00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

ארה"ב – ארץ רוצחת יושביה

 

 

ארה"ב מזכירה לי את חלמאי חלם, שעל טיפשוטם היו מהלכות הרבה בדיחות בילדותי. אחת מהן

היתה  על הרשלה, שניכנס לבית אחד וראה את כל המשפחה שנאספה סביב מיטת תינוק , חרדה ובוכיה. מה קרה?  מעל המיטה תלוי כדור מלח והם פוחדים שהכדור יפול על התינוק. כך ה-F.B.I.

עוקבים אחרי כל מיני טיפוסים מסוכנים  ועוצרים אותם, במקום  לייבש כליל את כל מקורות הנשק, הן המיסחריים והן הפרטיים. כך זה נימשך מרצח לרצח, בתוקף חוק שהיה רלוואנטי לזמנו והיום הינו פסק-דין מוות  לחפים מפשע רבים (ביניהם נוער), אשר "חבים" את מותם  ללובי למען החופש לנשיאת נשק בארה"ב.

המדינה הזו – אם לא כופים עליה לעשות את הטוב והנכון – הוא לא נעשה.

עוד בטרם השיגה את עצמאותה – היא היתה מדינה בלתי-מוסרית – מדינות הדרום שבין השלוש-עשרה, התפרנסו ופיתחו את כלכלתן  ע"י שיעבוד אכזרי של שחורים שהגיעו מאפריקה (ב-4.8.19 ציינו בארה"ב מלאת ארבע מאות שנה להגעתה של ספינת העבדים הראשונה לווירג'יניה). אמנם לאחר השיחרור מאנגליה והכרזת העצמאות ב-1776, ארה"ב  חרטה על חוקתה חוקים הומאניים ונאורים, אולם עד תום מלחמת האזרחים שם ב-1865, כאשר שיחרור העבדים ניכפה על מדינות הדרום – העבדות המשיכה להתקיים שם. וגם אחרי כן – השחורים סבלו מאפליה בכל התחומים ומההתקפות הנוראות של הקו-קוקס קלן.  מהשחורים נימנעה הכניסה לכל מקום ציבורי בו היו הלבנים החל במקומות בידור וכלה בתחבורה ציבורית ובמוסדות השכלה.

התנועה לזכויות האזרח בראשות מרטין לותר קינג ניהלה מאבק לא-אלים למען שוויון זכויות , אולם עד שהנשיא ג'ונסון שיגר צבא לעזרת מישטרת אלבמה , לשם ביצוע פסק הדין של בית המישפט העליון, הפדראלי, והסעת תלמידים שחורים יחד עם לבנים לבתי"ס ניכפתה בכוח על תושבי אלבמה – האפלייה שם לא פסקה. התלמידים השחורים הראשונים שהלכו לבתיה"ס הציבוריים, היו זקוקים למנה גדושה של אומץ-לב...

במאה ה=19 ארה"ב היתרחבה ארה"ב מערבה, תוך השמדת האוכלוסיה האינדיאנית הילידה וגזלת אדמותיה (מזכיר את תוכחתו של הנביא אליהו...). שום צעד של קידמה אנושית לא נעשה בה במשך ההיסטוריה  ללא כפיה  מצד כלשהו וגם עכשיו – ארה"ב זקוקה. ודחוף, לכך שייכפה עליה לסגור לחלוטין את כל מאגרי הנשק, הפרטיים והלא-פרטיים ולהשמידו, מבלי לעסוק כלל בכשירות הנפשית של הנושאים אותו ולהפקיד על הביצוע את ראשי הערים ברחבי המדינה ומושלי המדינות.

אם תושבי המדינה הדמוקראטית-עד-מוות הזו יחכו עד שאנשי הלובי למען חופש הרצח יסכימו  אי-פעם,  ולו רק להפחית את כלי המשחית שבידי הציבור – אבוי לחוגגים במקומות ציבוריים, לקהל שבא לצפות במופעים המוניים, לתלמידים {שתמיד יהיה איזה מופרע שירצה לנקום בהם) ולקהל הקונים בחנויות הענק בארה"ב.

האם אי-פעם בארוע כזה מישהו מבין הקרבנות הצליח לעצור את אחד מהמטורפים הללו בנשק להגנה עצמית שנשא עמו??? הרי הירי נימשך עד שהמישטרה הגיעה למקום , מהר ככל שיהיה, לכן הטעון שהנשק הפרטי, כולל נשק אוטומאטי עם הספק גבוה, דרוש להגנה עצמית הוא טעון חסר-שחר, שכן הנשק הזה מעולם לא מנע את ארועי הקטל הללו, שזיעזעו לא רק את ארה"ב, אלא את העולם כולו.

אי לכך הפתרון ההכרחי לבעיה הנוראה הוא כפייה נוסח סין ומצלמות אבטחה שמפקחות על מעשיו של כל אדם ברחבי המדינה.  (ודרך אגב – "אמזון" החלה לשווק לאחרונה מצלמות כאלה)

ואם חשבתם שהסיפור על חכמי חלם, שהבאתי בתחילת הפוסט הזה  הוא מיושן  -  קיראו-נא את המובאה  מדברי יצחק נוי, מתכניתו העוסקת בקטעי עיתונות מן העולם: למה האמריקאים לא יכולים לעצור את הרציחות ההמוניות THE  CHRISTIAN SCIENCE MONITOR: כי אין להם הגדרה מה זה רצח המוני!

אז מכון ראנד היוקרתי, מצא לנכון לחקור את התופעה וסוף-סוף יש לו נתונים על שנת 2015!  שבה היו או 7 רציחות המונית, או 65 – תלוי בהגדרה המונח – או 332 , או 371 – תלוי  איך סופרים!...

ועכשיו ניראה אתכם מתווכחים עם הפתרון שהשמעתי, בשם "קדושת" הדמוקראטיה!

 

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

בפרספקטיבה של זמן

כשהתקשורת איננה פוסקת לדון בבעיית  הדולר הצונח (וגם קובלת על העדר פתרון)  -  אינני יכולה להתאפק מלהעלות בזיכרוני את הטיול הראשון שלנו באירופה , ב-1965, עם הקצבת דולרים מאד מאוד זעומה (וגם זו הייתה התקדמות לעומת העשור הקודם) – תקופה שבה לא ניתן היה להמיר בחו"ל שקל ישראלי. שכן האירופאים הסתכלו עליו כעל חתיכת נייר סמרטוטית.

אני חוזרת למציאות העכשווית, נאנחת וחושבת : צרות של עשירים...

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

חוק השב"כ מ- 2002

מתוך מאמרו של  יוסי מלמן  מעתון "מעריב" של 19.5.19:
זהו  הנוסח של חוק השב"כ שהתקבל בשנת 2002 – "השרות מופקד על שמירת בטחון המדינה, סדרי  המשטר הדמוקראטי ןשמירת מוסדותיו מפני איומי טרור, חבלה, חתרנות , רגול ןחשיפת סודות מדינה. כן יפעל  השרות לשמירה ולקידום של אינטרסים ממלכתיים אחרים... ןהכל כפי  שתקבע הממשלה  ובכפוף לכל דין".
"ימלא השרות תפקידים אלה:
סיכול ומניעה של פעילות בלתי חוקית שמטרתה  לפגוע בבטחון המדינה, בסדרי המימשל הדמוקראטי או מוסדותיו"
ביה"מ העליון הוא אחד המוסדות החשובים שלה. ההסמכה הזו מזכירה את תורכיה, שבה מאז ימי אטה תורק  ועד ארדואן – הצבא הוא המופקד על הדמוקרטיה במדינה...
...אלה הם הרהורים של חלום ליל קיץ. אין בינם  לבין המציאות המתהווה, או שתתפתח בעתיד  כל קשר...
מתוך מאמרו של  יוסי מלמן  מעתון "מעריב" של 19.5.19:
זהו  הנוסח של חוק השב"כ שהתקבל בשנת 2002 – "השרות מופקד על שמירת בטחון המדינה, סדרי  המשטר הדמוקראטי ןשמירת מוסדותיו מפני איומי טרור, חבלה, חתרנות , רגול ןחשיפת סודות מדינה. כן יפעל  השרות לשמירה ולקידום של אינטרסים ממלכתיים אחרים... ןהכל כפי  שתקבע הממשלה  ובכפוף לכל דין".
"ימלא השרות תפקידים אלה:
סיכול ומניעה של פעילות בלתי חוקית שמטרתה  לפגוע בבטחון המדינה, בסדרי המימשל הדמוקראטי או מוסדותיו"
ביה"מ העליון הוא אחד המוסדות החשובים שלה. ההסמכה הזו מזכירה את תורכיה, שבה מאז ימי אטה תורק  ועד ארדואן – הצבא הוא המופקד על הדמוקרטיה במדינה...
...אלה הם הרהורים של חלום ליל קיץ. אין בינם  לבין המציאות המתהווה, או שתתפתח בעתיד  כל קשר...

נראה שהבולדוזר הגיע למשרד מבקר המדינה ו"עשה את מלאכתו נאמנה". 

 

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

תגובה על דבריו של בני מוריס בנוגע לארכיוני צה"ל

בעקבות דבריו של בני מוריס בתכנית "לונדון וגאולה" ב 15.7, מצאתי לנכון להגיב פומבית על דבריו. להלן התגובה:
תשובה מאוחרת לבני מוריס
19.7.19

לכבוד פרופ' בני מוריס - בעקבות הופעתך בתכנית הטלוויזיה "לונדון וגאולה"  ב-15.7.19                                         
מובן מאליו הוא, שתפקידו של גנז ארכיון צה"ל הוא לגנוז מסמכים מסווגים ולא לעסוק  בהוראת פרקים בהסטוריה, לאלה שבאים לעיין בארכיון. וכידוע לכל הסטוריון מתחיל – ספור ההתרחשויות בתקופה מסוימת הינו חצי אמת  ללא פרישת רקע התקופה, מיגוון התנאים ששררו בה ורוח התקופה  ("צייט גייסט"), שהניעה את האנשים לפעול  בדרך מסוימת ולא אחרת.  למשל: אדמירלי חיילות הים של צרפת ושל גרמניה לא היו מעלים על  בדל-דעתם ללחוץ ידיים בשנות הארבעים של המאה שעברה, אולם הם עשו זאת, ובידידדות רבה ,בארוע חגיגי שהתרחש לא מזמן – בצרפת של  2019.
אז היות שזה לא מתפקידו של גנז ארכיון צה"ל ללמד את העם הסטוריה, והיות שאותם ארועים שהיו מתפרשים היום כחילול טוהר הנשק ,ובתקופתם הם נעשו בעת מלחמה נגד אויב-פעיל-נגדנו, ולא זו בלבד, אלא כלפי אלה שחיכו שצבאות ערב, שעטו על מדינתנו הינוקית, יזרקו את היהודים סוף-סוף לים, כפי שאיימו, והם – "המסכנים", שצה"ל טיפל בהם לא בכפפות של משי – יפלשו לבתי היהודים, הנטושים ויירשו אותם ואת רכושם – כלומר היו מספיק סיבות לא להיות מעוניינים שהם ישארו כאן. ובכן בעיצומה של מלחמת השחרור , דברים שמזעזעים אותנו כיום – לא התקבלו כנוראים אז. כפי שציינתי בראשית דברי – תאור מעשים שנעשו בנתונים הסטוריים מסויימים - איננו שלם- ללא תאור הרקע להם וללא תאור רוח התקופה. מכל הסיבות הנ"ל גנז ארכיון צה"ל מצא לנכון לגנוז את תעוד הדברים האלה.
אולם יש לציין שלמרות הכל  - מעשים בלתי-מוסריים בעליל, שאכן התרחשו אז, עוררו סערות זעם בכל הארץ. ידוע מקרה דיר-יאסין, אשר משתתפיו הועמדו אז לדין, כפר קאסם והקשה מכלם – כפר ביר-עם, שאנשיו כלל לא היו עוינים לנו וביה"מש העליון פסק לטובתם, למרות זאת הם נשארו גולים מכפרם עד היום. על אלה רעשה הארץ ולא שקטה חמשים שנים ןאף אחד לא הסתיר זאת ולא מצא לנכון  לגנוז.
אולם מה עם ערביי חיפה, אשר יו"ר ההסתדרות, החבר דויד הכהן (אישיות מכובדת ביותר)  קרא להם ברמקולים להשאר בעיר ולא לברוח, עם הבטחה לערבות אישית שלא יאונה להם כל רע, אך זה היה נשגב מדימיונם שהמנצחים לא ישחטו אותם ולא יאנסו את נשותיהם, והם נמלטו מחיפה באלפיהם.
האם אני צריכה להזכיר כאן שמחובתו של הסטוריון להציג תמונה מאוזנת (ככל הניתן),חרף נטיותיו הפוליטיות?
אך נחזור לענייננו – אינני יודעת מתי המסמכים שנגנזו עתה – היו פתוחים לקהל. אני משערת שזה היה בתקופה שעדיין יכלו לעיין בהם אנשים שהיו עדים לעשרות שנותיה הראשונות של המדינה. אולם היום – בתקופת הדור "אשר לא ידע את יוסף" ואשר יפרש את הדברים שהתייחסת אליהם – כמוך (וחבל שאחרת להוולד בדור אחד), מנקודת ראות של בן תקופתנו – כאשר רוב הערבים החיים עמנו הם לא רק נאמנים למדינה, אלא משתלבים בתפקידים שונים, ברמות שונות וחלקנו הנאור שואף למתן שוויון זכויות מלא להם – בתקופתנו אותן התרחשויות של רצח וגרוש – יזכו לשיפוט לא הוגן ועל כן מוטב ומוצדק היה לגנוז את הדיווח אודותיהן. וצר לי שמצאת לנכון להעמיד את גנז ארכיון צה"ל באור שלילי.
                                    ב
אינני מומחית להסטוריה  הצבאית של מלחמת השחרור ואינני מתיימרת להיות כזאת, אולם מפאת גילם הצעיר של מפקדי צה"ל בתקופה  ההיא - ניתן  להסיק בבטחון, שבהיותם ילדים לא קטנים, בעת פרעות תרפ"ט – המאורעות הנוראים השאירו בהם חותם ואינני מתייחסת רק למרדכי מקלף – הרמט"כל השלישי של צה"ל, שהצליח להמלט מבית משפחתו בישוב מוצא, עם אחיו ואחותו , כאשר שכניו "החביבים" מן הישוב הערבי הסמוך, פרצו לבית  המשפחה, רצחו את הוריו, את אחיו ואת שני האורחים ששהו בבית – אני מדברת על כל אותם היהודים שעמדו בחברון , בצפת ובטבריה בידיים חשופות מול הפורעים שפרצו לבתיהם  ושחטו משפחות שלמות; אני מדברת על יהודי ירושליים ושכונותיה שהיו מושא להתנפלות ורצח מצד ערבים שנהרו מן הכפרים הסמוכים            ב-23.8.1929  באלפיהם, מצויידים במוטות,סכינים וגרזינים, שהאדימו  מדמם של יהודים תמימי דרך שעברו ברחובות, או עמדו בשווקים ליד דוכניהם; אני מדברת על כל אותם ישובים עבריים שנחרבו ונינטשו; על אותם חמישה עובדי הקק"ל שיצאו לעבוד בשדה ליד קריית ענבים, הותקפו ונרצחו (על שמם נקרא "מעלה החמישה") – כל זה בתקופה שארגון "ההגנה", שהוקם שנים לא רבות לפני כן, היה חסר נסיון, מצוייד  במעט נשק ישן וחסר אונים נגד היקף הפרעות והזוועות. לא כן היה בשנים 1938 ואילך, בעיצומו של המרד הערבי הגדול והשתוללות הרצח וההרס של כנופיותיו של המופתי ושל קאוגג'י (שהוזמן ע"י המופתי מעיראק). בשנה זו ,אלה שיהיו לוחמי מלחמת העצמאות לעתיד כבר היו עדים לידיעות על הרציחות, ההתנפלויות וההתקפות על התחבורה העברית, שסיכנו-עד-כמעט-מנעו אותה. (וברור שארועים כאלה לא נימחים מן הזכרון).
אבל ביניים היהודים למדו את הלקח הטראגי ו"ההגנה" התפתחה מארגון  של הגנה מפני תקיפות, לאירגון לוחם של ממש ולערבים "המסכנים", צמאי הדם,תאווי הרצח, לא רק שלא ניתן לחזור על מעשי הדמים ההם מחודש מאי 1921  ומאורעות תרפ"ט, אלא שהפעם היו הם המושא לרצח ולגרוש, ואתה בא להוקיע זאת?! ( שהרי זה מה שמשתמע מטענותייך על גניזת המסמכים הנ"ל) האם אינך מכיר את ההסטוריה  של שנות ה-20 וה-30 בארץ הזאת, שהיתה  הרקע הפסיכולוגי של לוחמי תש"ח? האם לגבייך אדוני הפרופסור ההסטוריה מתחילה רק בשנת 1948???

                                                                       בכל הכבוד!

                                                                            נעמי דרור

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

על אנשים שמשנים את דעתם

בני אדם לא צריכים להיות חסידים שוטים של האידיאלים היפים של העבר. פקחו עיניים - כשהאוייב מכה מימין אין טעם לפנות לשמאל. 
לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף
12
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל Overetorah8 אלא אם צויין אחרת