00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

♥

לא כל אחד אמור ללמוד תורה!

בדיוק כמו שלא כל אחד צריך להיות מתכנת! בדיוק כמו שלא כולם צריכים להיות חיילים בצבא, כך אינני רואה מדוע לעזאזל הייתי צריך מתוך ההפחדה הזו של אנשי הדת לקרוא את הספרים הגועליים האלו המיוחסים אל שלמה המלך.
כולם מלאים בטעות אחר טעות. מסקנה עכורה אחר מסקנה שעקב ההסקה שלי מכל אחד מספריו המכוערים כל כך בעיני נפשי איבדתי הרבה מהרצון שלי לעשות בעולם הזה טוב לאחרים ולהיות אדם מועיל יותר וטוב יותר. וכן, אפילו שהמלך שלמה מסכם זאת בסוף טרילוגיית הספרים הדוחה הזו שלו ש"סוף דבר הכל נשמע, את ה' ירא ואת מצוותיו שמור", קרי, שעלי להיות טוב לאחרים בכל מחיר ולעשות לאחר טוב בכל מחיר. המסע המייסר והדוחה והמכוער הזה דרך הדת, פגישת אנשיה וקריאת הספרים שלו גרמה לי לאובדן התום והחיוניות הכה רבה שהיתה לי להיטיב לאחרים סביבי בלי לשאול, בלי לבקש סיבה בלי לרצות דבר מלבד האורגזמה הנפשית והרוחנית העצומה הזו של פתיחת הלב שלי לזולת ואהבה ללא תנאי וללא בקשה. בטפשות הזו של אנשי הדת לפיה כל אחד צריך ללמוד גמרא, או יהדות או את ספרי התורה ובמגע עם אותם אנשים (שבד"כ לא עושים הרבה מלבד לדבר את דבריהם חסרי הטעם ובמקרה הטוב לתת לך להיות נוכח בסעודות בהם אתה יכול לאכול איתם בצוותא), בכל החוויה הזו איתם רק למדתי שנאה, קנאה ורצון לזעם ונקמה מה הם.

הרבה יותר פשוט להסתכל על אדם עני ונזקק ופשוט להביט מעט ולהבין מה הוא בדיוק צריך ואז לתת לו את מה שהוא צריך בלי ללמוד בכל ספרי ההלכה הקפדניים האלו שסתם הוציאו אותי בסופו של דבר טועה ומרשיע בכל מה שאני עושה. שלא נתנו לי יותר מאשר כל אותם רגשות רעים, עוגמות נפש וסכסוך אלים עם סובבי בו אפילו חוויתי פגיעות בגוף ולא רק בנפש... הסיבוך הזה של משהו שאמור לנבוע מדחף פשוט ורצון חיוני לחיות תוך כדי הפחדה שמשהו רע עתיד לקרות לי ושתהיה בי מבוכה רבה בעולם העליון אם לא אלמד את הכתוב ויותר מזה. שאל כלשהוא היושב על כיסא מלכות יעניש אותי אם לא אעשה משהו כמו שמענישים ילד בכך ששוללים ממנו סוכריה אם לא יתנהג טוב ושמיעת אותם טענות פעם אחר פעם בלי לקדם אותי לעבר שום אמת מוסר שכשלעצמה הייתה מניעה אותי באופן חיוני ומתוך דעת. כן, אותו סיבוך של דברים לא עשה אותי אדם טוב יותר. מעולם לא הכפיל את כמות הצדקה שנתתי או הפכה אותי לערך חיובי יותר לחברה. סביר להניח שעתה, עקב החסכים הנפשיים שהדת הזו גרמה לי אני מתפקד בעיקר כנטל על סובבי מפני שהדת בזמנו גם דרשה ממני לוותר על מקצוע שהיה מאפשר לי להרוויח סכומי כסף נאים שמעשר גדול לנתינה לנזקקים היה בצידו. אזלת יד היא מה שנגרם לי מהלימוד של אותו חומר שלא נתן לי יותר מאשר נבירה קטנונית בעמקי נפשי וסכסוך עם אנשים שכך, גם אם הייתי מגלה שאינני חבר שלהם ואינני אוהב אותם באמת אולי יכולתי לחמול לפחות עליהם ועל הדרך האומללה בה הם בחרו ואפילו לא שמים לב לכך...

כל מה שרציתי בגיל עשרים היה לאהוב, כל מה שרציתי בגיל עשרים היה להתגאות במי שהפכתי להיות. כל מה שרציתי בשנותי אז, בגיל העשרים שלי היה להיטיב לזולת, ובלי שום סיבה מיוחדת ולצאת להפתקאה של החיים שלי, כמו שראיתי בסרטים, באגדות, בסיפורים... אולי אפילו לא זאת מכיוון שכל הסרטים האלו מבוססים בסופו של דבר בעקיפין על היהדות... כמו שראיתי על אנשים בשר ודם שלהם יש התלהבות כלפי הזולת! במציאות עצמה! גם אם לא היו רבים מהם!!!

הנזק הזה שהספרים המיוחסים לשלמה המלך גרם לי, מעשה שיהיה קשה אי פעם לי לתקן ללא דרך מקצועית, הסיבוך הנפשי ועוגמת הנפש הכה חמורים האלו היו כולם מיותרים!!! מיותרים לחלוטין! כל מה שרציתי היה לנצוץ מבפנים ולעשות טוב בלי שום סיבה! כי לא צריכה להיות סיבה לכך, ולא היה צריך להעכיר את הנפש שלי במידע שאותם אנשים נבזיים בדעתם שכנעו אותי שאני צריך להוסיף לנפשי ולא להסיר בכלל מליבי!!! אנשים שהכתר שלי היה גדול מכתרם ושולחני היה גדול משולחנם עשרות מונים, כפי שהם כתבו אפילו בפרקי האבות שלהם... אנשים וספרי הכביכול מוסר והקודש שלהם שבזבזו את זמני לחינם, הרעילו את נפשי והמיתו כל סיכוי שאוכל לעשות חסד אדיר כמו שרציתי לזולת בכל אותם שנים, או לפחות, הייתי יכול להיות בשמחה גדולה מאד ובלי שאיזה ברסלב כלשהוא יבקש זאת ממני!!! לא כולם צריכים ללמוד תורה! אם מישהו היה צריך להכין את המזון על שולחנם ולהיטיב עם החלשים והנזקקים שבהם אך כולם החליטו לא לעשות זאת אלא לשבת כל היום מול הספר הזה שלהם, אז מי ביקש מהם להתערב בחיי כך בכלל?!

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

2 תגובות

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל playtrip אלא אם צויין אחרת