00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

אורחת "הכבוד" של ריאל מדריד

01/10/2018

מישהו בעולם הזה יכול להסביר למה נערה שביזתה חייל שלנו זוכה לכזה כבוד? לא, שאני אבין פשוט. "ריאל מדריד" קבוצת כדורגל בליגה הספרדית, ארחה כאורחת כבוד (אפשר לומר אורחת ביזיון) את עהד תמימי, שהורשעה בתקיפת קצין צה"ל ובהסתה. תראו אני באמת לא יודע מה להגיד. איפה ההיגיון? על כמה גרם הם היו? אבל בכול זאת הצלחתי למצוא הסבר שאני נזכר ששמעתי בעבר בהקשר דומה. הטיעון הוא כזה:  אתה מסתכל עליה בצורה שלילית, אבל תסתכל בצורה חיובית, היא לוחמת חירות למען ערביי פלשתין, היא בדיוק כמו לוחמי המחתרות. אני מודה שלכמה רגעים הטיעון הזה קצת בלבל אותי. אבל עכשיו שאני חושב על התירוץ הזה, אז דבר ראשון בא לי להקיא בקטע הכי אנושי שיש, וזה פשוט חוטא לאמת בצורה הפוכה בדיוק. הארץ היא שלנו לכן כשניסינו לישב אותה ולא להיכנע לאנגלים זה היה צדק, ואילו כאן זה טרור זה ההבדל,(נוסף לזה שפעלנו בצורה הרבה יותר מוסרית), אותם מעשים מהות שונה. אני מאמין שכול ערבי (שקצת מבין ממה שהולך סביבו) יודע בלבבו בפנים שהארץ שלנו, פשוט זה לא משתלם לו אז הוא מרמה. אולי אנחנו צריכים קודם כל להאמין שזאת הארץ שלנו ואז שאר העולם יאמין בזה, הפוך אי אפשר. (ולחשוב פעם שניה על אהדת ריאל, בכול זאת).

לדף הרשומה

מספיק עם צבא ההגנה לישראל


אנחנו משחקים עם האויב כאילו יש לנו את כל הזמן. איננו יודעים מה יוליד יום, ואיננו יודעים מה עלול להתהפך עלינו. יש לנו לא מעט שונאים וצריך לנצל את זה שכרגע אנחנו החזקים באזור. מה בדיוק לעשות אני לא בטוח במאה אחוז למרות שיש לי דעה אותה אפרט בהמשך. אבל כל מה שאפשר לעשות כדי לחזק את המעמד הביטחוני שלנו לטווח הארוך צריך לעשות אותו עכשיו כשאנחנו חזקים. שלא נירדם ונגלה שהצב עקף אותנו.

אז כמו שכתבתי אני לא מתיימר לומר בוודאות, מה הרעיון שייתן לנו עליונות ביטחונית באופן מכריע או לפחות באופן גדול משמעותית, אבל לפחות אני כן רוצה לנסות לשנות את הגישה שלנו במערכת המלחמתית. אי אפשר שנהיה צבא ההגנה לישראל צריך גם לתקוף. ההגנה הטובה ביותר היא התקפה.אל תדאגו צה"ל יכול להישאר בשמו צה"ל צבא ה____ לישראל וכל אחד ואחת יכולים לנסות למצוא את המילה המתאימה, עד שהשם יקבל את משמעו החדש, שהרי אחרי ההֵא אפשר להכניס כל מילה והראשי תיבות עדין יעבדו. אני חושב שהכי מתאים זה צבא הלוחמה לישראל. מה זאת אומרת רק להגן? מי שרק מגן זה ענין של זמן עד שהוא נופל. נכון שתוקפים. יתכן אפילו הרבה אבל רק כדי להגן. לא כדי להכריע אחת ולתמיד. אני מציע תקיפה של האויב על מנת ליצור עליונות צבאית ביטחונית ויתכן אף הכרעה, במקום כל פעם קצת חתול עכבר או אכבר.

שיחקתי לא מעט בחיים "סיכון". אז אפילו שהחיים הם לא משחק, אבל אפשר ללמוד ממשחק דברים לחיים במיוחד לאלה שבכול מקרה משחקים עם החיים שלהם ושל אחרים (במקום להכריע).
כולם יודעים ש"בסיכון" ((RISK על תיתן ליריב להתבצר בתוך היבשת שלו. אחרת הוא יתחזק ויתחזק. תתקוף אותו שהוא קטן. מדוע שצה"ל לא יעשה מבצע "חומת מגן 2" בעזה? או יותר נכון חומת מגן חלק 2, ציטטתי מויקיפדיה "במהלך המבצע השתלט צה"ל על כל העיירות והערים הפלסטיניות ביהודה ושומרון (למעט אזור חברון),
אך פעילות מקבילה לא הופעלה ברצועת עזה. הגיעה הזמן? נראה שכן.

 

לדף הרשומה
| הוסף תגובה |
שתף

במקום שאין "הדתה" יש חילון

02/08/2018

במקום שאין הדתה יש חילון
בעם שלנו בשונה מעמים אחרים העניין של הדת תופס את המרכיב הכי גדול ביצירת הציבורים בעם באופן בולט משאר המרכיבים, אפילו יותר מימין-שמאל. וזה מדוע?
כי דת זה לא רק לעשות מצוות, זה כל תפיסת החיים שלך, הערכים, מטרות החיים שלך וכו', אז לא פלא שזה מה שיוצר את הקטגוריות הגדולות בעם.

אבל כפי שרואים לאט לאט הקווים שנמתחו חזק סביב כל שבט הולכים ומשתחררים. זאת לדעתי, משום שיש אנשים שנמצאים איפה שהוא באמצע אז הם מהווים סוג של גשר, ובנוסף אנשים לומדים שאנשים לא נושכים בניגוד למה שחלק מאנשי התקשורת מנסים ליצור כל היום.

אבל בכול זאת כל אחד יעדיף שהשני יהיה כמותו, ולכן יש באמת אנשים שעושים אם זה משהו. אנחנו רואים שמי שעושה את זה בעיקר זה הדתיים למיניהם, (זה מראה בהכרח שהדרך שלהם יותר חשובה להם שהרי) הם רוצים שעוד אנשים ייקחו חלק בדרך התורה. ממש כמו אברהם אבינו. פה אנחנו מגיעים לסוגיה שבערה (לפחות בתקשורת) בשמה המפחיד והמעוררת סלידה, זה שאין לנקוב בשמו "הדתה". תראו אני באמת מבין אנשים שנרתעים לאחור ונעמדים על שתי הרגליים האחוריות, הרי אלפיים שנה חיכינו להיות עם חופשי בארצנו ופתאום מישהו שבכלל הוא זה שהביא לנו את הארץ הזאת, אומר לנו מה לעשות. אבל מבין האלה שטוענים שהם לא מאמינים באלוקים (מיעוט במדינה) לפעמים מגיעים ואומרים מה אתם רוצים ממנו אתם תשמרו מצוות אף אחד לא הפריע לכם אבל אותנו תעזבו ותנו לנו לנהל את חיינו כפי שאנו רוצים, אז הוא צריך לקלוט דבר אחד. יותר יפה להגיד להבין.
האפשרות השנייה שבמקום הדתה, זה חילון, זה או זה או זה. כלומר במקום שאין דת אז הוא חילוני, במקום שאין אור אז יש חושך, אז אתם מצפים ממנו הדתיים שנוותר על הדת שלנו במרחב הציבורי? במרחב הציבורי נמצאים גם אנשים דתיים, ויש דברים שהם לא רק בפרט יש דברים שהם בכלל במרחב הציבורי.
שמעתי תלונה מחבר כנסת שמפקד לפני יציאה לקרב דיבר שיחת מורל עם סממנים רוחניים. אם לא עושים שיחה כזאת, אז המלחמה היא מלחמה חילונית. אוטומטית.
אנחנו מדינה יהודית, ורובה דתיים ומסורתיים וצריך להילחם ולא לוותר על זה כי זה מלחמה.

 

 

 

 

 

 

 

לדף הרשומה
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל ידידיה שאולזון אלא אם צויין אחרת