44
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

יוסי רגב

אני בן 80: (ד) אני מוצא אהבה

בקיצור: עוד קטע ממה שסיפרתי ביום הולדת ה-80 שלי $$$ [4880]
אל רשימת התגיות המסודרת ( <- קליק על)
אל רשימת ההרצאות שלי ביוטיוב ( <- קליק על)
אל רשימת הפוסטים המסודרת בבלוג שלי  ( <- קליק על)
אל רשימת הנושאים שלי ( <- קליק על)
זה הסיפור להיום. אם זה מוצא חן בעיניכם, תבואו גם מחר. אם לא יקרה משהו בלתי צפוי, יחכה לכם סיפור חדש.
 
       עוד קטע ממה שסיפרתי במסיבת יום הולדת ה-80 שלי. תחילת דברי בכתובת:
http://www.tapuz.co.il/blogs/viewentry/7503911
 
ילדות
       כבר לפני כן החלו היחסים בין הורי להתערער. אבי מיעט לבוא הביתה, וכשבא, הורי היו רבים כל הזמן. הם רבו גם על הדרך לטפל בי, ואני הייתי משוכנע בכך שאני הגורם לכך שהם רבים ומתרחקים זה מזו. כך רואה את הדברים ילד קטן.
       עברו שנתיים, הוקמה מדינת ישראל, מלחמת העצמאות, ושוב אמא באה ואומרת: "אני הולכת לצבא". ואז החלה תקופה לא פשוטה. אמא שלי היתה קמה מוקדם בבוקר, הולכת לצבא - וחוזרת בערב. אבא כבר לא היה בבית. ואני בגיל שמונה הייתי צריך לבדי לנהל את משק הבית. לקנות את כל המצרכים בצרכניה. לקנות נפט. לקנות קרח. לקנות חלב. לא פשוט, אבל לא חשבתי שמשהו פה לא בסדר.
       בית ספר "ביאליק" בת"א. אני מגלה את "הבוקר לילד ולנוער" והופך לכתב צעיר. בית הספר תיכון עירוני א' בת"א. מה אעשה בצבא ובכלל. רציתי ללמוד הסטוריה. הבית היה מלא בספרי הסטוריה באנגלית, שקניתי בפרוטות וקראתי את כולם. את "דברי ימי ישראל" של גרץ ידעתי בע"פ. 30 שנה אח"כ עוד הייתי מסוגל לשבת עם חברה לעבודה ולתת לה הרצאה מפורטת על ימי הבית השני. אבל מהסטוריה אי אפשר להתפרנס. אז החלטתי ללמוד פיזיקה. זה היה במיקרה. היה אז אירוע שפורסם בעיתונות, פרופ' דוסטרובסקי המציא שיטה לייצור מים כבדים עם חמצן כבד, ולא מימן כבד. אז שיהיה פיזיקה, מקצוע מעניין. ואז מי שהכיר אותי מ"הבוקר לילד ולנוער" המליץ עלי להיות עיתונאי בעיתון "במחנה". אמא לא הסכימה. היא הכריחה אותי להציג מועמדות לעתודה האקדמאית. ואז התקבלתי. עד היום אני משוכנע בכך שזאת היתה טעות אדמיניסטרטיבית, ומי שהפסיד בגלל הטעות הזאת היה חברי לכיתה רוזנשטראוס, ששמו היה צמוד לשמי ברשימה, שלא התקבל לעתודה וחברתו עזבה אותו.
בנות
       ארבע שנים לימודים בטכניון. בנות. כבר בגיל חמש גיליתי שבנים הם גסים ומרביצים ובנות הן נחמדות. ומאז אני פמיניסט מושלם. אני פוגש בנות. בגיל 8 כבר היתה לי חברה צמודה, ששמה היה אילנה. היינו יחד כל הזמן, עד שהוריה החליטו לעבור דירה. אני מסתובב עם בנות, אני אוהב בנות, אבל זה לא זה. אמא שלי מעולם לא נגעה בי. היא לא חיבקה אותי ולא נישקה אותי. היא עצמה סיפרה לי שגם היא, כשהיתה ילדה, הוריה לא חיבקו אותה ולא נישקו אותה, וגם לא היכו אותה. אז היא היתה מקנאה בחברות שלה, שהוריהן היו נוגעים בהן. היא קינאה גם בחיבוקים וגם במכות. והיא נהגה באותה צורה! ואז התברר לי שאני מתקשה להיות ממש קרוב לבני אדם, גם לבנות. זה היה נורא. הייתי יושב ליד נערה יפה, נמשך אליה, מתקרב אליה. אבל במרחק מסוים הייתי נעצר, ולא יכולתי להתקרב יותר. היתה לי חברה ששמה לואיזה. היא עזבה אותי אחרי שאמרה: "אתה לא נוגע בי". ואז יום אחד פגשתי נערה נחמדה, סטודנטית לכימיה. ראשית התפעלתי ממנה כי היא היתה חכמה ורצינית, בשעה שרוב הבנות שסביבי היו בנות טיפשעשרה מטופשות. הבחורה הזאת היתה בהחלט שונה. ואז ישבנו יחד ושוחחנו, ושוחחנו, ואז היא שלחה פתאום את ידה ונגעה בי. ופתאום העולם שלי עבר פיצוץ. הנערה הזאת, חיה שאתם רואים פה, היתה הפייה הטובה שהסירה ממני את הקללה של המכשפה הרעה. מאז, הדחייה ממגע קרוב עם אנשים אחרים לא נעלמה, אבל בה אני נוגע ונוגע, ואני הולך אחריה, כמו אפרוח שעבר "החתמה" אחרי שבקע מהביצה, והיא הולכת איתי, כבר כמעט 59 שנים.
זוג צעיר
       אחרי שבועיים החלטנו להתחתן. כולם אמרו שזה שיגעון. חברי אבנר טוקר כתב לי פתק "טרוף טורף יוסף. חיה רעה אכלתהו". אבל אנחנו ידענו שאנו עושים את הדבר הנכון. חיה עברה מהאוניברסיטה העברית בירושלים, לטכניון בחיפה. אני סיימתי את לימודי בטכניון, והצבא רצה לשלוח אותי רחוק מחיפה, רחוק מאשתי הצעירה. דרשתי שיתנו לי תפקיד בחיפה. הצבא לא הסכים. כל דבר שאמרו לי לעשות, אמרתי שאיני יכול לעשות, כי אני חושב רק על אשתי בחיפה. איימו עליי שיכניסו אותי לכלא. לא נכנעתי. בסוף הצבא ויתר ושלח אותי להיות מורה לפיזיקה בבית הספר הטכני בחיפה. ואז היתה לנו שנה קשה. אני הייתי חייל. חיה לא עבדה. צלי כבר נולד - ולא היה לנו ממה לחיות. קצת הרווחתי ממאמרים ב"הבוקר" וב"ידיעות אחרונות". אבל בסוף אותה שנה חזרנו שנינו לטכניון, לעשות תואר שני, ולהיות אסיסטנטים. אז היתה הרווחה. קודם היינו צריכים להתקיים ממשהו שהוא היום 1,200 שקל לחודש ובבת אחת עברנו למשהו כמו 6,000 שקל בחודש.
        המשך יבוא.
 
עוד
       אם לא קראתם עדיין, או שאינכם זוכרים את מה שקראתם מזמן, אני ממליץ בפניכם לשוב ולקרוא את נערה חצופה (איך היכרנו) בכתובת:
http://www.tapuz.co.il/blogs/viewentry/1096584
 
     האם אני צודק? אל תסכימו אתי.
       מה אתם חושבים? מה אתם מרגישים?
יוסף רגב
-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-
   המונה היומי: עד היום היו 1,001,624 כניסות לבלוג שלי, וזאת מאז שהתחלתי ב-22.2.2006
 
 
תגובות
      אם בהמשך הקטע (הפוסט) הזה יש תגובות, קיראו גם אותן. כשאנשים מתווכחים אתי, עולות נקודות חשובות, שלא נכנסו למסמך המקורי שכתבתי.
      אם הדברים שכתבתי פה מעוררים אצלכם מחשבות, והרי לשם כך אני כותב אותם, אנא, הגיבו לדברי בבלוג עצמו, ע"י קליק על "הוספת תגובה", כדי שאדע שקראתם וחשבתם עליהם.
      אם התגובות שלכם מתייחסות לנקודה מסוימת במה שכתבתי, סמנו אותה בשדה "נושא" ע"י מספר בסוגריים מרובעים כפולים, לדוגמה [[1]], ואני אכניס את המספר הזה בתוך הטקסט שלי.
      כיתבו תגובות. אל תהססו. אין צורך להיות בלוגר רשום. אין חובה לתת כתובת דוא"ל. כל אחד יכול לכתוב את שמו – ולהגיב (עד 500 מילים).
      אם האותיות קטנות וקשה לכם לקרוא – לחצו על מקש ה-CTRL ביחד עם מקש התו "+" (פלוס), ואז האותיות יוגדלו.
 
קבלת הודעות על כל מאמר בפוסט הזה
   אם ברצונכם לקבל בדוא"ל הודעה על כל פוסט יחדש שמופיע בבלוג הזה (מדי יום) – שילחו אלי מסר בדוא"ל, עם הכותרת "שלח לי את ההודעות על כל פרסום בבלוג שלך", לכתובת:
regevj@bgu.ac.il
 
תגיות
   את רשימת התגיות מסודרת לפי מספר הפוסטים תוכל לראות אם תרדו למטה.
       את רשימת התגיות מסודרת לפי סדר אלפאבתי, ניתן כאמור לראות בכתובת:
http://www.tapuz.co.il/blogs/viewentry/7347329
       חיפוש מאמר, או נושא, בשדה "חפש בבלוג הזה", בפינה הימנית העליונה של החלון הזה.
        את רשימת הנושאים בבלוג שלי וגם את הוראות השימוש, ניתן לראות בכתובת:
http://www.tapuz.co.il/blog/ViewEntry.asp?EntryId=897416
 
תגיות: יום הולדת, חיה רגב, אהבה, אהבתנו, גירושין, ילדים, רעיה רגב (ברמן), בי"ס ביאליק ת"א, הבוקר לילד ולנוער, הסטוריה, תיכון עירוני א' ת"א, צה"ל, פיזיקה, נשים, הורים וילדים, טכניון, בית הספר הטכני חיפה,

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

4 תגובות

סטטיסטיקה
מספר כניסות לבלוג מה - 02/2006
1,239,868
תגיות
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל יוסי רגב אלא אם צויין אחרת