22
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

יוסי רגב

העשיר יתעשר והדל ידולדל: (מג) רמאים באלפיון העליון

 בקיצור: אנשים רעים שמפסידים מיליארדי יורו $$$ [4922]
אל רשימת התגיות המסודרת ( <- קליק על)
אל רשימת ההרצאות שלי ביוטיוב ( <- קליק על)
אל רשימת הפוסטים המסודרת בבלוג שלי  ( <- קליק על)
אל רשימת הנושאים שלי ( <- קליק על)
זה הסיפור להיום. אם זה מוצא חן בעיניכם, תבואו גם מחר. אם לא יקרה משהו בלתי צפוי, יחכה לכם סיפור חדש.
 
       יש באלפיון העליון אנשים ישרים, שעשו את הונם בדרכים ישרות, ניצלו הזדמנויות, ידעו להעריך הצלחות אפשריות - או שירשו את עושרם מהוריהם. אבל לא מעטים מהאנשים העשירים - הפכו לעשירים, לא ביושר, לרוב בדרכים חוקיות, ויש כאלה שפעלו באופן פלילי שהביא אותם לספסל הנאשמים.
       אני מכיר שתי פרשיות, בהן חברה הוקמה ע"י שני אנשים, אחד בעל הרעיון והשני בעל ההון ההתחלתי להקים את העסק. אחרי תקופה קצרה, בעל הרעיון מצא את עצמו בחוץ, ולא הפך עשיר, ואילו בעל ההון, המשיך לנצל את הרעיון, ובמהלך כמה שנים הפך למיליונר, ואח"כ אפילו למיליארדר. סיפור דומה הוא גם הסיפור על האיש העשיר בעולם (ר' בהמשך).
התפלת מים
       פרשה מגונה היא הסיפור שהתפרסם לאחרונה על מיתקני התפלת המים בישראל. החוזה של החברה עם מדינת ישראל קובע את רמת ההתפלה שהחברה מתחייבת להגיע אליה במים שהיא מספקת. התגלה שאחת החברות רימתה את מדינת ישראל. הבדיקות של טיב המים היו מתבצעות בכל יום בשעות מסוימות. אז לקראת המועדים הללו, החברה דאגה להפעיל את המיתקן באופן שעומד בדרישות, אבל אחרי שהמים לבדיקות נלקחו, מייד הוחלשה רמת ההתפלה, ולרשת סופקו מים באיכות נמוכה, מתחת לדרישות. הרמאות הזאת נמשכה שנים, ואף אחד לא עלה עליה, עד שתושבים התלוננו על טיב המים שיצאו מהברזים ואז התגלתה המירמה. בחברה אחרת, שגם לה מיתקן התפלה, לא טרחו אפילו לבצע תרגיל כזה. החברה פשוט סיפקה למשרד המים והאנרגיה דו"חות מזויפים, חד וחלק. זה התגלה, אחרי שהזיוף הקודם התגלה, והלכו לבדוק את יתר מיתקני ההתפלה. הזיפים הללו נתנו לרמאים רווחים נוספים של מיליוני שקלים.
דיזלגייט
       פרשה מדהימה היא פרשת "דיזלגייט" שהתפוצצה לפני כמה שנים. משאיות ומכוניות שפועלות עם מנוע דיזל, חייבות לעבור בדיקות קפדניות כי מנועי הדיזל נוטים לייצר זיהום. יום אחד התגלה כי היצרנים הכניסו במערכת של הרכב רכיב תוכנה, שבודק את המצב, וגורם לכך, שכאשר הרכב נמצא בתנאי בדיקה, המנוע פועל באופן ראוי, בהתאם לתקנים, אבל כשהרכב יוצא ממכון הבדיקה לרחוב, המנוע עובר לאופן פעולה אחר, המזהם את הסביבה. התגלה שזאת לא היתה חברה אחת בלבד, אלא דיימלר (מרצדס), רנו, פולקסוואגן עם סקודה, אודי ופורשה – כולן ביצעו את אותו תעלול, אותו זיוף. זה עלה לכל החברות בקנסות של מיליארדי יורו, וכן בצורך לעשות ריקול של כל המכוניות, שבהן הותקנה תוכנת הזיוף, ולתקן אותן.
חברת "טבע"
       סיפור מדהים הוא הסיפור של חברת "טבע". אלי הורוביץ (ע"ה) לקח חברת תרופות קטנה והצליח להפוך את "טבע" לחברת ענק, "המנייה של המדינה", חברה מצליחה, שמביאה רווחים יפים לכל בעלי המנייות שלה וגם מספקת עבודה לאלפי עובדים, בישראל ובחו"ל. אבל אלי הורוביץ נפטר, והסתבר שאלי הורוביץ עשה את הכל בניהול אישי, עם דירקטוריון של "עוני הן", אנשים לא רציניים. הדירקטוריון מינה את ארז ויגודמן, אדם לא רציני, שפעל בראש אחד עם הדירקטוריון. ארז ויגודמן הצליח להסתבך בארבע פרשיות:
א. אופיאטים: חברת "טבע" ייצרה וסיפקה לשוק תרופות לשיכוך כאבים, תרופות ממכרות, שמובילות את המשתמשים לשימוש במינון גבוה יותר ויותר, עד למותו של המשתמש. "טבע" עם חברות אחרות עודדו את השימיש באופיאטים ועכשיו כולן עומדות למשפט, ותצטרכנה לשלם קנסות אדירים.
ב. תיאום מחירים: "טבע" תיאמה מחירים עם חברות תרופות אחרות בארה"ב ומנעה תחרות והורדת מחירים. זוהי פעולה פלילית, ו"טבע" תצטרך לשלם קנסות גם על זה.
ג. חברה גרועה: חברת "טבע" רכשה, בסכום נכבד, חברת תרופות מקסיקנית. אחרי ש"טבע" נכנסה למפעל, הסתבר שרימו אותה. זהו מפעל כושל, שלא שווה אלא חלק קטן ממה ששולם עבורו.
ד. רכישה מנופחת: חברת "טבע" רכשה בסכום עתק, חברת תרופות מתחרה. פה לא היה עניין של רמאות, אלא של מינוף יתר, כלומר, "טבע" נזקקה לכסף שלא היה לה, כדי לשלם עבור החברה המתחרה. לכן היא נכנסה לחובות אדירים, שמלכתחילה לא היה סיכוי שתוכל לכסות אותם, ועכשיו אחרי ההסתבכויות הקודמות, החברה נמצאת במצב גרוע מאוד.
       אני חוזר ואומר, יש באלפיון העליון אנשים ישרים, אבל כל הסיפורים הללו מראים שיש באלפיון העליון גם רמאים ושקרנים, שמובילים את החברות שלהם למצבים גרועים.
עוד
       אם לא קראתם עדיין, או שאינכם זוכרים את מה שקראתם מזמן, אני ממליץ בפניכם לשוב ולקרוא את האיש העשיר בעולם סידרת מאמרים שמתחילה בכתובת:
http://www.tapuz.co.il/blog/viewEntry.asp?EntryId=1526751
סידרת מאמרים ש-925 איש כבר קראו אותה.
 
 
     האם אני צודק? אל תסכימו אתי.
       מה אתם חושבים? מה אתם מרגישים?
יוסף רגב
-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-
   המונה היומי: עד היום היו 1,033,649 כניסות לבלוג שלי, וזאת מאז שהתחלתי ב-22.2.2006
 
 
תגובות
      אם בהמשך הקטע (הפוסט) הזה יש תגובות, קיראו גם אותן. כשאנשים מתווכחים אתי, עולות נקודות חשובות, שלא נכנסו למסמך המקורי שכתבתי.
      אם הדברים שכתבתי פה מעוררים אצלכם מחשבות, והרי לשם כך אני כותב אותם, אנא, הגיבו לדברי בבלוג עצמו, ע"י קליק על "הוספת תגובה", כדי שאדע שקראתם וחשבתם עליהם.
      אם התגובות שלכם מתייחסות לנקודה מסוימת במה שכתבתי, סמנו אותה בשדה "נושא" ע"י מספר בסוגריים מרובעים כפולים, לדוגמה [[1]], ואני אכניס את המספר הזה בתוך הטקסט שלי.
      כיתבו תגובות. אל תהססו. אין צורך להיות בלוגר רשום. אין חובה לתת כתובת דוא"ל. כל אחד יכול לכתוב את שמו – ולהגיב (עד 500 מילים).
      אם האותיות קטנות וקשה לכם לקרוא – לחצו על מקש ה-CTRL ביחד עם מקש התו "+" (פלוס), ואז האותיות יוגדלו.
 
קבלת הודעות על כל מאמר בפוסט הזה
   אם ברצונכם לקבל בדוא"ל הודעה על כל פוסט יחדש שמופיע בבלוג הזה (מדי יום) – שילחו אלי מסר בדוא"ל, עם הכותרת "שלח לי את ההודעות על כל פרסום בבלוג שלך", לכתובת:
regevj@bgu.ac.il
 
תגיות
   את רשימת התגיות מסודרת לפי מספר הפוסטים תוכל לראות אם תרדו למטה.
       את רשימת התגיות מסודרת לפי סדר אלפאבתי, ניתן כאמור לראות בכתובת:
http://www.tapuz.co.il/blogs/viewentry/7347329
       חיפוש מאמר, או נושא, בשדה "חפש בבלוג הזה", בפינה הימנית העליונה של החלון הזה.
        את רשימת הנושאים בבלוג שלי וגם את הוראות השימוש, ניתן לראות בכתובת:
http://www.tapuz.co.il/blog/ViewEntry.asp?EntryId=897416
 
תגיות: האלפיון העליון, רמאות, תרופות, תעשייה, התפלת מים, מכוניות,

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

3 תגובות

סטטיסטיקה
מספר כניסות לבלוג מה - 02/2006
1,071,444
תגיות
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל יוסי רגב אלא אם צויין אחרת