הליכוד וכחול לבן היו מחליטים להתאחד, אז 70 מנדטים, מספיק גם בלי ליברמן.

כחול לבן, אם הם היו מסכימים להצטרף לממשלה בראשות נתניהו, אני מעריך שהייתה קמה ממשלה, ובהמשך, לוותר על 35 מנדטים זה לא עניין של מה בכך… [כמובן, אם כחול לבן לא הייתה מתפצלת…] ליאיר לפיד ב2013 ["ברית האחים" עם בנט] היו רק 19.

אך גם ביבי לא פטור מהאחריות לבחירות החוזרות, הוא נסה, לא הצליח, הוא היה צריך להחזיר את המנדט לנשיא ולתת צ'אנס לח"כ אחר להרכיב ממשלה,

אם גם גנץ ו/או כל ח"כ אחר לא היה מצליח להקים ממשלה, אז או שביבי נתניהו היה מקבל צ'אנס נוסף וגם מצליח, או לחלופין בכל זאת בחירות, אך אז ביבי לא היה נזכר בתור האיש שהבחירות קרו בגללו…

2 סיבות אפשריות מדוע הוא משך לבחירות חוזרות: 1] האם הוא חשש שגנץ יצליח?  2] במטרה להשיג את המנדט הנוסף, ככלות הכל, 7 מנדטים הלכו ל2 מפלגות ימין

שלא עברו את אחוז החסימה, לעומת 2 בלבד לאורלי לוי.

ואם זאת, לא ביבי נתניהו לבדו תמך בבחירות החוזרות, אלא רוב חברי הכנסת. [לפחות בהצבעות].

קראתי שמפלגת העבודה קבלו הצעה מפתה ביותר, אבל הם קבלו רק 6 מנדטים, והאם ביבי היה עומד בהסכם אתם לאורך זמן?

4]קוי דמיון לבחירות 2015: 1] ליברמן מתג את עצמו בבחירות אלה כמפלגת מרכז ושואף להיות לשון מאזניים.   ב2015 כחלון מותג כמפלגת מרכז ואכן היה לשון מאזניים, הצטרף לביבי.

בבחירות 2019, מפלגתו מתגה את עצמה כ"ימין שפוי".              2] מפלגת ימין קיצוני על סף אחוז החסימה. אז הם לא עברו,  והפעם?    אם "עוצמה יהודית" יעברו את אחוז  החסימה,

אז קודם כל מנדט 1 פחות לליכוד+ ימינה  ו1 פחות לכחול לבן+ ישראל ביתנו,  יש אפשרות קלושה שעוצמה יהודית יקבלו 3 מנדטים, אם הם יהיו מאד סמוכים לאחוז החסימה ,מלמעלה,ואם פחות מאחוז מהקולות ילכו למפלגות מתחתיו.

במקרה של העבודה- גשר או המחנה הדמוקרטי, אפשרות זאת עוד יותר קלושה עקב הסכם העודפים ביניהם.

5]על האיחוד של עמיר פרץ עם אורלי לוי:  העבודה+ מרץ קבלו בבחירות באפריל 10 מנדטים שתיהן יחד, היו די קרובות ל11.  אורלי לוי, מספר קולות ששוה לקצת יותר מ2 מנדטים,

כומר, אם העבודה -גשר+ מר"צ- המחנה הדמוקרטי, [הסכם עודפים ביניהן, כמו בבחירות הקודמות]] ישיגו יחדיו 13 מנדטים, יהיה אפשר לציין שאיחוד העבודה -גשר עמד בציפיות.

נניח ש"גשר" היו מקבלים עוד מנדט אם היה להם סיכוי גבוה לעבור את אחוז החסימה, אז אולי 14.

עמיר פרץ דבר על 15 מנדטים, אני תוהה האם הוא התכוון רק למפלגת העבודה? או לעבודה + מר"צ יחדיו…?     יש לי השערה ששפה משותפת מבחינה תרבותית  בין עמיר פרץ לאורלי לוי תרמה לאיחוד ביניהם.

בכל אופן אם רוצים שלליכוד+ החרדים והמפלגות שתומכות  בהמשך ההתישבות בשטחי יו"ש  לא יהיו 61 מנדטים, [אפילו שביבי ישאר ראש הממשלה אך לא במפלגת ימין מובהקת. ורצוי בלי חסינות ממשפט.] אז ,להערכתי,

תנאי לכך הוא שגם המחנה הדמוקרטי, וגם העבודה  יעברו את אחוז החסימה, בהקשר זה ,יתכן מאד שיש ליאיר לפיד סבה טובה להתעקש על הרוטציה ולא רק מטעמי אגו…

6] אם התוצאה בין כחול-לבן לליכוד תהיה מאד צמודה, יתכן מצב שדוקא המפלגה עם פחות קולות תזכה במנדט יותר, וזאת עקב חתימה על הסכם עודפים,  ליכוד+ימינה וכחול לבן+ ישראל ביתנו.

לפי חישובי, בבחירות הקודמות, אילו היה הסכם עודפים בין כחול לבן, ל"כולנו" בראשות כחלון, ובדיוק אותן תוצאות, אז כחול לבן היו מסיימים עם מנדט 1 יותר מהליכוד. למרות שהם קבלו פחות קולות.

ולסיום, האם לא מייחסים בבחירות אלה משקל יתר לשאלה כן ביבי או לא ביבי?  עוד נושאים לחשוב עליהם כששמים פתק בקלפי: ההתנהלות בשטחי יהודה ושומרון, בעזה, מול איראן…

התנהלות מערכת הרפואה,    יחס לקנאביס,     יחס לחקלאות,     אקולוגיה,    התנהלות מערכת החינוך כולל סטנדרטים לתמיכה מהמדינה במערכות חינוך עצמאיות. וגם: דאגה לתלמידים לאוכל בריא.  חדשנות מדעית וטכנולוגית

איך קובעים ומי קובע מהו אוכל כשר ומהו עסק כשר,   תחבורה ציבורית, כולל יחס לתח"צ בשבת.  יחס לפרנסה בשבת.       יחס ל: מיעוטים, פליטים, להטב"ים, נשים, [כולל, בין היתר, פוליגמיה אצל הבדואים בנגב.] נכים, בעלי צרכים מיוחדים…

יחסי החוץ של ישראל, גם עם יהדות התפוצות, כולל בין היתר היהודים הרפורמים בארה"ב,   התנהלות הצבא, והשירות לאומי ובין היתר האם לכפות על החרדים להתגייס?   כמויות הנשק במגזר הערבי…

אני בטוח שיש עוד, אך בזאת אסיים, שנלקק דבש בראש השנה, ובעקר תפוח.

 

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

1]שח-מט ב2 מסעים "ידיעות" 16/8 ו2]מדוע הרחקתי את התיק שלי מהבחורה האתיופית.

1]שח-מט ב2 מסעים "ידיעות" 16/8 ו2]מדוע הרחקתי את התיק שלי מהבחורה האתיופית.

 

20190817_111448

1]שחמט. המלך השחור תקוע במקומו. לאחר המסע הנכון של הלבן יש לשחור 2 מסעים רלוונטיים להגנה מאיום המט ה"מקורי שאחריהם [קומבינציות 1,2] הלבן חוכל להכתיר רגלי,    ב1 מהן הוא יכתיר מלכה, ב2 פרש.

יש לשחור עוד  אפשרות 1 רלוונטית, [קו' 3] לסלק מהלוח את המועמד להכתרה, ואז, הכלי שמסלק את הרגלי הנ"ל מהלוח, הוא הבא בתור…

לסיכום: כולל ה"איום המקורי"  4 מסעי מט אפשריים ללבן: 2 משח ישיר  ו, שימו לב: 1 משח עקיף ו1 משח כפול.     בכלים: צריח, רץ ו/או הרגלי המוכתר.    וגם: מסע שח 1 של השחור.

עשויים, בנוסף לרגלי…   להיות מסולקים מהלוח: לבן, רגלי או פרש,   שחור, צריח

בהצלחה לפותרים!

2] מדוע הרחקתי את התיק שלי מהבחורה האתיופית.

קוראים יקרים, אנא מכם, לפני שאתם מסווגים אותי כגזען חשוך, תקראו נא עד סוף הרשומה. סביר להניח שהייתי פועל אותו דבר אם הייתה עושה זאת בחורה עם מראה אשכנזי למהדרין.

או [אוסיף כדי שלא אואשם בשוביניזם] גבר עם מראה אשכנזי למהדרין, והמנהג הנ"ל נפוץ, אולי אף יותר, גם בין אשכנזים, והוא לא מיובא מאתיופיה, אלא מאמריקה. 

אם כן אתחיל! זה קרה בחודש שעבר, עת אחרי הליכה קצרה מאתר הנופש [כמה מנגו אכלתי בנופש הזה surprise ]  שכשכנו למרגלות מפל באגם הכנרת ,

במקום עם סלעים במים שבולטים בגובה עשרות סנטימטרים מעליהם, ואפשר לשבת עליהם בלי להרטב.  על אחד מהם הנחתי את התיק שלי.

ובהדרגה שהיתי לבסוף מתחת למפל והנחתי למי המפל לשטוף אותי. בהמשך נכנסתי עוד כמה עשרות מטרים לןתוך האגם ושכשכתי במימיו.  אך הבה אחזור לסיפורי.

כעבור זמן מה לאחר שהנחתי את התיק ראיתי על הסלע עליו הנחתי אותו בחורה אתיופית יפה מאוד אך בטרם הספקתי להתפעל מיופיה,

כשראיתי שהיא עשתה מה שעשתה מהרתי להרחיק ממנה את התיק שלי, לא, היא לא שלחה אליו את ידה,

[כשחזרנו לבית גיליתי לאכזבתי שהמעט קוואקר ששכחתי להוציא מהתיק לפני הנופש נאבד לי, אך יש להניח שאין לזה קשר אליה ושהיא לא הייתה מחטטת לי בתיק בשביל כמה גרמים של קוואקר.

הסבה הייתה אחרת, ריח, ועתה שוב קוראים יקרים, לפני שתאשימו בגזענות, או לפחות התנשאות תרבותית בנוסח "האתיופים המסריחים האלה", אנא מכם תקראו את ההקדמה אם פסחתם עליה

אמנם אני כמעט לא שותה קפה, אך קראתי שיש לקפה יתרונות בריאותיים,  ובכל אופן, אמא שלי 2 כוסות קפה ביום, מעל גיל 70, מצב בריאותי טוב.

על קפה באתר של חיים גמליאל שנחשב בעיני כבעל אמינות גבוהה.   גם את האינג'רהאני אוהב [אמנם לקח לי קצת זמן להתרגל לטעם…]

וגם צפיתי פעם בהופעה נהדרת של ריקודים אתיופיים.        אם כן, מדוע הרחקתי מהבחורה האתיופית את התיק [לגדה הרחוקה מהסלע]?

כדי שהוא לא יסריח מעשן סיגריות!!!

הרבה מידע על טבק באקו ויקי          ועוד: בויקיפדיה על מרד הטבק באיראן לקראת סוף המאה ה19

 

אגב, התרשמתי שזה לא הזיז לבחורה, שהרחקתי מסביבתה [ליתר דיוק מהסיגריה] את התיק, נראה ונשמע לי שהיא וחבריה [לא אתיופים] מאד נהנו מהבילוי.

 

אריגה אתיופית

 

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף
12345
קוביית סקר
תוצאות הצבעה חזרה לסקר
3
סקר זה פתוח למשתמשים רשומים בלבד. לכניסה או הרשמה- לחץ כאן
עליך לבחור תשובה
תשובה אחוזי הצבעה
חוקי גם בצבא 0%
להפוך אותו לחוקי, בצב..  60%
סם לכל דבר ועניין 0%
עברה פלילית, אבל קלה מ..  40%
תשלום קנס על שמוש ואחז.. 0%
סה"כ מצביעים5
סקר למשתמשים רשומים בלבד
הצבעת כבר
הצבעת כבר
קוביית רשימת הרשומות
קוביית רשימת הרשומות
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל nnn fox אלא אם צויין אחרת