22
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

יוסי רגב

לא נוח לטפל בבעיות האזרחיות של תושבי רצועת עזה?

בקיצור: על הסכנות הנובעות מהמשך שילטונו של חמאס בעזה $$$ [4846]
אל רשימת התגיות המסודרת ( <- קליק על)
אל רשימת ההרצאות שלי ביוטיוב ( <- קליק על)
אל רשימת הפוסטים המסודרת בבלוג שלי  ( <- קליק על)
אל רשימת הנושאים שלי ( <- קליק על)
זה הסיפור להיום. אם זה מוצא חן בעיניכם, תבואו גם מחר. אם לא יקרה משהו בלתי צפוי, יחכה לכם סיפור חדש.
 
רקטות על ירושלים
       בנימין נתניהו ניצח במערכות הבחירות האחרונות כאשר הטיעון העיקרי שלו היה: אם השמאל יעלה לשילטון, הם ילכו למהלך של סיום הכיבוש, ואז יהיו לנו אויבים בגדה, ורקטות על ירושלים ועל כל ערי ישראל - כמו ש"ההתנתקות" הביאה לכך שיש רקטות על אשדוד ועל אשקלון. הטיעון הזה התקבל על דעתם של רוב אזרחי ישראל, וכך הפך הביטוי "שמאל" לאיפיון של מחנה שיביא אסון על מדינת ישראל. אבל אולי ההיפך הוא הנכון. אולי דווקא הימין הוא שיביא לרקטות על ירושלים ועל כל ערי ישראל. כבר תשע עשרה שנים שחמאס מתעלל במדינת ישראל ובתושביה. החמאס שולח מחבלים מתאבדים, משגר רקטות על ערי ישראל, מפריח בלוני תבערה לשדות עוטף עזה, נכנס ל"סבבים", שהם בעצם מלחמות קטנות, גורם לנזק של מיליארדי שקלים לאזרחי ישראל – ומדינת ישראל אינה מסוגלת להפסיק את הפגיעות החמורות הללו. איך רואים זאת הפלשתינאים בגדה, אזרחי הרשות הפלשתינאית? הם רואים זאת כגבורה של החמאס, שמצליח שוב ושוב להתעמת עם ישראל, ולא להישבר. וזאת לעומת הפת"ח, הרשות הפלשתינאית ואבו מאזן, הפחדנים, שמשתפים פעולה עם הכובש. כאשר אבו מאזן ימות, ויהיו בחירות בגדה – חמאס ינצח בהם בגדול, ישתלט על כל "השטחים", ויהיו לנו רקטות ופצמ"רים על ירושלים, על כפר סבא – ועל כל ערי ישראל.
למה?
       תחשבו על כל התעלולים והפגיעות שחמאס פגע במדינת ישראל מאז תחילת האינתיפאדה השנייה. זה ממש לא מתקבל על הדעת שמדינה ריבונית תשלים עם פגיעות כאלה, ולא תצא למלחמה כדי להפסיק את זה. אומנם היו תקופות שבהן לא היתה אפשרות צבאית להכות בחמאס מכה שתשתיק אותו, אבל היו תקופות שבהן זה היה אפשרי, והיום, יש לצה"ל תוכנית מוכנה איך להיכנס לרצועת עזה ולשבור את כוחם של החמאס, ושל יתר אירגוני ההתנגדות הפלשתינאית. מדוע לא מבצעים את התוכנית הזאת? מדוע נתניהו אינו מורה לצה"ל לצאת ולהכות בחמאס מכה נאמנה?
       הסיבה הראשונה, שמושמעת בכל פעם שהשאלה הזאת עולה לדיון, היא – מה נעשה עם תושבי רצועת עזה אחרי שנשתלט עליה? קציני צה"ל יצטרכו לטפל בכל הבעיות האזרחיות של האזרחים, ברפואה, בתחבורה, בפרנסה, במים, בביוב, בחשמל, באספקת מוצרים לשוק – למי יש כוח להתעסק עם כל הבעיות הללו?
       הסיבה השניה היא שנתניהו, וכל המפלגות בגוש הימין, רוצים בהמשך קיומו של החמאס, כיריב של הפת"ח והרשות הפלשתינאית. הם רוצים בפילוג בין הפלשתינאים. הם חוששים, שאם יהיה איחוד בין רצועת עזה לבין הגדה, יבוא יום, בעוד עשר שנים, או בעוד מאה שנים, שבו תבוא הנהגה פלשתינאית שתהיה מוכנה להסדר שלום, בין שתי מדינות, עם סילוק כל ההתנחלויות המבודדות, ועם ויתור על חלום א"י השלמה. לכן כל ממשלות נתניהו נאבקות בחמאס כמו ביתושים שעוקצים אותנו, מוותרות על ההרתעה, ומנהלות מו"מ עם החמאס (שלא מדברים איתו), כדי להפסיק את האש בכל סבב, אש שאינה נפסקת למעשה כל הזמן. ר' רשימת 391 הפיגועים והסבבים מאז (מלחמת) "עופרת יצוקה" בכתובת:
http://www.tapuz.co.il/blogs/viewentry/3929499
ברצינות?
       חוסר הנוחות של קציני צה"ל לטפל בבעיות האזרחיות של תושבי רצועת עזה – זאת סיבה לסבול את כל מה שאנו סובלים מהחמאס כבר 19 שנה? מה נעשה עם רצועת עזה אחרי שנכבוש אותה, נהרוג את רוב חיילי החמאס, הג'יהאד האיסלאמי ויתר אירגוני ההתנגדות האיסלאמית, ונחסל את שילטון החמאס? ראשית יצטרכו לשקם את רצועת עזה ההרוסה ויש להניח שרבים יבואו לעזור לנו בכך. אח"כ אפשר לעשות phasing out הסתלקות הדרגתית שקטה, ולהעביר את השילטון שם לידי הרשות הפלשתינאית, שלא תבוא לשם על כידוני צה"ל, אבל במהלך השנים, הם יסכימו לחזור לשלוט שם. אבל זה בדיוק מה שבצלאל סמוטריץ', נתניהו וכל יתר מפלגות הימין, אינם רוצים. הם אינם רוצים פלשתינאים מאוחדים, שאינם מחבלים. סמוטריץ' אמר זאת במפורש.
חמאס מתחזק
       ב"עופרת יצוקה" ניתן היה (בזכות השיטות של גבי אשכנזי) להשלים את המבצע ולחסל את שילטון החמאס ברצועה במחיר של מעט הרוגים מצידנו. מאז חמאס רק הולך ומתחזק. ארסנל הרקטות שלו הולך וגדל ושיטות המאבק שלו הולכות ומשתכללות. יש סיכוי שבאחד הסבבים הקרובים יוכל חמאס לשגר רקטות לנתב"ג ולשתק את מדינת ישראל. אם היה נתניהו מנהיג אחראי שמבין שאסור לסכנה זאת להימשך – היה מורה מייד לצה"ל לתקוף את כל מעוזי החמאס ברצועה, ולנטרל את הסכנה הזאת. אם נתניהו היה מנהיג אחראי, אם...
       מי היה אבי המדיניות הזאת, שמכילה את חמאס ובורחת מהאחריות של טיפול בבעיותיהם של תושבי רצועת עזה הסובלים קשות? אם אינכם זוכרים – אזכיר לכם, וגם ארחיב על כך את הדיון, באחד הימים הקרובים.
 
 
     האם אני צודק? אל תסכימו אתי.
       מה אתם חושבים? מה אתם מרגישים?
יוסף רגב
-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-
   המונה היומי: עד היום היו 982,334 כניסות לבלוג שלי, וזאת מאז שהתחלתי ב-22.2.2006
 
 
תגובות
      אם בהמשך הקטע (הפוסט) הזה יש תגובות, קיראו גם אותן. כשאנשים מתווכחים אתי, עולות נקודות חשובות, שלא נכנסו למסמך המקורי שכתבתי.
      אם הדברים שכתבתי פה מעוררים אצלכם מחשבות, והרי לשם כך אני כותב אותם, אנא, הגיבו לדברי בבלוג עצמו, ע"י קליק על "הוספת תגובה", כדי שאדע שקראתם וחשבתם עליהם.
      אם התגובות שלכם מתייחסות לנקודה מסוימת במה שכתבתי, סמנו אותה בשדה "נושא" ע"י מספר בסוגריים מרובעים כפולים, לדוגמה [[1]], ואני אכניס את המספר הזה בתוך הטקסט שלי.
      כיתבו תגובות. אל תהססו. אין צורך להיות בלוגר רשום. אין חובה לתת כתובת דוא"ל. כל אחד יכול לכתוב את שמו – ולהגיב (עד 500 מילים).
      אם האותיות קטנות וקשה לכם לקרוא – לחצו על מקש ה-CTRL ביחד עם מקש התו "+" (פלוס), ואז האותיות יוגדלו.
 
קבלת הודעות על כל מאמר בפוסט הזה
   אם ברצונכם לקבל בדוא"ל הודעה על כל פוסט יחדש שמופיע בבלוג הזה (מדי יום) – שילחו אלי מסר בדוא"ל, עם הכותרת "שלח לי את ההודעות על כל פרסום בבלוג שלך", לכתובת:
regevj@bgu.ac.il
 
תגיות
   את רשימת התגיות מסודרת לפי מספר הפוסטים תוכל לראות אם תרדו למטה.
       את רשימת התגיות מסודרת לפי סדר אלפאבתי, ניתן כאמור לראות בכתובת:
http://www.tapuz.co.il/blogs/viewentry/7347329
       חיפוש מאמר, או נושא, בשדה "חפש בבלוג הזה", בפינה הימנית העליונה של החלון הזה.
        את רשימת הנושאים בבלוג שלי וגם את הוראות השימוש, ניתן לראות בכתובת:
http://www.tapuz.co.il/blog/ViewEntry.asp?EntryId=897416
 
תגיות: אקטואליה, ביבי, חמאס, פלשתינאים, רצועת עזה, עוטף עזה, בצלאל סמוטריץ', ההתנחלויות המבודדות, א"י השלמה, עופרת יצוקה, גבי אשכנזי, נתב"ג, צה"ל, אהוד ברק, ימין ושמאל,

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

סטטיסטיקה
מספר כניסות לבלוג מה - 02/2006
1,027,049
תגיות
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל יוסי רגב אלא אם צויין אחרת